Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) BeLucZ válasza tisztelturam (#21599) üzenetére


BeLucZ
addikt

Így van, vége mindennek..... Meneküljön, ki merre lát :D

Amúgy magyar idő szerint holnap este 9-kor lesz a nagy bitcoin konferencia, amin a bitcoin jövőjéről beszélgetnek majd a Musk, a Jack Dorsey és a Cathie Wood. Jó kérdés, hogy mennyire lesz befolyása a dolgokra nézve, de esélyesen pozitív kimenetelű beszélgetés lesz és gyanítom, hogy jó hatással lesz az árfolyamra, aztán majd kiderül. :)

(#21602) F_Balazs válasza BeLucZ (#21601) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Csak vigyen magával Musk egy Shiba Inu kutyust is, ugye.... :D

(#21603) nort_on


nort_on
senior tag

Izzítsátok a bankkártyákat, lassan kezdődhet a shopping. Már akinek maradt még muníciója. :U DCA forever. :DDD

(#21604) BeLucZ válasza F_Balazs (#21602) üzenetére


BeLucZ
addikt

Sztem a DOGE-nak lőttek :) Lassan naponta tweetel róla Musk és a kutyát sem érdekli már. Nem tudja felturbozni mar olyan könnyen az árfolyamot mint régen.

(#21605) tisztelturam válasza BeLucZ (#21604) üzenetére


tisztelturam
tag

Az kevésbé szokott segíteni egy coinon ha az alapító azt nyilatkozza róluk hogy hülyeség az egész... és a dogcoin alapítója ilyeneket nyögött pár napja... biztos olcsón vissza akarta venni :DD

(#21606) BeLucZ válasza tisztelturam (#21605) üzenetére


BeLucZ
addikt

Hát szerintem az már nem sokat nyomott a latba, mert alapból is elég tré volt már akkor az árfolyam.

Amúgy ez a DCA módszer működik a gyakorlatban is ? Próbálta már valaki vagy használja valaki ? :) Előbb mintha említette volna itt egy kolléga :) Utánaolvastam és jól hangzik csak gondolom nem minden esetben működik....

(#21607) devast válasza F_Balazs (#21600) üzenetére


devast
addikt

ath - 70-75 % -nál érdemes pedig bevásárolni... Annyira fordítva működnek az emberek... gyakorlatilag a rendszerbe van kódolva, hogy a tömeg bukik.

(#21608) tisztelturam válasza devast (#21607) üzenetére


tisztelturam
tag

Bukni csak azok szoktak akik nem bírják látni hogy 1-2-3 + évig folyamatosan -1-2-3+ millió ba vannak. Sosem értettem az ilyeneket. Tudom rohadt nehéz ,hiszen én is itt parádézok a mínusz 1.5 milliommal ,de a 2008-as válságból is felállt a világ...ebből is fel fgounk..

(#21609) nort_on válasza BeLucZ (#21606) üzenetére


nort_on
senior tag

Persze, hogy működik, milyen kérdés ez? :DDD Ez a hosszútávú befektetések alapja, hogy folyamatosan fektetsz be nem egyösszegben. Mivel előre nem tudhatod, hogy hol lesz az alja és a teteje. Így lesz egy jó átlagárad.

Pl egyösszegben betolsz 3 milliót ATH közeli áron, az most -1.5 millió. Ha DCA módszerrel fektetted volna be, pl 1-2 naponta 100-100 ezreket, akkor most csak - 500 ezerben lennél. 1 millióval megloptad magad. :U Ez csak egy példa, a konkrét számokat mindenki számolja ki magának.

Természetesen ez fordítva is igaz, ha ATH-ról 2x ATH-ra mentünk volna, akkor a DCA-val pont rosszul jártál volna.

Én 50k körüli árfolyamon szálltam be egy kis összeggel, de mivel folyamatosan naponta többször veszek kis összegben (farmolás), így az átlagáram lement olyan 33 körülire.

[ Szerkesztve ]

(#21610) mepet válasza F_Balazs (#21600) üzenetére


mepet
addikt

Igen kiábrándító, csak két és félszer annyi, mint tavaly ilyenkor. :C

(#21611) tisztelturam válasza mepet (#21610) üzenetére


tisztelturam
tag

Ez biztos boldogítja azokat akik mondjuk 45-50k + ért vannak a buliba :DDD

(#21612) JackFeryll válasza tisztelturam (#21611) üzenetére


JackFeryll
őstag

Azok meg is érdemlik ha két hét alatt akarták kivenni a lambot. Veszélyes lett az átlagemberre hogy ennyire elérhető lett a retail befektetés. Régen max az irreálisan magas költségű termékeket sózták rá az emberekre a bankokban. Most két kattintással ki tudja nullázni magát akár telefonról. :U

[ Szerkesztve ]

(#21613) nort_on válasza JackFeryll (#21612) üzenetére


nort_on
senior tag

+1000

Ez nagyon igaz, és sajnos ezzel sokan egyáltalán nincsenek tisztában. :(

[ Szerkesztve ]

(#21614) tisztelturam válasza JackFeryll (#21612) üzenetére


tisztelturam
tag

"Most két kattintással ki tudja nullázni magát akár telefonról. :U"

Aki hülye és ilyet tesz azt senki se fogja sajnálni megérdemli a saját nyomorát.

(#21615) F_Balazs válasza mepet (#21610) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Végülis, lehet relativizálni, hogy amúgy minden fasza, nincs itt látnivaló, mert 10000x jobban állunk mint 10 éve! :)

(#21616) dlaccc válasza F_Balazs (#21615) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Akkor most nézz bele a varázsgömbbe és mond meg, 10év múlva is hasonló lesz a helyzet? Már tolom is bele ahogy szól... ;]

(#21617) Foglalt név válasza tisztelturam (#21565) üzenetére


Foglalt név
addikt

(#21618) tisztelturam válasza Foglalt név (#21617) üzenetére


tisztelturam
tag

Deppl lefordította. Továbbra se látok ebben semmit a tőkémről. De légyszi szólj már oda a bankomnak vonjon már a tőkém után adot ,mert nem csinálják... :C :C :C

(#21619) Foglalt név válasza tisztelturam (#21618) üzenetére


Foglalt név
addikt

Elég lett volna az első mondatot. A tőkéd/vagyonod után adózol illetve az abból realizált nyereség után is.
Ha nem vonja a bankod, 2 lehetőség van, a. nem vagy svájci illetőségű, b. szegény vagy (van egy alsó határ, ameddig 0 az adó mértéke).
Egyébként cuki vagy, de semmi hatósági jogkörrel nem rendelkezem, hogy utasítsam a bankod (mikor vetted?).

(#21620) F_Balazs válasza dlaccc (#21616) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Én igazából csak annyit vélelmezek, hogy a korábbi végtelennek tűnő növekedést el lehet felejteni. Lehet átmenni szerencsevadászkodni az ilyen vizslacoin és hasonlókba, mert az ETH és BTC csak langyosvíz.

(#21621) tisztelturam válasza Foglalt név (#21619) üzenetére


tisztelturam
tag

1.5 éve ülök benne 21 millával

(#21622) szekra válasza tisztelturam (#21621) üzenetére


szekra
őstag

Akkor a b opció ;]

(#21623) devast válasza tisztelturam (#21621) üzenetére


devast
addikt

Most mondjam azt, hogy a 21 millád öreg motoros cryptosoknak játékpénz ? Itt minden fejben dől el. Aki a lambót hajtja, az nagy valószínűséggel fail lesz.

(#21624) dlaccc válasza F_Balazs (#21620) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Sajnos az a hajó már elment (verem is fejem a falba hogy anno garasoskodtam.. ilyen ez élet) Viszont még mindig nem tudni hova növi ki magát, szóval a kiszállás nem opció. Elvégre nem a nyugdíjalapom vagy vésztartalékom forog benne :U

(#21625) tisztelturam válasza devast (#21623) üzenetére


tisztelturam
tag

Nem kell semmit mondani rá. Sose mondtam hogy milliárdos vagyok. Soha nem is leszek az.
Én a tőzsdét pénzkeresésre használom..ugyanis ~2 év alatt 3-4 kattintásból lesz + 2-5 millió ft-om..ez több mint elég nekem ugyanis többszáz óra munkával keresek ennyit nem pedig pár kattintásból.
De hülyeségeket se kell terjeszteni mert az hogy a tőkéd után is adót kell fizetni az hazugság.
Mutasson itt a fórumban nekem bárki bizonylatot erről hogy történt valaha ilyen vele akkor elhiszem. Korábban volt amibe 4-5 évig voltam benne akkor se volt rá ilyen költség ugyanis milyen jogcímen lenne rá bármi ilyen?.. Ma se hallani ilyenről. Egyedül itt halottam ebben a fórumban. De érdekes érdemi infot továbbra se tud szállítani senki sem..

(#21626) #49155328


#49155328
törölt tag

;]

(#21627) h1mpi válasza tisztelturam (#21625) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Tőkére ilyen esetben sose lesz semmi adó csak a nyereség után. Teljesen ellentétes lenne minden eddigi gyakorlattal szemben. Én "hála" csak 480$-al vagyok bent, ami most 326-ot ér.
Ha eléri a 400-at kiszedem, nincs kedvem foglalkozni vele tovább. Rájöttem ez nem az én világom :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#21628) tisztelturam válasza h1mpi (#21627) üzenetére


tisztelturam
tag

Kirptóba én is csak 3 millióval szálltam be a fő vagyonomat semmi pénzért nem tettem volna bele az a tőzsdén van illetve sok más helyen lekötve amik szerencsére hamarosan lejárnak és "full" vagyonnal lehet majd tőzsdézni. Szerencsére egy ilyen összegnél már nem kell majd 1000ft-os emelkedésre várnom amik sokszor évekbe telnek hanem már 100ft-os mozgás is milliós bevételt jelent majd. Az meg pl sok papír estében egy napi mozgás :K
De jó lenne a kiprótból ezt a 3 millát is visszakapni.Sajnos rosszkor voltam rossz helyen :C

(#21629) #49155328 válasza h1mpi (#21627) üzenetére


#49155328
törölt tag

Minek rakod be a kenyérre valót :U :F
Papírkezűek hulljatok. ;]

(#21630) aradebil2 válasza h1mpi (#21627) üzenetére


aradebil2
senior tag

akkor már jobban jársz ha elfelejted, és beállítasz egy emlékeztetőt év végére, meg mondjuk 3 év múlvára :D

(#21631) Foglalt név válasza tisztelturam (#21625) üzenetére


Foglalt név
addikt

Neked azért beakadt valami ugye? Ott linkeltem a hivatalos oldalt, hogy hol kell a tőke után is adózni. Örülök, hogy neked nem, de egyetlen példából általánosítva megcáfolni egy kormányoldalt, csak magadnak fogsz tudni. :U

(#21632) tisztelturam válasza Foglalt név (#21631) üzenetére


tisztelturam
tag

Akkor máskor nem alap és általános tényként kéne közölni hogy a töke után adózni kell mert ebben a topikban garantáltan nem többszáz millióval van benne bárki bármiben hogy esetleg ez felmerüljön.. Amit linkeltál magyar oldalt én ilyen nem találtam de ha kimeleve képként berakod elolvasnám hogy ez kit és mikor érint mert mint írtam ilyenről soha nem halottam.

(#21633) emvy válasza tisztelturam (#21632) üzenetére


emvy
nagyúr

> mert ebben a topikban garantáltan nem többszáz millióval van benne bárki bármiben

Erre azért ne vegyél mérget.

while (!sleep) sheep++;

(#21634) h1mpi válasza #49155328 (#21629) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Hála istennek sokszor egy nap alatt keresek 500$-t, így nem nagyon fenyeget az éhenhalás ;). Játszani tettem be, hogy kutanuljam a Binanceot, de rájöttem ez nem az én világom, túl kiszámíthatatlan. Meguntam a játékot :)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#21635) #49155328 válasza h1mpi (#21634) üzenetére


#49155328
törölt tag

Mit szerettél volna, Lambót két hét alatt?
Sokat lehet tanulni de ahhoz a tanuló pénzt is megfizeted! ;)
Down trendben vagyunk, nem csak felfelé vezet az út.
Lejtmenetben is sokat lehet keresni! ;)

(#21636) KMT válasza nort_on (#21609) üzenetére


KMT
addikt

"Persze, hogy működik, milyen kérdés ez? :DDD Ez a hosszútávú befektetések alapja, hogy folyamatosan fektetsz be nem egyösszegben."

Hát őőőő... [link]

(#21637) h1mpi válasza #49155328 (#21635) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem kell Lambo :) Nekem ez nem fekszik, hogy évekig pihentetni kell a tőkét egy rosszabb időszak miatt. Inkább maradok a kereskedelemnél, ahhoz értek.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#21638) Zoli-bácsi válasza h1mpi (#21637) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

De ha ennyire nem kenyérre kell, (hisz van hogy egy nap alatt megkeresed az 500$-t,) akkor miért akarsz bukóval kiszállni? Miért nem hagyod bent, 2 évig rá se nézve?

(#21639) h1mpi válasza Zoli-bácsi (#21638) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Mert le akarom zárni ezt a részt az életemből. Pont nem érdekel az a 25e Ft bukó. A 400$-t meg csak úgy kitaláltam, mert kerek szám :DDD . Sok sikert azoknak akik benne vannak, kívánok Nekik 60.000-es árfolyamot :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#21640) Agyrák666 válasza h1mpi (#21637) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

,,ahhoz ertek"
Errol majd beszeljunk 4-5 ev mulva. Az utobbi 10+ evben kb minden csak felfele ment, konnyu azt hinni, hogy ertesz hozza.

(#21641) Out válasza h1mpi (#21637) üzenetére


Out
addikt

Én ha gyorsan akarok pénzt nyerni, akkor nyerő gépezek :DDD

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#21642) h1mpi válasza Agyrák666 (#21640) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Autókat adok-veszek. Ahhoz értek, ehhez nem, de érdekelt, ezért belekóstoltam. Maradok a saját világomban :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#21643) Plug Life válasza h1mpi (#21642) üzenetére


Plug Life
senior tag

A becsületes nepper 😂

(#21644) htc07 válasza Agyrák666 (#21640) üzenetére


htc07
addikt

azt tudjuk, hogy te mihez értesz a topikban. :K

(#21645) Agyrák666 válasza htc07 (#21644) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

[link] Csak ugy hivnak, hogy Kriptopápa. ;]

Holnap egyebkent Muskotaly fog beszelni. Kivancsi leszek ossze tud-e hozni egy fake bulllrunt. Ha valaki bekommenteli, hogy irany a hold, akkor sikerult neki.

[ Szerkesztve ]

(#21646) bayarena


bayarena
aktív tag

Melyik a legmegbizhatobb wallet? Milyen kockazatokkal jar, ha sajat walletben tartod a bitcoint?

(#21647) atee_13 válasza h1mpi (#21642) üzenetére


atee_13
őstag

Lambo van eladó? :P

(#21648) KMT válasza bayarena (#21646) üzenetére


KMT
addikt

Hardveres / offline készített papír. Az jár igazán kockázatokkal, ha máséban tartod. ;]

[ Szerkesztve ]

(#21649) Out válasza bayarena (#21646) üzenetére


Out
addikt

Ha elhagyod a visszaállítod kódot, az a legnagyobb kockázat, vagyis Te vagy a legnagyobb kockázat :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#21650) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Hirtelen megemelkedett az árfolyam :) Valaki jó nagy adag lóvét tolhatott bele és akkor még ma este lesz a nagy konferencia ami után lehet még jobban kilő az árfolyam aztán tu dö mún :) Musknak állnia kéne a szavát a Tesla újboli bitcoin elfogadásával kapcsolatban. ( legalább egy kicsit újra lenne hitele az embernek )

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.