Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-24 21:06:33

LOGOUT.hu

Blue Mobile

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) St3ven válasza tope (#2000) üzenetére


St3ven
addikt

Egyenlegfeltöltés menni fog online ugyanúgy, mint a T-nél, lényegében ugyanaz a felület, mint ott, csak kékben.

A 3-hoz: a készülékkínálattal sem kényeztetnek el, szóval leginkább független (de nem korábban T függő, majd függetlenített!) telefonnal kell használni. Bár a független meg rendszerint olcsóbb, mint a szolgáltatós ajánlatok. ;]

Ha nem kell sok net, havi 90 Ft-ból megúszod a dolgot, a 33 MB-os és a 133 MB-os csomag kéthavonta történő váltogatásával. :K

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2002) tope válasza St3ven (#2001) üzenetére


tope
addikt

Töltést már láttam, de akkor az tényleg nem gond.

Készülékem van (független), annál jobbat úgyse adnak, meg nem is kell :D

Annyit megér a dolog, jól olvastam, hogy ha túl is lépem, akkor csak leveszik a sebességet, de nincs túlforgalmazási díj, illetve a váltogatás milyen módon történik ?
(A kedvezmény igénybevételére meglévő blue mobile szolgáltatásán akkor van lehetősége, ha azon a bekapcsolást megelőző 90 napban nem aktiválta az adott blue Net adatdíjcsomagot.A kedvezményes időszak az aktiválástól számított első két időszaki díjra vonatkozik. A kedvezményes időszak letelte után az adott blue Netadatdíjcsomag hatályos Díjszabás szerinti időszaki díja fizetendő. A blue Net díjcsomagokban túlforgalmazási díj nincs, a díjcsomagban foglalt adatmennyiség túllépése után a mobilinternet továbbira is használható legfeljebb 32 kbit/s le- és feltöltési sebességgel a 30 napos periódus végéig. A bennefoglalt adatmennyiség növelése a 30 napos időszakon belül csak nagyobb adatdíjcsomagra váltással lehetséges. Ebben az esetben az eredeti blue Net adatdíjcsomag még fel nem használt adatmennyisége az új blue Net adatdíjcsomagra váltás után is leforgalmazható az eredeti blue Net adatdíjcsomag 30 napos időszakának lejártáig. Hálózatfüggetlen készülék esetén a blue mobile mobilinternet szolgáltatások igénybevételéhez a hálózat hozzáférési pontot (APN) "internet”-re kell állítani. A díjcsomagok lemondhatóak a +36304408400-as számra küldött ”–BLUENETS”, ”–BLUENETM”, ”-BLUENETL” tartalmú díjmentes SMS-sel, a blue mobile díjmentes telefonos ügyfélszolgálaton és a 1777-es díjmentes automata önkiszolgáló ügyfélszolgálaton keresztül. )
Itt valami 90 nap van

:R

[ Szerkesztve ]

(#2003) St3ven válasza tope (#2002) üzenetére


St3ven
addikt

Pontosan, csak lassítanak, bár nem tudom, úgy mennyire használható.

Igen, 90 napot írnak. Ez úgy néz ki, hogy első nap aktiválod a BlueNet S-t, majd lemondod a 60. nap előtt. A 61. napon megrendeled a BlueNet M-et, majd lemondod a 120. nap előtt. És a 121. napon megint megrendeled az S-t, így bőven teljesíted a feltételt, hogy "a bekapcsolást megelőző 90 napban nem aktiválta az adott blue Net adatdíjcsomagot", hiszen 121>90. :))

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2004) tope válasza St3ven (#2003) üzenetére


tope
addikt

Vicces, de ha ez működik :)

(#2005) St3ven válasza tope (#2004) üzenetére


St3ven
addikt

Annak idején ez hasonlóan működött a T-nél is. Csak aztán ott visszavonták az akciót. Itt még nem.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2006) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok.
Számhordozásnál a letöltendő dokumentumot el lehet küldeni kitöltve az email címükre is azt írják.De azt hogy gondolták?Valaki küldte már így?

(#2007) club1 válasza Rainman05 (#2006) üzenetére


club1
veterán

Beszkennelve vagy digitális fényképezőgéppel lefotózva és normálisan képszerkesztve már mellékelhető a kitöltött doksi egy e-mailhez.

(#2008) Dluinet válasza Rainman05 (#2006) üzenetére


Dluinet
nagyúr

letöltöttem > kinyomtattam> kitöltöttem> beszkenneltem> elküldtem email-ben > kinyomtatták> aláírták> visszaküldték

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2009) betyarr


betyarr
veterán

ha jól olvasom,akkor akár az otp netbankon keresztül is feltölthető az egyenleg,mintha telekomos egyenleget töltenék.de mi a helyzet akkor,ha egy 20-as szám kerül hordozásra?felismeri a rendszerük,hogy már nem telenoros a szám?
illetve,ha netbankon keresztül töltöm,akkor az ún. univerzális egyenleg töltődik fel,ami vásárlásra is használható?

itt a nyilatkozat alján a feketebetűs rész mi akar lenni?azért írják,hogy a gyereknek legyen neve,de nem kell kinyomtatgatnom semmit?

[ Szerkesztve ]

(#2010) Dluinet válasza betyarr (#2009) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én csak a honlapon bankkártyával töltőm fel

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2011) St3ven válasza betyarr (#2009) üzenetére


St3ven
addikt

Igen, az univerzális egyenleg (is) töltődik úgy. Csak feltöltőbón esetén nem.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2012) Fecogame válasza betyarr (#2009) üzenetére


Fecogame
veterán

Lehet akkor is tölteni, ha számhordozott a szám, ez nem egy friss újdonság ( mármint a számhordozás :) )

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2013) betyarr


betyarr
veterán

köszi mindhármótoknak a választ!

közben "kilogikáztam" a feketebetűs részt.ezt is hasonlóan a számhordozásos nyomtatványhoz kitöltve el kell nekik küldeni,ha jól értem?

(#2014) St3ven


St3ven
addikt

A szívbajt hozza rám a blue is az ÁSZF-változásról szóló SMS-ükkel.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2015) Braddock válasza betyarr (#2013) üzenetére


Braddock
őstag

Igen, ez a szerződés. :K

St3ven
Én is kattintgatok bőszen a díjszabás pdf-re, de eddig hibát dob. :U

[ Szerkesztve ]

(#2016) St3ven válasza Braddock (#2015) üzenetére


St3ven
addikt

Ha igaz, csak ez fog változni:

"2015. június 1-jétől hatályos változások
Töröljük az ÁSZF-ből az N-Telekom korábban megszűnt 1428-as ügyfélszolgálati rövidszámát.

Pontos utalás az Általános Szerződési Feltételek módosított rendelkezéseire:
blue mobile Díjszabás 4. pont"

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2017) Braddock válasza St3ven (#2016) üzenetére


Braddock
őstag

Azt láttam, akkor ez jó hír, köszi!

(#2018) dptrsk


dptrsk
addikt

Az egyedi előfizetői szerződésen a bankszámlaszámot nem kell megadni ugye?

(#2019) Rainman05


Rainman05
tag

Ja hogy akkor ezt az 5 oldalas szerződést is pluszba ki kel tölteni és hozzá csatolni a számhordozós papírhoz! Jó hogy szóba került itt mert már majdnem elküldtem azok nélkül :P
Meg az a 2 tanú ez kötelező?

(#2020) St3ven válasza dptrsk (#2018) üzenetére


St3ven
addikt

Nem. Az szerintem csak jogi személy esetén kell.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2021) St3ven válasza Rainman05 (#2019) üzenetére


St3ven
addikt

A két tanú kell a számhordozáshoz, az ugyanis egy meghatalmazás, és a tanúk aláírásával lesz csak teljes bizonyító erejű magánokirat. Ellenben a márkaváltással, ami csak egy sima nyilatkozat.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2022) Rainman05


Rainman05
tag

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

(#2023) _csocso_


_csocso_
senior tag

Sziasztok! Kicsit haladnék a korral, micro sim-et szerettem volna kérni a blue-tól. Telekom- os (inkább Trékom ) csaj vette fel az üfsz.-nél a hívást, elsőre elhajtott, hogy ilyen a blue-nál nincs, majd megszakadt a vonal. Másodszorra azzal jött, hogy csak üzletben lehet igényelni, majd olvastam neki a honlapon lévő dolgokat, és megint rámnyomta a vonalat valószínűleg ( ez ám a szolgáltatás ). Mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#2024) Dluinet válasza _csocso_ (#2023) üzenetére


Dluinet
nagyúr

élj panasszal, de az oldalukon le van írva, hogyan kérj mikro sim kártyát

"Amennyiben Ön már blue mobile előfizető, az alábbi módon igényelheti SIM kártyája cseréjét:

1. Cserélje le meglevő normál méretű blue mobile SIM kártyáját hívószáma megtartásával blue mobile micro SIM-re!
Ehhez hívja a +36 30 440 8400 telefonszámot és adja meg ügyintézőnknek a jelenleg aktív SIM kártyájának SIM azonosítóját, valamint az ügyintézőnk által kért, az Ön azonosításához szükséges személyes adatait és ügyféljelszavát.

SIM kártya csere esetén kérjük, ügyeljen a régi SIM kártyáján tárolt adatainak (pl. mobilkészülékre) mentésére, hiszen régi SIM kártyájáról az azon tárolt minden adat (képek, zene, telefonkönyv) elvész.

2. Otthonába kapja új SIM kártyáját!
Futárral juttatjuk el Önnek új blue mobile SIM kártyáját, amely normál és micro SIM kártya képes mobilkészülékébe egyaránt behelyezhető lesz. Az új kártya gyors aktiválása érdekében, a SIM kártya kézhezvételét követően, kérjük hívja a +36 30 440 8700 aktiváló és válassza a „2.SIM csere esetén blue mobile kártyájának aktiválása” menüpontot!

Sikeres aktiválás esetén pedig új SIM kártyájával használatba veheti régi telefonszámát!"

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2025) _csocso_ válasza Dluinet (#2024) üzenetére


_csocso_
senior tag

Így akartam tenni, de simán kinyomott a csaj.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#2026) Dluinet válasza _csocso_ (#2025) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ugyintezes@bluemobile.hu

bluemobile_panaszkezelesi_tajekoztato.pdf

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2027) prozodus válasza St3ven (#2014) üzenetére


prozodus
őstag

Jaja, énrám is. De még nem múlt el a veszély: a tré júlitól emel, a mai blue-sms meg júnitól változik, szal még jöhet másik sms...

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2028) prozodus válasza _csocso_ (#2023) üzenetére


prozodus
őstag

Tegyél panaszt :)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2029) betyarr válasza prozodus (#2027) üzenetére


betyarr
veterán

szal még jöhet másik sms

hát,lehet hogy csak paranoiás vagyok,de nem tartom kizártnak,hogy most direkte nem nyúlnak a blue percdíjakhoz,mert várják,hogy több helyről is átszámvándorolnak a népek.oszt utána meg tolnak az emberek pofájába egy susmust,hogy sorry,de itt is áremelés júliustól (augusztustól,szeptembertől,whatever) :U

i dont want to paint the devil onto the wall,ofc :N

(#2030) prozodus válasza betyarr (#2029) üzenetére


prozodus
őstag

Sajnos ez is egy lehetőség...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#2031) bakbéka válasza prozodus (#2030) üzenetére


bakbéka
tag

Na akkor lehet rágni a kefét,hogy mi lesz.

(#2032) bakbéka


bakbéka
tag

Ez,hogy jött ki?
Ma reggel felhívtam 0640106114-es számot,hogy a futárt lemondjam.
Mert ez valami futárszolgálat ügyfélszolgálati száma.
Beszéltem 1perc 20 másodpercet és 88ft vont le.
Elmagyarázná valaki?

(#2033) club1 válasza bakbéka (#2032) üzenetére


club1
veterán

A kék számok (0640xxxxxx) hívása általában drágább, mint a vezetékes hívásirány.

(#2034) St3ven válasza bakbéka (#2032) üzenetére


St3ven
addikt

Ahogy club1 írja. Ilyenkor mindig érdemes megkeresni a rendes vezetékes számukat (például bankok telefonos ügyfélszolgálata nálam alapból így vannak elmentve).

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2035) v-man válasza _csocso_ (#2023) üzenetére


v-man
őstag

Nekem zökkenőmentesen ment. Múlt csütörtökön kértem, mondták 10 napon belül hozza a futár. Tegnap még felhívtak hogy ma elviszi tőlük a futár, várhatóan másnap megkapom, előtte hív majd a futár. Ma hívott is és már aktiválták is az új, micros kártyát, a régi mindvégig élő volt. Teljességgel pozitív tapasztalat nálam :C

--------------------------------
Viszont a honlapon az ügyintézésnél belépve ezt kapom:

Hiba történt a kérés feldolgozása közben
Technikai hiba.

Ez valami általános hiba és másnál sem működik most, vagy csak nálam lehet gubanc?

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#2036) St3ven válasza v-man (#2035) üzenetére


St3ven
addikt

Nálam megy.

Ha még korábban nem léptél be, akkor a Nem tudom a jelszavam linken tudsz hozzáférést készíteni magadnak.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2037) v-man válasza St3ven (#2036) üzenetére


v-man
őstag

Köszi, kértem egy újat, ezzel jó lett (igaz, korlátozott, azt írta majd postán küldenek korlátozást feloldó kódot :D )

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#2038) SztiviVander válasza v-man (#2035) üzenetére


SztiviVander
őstag

szia. a régi kártyát ilyenkor vissza kell adni (elviszi a futár) vagy az nálad maradt?

(#2039) club1 válasza SztiviVander (#2038) üzenetére


club1
veterán

Semmi értelme nem lenne hogy elvigyék, hiszen inaktívvá válik az új kártya aktiválásakor.

(#2040) bakbéka válasza club1 (#2033) üzenetére


bakbéka
tag

Köszönöm a választ
club1 és St3ven-nek!
Ezt nem tudtam.
Ennyivel is okosabb lettem.

[ Szerkesztve ]

(#2041) SztiviVander válasza club1 (#2039) üzenetére


SztiviVander
őstag

mindigtv-nél sincs semmi értelme a már egyszer kifizetett -de nem feltöltött,lejárt- kártyát visszakérni aztán mégis kötbéreznek ha nem küldöd vissza. nem véletlenül kérdeztem. tapasztalatra vagyok kíváncsi nem elképzelésre, az nekem is van.

[ Szerkesztve ]

(#2042) St3ven válasza SztiviVander (#2041) üzenetére


St3ven
addikt

Nekem volt kártyacserém, nem vitte el a futár a régit.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#2043) club1 válasza SztiviVander (#2041) üzenetére


club1
veterán

A dvb-c/t kártyák újrahasznosíthatóak. A sim kártyákat nem szokás újrahasznosítani, mert drágább lenne az adminisztráció, mint amit nyernek vele.
Átfogalmazva: Ha új micro sim-et igényeltél, nem viszik el a régi sim-et. Viszont a régi sim sértetlenségét ellenőrizhetik, de ezt logikusan a futár nem fogja megtenni.

(#2044) v-man válasza SztiviVander (#2038) üzenetére


v-man
őstag

Itt maradt, de már nem használható semmire, azt írja rá a telefon: Invalid sim.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#2045) Fecogame válasza v-man (#2044) üzenetére


Fecogame
veterán

Én az ilyen SIM-eket szoktam telefonszámok lementésére használni a telefonok között. :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2046) vgyuri


vgyuri
őstag

T-Mobile-os mobil stick-et próbált már valaki Blue Mobile-os sim kártyával? Ugyanúgy letiltja a T-Mobile imei szám alapján mint a telefonokat? ALCATEL W800Z 4G vásárláson gondolkodom, de Blue Mobile-lal használnám.

(#2047) club1 válasza vgyuri (#2046) üzenetére


club1
veterán

Az eddig itt leírtak alapján az elmúlt néhány évben eladott T-s mobilokban a blue kártyák csak segélyhívásra ÉS internetezésre alkalmasak. Ugyanezen elv mellett maradva, a T-s modemnek is kellene tudni használni az internet apn-t. Próbálni én még nem próbáltam.

(#2048) McLaca


McLaca
őstag

Azt valaki el tudja magyarázni, hogy ha a mobilinternet 30 napra szól, akkor miért 04.22 és 05.21 között szerepel az oldalon az aktuális ciklus? Az akárhogy is nézem, 29 nap. Ha pedig az első nap is számít, akkor meg az előző ciklus nem stimmel, mert az meg 03.22 - 04.21 közötti. Első nappal ez így 31+30 nap, első nap nélkül 30+29. Nem igazán áll össze. Viszont figyelni kell, mert így - véleményem szerint - 59 napig aktív a csomag, így egy másikat nem elég egy hónapra megrendelni, hogy emez újra kedvezményes legyen (mert +30 nap után is csak 89 napom lesz).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#2049) Dluinet válasza McLaca (#2048) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ügyfélszolgálatot kell megkérdezni, hogy hogyan jött ki nekik a 29 nap

nekem: 2015.04.23. 2015.05.23.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2050) dptrsk válasza McLaca (#2048) üzenetére


dptrsk
addikt

A 2 szélső időpont is benne van.
04.22 00:00től 05.21 23:59ig.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Blue Mobile (Lidl) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.