Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-24 21:06:33

LOGOUT.hu

Blue Mobile

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) club1 válasza Ádyka (#1000) üzenetére


club1
veterán

Hivatalosan OTP-hez köthető eljárással csak OTP bankautomatával és a blue honlapján bankkártyával tudsz tölteni. Gondolom van bankkártyád ha már van netbankod...

(#1002) tkesy válasza Ádyka (#1000) üzenetére


tkesy
őstag

A T-t kell választonod meg megadni a számod és feltölti...
Én is a netbankon belül szoktam tölteni, igaz én másik banknál vagyok, de szvsz en nem befolyásolja a dolgokat... De ha nagyon bizonytalan vagy, akkor csak egy kis összeggel (500 ft) próbáld ki, de 99,9%, hogy nem lesz probléma...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1003) Ádyka válasza tkesy (#1002) üzenetére


Ádyka
őstag

OTP netbankon nincs ilyen kis összeg. Csak T-s feltöltésnél 2500-5000-10000 Ft-os címletek vannak.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1004) tkesy válasza Ádyka (#1003) üzenetére


tkesy
őstag

mint írtam, más banknál vagyok, de netbankon keresztül T-s feltöltést beállítva eddig minden alkalommal sikeres feltöltést hajtottam végre a hordozott 20-as számomra... :)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#1005) Yonderboi válasza club1 (#960) üzenetére


Yonderboi
csendes tag

Eddig működött a számhordozott Blue SIM a Vodás teloban ! :) - szóval mégsem volt független a telo....a blue-nál sem értik hogyan működhetett másfél hónapig :) :F

(#1006) gtasystem


gtasystem
őstag

Üdv.

tudtok valamit a bluemobilos alcatel s pop-ról?
ugyanis a bluemobile kétmagos autofókuszos-ként hirdeti, de az alcatelnél csak egymag fixfokusz van
megadva az s pophoz, sőt mindenhol ahol specifikációt írnak és ez ugye rohadtul nem mindegy.. :F

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1007) Iomega válasza gtasystem (#1006) üzenetére


Iomega
őstag

Mindig a gyártó által közölt műszaki adatok a mérvadóak. :U

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#1008) gtasystem válasza Iomega (#1007) üzenetére


gtasystem
őstag

na jó csak tudod mi van így nem lehetne árulni..
nem írhatod ki egy opelre hogy légkondis automata ha nem az.. :U
reménykedtem hátha valami spéci lidl változat azért kérdezem..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1009) Iomega válasza gtasystem (#1008) üzenetére


Iomega
őstag

Ezért szokták odaírni, hogy a tévedés, elírás jogát fenntartják, ezzel védik magukat. Mindig le kell ellenőrizni a gyári adatokat, mert a nem gyártó által közölt paraméterek, nem megbízhatók.
A csalódás elkerülése érdekében, ne alapozz mindenféle leírásra, csak a gyártóéra.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#1010) gtasystem válasza Iomega (#1009) üzenetére


gtasystem
őstag

elírás az lenne ha elírnak egy típusszámot vagy betűt, de ez itt szándékos átverésnek tűnik..
amúgy pont a gyártó paraméterei a jók most, itt a forgalmazó kamuzik..
szerintem ezt úgy hívják hogy fogyasztó megtévesztése.. :U
micsoda csalódás ez a bluemobile-ban.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1011) gtasystem válasza Iomega (#1009) üzenetére


gtasystem
őstag

na most direkt bementem egy lidl-be és megnéztem, az összes papíron kétmag autofokusz szerepel, a dobozt nem tudtam megnézni, ember meg nem volt akitől megkérdezzem, szóval most már tényleg nem tudom hogy mi van..
ez most vagy egy spéci lidl verzió vagy az alcatel hülye és nem frissíti a weboldalát..
kénytelen leszek venni egyet hogy megtudjam mi a helyzet.. :)
max. visszaviszem..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1012) Iomega válasza gtasystem (#1011) üzenetére


Iomega
őstag

Az Alcateles információnak lehet hinni, viszont a Lidl-es az elírás lesz, szvsz.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#1013) gtasystem válasza Iomega (#1012) üzenetére


gtasystem
őstag

ki van téve lildl-nél nagyplakátra, újságba, szórólapra és weboldalra valamint a telefon mellé a boltban, kis tájékoztató táblán is..
ennyire nem lehetnek hülyék.. :)

na mindegy a héten biztosan veszek egyet max. viszem is vissza, mert ha igaz amit írnak akkor nagyon jó ár érte, de ha az Alcateles infó a jó, akkor már nem annyira..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1014) club1 válasza gtasystem (#1013) üzenetére


club1
veterán

Én is az Alcatelnek adnám azt a pontot. A Bluemobile alapvetően egy disztribúció, ahol elég egy embernek tévedni, a tévedését pedig onnantól simán végigviszik a marketingesek (utóbbiaknak pedig alapvetően nem kell érteniük ahhoz, amit hirdetnek). Ha majd sokan eljátsszák azt amire te is készülsz, akkor majd előveszik azt az embert aki a téves információkat adta. Van ilyen, ettől még nem dől össze a világ...

(#1015) gtasystem válasza club1 (#1014) üzenetére


gtasystem
őstag

nekem azért egy picit furcsa ez a "véletlen baki elmélet"..
amúgy másnak is feltűnt..

egy mobilszolgáltató és nem tudja mit árul?
és összesen 6 telefonuk van, tehát nem egy armada, a szórólapon meg LED vaku is szerepel, a többin már nem..és pont karácsony előtt..és még véletlenül sem rosszabb a speckó hanem jobb..szóval ez nekem így gyanús.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1016) club1 válasza gtasystem (#1015) üzenetére


club1
veterán

Én naponta találkozom mindenféle áruházláncok kínálatában hülyeségekkel. A jobbik eset, ha egy 1 GB RAM-al rendelkező telefont 768 MB RAM-al hirdetnek. Tény az, hogy itt több paraméterrel is az ellenkezője történt, ráadásul sokkal kisebb a kínálat, azaz a baki lehetősége is. Ez egy low cost szolgáltató, itt ennyire telik. Nem egy olyan nagy biznisz ebből a low end telefonból 50-el többet eladni, azaz nem hiszem, hogy direkt csinálnák...

(#1017) gtasystem válasza club1 (#1016) üzenetére


gtasystem
őstag

azt írják hogy a dobozon is kétmag van megadva, ennyire szerintem nem lehetnek hülyék.. :)
ha kétmagos akkor az már jobb mint a vodafone smart mini..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1018) Iomega válasza gtasystem (#1017) üzenetére


Iomega
őstag

Itt nézd meg a paramétereit.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#1019) gtasystem válasza Iomega (#1018) üzenetére


gtasystem
őstag

tudom ezt láttam én is..
de azt írják a másik topikban hogy még a telefon dobozán is kétmag van feltüntetve..
mert ha elírják a szórólapon az még oké, de a dobozon is?
az már tényleg durva lenne..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1020) Iomega válasza gtasystem (#1019) üzenetére


Iomega
őstag

Ha a Blue mobilos csomagoláson van elírva, azon nem lepődök meg, az nem egyenlő a gyártó Alcateles csomagolásával.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#1021) gtasystem válasza Iomega (#1020) üzenetére


gtasystem
őstag

nem tudom, én néztem noname dzsunkagyártók dobozát, ekkorát még azok sem szoktak tévedni..
na mindegy pár nap és kiderül..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1022) Ironsides válasza gtasystem (#1019) üzenetére


Ironsides
tag

Sziasztok!

Most tettem egy próbát a Lidl-ben.
Sajnos a dobozon rosszul vannak írva a dolgok.
Se 4GB, se vaku, se két mag.
Visszavittem, visszavették.
Ennyi...

"Legyen előtted mindig út! Fújjon mindig hátad mögül a szél. S míg újra találkozunk, hordozzon tenyerén az Isten."

(#1023) argedas válasza gtasystem (#1011) üzenetére


argedas
csendes tag

Vettem egy S'POP telefont a Lidl-be, annak tudatában, hogy a paraméterek rosszul vannak kiírva.
Nincs vaku, nincs két mag, nincs szerintem autófókusz.
De a telefon ennek ellenére kiváló. Gyors. Nem fagy.
A szabad memória több,mint 2 gigabyte. Elő-hátlapi kamera van.
Érdekes, hogy a kamera menü 5 Mpixelt is enged beállítani.
Gps van, működik. Pl: IGO Primo, Navitel lett próbálva offline térképpel.
Wifi, bluetooth van.Hotspot van.
Back up program, office program, google, zene, video lejátszó van.
Hardveres rádió, RDS van.
Aranyos töltőt adnak hozzá.
Szerintem nem lesz rossz akku üzemideje.

Betelefonáltam a Lidl ügyfélszolgálatnak, azóta napi rendszerességgel javítják a paramétereket.

A telefon nem kicsi, nem nagy, pont jó méretü.
Hozzáteszem, én nem játszom a telefonnal. Ezért az árért remek készülék.
Kár, hogy nem dupla SIM-es :Alcatel 4030D.

(#1024) argedas


argedas
csendes tag

Írtam az S'POP-ról pár hozzászólással odébb. Jó kis telefon ez.
Azért kiváncsi lennék, melyik telefon paraméterei vannak az áruházban kiírva?
A bluemobil honlapján már javítva vannak a paraméterek.

(#1025) gtasystem válasza Ironsides (#1022) üzenetére


gtasystem
őstag

köszi na erre vártam így legalább akkor tiszta a kép..
akkor mégse az alcatel a hülye.. :)

argedas: szerintem sem rossz teló ez, tulajdonképpen a vodafone smart mini lidl-es kiadása akkor ezekszerint, de ezt jól elszúrták a lidl-nél mert így még az is elégedetlen lesz akinek amúgy megfelelne.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1026) gtasystem


gtasystem
őstag

na én se bírtam ki, beújítottam egy s pop-ot, és speckóelírás ide vagy oda, teljesen jó a telefon..
szerintem szebb mint a vodás verzió, a kis króm miatt egész jól néz ki és a műanyag anyaga is jó, nem az a biliműanyag szóval teljesen korrekt..
nekem kifejezetten gyorsnak tűnik, biztos meg lehet akasztani de még nem nagyon sikerült..
hangot kipróbáltam, nekem volt smart 858 amihez nokia adapter kellett hogy jól szóljon, ehhez nem kell vagyis ez adapterrel rosszabbul szól nem jobban.. :)
mondjuk nem szakad le a hangerőtől a fejem, de akinek erősítés kell arra is van megoldás úgy tudom..
az egyetlen bajom vele hogy az alsó gomboknak nincs háttérvilágítása, de végülis azt úgyis megszokja az ember előbb utóbb, úgyhogy ez talán annyira nem vészes hiba..
ja és van kis eseményjelző is fehér fénnyel, szóval az is olyan kis elegáns..

ennyiért szerintem most nagyon jó vétel..

és egész pontosan Alcatle One Touch 4030X a neve..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1027) gtasystem válasza gtasystem (#1026) üzenetére


gtasystem
őstag

közben rájöttem hogy ez egy telenor smart touch mini bulemobile-os verziója és nem ugyanaz mint a vodás mini..
képernyővédő fóliát is így érdemes keresni rá.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#1028) Ádyka


Ádyka
őstag

A T-től Blue-hoz átvinni egy számot ugye márkaváltás. Mennyibe fáj ez?
A régi T-s kártyán lévő egyenleggel mi lesz?

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#1029) club1 válasza Ádyka (#1028) üzenetére


club1
veterán

Márkaváltás menete: Amennyiben a megtartani kívánt hívószámára vonatkozóan jelenleg a Magyar Telekom Nyrt-vel (T-Mobile-lal) áll szerződéses jogviszonyban a márkaváltáshoz kérjük töltse ki a „Nyilatkozat T-Mobile/blue mobile márkaváltáshoz” dokumentumot, kérje munkatársunktól az előfizetői szerződés nyomtatványt, majd mindkét dokumentumot kitöltve és aláírással ellátva juttassa el hozzánk e-mailben (markavaltas@bluemobile.hu), faxon a 06 1 447 4128 számra, vagy postai úton a következő címre: Magyar Telekom Nyrt. 1519, Budapest, Pf. 434. A T-Mobile/blue mobile márkaváltás feltételeinek meglétét a blue mobile ügyfélszolgálat ellenőrzi. A márkavál­tás során futárral juttatjuk el Önnek új blue mobile SIM kártyáját. A SIM kártya átvételkor fizetendő ára megegyezik az üzletben értékesített SIM kártya árával.
Az egyenleggel kapcsolatban hívd fel az ügyfélszolgálatot, mert ezzel kapcsolatban sehol nincs információ a tudástárban. Alapértelmezetten tehát elveszik, de hátha van egy nem publikált lehetőség a megtartására...

(#1030) vizigot13


vizigot13
újonc

Szia Club1!
Segítséget szeretnék kérni : Mit kell tennem,hogy a blue mobile {feltöltőkártyás} SIM kártyát tudjam használni az ajándékba kapott Black Berry Curve 8520 {T mobilos ami havidíjas és vodafonos szolgáltatói számot használtak eddig}ebben a telefonban? A SIM-et fölismeri,van is térerő csak hívni nem tudok senkit és engem sem tudnak hívni. T mobilos feltöltőkártyásnál jól működik,az is 30-as és a blue mobile is 30-as és az még sem?
Üdvözlettel:vizigot.

(#1031) club1 válasza vizigot13 (#1030) üzenetére


club1
veterán

Ha eredetileg T-mobile-os volt a készülék ÉS hivatalosan lett a T-nél függetlenítve, akkor tudsz csak tenni az ügy érdekében. Az elmúlt 4 évben forgalomba került T-s telefonok imei-jét ui. szűrik a Blue mobile-nál. A szűrést viszont fel kell oldaniuk, ha valaki függetleníti náluk a T-s telefonját.

(#1032) vizigot13


vizigot13
újonc

Szia Club1!
Köszönöm a gyors választ! Ez a szűrés kikapcsolás a telefon hálózat függetlenítése lenne,működne a 20-as SIM kártyákkal is? {én ezt megtudnám csinálni?}
Mindenkinek Boldog Karácsonyt!
Üdv:vizigot.

(#1033) club1 válasza vizigot13 (#1032) üzenetére


club1
veterán

Alapból az zavar, hogy Vodafone kártyáról is írtál, ha az működik benne, akkor már függetlenítve lett, vagy alapból független a készülék. Függetlenítéssel kapcsolatban a mobil hivatalos (a szolgáltatónál nyilvántartott) tulajdonosa járhat el.

(#1034) vizigot13 válasza club1 (#1033) üzenetére


vizigot13
újonc

Szia Club1!
Vodafonos szám lett áthozva a T mobilhoz.A telefon nincs függetlenítve{céges telefonként működött,de leselejtezték ,mert újakra cserélték}.

(#1035) szilard28 válasza vizigot13 (#1034) üzenetére


szilard28
aktív tag

akkor csak a legális függetlenítés marad (ami ex-céges telónál bonyolult lehet, és amúgy sem olcsó)

(#1036) nightshadow


nightshadow
veterán

Hátha valakit érdekel, a BM-nél jelenleg 10999Ft-ért kapható Alcatel 3040 tesztje: [link] (Ez a Dual-SIM-es verzió)

(#1037) gumorka válasza gtasystem (#1006) üzenetére


gumorka
csendes tag

Sziasztok!

Én kaptam Karácsonyra a LIDL Acatel S'POP telefont. Használom, jó.

Amit én tapasztaltam pozitív:
- nagyon szerény ár
- szép
- gyors működés
- szép kijelző
- USB-ről tölthető

Amit én tapasztaltam negatív:
- viszonylag rövid aksiidő
- előlapi kamera nem hozható működésbe

Hát ennyi.

(#1038) nightshadow válasza gumorka (#1037) üzenetére


nightshadow
veterán

- viszonylag rövid aksiidő

Ez mit jelent? Hogy este már tölteni kell?

(#1039) gumorka válasza nightshadow (#1038) üzenetére


gumorka
csendes tag

Az attól függ. Ha csak telefon és nem hívnak, akkor 4 nap múlva még van benne 30%. Ha telefonálok is, akkor 2 nap. De ha navigálok és telefonálok, akkor egy napot sem bír ki. A navigáció láthatóan sokat eszik. Kell vennem egy szivargyújtó-töltőt hozzá.

Az első kamera Skype alatt sem működik. Tud valaki megoldást rá? Vagy lehet, hogy direkt van letiltva?

(#1040) club1 válasza gumorka (#1039) üzenetére


club1
veterán

Telefonon, tableten, laptopon, stb. általában a legnagyobb fogyasztó a TFT kijelző. Azaz nem a navigáció, hanem a folyamatosan bekapcsolt kijelző meríti erősen az akksit.
A fényképező alkalmazásban át tudsz állni az előlapi kamerára?

(#1041) argedas válasza gumorka (#1037) üzenetére


argedas
csendes tag

A kamera programban a nagyító + jel melletti ikonnal váltható az elő és hátoldali kamera.

Az üzemidő: a függőlegesen lehúzható menüben minden felesleges dolgot ki kell kapcsolni.

És egy ajánlat: HMDX JAM bluetooth hangszórót vettem a telefonhoz. /9000 HUF /
Kiváló hang, pici, hangos, formatervezett, litium akkus, amerikai.
Az extrémaudiontól rendeltem, ingyen kihozzák.
Ha vesz valaki, először fel kell tölteni. Az enyém teljesen le volt merülve. kb: 3 óra.

(#1042) gumorka válasza club1 (#1040) üzenetére


gumorka
csendes tag

Nem, nincsen ikon az átkapcsolásra. Sőt, hiába tapodok oda, ahol lennie kellene, nem történik semmi. Pedig van előlapi kamerája is, mert ezt látom szemmel.

(#1043) gumorka válasza argedas (#1041) üzenetére


gumorka
csendes tag

A kamera programban a nagyító + jel melletti ikonnal váltható az elő és hátoldali kamera.

Mondom, nincs ikon az átkapcsoláshoz sajnos. Tudom milyennek kellene lennie, mert vagy egy tabletem is, azon megy.

HMDX JAM bluetooth hangszóró

Köszi, valószínűleg veszek én is.

(#1044) argedas válasza gumorka (#1043) üzenetére


argedas
csendes tag

A Goole Play-en van egy Swiss Army Knife nevü programgyüjtemény:
zseblámpa, szintező, időzítő, nagyító, vonalzó, stopper, tudományos számológép, és a tükör.
A tükör az előlapi kamerát használja.
Elvileg van benne iránytű is, de ez nálam nem jön elő. / hardver függő /, pedig az s'popba
külföldi oldalak szerint kellene lenni.
Próbáld ki a TÜKÖR opciót.
Ha nem lenne előlapi kamera még mindig ott van a rendszervisszaállítás lehetősége.

A HMDX-ről két magyar teszt is van.

(#1045) gumorka válasza argedas (#1044) üzenetére


gumorka
csendes tag

Felraktam, de tükör és iránytű nincs benne. Érdekes, mert lámpa meg van, pedig vakuja sincsen...

(#1046) argedas válasza gumorka (#1045) üzenetére


argedas
csendes tag

Ha nincs tükröd, akkor a program nem lát hardveresen első kamerát, azért nem teszi ki a program a tükröt
szerintem.
Ha garanciális, vissza kell vinni.
Esetleg egy hard resetet ki lehet próbálni.
Azért nem tesz ki iránytűt, mert nincs a telefonban ilyen hardver.
A lámpa a képernyőt használja.

[ Szerkesztve ]

(#1047) gumorka válasza argedas (#1046) üzenetére


gumorka
csendes tag

Ha garanciális, vissza kell vinni.

Igen, csakhogy nincs is felsorolva (mostmár) a bluemobile.hu honlapon a két kamara. Mert mintha régebben ott lett volna...

Egyébként a hardresetet kipróbáltam már. Sem megy. Jó lenne tudni, hogy mi az igazság ezen a téren.

(#1048) argedas válasza gumorka (#1047) üzenetére


argedas
csendes tag

Az én telefonom dobozában levő használati utasítás rajzán ott van a második kamera, és működik is.
A doboz alján a forgalmazó a Magyar Telekom Nyrt.
A T-mobilnál is van s'pop, nézd meg ott is, az Alcatel honlaján is.
Egyébként a Lidl olyan sáros ezzel a telefonnal, hogy vissza fogja venni.

(#1049) gumorka válasza argedas (#1048) üzenetére


gumorka
csendes tag

Az enyém LIDL-is. És mivel úgy egyébként meg vagyok vele elégedve, nem viszem vissza. (Még nem, talán majd később.) Addig is kellene hozzá főzött ROM. Tudtok ilyet?

(#1050) Ádyka


Ádyka
őstag

Adott egy T-mobileos Huawei Y300-as. Szerintetek csak úgy van esélyem benne blue simet használni, ha csakis a T oldja fel 15K-ért? Akkor nyilván felejtős.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.