Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-24 21:06:33

LOGOUT.hu

Blue Mobile

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) István89 válasza g0dl (#7238) üzenetére


István89
tag

Két telefonszámra is aktiváltam ezen a héten a 33mb netet 74 forintért. M után lett újra aktiválva. :)

(#7252) ArNick


ArNick
tag

2018. 03. 01-től érvényes ÁSZF aktívként már csak az új (blue net, blue net plusz, blue net XXL) net csomagokat tartalmazza.

A blue net S, blue net M, blue net L átkerül a lezárt díjcsomagokhoz a fenti időponttól.

[link]

A változások táblázatában még a MOL mobile szövegei szerepelnek, idővel gondolom javítják majd ezt a malőrt.

[ Szerkesztve ]

(#7253) Apollyon válasza ArNick (#7252) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Bizony, én is most kaptam az sms-t, hogy "az Ön által használt blue net S/ M/ L adatdíjcsomag kivezetésre kerül, a március hónapban esedékes fordulónapon már nem újul meg."

Ez azt jelenti, innentől vége a jó világnak. Hát akkor részemről ennyi volt a blue mobile, kezdeményezem is a márkaváltást.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7254) dajj


dajj
csendes tag

,,Tisztelt Ügyfelünk! Tàjékoztatjuk, hogy az Ön àltal hasznàlt blue net S/ M/ L adat dìjcsomag kivezetésre kerül, a màrcius hònapban esedékes fordulònapon màr nem ùjul meg. Kivezetett adat dìjcsomagja helyett vàlasszon mobilinternet csomagot megùjult blue mobile adatportfòliònkbòl!"
:(

[ Szerkesztve ]

(#7255) István89 válasza ArNick (#7252) üzenetére


István89
tag

nekem 5-én jár le a blue net, de akkor még egy M csomag belefér. :DD

[ Szerkesztve ]

(#7256) aicon


aicon
senior tag

Megoldásnak egyelőre ez jó lesz, sőt gazdaságosabb is egy két kártyás telefonban: [link]

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#7257) g0dl


g0dl
addikt

Márkaváltásnál domino-ra az egyenleg megmarad, vagy azt itt előbb le kell fogyasztani?

Bár a lassítás még a blue mellett szól, de az is már túl lassú lett, és nem sok mindenre használható.

(#7258) Fecogame


Fecogame
veterán

A fenti infóknak megfelelően az összefoglaló frissítésre került.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7259) _csocso_


_csocso_
senior tag

Mobilnet tarifában még így is a legolcsóbbat kínálja a publikus előrefizető csomagok közül.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#7260) 4Grider válasza _csocso_ (#7259) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha csak a lassítatlan részt nézzük, 300 MB-ért 400 Ft már nem a legolcsóbb ajánlat. Akkor már inkább 4 GB-os maraton 12 hónapra 3559 Ft-ért...

(#7261) #08205312 válasza 4Grider (#7260) üzenetére


#08205312
törölt tag

És az 1GB-osnál is ugyanez a helyzet.

(#7262) Xray-1 válasza aicon (#7256) üzenetére


Xray-1
tag

Ez lassít, ha elfogy?
12 honap alatt van az 1GB?

Elindítottam a rendelést, és ott már csak azt írja: "választható adatforgalom belföldi internetezéshez", de semmi konkrétum. :(

[ Szerkesztve ]

(#7263) 4Grider válasza Xray-1 (#7262) üzenetére


4Grider
nagyúr

A fix extra sim-hez járó 1 GB egy évig használható fel. Nem lassítós egyik olyan net csomag sem, ami adatkeretének felhasználhatósága több mint egy hónap.

(#7264) Penge_4


Penge_4
veterán

Remélem ezek után az egész Lidl bedől a picsába! :(((

Újabb meccset nyert a fogyasztói társadalom.

Valaki tud esetleg olyan létező lehetőségről, hogy évi 3000 Ft-ért (mert az is kötelező...) legyen lassított mobilnetem?

A maraton nem jó, a már többször említett ok miatt. Hiába limitálom Androidban, egy nyavalyás pár kilobájtos BKK futár infót sem tudok lekérni aktív adatkapcsolat nélkül. Korlátlan adatforgalomra ott a wifi, a mobilnet nekem csak a 0-24-es online állapotra kell(ene).

(#7265) 4Grider válasza Penge_4 (#7264) üzenetére


4Grider
nagyúr

A lassított mobilnet egyre használhatatlanabb. Ha ragaszkodsz hozzá, marad a Blue...

(#7266) #08205312 válasza Penge_4 (#7264) üzenetére


#08205312
törölt tag

van rá esély: hétvégén jártam egy elég forgalmas budapesti LIDL-ben és nem találtam a blue-s sarkot, ami elől szokott lenni. Hátravitték, egy jelentéktelen helyre tettek e 0,4 nm-es karton állványt, amin volt 8 db SIM + 6db készülék.
Számomra ez olyan déjà vu: tescomobile 2.0...

(#7267) 4Grider válasza #08205312 (#7266) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az garantált, hogy nincsenek meg a tervezett eladási számok, és így az előfizetői szám sem túl magas. A Telekom csinált magának házon belül egy konkurenciát, amit szép lassan ellehetetlenített. Igen, múlt időben.

(#7268) _csocso_


_csocso_
senior tag

Én mikor váltani akartam dominóra a Telekom ügyfélszolgálaton, akkor elhajtottak, nem volt hajlandó velem foglalkozni az ember, kérdezte, hogy a "Most" érdekl, azt kb. ennyi volt. Igaz ez még kb. a megjelenése után volt kis idővel. Lehet valóban nem sok van neki hátra. Le kellene vinniük a percdíjat 19, vagy alá, akkor még ügyfelet tudnának megtartani, ha nem is újakat szerezni.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#7269) g0dl válasza g0dl (#7257) üzenetére


g0dl
addikt

Erre tud valaki mondani valamit?

Egyenleg átvihető dominoba?

[ Szerkesztve ]

(#7270) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Heves megye legnyugatibb részén B20-at nem tudó telón elindult a 4G. ;)

(#7271) 4Grider válasza g0dl (#7269) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért nem kapsz választ, mert a hivatalos válasz erre az, hogy nem. Gyakorlatban meg volt rá példa, hogy mégis átvették az egyenleget. Amíg nem írják le az átvételt (márpedig nem), addig ne várj tuti választ...

(#7272) 4Grider válasza Gézengúz (#7270) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, az 1800 MHz-es hálózatot ott fejlesztik, ahol erre igény van (a 800 MHz már nem elég).

(#7273) bkgb válasza g0dl (#7269) üzenetére


bkgb
csendes tag

Csak fordítva tudok beszámolni, kb másfél éve, amikor anyu számát "márkaváltottuk" Telekom Dominoról Blue mobilra, a Domino egyenlegén maradt kétszázvalahány forintot jóváírták a Blue egyenlegére.
Egyébként sikeresen vissza lehet váltani Blue-ról Dominora? (Az egyenlegjóváírástól függetlenül, attól most tekintsünk el.)
Valaki tapasztalat?

(#7274) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Van még valaki itt, aki csabai? Nálatok milyen a mobilnet?
Múlt hétvégén is sürgősen meg akartam nézni valami neten, de megint nem volt, pedig van még 200mega felhasználható egyenlegem. Egy kalap ... ez a hálózat így. Nem ez az első eset, de gondolom nem is az utolsó. Békéscsaba közepén, Szent István térnél, meg a piacnál se, pedig nem a puszta közepén próbáltam. Bár, ez a megye a világvége, minek ide net.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#7275) #24882432 válasza Victoryus (#7274) üzenetére


#24882432
törölt tag

Gyulán tökéletesen működik a mobnet a bluetól.

(#7276) joelke HU válasza bkgb (#7273) üzenetére


joelke HU
senior tag

Igen. Váltottam. A blues számom ma már dominóban van. Igaz a csaj a telekomnál el akart hajtani, mondván nagyon macerás és sok idő. Mondom kívárom. De csak annyi volt, hogy felhívott egy számot oda bediktálta az adataimat majd vennem kellett egy sim kártyát és utána visszahívta azt a számot és ott beaktiválták a számomat az új kártyára. Ennyi.

Motorola G51

(#7277) bkgb válasza joelke HU (#7276) üzenetére


bkgb
csendes tag

OK, köszi, tehát nem lehetetlen... :)

(#7278) g0dl válasza joelke HU (#7276) üzenetére


g0dl
addikt

Egyenleged megmaradt?

(#7279) joelke HU válasza g0dl (#7278) üzenetére


joelke HU
senior tag

Nem. Az új sim 990 Ft volt. 0 Ft egyenleggel, de 50 perc hívás és 500 mega net járt hozzá.

Motorola G51

(#7280) István89


István89
tag

Ma aktíváltam a 133 mb csomagot, de a teljes árat vonta le, pedig a 90 nap megvolt. Azt gondoltam még márciusig marad az "akciós" ár. :)

(#7281) 4Grider válasza joelke HU (#7279) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az akkor inkább Domino Fix sim lesz 40 perc lebeszélhetőséggel, 500 MB nettel, 180 napos rendelkezésre állási idővel, 5 db SMS-el...

(#7282) g0dl válasza István89 (#7280) üzenetére


g0dl
addikt

Ez akkor neked az első hónap volt a kettőből?

(#7283) Dluinet válasza 4Grider (#7281) üzenetére


Dluinet
nagyúr

miért jó, hogy kevesebbet kap?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7284) 4Grider válasza Dluinet (#7283) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miért, van 990 Ft-os 50 perces domino kártya? Azt írtam, hogy 40 perces van annyiért.

(#7285) Dluinet válasza 4Grider (#7284) üzenetére


Dluinet
nagyúr

990 Ft-os 80 perces domino kártya 1GB nettel
Online rendelés esetén, ingyen házhoz, PickPack Pontra, vagy üzletbe kérve

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7286) #08205312 válasza Dluinet (#7285) üzenetére


#08205312
törölt tag

Márkaváltás -ról volt szó, tehát arról, hogy valaki megtartja a régi számát, és nem arról, hogy új számot igényel.

Igen. Váltottam. A blues számom ma már dominóban van

Egyre idegesítőbb, hogy úgy szólnak hozzá a fórumtársak adott témához, hogy az előzményeket figyelmen kívül hagyják.... :(((

(#7287) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Pont gépnél voltam, mikor megjött az Évi adategyeztető SMS...
Adatokat egy kattintásnyi idő alatt elfogadta.
Áprilisig 2 SMS-nek kell jönnie, ajánlom az első megvárását!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7288) G@ben válasza ledgeri (#7287) üzenetére


G@ben
addikt

Nekem is megjött az sms, de az oldalukon, ha rámegyek, hogy megadom az adataimat, akkor kírja, hogy nem megfelelő telefonszámot adott meg. De hol, ha nincs is lehetőségem telefonszámot megadni? :)
Beléptem az oldalra, úgy is megpróbáltam, de ugyanazt dobta.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#7289) Ludovicus válasza G@ben (#7288) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Ha linket kaptál, a böngésző címsorában nem szerepel a szám? Talán azt lehetne javítani :F

(#7290) G@ben válasza Ludovicus (#7289) üzenetére


G@ben
addikt

Sima sms, benne egy link az adategyezetetés oldalra, semmilyen telefonszámhoz nem köti.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#7291) Siriusb válasza G@ben (#7290) üzenetére


Siriusb
veterán

Nekem is simán ment az egyeztetés az sms-ben kapott oldalon, semmi gond nem volt a telefonszámmal. Ugye nem idén vásároltad/aktiváltad a SIM-et?

(#7292) G@ben válasza Siriusb (#7291) üzenetére


G@ben
addikt

Tavaly év elején vettem, tavaly is kellett aktiválnom.
Nem lehet az a gond, hogy külföldön vagyok?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#7293) Siriusb válasza G@ben (#7292) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem tartom valószínűnek, hogy az a gond lenne. Ráadásul az sms-t is megkaptad, tehát jól adtad meg a számot. Lehet a rendszeren belül van valami hiba, ahogy továbbadják a telefonszámot.
Tavaly is volt ilyen mizéria, úgy rémlik valakinek sikerült külföldről, valakinek meg nem. Szerintem próbáld meg néhány nap múlva újra.

(#7294) G@ben válasza Siriusb (#7293) üzenetére


G@ben
addikt

Az lesz. Vagy majd otthonról. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#7295) Fecogame válasza ledgeri (#7287) üzenetére


Fecogame
veterán

Nekem is megérkezett az SMS. 2 perc alatt megcsináltam online az adategyeztetést, még várok a visszaigazolásra ( elvileg pár nap ).

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7296) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Új személyim van, amit nem fogad el az azonosítós weboldal. A sima weboldalukon meg nem is lehet beírni sehova. Ilyenkor mi a teendő?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#7297) G@ben válasza Siriusb (#7293) üzenetére


G@ben
addikt

Nem a külföld a gond, hanem valószínű a böngésző, mert telefonról ment. Bár ott meg azt nem tudtam, melyik címem szerepel, az állandó vagy az ideiglenes, úgyhogy mindenképp haza kell mennem hozzá. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#7298) Apollyon válasza Victoryus (#7296) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mivel az azonosítós oldal a BM (belügyminisztérium) adatbázisát kérdezi le, ezért nem a mobilszolgáltatónál van a gond. Én is így jártam tavaly egyébként.

Új személyi, akkor gondolom kaptál KEKKH-s aktiváló kártyát, meg elektronikus aláírás-t aktiváló kártyát. Előbbit neked kell regisztrálnod neten keresztül, különben addig nem fogadja el a személyidet. A személyihez meg a másik kért kód kártyához kaptál egy tájékoztatót is, olvasd el, és kövesd a rajta lévő utasításokat.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7299) Victoryus válasza Apollyon (#7298) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Elektronikus aláírást nem kértem rá, aktiválva nincs, mert minek, van taj meg adó kártyám is. Így is teljeskörű igazolvány. No akkor majd felhívom az ügyfélszolgálatot.Vagy beírom a régi számát ha megtalálom, lehet még nincs átírva az adatbázisban se.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#7300) Apollyon válasza Victoryus (#7299) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"aktiválva nincs, mert minek"

Mondjuk azért, amit az előbb leírtam? :F

A régi nem fog működni, mivel BM adatokról van szó, mint már ezt is írtam. Btw, jogsival vagy útlevéllel is tudod még az adategyeztetést elvégezni. Feltéve, hogy nem jártak még le. ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.