Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) blattida válasza daimonion (#9849) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem normális, de jelenleg ez van. Amíg nem sikerül normálisan összefésülniük szerver oldalon a camas-cima-valkyrie triót a programmal és meg nem szüntetik a bugot a ccav-ban, addig ilyen dög lassú lesz. Az első két béta sokkal gyorsabb volt. :((

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9852) mrszitya válasza blattida (#9851) üzenetére


mrszitya
senior tag

Egyébként lesz később benne valami alap offline adatbázis, mint más megoldások esetében? Vagy az autosandbox miatt nem érzik szükségét? (Illetve most is van valami gondolom, csak gyengus).

[ Szerkesztve ]

(#9853) blattida válasza mrszitya (#9852) üzenetére


blattida
nagyúr

Nincs semmilyen adatbázis benne, csak a sandboxra és a viselkedés elemzőre-viruscope-ra van bízva a feladat, amit végül is jól ellát, mert az esetleges fertőzést megelőzi offline módban is, csak hát ez, jelenleg még nem az igazi, hiszen a valkűr integrációja sem tökéletes, ám dolgoznak azon is, már csak a kilences cis miatt is, hiszen abban is elérhető lesz majd a valkyrie.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9854) mrszitya válasza blattida (#9853) üzenetére


mrszitya
senior tag

Értem, köszönöm.

(#9855) lck válasza blattida (#9853) üzenetére


lck
senior tag

Szerinted PUP védelem mennyire lehet jó majd benne ?

(#9856) blattida válasza lck (#9855) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha azt veszem, hogy úgy általában a comodo nem annyira acélos a pup-ok ellen, legalább is jelenleg, akkor azt kell írnom, hogy lesz majd hova fejlődniük, de látszik ezen a téren is a pozitív változás, így nem tudom, hogy a későbbiekben mennyit fognak fejlődni ezen a területen. Ha valóban fontos számukra a pup-pk elleni védelem, akkor biztos, hogy jók lesznek ebben is...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9857) daimonion válasza blattida (#9851) üzenetére


daimonion
senior tag

:R Köszi. Nekem ebben az állapotában is rettenetesen szimpatikus

(#9858) lck válasza blattida (#9856) üzenetére


lck
senior tag

Fontos lehetne :)
A rendbetételre hozzám hozott gépek 90 %-a PUP-al fertőzött és nem klasszikus vírussal.

(#9859) Fandango


Fandango
veterán

Nemrég visszaraktam a Comodo Firewallt, az AV részt direkt nem raktam fel, hogy megnézzem anélkül is produkál e érdekes dolgokat. Nos sajnos igen, bár most a procit nem tekeri folyamatosan, de a memóriát zabálja a cmdagent.exe. :(

[ Szerkesztve ]

(#9860) blattida válasza Fandango (#9859) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez a tízes win-nek köszönhető. Lesz majd még hibajavító build a kilences megjelenése előtt, de ne kérdezd, hogy mikor...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9861) Fandango válasza blattida (#9860) üzenetére


Fandango
veterán

Ez a szep a Comodoban, lesz majd, amikor kesz van. :D

(#9862) mrszitya


mrszitya
senior tag

Elkészült a CCAV weboldala: :D

(#9863) blattida válasza mrszitya (#9862) üzenetére


blattida
nagyúr

Ahelyett, hogy örülnél, hogy a 6 bites op. rendszereket is támogatja! :((( ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9864) vv5204


vv5204
senior tag

Grease king! XD

(#9865) Balion


Balion
senior tag

Sziasztok

Gondoltam kipróbálom a cis-t, miután esedékessé vált egy windows tiszta telepítés.
Felraktam, belőttem, ahogy kell, és elindítottam egy full scan-t.
Fura dolgokat talált.

Ez normális? MErt nem hiszem, hogy bármit is elkaptam volna, hisz eredeti windowst telepítettem.

[ Szerkesztve ]

(#9866) blattida válasza Balion (#9865) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Ezek csak a reklám összetevők miatt kerültek a listára, gyakorlatilag nem kell velük foglalkozni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9867) Balion válasza blattida (#9866) üzenetére


Balion
senior tag

Köszi!

Közben Comodo is vissza jelzett, hogy hamarosan javítják ezt a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#9868) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Tanuló módot meddig érdemes használni?
Keveset megy a gép,egyelőre arra állítottam.
valamint mire érdemes utána állítani?
Köszi a választ!

(#9869) blattida válasza konci79 (#9868) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Igen, vissza biztonságos módra.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9870) Fandango


Fandango
veterán

Még jó, hogy 32 giga ram van a gépben, mert ez már nem vicces. :W

(#9871) blattida válasza Fandango (#9870) üzenetére


blattida
nagyúr

Ezt mikor produkálja, üresjáratban vagy ellenőrzéskor?
Nálam sosem volt vele ilyen gond, igaz, nem is használok win 10-et.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9872) Fandango válasza blattida (#9871) üzenetére


Fandango
veterán

Üresjáratban, de ez csak a Firewall+HIPS, AV nincs telepitve.

(#9873) Addel válasza blattida (#9871) üzenetére


Addel
senior tag

Nálam win10 van, de még én se vettem ilyet észre.

(#9874) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Használom a Comodo-t egy jó ideje már viszont most azt vettem észre , hogy a fájlmegosztást blokkolja.
Az szeretném megcsinálni(már használtam!) ,hogy ha a telefonom és a gépem egy hálózaton van akkor a telefon lássa a gépet és rátudjak csatlakozni és elérjem a fájlokat. Ehhez a windowsban mindent beállítottam, viszont a CIS leblokkolja (ha kilövök a firewall-t akkor látom a gépet).

Erre tud valaki megoldást ?
Előre is köszönök szépen mindent :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#9875) RpPRO


RpPRO
őstag

FW része toronymagasan a legjobb hosszú évek óta, AV része középszerű hosszú évek óta. A vinyóreszelésétől én már falra mászok, kesselést is kikapcsoltam, de azé ő csinálja. Goodbye AV!

[link]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#9876) Cs1csó válasza RpPRO (#9875) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Üdv a HDD reszelés még hagyján, NADE AZ SSD reszelés, az már korántsem olyan egészséges!

(#9877) Addel válasza Cs1csó (#9876) üzenetére


Addel
senior tag

Évek óta CIS-t használtam, most épp Kaspersky IS van fent (6havi promo) és az az igazság, hogy átlag napi szinten ez is ugyan annyit kínozza az SSD-mint a CIS tette, sőt míg ki nem kapcsoltam az idle scant addig 3* annyit írt/nap az SSD-re. CIS-nél sokat csökkentett az íráson, hogy kikapcsoltam blattida tanácsára a tömörített fájlok kitömörítését az összes vizsgálat esetében.

(#9878) daimonion válasza RpPRO (#9875) üzenetére


daimonion
senior tag

nem akarlak megbántani, de meg is érdemled ha ilyen aV test org -ra meg a többi szar testlaborra hagyatkozol a saját tapasztalat helyett. halkan megjegyezném, hogy a Comodo AV nem olyan középszerű csak, hogy a tesztlaborok pont nem úgy vizsgálódnak ahogy kéne.Pl szerény véleményem szerint általában kikapcsolt defense + al tesztelnek.Ha meg kikapcsolod az egyik rétegét mi értelme van a tesztelésnek ?
A Comodo AV egy igen igen erős termék csak ugye ne kapcsold ki a Defense plust az auto sandboxot s virusscope ot. Persze ha kikapcsolod őket akkor bizony középszerűvé sílányítod a terméket.Valahogy ezt teszik a tesztlaborok is már amelyik vizsgálja a terméket mert nemigen vizsgálják a tesztlaborok.

(#9879) RpPRO válasza daimonion (#9878) üzenetére


RpPRO
őstag

A tesztlaborok miért kapcsolják ki ezeket? Miért nem értenek hozzá?

Tudsz olyan tesztet, ahol jó eredményt ér el Comodo AV?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#9880) Narxis válasza daimonion (#9878) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem kapcsolnak ők ki semmit. Idézek az oldalukról.

The test procedure:

The products are installed, updated and started up using standard/default settings.

An on-demand scan is then carried out for the respective test amount, during which the product has full Internet access.

After the scan, the report files are evaluated in detail in order to log detection and scan errors and to determine the overall result.

Ennyit erről. :)

Thanos was right.

(#9881) Fire/SOUL/CD válasza Narxis (#9880) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

CIS-ben alapértelmezésben nincs bekapcsolva a HIPS. (Nem a proactive profil az alapértelmezett)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#9882) Cs1csó válasza Fire/SOUL/CD (#9881) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 + erről már volt szó hogy ezek szignatúra tesztek, és a CIS pont a futtatás közben - ami esetleg virtuálisan történik füleli le a dolgokat.

(#9883) Narxis válasza Fire/SOUL/CD (#9881) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen, tudom de az a tesztelő hibája? Default tesztel minden vírusirtót, majd ha a CIS jobb eredményeket akar akkor default be lesz kapcsolva.

Thanos was right.

(#9884) vv5204


vv5204
senior tag

Nem nagyon ismerek szubjektívabb tesztelő brigádot, mint az Av Test. Például lehúzták a Comodo védelmet 3.5-re(lásd a részleteknél) holott a nulla napos kártevőket 100%-ban megfogta proaktív módon, a 4 hetes mintákat 96%-ban az AV-val. Hogy a turóba is jön ki ebből a 3.5?? Egyébként a Comodo AV-ja nem tartozik a legacélosabbak közé. Sokat teszteltem nullától több hónapos kártevőkön, illetve sok videót néztem a független magán emberek tesztjeiből, ahol ugyan ez derült ki. Aki nem hiszi irány a Youtube. Viszont ha magát a CIS-t nézzük jól bekonfigurálva(igen, nem az átlag gyógyegér user-eknek való), úgy már a létező legerősebb védelmi programot kapjuk meg. Ennek szintén utána lehet nézni, a több kupac tesztelős videó között.

[ Szerkesztve ]

(#9885) daimonion válasza Narxis (#9883) üzenetére


daimonion
senior tag

pont ezért nem érnek egy kalap szarnál többet ezek a tesztek, mert NEM A VALÓS tudását nézik a terméknek.Meghatároznak egy standardot azt jó napot.De ugye a CAv-ban is ahogy már előttem írták különböző profilok vannak egyébként meg baromira nem esne nehezére a tesztlabornak bekapcsolni a HIPS-t és úgy vizsgálni.De ugye az a kibaszott stabdard eljárás nem engedi.Mert mi van akkro ha pl a Kis-ben a Nodban a nortonban alapértelmezetten be van kapcsolva a Hips modul ? Akkor úgy vizsgálják.A CAV -ban nincs azt úgy vizsgálják.Mennyire mutat valós képességet egy ugyanolyan környezetben a két termék ahol az egyiknél be van kapcsolva a másiknál meg nincs ?Az átlag user meg nézi a teljesen valótlan pontszámokat és megállapítja, hogy a CIS-CAAV nem rossz.Mondjuk igaz egy Buherátor nevezetű egyénnek megfelel akkor gondolom másnak is.Ami tény, hogy a CIS-CAV kettős nem a mezei usereknek való akik nem tudják, hogy mit kapcsolgatnak ki be és nem zudják mi is az a HIPS vagy az Auto sandbox.

(#9886) Narxis válasza daimonion (#9885) üzenetére


Narxis
nagyúr

De miért nincs bekapcsolva default az a profil amivel a CIS egy áthatolhatatlan digitális erőddé válik? :)

Thanos was right.

(#9887) mrszitya válasza Narxis (#9886) üzenetére


mrszitya
senior tag

Egyszerűen azért, hogy a(z átlag)felhasználónak ne kelljen kibogarászni az érthetetlen üzeneteket. Az autosandbox önmagában is simán az egyik legerősebb védelemmé teszi a Comodo-t, a HIPS csak ráadás.
A PUP-ok elleni védelmén és az adathalász oldalakat szűrésén (dns-szűrőjétől függetlenül) kellene javítani még.
No meg a keyloggerek és társaik tekintetében, nem tudom hogy viselkedik a való életben (kikapcsolt hips mellett értve főleg).

[ Szerkesztve ]

(#9888) vv5204 válasza Narxis (#9886) üzenetére


vv5204
senior tag

Látod ez egy jó kérdés, erre én is szeretném tudni a választ! :D Talán, hogy a Comodo elvegye a kedvét az átlagfelhasználónak és csak a hardcore user-ek használják, akiknek szánták a programot. A másik lehetőség, hogy túl kockák és nem látják a fától az erdőt, mint azt általában minden kocka fejlesztő csinálja. Magyaránt elbaltázták. Ez van. Aki tudja, hogy kell beállítani az megteszi, aki meg nem és emiatt szop be egy kártevőt, az meg keres egy másik biztosansági szoftvert.
Megjegyezném - ha érdekel- a default profil-t nem kell másikra átrakni, minössze egy átállítás szükséges az auto-sandbox-nál, hogy bullet proof legyen. Emellett ki lehet venni a moduloknál a pipát, hogy ne mindent maga döntsön el és ha nincs bekapcsolva a Hips akkor is marad a biztonság.

(#9889) Narxis válasza mrszitya (#9887) üzenetére


Narxis
nagyúr

Egyszerűen azért, hogy a(z átlag)felhasználónak ne kelljen kibogarászni az érthetetlen üzeneteket.

Pontosan erről van szó, így lesz népszerűbb az átlag felhasználóknál, plusz szerintem ha be lenne kapcsolva akkor ugyanezen teszten a usability rész lenne nagyon lepontozva.

(#9888) vv5204: ez nagyon rendben van, de látod valamit valamiért. Be lehet állítani a CIS-t úgy, hogy még a nagyanyám térdkalácsát is blokkolja csak akkor meg kell küzdeni a felugró ablakokkal, kérdésekkel, figyelmeztetésekkel. Ez pedig egy AVG vagy Avast Free-n edzett felhasználónak nagyon de nem tetszik. Ezért barátságosabb default beállításokkal a CIS és ez egy kicsit a védelem rovására megy.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#9890) vv5204 válasza Narxis (#9889) üzenetére


vv5204
senior tag

Igazából nagyon nincs miről beszélni. Akinek bejön ez a fajta interaktív
megoldás az használja, akinek nem, az karistol mással. Nem is kell
neki reklám, mondhatni nem a user választja CIS-t, hanem a CIS a user-t. :)

Azért van kicsi ferdítés abban amit mondasz, mert annyira már nem
kérdezős, mint anno a kezdetekkor, persze nem a nagymaminak való.

(#9891) Narxis válasza vv5204 (#9890) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én csak arra reagáltam, hogy a tesztelés "nem jó" mert nem kapcsolják be a szuperjó profilt CIS-ben. Kapcsolja be a Comodo default és akkor no problem. Miért nem merik? Tudjuk miért nem, ennyi. :)

Thanos was right.

(#9892) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Szerintem ha ÜBER szigorúra állítják a CIS-t akkor az eredménye:
- semmilyen kártékony kód sem fog tudni lefutni
- iszonyatosan sok fals pozitív lesz
- kb. lehet használhatatlanná teszi a gépet pl. 6 éves drivert kinyírja stb.

- a letiltásokról TESZ FEL KÉRDÉST LEÍRÁST de ember legyen a talpán hogy rájöjjön ez most egy fontos driver, rendszer, stb. összetevő vagy valami csúnyaság.

Hozzáértő, paranoiás, totális kontrollra törekvőknek okés lehet. Hisz szép lassan idomítja stb. és utána tényleg sokkal nagyon lehet a biztonság de a kezdet egy ilyen védelemnél elég húzós lehet.

(#9893) vv5204 válasza Cs1csó (#9892) üzenetére


vv5204
senior tag

Használtad a CIS 8.2-est alap beállításokkal? Nem dobál az fel olyan sok
ablakot, amint a 9890-es hsz-ben is írtam. Emellett ugyanakkor a védelme
sem rossz ilyenkor.

"- a letiltásokról TESZ FEL KÉRDÉST LEÍRÁST de ember legyen a talpán hogy rájöjjön ez most egy fontos driver, rendszer, stb. összetevő vagy valami csúnyaság."
Ha valamiről nem vágod mi a stájsz, böngésző, Virus Total.(van telepíthető,
jobb egérgombos menübe beépülő plugin-ja is)

[ Szerkesztve ]

(#9894) Cs1csó válasza vv5204 (#9893) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pont hogy az alapbeállításoknál sántít az egész védelem ugyanis ahogy írták alapban kikapcsolt a HIPS persze így is vállalható de akkor kb. fel lehet tenni egy Panda free-t is.

Az utolsó bekezdésben írtam a paranoiás hozzáértő felhasználóról akinél az idomításba az is beletartozik hogy utánajár a különböző ismeretlen komponenseknek - vírus totál stb. - de egy átlagos felhasználó csak állna az ERŐS védelem folyamatos zaklatása előtt. HOOk meg dll injection meg hasonló izgalmasan hangzó dolgok.

Sajnos az irány - a híres átlag user számára az egyfajta - pl. bitdefender autopilot - módban látom azaz hiába akarja mondjuk a levélmellékletet megnyitni és lekódolni az adatait megnyitás közben - feltéve ha ismeri a kergetője egyből törli és kész a user meg csak néz és kész persze nem árt ekkor sem ha van egy telefonon elérhető vagy távsegítő barát aki akár tud segíteni és a karatantént átnézve tud később visszaállítani dolgokat.

Például nem vagyok informatikus, programozó stb. de elég régóta elég sokat kockulok. Nem is találkoztam már jóideje kártevővel - hangsúlyozom nem találtam pedig lefuttatok ezt azt fáljlaim megvannak még stb.

Tehát aki ért a géphez annak kb. bármi jó lehet mert magának megoldja a dolgokat de ha nem ért a géphez a programokhoz, a biztonsághoz akkor valami automatizált cucc kell különben előbb utóbb elvérezhet a dolog.

(#9895) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Jól megsz*vatott a comodo.
LAN-ra be volt állítva a DNS szervere (amiről már rég el is feledkeztem), ami megállt, vagy nem tudom mi van vele, de a lényeg, hogy a netem is megállt. :(

-= Pancsermeste® =-

(#9896) mrszitya válasza Cs1csó (#9894) üzenetére


mrszitya
senior tag

"ahogy írták alapban kikapcsolt a HIPS persze így is vállalható de akkor kb. fel lehet tenni egy Panda free-t is."

Ez így nagyon nem igaz. Pontosítsunk.

Bár természetesen létezik olyan kártevő, ami a virtualizált rendszert/környezetet adott esetben ki tudja játszani, erre vajmi kevés esély és példa van a hétköznapokban. A sandboxxal az volna a fő gond, hogy csak a kártevők bizonyos típusaitól képes alapvetően megóvni a felhasználót, viszont ezt jelenleg még rendkívüli hatékonysággal. Mégis, csak nagyon kevés gyártó alkalmazza.

A Panda Free emiatt fasorban sem lehet a default Comodoval, amíg nem alkalmaznak hasonló technológiát.

(#9897) blattida


blattida
nagyúr

Jó látni, hogy pörög a topik.

Más:
Buket, a comodo cis koordinátora ma írt a comodo cis topikjában egy rövidet arról, hogy miként is állnak mostanában a régóta várt 9-es cis bétával:

Hello friends,

First of all, thank you very much for your interest and I would like you to stay tuned since there is an ongoing workaround for our new major release and we will make the Beta release soon.

Regarding the version name, there might be some changes (ie: CIS 10 ;)) ; with the new designed user interface, with the new features, and a number of improvements; this product will make your online & offline experiences on your endpoint very easy and secure !

Please kindly give me some more time, I will soon let you know the exact release date of first Beta version !

Kind Regards,
Buket

Annyit mindenképp írhatok, hogy valóban csöndesebb és hatékonyabb lesz a most már 10-es nevű új cis, csak hát ott is tökölnek valamin a valkyrie teljes szerver oldali integrálásán, csakúgy, mint a ccav esetében...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9898) vv5204 válasza blattida (#9897) üzenetére


vv5204
senior tag

A lényeg, hogy jól haladnak, Decemberben majdnem volt CIS 9 beta,
Márciusban pedig már nyakunkon a szinte CIS 10 beta. ;]

(#9899) Fandango válasza blattida (#9897) üzenetére


Fandango
veterán

Szupi, hogy van valami infó. Várom nagyon a bétát. :C

(#9900) Roxkex válasza Roxkex (#9874) üzenetére


Roxkex
senior tag

Hali valaki erre tud helpet ? :\

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.