Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#100901) gzbotii válasza oriic (#100897) üzenetére


gzbotii
veterán

Hogy boltban ne azt kell nézzem, melyik tej olcsóbb 30Ft-al, hogy azt vegyem. És ne a gettó közepén kelljen lakjak, és ne egy matrac legyen az egyetlen bútor a házban.

GabN73:nettó.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#100902) FoxiestFox válasza gzbotii (#100896) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én is most keresgélek, bár én szobát, de két hét alatt nem sokra jutottam, pedig a legtöbb Fb csoportot figyelem. Nagyon elszállak az árakkal.

(#100903) gzbotii válasza FoxiestFox (#100902) üzenetére


gzbotii
veterán

Kolozsváron is, három év leforgása alatt 50% növekedtek az árak. 300 euó alatt, garzont is csak olyat kapsz, amit utoljára 1972ben bútoroztak be...

ingatlan.com és még melyik oldalak lehetnek hasznosak?

HA megyek, nekem is kb egy hét alatt kellene lakást találnom. Szóval elég szűkös lesz.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#100904) bandus válasza gzbotii (#100891) üzenetére


bandus
veterán

Nezd ez igeny kerdese: egyedul szeretnel-e lakni vagy sem? Ha igen, akkor ez sajnos a jelen korulmenyek kozott karcsu. Szobak berlese kerul 60-70-80 ezer forintba, rezsivel. Ezzel most nagyon kepben vagyok, mert nekem is koltoznom kell :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#100905) CoolBoy323 válasza bandus (#100904) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

No igen, leginkabb a lakastol fugg.

De en azt mondom, hogy meg lehet. Kevesebbol is eltem már :U

(#100906) bandus válasza CoolBoy323 (#100905) üzenetére


bandus
veterán

Meg lehet, de erdemes-e azert idekoltoznie, hogy "megeljen" :U ahogy most nezegetem a lakaspiacot, az olyan kecok ahova be is koltoznek kb 130-150 kozott mennek peldaul. Sajnos most ez a helyzet itt, de egyedul elni mindig, mindenhol luxus.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#100907) CoolBoy323 válasza bandus (#100906) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Persze, egyedul elni 110k alatt ma mar kb lehetetlen :(
Alig varom h vegyek egy lakast, es ne az ablakon b@sszam ki a penzt egy [moderálva] foberlonek...

De az ingatlanárak is ugy fent vannak, h az onerore is hitelt kellene felvennem :DD

[ Módosította: radi8tor ]

(#100908) gzbotii válasza bandus (#100904) üzenetére


gzbotii
veterán

Most végzek az egyetemmel, jelenleg csak egy saját szobát bérlek itt. Ha el akarok innen költözni, az átlag kereset (kezdőként) pont úgy szűkösen lenne elég, mint ott, ez.
Most két hónapot ellennék egy szobában is, valahol aztán addig még meglátom, hogy milyenek a lehetőségek, lesz időd nézelődni. Privát kollégiumban pl elég "baráti" áron lehet szobákat kapni. Arról valakinek vélemény?

Valószínű, hogy augusztustól jönne a barátnőm is.

Ja, és mely részeket érdemes kerülni?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#100909) CoolBoy323 válasza gzbotii (#100908) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Hol lesz a melo hely?

Ha jon a baratnod is, akkor ketten mar jol ki fogtok jonni anyagilag.

(#100910) FoxiestFox válasza gzbotii (#100908) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Erről a kollégiumos dologról hol lehet infót szerezni? Nekem lényegében ágy kell, asztal, net, és civilizált tisztálkodási lehetőségek. :D

(#100911) DeFranco válasza gzbotii (#100891) üzenetére


DeFranco
nagyúr

necc. ha már a saját lakásodat fizeted, akkor megélsz belőle korrektül, de ha albérletet fizetsz akkor vagy meghúzod magad egy szobában vagy maradsz albérletben amíg a világ a világ, mert egyszerre egy korrekt lakótér bérlés és a lakás megalapozása ennyiből már csak fogyasztási megszorításokkal jön ki, optimalizálással nem.

magyarul a háromból kettőt választhatsz.

persze sok mindent össze lehet hozni gondolkodással, tervezéssel, optimalizálással, de ha úgy tervezel, hogy lakásra is gyűjtenél meg igényeid is vannak, akkor beosztós lesz. túlélhető, ennyiből már el lehet indulni a fentiek figyelembevételével.

(#100912) CoolBoy323 válasza DeFranco (#100911) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Sajat peldam, tapasztalatom: ha nincs penzed palyakezdokent, mert anyuciek nem vagtag hozzad egy kecot, akkor a sajat lakas sok eves kemeny munka... Az onerot osszeszedni nem gyenge teljesitmeny :Y

De vhol lakni viszont muszaj... Szerencsere nem egyedul lakok, 2 fele dobva egy fokkal jobb az albi nyilvan.

En is sokkal szivesebben adnam a hitelre azt a penzt, de a fent leirtak miatt par evet varnom kell sajnos :(

(#100913) rizso


rizso
addikt

Meg viheto a fasza kis 2in1 :)

Meg a fasza iroasztal kombi is :)

Topik kedvezmeny mindegyikre van :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#100914) gzbotii válasza DeFranco (#100911) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem az említett munkahelyről tervezek nyugdíjba menni, elindulásnak jó lenne, ha nem sikerül előrébb lépnem a ranglétrán, akkor max egy évre terveznék ott. Max.
Saját lakást egyelőre nem tervezek venni, hiszen még semmi konkrétum nincs, nem tudom, hogy tetszeni fog-e egyáltalán, milyen lehetőségeim lennének. Ezen majd 2-3 év múlva gondolkodnék ezen.

CoolBoy323: XIII. kerben. Ahogy néztem, legoptimálisabb a 3-as vonalán lenne találni valamit. Kérdés, hogy reggel, csúcsidőben mennyivel nehezebb bejutni ...

FoxiestFox: pl ebbe futam bele. Igaz, többsége csak nyárra van, de nekem ez is elég lenne.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#100915) bandus válasza CoolBoy323 (#100912) üzenetére


bandus
veterán

+1
neha leulok szamolgatni, tervezgetni, de nem latom a veget a dolognak. Teny, hogy nem kezelem a legjobban a penzt, nem vagyok jo sporolasban, barmennyit el tudok verni :) de most sem latom meg, hogy mibol lesz sajat kecom. Ha elraknek mondjuk 250k-t havonta, meg abbol is nagyon sokara jonne ossze egy megnyugtato onero, ezert inkabb ugy vagyok vele, hogy marad ami marad, alberlet mindig lesz, de elvezem az eletet amennyire az anyagiak engedik es oriasi lemondasok aran nem kell sajat lakas. Ez persze majd nyilvan valtozik, ha a rengeteg tl jeloltbol eggyel meg is maradunk egymas mellett es ketteoszlanak a lakhatasinkoltsegek. Onnan mar szerintem viszonylag gyorsan osszejonne az onerore valo.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#100916) rizso válasza gzbotii (#100908) üzenetére


rizso
addikt

Ketten sima ugy, ha parodnak is van keresete. Nem luxus szinvonal, de teljesen elheto. En 2,5 eve berlek 14. keruletben egy lakast, akkor 65+rezsiert kaptuk meg, 1,5 szoba, 54m2, most felemelte 70+rezsire a tulaj. Ha akarna kiadhatna 90-110ert lazan. Akkor nagyon huztam a szam, hogy k draga, sajnos most meg azt kell mondjam, hogy amilyen kurva arak lettek, "barati".

Jokor kell lenni jo helyen, azonnal lecsapni a lehetosegre, ha adodik. En Becsbol koltoztem haza, elvallaltam a melot, ocsem es a haverjai befogadtak magukhoz egy kanapera, kb egy honapig csoveztem naluk, es melo utan allandoan jartam alberleteket megnezni. Egy honapon belul sikerult is bekoltozni, de az az egy honap keresgeles nagyon kivett az eszbol, sok papirforma alapjan jonak tuno lakast neztem meg, amikrol kiderult, hogy nem felel meg a leirtaknak, semmi varosismeretem nem volt, raadasul a becsi lakasunk full be volt rendezve mindennel, igy olyan ures lakas kellett, ahol el is fernek a butorok (eladni nem erte volna meg, iszonyat nagy buko lett volna, es szerencsere talaltam egy pesti fuvarozot, aki valami 80-bol kompletten hazahozott - igaz mi is rengeteget pakoltunk veluk, talan tobbet, mint ok).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#100917) gzbotii válasza bandus (#100915) üzenetére


gzbotii
veterán

Pontosan.
Amíg egyedül vagy, akkora anyagi megterhelés lenne, szerintem a legtöbb fiatal pályakezdőnek, hogy azt már nem éri meg. Inkább elmegy a pénz albérletre, de nem az van, hogy fiatalságod éveit azzal töltöd, hogy lakásra spórolsz. Nem mész világot látni, nem veszed meg a kocsit, nem mész ki vacsorázni mert kell spórolni. Tecsó saját márkás párizsit eszel, 70 Ft zsemlével és margarinnal, mert spórolni kell.
Majd a második-harmadik előléptetés után, amikor ketten vagytok, és a szüleid is látják, hogy most van értelme segíteni, ott a család, lehet nemsokára jön a gyerek, és akkor hatan valahogy meg tudjátok oldani. És akkor talán nem egy megsavanyodott 32 éves leszel, saját lakással.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#100918) gzbotii válasza rizso (#100916) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez amit írsz...elég ijesztően hangzik, ugyanis nekem, viszonylag hamar kellene lakást találnom (kb egy hét). Hanem szívhatok a napi 30-30km ingázással. :O

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#100919) lorcsi


lorcsi
veterán

van ehhez egy egészen idevágó cikk: [link]

(#100920) bandus válasza lorcsi (#100919) üzenetére


bandus
veterán

ez mar a masik topikban is ki lett targyalva, hogy mennyire nem valos elethelyzet, amit a cikk bemutat :) es a logikai baki inkabb a fiktiv par gondolkodasaban van, mintsem az osszegekben.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#100921) rizso válasza gzbotii (#100918) üzenetére


rizso
addikt

Egy nap alatt is osszejohet, semmi sem lehetetlen ;) Keress nekem egy fasza melot Szekszardon, masnap tied a lakasunk :D

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#100922) macilaci78 válasza CoolBoy323 (#100909) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Abból indulsz ki, hogy két kereső bérel közösen egy lakást...

gzbotii: 3-as metróval óvatosan, idén tervezik a felújítás kezdetét.
Ez a szülőktől lakást kapni is érdekes kérdés. Cimborám több évi albérletes együttélést követően az eljegyzése után kapott egy keretet, amiből egy háromszintes sorházi lakás jött ki. Menyasszonnyal kettecsként kifestettek, berendezték, majd 4 hónapra rá visszakapta a gyűrűt...

FoxiestFox: Budapesten nagyon lényegesen kevesebb kollégiumi férőhely van, mint amennyire szükség lenne. Kötve hiszem, hogy hallgatói jogviszony nélkül bárki is lakhatna koleszban tartósan.

bandus: a semmiből/kevésből az önerő felét is nehéz előteremteni... :U

rizso: ma egy 3,5 tonnás Budapest-Bécs kanyar 200€, de ennyiért csak a sofőr van és ő is max a platón pakol.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#100923) gzbotii válasza macilaci78 (#100922) üzenetére


gzbotii
veterán

Logikus. Másképp csak visszahúz egy eltartandó személy.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#100924) DeFranco válasza CoolBoy323 (#100912) üzenetére


DeFranco
nagyúr

2005-ben februárban diplomáztam, augusztusban kezdtem az első munkahelyemen, konkrétan zéró, sőt negatív vagyonnal, mert tartoztam egy havi albérlettel, zsebemben semmi. szülő segítség nulla, magamat tartottam el, minden fillér onnan volt amit megkerestem, albérletben laktam harmadmagammal.

beszélgessünk a nulláról indulásról?

2009 szeptemberében vettük meg a lakásunkat. 2017 márciusában fizettem ki az utolsó részletet.

(#100925) DeFranco válasza gzbotii (#100914) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azt kérdezted meg lehet-e élni. meg. így.

(#100926) DeFranco válasza gzbotii (#100917) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na ez az ami nettó önigazolás. így lehet elb*szni a legfontosabb 5-7 évet aztán utólag magyarázni hogy deszarittélni. végigéltem egy ilyen generáció történetét indulástól családalapításig, láttam hogy milyen fasza ez a koncepció.

nekem mondjuk nem fáj, félre ne értsd, azt csinálsz amit akarsz, nem akarom megmondani, hogyan élj, de azt ne felejtsd el, hogy annyira soha nem leszel kötetlen és soha nem tudsz annyira rugalmasan allokálni pénzeket mint az első 5 évedben.

[ Szerkesztve ]

(#100927) CoolBoy323 válasza DeFranco (#100924) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ideje lenne mar beszelgetni, ezer eve nem soroztunk :U

(#100928) gzbotii válasza DeFranco (#100924) üzenetére


gzbotii
veterán

2009 szeptemberében vettük meg a lakásunkat

Gondolom, akkor nem egyedül vetted meg - többes számban fogalmaztál. Én is pont azt írtam, hogy ha már ketten vagytok, akkor jóval könnyebb, egyszerűbb. Egyedül azért szívás.

(#100925) DeFranco: írtam azt is, hogy ezt nem életpályának szánom, csak elindulás, kezdésként. Nem innen tervezek nyugdíjba menni. Kérdésem arra irányult, hogy bár a minimumot lehetne-e hozni, nem lesz-e mínuszos a dolog.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#100929) DeFranco válasza gzbotii (#100928) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mondtam hogy vegyél lakást egyedül? nem mondtam.

(#100930) gzbotii válasza DeFranco (#100929) üzenetére


gzbotii
veterán

És én mondtam, hogy ő ne vegyen lakást amikor már megvolt az eljegyzés? Nem mondtam.

Csak azt, hogy ne egyedül, 22 évesen egye a margarinos kenyeret, karácsony este, hogy legyen saját lakása 35 évesen, egyedül.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#100931) DeFranco válasza gzbotii (#100930) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Csak azt, hogy ne egyedül, 22 évesen egye a margarinos kenyeret, karácsony este, hogy legyen saját lakása 35 évesen, egyedül.

OK, majd akkor szólj amikor eljutunk oda, hogy az öngondoskodás lábgombát okoz és büdös szájat amivel lehetetlen csajozni ezért ha el tudsz számolni kettőig akkor egyedül halsz meg és a penész falja fel a kövér és ráncos testedet. :D

(#100932) Melack


Melack
veterán

Valakinek ez a film nincs meg? Nagyobb tékák kínálatában nem fellelhető :(

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#100933) gzbotii válasza DeFranco (#100931) üzenetére


gzbotii
veterán

Vesszek meg ha értem ezt a hsz-t :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#100934) macilaci78 válasza gzbotii (#100933) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Úgy érti, hogy az ismertebb torrentoldalakon nem találja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#100935) Magnum_ válasza macilaci78 (#100934) üzenetére


Magnum_
nagyúr

sóhaj...

I humbly and respectfully decline™

(#100936) CoolBoy323 válasza macilaci78 (#100934) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Megint sok volt a macifroccs? :P

(#100937) macilaci78 válasza Magnum_ (#100935) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Itt az ideje, hogy a hangya Holdra szálljon...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#100938) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Reggelt!

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#100939) Spet


Spet
addikt

Reggelek.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#100940) 7 válasza macilaci78 (#100937) üzenetére


7
addikt

"... szánkba cukorkák repüljenek, a varázslat valósággá váljon"

Most belegondolva ez olyan, mintha valami drogdíler énekelné. :F

[ Szerkesztve ]

(#100941) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Reggelt!

Nem lehetne rendszeresiteni a 4 munkanapos hetet? Nekem bejön nagyon :))

(#100942) sketchifun válasza DeFranco (#100931) üzenetére


sketchifun
senior tag

Bocs már, hogy bele vau-vau, de ha nem titok, szabad tudni, hogy ez a nagy önálló elindulás az élet mezején, ez hogyan is indult? Csak a tényszerűség kedvéért, és nem az anyagiak tekintetében. Milyen, mekkora spórolást jelentett ez?

Akár privátban is jöhet, valóban érdekel.

Persze, lehet panaszkodni, és teszik is mindezt rengetegen, hogy jaj, az iskolában nem tanítanak semmit. Szerintem igenis tanítanak, csak túl sokan várják a sült galambot.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#100943) bandus válasza CoolBoy323 (#100941) üzenetére


bandus
veterán

jövő héten van nálunk csapatépítés, az csak 3 napos lesz így, a csütörtök-péntek off :D már most várom.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#100944) GabN73 válasza FoxiestFox (#100910) üzenetére


GabN73
addikt

Privát vagy magán kollégium néven futnak. A komolyabbakhoz kell hallgatói jogviszony általában.

Opció 2: van nem hivatalos is (nagy lakás/ház sok szobával erre a célra kialakítva). Valószínűleg nem tudod bejelenteni magad, és kézbe megy a zsé. Olyanok amit gzbotii linkelt. (kinézetre)
Pozitívum: olcsó, jó társaságba kerülhetsz.
Negatívum: el kell viselned mások apró f*szásgait, lehet nem jössz ki mindenkivel, mások után kell takarítanod, lehet hogy nem jó társaságba kerülsz.
Én is ilyenben lakom már közel 1 éve.

(#100945) lorcsi válasza GabN73 (#100944) üzenetére


lorcsi
veterán

cuccaid, hűtőben lévő dolgaid nem lopkodja senki?

milyen gyakran cserélődnek a lakótársak?

(#100946) GabN73 válasza lorcsi (#100945) üzenetére


GabN73
addikt

Volt egy lakótársunk, aki rászokott a drogokra és keményen tolta, tőle elbúcsúztunk, ő egy napszemcsit behúzott.
Többiekkel nincs gond, "idősebb" réteg vagyunk már, mindenki dolgozik.
Nincs hűtő zsákmányolás, általában ha valami meg fog romlani felajánljuk a másiknak, hátha kell neki. Polcok fel vannak osztva, az alapján mindenki tudja hogy mi az övé. (Jobb helyeken szobánként van kis hűtő. )

Nem egy átjáróház, amikor én költöztem be, akkor mentek el ketten, a fent említett úriember pedig a saját hülyesége miatt távozott. ~2 hónapja nem jött senki a helyére, most fog egy új srác beköltözni hónap közepén.

(#100947) macilaci78


macilaci78
nagyúr

XI. kerületben keresek számlaképes villanyszerelőt. Egy háromfázisú berendezés áthelyezéséhez kellene a kábelt megtoldani kb 15 méterrel.
Lehetőség van az áthelyezés előtt megcsinálni a toldást, az áthelyezésig majd kerülgetjük a felesleget.

Privátban lehet jelentkezni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#100948) 7 válasza macilaci78 (#100947) üzenetére


7
addikt

(#100949) macilaci78 válasza 7 (#100948) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Arra vonatkozik a kérdésed, hogy írtak-e már privátot? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#100950) Qru válasza gzbotii (#100893) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kicsit el vannak szállva az alib árak itt pesten de nem lehetetlen vállalkozás így első blikkre.

Ha felhozod a gépet is akkor azért óvatosan mocorogj vele, elég sok hivatalos szerv halállistáját vezeted a rendszám miatt. Ismerőssel ugyanazt a parkolási malőrt követtük el. Én kaptam egy 3k-s csekket ő a rendszáma miatt azonnal kerékbilincset...

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.