Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) adam520


adam520
tag

Nekem is van egy kis gondom.
Nekem is TP-LINK router van, de nem hiszem, hogy ez számít.
DMZ-vel is kipróbáltam, sőt a kép így készült.
Port is megnyitva, tesztnél "incoming connect OK".
A beállításaim mit sem változtak a uTorrentben amivel mindíg 200KB felett töltöttem.
Netem 20Mbit / 3Mbit.

Miért van ez?

[ Szerkesztve ]

Dr.Adam520

(#4202) bolic válasza adam520 (#4201) üzenetére


bolic
őstag

Egy: Érdeklődd meg, hogy jelenleg mi a helyzet az UPC-nál, olvass az UPC topikot minden héten, én úgy "hallottam", hogy megint csúcsidőkben "padlót fog". Mivel nem UPC netem van, így nem tudok elmondani láthatatlanban.

Kettő: A nyilvános torrent oldalakról elvárható a gyenge letöltési sebesség.

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#4203) D1Rect válasza bolic (#4202) üzenetére


D1Rect
félisten

A UPC tényleg leesik megint napközben, nálam még a titkosítás ellenére is... :(

(#4204) bLL^


bLL^
senior tag

Már tölthető a µTorrent v1.9 Build 13521 Alpha, próbálta már valaki upc-vel, változott valamit a titkosítás/p2p korlát kijátszása?

(#4205) D1Rect válasza bLL^ (#4204) üzenetére


D1Rect
félisten

Hey, köszi ezt ki is próbálom nemsokára :R

(#4206) adam520 válasza bolic (#4202) üzenetére


adam520
tag

Épp mikor írom ezt, 1,1MB-tal töltök, igaz itthonról.
Tehát nem az itteni nettel van a hiba.

[ Szerkesztve ]

Dr.Adam520

(#4207) bolic válasza adam520 (#4206) üzenetére


bolic
őstag

Persze, legnagyobb probléma a műholdak teljesítménye. El kell fogadni és szeretni kell. :D

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#4208) Daemon09


Daemon09
őstag

Benéztem. :(

[ Szerkesztve ]

(#4209) lorcsi


lorcsi
veterán

leszedtem az 1.9 az előző 1.8.1 volt
a sebesség miatt tettem fel
egyik torrentnél 500 seeder van, de a nyíl oldalt pirosba van és egyikhez sem csatlakozik a frissítés óta :F
újraellenőrzés többször volt, letöltés dettó és nem javult
visszafrissítésen kívül egyéb ötletek ?

(#4210) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

A UPC baszakodása miatt leszedtem a Deluge klienst, amit ajánlottak pár helyen.
Ez nekem semmit csinál, és a beállításoknál is minden szürke, nem lehet semmit állítani. Ha beledobok egy torrent fájlt, akkor sem történik semmi. Biztos én vagyok láma, de v.ki leírná röviden tömören, hogy hogy működik ez a progi? :F :B
(Eddig minddig uTorrent-et használtam, de az már használhatatlan a köcsög UPC miatt. :W :((( :O )

(#4211) lorcsi válasza lorcsi (#4209) üzenetére


lorcsi
veterán

visszatettem a 1.8.1-et és így is cliens is banned-et kaptam :( :F

(#4212) fradi81 válasza lorcsi (#4211) üzenetére


fradi81
veterán

melyik torrentoldalon?

moto g72, Ninebot d28e

(#4213) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

Jól sejtem, hogy az aszfalt oldalra soha nincs free reg? Sajnos már mindenkit végigkérdeztem az ismerősök közül, de senki nem tud meghívót az említett oldalra. Fizetni meg nem szándékozok érte, mert ezen kívül a három legnagyobb magyar oldalon már évek óta fent vagyok és onnan meg tudom szerezni amire szükségem van. Csak, hát így lenne teljes a kör... :B

21 éve a Prohardveren! ™

(#4214) ToBeY válasza kirkri (#4213) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Oda nem szokott lenni.
Free leech is csak nagyon ritkán van ott,max 1x egy évben (éppen most volt) Talán karácsonykor lesz még....

[ Szerkesztve ]

(#4215) kirkri válasza ToBeY (#4214) üzenetére


kirkri
addikt

Ettől tartottam, hogy nincs regisztráció.. Sajnos a freeleech addig nem segít rajtam, amíg nincs meghívóm. :) Mondjuk a későbbiekben is elvagyok nélküle, mert seedszervert használok, így nagyon jó arányt tudok tartani.

21 éve a Prohardveren! ™

(#4216) Pörp válasza kirkri (#4215) üzenetére


Pörp
senior tag

Hehe, Sógor nem jut be ;]

(#4217) kirkri válasza Pörp (#4216) üzenetére


kirkri
addikt

Ez elég szomorú, te meg ennek örülsz? :O Hát milyen sógor vagy te? :((( :D

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#4218) chungee


chungee
addikt

A magra szeretnék torrentet feltölteni. De torrentkészítésnél kell a trackcím, sehol sem találom. Dobna vki PÜ-be:F THX!!!

(#4219) kirkri


kirkri
addikt

A Majomparádé és pár kisebb társa úgy néz ki, hogy sajnos gondban vannak.

[cikk]

szerk: A cikkben nevesítve van az említett oldal, ezért írtam ki én is.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#4220) fradi81 válasza chungee (#4218) üzenetére


fradi81
veterán

nem kell beírni a címet.

moto g72, Ninebot d28e

(#4221) Furky


Furky
őstag

Hi!
Mitől is van az a jelenség, hogy utorrentben beállítok egy portot, és utána a program alsó részénél, ahol mutatná, hogy aktív vagyok, vagy passzív, ott rákattintva a jelre eggyel nagyobb port jelenik meg? Régebben is volt ilyen, de már nem emlékszem a trükkjére...

(#4222) ImI87


ImI87
őstag

Én is szívok Chello-val a torrentezésnél. A "mag"-ról szoktam tölteni, UTorrent-et vagyVuze-t használok, és két héttel ezelőttig minden jól ment. Tegnap olvasgattam a fórumot megoldást keresve, és ajánlották a Vuze-ban az RC4 titkosítást. Ezt beállítottam, és úgy tűnt működik. Tegnap este óta 25 gigát szedtem le, még d.u. is frankón jött minden max sebességen, és most este megint bekattant, de most egy még érdekesebb jelenség jött elő:

Megnyitom a Vuze-t, szépen betölt, és elkezd letölteni. A sebesség gyorsan felmegy maxra (1,22MB/s), 2-3 percig tartja is, utána meg zuhanórepülés, és teljesen megáll a letöltés. :W

Ez a UPC miatt van, vagy a torrent oldal hibája, vagy esetleg v.mi beállítás probléma? :F De mondom kb 26 órán keresztül hibátlanul ment, és max-szal töltöttem. Van ötletetek, hogy mi lehet ez? :F

(#4223) bobsys válasza ImI87 (#4222) üzenetére


bobsys
addikt

ahogy en turtam a netet szerintem a upc elkezdte korlatozni a p2p forgalmat TCP alapu kommunikacioban
azt javaljak hogy teljes titkositast kapcsolj be, igy nem csak a header megy titkositva hanem a teljes adatforgalom es azt nem korlatozzak vagy a masik hogy az utorrent legujabb alfajaban (utorrent.hu) mar UDPn mennek a csomagok azt meg nemtudjak korlatozni
utorrentnek szar a titkositasa, en tegnap leszedtem az uj utorrentet az UDP miatt de csak este tudom megnezni hogy tenyleg mukodik-e

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4224) Pörp válasza bobsys (#4223) üzenetére


Pörp
senior tag

:( Akkor gondolom előbb-utóbb ez a felállás lesz az ADSL-nél is...

(#4225) Balinov válasza bobsys (#4223) üzenetére


Balinov
félisten

bobsys, beszamolnal majd a tapasztalataidrol az uj alfa titkositasaval kapcsolatban a topik keretein belul? :R
udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4226) bobsys válasza Balinov (#4225) üzenetére


bobsys
addikt

persze, de a tikositason nem valtoztattak (maradt olyan szar amilyen volt :) )
az UDP szegmens a nagy ujitas
estere jelzem mi tortent ma, lehet mar reg kirugtak a zart oldalamrol mert reggel elinditottam az uj alfa verzsont (build 13582) :) amit ugye nem ajanlanak tartos hasznalatra

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4227) bobsys


bobsys
addikt

Egy kis osszefoglalo az UDPt hasznalo utorrentol

2008. december 1.

A legnépszerűbb torrentkliensek között szereplő uTorrent fejlesztői új megoldással kísérleteznek, amely lehetővé teszi az internetszolgáltatók TCP-alapú korlátozásainak megkerülését - ennek azonban nem mindenki örül.

A kliens 1.9-es verziójának első előzetesét a napokban tették elérhetővé a fejlesztők, azzal a figyelmeztetéssel, hogy az alfa változat még sok hibát tartalmaz, ennek következtében pedig nem túl megbízható. Ennél azonban jóval érdekesebb, hogy a hagyományos, TCP-alapú kommunikációt UDP-alapokra helyezik át, amely akár alapértelmezett funkcióként is megjelenhet a programban. Ez jelenleg lehetővé teszi a szolgáltatók által életbe léptetett forgalomkorlátozások megkerülését.

Aki érdeklődik a hálózatok, az adattovábbítási és -fogadási megoldások iránt, az jól tudja, hogy az internetes kommunikáció esetében a tulajdonképpeni adat kétféleképpen, TCP, illetve UDP szegmensek formájában hagyja el saját számítógépünket (IP csomagokba ágyazva, hogy a világhálóra kilépve eltaláljanak a célállomáshoz). Előbbi a megbízhatóságra, utóbbi pedig a sebességre helyezi a hangsúlyt, a visszaigazolások alkalmazásával, illetve azok elhagyásával. A hagyományos megoldások esetében a fájltovábbítás TCP-alapú (hiszen többnyire fontos adatokról van szó), a játékok és a VoIP-hívások azonban UDP-t használnak, hiszen itt kevésbé számít, ha egy-egy csomag célt téveszt, vagy hibásan érkezik meg.

A torrentezés, vagyis a fájlcserélés esetében alapvető szempont, hogy a felhasználók egy viszonylag kis része foglalja le a sávszélesség túlnyomó többségét, ezt pedig a szolgáltatók egyre inkább igyekeznek visszafogni (főként TCP-alapú korlátokkal, az adatforgalom manipulálásával, a hálózat aktuális állapotát figyelve, mivel a torrentkliensek is ezt a protokollt használják). Kitűnő példa erre az amerikai Comcast, amely a bíróságon igyekszik megvédeni praktikáit, miután évekig manipulálta az előfizetők eléréseit. Az uTorrent fejlesztői azonban saját protokollt dolgoztak ki, amely az UDP sebességére (és az ezen alapuló korlátozások hiányára) építve mentességet kínálna a korlátozások alól.

A most elérhető előzetes a jelentések szerint kijátssza több amerikai és kanadai szolgáltató korlátozásait, ennek azonban nem mindenki örül. Különösen a játékosok és a fontos VoIP-hívásokat bonyolító internetezők, akik egyrészt attól tartanak, hogy a torrent mindent elsöprő áradata az ő sávszélességüket fogja felzabálni, ellenkező esetben pedig a szolgáltatók fogják majd vissza azt, amikor elkezdik bevezetni az UDP-alapú korlátokat. A lényeg, hogy a fájlcserélőkön kívül mindenki rosszul járhat, ez persze attól függ, hogy a nagy internetszolgáltatók mikor és hogyan reagálnak majd az új kihívásra.

A fejlesztők szerint megoldásuk egyben arra is garanciát jelenthet, hogy a kliens a megfelelő, az internetelérés sebességégtől függő le- és feltöltési limit beállítása nélkül sem lassítja be kapcsolatunkat, ez persze szintén további tesztelést igényel. Ennek jelentősége azonban eltörpül a korlátozok kijátszásának lehetősége mellett, amely sokak számára riasztó fejlemény.

Forrás: sg.hu

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4228) bobsys válasza Balinov (#4225) üzenetére


bobsys
addikt

Nos fent van 1.9 (build 13582) es azt kell mondanom, hogy minden jo ugy megy mint a korlatozas elott.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4229) Nowhere válasza bobsys (#4228) üzenetére


Nowhere
tag

Hoppá. Nekem vagy nem akar működni, vagy nem jók a beállítások. Leírnád, hogy mit hogy kell? Köszi!

(#4230) bobsys válasza Nowhere (#4229) üzenetére


bobsys
addikt

Semmi kulonos csak felraktam es a titkositast Enable-ra allitottam (force nem jo, mert akkor onnan nem probal tolteni ahol ninncs titkositas)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4231) ImI87 válasza bobsys (#4223) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi! :R

Majd ha kijön az uTorrent 1.9 végleges verzió, akkor kipróbálom......
Addig meg elleszek v.hogy :DDD

(#4232) ImI87


ImI87
őstag

Mégegy kérdés a mocskos UPC-vel kapcsolatban:
ez a belassítás külföldi tracker-ekről történő letöltéseknél is jelentkezik? Szal mindenféle p2p forgalmat tudnak figyelni, vagy csak a belföldit? :F

(#4233) Apollyon válasza ImI87 (#4232) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mindenfélét, külföldi/belföldi, torrent, DC.

Viszont azt vettem észre hogy chellosoktól gyorsabban jönnek/mennek az adatok mint akinek nem chelloja van.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4234) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

A legújabb utorrent 1.9 build 13583 verzió hatalmas logfájlt generál az utorrent mappájában. Le lehet ezt valahogyan tiltani, vagy szükség van erre?

(#4235) _stick_


_stick_
őstag

Üdv!
Beteszem ide is a kérdésem, mert úgy néz ki, hogy az uttorrent a ludas: ez és ez. Remélem van rá megoldás, mert nem tudok tölteni. :W

(#4236) kirkri válasza kirkri (#4215) üzenetére


kirkri
addikt

Ha esetleg megesik rajtam valakinek a szíve aszfalt témában, az írjon privátot.

Előre is. :R :R :R

21 éve a Prohardveren! ™

(#4237) bobsys válasza _stick_ (#4235) üzenetére


bobsys
addikt

net szolgaltatod?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4238) bobsys válasza chatran (#4234) üzenetére


bobsys
addikt

nekem gyaltalan nincs is log fajlom (awsszem) melyik mappaba rakja neked?
a program files/utorrent vagy a document and settings/%username%/app data/utorrentbe ?
sot en nem is talaltam olyan optiont hogy naplozas most akkor en vagyok a nagyon bena?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4239) Core2duo6600 válasza _stick_ (#4235) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ugyanilyen routetert használok, igaz kábellel, és semmi gondom nincs vele.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4240) bobsys


bobsys
addikt

Önszabályozást hoz az uTorrent újítása from sg.hu

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4241) chatran válasza bobsys (#4238) üzenetére


chatran
őstag

c:\program files\utorrentbe megy a sockets.log kiterjesztésű fájl. Minden másodpercben folyamatosan nő a mérete jelenleg 800 mega körüli.
A haladó beállítások lemezcache menüjében lehet ezt állítgatni, de nem jöttem rá, hogyan.
Vki esetleg tudja?

(#4242) Tomate


Tomate
veterán

Ha az Utorrent kliensemben a letöltés alatt a kék nyíl átváltozik pirosra, de ugyan úgy jön mint eddig az miért van? :R

(#4243) Kekmen válasza Tomate (#4242) üzenetére


Kekmen
senior tag

Tracker állapot változott, pl. szétkapcsolt, nem sikerült frissítenie, de ettől az addigi peerek még kapcsolódnak hozzád és jön a cucc, de elszámolva nem lesz a forgalmad.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#4244) Tele von Zsinór válasza chatran (#4241) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A disk cache teljesen más, azt állítsd vissza úgy, ahogy volt. Ami neked kell, az ez: valamelyik torrentnél bekapcsoltad, hogy loggoljon fileba. Nézd végig őket, alul válts a logger panelra, jobbgomb > log to file.

(#4245) chatran válasza Tele von Zsinór (#4244) üzenetére


chatran
őstag

Nem ez a megoldás. Amióta feltettem az 1.9-es utorrentet azóta jelentkezik a probléma.
Sőt már az asztalra is kitett két log file-t, sockets és utp névvel.

[ Szerkesztve ]

(#4246) chatran válasza chatran (#4245) üzenetére


chatran
őstag

Egyéb ötlet?

(#4247) Tomate válasza Kekmen (#4243) üzenetére


Tomate
veterán

Köszönöm! :R

(#4248) LGLuke


LGLuke
őstag

Lenne 1 érdekes kérdésem:

Egyik barátom megkért, hogy seedeljek neki 1-2 GB-ot mert új accountja van, s nem akar nulláról indulni.

Mondtam neki, hogy milyen torrenteket szedjen le, s átküldte mailben őket.
Régen csináltam ilyet Azureussal, de most az nincs is a gépemen, a másik gépen kipróbáltam az új verziójávak és nem ment (Vuze), de a torrentes gépemen lévő utorrent sem tudja.
A probléma a következő: én is szeretném seedelni magamnak is, meg neki is szeretnék seedelni. Ez megoldható valahogyan 1 programmal, h ne kelljen 2 kliens?

Köszi előre is!

(#4249) Kekmen válasza LGLuke (#4248) üzenetére


Kekmen
senior tag

Csak multitrackerrel, azaz, hogy a kliensen belül a torrentnél nem csak a te announce URL-ed van bent mint alapból, hanem a barátodé is. (Ugye lényegében csak a passkey különbözik). Ez viszont nem megengedett dolog privát trackereken, könnyen csalónak nézhetnek és kitiltás jár érte, már ha egyáltalán sikerül lefrissítened mindkét címet egyszerre.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#4250) bolic


bolic
őstag

Melyik legális OEM Vistát vegyek a 24/7 utorrent mellett? Elég lesz a Home Premium SP1 64bit HUN? :F És 1GB helyett mindenképpen legalább 2GB vagy 3GB memó szükséges?

Ui.: Nagyon fontos hogy hosszútávra tervezek a vásárlást és az OEM miatt nem lehet csak úgy cserélni másik alaplapra néhány éven belül, valahogy ki kell bírnia a Vista is. :K Melyik megbízhatóbb a 32bit-en vagy 64bit-en 24/7 üzemidő mellett?

Üdv.: bolic

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.