Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-24 21:06:33

LOGOUT.hu

Blue Mobile

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) mickemoto válasza walex (#7199) üzenetére


mickemoto
őstag

Ez engem is érdekelne.Én is épp ezen morfondírozok.

(#7202) Fecogame válasza mickemoto (#7201) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem hiszem hogy nagyon gond lenne vele, akkor már bele lenne ide írva a topikba :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7203) dajj válasza Victoryus (#7190) üzenetére


dajj
csendes tag

Szia! Weben be tudod állítani, a 1777-en nekem sem sikerült!

(#7204) McLaca válasza HXY (#7197) üzenetére


McLaca
őstag

Forrás?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7205) mickemoto


mickemoto
őstag

Előfordult már másnál is hogy annak ellenére hogy van még leforgalmazható adatkeret nincs internet elérés? :F
Konkrétan a 100 megás net ami most 300 mega havi 400Ft-ért nem működik egyáltalán, pedig van még 298 MB leforgalmazható adatmennyiség. :F :F :F

(#7206) Black_Raven válasza mickemoto (#7205) üzenetére


Black_Raven
veterán

Óh, az a pár mega már nem számít.:D
Aktiválás vagy a gyors elfogyása után újrainditom a telefont és észhez tér.:)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#7207) mickemoto válasza Black_Raven (#7206) üzenetére


mickemoto
őstag

Valóban segített. :R Köszönöm.

(#7208) Victoryus válasza mickemoto (#7205) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ja, szilveszterkor. Akármit csináltam nem ment, fél óráig. Hajnali 2 körül

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#7209) mickemoto válasza Victoryus (#7208) üzenetére


mickemoto
őstag

Valószínűleg túlterheltség miatt.

(#7210) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Rég jártam felétek egy volna pár kérdésem.

Új telefont vettem, mert a régi vacakol, a régibe mikro sim volt az újba nano sim kell. Ilyenkor mit tudok csinálni, ha meg akarom tartani az előfizetésem?

A másik kérdés, feltöltőkártyás csomag esetén van most jobb ajánlat a piacon a Blue mobile-nál?

Végül: Ha a Telekom tart egy akciót, (mondjuk mint karácsonykor hogy mobilnet ingyen volt pár napig ha jól emlékszem) akkor az érvényes a Blue-sokra is ?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#7211) #08205312 válasza Predator2 (#7210) üzenetére


#08205312
törölt tag

1. kérésre díjmentesen cseréli a blue nano sim-re
2. igen: telekom + "most" + "maraton 4GB"
3. nem

(#7212) Predator2 válasza #08205312 (#7211) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a válaszokat. Internetre nincs szükségem mert flottás is vagyok.

Ha jól látom akkor "csak" annyi a különbség, hogy

BM: 22Ft/min illetve sms. Telekom: hálózaton belül 9Ft míg azon kívül 19Ft/min illetve sms.

A 4Gb net pedig 3559 egyzseri díj, és addig használom még el nem fogy. Majd ha elfogy és újrakérem akkor megint levona és akkor újra használhatom....

Javíts ki kérlek ha tévedek.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#7213) #08205312 válasza Predator2 (#7212) üzenetére


#08205312
törölt tag

Nem tévedtél. Annyi van még, hogy a 4GB ha nem fogy el és újabb 4GB-ot rendelsz, akkor összeadódik a kettő.

(#7214) Predator2 válasza #08205312 (#7213) üzenetére


Predator2
addikt

Idő limit semmi nincs, hogy mondjuk "a 4GB-nak 1 év alatt el kell fogyni" vagy hasonlók?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#7215) Dluinet válasza Predator2 (#7214) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a sim kártya érvényességéig tart

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7216) Revolit


Revolit
senior tag

Sziasztok,

Már második számlát kapom a T systemstől (?!) a feltöltőkártyás (!!) Blue mobile (...) előfizetésemre. Ezt most miért, és hogy kell megszabadulni tőle? Ráadásul azt írja tartozásom van, mi van?! Egy feltöltőkártyás telefonra? Remélem ez csak valami rossz elcseszett T-s rendszer már megint... pont tőlük menekültem mikor váltottam...

Köszi előre is a válaszokat! :)

(#7217) tsteve válasza Revolit (#7216) üzenetére


tsteve
senior tag

mitől biztos a t-systems, mint feladó? nem valami átverős levél ez is? évek óta a t-cégek nevében küldözgetnek efféléket mindenféle szélhámosok....

(#7218) McLaca válasza Revolit (#7216) üzenetére


McLaca
őstag

A T-systems nem foglalkozik mobilszolgáltatással.
Ha tőlük kaptál számlát, annak semmi köze a blue-hoz.
Ha esetleg telekomtól jött, akkor pedig valószínűleg ráböktél az "igényeljen számlát univerzális egyenlegéről feliratra az online felületen. De az csak egyszer jön/bökés.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7219) Revolit válasza McLaca (#7218) üzenetére


Revolit
senior tag

Igen, telekomtól. Bocsi. Egyszer talán valóban ráböktem, de kétszer biztos nem, nem is jártam azóta blue mobile oldalán.

(#7220) Indiant


Indiant
addikt

V 2017. szept. 10. blue Net m bekapcsolva
Sze 2017. okt. 11.blue Net m 1 hónap vége
Cs 2017. nov. 9.blue Net m 2 hónap vége
P 2017. nov. 17.blue Net S kezd
V 2017. dec. 17.blue Net S első hónap vége
K 2018. jan. 16.blue Net S második hónap vége

Egy dátumkalkulátor szerint a 2017. okt. 11 után 90 nap a 2018. január 9, tehát most megrendelhetem a m-et, ugye?

(#7221) 4Grider válasza Indiant (#7220) üzenetére


4Grider
nagyúr

Teljes áron bármikor rendelheted az M-et.
Ha az a kérdés, hogy kedvezményes áron, akkor viszont az a helyzet, hogy már elég régóta nem él az akciós ár a két csomagra. Ha megkapod az akciós árat, örülj neki...

(#7222) mickemoto válasza 4Grider (#7221) üzenetére


mickemoto
őstag

Akkor most van akciós s,m csomag vagy nincs?
Mi az hogy ha megkapod akkor örülj neki? :F

(#7223) McLaca válasza 4Grider (#7221) üzenetére


McLaca
őstag

Már miért ne élne?
Sosem vonták vissza...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7224) mickemoto


mickemoto
őstag

Csak mert legutóbb már nem tudtam beállítani azért kérdem.(90 nap bőven megvolt).
Február elején újra megpróbálom, akkor lejár a sima 100 Megás.

(#7225) 4Grider válasza McLaca (#7223) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az akciós csomagok megléte esetén kötelező az ÁSZF akciós mellékletében azokat feltüntetni addig, amíg az akció él. Olvastál mostanában akciós mellékletet?

(#7226) aicon


aicon
senior tag

SIM kártya csere után kiírta, hogy telepít alkalmazásokat, majd SMS-ben jött hibaüzenet, hogy nem sikerült a telepítés.
Valaki tudja véletlenül mit szeretett volna a blue telepíteni?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#7227) McLaca válasza 4Grider (#7225) üzenetére


McLaca
őstag

Olvastam.
Már évek óta nincs benne. Viszont az akció kivezetését is szokás feltüntetni, mivel ÁSZF változás.
No, ilyet sem olvastam. Egyszerűen megfeledkeztek róla.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7228) nfer


nfer
tag

Valaki leírná hogy éves megyei matricát hogy tudok az univerzális blue egyenleg terhére venni?

Köszönöm

(#7229) Penge_4 válasza Predator2 (#7212) üzenetére


Penge_4
veterán

Annyival egészíteném ki, hogy ez egy akció, ami már rég lejárt, csak mindig meghosszabbítanak, ki tudja meddig (gondolom fosnak a Digitől). Bármikor havidíjassá tehetik, akkor pedig már nem akkora üzlet.

"A 4Gb net pedig 3559 egyzseri díj, és addig használom még el nem fogy."

Igen és utána 0-ra lassítanak, úgyhogy mégsem akkora biznisz ahhoz képest, hogy a Bluenál évi 2320-ért (90+90+400+90+90+400+90+90+400+90+90+400) van folyamatos mobilneted (lassított is, amit egyre több helyen kivezetnek), így az évi 1 db 3000-es feltöltésed nemhogy kárba vész, de még marad is 680 Ft-od a következő évre átvinni.

Ha meg a SIM érvényességéig (vagyis minimum 3000-nél 1 év), akkor bizony 1 év és még +1000 Ft ráfizetés.

Amúgy ha flottás vagy (gondolom dual simes teló és adatkártya), akkor meg tökmindegy, hogy melyiknél van feltöltős SIM-ed, MobileVoIP-on keresztül 0.012 eurós percdíjért telefonálhatsz, csak mobilnet kell hozzá. A hanghívásos SIM pedig csak hívásfogadásra kell.

[ Szerkesztve ]

(#7230) g0dl válasza Penge_4 (#7229) üzenetére


g0dl
addikt

Az a gond, hogy a lassítás már nem olyan használható, mint volt. Régen ment pl. a waze navigáció lassított nettel, most használhatatlan.

Emailre, csevegő alkalmazásokra még jó. Voip-ra nem tudom.

(#7231) Revolit válasza g0dl (#7230) üzenetére


Revolit
senior tag

Voip-ra meglepő módon nekem jó volt. De minden másra tényleg használhatatlan lett.

Viszont módosult valami? Most már csak egy hónapig 90Ft? Kétszer is belecsúsztam, hogy az emelt összeget vonta le. Ennyire benéztem volna? Most vettem én is a 400 Ft-osat (3*100MB)

(#7232) vgyuri válasza Penge_4 (#7229) üzenetére


vgyuri
őstag

Én gondolkodom azon, hogy a Blue-tól átmenjek a T-Mobile-hoz, mert havi 150-200 mbyte adatot használok el csak: bkv-zás közben híreket olvasok Opera Mini extrém tömörítési móddal.

3.559 ft / 4000 mbyte, éves szinten 1.800-2.400 mybte = 1.600 - 2.100 forintból megúsznám nem lassítós nettel, szemben a Blue-s 2.320 forinttal.

Átszámolva a T-Mobile 2.320 forintért 2.600 mbyte-ot ad, tehát ha valaki havi átlag 210 mbyte-ból kijön, és az egyenlegből megmaradt pénzt le tudja vásárolni: lottó, autópályamatrica..., akkor olcsóbb a T-Mobile.

[ Szerkesztve ]

(#7233) mickemoto válasza Revolit (#7231) üzenetére


mickemoto
őstag

Valamit kavar ezekkel az akciós csomagokkal a Blue szerintem. Én is a 400Ft-osat vettem legutóbb pedig pontosan írni szoktam a napokat.

(#7234) nfer válasza nfer (#7228) üzenetére


nfer
tag

Autópálya matrica.
Válaszolok magamnak talán másnak is jól jön.
A sim toolkit alkalmazásba nekem nincs megyei matrica lehetőség.
Megoldás itt.
5000+270+2*22
5314 forint.

(#7235) 4Grider válasza nfer (#7234) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyjából pofátlanság kategória ilyesmiért 270 Ft kényelmi díjat kérni. A tranzakció költsége a két sms hasznából simán összejön a szolgáltatónál.

(#7236) g0dl válasza 4Grider (#7235) üzenetére


g0dl
addikt

És hol van ez a parkolás kényelmi díjához, ami összemérhető sokszor a parkolás költségével.

(#7237) 4Grider válasza g0dl (#7236) üzenetére


4Grider
nagyúr

Parkolás esetén nagyjából az egyetlen alternatíva a pénzbedobós automata, ahol jellemzően előre többet fizet a parkoló, mint amit leparkol.
Autópálya matrica vásárlásnál viszont rengeteg más lehetőség is van a pontos végösszeg fizetésére, pl. útközben a benzinkutak, otthonról kényelmesen pedig a https://www.nemzetiutdij.hu/.

(#7238) g0dl


g0dl
addikt

Volt akinek idén sikerült a 90 forintos akcióban netet rendelnie? Többen írták, hogy nem, egyvalakiről én is tudok, neki a második hónap lett volna.

(#7239) Apollyon válasza g0dl (#7238) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pont tegnap aktiváltam a 84 Ft-os, 133 MB-os netet a weboldalon keresztül. Ugyanúgy működik, mint eddig.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7240) g0dl válasza Apollyon (#7239) üzenetére


g0dl
addikt

Köszi, holnap én is kipróbálom. Nekem most első hónap lesz.

(#7241) _csocso_ válasza g0dl (#7240) üzenetére


_csocso_
senior tag

A honlapon le van írva, hogy aki már rendelt új netcsomagot, a régieket nem tudja akciósan aktiválni.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#7242) g0dl válasza _csocso_ (#7241) üzenetére


g0dl
addikt

Akiről én tudok, az a megelőző hónapokban folyamatosan ezt használta.

(#7243) _csocso_ válasza g0dl (#7242) üzenetére


_csocso_
senior tag

Egyébként nekem sikerült korábban aktiválni, de még soha nem volt új netcsomagom.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#7244) McLaca válasza _csocso_ (#7241) üzenetére


McLaca
őstag

Nem ez van leírva, hanem az, hogy nem lehet váltani új csomagról régire. Azaz ha lemondod, lejárat napján éjfélkor kikapcsolják és másnap már rendelhetsz régi csomagot, mert ez nem váltás. Réginél viszont akkor is megrendelheted az újat, amikor a régi még nem járt le. Ezért váltás, mert még a folyó előfizetési időszak alatt átváltod másra.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#7245) g0dl


g0dl
addikt

Az első hónapra, most nekem 74 Ft-ot vont le.
Nem igazán értem, miért voltak most többen is akiknek nem sikerült ( pedig hónapok óta használják így).
Még az lehet, hogy a második hónapra tűnt el a kedvezmény.

(#7246) mickemoto válasza g0dl (#7245) üzenetére


mickemoto
őstag

Nekem két hónap M után nem sikerült az S-t aktiválni, így lett a sima Blue net.Február elején teszek ismét egy próbát.

(#7247) jozsi968 válasza mickemoto (#7246) üzenetére


jozsi968
tag

Még hányszor fogod ezt beírni ide a topikba? :((( Már a #7141-es hozzászólásodra is válaszoltam. #7143 . De csak nem akarod megérteni! :F :)

(#7248) mickemoto válasza jozsi968 (#7247) üzenetére


mickemoto
őstag

Nem úgy volt hogy 2x30 nap majd 1x30 nap majd jöhet az előző csomag? :F
Automatikus meghosszabítás mióta számít újraaktiválásnak?
( 7143-at nem olvastam )

(#7249) jozsi968 válasza mickemoto (#7248) üzenetére


jozsi968
tag

Soha nem volt úgy! :N
A kedvezményes csomagok igénybevételének feltétele, hogy amelyiket éppen aktiválni akarod, az nem volt aktiválva a kártyádon az előző 90 nap során.
De egyébként ez bekerült a topik összefoglalóba is. A "Részletes leírás"-ra kattintva elolvashatod! :)

(#7250) mickemoto válasza jozsi968 (#7249) üzenetére


mickemoto
őstag

:R Ok.Akkor nem szóltam semmit :D

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.