Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-24 21:06:33

LOGOUT.hu

Blue Mobile

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) Black_Raven válasza McLaca (#7050) üzenetére


Black_Raven
veterán

Ezzel nem is lenne gond, ha nem lettem volna 6 évig telekomos, tudom milyen csomagok vannak, és mik a különbségek. A 4 gb nem játszik, mert, 1. nem költök egyszerre 4000-et netre.2. akkor azt is elhasználom 1 hónap alatt.3.sose maradt még bent netem mert az 1gb 2 hétig tart. Szóval nekem ez sokkal olcsóbb, mint Dominóban, főleg úgy hogy az adatbőbitő csomag is a felébe kerüll.:) Azt sajnálom csak, hogy nem sokkal előbb váltottam Bluera.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#7052) McLaca válasza Black_Raven (#7051) üzenetére


McLaca
őstag

Tehát nem az igényhez veszel netet, hanem a nethez igazítod az igényed? :)
Ha neked jó 2 hétig használhatatlan lassított nettel, akkor megértem az indokaid. Igazából így pont hogy drágább, csak azt használod ki vele, hogy muszáj visszafogni a netet a lassítás után a fordulónapig, addig meg passzív elvonón vagy. :D

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7053) Black_Raven válasza McLaca (#7052) üzenetére


Black_Raven
veterán

[kép]Én fogom vissza? A fölösleges pénz költést a Dominóra igen. Hát nem tudom hogy neked szenvedés e, a lassitott net, de nekem nem, mert simán visszi a rendes Opera, de még képet, meg oldalakat is linkelek vele, mint pl.ezt. Láthatod milyen xar a térereje a bluenak. De ha én szenvedek az 1gb nettel, mit csináltok a 33-133mb mellett?:):D

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#7054) McLaca válasza Black_Raven (#7053) üzenetére


McLaca
őstag

Az egyenesen a mazochizmus. :DDD
Nekem nagyon esetleges a működése lassítás után, leginkább opera miniben marad valamennyire használható, de nem is jutok el sokszor odáig, mert szerencsés helyzetben vagyok: melóhelyen is tudok ingyen wifit használni. Így csak arra az időre kell a mobilnet, amíg nem otthon, vagy melóban vagyok. Úgyhogy elvagyok a 133/333MB-os kombóval (mindig amelyik akciós). Most, hogy határozatlan ideig a 100MB-os is 300MB-ot ad, még jobban is fogok járni anyagilag.
Apropó Dominó: VoIP alapon telefonálok, így nekem szinte mindegy a percdíj. Viszont amíg ennyi nettel elvagyok, addig nem éri meg Blue-ról váltanom.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7055) Apollyon válasza McLaca (#7054) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jó kis vita kerekedett itt :D Amúgy fején találtad a szöget, pontosan a 4000 Ft-os 4000 MB-os domino csomagra gondoltam. :)

(#7051) DarthFader: Eltérőek a felhasználási szokásaink.
A telekomos ajánlat MB/Ft arányra, és egyben rendelkezési állási időre jelen pillanatban jobb, függetlenül attól, hogy te ezt be tudod-e osztani vagy sem.

Havonta én kijövök kb 250, nagyon max 300 MB netből, és ezt nem mindegy, hogy évi 4000 forintból teszem vagy tizenötezerből ;)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7056) #08205312 válasza Black_Raven (#7051) üzenetére


#08205312
törölt tag

Eléggé érdekes ez a "nem kell sok adat, még ha 1 év a felhasználási idő, mert nem tudom beosztani" hozzáállás.
Gondolom a munkabér is napi kifizetésben van kérve: bele se merek gondolni, mi lenne 5 napig, ha egyszerre megkapnád a fizut :DDD

(#7057) Black_Raven válasza #08205312 (#7056) üzenetére


Black_Raven
veterán

Jó akkor egyszerűen kiszámitjuk a Dominó "legjobb ajánlatával"hogy drágább mint a blue.Veszek 1gb netet=1190ft ebből forgalmazok kb 1.5gb-t. A Dominó szuper ajánlatával számolva 1ft/mb=1500ft. Akkor most miről beszélünk? Nekem a Dominónak nincs jó ajánlata. A maraton csak annak éri meg aki párszáz megát használ havonta, pont.Ez nem én vagyok. Uraim részemről a téma off.Az hogy én mit és hogyan tudok beosztani, na ez meg magánügy, ameddig én fizetem...

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#7058) #08205312 válasza Black_Raven (#7057) üzenetére


#08205312
törölt tag

"Az hogy én mit és hogyan tudok beosztani, na ez meg magánügy, ameddig én fizetem"

Addig magánügy, amíg nem hozod nyilvánosságra. Amint bedobod egy fórumba mint a vita egyik eleme, megszűnt magánügynek lenni. :DDD

(#7059) Black_Raven válasza #08205312 (#7058) üzenetére


Black_Raven
veterán

Oké, akkor légyszives fejtsd ki bővebben, hogy Neked, mi közöd van ahhoz, hogy én mit és hogyan osztok be? Ha, nem magánügy.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#7060) #08205312 válasza Black_Raven (#7059) üzenetére


#08205312
törölt tag

Te írtad itt, hogy nem tudod beosztani a neted. Te vetkőzted pucérra magad. Amikor erre valaki reagál, akkor elkezdesz pattogni?

Magánügy? Akkor tartsd meg magadnak, és ne posztolgasd úton/útfélen/fórumokon a félve "őrzött" magánügyed. :))

(#7061) Black_Raven válasza #08205312 (#7060) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szerintem te kevered a dolgokat. Attól hogy mondok itt bármi infót a használati szokásomról, attól még neked ahhoz semmi közöd. Úton útfélen pedig főleg nem osztogatok meg semmit, ha ez neked levetkőzés akkor csak sajnálni tudlak. De ami a különböző fórumokat illeti, nem én szaladgálok a mobilszolgáltatós topikokba okoskodni hanem te. Életviteli tanácsokat a baráti körödben osztogass, ne itt.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#7062) #08205312 válasza Black_Raven (#7061) üzenetére


#08205312
törölt tag

Veszek 1gb netet=1190ft ebből forgalmazok kb 1.5gb-t.

én 1gb alatt még nem jöttem ki.A lassitottnál meg idegrohamot kapok mire betölt valami

Lehet, hogy most pont az 1GB fölötti 500 MB-ot használod lassítva, ezért "idegrohamos" állapotban vagy
:C

[ Szerkesztve ]

(#7063) Black_Raven válasza #08205312 (#7062) üzenetére


Black_Raven
veterán

Most komolyan? Te még mindig itt tartasz? Menj orvoshoz!:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#7064) #08205312 válasza Black_Raven (#7063) üzenetére


#08205312
törölt tag

oké! :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#7065) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Na rendelt már valaki az új 490 Ft-os, 300 megás netből? :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7066) McLaca válasza Apollyon (#7065) üzenetére


McLaca
őstag

Nővéremnek épp ma fordult. Online felületen a következőt írja:

Benne foglalt forgalom: 100MB
Elérhető forgalom: 300MB

Kissé paradox, de végül is egyértelmű. :)

Ja és persze 450 pénz az a 490.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7067) Victoryus válasza Apollyon (#7065) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Igen, azt aktiválta, pedog a 133 megást akartam... No mind1.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#7068) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!

Blue net mobilinternet előfizetésem van. Elvileg ugye ez 100 mega (most néztem meg a honlapon, hogy akció van, 300) és ez elvileg november 1. 00:00 perctől él. Na már most én tegnap este átlagos Facebook Lite használat után kaptam egy sms-t, hogy 80%-át elhasználtam a rendelkezésre álló mennyiségnek. A mobilom belső mérője szerint 8,81 mega fogyott ebben az időszakban (ő is elsejétől számol). Hogy lehet ez, találkozott már valaki ilyennel? :F Írjak egy e-mailt az ügyfélszolgálatnak?

Októberben jött az sms, hogy elfogyott az egész, de azt be tudtam annak, hogy megosztottam a netet a laptopomra és letöltöttem egy fájlt. Ez történt 6-án, a hó végén a mobil belső mérője még 30 megát mutatott hátra. :Y
Nyáron sose volt ilyen probléma, mindig klappolt a belső mérő, sose jött sms, hogy elfogyna az adat, akkor olyan 30-40 megák fogytak egy hónap alatt.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#7069) Dluinet válasza Vardar (#7068) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a forduló nem elsején van

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7070) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Nano simet tudok vágni a jelenlegi kártyámból? Csak microra tudom kitőrni.

[ Szerkesztve ]

(#7071) Fecogame válasza szuszinho (#7070) üzenetére


Fecogame
veterán

Attól függ. Ha ilyen a jelenlegi microSIM-ed, akkor cseréltetned kell a szolgáltatónál, mert abból nem tudsz nanoSIM-et kivágni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7072) szuszinho válasza Fecogame (#7071) üzenetére


szuszinho
őstag

Akkor jól gondoltam, hogy nem tudom. Hívtam már Őket. Azt mondták, 1-2 hét :(((

[kép]

(#7073) DS39


DS39
nagyúr

T-Pontban nem lehet ilyet intézni?
(Merthogy a szolgáltatás technikai hátterét ők biztosítják)

(#7074) szuszinho válasza Fecogame (#7071) üzenetére


szuszinho
őstag

Mégis kivágtam, és műküdik :)

(#7075) Fecogame válasza szuszinho (#7074) üzenetére


Fecogame
veterán

Belevágtál a chip-be, és működik? Magic!

DS39: Nem lehet, elhajtanak, hogy nem hozzájuk tartozik.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7076) SztiviVander válasza Fecogame (#7075) üzenetére


SztiviVander
őstag

A chip középen van és igencsak apró. Csak az érintkező felületek nagyok. Plusz olyan mini sim ami a képen van kb a legelsők voltak 20 éve. Én vágtam nanora 10 éves voda kártyát is meg pár éve a 4-5 éves blue-st is. Simán lehet. De egyszerűbb cseréltetni (lte-sre) az igaz, főleg hogy ingyen van.

(#7077) szuszinho válasza Fecogame (#7075) üzenetére


szuszinho
őstag

Igen, a fémes részbe is bele kellett vágni, de az még nem a chip.

Közben ma megérkezett az új sim, mégsem 2 hét. :)

(#7078) polonic válasza szuszinho (#7077) üzenetére


polonic
félisten

Te hogy intézted? Telefon vagy emailben? És nanot is lehe takkor végül, igaz?

(#7079) szuszinho válasza polonic (#7078) üzenetére


szuszinho
őstag

Vasárnap, telefonon.
Igen, most mind a 3 méret kipattintható már.

(#7080) wagi


wagi
senior tag

Van a nevemen 2db blue mobile kártya.

Az egyikről a másikra át lehet vinni az egyenleget?

(#7081) #08205312 válasza wagi (#7080) üzenetére


#08205312
törölt tag

ilyen lehetőség csak a vodafone-nál van.

(#7082) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Nektek működik az adatroaming eu-n belül?
Telefonban engedélyezve de mégsem tudok használni...
ötlet?
Adatkeretem meg bőven van.

(#7083) Nirvatti válasza Gergőke88 (#7082) üzenetére


Nirvatti
tag

"Hívd fel" a *104#-et, hátha nincs a szolgáltatónál bekapcsolva a roaming.
Engem egy hete egy vodás kártya szivatott így. :)

(#7084) Gergőke88 válasza Nirvatti (#7083) üzenetére


Gergőke88
addikt

Köszi, most kiírta hogy a romaingot aktiváltuk. Remelem nem lesz probléma.

(#7085) mickemoto


mickemoto
őstag

A hívásátirányítás mennyibe kerül ha két bluemobile szám között szeretném beállítani?

(#7086) Nirvatti válasza Gergőke88 (#7084) üzenetére


Nirvatti
tag

Siker?

(#7087) Gergőke88 válasza Nirvatti (#7086) üzenetére


Gergőke88
addikt

Igen, szuper köszi.

(#7088) mickemoto válasza mickemoto (#7085) üzenetére


mickemoto
őstag

Gondolom nem ingyenes? :U

(#7089) tonyrulez válasza mickemoto (#7088) üzenetére


tonyrulez
őstag

14 Ft/perc

4 8 15 16 23 42

(#7090) 4Grider válasza mickemoto (#7088) üzenetére


4Grider
nagyúr

Messze nem.

(#7091) mickemoto válasza 4Grider (#7090) üzenetére


mickemoto
őstag

Sejtettem, akkor csak azt nem értem miért írják hogy díjmentes az online beállításoknál.

Amúgy mostanában egyáltalán nem enged belépni az online ügyfélszolgálatra. :(((

[ Szerkesztve ]

(#7092) 4Grider válasza mickemoto (#7091) üzenetére


4Grider
nagyúr

A hívásátirányítás mint szolgáltatás ingyenes. Anno fizetni kellett érte, illetve drágább díjcsomagok része volt csak "ingyenesen". Az átirányított hívásokért többnyire fizetni kell(ett).

(#7093) milenda válasza 4Grider (#7092) üzenetére


milenda
tag

Mivel vezetékes hálózatot és más mobilhálózatot 22 Ft-ért hívok, az átirányított hívás díja viszont 24 ill. 67 Ft, az átirányítás mint szolgáltatás az én fogalmaim szerint nem ingyenes. Akkor lenne ingyenes, ha az átirányított hívásért is csak 22 Ft-ot kellene fizetni.

(#7094) 4Grider válasza milenda (#7093) üzenetére


4Grider
nagyúr

Régen kellett érte fizetni néhány száz Ft havidíjat. Most nem kell.

(#7095) McLaca válasza milenda (#7093) üzenetére


McLaca
őstag

Az átirányítás ingyenes (nincs külön előfizetési díja). Az átirányított hívások percdíjai nem azok.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7096) milenda válasza McLaca (#7095) üzenetére


milenda
tag

Fenntartom az állításom: ha az átirányított hívás drágább, mint a normál hívás, akkor az átirányítás nem ingyenes.

(#7097) Dluinet válasza milenda (#7096) üzenetére


Dluinet
nagyúr

:DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7098) Indiant válasza milenda (#7096) üzenetére


Indiant
addikt

McLaca megírta a választ. Ha nem érted, akkor legalább ne égesd magad tovább.

(#7099) milenda válasza Indiant (#7098) üzenetére


milenda
tag

Ilyen alapon a feltöltőkártyás mobilszolgáltatás is ingyenes. Csak a hívásokért és az internetért kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#7100) SztiviVander válasza 4Grider (#7094) üzenetére


SztiviVander
őstag

Mikor milyen szolgáltatónál volt külön havidíjas az átirányítás mint szolgáltatás? 5 éve vagyok kék előtte piros meg magenta de egyiknél sem volt ilyen se előfizetésnél se kártyásnál. Telenor esetleg, ott még nem voltam. Ja és az átirányításnál annyit kellet fizetnem mintha én hivtam volna azt a számot amire át volt irányitva. Sőt, a T-nél egy darabig előfizetésnél a hálózaton belüli átirányítás nem került plusz percdíjba se (át is volt irányitva sokáig a privát előfizetésem a cégesre). Szóval bocs de igaza van annak aki szerint ha én hivok vodas számot akkor 22ft-ot fizetek ha ugyanoda átirányítom akkor meg 67et akkor az ott vastagon 45ft-os plusz díj. Akkor is az, ha nem havidíjat kérnek érte hanem cselesen a percdijba van beépítve.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.