Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-24 21:06:33

LOGOUT.hu

Blue Mobile

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) 4Grider válasza mzso (#8450) üzenetére


4Grider
nagyúr

Forgalmi díj nincs, az adott napi 10 MB adatmennyiség felhasználása után aznap nem áll rendelkezésre további forgalmazási lehetőség a blue NapiNet adatdíjcsomagban. Az adott napi adatmennyiség elfogyásáról a Szolgáltató SMS üzenetben tájékoztatja az Előfizetőt. A tájékoztató SMS üzenet +36 30 440 8400-as hívószámra való továbbküldésével lehetőség van további 10 MB adatmennyiség igénybevételére 161 Ft-ért, amely a blue NapiNet adatdíjcsomaggal megegyezően az adott nap végéig (23:59:59-ig) használható fel. A 10 Mb-os forgalombővítő opció egy nap többször is igénybe vehető.

(#8452) mzso válasza 4Grider (#8451) üzenetére


mzso
veterán

Akkor mégis benéztem volna :DDD , és csak bővítésnél van pénzlevonás?
Ha az egész szöveget nézem elég ellentmondásosnak tűnik...

Nem, csak olyan köntörfalazott a szöveg, hogy nehéz követni.

[ Szerkesztve ]

(#8453) Pipi75


Pipi75
tag

Maradt valaki a Bluemobile díjcsomagban vagy Dominora váltottatok?

(#8454) zala005 válasza Pipi75 (#8453) üzenetére


zala005
tag

Én még maradtam egyelőre, de amint elfogy az egyenlegem, váltani fogok Vodafone Tutira.

(#8455) Pipi75 válasza zala005 (#8454) üzenetére


Pipi75
tag

Köszi! Én is maradok még.

(#8456) kiskakas válasza Pipi75 (#8453) üzenetére


kiskakas
senior tag

lehet online kezdeményezni a dominora váltást?

(#8457) Pipi75 válasza kiskakas (#8456) üzenetére


Pipi75
tag

Azt hiszem nem,mert új SIM kártyát is adnak váltásnál.

(#8458) Tulipa válasza Pipi75 (#8453) üzenetére


Tulipa
kezdő

Én is maradok egyelőre. Jó lenne tudni, hogy most végülis meg akarják-e szüntetni a blue-t, vagy mi lesz?... Működésben minden változatlan, próbáltam telekom fiókba bevinni a blue számomat de nem lehet.

(#8459) ledgeri válasza Pipi75 (#8457) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A simkártya csak egy "rendszerbe illesztő modul", az hogy most melyik számot hívva melyik sim csörrenti a telót, és az ügyfél egyenlegére mekkora összeg kerül az független tőle, a fizikai kis plasztik darabtól...Ez kb házon belüli számhordozás lesz...
Az simán megoldható a "kiküldjük a SIM-et x dátumig, X+5 dátumkor 3 és 6 között nem lesz elérhető, mert a rendszer akkor állítja át, ekkor cserélje ki a két SIMjét.. Utána csak az új sim használható"

Tapasztalatból írom, így lettem Blue Mobilos!
(vodától a dJuice-onát pannonos/telenoros, most meg majd akkor valamikor Blue-val meg dominós... ugyan azzal a számmal)

Az hogy az egyenleg marad vagy sem az meg ASZF.

Ja és maradok.... vagy nem változik semmi, vagy hátha valami jobb ajánlattal forszíroznak át ;]

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8460) Pipi75 válasza Tulipa (#8458) üzenetére


Pipi75
tag

Regisztrálni nekem is engedte, de semmi funkció nem érhető el. Telefonos ügyfélszolgálat szerint így marad, másik ügyintező azt mondta,hogy rengeteg számot kell bevinniük a rendszerbe,de az alapdolgok majd elérhetőek lesznek,ami a Bluemobilenal is volt.

(#8461) Pipi75 válasza ledgeri (#8459) üzenetére


Pipi75
tag

Nem egészen így van! Nézd meg a telekom/bluemobile oldalt. Mindenképp személyes ügyintézés, új SIM kártya, plusz percekkel ,nettel és AZONNAL tudsz telefonálni!

(#8462) Tulipa válasza Pipi75 (#8460) üzenetére


Tulipa
kezdő

Köszi az infót, akkor lehet, hogy előbb-utóbb én is tudom majd regisztrálni. Amikor próbálom, mindig kiír valami angol szöveget és ennyi. Mondjuk ha semmi funkció nem érhető el, akkor nem is olyan fontos.

(#8463) Pipi75 válasza Tulipa (#8462) üzenetére


Pipi75
tag

Szívesen! Nekem nem volt Telekom fiókom,így a fiókot létre tudtam hozni a telefonszámmal,de mint előfizetést nem engedte hozzáadni.Néha érdemes ránézni talán.

(#8464) Tulipa válasza Pipi75 (#8463) üzenetére


Tulipa
kezdő

Ja, így már értem. Akkor ezek szerint ez a max, amit el lehet érni most :) Majd időnként próbálkozom, hátha...

(#8465) kiskakas


kiskakas
senior tag

de ha maradnek blue-s,hol tudok feltolteni,csomagokat venni? a bluemobile.hu átdob a telekom domino oldalran :(

(#8466) 4Grider válasza kiskakas (#8465) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hol olvastad, hogy maradhatsz blue-s?

(#8467) Pipi75 válasza kiskakas (#8465) üzenetére


Pipi75
tag

A régi honlap a Telekom/ Bluemobile oldalra irányit. Ott leírja,a feltöltést,ami ugyanugy megy,mint a Dominónál, ma töltöttem ott az oldalon. Csomagból milyenre gondolsz? Netet módosítani, adatbővítést vagy a 1777 -es számon vagy a régi Ügyfélszolgálati számon lehet.

(#8468) Pipi75 válasza 4Grider (#8466) üzenetére


Pipi75
tag

Ez egyértelműen fent van a Telekom.hu / Bluemobile oldalon!

(#8469) Pipi75 válasza 4Grider (#8466) üzenetére


Pipi75
tag

(#8470) 4Grider válasza Pipi75 (#8469) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez csak azért érdekes, mert néhány éve egy feltöltés új előfizetői szerződés kötését jelenti a szolgáltatóval. Ha pedig egy díjcsomagot kivezetnek, arra már nem tudsz új előfizetői szerződést kötni.

(#8471) Pipi75 válasza 4Grider (#8470) üzenetére


Pipi75
tag

Ezt a Telekommal beszéld meg😊. Ezt a díjcsomagot nem kivezették,csak lezárták.Új előfizető már nem lehet blue-s,aki jelenleg az, az lehet. Van több lezárt csomag,ami nem szűnt meg, minden szolgáltatónál.

(#8472) kiskakas


kiskakas
senior tag

Lehet én vagyok a hülye, de ..

.. ha maradnél bluemobileos, jelenleg semmilyen módon nem tudom kezelni a csomagom,igaz? Pénzt elvileg tudok feltölteni rá, de net/tel csomagot venni, módosítani,stb-t nemtudok..Ergó ha lejár a most rajta lévő mondjuk 1000ft,akkor konkrétan nem tudok hívni és engem sem tudnak.. Akkor mit jelent az ,hogy "maradok" Bluemobileos? mert ez igy kezelehtetlen..

Az 1 vicc,h online nem lehet Domino-ra módosítani, gyerekem kártyája, a tököm szaladgáljon be egy ügyfélszolg irodába, jelen helyzetben főleg. :W

(#8473) 4Grider válasza kiskakas (#8472) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha tudsz rá tölteni Telekom oldalon, akkor miért nem tudsz utána hívni/tudnak téged hívni?
Max. net csomagot nem tudsz rá rendelni, csomagot váltani...

(#8474) Pipi75 válasza kiskakas (#8472) üzenetére


Pipi75
tag

Ha lejár az ezer ft,Téged tudnak hívni,amíg a hívószám rendelkezési ideje tart. Tudsz módosítani net csomagot,telefonon vagy emilen : ugyintezes@bluemobile.hu. Ugyanitt módosítják a Blue Duó számokat,ha kéred. Hívásból eddig csak egyféle csomag volt,a 22 ft-os percdíjjal.

[ Szerkesztve ]

(#8475) kiskakas válasza 4Grider (#8473) üzenetére


kiskakas
senior tag

Azt se tudom jelenleg, mennyi az egyenlegem rajta.. ez igy egy vicc lesz...a jelenlegi net csomagot se tudom,h mi lett legutobb aktivalva.. marad akkor a tmobile bolt.. kar erte.. :(

(#8476) Pipi75 válasza kiskakas (#8475) üzenetére


Pipi75
tag

Ne haragudj,de nagyon nem vagy képben. Ha felhívod az ingyenes Ügyfélszolgálati telefonszámot,bármilyen adatod megmondanak, így a net csomagod is. Az egyenleged meg a legegyszerűbb: bebillentyűzöd a kódot és lám....*102# hivásindítás.

(#8477) kiskakas válasza Pipi75 (#8476) üzenetére


kiskakas
senior tag

Egy weboldalnál, ahol mindezeket online intézhetem, sztem nincs jobb és ez elvárható minimum lenne a szolgáltatás tényleges kivezetéséig. Nem fogok telefonálgatni, se emaileket küldeni,de köszönöm, tényleg nem tudtam! :)

(#8478) Pipi75 válasza kiskakas (#8477) üzenetére


Pipi75
tag

Ebben igazad van,bár sokszor a Bluemobile saját honlapon se lehetett belépni az online ügyintézésbe...elvileg idővel lesz rá lehetőségünk.

(#8479) Tulipa


Tulipa
kezdő

Ti tudtok netezni bluemobillal? Be akartam kapcsolni egy netcsomagot, de sem sms-ben sem 1777-en nem lehetett, online ügyfélszolgálat meg nincs. Arról nem volt szó, hogy nem fognak szolgáltatást nyújtani. Nagyon nem korrekt a telekom hozzáállása a bluemobilosokhoz.

(#8480) Pipi75 válasza Tulipa (#8479) üzenetére


Pipi75
tag

Hívd az ügyfélszolgálatot : 30-440-84-00.
Nekem megy a net,bár bevolt kapcsolva. Ha szükséges,az adatbővítést bekapcsolják ha hívja őket az ember.

(#8481) Tulipa válasza Pipi75 (#8480) üzenetére


Tulipa
kezdő

Köszi!
November előtt kellett volna nekem is bekapcsolni :)

(#8482) Pipi75 válasza Tulipa (#8481) üzenetére


Pipi75
tag

Elvileg bekapcsolják! Reggel karbantartás volt a Telekomnál,az is lehet,hogy amiatt nem sikerült? Nem tudom mikortól volt,de reggel 7-ig tartott.

(#8483) totron válasza 4Grider (#8473) üzenetére


totron
addikt

A Blue Mobile netcsomagja tovább használható a Telekom égisze alatt vagy kötelező csomagváltás lesz a Telekom valamelyikére? Amelyek ugye pont ellentétes filozófiájúak a Blue eddigi csomagjával: korlátlanság kis sebességen az egyenleg erejéig (eddigi Blue) <-> sok ideig megmaradó (meddig is?), fix adatmennyiség (Domino megújulók). Más a kettő.

A Blue eddig kínált csomagjára milyen alternatívák vannak Digin kívül? Árban, csomagtípusban nem nagyban eltérve.

[ Szerkesztve ]

(#8484) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Na engem ma hívtak, hogy "X-Y comagot tudunk ajánlani", mert hogy "januártól már nem tudom használni majd a kártyámat, ha maradok". Mindezt pont ugyanolyan hangsúllyal, mint az egy évvel ezelőtti, és egy hete újból felhívó Vodafone-os megkereső, aki szerint "kivezetésre kerül a a házi internetcsomagom".... ami egy éve sem történt meg.... Szóval lehet hogy ez még csak bokorból ugrasztósdi.... azért még az ASZF-et bőven átbújom, mit is írnak, mert csak az számít!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8485) Pipi75 válasza ledgeri (#8484) üzenetére


Pipi75
tag

Ezzel engem is hívtak,amiről kiderült,hogy keverik a MOL MOBILlal!!! Az valóban megszűnik Januártól es előtte HÓNAPOKKAL ki is írták a Mol es Telekom/ Mol mobile oldalra!!!! 2 hónapra nem vették volna át a Blumobileosokat akkor rögtön megszűnt volna. És a Molosok is még januárban is tudnak Dominora váltani,ha lemaradnak Dec.végéig!

[ Szerkesztve ]

(#8486) Tulipa válasza totron (#8483) üzenetére


Tulipa
kezdő

A bluemobilhoz hasonló csomagok: a vodafonnál van ugyanúgy 1 GB-os és 3 GB-os csomag, az ára is hasonló. Sőt épp ma vettem észre, hogy az egyik új net, a 3x5GB-os az még kedvezőbb árban. 3 hónapot előre ki kell fizetni (4990 ft), így 1 hónapra 1663 ft-ba kerül 5 GB, ez jobb mint a blue 3 GB-os csomagja.

(#8487) totron válasza Tulipa (#8486) üzenetére


totron
addikt

Hasonló=homlokegyenest más? Gondolom a dedikált adatforgalom után nem lassítás várja a netezni vágyót. Nem figyeltél, pont ellentétesen működőek, nem hasonlóak!

(#8488) Tulipa válasza totron (#8487) üzenetére


Tulipa
kezdő

Amit írtam, azok árban hasonlóak. Ha kifejezetten lassítós netet keresel, az tudtommal tényleg csak a diginél van.

(#8489) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Feltöltőkártyás csomagban vagyok, felhívtak, hogy fáradjak be az egyik telekom üzletbe mert simkártyát kell cseréltetnem.

A weboldalon meg ezt olvasom:

"Semmilyen teendőd nincs, a szolgáltatás változatlan formában üzemel tovább."

Most szórakoznak velem?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#8490) 4Grider válasza Predator2 (#8489) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor kell sim kártyát cserélned, ha átváltasz Domino-ra. Tudtommal a Bluemobile ilyen szinten nem szűnik meg.

(#8491) Predator2 válasza 4Grider (#8490) üzenetére


Predator2
addikt

Marad minden a régiben? Tarifák stb...

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#8492) totron válasza Predator2 (#8491) üzenetére


totron
addikt

Bosszantóan egymásnak ellentmondók a lekommunikált (fél)infók, de azt beszédesnek látom, hogy januártól nem lehet tölteni a blue-s kártyákat.

(#8493) kiskakas válasza totron (#8492) üzenetére


kiskakas
senior tag

jobban jársz kezelhetőség szempontjából, ha minél előbb váltasz dominóra. én 1 órát ültem egy tmobile shopban, "nem megy a rendszer, bluemobile-nál ez mindig ilyen", viszont estére hordozás is megvolt, másnapra megvolt az egyenlegem és minden egy appból kezelhető.. (mint ahogy ennek már a legelejétől működnie kellett volna...)

(#8494) ledgeri válasza totron (#8492) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ezt hol látod?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8495) totron válasza ledgeri (#8494) üzenetére


totron
addikt

A Blue oldalán és az arról nyíló Telekom-oldalon.

(#8496) Pipi75 válasza ledgeri (#8494) üzenetére


Pipi75
tag

Ez marhaság! A Lidl üzleteiben csak 2022.Január 31-ig lehet feltölteni a Bluemobile-os kártyákat, utána már csak úgy,ahogy a Domino kártyákat is! És most is lehet úgy tölteni,a Telekom honlapján is,tegnap töltöttem fel. A Telekom messengeres ügyfélszolgálata rögtön válaszol bármilyen kérdésre! Nem szűnik meg a Bluemobile januártól! Az Mol mobile, sajnos telefonon rossz infót adnak,az Ügyfèlszolgalat elnézést kér emiatt!

(#8497) Pipi75 válasza 4Grider (#8490) üzenetére


Pipi75
tag

Így van! Csak sajnos a telefonos diákmunkások keverik a Blue és Mol mobilet!

[ Szerkesztve ]

(#8498) totron válasza Pipi75 (#8497) üzenetére


totron
addikt

A sok felkiáltójel között felhívnám a figyelmed némi ellentmondásra. Az igaz, hogy a feltölthetőség kijelentése úgy pontos, hogy a Lidl kasszáknál szűnik meg a dolog januárral.

Ugyanakkor: "A mobilszolgáltató ugyanakkor jelezte, minden ügyféllel felveszi majd a kapcsolatot, hogy a „számukra legmegfelelőbb módon tudják folytatni”." (media1) <-> "Akkor kell sim kártyát cserélned, ha átváltasz Domino-ra. Tudtommal a Bluemobile ilyen szinten nem szűnik meg." / "utána már csak úgy,ahogy a Domino kártyákat is!"

Tisztázzuk a fogalmakat, igényeket is. Csak? Is? Ahogy? Akkor most Domino csomagról beszélünk? Úgy a tarifák, feltételek változtak! Vagy van olyan Domino csomag, ami ad 32/32kbits lassítást, illetve bármely/minden elemében letükrözi az addigi, blue-s csomag tulajdonságait? Nem, te Dominós leszel. Tehát kijelenthetjük, hogy megszűnik a jelenleg konstrukció. Lost in translation. Szerintem legalábbis nem egy fizikai SIM-en, hanem a csomag tulajdonságain és szolgáltatói vonatkozásain múlik, hogy merre vagyok arccal, kinek fizetek.

kiskakas érve sem utolsó, jobb a gördülékenység, de mégjobb, ha nincs lenyomva az ember torkán a teljesen más ugyanazként. Azt nehezen viselem és még a valósághoz sincs köze, nem tudom, ti hogy vagytok vele. Ha valamit benézek, javítsatok..

(#8499) YLi válasza Pipi75 (#8496) üzenetére


YLi
tag

Fals információt ne terjesz kérlek szépen. Mint olyan, h blue mobile virtuális telkó (telekom égisze alatt) amit a magyar Lidl üzemeltetett megszűnik 2022 január-tól. A Telekom vette át az ügyfélkört prepaid csomagja ként. Tehát a brand megszűnik és igaz a név marad csak egy prepaid csomag neveként.

[Itt egyértelmű szerintem]

[ Szerkesztve ]

(#8500) Pipi75 válasza YLi (#8499) üzenetére


Pipi75
tag

Nem írtam fals infót,ugyanarról beszélek,amiről te....ha nem érted,bocs....

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.