Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-12-01 16:34:44

LOGOUT.hu

"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) HZoli87 válasza aclandiae (#6450) üzenetére


HZoli87
veterán

Futtattad a hivatalos eltávolítóját? Link

(#6452) L7wy válasza aclandiae (#6450) üzenetére


L7wy
őstag

Futtasd le a sima uninstall-t, majd letöltöd és futtatod ezt (eléggé kezdetleges uninstall, a Comodo közösség fejlesztette, és ők se vállalnak felelősséget, így én se :P ), szerintem utána kéne, hogy működjön.
mod:
Az amit én linkeltem az itt az első hsz. a 0.3as.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#6453) Badman 4ever válasza aclandiae (#6450) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nálam is ez volt az 5.8-ra frissítéskor, viszont én mindenféle eltávolítók helyett átnyálaztam a regisztrációs adatbázist és kitöröltem minden CIS bejegyzést, illetve a program fájljait is és a beállításokat is (Documents and Settings), illetve a Windows/Installer mappából az ide tartozó telepítőket. Utána tökéletesen működött a dolog. (Ezt a módszert már több programnál is használtam, sőt az eszközkezelőből a nem látszó, de régebben a gép által felismert eszközöket is töröltem már ki így.)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6454) Razim K. válasza Badman 4ever (#6453) üzenetére


Razim K.
tag

De erre ott a REVO(free változata) nem?

(#6455) blattida válasza Razim K. (#6454) üzenetére


blattida
nagyúr

Jó az ingyenes, csak nem támogatja a 64 bites környezetet.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6456) Badman 4ever válasza Razim K. (#6454) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nem tudom, nem ismerem és sohase használtam, nekem ez a manuális megoldás a kézreálló és néha alaposabb, mint bármi más. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6457) aclandiae


aclandiae
senior tag

HZoli87: igen. :K

L7wy: így cselekedtem, azért mókás volt hogy uninstalláltam, majd újraindítottam, és betöltődött. :D

Badman 4ever: detto :K

Nem értem, hogy hogyan jutott idáig? Nagyon régóta használom, és semmi gondom nem volt vele. :O Miért adnak ki frissítést, ha nem tesztelik előtte? Ráadásul többeknél is előfordultak érdekességek, ahogy visszaolvastam a fórumot.

(#6458) blattida válasza aclandiae (#6457) üzenetére


blattida
nagyúr

A többeknél előforduló hiba nagyrészt az első kiadott végleges 5.9-esnek köszönhető, amit gyorsan (másnap) javítottak is.
Amúgy tesztelték, elég sokáig, több hetet csúsztak vele.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6459) Visormail


Visormail
addikt

Na hát ez csodás hogy a friss telepítésű windowson a Comodo IS rendszerfájlokat akar kiirtani amik csak őszerinte vírusosak.
C:\WINDOWS\system32\netsetup.exe |Unsfx|WinXPChk.exe Suspicious@#3jcavv3wkn6hx
Kiirtás uátn egyből szól a windows fájlvédelem hogy kéri az xp telepítő lemezt, arról visszamásolja ha azt újra ellenőrzöm akkor megint azt mondja hogy magas veszélyességű. Még Plusz azt is mondja hogy a téves riasztás jelentése nem lehetséges.
virustotal
Kiirtotta a system32 mappából a sistray.exe-t is ami meg a sis videókártya programjához tartozik.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#6460) blattida válasza Visormail (#6459) üzenetére


blattida
nagyúr

A heur és a suspicious nevű találataira figyelni kell, mivel ezek sokszor tévesek.
Ha ezeket el akarod kerülni, kapcsold ki vagy csak alacsonyan használd a heurisztikát.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6461) Matthewus válasza blattida (#6460) üzenetére


Matthewus
őstag

Ezeket a Heur és Suspicious találatokat egyből meg kell nézni VirusTotal-on, akkor kiderül, hogy tényleg vírusos e, ha nem akkor ezen az oldalon be kell jelenteni, és javítják.

(#6462) Lacpac


Lacpac
őstag

Üdv,

Az animációt hol lehet kikapcsolni? Kicsit zavar a tálcán az állandó "mozgás".

(#6463) Fandango válasza Lacpac (#6462) üzenetére


Fandango
veterán

Firewall / Firewall Behavior Settings / General Settings / Show traffic animation in the tray

Bocsi hogy angol de nem volt kedvem nyelvet valtani :P

[ Szerkesztve ]

(#6464) Visormail válasza Lacpac (#6462) üzenetére


Visormail
addikt

semmi

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#6465) blattida válasza Matthewus (#6461) üzenetére


blattida
nagyúr

A programon belüli hamis találat jelzése is tökéletesen működik, ugyanúgy alkalmas erre a célra, én tudom , hogy van ez az általad is említett lehetőség, de a heurisztika miatti fals jelzések elég gyakoriak a comodnál, ezért írtam, amit, amúgy jogos a fölvetésed.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6466) Lacpac válasza Fandango (#6463) üzenetére


Lacpac
őstag

Köszi szépen.

(#6467) Razim K. válasza Visormail (#6459) üzenetére


Razim K.
tag

Ilyenkor az az érdekes,hogy csak nálad látta vírusosnak...másnál nem.
...pl nálam sem.
-honnan van az a friss win?

(#6468) neverDell


neverDell
tag

Valamit nem értek: minden alapbeállításon van a CIS-ben.
A nagyobbik gépemről "megtámadtam" a laptopot (nmap -P0 gépcíme).
Az OK, hogy valamennyi tesztelt portot zártnak találta az nmap, de a CIS egy hangot sem szólt, hogy valaki próbálkozik.

Safe Mode-ban van, az Alert settingsnél a frequency eredetileg Low, de próbáltam Very High-al is. Ilyenkor mi van? Elakadnak korábban a packetek?
Furcsa, mert a laptopon futó virtuális gépem bridged módban használja a wlan kártyát és ott megjelennek a csomagok.
Miről maradtam le vajon, mit nem olvastam el?

upd: ami lemaradt, hogy elméletileg a saját LAN-om is publikusként lett felvéve!

[ Szerkesztve ]

(#6469) neverDell


neverDell
tag

Még valami: firewall behavior settings. A General Settings fülön az utolsó látható sor egy checkbox, "Show Trustconnect alerts..." felirattal. Utána még lenne valami, de nem látszik és nem is lehet odalapozni...
Tab billentyűvel rá tudok menni, de nem jelenik meg a képernyőn, fogalmam sincs, mi lehet ott. Illetve a mezőhöz tartozó lista pereme látszik, arra kattintva feljön egy allow requests/block doboz...

+1: a Defense+ ablaka átméretezhető, a firewall-é nem...

[ Szerkesztve ]

(#6470) Fandango válasza neverDell (#6469) üzenetére


Fandango
veterán

1.Nezd meg a Firewall logot hogy a tamadast latod e benne? Alapbeallitason nem is biztos, hogy a CIS jelzi a tamadast csak csendben lerendezi, de ebbe nem vagyok biztos.

2. General settings

[ Szerkesztve ]

(#6471) neverDell válasza Fandango (#6470) üzenetére


neverDell
tag

Bocs, kicsit kapkodva fogalmaztam: azt néztem, utána jöttem "reklamálni".

2. Vajon az alsó két sor nálam miért nem látszik? :((

(#6472) Fandango válasza neverDell (#6471) üzenetére


Fandango
veterán

Nem tudom neked miert nem latszik, nyomj egy diagnosztikat, ha az sem segit, telepitsd ujra. Ha ilyen hiba elojon, akkor ott valami eleve nincs rendben, tehat javaslom az elso mondatomba leirtakat.

[ Szerkesztve ]

(#6473) neverDell válasza Fandango (#6472) üzenetére


neverDell
tag

Közben eszembe jutott, hogy nem admin jogú userből néztem.
A dialógus ablak az admin userem alatt rendben van.

Milyen diagnosztikára gondolsz? A CIS-nek van valami saját vagy a gép hardveres diagjára? Utóbbit futtattam párszor, nem talált hibát egyszer sem.

(#6474) neverDell válasza neverDell (#6473) üzenetére


neverDell
tag

Nem nyert: felvettem két új usert, egy admint és egy nemadmint, azok alatt jó a dialógus ablak...

[ Szerkesztve ]

(#6475) Fandango válasza neverDell (#6473) üzenetére


Fandango
veterán

(#6476) neverDell válasza Fandango (#6475) üzenetére


neverDell
tag

Közben megtaláltam, de szerinte minden OK.
Sőt! Leszedtem, újrabootoltam, letöltöttem újra, megint telepítettem, de a napi használatra szánt useremmel továbbra is hibás ez az ablak. Nem értem.
Sajnos fogalmam sincs, hol tárolhatja ezeket az infókat (registry-ben, Users alatt stb.) így azt sem tudom, mit kellene törölni ahhoz, hogy helyreálljon.

(#6477) Visormail válasza Razim K. (#6467) üzenetére


Visormail
addikt

Meg a virustotal eredmény is érdekes ahol csak a comodo jelez nem? Ezen kívül 2 fájlra is ugrott még egyébként amik gyári oldalról való driverek részei, szóval úgy van ahogy blattida is mondta elég sok a hamis találat. Mondjuk nem állítottam át a védelmeket extrém szintekre eléggé alapon van minden.

(#6465) blattida: kivéve amikor nem, mint említettem ennél pont kiírta hogy nem lehetséges a hamis találat bejelentése.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#6478) blattida válasza neverDell (#6468) üzenetére


blattida
nagyúr

Mit értesz támadás alatt?
Portscan esetén nem fog szólni, csak naplóz, csak akkor kérdez, ha kapcsolódási kísérlet van és úgy is van beállítva, hogy kérdezzen.

Visormail
Abban az esetben marad a webes jelentés, amennyiben valóban hamis riasztásról van szó.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6479) neverDell válasza blattida (#6478) üzenetére


neverDell
tag

OK, de hol a napló? Mert az event list üres. Van neki egyéb is? (még nem néztem utána)
A scant csak az emlékeimre támaszkodva indítottam: az nmap -P0 csak egyszerű portscant csinál, semmi egyebet? Mert akkor erre rosszul emlékeztem.

---

Egyébként mi a túrót kezdjek egy olyan riasztással, hogy a netbeans uninstall a comodo szerint (heuristics low) fertőzött, de...
Feltöltve a virustotal-ra az ottani Comodo és az összes többi kereső szerint tiszta, kivéve a ByteHero 1.0.0.1-et, ami valami trójait talál benne.

[ Szerkesztve ]

(#6480) neverDell válasza neverDell (#6476) üzenetére


neverDell
tag

Megoldva: leszedtem a CIS-t, töröltem minden olyan registry kulcsot, aminek a nevében szerepelt a comodo, töröltem a \Users\ alól a comodo könyvtárat, reboot, reinstall CIS, most rendben van.

(#6481) aclandiae válasza blattida (#6458) üzenetére


aclandiae
senior tag

Végül megoldódott, az online telepítővel felment elsőre. Telepítés közben töltötte le ami kellett. Most ez így miért volt jó? :U Ki tudja. Remélem azért visszatalálnak majd a "helyes útra", és nem sz.p.tj.k a jónépet a telepítőkkel. :R :K

[ Szerkesztve ]

(#6482) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Remélem, nem warez a kérdésem... :B
Eddig nem volt gondom a Cacaoweb-bel Comodo alatt, viszont most a legújabb frissítését a Cacaoweb-nek már vírusként érzékeli a CIS és karanténba zárja. Hiába állítom vissza, utána eltűnik - mintha le sem töltöttem volna. Van erre valami megoldás?
Válaszokat előre is köszönöm. :R

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6483) blattida válasza Vigneau (#6482) üzenetére


blattida
nagyúr

Kapcsold ki az automatikus karanténozást az av-n belül, valamint akkor, amikor jelez rá, add a mellőzöttekhez a kakaót de úgy, hogy közben hamis találatot is jelzel a felugró ablakon.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6484) Vigneau válasza blattida (#6483) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm szépen, most már minden oké. :R
Valószínűleg az lehetett a baj, hogy a korábbi CIS telepítésemnél ez alapból így volt beállítva, most meg ki kellett venni a a pipát az AV riasztásból - fel sem tűnt elsőre. A mellőzés kézi beállítása szerencsére a korábbi verziónál is működött.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6485) .morrowind.


.morrowind.
tag

Itt az Újév,új jót hozzon,Régi jónktól meg ne fosszon,Hogyha új jót nem is hozhat,Vigye el a régi rosszat!Kívánom ezt teljes szívemből,minden comodo felhasználónak és családja minden tagjának.B.U.É.K.-------És külön köszönöm BLATTIDA egész évi segítségét,és magyarázatait. :)

CIS

(#6486) blattida válasza .morrowind. (#6485) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, én is Mindenkinek egy Boldogabb Új Évet Kívánok!

Köszönöm a kedves szavakat, de más is segít ebben a fórumban a CIS felhasználóknak!
Ezért is vagyunk.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6487) Sdi


Sdi
addikt

B.Ú.É.K.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#6488) blattida


blattida
nagyúr

Friss teszt, friss kártevőkkel, a szereplők:

-CIS 5.9
-MBAM 1.6
-Hitman Pro 3.6
-Kaspersky TDSSKiller 2.6.25

A részletek és az eredmények megtekinthetőek ezen topik első hsz.-ében.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6489) Visormail


Visormail
addikt

Az ingyenes antivírusban továbbra sincsenek még kapcsolók a silent installhoz?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#6490) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Üdv

Az utóbbi időben mennyit fejlődött a COMODO AV-része?Gondolok itt arra ,Avast,AVG termékekkel felveszi a versenyt vagy egy kategóriával lentebb sorolható.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#6491) blattida válasza Visormail (#6489) üzenetére


blattida
nagyúr

Nincs, de a fizetősben sincs.

LiLxWaYnEx
Annyira szeretem az ilyen jellegű kérdéseket.
Csak maga az av ugyanaz a szint, mint az általad is említettek, de a kiegészítő funkciók és szolgáltatások miatt többre képes.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6492) aiminet


aiminet
tag

http://index.hu/tech/2012/01/09/kiszivargott_norton_antivirus_forraskodja/

hm..... :DD

(#6493) M3oH válasza aiminet (#6492) üzenetére


M3oH
addikt

Szomoru, de hogy jon ez a Comodohoz? :)

(#6494) L7wy válasza M3oH (#6493) üzenetére


L7wy
őstag

Többször is összezördült Comodo és Norton. aminet pedig biztosan nagy Comodo rajongó, és hát nincs nagyobb öröm mint a káröröm xD

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#6495) aiminet válasza M3oH (#6493) üzenetére


aiminet
tag

en fan comodo!!! :DD

(#6496) vante


vante
aktív tag

Azt amúgy néztétek már (nekem most nem jut időm erre, sry), hogy maga a comodo firewall (defense, és minden más egyéb nélkül) érdemes-e feltenni, megéri-e még így is használni, mintha a beépített gyári windows tűzfalat(pl. win7) használná az ember?

(#6497) wilburwalsh


wilburwalsh
tag

A Kaszpitól is szivárogtattak már ki.

(#6498) blattida válasza vante (#6496) üzenetére


blattida
nagyúr

Magában a fal, minden más nélkül, csak egy sima tűzfal, abban a formában az összes fal ugyanolyan, így nem érdemes használni, úgy nem váltja ki például a hetes falát.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#6499) aiminet


aiminet
tag

tűzfal Kinai nagy fal :DD :W

(#6500) Pano


Pano
addikt

Hali!

Egy érdekes dologra lettem figyelmes.
Adott egy futtatható jar file, egy kellék program. Ha simán a jar fájl van futtatva, akkor elszigetelt környezetbe kerül, mint nem ismert program. Viszont ha létrehozunk hozzá egy parancsikont, ami közvetlenül a javaw.exe-re hivatkozik, hogy azon keresztül fusson (paramétereket megadva, hogy azokat ne alkalmazza a jar file-ra. 3D gyorsítás kikapcsolása csak a paraméter), akkor a megnyíló jar file nem kerül elszigetelésre futtatáskor.
Ez mitől lehet szerintetek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.