Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27651) pEtii94 válasza #00983040 (#27642) üzenetére


pEtii94
tag

Értem. Most amúgy 4.2 Ghz-ig sikerült felhúzni a procit, és stabil is, nőtt az fps jelentősen (BF4-ben Direct3D11-ben) az előző 3.5 Ghz-hez képest. És hol van ennek a beállítása, pontosan letudnád írni hogy mit állítsak át, és hogyan ? :)

(#27652) katt777 válasza Thrawn (#27650) üzenetére


katt777
félisten

Én ugyan nem utálom a drivert, a szar munkát rühellem. ;) A másik, amit szintén, ha valaki az én pénzemért meg akarja magyarázni, hogy az ő (vagy a munkaadói) szar munkája valójában remek, és az én hibám, ha hibát találok benne. :((
Ott van a CCC-ben a beállítások módosításának a lehetősége, vagy nincs? :F OTT VAN! :Y Tehát állíthatom, és nyilván állítani is fogom (a gyártónak meg az a dolga, hogy ez működjön), mert azért vettem erős VGA-t, hogy kihasználjam a képességeit. Mintha vennél egy kocsit, amelyiknek 150 a végsebessége és 15mp alatt gyorsul 100-ra, de 120-nál vagy egy komolyabb gázadásra szétesik, tehát valójában egy jóval olcsóbb kocsi képességeivel bír. :P Pl. még egyetlen játékot sem láttam, amelyben a legjobb minőségű, Edge-detect AA-t lehetett volna választani, nemhogy a szintjét állítani, miközben a hardver frankón tudja, de ott vannak az "optimalizálások", amelyeket lekapcsolni szintén tudnia KELL a meghajtónak, ha valaki minőségi képet akar, nem csalásokkal gyorsítottat (ami persze jól mutat majd az összehasonlító tesztekben, már, ha valaki beveszi, sajna elég sokan). Ha ezt nem lehet, vagy nem működik, akkor az értelmes user okkal él a gyanúperrel, hogy a meghajtó távolról sem 100%-os. ;)

És mielőtt előhozakodnál a játékok saját hibáival, talán az AMD-nek a nagy együttműködés keretében (ott virít a logó egy kupac játék elején) nem arra kéne rávennie a fejlesztőket, hogy hagyják ki a meghajtók (vagy akár a hardver) hibáit előhozó grafikai eljárásokat (ti. hogy állítani se lehessen), hanem, hogy használják ki azokat, csak akkor persze a meghajtót is valóban tökéletesíteni kéne, nem csupán foltozgatni.

Értem én, hogy az AMD a szamarakra gyúr, akik beveszik a marketing-maszlagot a remek fejlesztésekről, amelyeket aztán driverből lekapcsol, de ha egy játék csak szar grafikai beállításokkal működik, miért vegyen az ember nagyobb tudású VGA-t? Annyiból lehetne a régi kártyákat is használni (hiszen pl. csak AA nélkül roppant mód nő a teljesítmény), csak hát azokat meg, ugye, avultatja a gyártó. :C Persze aztán jönnek a további marhaságok (meg "tesztek" gagyi beállításokkal :P ), hogy milyen erős processzor kell egy hű de "erős", de valójában képességeiben erősen visszafogott VGA alá.

MINT ÍRTAM, mostanában nem találkoztam ilyen hibával, ez ügyben nem is szidtam a meghajtót, mert működik az elvárásaim szerint. Egyébként mindig csinálok profilokat. :P (De még az alapbeállításokat is minőségre tettem. ;] ) nV-nál felülvezérléssel régebben sem volt soha problémám a driverekkel (mert amikor csalni kezdtek, habozás nélkül AMD-t vettem, és viszont, amikor felcserélődtek a szerepek), de pl ATi-nál sem. :)

Sajnos annyira beléd ivódott a "nagy dumával lenyomom a torkodon" gyártói szemlélet, hogy sosem fogod megérteni, mi az az "alapvető minőségi elvárás". :R

Mindezek mellett tartom, hogy AMD fronton relatíve elégedett vagyok a 7870 támogatásával, mert grafikailag 1-2 meghajtót, ill. ezekben a Mantle-t leszámítva semmi problémám nem volt velük (ami nem jelenti azt, hogy más kártyákkal ez nem fordulhat elő, mint az adott topicokból is kiderül), a video-lejátszási hibák viszont hónapokon keresztül tartósan ismétlődtek (Transcoding szolg. telepítésével), és miközben a 14.8 e szempontból is rendben van (nálam), ennek közvetlenül a telepítése után lépnek fel hibák (teszteltem 2x és szűz rendszeren: restart után "képernyőillesztő nem válaszolt és újraindult"), ami persze megint erősen kártyafüggő. Tehát most sem 100%-os, szóval ne hajtogasd, mennyire rendben van minden. ;) :R

pEtii94: Kiegyensúlyozott módban is 100%-on dolgozik a proci (alapból így van beállítva: 5-100%), teljesítmény-orientált vezérléssel ugyanúgy meglesz a CPU-limit, csak a gép fog többet fogyasztani, mert fölöslegesen "teker".

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27653) CJ4567


CJ4567
veterán

Catalyst Control Centerben nálam miért nincs skálázás állítása opció?

No Sana No Life

(#27654) wwenigma válasza katt777 (#27652) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tehat ha tamogatja ha nem, ugy gondolod, amennyiben bekapcsolod driverben az opciot akkor mennie KELL. És mindezt hiba nélkül. És ha nem megy akkor az AMD a hibás.

Gratulálok.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27655) bozont válasza katt777 (#27652) üzenetére


bozont
veterán

Tehát ha adok a procimnak 2 voltos feszültséget és leég a cucc, akkor a gyártó a szar szemét hozzá nemértő? Mert hát ha ott az opció, akkor működnie kellene gond nélkül. :U
Akárhogy magyarázod, ha felülbírálod az AMD profilját, az akkor már nem rendeltetésszerű használat, tehát a helyes működés nem garantált. Ha mégis akkor az már egy szerencsés plusz.
De ugye az is tiszta, hogy nem csak a driver+hardver kombón múlik a dolog, ott a program is ami beleszólhat(ott van pl a deferred rendering és AA inkompatibilitása).

(#27656) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok, amióta megvan az új HD 7970-es kártyám azóta a driver hibásan érzékeli a monitorom felbontását. Natív felbontásom 1440x900, viszont a driver felkínálja az 1600x900 és 1600x1200 opciókat is. Egyszer véletlenül bepipáltam a GPU méretezés opciót, és egyből 1600x1200-ra skálázta, aminek köszönhetően out of range feliratot kaptam, és csökkentett móddal tudtam megoldani a problémát.
Ez még nem lenne probléma, de rengeteg játék alapból 1600x1200-as beállítással indul el, vagy gyakran jelentkezik az a probléma hogy ha kisebb felbontásra rakok egy játékot, a kártya hibásan nyújtja a képet, és a képernyő fele lelóg a monitorról. Előbbi esetben a játék konfig fájlját kel megkeresnem és átírnom a felbontást kisebbre, utóbbira nincs megoldás.

Kártyám: ASUS 7970 Matrix
Monitorom: LG FLATRON W1934S
A kettő közti összeköttetést egy DVI -> VGA adapter biztosítja.

[ Szerkesztve ]

(#27657) Stonerice válasza AeSDé Team (#27656) üzenetére


Stonerice
őstag

Szia!
A DVI VGA adaptered a bűnös. Nekem is van 2 és csak a ritább tüskéssel van fullHD-m a sűrűbbel csak 1600x900. Szintén 7970-em van.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#27658) wwenigma válasza AeSDé Team (#27656) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Legyen kikapcsolva az EDID használata: [link]

Stonerice: ugyanazt javaslom neked is.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27659) #00137984


#00137984
törölt tag

Ezt AMD megoldhatná kis anyagi ráforditással is. Játékban ha nincs elég vasad alá (pl. 3GB VRAM), nem kiválasztható az Ultra beállitás, azt ennyi... Catalyst is szabályozhatná melyik beállitás aktiválható a kártyád alá (szürke, nem állitható marad a kártyádat túlzottan terhelő beállitás), vagy a szővegbuborékban felhivhatná a figyelmet az esetleges veszélyekre. Tudom ennek nem mindenki örülne, de kevesebb hiba és bug fordulna elő. Az autókban is van tőbbféle üzemmód (Sport vagy Race) aminek a használatára felhivják a figyelmet. Használhatod ezeket megfelelő helyen, de tudd ez mivel jár. A felhasználók többsége ezeket nem ismeri, "inkább ne piszkáld" kategóriába sorolja.

(#27660) CJ4567 válasza wwenigma (#27658) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam miért nincs ott a képméretezés?

No Sana No Life

(#27661) F_Zolee válasza wwenigma (#27658) üzenetére


F_Zolee
veterán

Esetleg még ez is hasznos lehet.

(#27662) wwenigma válasza #00137984 (#27659) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Vagy nem kéne az usereknek piszkalni aztan sirni.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27663) #00137984 válasza wwenigma (#27662) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ez a Piros Gomb meg mire jó...? :DDD

(#27664) AeSDé Team válasza Stonerice (#27657) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Régen másik adaptert használtam, be volt nyomva az EDID és hibátlanul működött. Viszont azt az adaptert eladtam a HD7770-el együtt, mert annak a tartozéka volt. Ezekszerint az új adapterem a bűnös, sejtettem hogy ott lesz a probléma.

wwenigma: A kártya csere óta sosem volt bekapcsolva, mert én is rájöttem hogy hibásan ismeri fel. Most is ki van kapcsolva.

F_Zolee: Ez is be volt pipálva.

[ Szerkesztve ]

(#27665) #00137984 válasza #00137984 (#27659) üzenetére


#00137984
törölt tag

A régi Catalyst driverekben volt egy kis nézhető videó, amire rákerült egyből az adott beállitás hatása. Ez de jó volt, de még jobb lenne egy beépitett kis Benchmark, hogy az adott beállitáson mire számithat az user. Ezen jól követhető lehetne, ha valamelyik beállitáshoz már kevés lenne a kártyád. Ezek nélkül hogyan is tudná egy tapasztalatlan felhasználó, hogy miért is nem megy a játék és a VGA megfelelően...? A visszajelzés hiánya zavaró tud lenni számitástechnikában. :)

[ Szerkesztve ]

(#27666) Xantor


Xantor
tag

Sziasztok!

A konfigurációm:
Alaplap: MSI 760GM P23 FX
Processzor: FX 8320 + Scythe Mine 2
VGA: HD 6970 + Accelero Xtreme
RAM: 2x4GB Samsung
HDD: 1TB WD
SSD: 60GB Kingston
Monitor: 23,6" full HD Samsung
Operációs rendszer: Win 8.1

A problémám: "Túl sok" nekem a gép teljesítménye és szeretném kicsit underclock-olni a processzort és VGA-t, reménykedve abban, hogy cserébe nő az alkatrészek élettartama és csökken a fogyasztás, plusz lentebb vehetem a Mine 2 venti sebességét, hogy csökkenjen a hang.

Amire jelenleg maximum használom a gépezetet: 2 Diablo 3 futtatása egyszerre 1920x1080-ban minimális grafikai részletesség mellett multibox-szal, TeamViewer-rel (hogy egyetemen is elérjem laptopon keresztül a gépemet).

Érdemes-e underclock-olni a procit és VGA-t? Magok kikapcsolása is mehet? Mi az a körülbelüli "szint" ami mellett még nem vennék észre multizás közben teljesítménycsökkenést? Mennyivel fogyasztana kevesebbet a gép a maximumom mellett körülbelül? Mit/mivel/hogyan állítsak át?

Előre is köszönöm a válaszokat!

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#27667) Neró válasza Neró (#27617) üzenetére


Neró
őstag

Erre valaki?

| www.diablohungary.hu

(#27668) Dtomka válasza Neró (#27667) üzenetére


Dtomka
veterán

A jelenség neve artifacts

Próbáld meg levenni az OC-t, és a jelenség megszűnik.

(#27669) bozont válasza Xantor (#27666) üzenetére


bozont
veterán

Bár ez egy kicsit off itt, de a procihoz nem nyúlnék, a D3 eléggé proci igényes és abból is az a fajta ami az egyszálas teljesítményt szereti. Amit megtehetsz, hogy a turbo core-t kikapcsolod. mert indokolatlanul nagy feszt ad olyankor a procinak. És érdemes belőni 4GHz körülre(bár azzal a lappal nem tudom működne-e a dolog), azt a legtöbb viszi alapfeszen és így lesz a legjobb a teljesítmény/fogyasztás mutatója ennek a procinak. A legjobb eredmény viszont egy i5-tel érnéd el, fogyasztás terén sokkal jobbak mint az AMD és ez az egyszálas teljesítményre is igaz.
A vga terén viszont tényleg a csere a legjobb megoldás, egy 750ti személyében, ami jelenleg minden egyéb vga-t a sárba tipor teljesítmény/fogyasztás terén.

(#27670) Neró válasza Dtomka (#27668) üzenetére


Neró
őstag

És ezt hogyan tudom?

Milyen értékekre kellene levennem?

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#27671) F_Zolee válasza Neró (#27670) üzenetére


F_Zolee
veterán

Overdrive-ban is tudod vagy MSI AB-t használsz. Leveszel memóriából és gpu-ból 10%-ot mondjuk.

(#27672) Xantor válasza bozont (#27669) üzenetére


Xantor
tag

Köszönöm a választ!

Turbo Core ki van alapból kapcsolva, tuningot nem bíznám erre a gagyi lapra, szóval marad minden a régiben.

:R

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#27673) Dtomka válasza Neró (#27670) üzenetére


Dtomka
veterán

Catalyst-ban, az teljesítmény/amd overdrive-nál pipáld be az engedélyezést. És ahogyan (#27671) F_Zolee 10 % -kal vedd lejjebb a GPU és a VRAM órajelét. Lehet, hogy csak az egyik okozza, általában a ram.

(#27674) Neró válasza Dtomka (#27673) üzenetére


Neró
őstag

Köszönöm a válaszokat!

Ehhez az OC változathoz fog majd kijönni valami driver vagy ilyesmi? Mert így hogy leveszem, szinte már az alap változatot is vehettem volna.

| www.diablohungary.hu

(#27675) Dtomka válasza Neró (#27674) üzenetére


Dtomka
veterán

Szívesen! :)
A driver nem tudja orvosolni az ilyen problémákat. A BIOS viszont igen. Hiszen ott vannak az órajelek és azokhoz tartozó feszültségek. Nézd meg a techpowerup bios résznél, h van e újabb mint a meglévő.

A jelenlegit a GPU-Z vel tudod megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#27676) F_Zolee válasza Neró (#27674) üzenetére


F_Zolee
veterán

Attól, hogy OC nem lesz külön driver. Ha most meg nem jelenik meg a hiba akkor hardveres gond lesz.

(#27677) CJ4567


CJ4567
veterán

GPU skálázódás opciója miért hiányzik teljesen a CCC-ből?

No Sana No Life

(#27678) Neró válasza F_Zolee (#27676) üzenetére


Neró
őstag

Hardveres? Pontosan mi hibázhat? (jelenleg eddig még nem jelent meg)

(#27675) Dtomka: A bios verziót lecsekkoltam, azonban az alább linkelt oldalon csak a 2GB -os verzióra van.

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#27679) L4CI2 válasza Neró (#27678) üzenetére


L4CI2
aktív tag

viszont ha OC nélkül minden driverel ezt csinálja akkor vidd vissza gariba
ja és gyártó oldalán nézd hogy vane frissebb bios :)

[ Szerkesztve ]

(#27680) TIT válasza L4CI2 (#27679) üzenetére


TIT
veterán

Meg amúgy is,nekem 2-ből egyik se csinálta és hozz el egy 2gb-osat.

(#27681) F_Zolee válasza Neró (#27678) üzenetére


F_Zolee
veterán

Valószínüleg a memória lesz a bajos. Teszteld ki, hogy csak az egyiket csökkented.

(#27682) Neró válasza F_Zolee (#27681) üzenetére


Neró
őstag

Levettem az alap OC mentes 260X alapjáratára a dolgokat és akkor néha ugrott be egy-egy textúra. Most a GPU órajelet visszalőttem és a memóriát vettem le 10% -ra. Így most semmi villogás sincs.

Akkor ez gariztatás lesz ha jól értem.

| www.diablohungary.hu

(#27683) F_Zolee válasza Neró (#27682) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akár. Vagy még toljál rá kicsit, hogy még jobban hibázzon(még be is adhatja a derekát) és könnyebben cserélik. :)

(#27684) lavorka


lavorka
aktív tag

CSaó!

Nem tudom h jó helyen teszem e fel a kérdést...
Most kezdtem neki harmadszor a Metro Last Light-nak, és a VGA-t nem hajtja 100%-on. Órajel megvan, de GPU load 30% körül, és az FPS érték 17-22 között... Ha Esc-t nyomok, h feljöjjön a menü, akkor 60-70 fps, de ha visszalépek megint kevés...
GPU load-ot az MSI Afterburner és a GPU-Z is kevésnek mutatja, annak ellenére h az órajel megvan 925Mhz. Ha tuningolok 1000, vagy 1125-re akkor is ugyan ezt csinálja.
Sapphire HD 7970 ref. Catalyst 14.4
Eddig nem volt gond vele, most mi kínja lehet...? :W
Ötlet valakinek?

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#27685) Neró válasza F_Zolee (#27683) üzenetére


Neró
őstag

[link] - egy ilyen beállítás jó lenne?

Oldal: [link]

| www.diablohungary.hu

(#27686) Stonerice válasza lavorka (#27684) üzenetére


Stonerice
őstag

Szerintem a vga vagy cpu túlmelegszik nálad.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#27687) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok. Eladtam a VGA-mat és a zöld vonalon újítok. Olvastam itt korábban még, hogy van valami app amivel ki lehet teljesen pucolni az ATI cuccait. Belinkelné valaki? Illetve arra is emlékszem, hogy óvatosan kell vele bánni mert leszed minden amd-s cuccot. A cuccaimnál látható a konfigom. drivereiben nem hiszem hogy van amd-s driver de esetleg valaki ránézhetne, hogy van-e valami ami cinkes lehet. köszi előre is. üdv,

[ Szerkesztve ]

(#27688) lowzor válasza ЯΞD (#27687) üzenetére


lowzor
veterán

(#27689) kaszaf válasza lavorka (#27684) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Physx-et kapcsold ki.

(#27690) F_Zolee válasza Neró (#27685) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha a tiéd bírja akkor mehet.

(#27691) lavorka válasza kaszaf (#27689) üzenetére


lavorka
aktív tag

Megvan, ez volt a baja... :R

Csak azt tudnám h hogyan kapcsolódott be? Mert én biztos nem nyúltam hozzá. Lehetséges h valami frissítés piszkálta? :F

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#27692) katt777 válasza bozont (#27655) üzenetére


katt777
félisten

Kevered a szezont a fazonnal. :B Ráadásul az sem ártana, ha elolvasnád, amit maga a CCC ír ki, azaz az Overdrive-ért nem vállal felelősséget, beállításoknak működniük kell (ahogy működnek is).
Ahol inkompatibilitás van, ott nem is várom el a működést (nem is működik, ergo tutira nem lesz bugos :DDD ), de ezek szerint hsz-omat sem olvastad el elég figyelmesen, ahol az optimalizálás kikapcsolásáról, vagy éppen az AA metódus megváltoztatásáról beszéltem, nem arról, hogy Oblivionban teljes tesszelációt szeretnék. :D

Zsébernardo: Az a videó nem a driver hatását jelezte, hanem azt, hogy milyen hatásának kellene lennie. Attól még nem feltétlenül volt meg egy játékban, ha az, vagy a driver nem tudta.
A hozzá nem értő hsz-okat hagyd figyelmen kívül. ;) Az AMD azért biztosítja a beállítási lehetőségeket, hogy erősebb VGA-n jobb minőségre állíthasd azokat, hiszen fölösleges kiadni egy sebességre gyúrt drivert belépő szintű kártyákhoz, közepesekhez egy optimalizált beállításút, R9-esekhez meg egy másikat minőség orientáltakkal. Ezért aztán alapból közepesen van, te meg állíthatod, ennek működnie kell, ez a gyártó felelőssége.
Milyen bug? Nálam grafikailag hónapok óta nem volt, akkor is csak Mantle-vel és GPU tuninggal Thiefben, de már ez sincs (most van installálós, de az csak telepítéskor lép fel).
Nálad sztem még mindig az a probléma, hogy ASUS kártyához nem ASUS meghajtót használsz. ;)

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27693) Abu85 válasza katt777 (#27692) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Miben különbözik az ASUS drivere az AMD-étől? Az ASUS nem rendelkezik módosítási joggal. Még a forráskódot sem kapják meg. Megkapják dettó ugyanazokat a binárisokat és dll-ekel, amelyeket az AMD használ és kiadják. Egyedül digitális aláírás írható át, de ezt senki sem szokta megtenni, mert teljesen mindegy, hogy a WHQL mellett AMD-s, vagy gyártói aláírást kap a driver.

Hangsúlyozom. Senki sem engedi meg a grafikus driver módosítását. A gyártónál xy verzió és az AMD-nél ugyanaz az xy verzió bitekre ugyanazt a drivert jelenti.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27694) kaszaf válasza lavorka (#27691) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Simán lehet. Örülök, hogy jó lett. :)

(#27695) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Csodálkoztam hogy a driver miert nem jo nekem ami az R9 285-höz jött ki, most olvasom a forumban hogy a modositottat kell leszedni mert a gyáriban nincs engedélyezve a többi kártya. :)) Na lássuk.

mod: mi az az ACP?

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27696) Abu85 válasza wwenigma (#27695) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért van letiltva minden a 285-ön kívül, mert azt a drivert máson nem tesztelték. Szinte minden rutin a 285-re van szabva. Csak rosszabb lesz, ha nem Tongád van.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27697) wwenigma válasza Abu85 (#27696) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Bátor vagyok és ígérem nem fogom telesirni az egesz fórumot hogy xaradrivercsunyaájemdé ha grafikai hibak vagy egyeb furcsasagok jönnek elő. :R

Egyebkent egy 20140811a kódú drivert rakott fel a nem mókolt.

A mókolt feltelepült, az AMD Start Now Technology ACPI Driver nem ment fel és a végén van egy "Illesztőprogram telepítés: a megadott illesztőprogram-csomag nem illeszkedő eszközökhöz települt" figyelmeztetés.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27698) katt777 válasza Abu85 (#27693) üzenetére


katt777
félisten

Már vártam, hogy ezt megint benyögd. :DDD Áruld el viszont (de most sem fogod tudni a hitbe kapaszkodva), hogy ha nem módosíthatja más gyártó a meghajtót, miért adnak ki sajátot (főleg, amennyi ref-tól eltérő kari a piacon van), illetve miért működik gyári meghajtóval ua. kártya, amely referencia driverrel hibákat produkál? Mint említettem, ez ASUS esetében nálam többször megtörtént 1950XT-vel és HD4870-nel is, Sapphire-nél persze nem, mivel ref. gyártó. És amikor másnak ezt ajánlottam valamilyen extra VGA-hoz, az is ált. bejött. Ha bitről bitre ua. lenne a driver, ez nem történne meg.
nV-nál készséggel elhiszem a dolgot, mert ott össze-vissza lehet cserélgetni a meghajtókat.
Amúgy van még pár dolog, amit senki nem engedélyez, mi több, törvény tilt, még is számosan megteszik. :DDD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#27699) wwenigma válasza katt777 (#27698) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A binárisokat nem módosítják de attol még konfigolni lehet.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27700) Abu85 válasza katt777 (#27698) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A licenc szerint módosítani a meghajtót nem lehet. Meg eleve nem tudják. Megkapják a binárist és kész. Azt közzé tehetik. Visszafejteni évekig is eltartana, illetve jogellenes is, tehát egyszerűbb a binárist leközölni.

Azért adnak ki sajátot, mert a DIY piacon is van support. És a support a kártyagyártó részéről a saját meghajtókra vonatkozik. Egy kártyához nagyjából két évig fogják frissíteni a meghajtókat, míg a gyári, tehát a GPU gyártójának támogatása akár öt-hét évig is tarthat. Tehát arról van szó, hogy a kártyagyártó két év után kibújik a support alól, és azt a GPU gyártójához irányítják át. Egyszerű költségkímélés, mert állandó probléma, hogy a beérkező panaszok 90%-a reprodukálhatatlan, de az időt elveszi a nem létező hiba keresése.

Meg kell tanulni telepíteni. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.