Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45707) bnorci71 válasza bnorci71 (#45667) üzenetére


bnorci71
addikt

Hmm tegnap ránéztem és ment 3-4torrent feltöltésbe és 30-40W volt a fogyi, js és wifin megy az is fogyasztás, ez nem is olyan vészes.

Gigabyte B450M+Ryzen3 2200G+16GbRam+SSD+2x4Tb HDD Be Quiet gold táp és ventik

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#45708) Doky586 válasza Laccoss (#45684) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igazad van. kénytelen voltam kikapcsolni.
Amig kikapcsoltam a gépet jól mért, de ha altatom akkor azt is beleszámolja (hibásan), így inkább kikapcsoltam.

(#45709) TeeJay


TeeJay
félisten

Hopp 2napja mivel töltögetek :D
Meglepő de működik tökéletesen, RAM alig van használva, proci alig fogy, seedel mint a villám, tölt azonnal. Alakul ez a 2.x libtorrent meg Qt6-os qBittorrent
Pedig ez már alpha1 és github-ról van

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45710) zsolt_64 válasza TeeJay (#45709) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Tehetnéd közkincsé valahogy, akkor kipróbálnánk itten páran...

[ Szerkesztve ]

(#45711) TeeJay válasza zsolt_64 (#45710) üzenetére


TeeJay
félisten

Ám legyen :K [link]
alpha1 szóval lehet benne hiba de nálam tökéletesen megy
ízlelgessétek meg nézzétek át speciálisban mennyi plusz beállítás jött
ja nálam OS cache most már olvasásra és írásra is ki van nyomva és ugye nekem a PC-ben már csak SSD van de ha valaki teszteli HDD-re akkor okosabbak leszünk

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45712) zsolt_64 válasza TeeJay (#45711) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Fúúú az Avast nagyon tiltakozik ellene....

(#45713) Cs1csó válasza zsolt_64 (#45712) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mert nem ismeri a Defender-nek sem szokott tetszeni. A forrás megbízható ezért nyugodtan telepítheted.

(#45714) zsolt_64 válasza zsolt_64 (#45712) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Státusz sor jobb alsó részén ahol a feltöltést mutatja , olyan idegesen "rángatózik", valamilyen megjelenítési hiba lehet
1-1 pillanatra balra löki a többi mezőt. eléggé idegesítő
igazándiból nem is mutatja a feltöltési sebességet

[ Szerkesztve ]

(#45715) TeeJay válasza zsolt_64 (#45714) üzenetére


TeeJay
félisten

Balra igazított a mező amiatt van szerintem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45716) enginev3.0 válasza TeeJay (#45709) üzenetére


enginev3.0
félisten

RSs menne benne adnám én is, érdekes hogy 1mp alatt elindul a kliens

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#45717) TeeJay válasza enginev3.0 (#45716) üzenetére


TeeJay
félisten

Bizony gyorsítottak rajta meg elég sok hibajavítást kapott a libtorrent 2.0.7
Nem tudom mikor tervezik kiadni az első beta meg RC-t de eddig egész jól muzsikál és a spéci beállítások is elég sok új funkciót kaptak.
Qt6 is jól megy nincs vele gond ahogy látom :R
Alakul ez szerintem ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45718) enginev3.0 válasza TeeJay (#45717) üzenetére


enginev3.0
félisten

RSS-t nem tudod megnézni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#45719) Imi1981 válasza TeeJay (#45711) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez hogy van most? Rákattintottam és egyből indult! Nem kellett telepíteni. Ez portable verzió?

(#45720) TeeJay válasza Imi1981 (#45719) üzenetére


TeeJay
félisten

Be kell másolnod a programfiles blabla qBittorrent mappába és felülírni mindent a mostani verziódra. Utána asztali ikon ugyanúgy indítja szóval igen kb. portable de azért legyen benne a mappában

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45721) Imi1981 válasza TeeJay (#45720) üzenetére


Imi1981
veterán

Elindult simán a letöltés mappából és szinte minden beállítást átvett a telepített verzióból. A telepített verziót most bezártam és ezt használom egy ideig. Egyelőre ez nem eszi a ramot de azért hagyom futni pár órát és kiderül. Tetszik az új design!

(#45722) TeeJay válasza Imi1981 (#45721) üzenetére


TeeJay
félisten

Nálam ez az alpha1 libtorrent 2.0.7 Qt6-os megy 4napja de a RAM fogyasztás meg sem moccan :D seedel mint a vihar :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45723) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Jó, de az RSS-t nézze már meg valaki :D :D :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#45724) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#45723) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne legyél már telhetetlen, nem elég ami van...?! Kihajtja az ezres netet, nem használ RAM-ot, seedel ezerrel, gyors, szép, csili-vili sok menüvel, és így tovább. ;]

(#45725) ElektrikusDE válasza Intruder2k5 (#45724) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Mindez OK!

Ki is próbálnám, de a kis ördög megszólal és azt súgja a fülembe hogy BAN veszély!

Alpha, béta kliensért könnyen jöhet...

Amúgy meg sok helyen csak a fehér listán szereplő kliensek működnek, és ez biztos hogy semmilyen fehér listán nem található meg. :(

Tehát maradok a régi beválton.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#45726) TeeJay válasza ElektrikusDE (#45725) üzenetére


TeeJay
félisten

Helyes maradj :K Hagyd meg nekünk a tesztelést ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45727) Aurig@ válasza TeeJay (#45726) üzenetére


Aurig@
őstag

Nem szoktam próbálgatni a nem hivatalosan kiadott verziókat, de ezt kipróbáltam volna. Viszont másolhatok bármit bárhova, felülírhatok akármit, egyáltalán nem indul. Hiába indítanám, akár rendszergazdai jogokkal, akkor sincs semmi. Visszamásolva a jelenlegi /4.3.5-ös verziót/ azonnal indul, mint mindig.
Nem tudom mi baja lehet, de így megvárom míg kiadják a telepíthető, végleges verziót.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#45728) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Ez az idegbeteg számpörgetős kijelzés megjelenik a statisztika ablakban is ,és a címsorban is ahova a sebességet megjelenteti... villámgyorsan egyszerre több számot is kiír egymásra , és az egész rángatózik.
kb ilyen [link] már jojózik a szemem tőle :O

[ Szerkesztve ]

(#45729) flash-


flash-
veterán

sziasztok
a qbittorrentben van egy olyan beállítás hogy alvó üzemmód tiltása ha van seedelt torrent.

Vajon ha ezt bepipálom, és a seedelni kivánt filmeknél annyi seed időt állitok be amennyi még kötelező - a példa kedvéért 13 órát írok be(amit ir a nem mondom ki a nevét oldal)
továbbá az energiagazdálkodasi lehetöségeknél pedig megadom azt hogy 2 ora utan menjen a gép alvó üzemmódba, akkor a gép magától csak akkor fog alvó módba kapcsolni amikor a qbittorrentben eltelik a 13 óra? vagy ezt a Windows nem fogja folyton csekkolni tehát akkor később már el se fog magától menni alvó módba?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#45730) Geth válasza flash- (#45729) üzenetére


Geth
addikt

Ez úgy néz ki a példában, hogy ott hagyod a gépet, elindul a 2 órás timer az alváshoz. Letelik, de a torrent miatt nem jut azonnal érvényre (felfügeszti). Viszont ahogy letelik a 13 óra (amennyi hátra volt belőle), azonnal aludni fog, feltéve hogy nem nyúltak hozzá (mert az onnan reseteli a 2 órás timert) és más egyéb sem történt.

(#45731) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A letöltési oldalon 5db aktuális verzió található. Melyik mi????

Konkrétan a fentiekből nálam melyik vann fenn?

Az RC_1_2 mire vonatkozik? a zlib-re vagy az openssl-re? (ezekre hasonlít)

[ Szerkesztve ]

(#45732) Dumi86 válasza Doky586 (#45731) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nálad a sima hivatalos kiadású 4.4.3.1 64bit van :) Ami a hivatalos oldalról is jön mindenkinek.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#45733) Doky586 válasza Dumi86 (#45732) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez világos, de MELYIK..?

Van olyan amiben nincs Qt..?

(#45734) TeeJay válasza Doky586 (#45731) üzenetére


TeeJay
félisten

Röviden tömören a gyári update 4.4.3.1 64bit-re frissít ami már gyárilag qBittorrent 2.0.6.0 fut alatta és még Qt 5.x-en megy az UI
Na most a többi alatta qt6-os próbaverzió az RC1_2-ből meg azért van qt5 és qt6 is mert ott még a régi libtorrent 1.2.x-en fut a rendszer amiben ugye nem voltak benne a libtorrent 2.x első nagy hibái.

Jelenleg alpha1 van ha visszanézel amit github-ról hoztam abban már Qt6 van és legújabb 2.0.7.0 libtorrent és patent módon tölt le, seedel szépen, RAM-ot nem eszi és nem fagy úgyhogy jó úton jár a fejlesztés.
Persze mivel alpha1 és még beta sem jött meg RC így még azért pár verzió jön mire nyár végére őszre megjelenik belőle a végleges és az lesz az első ami már Qt6 only lesz amivel ugrik a win 7-8-8.1 support csak win10-11-en fog menni :K

Ami most van neked az teljesen jó szerintem, qt5 ami ki van forrva és libtorrent 2.0.6 az is használható már. Ha bármi bajod lenne maximum a qt5-ös RC1.2-re frissíts vagy az alpha1-et próbáld mert ott már qt6 van legújabb libtorrenten és 4napja megállás nélkül tolom aztán az a tapasztalat hogy szépen megy :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#45735) Doky586 válasza TeeJay (#45734) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát valójában a pirossal jelölt részeket elfelejtették odaírni:

ok, csak azért kérdeztem hogy az öt hivatalosból melyikkel kell majd frissítenem..
(tehát nálam az ötből a 2.sor van)

[ Szerkesztve ]

(#45736) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok. Synology download stationról váltanék dockeres tranmissionre.
Az a gondom, hogy eddig a következő képen használtam a DS-t:
Torrent file mentése egy mappába
Majd manuálisan a letöltött anyag átmozgatása a megfelelő helyre. Átmozgatásnál nem volt gond a vissza osztással még is szeparálásra került.

Hogyan tudnám ezt transsmissionban kivitelezni?
A torrent file mentés mappa megvan ahonnan felszedi.
Hogyan tudom úgy áttenni a letöltött anyagokat a szeparált mappákba, hogy ne legyen gond a seeddel?

Köszönöm

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#45737) bnorci71 válasza zsamiatt (#45736) üzenetére


bnorci71
addikt

igaz én pc-t használom a sebességváltót, de ott eleve abba a mappába töltöm le ahová akarom. Kicsit macerás de megoldható.
Illetve ha az RC-ben jobb klikk "adathely beállítása"

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#45738) ElektrikusDE


ElektrikusDE
senior tag

Sziasztok!

Ritkán szoktam kérdezni, inkább válaszolni szoktam, de most én kérdeznék:

A történet a következő:

Gépcsere 775-1155, Windows11-Windows10 (64bit pro).

SSD szintén csere.

Felhasználói név (Windows) szintén megváltozott, mert telepitett Windowst kaptam a félgéppel együtt.

Ez viszont nem változott: qBittorrent 4.3.9! (mivel újratelepítettem az "új" SSD-re)

A qBittorrent telepítése után a AppData/roaming/qBittorrent, valamint a AppData/Local/qBittorrent mappát vissza másoltam, meghajtó betűjeleket szintén visszaállítottam.

És már minden működik tovább! (ahogy sokszor megtettem máskor is)

DE!

A naplófájl igy kezdődik:

"Hiba történt a naplófájl megnyitásakor. Fájlba naplózás kikapcsolásra került."

Gondolom hogy a felhasználói név változás az oka.

Szerintetek foglalkozzak vele? (sohasem szoktam a naplófájl "visszaolvasni", csak nézegetni szoktam amig fut a torrent)

Ha nem okoz ez semmiféle egyéb problémát, akkor akár igy is hagyhatnám.

Szerintetek lenne valami egyszerű módszer a naplózás helyreállitására, ami nem jár bonyodalmakkal?

Köszönöm!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#45739) enginev3.0 válasza ElektrikusDE (#45738) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem a beállítások, első menüpont (Működés)nél legalul megadod a naplófájlnak az új helyet, és minden megoldódik

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#45740) Doky586 válasza ElektrikusDE (#45738) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"telepitett Windowst kaptam"
Magánszemélytől vásárolt telepített belakott gépet akarsz használni win újratelepítés nélkül..? Bátor dolog. :D

(#45741) ElektrikusDE válasza enginev3.0 (#45739) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Köszönöm, át is írtam! (természetesen működik) :)

Mentségemre szóljon hogy még sohasem kellett átírnom (mivel nem változtattam meg a felhasználó nevemet eddig)

És nem tűnik fel a lehetőség sem a beállításokban mert lefelé kell görgetni hozzá!

Ezért szerettem ezt a fórumot mert gyorsan kapható itt releváns segítség!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#45742) ElektrikusDE válasza Doky586 (#45740) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Nem volt belakva!

Aktiválva sem volt!

Csak egy drivert kellet igazitanom rajta.

"telepített belakott gép" természetesen azonnali gyalu! :(

Ez szerencsére nem az volt, csak "rátették" a Windowst.

Ui:

Bizonyos szempontból viszont igazad van, biztonságosabb lenne ha újratelepíteném...

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#45743) immer


immer
csendes tag

Sziasztok. Akik esetleg T- s optikát használnak torrentre, tapasztatak bármi féle akadozást a tv-n? Egy I5- ös gép 4 lemez 10Tb, 4 kliens. Ahogy elindul a feltöltés azonnal akad a tv teljesem mindegy milyen sebességgel tölt fel. Raktam be switch- t, hasonló a helyzett. Technikolor router. Esetleg beállítások között valamit? Köszi.

(#45745) kory24 válasza immer (#45743) üzenetére


kory24
őstag

Szia

0-24 megy nálam torrent, mellette 3 tv van (androidos boxok) szintén T optika (Sagemcon 5670), de nem jelentkezik az általad említett hiba

[ Szerkesztve ]

(#45746) ggg666 válasza immer (#45743) üzenetére


ggg666
őstag

Külön routert használj, nálam is akadtak az iptv boxok, előtte. Bár én 200-230 TiB-et töltöttem akkor fel havonta.
De előtte 3 ONT-ot cseréltek.

[ Szerkesztve ]

(#45747) kory24 válasza ggg666 (#45746) üzenetére


kory24
őstag

Nálam ha külön router (is) létesített kapcsolatot , akkor hasalt el mindig az ONT

(#45748) ggg666 válasza kory24 (#45747) üzenetére


ggg666
őstag

De be lett állítva az ont-ban, hogy csak bridge módban menjen, mert ha nem, akkor mindegy.

(#45749) immer válasza ggg666 (#45748) üzenetére


immer
csendes tag

Milyen routert javasolsz? 2000/1000-ws net.

(#45750) norba69 válasza immer (#45749) üzenetére


norba69
senior tag

Qnap Qhora 301W
Nálam most egy ilyen van, meg egy TP-LINK TL-SX105 switch, így 10 gigás a belső hálóm, és simán bírja a maxos torrentet (is).
Ha csak egy gépen szeretnéd kihasználni a 2000-es letöltést, akkor a switch elhagyható.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.