Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) Dißnäëß válasza BeLucZ (#20849) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szerintem senki. Az sem biztos, hogy ô saját szájíze szerint alakítja, simán játszhat kifele egy milliárdos okosbohócot, mögötte meg ott van egy szenátor, Elonkám, bevettem, mehet felfele, súgjál már valamit, utána meg "eladtuk szépen, a részed is eltéve egy külön Monero tárcába, kicsit hagyjuk csillapodni a piacot, pár új beszálló, aztán majd mondom, ha mehet egy újabb rákenróll, kösz pajti!" ...

Bármilyen abszurd is, a tippelgetésben és lehetséges valós scenario-kban legalább ugyanannyi volatilitást látok, mint az árfolyamban :)

Szóval az is lehet, hogy reggel felkel és "ez a kis taiwani köcsög a Panasonicnál múlt héten keresztbe tett nekem a Lítiumbánya-engedélyemmel kapcsolatban, de tudom, hogy betankolt kriptóval, na akkor rázzuk meg a fát, hátha erre lepotyog róla.. ja, még pár daytrade havernek átszólok, hogy adjanak el most, aztán hehe, meglátjuk, mit lépnek erre"... 1-2 telefon, aztán rá 5 percre indul a tweet.

Bááármi is lehet. Nem tudjuk.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#20852) -Skylake- válasza BeLucZ (#20849) üzenetére


-Skylake-
addikt

gondolom akkor is mehetne a rommá büntetés ha felfele rugdosná a coint aztán a semmivel gazdagodnál a mostani semmivel szegényedés helyett ugye...

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#20853) BeLucZ válasza -Skylake- (#20852) üzenetére


BeLucZ
addikt

hát a mostani húzásaival több embernek árt szerintem, mintha felfelé rugdosná....

(#20854) Dißnäëß válasza #49155328 (#20848) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Bocs :DDD :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#20855) #49155328 válasza Dißnäëß (#20854) üzenetére


#49155328
törölt tag

LooL!!! :C

Feleségem meg az elején, miért nézed annyit az EKG görbéket, ugye nincs baja a szívednek. :N

[ Szerkesztve ]

(#20856) -Skylake- válasza BeLucZ (#20853) üzenetére


-Skylake-
addikt

Jaja, ezert mondom, csak addig gond ameg buko van. Ha nyero lenne, akkor Musk lenne a legnagyobb forma az isiben mert nyero van. Nem az zavar teged, hogy musk rangatja, az zavar hogy nem arra amerre nyero lennel.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#20857) koxx válasza #49155328 (#20848) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Legalább angolul tudna helyesen aki ilyen meme képeket készít. :U (vagy írja rá magyarul ha már hazai politikusok vannak a képen)

[ Szerkesztve ]

(#20858) Dißnäëß válasza koxx (#20857) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Az direkt.. nem ? :F Legalábbis én azt hittem-hiszem.. :D :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#20859) South Velen válasza Dißnäëß (#20858) üzenetére


South Velen
addikt

Jaja, a memekultúra része a direkt elQrt helyesírás. :)

(#20860) ÁrPi2 válasza Dißnäëß (#20858) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Direkt? :DD
No, i thinG the direct (competitor) iz gergő, vele lesz a "long 10x leverage" az ekg-görbén a földbe fúródva, nem? :DD

(#20861) atok666 válasza BeLucZ (#20817) üzenetére


atok666
őstag

Nem ertem min stresszelsz. Telesirod az osszes topicot. Egy honapja volt x drb. BTC/ETH/SHT a tarcadban, ma van ugyanannyid. Megvan mind. Nem vesztettel el egy darabot sem. Pont ugyanannyi cryptod van, mint egy honapja volt.

Atok

(#20862) koxx válasza BeLucZ (#20817) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De ha ennyire nem értesz hozzá akkor kezdésnek bőven elég lett volna 1-200k-s beszálló. Itt hosszú távra terveznek. Gondolom az 50 milláért megvett lakásnál sem aggódsz ha 2 év alatt nem hozza vissza az árát.

(#20863) celf válasza koxx (#20857) üzenetére


celf
őstag

szerintem helyes az. hallottad már Ferkót angolul beszélni? mint amikor a nyugdijkozeli orosz nyelvtanar angolra valt mert mar senkit nem erdekel az orosz :D

[ Szerkesztve ]

(#20864) koxx válasza celf (#20863) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csak OV-t, az is eleg volt :DDD

(#20865) celf válasza koxx (#20864) üzenetére


celf
őstag

az is buntet

(#20866) #49155328


#49155328
törölt tag

;]

(#20867) Dißnäëß válasza #49155328 (#20866) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Óbazz.. :)) :C

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#20868) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!
Pár százezer forintnyi kriptot érdemes kirakni walletbe vagy maradhat a Binance-on, ha be van kapcsolva a 2FA?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#20869) Hory84 válasza h1mpi (#20868) üzenetére


Hory84
tag

Ha nem akarsz kereskedni vele, akkor én kitenném walletba.

(#20870) h1mpi válasza Hory84 (#20869) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi egyelőre akkor várok, mert még adom veszem

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#20871) nort_on válasza h1mpi (#20870) üzenetére


nort_on
senior tag

Vagy akár cold wallet-be. Simán van olyan, hogy meghekkelik pl a MetaMask vagy bármilyen másik tárcádat, pl összekötöd valamilyen oldallal, scam, ellopják a jelszavad, vagy csak figyelmetlen vagy, stbstb. Sajnos több ilyen történet is olvastam.

Nálam a diverzifikáció jegyében a hodl portfólióból a BTC és az ETH Random Capital brókernél van TBSZ számlán ETF/ETN-ként (VanEck alapkezelő), mert arra 1+5 év után nincs adó. Az altok jelenleg Binance wallet-ben, de ezeket majd cold wallet-en tervezem tárolni.

A DeFi portfólió az meg több hálózaton és különböző farmokon van szétszórva.

[ Szerkesztve ]

(#20872) Dißnäëß válasza nort_on (#20871) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ezt megismételnéd, 4x ekkora terjedelemben :F ? :D :R

Amit nem értettem: :B
jegyében a hodl portfólióból a BTC és az ETH Random Capital brókernél van TBSZ számlán ETF/ETN-ként (VanEck alapkezelő)

DeFi: ô a tágabb halmaz, aminek részeként tekinthetô a blokklánc technológia, jól tudom ? (Abból szintén többféle). Hogyan lehet ezt a "szétszórást" megejteni a gyakorlatban ? Pl. van 100 USDT-m, szét akarom tenni DeFi alapon 4 egyenlô szeletbe, leülök a gép elé, hogyan tovább ? Regisztrálok valahova, vagy egyszerre több helyre is ? Vagy szimplán valami oldallal, appal tárcákat generálok ? DeFi-ben az anonimitás garantált, vagy fajtája válogatja ? Ha lenne errôl pár szavad... :R

Többiektôl elnézést, ha itt off lenne nagyon.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#20873) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Amúgy meg hűbaszki, beteszek egy kicsit 28k-ra, hátha leszúr.. :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#20874) h1mpi válasza nort_on (#20871) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi akkor beszerzek egy cold walletet. Sajnos a többit még nem értem amit írsz, egyelőre most tanulok “kínaiul”. Lehet a Binance-al nem a legegyszerűbb felületet választottam, a kollégámnak az Etoro felülete kezdőbarátabbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#20875) nort_on válasza Dißnäëß (#20872) üzenetére


nort_on
senior tag

Ó, bakker, minek van a gugli? :DDD
https://randomcapital.hu/szamlanyitas-inditas
TBSZ
BTC ETF VanEck

Egy tárca kell, pl MetaMask, ott van egy címed, de lehet többet is csinálni, ha kell, és azzal tudsz különböző DeFi projektekhez csatlakozni és azokba crypto-t berakni farmolásra, kamatoztatni. Ez természetesen nem veszélytelen, sőt! Crypto trade topikban volt erről szó mostanában, kb 3-4 hete kezdtük. :U De DeFi Hungary discord csatornán is van sok infó. 100 USD kevés 4 helyre, de Polygon hálózaton 1 projekttel el lehet indulni ennyivel is, pl PolyCat.

[ Szerkesztve ]

(#20876) OPiiPO válasza Dißnäëß (#20872) üzenetére


OPiiPO
addikt

Szerintem ez itt teljesen ON.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#20877) Dißnäëß válasza nort_on (#20875) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ok, köszi, ma este olvasgatni fogok ismét, azt látom. És nem az Egri csillagokat :D

100 USD csak példa volt, több játszik (épp Binance-en).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#20878) tisztelturam


tisztelturam
tag

Már 918 euro plusszban vagyok.

ADA, Ethereum és némi kutyásat forgattam. Most sajnos sikerült drágán visszavenni őket szóval most várakozás van. Ha ezek ismét plusszban lesznek váltom át bitcoinra és 60k-ig tartom majd. Aztán hogy ez mikor lesz megint senki se tudja. Már 896 féle verziót mondott mindenki mindenhol de ezek 100%-a csak tipp /találgatás.
Egyelőre nem bántam meg ,hogy kis pénzt invesztáltam ide. Csak lassan jön a zseton :DDD
Bár ha bátor lennék és fulvagyonnál toltam volna a kezdetektől nem csak töredékkel ez 918 euro több ezer lenne. De ez van utólag mindenki okos.

(#20879) sambenez válasza tisztelturam (#20878) üzenetére


sambenez
addikt

Ha meg nem találtad volna el az irányt vagy kicsit pechesebb vagy most nem örömködnél hanem sírnál.

(#20880) nort_on válasza Dißnäëß (#20877) üzenetére


nort_on
senior tag

Így van, tanulni . ;]

(#20881) BeLucZ válasza sambenez (#20879) üzenetére


BeLucZ
addikt

akkor úgy járt volna mint én, aztán megint olvasgathatnátok a siránkozást :DD :O ;]

(#20882) KMT válasza tisztelturam (#20878) üzenetére


KMT
addikt

Némi? Doge? Vagy mi kompenzálta, hogy amióta vetted, mind az ADA, mind az ETH esett?

(#20883) celf válasza Dißnäëß (#20873) üzenetére


celf
őstag

junius közepére death crosst mondanak ha minden megy tovabb ahogy eddig, ami tovabbi ~54%-os crasht is jelenthet.
kiszedtem a limit ordereim es szepen varok, h. mi a f. lesz :D

(#20884) #49155328 válasza celf (#20883) üzenetére


#49155328
törölt tag

;]

(#20885) tisztelturam válasza KMT (#20882) üzenetére


tisztelturam
tag

ADA nagyon olcsó. Sokat vettem, így már 0.05 euros emelkedésnél már többszáz eurot kerestem vele. Aztán visszavettem és megint eladtam. Ethereumot dobtam muszáj volt az sokkal lassabban fog felmenni 1000-1500 eurokat mint az Ada akár csak 0.1 eurot. Szóval most csak ADA-ba vagyok. Aproból dogban bohockodok de abból csak ilyen 40-50 eurok jönnek mert csak párszáz euroért veszem.
Most elszállt velem a ló és gyors pénz reményében egyből visszavettem őket sajnos "nagyon magasan" mindkettőt. De ha a bitcoin elindul ezek is mennek vele...

(De milyen "szánalmas már" hogy a havi fizetésért 160-190 órákat kell melozni , itt meg ha jön 600 euro pár nap alatt arra rámondjuk nagyon kevés... :DDD :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#20886) #49155328 válasza tisztelturam (#20885) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ada 5 centen volt olcsó! ;)

Felejtsd már el az eurót, dollár a hivatalos váltó.

Két hét alatt nagy penge lettél úgy látom, lehet rábízom a portfólióm kezelését. :P :N

[ Szerkesztve ]

(#20887) tisztelturam válasza #49155328 (#20886) üzenetére


tisztelturam
tag

Eurot töltöttem fel euroban vásárlok nem felejtem el. Bitcoin is akkor volt olcsó pár centért 10 éve vagy mikor, aztán mégis 30 ezres szinten is ha veszed simán emelkedhet még 30 ezret ..szóval ez a szint most olcsó.. ADA-t 5$ (csak hogy ne euro legyen a kedvedért) fölé várják..de 10 et is elérheti. Most augusztusban lesz valami hakni vele...Ezzel feluppolom szép lassan a pénzem és át tudok menni majd bitcoinba.. Mert ez a 0.05-ös mozgás kb napi alap itt.. ha jól fogod ki 2 naponta jönnek az 5-600 eurok. Ez nem pengeség. Amikor alacsonyabb valami mint a "megszokott" veszem ha picit felmegy eladom. Ezt bárki tudja..
Bánom már hogy nem bitcoint vettem. De valahogy ezt a párezer eurot nyugodtabb szivvel töltöttem fel mint bitcoin vétel miatt 20 millát... Tudom hozná a pénzt a nagyobb pénzt de ennyit nem merek erre a piacra átmozgatni.. ez a pár millió is elég volt

[ Szerkesztve ]

(#20888) ÁrPi2 válasza tisztelturam (#20887) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Jó szerencsét, De ahogy megnyugodva mondtad május 28-án ért fel a binance-ra a 8500euród . (Én itt binanciálisan az egy-két ezer euróval kisebb játékos vagyok...)
Június 2-3. táján a #20800-as kommentedben írtad be ide a szumma 3. vételi tranzakciód tapasztalatát. Végül hogy eddig összességében (9-10 nap alatt) csináltál plusz 918 eurót.

Jó szerencsét bátyámuram :) , a 10 nap az 2-3 ezer euró plusz - mármint az alabbiból, de jól kellhet kifogni -teccik ahogy irod ;):
"ha jól fogod ki 2 naponta jönnek az 5-600 eurok. Ez nem pengeség. Amikor alacsonyabb valami mint a "megszokott" veszem ha picit felmegy eladom. Ezt bárki tudja.."

(#20889) Agyrák666 válasza ÁrPi2 (#20888) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

#jajdenagyon fel fog sulni hosszu tavon. :)

(#20890) csaba951


csaba951
veterán

(#20891) tisztelturam válasza Agyrák666 (#20889) üzenetére


tisztelturam
tag

Köszönöm a jókívánságokat,de ezekkel felsülni akkor tud az ember ha ezek CSŐDBE mennek és eltünnek a piacról egyik napról a másikra. Lássuk be erre nagyon kicsi az esély (Főleg hogy pl az ada-nál 2025-re is megvan az ütemterv ami nem azt mondatja velem ,hogy zárni akarják a boltot)
Ezek nagyon sokat ugrálnak most pl 1 napja nem tudtam csinálni semmit mert folyamatosan pirosba van amik vannak most kb mínusz 400 euroba vagyok papíron természetesen

Hosszútáv nem tudom mennyire lesz itt. Első körben 1M ft-ot szeretnék majd összegyűjteni belőle. És lehet ha sikerül ki is szállok teljesen. De lehet hogy vérszemet kapok és folytatom. Nem tudom majd elválik.

(#20892) Dißnäëß válasza tisztelturam (#20891) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szerintem vérszemet kapsz. Jó az.
Amikor csak úgy meglódul egy coin és Te rajta ülsz épp, ahhhh, jobb, mint egy orgazmus, ahogy látod, hogy ezerbôl kettôezer lesz, abból meg három. Drog.

Ekkor szokott jönni az ébresztôóra végtelenül kellemetlen hangja. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#20893) KMT válasza tisztelturam (#20887) üzenetére


KMT
addikt

Ezt nem értem.

"Bánom már hogy nem bitcoint vettem. De valahogy ezt a párezer eurot nyugodtabb szivvel töltöttem fel mint bitcoin vétel miatt 20 millát"

Miért kellett volna többet költened a bitcoinra? Vagy az zavart volna, hogy mondjuk nem 10-100, hanem 0.1 coint kapsz egy adott euró összegért? Ez téves gondolkodás lenne! Bármekkora számot tudsz osztani és szorozni is bármekkora számmal. Nem ezen múlik az árfolyamváltozás. Jó, hogy nem mind shiba-ba ment...

(#20894) #49155328 válasza tisztelturam (#20887) üzenetére


#49155328
törölt tag

5 százados mozgás az hogyan hoz annyi hozamot :F
Valahogy nem jön ki a matek.
Mindennap adod veszed vagy mit csinálsz egyáltalán nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#20895) sambenez válasza #49155328 (#20894) üzenetére


sambenez
addikt

Minden nap adja veszi ezt írta, és mindig eltalálja a megfelelő pillanatot.
Az 8500 euronál napi 425.

(#20896) Solymi81 válasza sambenez (#20895) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Így-így...
tisztelturam jókor kapta el a fonalat, mert hiába van most oldalirányú mozgás, viszonylag stabilan kiszámítható, hogy mikor van lent és fent, én napok óta ezt nézem.

Korábban én is kifogtam én is ilyet, voltam sok pluszban is, aztán a sok változás elvitte a nyereséget.

Amikor jó szériát fog ki az ember, akkor sok pénzből lehet keveset csinálni, ami átkalkulálva jó összeg, de ha bejön valami nem várt, akkor viszont tudja vinni a nagy részét.

Jelenleg optimista felfogás, hogy ezek a coinok maradnak, meg stabilak lesznek, de ez nem tudható 100%-ra.
Azért mert nagyobb befektetők ezt mondják, ez nem garancia, hisz többségégének a portfóliója pár százalékát teszi ki...

[ Szerkesztve ]

(#20897) devast válasza #49155328 (#20886) üzenetére


devast
addikt

Az evolúció következő lépcsőfoka, hogy a hasznot btc-ben méred nem usd-ben meg euróban. De ehhez idő kell, hogy kialakuljon :P

(#20898) tisztelturam válasza Solymi81 (#20896) üzenetére


tisztelturam
tag

Ez a fonal 2db adok veszek volt egymás után. azóta várakozok mert nagyon lent vannak amiket vettem. De ezek most ilyen napok minden más is szinte pirosban. De nem gond tőzsdén is éveket vártam és várok szinte mindig hogy kellő nyereségem legyen. Mondjuk ott annyi hogy a váarkozás osztalékot is hoz itt meg nem :DDD

(#20899) #49155328 válasza tisztelturam (#20898) üzenetére


#49155328
törölt tag

Viszont ha stakeeled akkor itt is hoz. ;)

(#20900) #49155328 válasza #49155328 (#20766) üzenetére


#49155328
törölt tag

Meg is jött. :D

Bár vissza szúrhatott volna, 0.8-ig.mint legutóbb de nem baj. Sok kicsi sokra megy alapon jó lesz ez.

ott

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.