Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-24 21:06:33

LOGOUT.hu

Blue Mobile

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) kress válasza Gézengúz (#4000) üzenetére


kress
aktív tag

Nem, az L a 333 MB-os, de most az alapból 100 MB-os csomaghoz is 333 MB-ot adnak 490 Ft ért.

[ Szerkesztve ]

(#4002) KurtCobain válasza kress (#4001) üzenetére


KurtCobain
őstag

Mivel még mindig nem tiszta, hogy az új csomagokról mikor lehet visszatérni a régi akciósra, így nem leszek kísérleti nyúl.
Nem fogok utána 490-et kiadni 100 megáért...

Mmm'kay?

(#4003) Fecogame válasza KurtCobain (#4002) üzenetére


Fecogame
veterán

Én belementem, meglátjuk vissza-e lehet térni a régi csomagokra.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4004) KurtCobain válasza Fecogame (#4003) üzenetére


KurtCobain
őstag

Valószínűleg vissza lehet térni, csak elvileg 3 hónap szünettel lehet újra igénybe venni az akciós netet.

Mmm'kay?

(#4005) Murphys2 válasza KurtCobain (#4004) üzenetére


Murphys2
tag

Nem lesz értelme visszatérni, mivel néhány sorral feljebb írták is (és az ÁSZF-ben is bent van), hogy április 30-tól minden tarifacsomagon engedélyezett lesz a SIP.

(#4006) KurtCobain válasza Murphys2 (#4005) üzenetére


KurtCobain
őstag

Hogy jön ide a SIP? A 100MB nekem kevés már, a 133MB is el szokott fogyni a hónap végére, főleg ha valami leszopja a netemet (pl egy nem várt frissítés mondjuk a google play szolgáltatásnál). A legjobb egy 500MB-os csomag lenne a 490 és 1290Ft közötti áron, mondjuk 890Ft-ért. Akkor rendszeresen azt rendelném.
A 1GB meg a jelenlegi használatomhoz sok. A 133 és 333MB-os váltogatása nekem megfelel.
Most pár napig lassítva voltam, kínszenvedés volt úgy netezni.

Mmm'kay?

(#4007) vhw


vhw
addikt

Pár hetente-havonta újra és újra privát számos spam hívásokat kapok ilyen-olyan állítólagos ftc játékosoktól ilyen-olyan mérkőzésekre invitálnak... Talán az első alkalommal hallgattam kicsit tovább fél percnél, a későbbiekben már pár szó után nyomom ki...

Ez ilyen bluemobilos f*szság?
Csak ettől a szolgáltatótól élvezem ezt a kitüntetett figyelmet - és úgy rémlik már akkor kaptam az első ilyen hívást, mikor még csak kb. 1-2 közvetlen közeli ismerős ismerte a számomat.

Mit lehet ezzel kezdeni? Eddig legyintettem rá... majd elmúlik és megúnják, de a 10-dik alkalom után már kezd kissé piszkálni...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#4008) HXY válasza vhw (#4007) üzenetére


HXY
addikt

A probléma azzal van, hogy a Telekom nagyon hamar újrahasznosítja a telefonszámokat.
Pontosan nem tudom, hogy mennyit van inaktív állapotban egy szám, de szerintem még egy évet se várnak.
Addig örülj, amíg ilyen kevesen hívogatnak. :D
Nekem anno egy autószerelő telefonszámát adták ki. Naponta többször is hívtak.
Visszamentem, kicsit indulatosabban győzködtem őket hogy, ez használhatatlan, majd adtak ingyen egy új számot.

(#4009) ShadowX válasza vhw (#4007) üzenetére


ShadowX
őstag

Nem lehet, hogy "újrahasznosított" számot kaptál?

(#4010) vhw


vhw
addikt

Lövésem nincs... kb egy éve vettem egy üzletben...
Különben is miből lehetne tudni, hogy "újrahasznosított"?

Azt hittem ez valami nem agyon reklámozott "szponzori megegyezés", hogy időnként előrefelvett üzenetekkel bombáznak. Ezért gondoltam, hátha más blue-sok is menetrendszerűen kapják...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#4011) SztiviVander válasza rsanyi20 (#3999) üzenetére


SztiviVander
őstag

ÁSZF:
"Megszűnik az internet alapú hang és videó hívások (VoIP) tiltása a vonatkozó mobilinternet szolgáltatásokban (blue net, blue net plusz, blue net XXL) ezért az erre vonatkozó rendelkezések a blue mobile ÁSzF 2. számú mellékletének vonatkozó pontjaiból törtlésre kerültek."

szóval április 30-tól biztos működni fog. azt meg már fél lábon is ki lehet bírni.

(#4012) rsanyi20 válasza SztiviVander (#4011) üzenetére


rsanyi20
tag

Tehát ha elfogy a 100mb-om, utána is működni fog? Na.. ennek viszont örülök!:)

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

(#4013) Armahun válasza vhw (#4007) üzenetére


Armahun
addikt

Nem rendeltél mostanában valamit, ahol megadtad a számod?
Mondjuk sportszert, vagy ilyesmit.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4014) PistiSan


PistiSan
addikt

Amikor megújul a mobil internet havonta, az normális hogy nem kapok róla értesítést?

(#4015) dptrsk válasza PistiSan (#4014) üzenetére


dptrsk
addikt

Telekomnál nekem sem jön SMS, ott az volt a válasz, hogy az a normális működés, ha nem jön SMS.

(#4016) vhw válasza Armahun (#4013) üzenetére


vhw
addikt

Nem, nem ezt a számot szoktam megadni webshopos vásárlásnál (vicc, hogy amit igen, azon csak igen ritkán, fél évente ha megtalál valami közvéleménykutató/biztosításkötő/"teleshopos" dealer)

Ezen meg szinte kötelezően jön a playback üzi... de ezen kívül más jellegű cucc nem... Akkor kizárható, hogy valami lidlis szponzori biznisz áll a háttérben?
Az esetleges előző számtulaj adhatta meg valami hülye sport oldalon/ftc honlapon a számát "hírlevélre"?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#4017) Dluinet válasza vhw (#4016) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én blue-s vagyok egy éve, de még senki nem kereset meg semmilyen reklámmal

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4018) McLaca válasza Gézengúz (#4000) üzenetére


McLaca
őstag

Rossz HSZ-re kattintottam... :)
rsanyi20: a Telenor korlátozása olyan, hogy időnként nincs is, időnként meg használhatatlan. De mértem már 48-60kbitet a Blue-val is.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#4019) rsanyi20 válasza McLaca (#4018) üzenetére


rsanyi20
tag

Telenornál én is ezt tapasztaltam. De itt sajnos maximum 4kb/s-ot mérek. Nem is lenne ezzel baj, mert eldöcögök vele most is, de a hálozat se valami tökéletes...
De nem panaszkodok, havi 490ft-ért és a 33ft/percért ez nálam teljesen rendben van még így is:)

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

(#4020) 4Grider válasza rsanyi20 (#4019) üzenetére


4Grider
nagyúr

4 kb/s és 4 kB/s között nagyjából nyolcszoros különbség van.

(#4021) vadkörte válasza vhw (#4007) üzenetére


vadkörte
addikt

Amikor a Blue-s kártyával szerelt telefonomra feltelepítettem mindent és kapott netet - nem mobilnet - hogy lefrissüljön és minden fiókom beaktiváltam, legnagyobb meglepetésemre a Viber aktiváló SMS nélkül működött. Igaz valamilyen Bernadettnek hívtak szerinte. Amúgy László vagyok. :DDD

Üdv. V. Körte

(#4022) Zeki válasza vadkörte (#4021) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hmm.... nekem hogy a blue-s lett a főkártya, a t-s a második, a telefonkönyvben lévő neveknél egy fénykép nem stimmel, egy kollégám képe lett az anyósnál.

(#4023) #71835392 válasza McLaca (#4018) üzenetére


#71835392
törölt tag

Ez nem azért van, mert a Telenor jófej, hanem mert a hálózatmenedzselő rendszerük, még az előző NSN rendszerhez készült nem ruháztak be másikra mikor hálózatcsere volt, és nem mindig működik együtt rendesen a ZTE rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#4024) ShadowX


ShadowX
őstag

Valaki használ itt androidos adatforgalom mérőt? A beépített helyett kellene valami, mert rendszerint 80-100 megával többet mér, mint amit a blue oldala kiír.

(#4025) vadkörte válasza ShadowX (#4024) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem számolja hozzá a Wi-Fi-s adatforgalmat is?

Üdv. V. Körte

(#4026) ShadowX válasza vadkörte (#4025) üzenetére


ShadowX
őstag

Nem, mert ahhoz túl kevés. :) És amúgy is külön fülön van a wifi forgalom. Kb. jól számol, de a mobil adatnál a kb. az semmit sem ér. :D

(#4027) tonyrulez válasza ShadowX (#4024) üzenetére


tonyrulez
őstag

Pedig annak pontosnak kellene lennie. Automata váltás ideje megegyezik a Blue-éval?
Nekem telefon szerint 265 van hátra, Blue szerint 268, az a 3MB különbség szinte semmi (de szerintem ezt is a 2 váltás közti eltérés okozta).

4 8 15 16 23 42

(#4028) Sir Sparrow válasza ShadowX (#4024) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Én ezt használom (ill. pontosabban a PRO verziót) évek óta és halál pontos nincs gondom vele.

Ami fontos a program beállításában, hogy:

- Számlázási szabályok -> Blokkokban számoljon (pipa be), Blokk méret 10 KB, Összeg felkerekítése (pipa be)
- WIFI -> összes pipa ki

Milliónyi beállítási lehetőség van még egyébként (a lényeg viszont a fenti beállítás).
Az ingyenes verzióval egy próbát megér. A fenti beállítások a PRO verzióból vannak, de sztem ezek az ingyenes verzióban is léteznek és meg is egyeznek.

(#4029) hodostamas


hodostamas
addikt

Sziasztok,

Ti melyik netprofilt használjátok? Nekem a következőket ajánlja fel a telefon(640ds)

- Telekom 4G/LTE
- Telekom 3G
- T-mobile 4G/LTE
- T-mobile 3G

Telekom 4G-s profilt állítottam be elsőnek, de állandóan repülő módba kell tennem hogy magára találjon a mobilnet hosszabb wifizés után, most átraktam telekom 3G-re, megnézem így.. Tudom nem tudja a telefon a 4G-t..

Eddig vodafone-os netet használtam és azzal nem volt ilyen gondom.

(#4030) Laza... válasza hodostamas (#4029) üzenetére


Laza...
addikt

Ha nem tudná a 4G-t a telod, akkor nem is látná azt a hálózatot

Never give up!

(#4031) Sayuar


Sayuar
őstag

Üdv!

1 számot hoznék ide, mert nagyon elegem van a telenyomor szívatásaiból.
Milyen lehetőségeim vannak? Nem szeretnék egy szabadnapot kivenni azért, hogy a lakcímemen várjam a SIM-et.

1x már próbáltam számhordozást indítani, akkor kaptam egy emailt, hogy a futár várhatóan "holnap után" fogja kiszállítani a SIM-et. Csak ezért ki is vettem egy szabad napot. Aztán nem történt semmi. A "holnap után"t követő napon hívott a futár: itt vagyok. Mondtam neki, jó vedd elő az időgéped....Felhívtam az ügyfélszolgálatot és visszamondtam a számhordozást.

Nem értem miért nem működik a "ráhordozás"...a vodafonenál működik (és annak idején a tescomobilenál is működött), vagy a postai levélben megküldött, kóddal történő lakcím ellenőrzés.

Meghatalmazás nem játszik, mert egyedül lakom, és ha jól tudom csak azonos lakcímmel rendelkezőt lehet felruházni az átvétel lehetőségével (szomszédot nem).
Munkahelyre szintén nem lehet kérni a SIM-et...
Az Aradi utcába hiába megyek, ott nem adják át a SIM-et, úgyis a lakcímre hozzák...

Van valamilyen normális megoldás azoknak, akik nem tudják lakcímükön átvenni a SIM-et?

Bármilyen okos tanácsot szívesen fogadok.

[ Szerkesztve ]

(#4032) hodostamas válasza Sayuar (#4031) üzenetére


hodostamas
addikt

Miért nem lehet átvenni a munkahelyen? Én is oda kértem. Előre jeleztem hogy a munkahelyi címre kérem a futárt és oda küldték ki. Viszont nálam is befigyelt a holnap jön a futár, de csak rá 1 napra jött..

(#4033) Sayuar válasza hodostamas (#4032) üzenetére


Sayuar
őstag

Azt gondoltam, hogy a SIM kártya kiküldése egyúttal a valós lakcím ellenőrzésre szolgál.
Rosszul gondoltam?

(#4034) Indiant válasza Sayuar (#4031) üzenetére


Indiant
addikt

Ez engem is érdekel. Már más is átveheti, mint a tulaj?

(#4035) Fecogame válasza Sayuar (#4033) üzenetére


Fecogame
veterán

Arra majd jönni fog egy levél a SIM kártya aktiválása után. Nyugodtan kérheted a munkahelyedre a kártyát.

Indiant: Futárfüggő. Nekem sikerült úgy átvenni, hogy nem én voltam a tulaj.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4036) Sayuar válasza Fecogame (#4035) üzenetére


Sayuar
őstag

köszönöm. Ez remek hír.

(#4037) SztiviVander válasza Laza... (#4030) üzenetére


SztiviVander
őstag

azok nem az elérhető hálózatok hanem az APN-ek.

(#4038) SztiviVander válasza hodostamas (#4029) üzenetére


SztiviVander
őstag

nálam Telekom HU NET profil van csak, bár nem emlékszem hogy letöltött-e mást is csak esetleg rögtön ki is töröltem a fölöslegeseket. de nézz bele a profilok beállításaiba, ha internet.telekom van az apn-nél akkor annak jónak kell(ene) lennie. de ha sima internet van az is működik, asszem csak a 4G miatt kell utána a .telekom is.

(#4039) Kloden válasza Indiant (#4034) üzenetére


Kloden
senior tag

Én most jöttem át Telenortól, és az első futár nagyszüleimnek nem adta oda a simkártyát, így át sem lett véve, de megadtam neki egy másik címet, szüleimét, ők meg másnap már át tudták venni minden gond nélkül, a futár nem nézte ki veszi át, csak vegye át valaki. Szóval futárfüggő a dolog, ahogy előttem is írták.
És nem kell valós otthoni címet megadni a futárnak, kiviszi munkahelyre is ha úgy van.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#4040) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Lejárt tegnap a netem és nem volt egyenleg amiből automatikusan megújuljon.
Ma feltöltöttem, megújult.

Azonban eddig 4G volt, mostmar csak 3G.

Összefügg vagy csak véletlen?

Tárgytalan. Már 4G.

Bocsi

[ Szerkesztve ]

(#4041) thomas77 válasza kory24 (#4040) üzenetére


thomas77
senior tag

Ezt én is észrevettem. Han nincs aktív net csomagom, akkor csak 3G van. Mihelyst akiválom újra, azonnal megy a 4G megint.

(#4042) dptrsk válasza thomas77 (#4041) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha nincs netcsomag, akkor jelenleg ugye értelmetlen a 4G, mert ha hívás jón le KELL váltani 3G/2G hálóra.

(#4043) kory24 válasza thomas77 (#4041) üzenetére


kory24
őstag

Amig nem volt aktiv netcsomag addig nembaj hogy csak 3G.

De azért ijedtem meg, mert miután újra lett aktiv netcsomag akkoris 1-2 óráig nem ment 4G-re csak 3G-n böngészett telefon restart után is.

De mire ide beírtam utána már 4G lett

(#4044) thomas77 válasza kory24 (#4043) üzenetére


thomas77
senior tag

Lehet, hogy egy resajt azonnal megoldotta volna. Nekem 1 percen belül mindig visszakúszott 4G-re. Mondjuk idáig csak 2x volt ilyen szitu, amióta van 4G...

(#4045) thomas77 válasza dptrsk (#4042) üzenetére


thomas77
senior tag

Igen, pont semmi értelme. De ha így nézzük, akkor a 3G-nek se sok van. Persze MMS meg videóhívás... De gondolom hányan használják ezeket a szolgáltatásokat... Nem hiszem, hogy pár száz embernél több, de az is lehet, hogy túlbecsültem a számukat.

(#4046) dptrsk válasza thomas77 (#4045) üzenetére


dptrsk
addikt

3G-n megy hanghívás, SMS, MMS, videohívás, HD hang, internet.

Ezzel szemben 4G-n jelenleg csak internetezni lehet, tehát akinek nincs net csomagja semmi értelme, hogy 4G-n legyen, mert semmi érdemit nem tud csinálni.

3G-nek van értelme, csökkenti a 2G(nagyobb hatótávú) cellák terheltségét(habár manapság nem hiszem, hogy annyira terhelt lenne a 2G frekvencia).
Esetleg olyan helyen is lefedettséget biztosít, ahol 2G nincs.

(#4047) zombei válasza dptrsk (#4046) üzenetére


zombei
aktív tag

Már párszor volt róla szó, hogy a 2G hálózat a kiterjedtebb. 3G lefedettség a közelében sincs...

(#4048) dptrsk válasza zombei (#4047) üzenetére


dptrsk
addikt

Vannak olyan földrajzi helyek Magyarországon, ahol Telekom 3G van, de 2G nincs...

Az biztos, hogy a 2G lefedettség nagyobb, mint a 3G, de ez nem jelenti azt, hogy ahol van 3G ott 2G is van.

(#4049) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Sziasztok!

4g mukodik? Vettem 4g-s keszuleket, de csak "edge" van... (Falu). Amugy a keszulek tudja a 800mhz-t. Blue-nak nincs itt lefedettsege? Baratnomnek vodas teloja van, es van 4g...

Koszonom a valaszokat!

(#4050) 4Grider válasza szemmelver (#4049) üzenetére


4Grider
nagyúr

Új típusú kártyával igen. Ilyenek elsősorban még csak az áruházakban (Lidl) vannak. Mikor és hol vetted a sim-et?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.