Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) F_Zolee válasza blattida (#9089) üzenetére


F_Zolee
veterán

Amúgy még sosem használtam ezt a tanuló módot. Ez miként működik? Mindenre rákérdez?

(#9102) aclandiae


aclandiae
senior tag

Üdv!

CIS, legfrissebb verzió.
Hol és hogyan tudom beállítani: egy adott fájl ne tudjon kapcsolódni a netre?
(a régebbi verziókban még megtaláltam, de ebben nem veszem észre)

(#9103) F_Zolee válasza aclandiae (#9102) üzenetére


F_Zolee
veterán

(#9104) blattida válasza F_Zolee (#9101) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, pont az ellenkezőjét teszi, azaz mindent engedélyez és minden alkalmazás viselkedését megtanulja, pontosan ezért csak akkor érdemes használni, ha valóban tiszta az adott gép és abban az esetben is rövid ideig, lehetőleg minden szükséges és használt alkalmazást elindítva, hogy a későbbikben ne legyenek fölösleges kérdések.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9105) F_Zolee válasza blattida (#9104) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na de ha épp az lenne a lényeg, hogy van amit nem kell engedni olyat meg kienged... Akkor csak olyanokat kell futtatni ami tuti megy. Érdekes koncepció, én pont a másik végéről "kezdeném".
Most már ezt is tudom ennyi év után. :D

(#9106) blattida válasza F_Zolee (#9105) üzenetére


blattida
nagyúr

Az összes tűzfal/hips esetén ezt jelenti a tanuló mód. Arra találták ki, hogy ne kelljen kismilliószor klikkelgetni a telepítést követően és amúgy is csak nagyon rövid ideig célszerű alkalmazni... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9107) aclandiae válasza blattida (#9104) üzenetére


aclandiae
senior tag

Melyiket kell választanom?

(#9108) blattida válasza aclandiae (#9107) üzenetére


blattida
nagyúr

Milyen alkalmazás esetén?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9109) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Mi ez a csend a fejlesztések,javítások terén :F

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#9110) F_Zolee válasza ƵøŁĭ (#9109) üzenetére


F_Zolee
veterán

Gondolom fejlesztés az van csak nem teszik közzé. Mert ha feltelepíted az oldalon lévő változatot mindjárt 200megás frissítésbe is kezd...Vagy az csak az antivir rész lenne?

(#9111) ƵøŁĭ válasza F_Zolee (#9110) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Az csak szignatúra frissítés illetve keress új verziót . (most csak fejből mondom) .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#9112) blattida válasza ƵøŁĭ (#9109) üzenetére


blattida
nagyúr

Hamarosan érkezik egy nagyobb frissítés, jelentősebb változásokkal és javításokkal, pontos időpontot azonban ne kérj...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9113) Fandango válasza blattida (#9112) üzenetére


Fandango
veterán

Ez jó hír!

(#9114) L7wy válasza blattida (#9112) üzenetére


L7wy
őstag

Azok a jelentősebb változások már nyilvánosak, vagy titkolóznak még? :)

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#9115) blattida válasza L7wy (#9114) üzenetére


blattida
nagyúr

Elvileg visszatér a threatcast, a virtuális asztalon elérhető virtuális dragon sandboxa megváltozik és más lesz a neve is (securebox), kiterjesztett képességű viruscope és url szűrő használata, változik a licenckezelés (ez a fizetős változatokat érinti), csomó hibajavítás, ilyesmik, de semmi sincs kőbe vésve, ismeritek őket annyira... :U :O ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9116) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Kezd kész vicc lenni a facebook oldaluk . Nem értem az embereket minek küldenek nekik családi fotókat meg egyéb hülyeségeket ? Általában azért keresem fel egy adott cég oldalát ,hogy mások tapasztalatain végignyálazzam az oldalt de ami itt megy az hihetetlen . Jó lenne ha tiltanák az ilyen felhasználókat :D .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#9117) blattida válasza ƵøŁĭ (#9116) üzenetére


blattida
nagyúr

Török gyökerű cég, sok török felhasználó, így érthető a családi összeborulás... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9118) beleszólok


beleszólok
senior tag

Próbálgatom a CIS7-t, de pár dolog nagyon nem tetszik/vagy csak nem értem, hogy hogyan kellene működnie.
Például: virtual desktop gombra kattintva annyira lefagy a frissen telepített, up to date állapotú win7, hogy még a shutdown sem fut le. Ki kell kapcsolni a gépet, ha újra akarom indítani.
Jó, ez annyira nem izgat, nem igazán használnám, de valahol mégiscsak bosszantó - régi hiba, korábban is használtam Comodo-t, akkor is hasonló tapasztalatokat szereztem.

De... a tűzfalával nem boldogulok: régebben a tűzfalak úgy működtek, hogy az ismeretlen programokat nem engedték automatikusan a netre, utóbb meg volt olyan lehetőség, hogy minden csatlakozási kísérletet jelezzen. Na ilyet a CIS-ben nem találok. Vagy blokkol mindent vagy enged mindent. Az advanced settings-ben a "Do NOT show popup" elől kivettem a pipát. Hiába safe mode/custom ruleset, mindkettő átengedi pl. a samsung magiciant is, meg az általam írt python scripteket is (holott az application rules alól eltávolítottam mind a samsung programját, mind a python .exe-jét)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#9119) beleszólok válasza beleszólok (#9118) üzenetére


beleszólok
senior tag

Fura egy szerzet ez a comodo tűzfal. Hiába állítottam custom rules-ra, kiengedte a samsung ssd felügyelő szoftvert a netre, egészen a magician (ez az ssd szoftver) eltávolításáig. Miután újra felraktam, már jelezte a kisérletet és blokkolni is sikerült.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#9120) beleszólok


beleszólok
senior tag

Ha valaki betévedne ide: létezik az, hogy a CIS7 víruskeresője nem működik hálózatos meghajtókon? Esetleg a Sambára allergiás?
Másik windows-om nincs, hogy kipróbáljam, sambán nem hajlandó működni valamiért. :(

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#9121) blattida válasza beleszólok (#9120) üzenetére


blattida
nagyúr

Működik hálózati eszközök esetében is, mint ahogy minden más védelmi program is.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9122) beleszólok válasza blattida (#9121) üzenetére


beleszólok
senior tag

Samba share-en is?
Nekem úgy csinál mintha működne, de egy kb 20GB-os anyagra egy villanásnyi szünet után azt mondja, hogy megvizsgálta és tisztának találta. Ha ennek az anyagnak egy töredékét átmásolom lokális SSD-re, akkor viszonylag sokat rágódik rajta és látszik, ahogy sorraveszi a fájlokat.
Frissen telepített windows, az első amit a dvd-ről telepítés után felraktam, a CIS7 volt.
MBAM, MSE szépen végigmennek ugyanazon a share-en.
Mivel a CIS máskor és máshol is csinált már disznóságot (lásd közelmúltban írt hozzászólásom), feltételezem, ez is inkább az ő sara.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#9123) beleszólok


beleszólok
senior tag

http://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis/cis-v7right-click-scan-problem-t102768.30.html

úgy látom, hasonló, bár kissé eltérő problémába más is belefutott.
Annyit még meg fogok próbálni, hogy a MSE eltávolítása javít-e a helyzeten.
Egyéb szoftverrel is összeakadhat, de a többi a gépem gyártójától származik, azok nélkül néhány eszköz használhatatlanná válna.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#9124) blattida


blattida
nagyúr

Elvileg már majdnem két héttel ezelőtt meg kellett volna jelennie az új cis buildnek, viszont a várakozás oka egy új, chromium alapú comodo böngésző rc változatának csúszó megjelenése, mely most, elvileg, jövő hét hétfőn kijön, ráadásul a privdog 3-as változata is már alpha és tesztelhető állapotban van. Ez utóbbiról azt kel, tudni, hogy böngészőfüggetlen, azaz minden létező böngészővel használható. Hamarosan dragon frissítés is érkezik, azaz dolgoznak a srácok.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9125) Fandango válasza blattida (#9124) üzenetére


Fandango
veterán

A Dragon melle mi ertelme egy ujabb chromium alapu bongeszonek?

(#9126) blattida válasza Fandango (#9125) üzenetére


blattida
nagyúr

A dragon meg fog szűnni...szerintem...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9127) Fandango válasza blattida (#9126) üzenetére


Fandango
veterán

Erdekes, de nem ertem, hogy a Dragonbol nem tudtak volna megcsinalni azt amit most terveznek kiadni, ha mar ugyan az az alap.

(#9128) beleszólok válasza beleszólok (#9123) üzenetére


beleszólok
senior tag

Hát addig jutottam, hogy MSE-t hiába szedem le, hiába tiltom le a Windows Defendert (ami egyébként sem tudom, miért van bekapcsolva az MSE telepítése után is).
Ha safe mode + networking üzemmódban indítom a windows-t, akkor hajlandó network share-t is vizsgálni a CIS antivirus. Ha letiltok minden, nem MS szolgáltatást + szoftvert, az nem segít.
Hogy mi a túró indulhat el úgy, hogy a safe mode letiltja, de a sysconfig-ból nem tudom kitilitani... hát arra roppant kíváncsi lennék, de ennyire nem ismerem a windows-t.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#9129) beleszólok


beleszólok
senior tag

Erről a topic-ról már elfeledkztem... Ide kellett volna írni ezt: http://prohardver.hu/tema/windows_7_olvasd_el_az_elso_hsz-t_warez_tilos/hsz_43076-43076.html

Egyszerűen nem értem. Egy szűz gép... csak nem az ethernet driveren akad ki a víruskereső?

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#9130) beleszólok válasza beleszólok (#9129) üzenetére


beleszólok
senior tag

Közben kiderült, hogy egy régi, ismert bugról van szó, de nyár óta nem sikerült javítani...
Érdekes, hogy viszonylag kevés embernél okoz gondot. Kíváncsi lennék, mi lehet az oka.
Talán hardverben van eltérés? Mindenesetre érdekes, mert safe mode + networking működik.
Ha normál módban indítom a windows-t, akkor nem és még csak hibát sem jelez.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#9131) blattida


blattida
nagyúr

Megérkezett a (még) CIS 8 első hivatalos bétája: 8.0.332922.4281

Újdonságok, változások:

Policy based automatic-sandboxing
Ability to create automatic sandboxing rule based on various parameters such as file reputation, file origin, file source etc
New default auto-sandboxing policy which is fine-tuned to isolate risky unknown applications
Hardware virtualization support
When Intel VT-x or AMD SVM Virtualization extensions are available, Enhanced Protection Mode makes use of these technologies and CIS operates at hypervisor level
Extended Logging
CIS can now send security and configuration events to Windows Event Logs

Fejlesztések:

Viruscope
Viruscope is now enabled by default, monitors more activities and works on sandboxed applications as well as not sandboxed ones
Viruscope performance is improved

User Interface
The advanced settings window has been redesigned to provide a better layout

Javítások (összesen több, mint 120 bug eltüntetése):

We have addressed many issues reported by our users in this release. Here are a selected few
Enabling Viruscope causes file sharing violations
Killing certain malware can cause BSOD
Certain keyloggers can sniff keyboard while sandboxed as partially limited
Office 2013 documents downloaded from the Internet sometimes cannot be opened inside sandbox
Microsoft Outlook cannot receive email inside sandbox
Multiple issues exploited by malware to bypass certain protections
Firewall blocks fragmented UDP traffic even if this option is disabled
Incompatibility between Cisco Anyconnect Mobile VPN and COMODO Firewall

Letöltés: CIS 8

Aki teheti, tesztelje, mert az új házirend alapú auto sandbox hordoz magában némi bughalmazt, amit jó lenne minél előbb és minél hatékonyabban megszüntetni...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9132) Fandango válasza blattida (#9131) üzenetére


Fandango
veterán

Szuper hir, en nem kiserleteznek a betaval, de nagyon varom a final verziot.

(#9133) Pittu1986


Pittu1986
tag

Sziasztok. Valaki teszteli rajtam kívül a 8-as bétát? Windows 8.1 Update 2-vel nálam nem jön elő a Widget és az értesítési területen sem jelenik meg a Comodo csak ha asztali ikonnal indítom előjön a Widget és az értesítési területen is megjelenik a Comodo ikon. Feladatkezelőbe viszont két Comodo folyamat fut a pirossal kihúzott viszont nem csak kézi indításnál.

[ Szerkesztve ]

Windows 11 22H2, MSI B250M Mortar, Crucial 8GB 2400MHZ, MSI Geforce GT 1030

(#9134) Dévacsen válasza Pittu1986 (#9133) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Szia,nálam is úgy van ahogy írod,de nálam már a 7 es verziónál is így volt az utóbbi időben,de mostanában sok vírusirtót tesztelgettem arra gyanakszom hogy szemetes már a rendszer,pedig alaposan kitakarítom mindig.De nem foglalkoztam vele mert vártam ezt a 8 as verziót,gondoltam majd előtte ujra rakom a tiszta mentésű rendszert. :) ja és nálam is win 8.1

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#9135) duncanx


duncanx
csendes tag

Szervusztok
Nekem hasonló problémám van a laptopommal mint athomeatka-nak http://mobilarena.hu/tema/cis_comodo_internet_security/hsz_8985-8985.html
és elvégeztem amit tanácsoltatok: http://mobilarena.hu/tema/cis_comodo_internet_security/hsz_8986-8986.html , sajnos eredménytelenül.
Annyival egészül ki a problémám, hogy a Widows 8.1 (64)-el egy közös data particiót használok a linuxommal.
A data, linux alól simán elérhető volt symlinkekkel és még csak nem is kelett parancssorban felcsatolnom az fstab-ba a particiókat.
No ezek elszáltak és nem érem el a datát linux alól.
Ugyanazt írja ki mint amikor a windos gyors indítási módban van.
A kérdésem, hogy a CIS mit csinál a particiós táblával, hogy ezt produkálja?
Gyanítom, hogy inkább a win leállítása a bekapcsoló gombal nem szabályos folyamatot futtat, mivel nem elég a gombot megnyomni, hanem folyamatosan nyomni kell.
Így visszajutunk az eredeti problémára (lsd. hsz_8985 ).
Amíg Windows 7 wolt a gépen nem volt semi problémám a CIS-el és nagyon szeretném ezt használni továbbra is, mivel évekig tökéletesen működött.
A comodo fórumát már hetek óta böngészem, de nem találtam megoldást.
Tegnap felraktam a 8 bétát szűz gépre és a probléma ugyan az.
Összefoglalva: nem tudom megoldani, hogy a saját klaviatúra, tapipad működjön, továbbá a leállítási folyamatot csak szabálytalanul lehet végrehajtani. Erre keresek megoldást.
Köszönöm

(#9136) Pittu1986 válasza Dévacsen (#9134) üzenetére


Pittu1986
tag

Szia van megoldás az indulásra. :)

Az adatbázisba kikeresed ezt:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Jobb klikk a jobboldali panelen - Új-Karakterlánc (Azonosító neve: COMODO Internet Security)

Azonosító érték:
"C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cistray.exe" -h
Persze x86-nál más az elérési út!

A végén - OK és bezárod az adatbázist- újra indítasz és működik.

Windows 11 22H2, MSI B250M Mortar, Crucial 8GB 2400MHZ, MSI Geforce GT 1030

(#9137) Pittu1986


Pittu1986
tag

Windows 8.1 X64 valakinek kék halálozik a 8-assal? Vagy csak nekem.

Windows 11 22H2, MSI B250M Mortar, Crucial 8GB 2400MHZ, MSI Geforce GT 1030

(#9138) Dévacsen válasza Pittu1986 (#9137) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Köszi a megoldást,de már le kellet venni mert nálam is kétszer dobott kék halált.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#9139) daimonion válasza Pittu1986 (#9137) üzenetére


daimonion
senior tag

Nekem már a CIS 7 is csinált kék halált Win 8.1 Update 1 nél sajna

(#9140) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Nem is merem már tesztelni, inkább "GAMMA" állapotúak ezek a kiadások, egy Bétának a gépet nem kéne már megölni.

(#9141) duncanx válasza duncanx (#9135) üzenetére


duncanx
csendes tag

szervusztok
Úgy tűnik sikerült a "laptop" problémát megoldani. ( ...bár az eredendő hiba okát nem sikerült kiderítenem )
Megosztom veletek, hátha segít más hasonló gondján.
A telepítés egy win 8.1 (64) -re történt, amin kizárólag a driverek és a legfrissebb win frissítések voltak telepítve.
Egy "cispremium_installer_6100_08" ; ‎2014. ‎augusztus ‎24. letöltésű ( CIS 7 ) lett telepítve.
A telepítőn jobb egérgombot nyomva, a felugró ablakban a "kompatibilitási problémák megoldása" sort választottam.
Ennek eredményeként egy windows 7 beállítást ajánlott/javasolt, amit jóváhagytam és úgy telepítettem.
A telepítés végeztével a gép működése megfelelő.
A klaviatúra, tapipad, és a normális rendszerleállítás működik.
A CIS egyenlőre a telepítési alapbeállításokon.
Bizakodom.

(#9142) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Comodo-t már többször újratelepítettem, de se a tálcaikon, se a widget nem jelenik meg. Látszik is, hogy nem minden folyamat fut. Mi lehet a gond?

(#9143) blattida válasza Cs1csó (#9140) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért ez nem igaz, a problémák szinte mind win 8.1 mellett jelentkeznek, nálam több win 7-es gépen nincsenek vele ilyen gondok.
Ez az első publikus béta, ilyenkor jönnek ki a problémák, az egész erre való. Az lenne az igazi gebasz, ha még igen bogaras állapotban jelenne meg a végleges változat...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#9144) Cs1csó válasza blattida (#9143) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szeretek túlozni, de tény hogy akadnak hibák amik nem kicsik, de a TE véleményedre adok és tény hogy csak a win 8.1 alatti ereredményekre építek.

[ Szerkesztve ]

(#9145) Dévacsen válasza pinnacle (#9142) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Szia,pár hozzászólással feljebb van a megoldás én is úgy tettem és működik frankón. :) [link]

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#9146) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Érdekes most újra raktam a Win 8.1 et,frissítések után ment fel a CIS egyből,és már nem volt ikon,nem töltötte be,még 1 hónappal ezelőtt nem tapasztaltam ezt,arra gondolok nem e valami Windows frissítés kavart be neki.Mindegy még jó hogy meg lett rá a gyógyír. :K

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#9147) pinnacle válasza Dévacsen (#9145) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi szépen! Működik! Érdekes módon a másik Win 8.1-s gépen is ez a 7.0.317799.4142 verzió van, minden frissítést felraktam, nincsen bejegyezve az automatikus indulásnál, mégis megy.

(#9148) Dévacsen válasza pinnacle (#9147) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Szívesen,de nem az én érdemem.Úgy látom nem a CIS hibája lesz ez,most nekem az Avira Free van fent és 1 napon belül ugyan ezt csinálta,se ikon se folyamatok,pedig ott az Avira az indulásnál,ugyanezzel a módszerrel indulásra bírtam.Különben több antivírusnál észrevettem hogy Win 8.1 alatt a toleráló képessége a nullához közelít a rendszernek,akkor virul ha a Defender van meg a saját tűzfala. :)

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#9149) Pittu1986


Pittu1986
tag

Ebben igazad lehet, hogy a 8.1 lehet a ludas. A 8-as után vissza raktam a 7-est és a hálózati tűzfal nem működik megfelelően. Viszont 8-as alatt működik. Ha ma sikerül a memória térképet feltöltöm a Comodos srácoknak várják.

Windows 11 22H2, MSI B250M Mortar, Crucial 8GB 2400MHZ, MSI Geforce GT 1030

(#9150) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Megjelent a Comodo uj böngészője Chromium Secure néven,nézzetek rá az oldalukon ha érdekel . :)

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.