Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) pn4hvq válasza butch3r (#20499) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Vagy a fogyasztásnövekedés zavaró a munkáltatónak és megoldást vár.

(#20502) OPiiPO válasza pn4hvq (#20501) üzenetére


OPiiPO
addikt

Volt végemnél a szerverszobába tettek be egy bányászgépet, hosszú hónapokig ment, az első különbözeti villanyszámlán bukott meg a dolog :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#20503) devast válasza maci25 (#20496) üzenetére


devast
addikt

Kezdő rendszergazda.... Ezt hálózaton úgy tudod megfogni, hogy az összes létező mining pool domain-jét, ip címét tiltod, portokat a hajadra kenheted, egy középhaladó úgy megy át rajtuk ahogy akar. Sima tűzfallal nem sok esélyed van. UTM-el tudod megfogni, mert nekik van rendes ip/domain listájuk minden bányászással kapcsolatos dologról, és egyszerűen blokkolható. B megoldás, hogy figyeled a gpu load-ot a munkaállomásokon, és ahol 0-24-ben 100% arra ránézel, és ha bányászik megy egy fegyelmi, majd leszoknak róla.

[ Szerkesztve ]

(#20504) #49155328 válasza BeLucZ (#20500) üzenetére


#49155328
törölt tag

Pár hét oldalazás jön, nyugalom. ;)

Vagy a maci. :o

[ Szerkesztve ]

(#20505) butch3r válasza pn4hvq (#20501) üzenetére


butch3r
senior tag

vagy kollégiumnak. de ebben az esetben csak a fogyasztáson keresztül fogja tudni megfogni, ha nem lát rá a gépekre hálózati tiltással max átmennek mobilra

(#20506) BeLucZ válasza #49155328 (#20504) üzenetére


BeLucZ
addikt

Bikának jobban örülnék :P

(#20507) Dißnäëß válasza BeLucZ (#20506) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én bika vagyok... :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#20508) #49155328 válasza BeLucZ (#20506) üzenetére


#49155328
törölt tag

Tessék. To the Moon! ;]

(#20509) htc07 válasza #49155328 (#20508) üzenetére


htc07
addikt

Ez az ausztrál app? ;]

(#20510) BeLucZ válasza #49155328 (#20508) üzenetére


BeLucZ
addikt

Ez nem volt szép :DDD

(#20511) maci25 válasza devast (#20503) üzenetére


maci25
aktív tag

Köszönöm, hogy a kérdésemre válaszoltál és nem azt firtattad, hogy mi a hatásköröm. :R
Úgy gondolom elég ha megakasztom a folyamatot. Amennyiben nincs annyi esze, hogy leálljon......

(#20512) maci25


maci25
aktív tag

Most már csak azért is ránézek az adott eszközökre, ugyanis pofátlanul jelenleg is véletlen bekapcsolva maradt pár. Egyébként az tűnt fel, hogy miért van aktív eszköz munkaidőn kívül. :U

(#20513) Szergely97


Szergely97
friss újonc

Sziasztok, még új vagyok itt viszont problémába ütköztem a gép beuzemelesekor... Adott az alábbi hardver
Alaplap: MSI B550 tomahawk
Videókártya: msi amd rx 6700 xt mech 2 es
Elvileg az alap lapon ketto darab pci x16os csati van viszont a biosban csak a felsőt írja annak, az alsót pci x4es nek írja. Ez miért lehet? Gyári hibás az alap lapom? Sehol nem találtam erről semmit, és így nem tudja befogadni a masodik videókártyat mert ketto van belőle. Hiába cserelgettem, allitgattam a BIOS nem változott semmi. Gyárilag 2 db x16 és 2 db x2 van rajta vagy melyik, x1😅az mindegy a lényeg a két db x16 de csak egyet ir annak. Ötlet mit próbálják ki vagy mit csináljak ilyenkor?
Választ előre is köszönöm.

(#20514) Pietrosz válasza Szergely97 (#20513) üzenetére


Pietrosz
addikt

Mit értesz az alatt, hogy nem tudja befogadni?
Amúgy bányászás szempontjából mindegy hogy x1 vagy x16
A második slot hiába x16 méret, csak x8-at tud maximum, mert annyi van "bedrótozva", de ez látszik is rajta ha alaposan megnézed.

(#20515) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Úgy látom berohadt erre a 40k-s szintre a BTC :) Ragyogó, mit ne mondjak..... Ez kb senkinek nem jó sztem

(#20516) A Zéé válasza BeLucZ (#20515) üzenetére


A Zéé
addikt

miért ne lenne jó?
Nem baj az, ha kicsit megnyugszik minden és mindenki. Én is jobban örülnék, ha 60k körül stabilizálódna, de ez se olyan rossz. Inkább legyen csak itt ezen a szinten egy pár hétig, mint ugráljon 10-15k-kat napi szinten.

Just a simple Lineman...

(#20517) Agyrák666 válasza BeLucZ (#20515) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

De, mindenkinek jo, ha megnyugszik par honapra a piac.

(#20518) #49155328 válasza BeLucZ (#20515) üzenetére


#49155328
törölt tag

Leszel még pluszban, nyugalom! ;)
Elárulnám mennyivel kevesebb a portfólióm, mint egy hónapja lehet elsírnád magad. ;]
Gondolj arra, hogy lekötötted több évre.
Két nap alatt nem lesz lambó! :N

(#20519) BeLucZ válasza #49155328 (#20518) üzenetére


BeLucZ
addikt

;] ;] ;] Na mennyivel ? :D Nem is vártam Lambót 2 nap alatt, csak hogy legalább ne legyek masszívan minuszban :D

(#20520) seolwon válasza A Zéé (#20516) üzenetére


seolwon
tag

A btc akkor jó csak, ha változik az ára. Anélkül mire használnád?

(#20521) Zoli-bácsi válasza BeLucZ (#20515) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ja, mert nem ment fel 1 nap alatt 60-ra? :W

(#20522) szekra válasza BeLucZ (#20515) üzenetére


szekra
őstag

Tipikus first-time buyer mentalitás. :D Bár ha belegondolok én is ilyeneken rágódtam amikor először pár száz dolláron vettem. ;]

(#20523) BeLucZ válasza Zoli-bácsi (#20521) üzenetére


BeLucZ
addikt

Hát amúgy ja, meg is vagyok rendesen sértődve :D :))

(#20524) htc07 válasza szekra (#20522) üzenetére


htc07
addikt

Majd megedződik, ahhoz meg kiváló, hogy több hónapig minuszban van a portfóliója. :D

(#20525) Agyrák666 válasza BeLucZ (#20523) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

,,where lambo monkey" meme erre tessek rakeresni. :DDD

(#20526) BeLucZ válasza Agyrák666 (#20525) üzenetére


BeLucZ
addikt

Ez jó, ez tetszik :D Beérném én egy szerényebb verdával is :)) Csak ne kelljen rá évezredeket várnom :) Tudom-tudom, még csak 2 nap telt el a nagy vérengzés óta :P

(#20527) Zoli-bácsi válasza htc07 (#20524) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Hónap? Több évig! ;]

[ Szerkesztve ]

(#20528) #49155328 válasza Zoli-bácsi (#20527) üzenetére


#49155328
törölt tag

Most mér vagy ilyen :F ;]

BeLucZ lesz itt kánaán nemsokára.https://www.youtube.com/watch?v=cS6nMXCQvnI

[ Szerkesztve ]

(#20529) GuMipOkE válasza #49155328 (#20528) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Biztos sok kérdésben igaza van, de kicsit visszataszító, és némileg MLM fílinget ad a prezentáció. :U Ettől függetlenül jelenleg az az érzésem, hogy nem évekig tartó medve előtt vagyunk, bár a következő napok hetek izgalmasak lesznek.

(#20530) BeLucZ válasza #49155328 (#20528) üzenetére


BeLucZ
addikt

Itt hát :) Megmondom én mi lesz itt:

1000 dodó alatti ETH és 15 ezer alatti BTC és sok sok év várakozás :(

(#20531) GuMipOkE válasza BeLucZ (#20530) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Ez így egy elég valószínűtlen scenario. Szvsz. De végül is azt mondják, hogy két biztos dolog van, a halál és az adó.

[ Szerkesztve ]

(#20532) BeLucZ válasza GuMipOkE (#20531) üzenetére


BeLucZ
addikt

Mi az ami valószínűtlenné teszi ? :) Nagyon kétesélyesnek tűnik most az egész, gondolom a legtöbben kivárnak most, hogy mi a tosz legyen. Max abban lehet bízni, hogy pozitivan alakulnak a világpiaci fejlemények és Musk úr sem rugdossa tovább a bitcoint. Azt csiripelik a madarak hogy Indiában meggondolják magukat a kriptotiltással kapcsolatban vagy legalábbis átgondolják. Ha esetleg ezt Kína is követné, az mondjuk biztos jó hatással lenne az árfolyamra meg mondjuk nem lenne rossz, ha most egy széles befektetői réteg jól belevenne jó pár milliárd dollár értékben :))

(#20533) GuMipOkE válasza BeLucZ (#20532) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

A sok év várakozás egy viszonylag statikus, pangó piacon képzelhető el, de ahol a háttérben ilyen erők mozognak, és szinte folyamatos változás van, ami a kilátásokat javítja, ott szerintem ennek nincs realitása. A korábbi két ciklushoz képest a jelenlegi piaci helyzet egészen más.

(#20534) BeLucZ válasza GuMipOkE (#20533) üzenetére


BeLucZ
addikt

Neked legyen igazad és lőjék fel a Jupiterig az árfolyamot! :)

(#20535) Dißnäëß válasza BeLucZ (#20532) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Gondoltam h csak be akarnak venni a cuccba, India is, Kína is. Kellett egy kis riadalom, aztán "ja bocs mégse, mert...." - és árfolyam száll, az érdekeltek meg addigra már szintén benne.

Szokásos, csak nekik nincs Musk-juk. :)

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#20536) SmOkaa


SmOkaa
csendes tag

Sziasztok! Binancere sepa utalás erste számláról ami az asszony nevén van, viszont binance account az enyémen. Sajnos csak miután elküldtem utána olvastam el, h egyezni kellene az adatoknak. Erste visszaigazolt, az utalás elment, binance semmi. Olvastam, h 7 munkanapon belül visszaküldik ilyen esetben. Tényleg küldik vagy kezdhetek futni a pénzem után? :W

(#20537) BeLucZ válasza SmOkaa (#20536) üzenetére


BeLucZ
addikt

Én Coinbasenél jártam így es ott simán visszaküldték a zsetont, igaz, addigra erősödött sokat a forint igy becumiztam "meglepő" módon....:U :U :U

(#20538) #25583896


#25583896
törölt tag

Boldog Bitcoin Pizza napot mindenkinek :)
(Laszlo Hanyecz 2010. május 22-én sikeresen vásárolt 2db pizzát 10.000 BTC-ért - ez volt az első alkalom hogy valaki fizetőeszközként használta a bitcoint.)

Bitcointalk
Tranzakció

(#20539) BeLucZ válasza #25583896 (#20538) üzenetére


BeLucZ
addikt

Jó drága pizza lenne az most ;] Bár ki tudja, lassan visszaterunk ahhoz az árfolyamhoz :D

(#20540) Agyrák666 válasza #25583896 (#20538) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Mindenkinek van ilyen tortenete..en 1.6 btc-t adtam el anno kb 5 ezer dollarert. :D

(#20541) HoppMaster válasza #25583896 (#20538) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Amúgy nem is konkrétan Ő rendelte.
Egy brit faszi fizette ki a pizzát és úgy rendelte meg a Hanyecznak haza.
Nem is a pizzériának ment a BTC.

(#20542) moon73


moon73
csendes tag

Nem cserélnék Muskkal, bármikor lepuffanthatja egy vagyonát bukó kisbefektető. :N

(#20543) BeLucZ válasza moon73 (#20542) üzenetére


BeLucZ
addikt

hát igen! talán gondolkozhatott volna mielőtt bepofázik egy olyat amivel milliókat tett tönkre! tudhatná hogy milyen befolyásos és mennyit árthat is a szavaival....
nincsenek mindenkinek évei hogy kivárja hogy felmenjen az árfolyam, mert rengetegen belerakták feltételezem az utolsó megtakarításaikat is. ráadásul még álszent is, mert év eleje környékén ő maga vásárolt be 1,5 Mrd dollárért bitcoint majd kitalálja hogy környezetszennyező ? Eddig nem tudta ezt vagy nem volt az ? Nagyon kedveltem eddig de sikerült megutáltatni magát gyorsan. Ha nem tud jót írni akkor inkább ne írjon semmit :) Csak nehogy úgy járjon mint a Kennedy.....

(#20544) A Zéé válasza BeLucZ (#20543) üzenetére


A Zéé
addikt

Gondolkozik ő, és nem random dobálja be ezeket a tweeteket, ne aggódj...
1-2 SpaceX fellövés árát biztos kitermelte ez a coinos "ámokfutása", meg gondolom a Tesla mérlege is kicsit szebb lett így a pénzügyi év végére. :U

Just a simple Lineman...

(#20545) BeLucZ válasza A Zéé (#20544) üzenetére


BeLucZ
addikt

Egy biztos, kurva sokan meggyűlölték most. Egy szimpatikus figurából közellenség lett kb... :(

(#20546) South Velen válasza moon73 (#20542) üzenetére


South Velen
addikt

Azért azt tegyük hozzá, hogy már épp (hasonlóképpen) halódott a kriptópiac mikor ilonka bedobta a twitter hestegbitcoint aztán a tesla btc vásárlást. Módszeresen meg volt ez tervezve a részéről.
Teljesen megfordította a trendet hónapokra.
Anélkül hónapokkal ezelőtt eljött volna az újabb kriptó tél.

Én aztán igazán rühellem ezt a pszichopatát, de azért mindez hozzátartozik az igazsághoz. Rengetegen nyertek, akik követték a doge-gal és időben szálltak ki, és rengetegen buktak akik késve érkeztek.
No nem mintha ez olyan jó cselekedet lett volna akár a btc, pláne a doge pump-, de most kb minden kriptóbefektető sározza őt, pedig nélküle hamarabb kifulladt volna ez a játszótér.
Persze nyilvánvaló, hogy manipulálta a piacot, és a szabályozatlan kriptó gambling térben ezt meg is tehette.... (és még azt mondják a decentralizáció a jövő.. pffff).
sajnos általában a gazdag emberek nem azért lesznek gazdagok mert olyan jó emberek lennének, éppen ellenkezőleg, gátlástalan pszichopatáknak sokkal egyszerűbb minden. Így működik a világ. Sajnos. Musk a legkevésbé sem kivétel, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#20547) sambenez


sambenez
addikt

Azt ugye látjátok, hogy miután a Musk tweet hatására esett a BTC elkezdett visszakúszni majd jött 2 újabb kedvezőtlen hír és azóta többet ment le mint amennyit Musk előidézett?
Én nem őt okolnám feltétlen a jelenlegi árfolyamért.
Aki meg az utolsó fillérjét teszi bele az meg is érdemli. Mindenhol elmondják annyit tegyél bele amennyi elvesztése nem fáj.

(#20548) Balion


Balion
senior tag

Számomra is hihetetlen, hogy egy emberről szól itt sokaknak ez a piac.
Kb. olyan súlyos, vagy súlyosabb hírek is voltak mostanában, ami befolyásoló tényező lehetett.
De ha ennyire meg vannak győződve egyesek a hatásáról, akkor őt is ugyanúgy indikátorként kellene kezeljék, mint ahogy a többi indikátort is (rsi, macd, stb. és ide beilleszteni az elon tweeteket is). Szerintem.
A piac mikor szólt arról, hogy jószívű befolyásos emberek azon vannak, hogy az átlagember megszedhesse magát?

Az meg a másik, hogy sokak szerint a korrekció ráfért a bitcoinra, hosszú távon jót tesz a piacnak. Persze ezt nehéz lehet elfogadni, ha az ember a csúcson pakolt bele pénzt.

(#20549) #49155328


#49155328
törölt tag

Ennyi! ;]

(#20550) HyP3b0y válasza BeLucZ (#20543) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

"Nagyon kedveltem eddig de sikerült megutáltatni magát gyorsan. Ha nem tud jót írni akkor inkább ne írjon semmit :)"

Azzal utáltatta meg magát, hogy összevissza tweetel? Mintha más témákban nem ezt tenné nap mint nap, csak téged eddig nem érintett. Véletlenül nem játszik szerepet az, hogy bukón áll jelenleg(!) a kriptod?
Nem csak neki köszönheted és azt ír amit akar. Nem tehető felelőssé olyanok buktájáért akik az utolsó megtakarításaikat bukták el. Tudod, ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. A kripto a mai világ legnagyobb nyílt hazárdjátéka. Arra se rakod fel a pénzed eszetlenül, hogy a F1-ben a legközelebbi versenyezen Raikkönen nyer, pedig több mint 100x szorzót adnak rá a fogadóirodák...

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.