Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) F_Balazs


F_Balazs
aktív tag

Még a 40k-hoz sem volt elég ereje az árfolyamnak, tartósan. :-/

(#21052) BeLucZ válasza F_Balazs (#21051) üzenetére


BeLucZ
addikt

Hát jah, ennyi volt a fellángolás, ez is igen szánalmasra sikeredett.... Még ha 50K-ról csúszna vissza kicsit, azt mondanám oké, de ez így megint híg fos, ide valami több kéne.

(#21053) Zoli-bácsi válasza BeLucZ (#21052) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

39,5. Aztamindenit de beesett 40-ről! :D

(#21054) BeLucZ válasza Zoli-bácsi (#21053) üzenetére


BeLucZ
addikt

Majd ha lesz stabil 45K, akkor lesz miről beszélni.... :) Addig ez egy csalódást keltő erőtlen próbálkozás.

(#21055) #49155328 válasza BeLucZ (#21054) üzenetére


#49155328
törölt tag

Brumm, brumm, a németek még júliusban bevásárolnak, elképzelhető, hogy benézünk 30 alá.
Amúgy mi a faxt aggódsz🤔 :F
Nem daytradelsz, chill out.

(#21056) h1mpi válasza #49155328 (#21055) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Egyre inkább úgytűnik a daytradenek van csak értelme. Aki meglovagolja ezeket a hullámokat, elég szépen keres.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#21057) htc07 válasza h1mpi (#21056) üzenetére


htc07
addikt

Sok sikert hozzá :D

(#21058) h1mpi válasza htc07 (#21057) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Napok óta ezt csinálom és csak nyerek rajta. Ha esetleg nem megy vissza 3%-ot akkor várni kell kicsit. Tegnap este is lement, most reggelre meg felment.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#21059) fradi81 válasza h1mpi (#21058) üzenetére


fradi81
veterán

Befektetni is kell de mellette jó dolog csinálni az adok-veszeket ki lehet fogni 10% közeli nyereségeket is, persze van hogy várni kell jó pár napot.

moto g72, Ninebot d28e

(#21060) OPiiPO


OPiiPO
addikt

heti aggódó rovat következik: Az olasz hatóságokat is nagyon aggasztja a kriptopiac

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#21061) BeLucZ válasza OPiiPO (#21060) üzenetére


BeLucZ
addikt

Na jólvan, akkor Kína és Hollandia után már Olaszországot is utálom a bitcoin ellenessége miatt :D Beszari banda mind.... Ahelyett, hogy kitalálnának valami jó kompromisszumot vagy szabályzást vagy esetleg valamit amivel a kormányok is jól járnak és nem tiltják meg a lakosságnak a bitcoin kereskedelmet vagy bányászatot, inkább betiltják az egészet meg megy a picsogás hogy jajj ilyen meg olyan veszélyes. Eddig nem volt az baszki ?! 13 éve létezik a BTC.... Remélem csak azért is fennmarad és bemutat egy nagy középső ujjat ezeknek az országoknak meg a károgóknak!

(#21062) Out válasza BeLucZ (#21061) üzenetére


Out
addikt

Én nem tudom mi lesz, de a szegényeknek tökmindegy hogy FIAT vagy Bitcoin a fizetőeszköz, nekik nem jut egyikből sem elég.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#21063) -Skylake- válasza BeLucZ (#21061) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Remélem csak azért is fennmarad és bemutat egy nagy középső ujjat ezeknek az országoknak meg a károgóknak!"

Édes istenem. Szinte látom magam előtt, ahogy ezt a kiscsportosok osztják az óvónéninek a délutáni szunya előtt. Tudod miért maradt fenn 13 évig ?

Mert hagyták.

"Ahelyett, hogy kitalálnának valami jó kompromisszumot vagy szabályzást"

Például ? Mivel lennél elégedett ? Érdekellentét van csak nem látod, ha a kormány BÁRMIT kitalál ami neki előny, az neked instant hátrány és sírhatsz tovább, hogy brühü köcsögkormánynemhagyszabadonélni. Azt nem érted többek között Te sem, hogy az egész cucc addig volt "az ami", ameddig nem terjedt el eléggé. Most, hogy a kőműves is ezzel játszik két járólap között, most már ugyan olyan eszközzé válik mint bármilyen egyéb pénzügyi eszköz és VAGY szétszabályozzák majd, vagy ha nem tudják akkor betiltják a picsába és az életbe nem fogod tudni pénzre váltani, mert ennek a sikerességét nem Te fogod eldönteni, hanem a kormányok/jegybankok és társaik. Ha ők úgy döntenek, hogy ez off, akkor ez bizony off akármekkora ujjad van. Nagyon édes ez az anarchista hozzáállás, hogy majd most megmutatja a kisember, de ne legyél ennyire naív. Eddig sem Te hoztad a szabályokat , ezután sem Te fogod.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#21064) BeLucZ válasza -Skylake- (#21063) üzenetére


BeLucZ
addikt

és ha világszerte csak úgy betiltanák akkor az a sok millió ( vagy inkább tíz millió ) ember akinek ebben van érdekeltsége, csak úgy hagyná némán, gondolod ?

(#21065) gaborn1 válasza BeLucZ (#21064) üzenetére


gaborn1
tag

Ez nem úgy működik, hogy bejelentem, hogy most ettől a pillanattól akkor tiltva van, soha többet sehol btc.
Fokozatosan jönne a tiltás, szabályozás, ami miatt mindenki el akarna adni, ez magával hozná az árfolyam padlózást.

Mire menne az a sok millió/tíz millió ember ha neki áll mondjuk tüntetni szerinted?
Kitalálják, hogy jajj, most akkor ezentúl nem használunk bankokat meg pénzt, minden tranzakciót kriptóval bonyolítunk le? Sok sikert hozzá, ha sehol nem fizethetsz kriptóval. :U

(#21066) BeLucZ válasza gaborn1 (#21065) üzenetére


BeLucZ
addikt

A francba is, hogy nem 2008-ban szálltam be a buliba.... :D

(#21067) F_Balazs válasza BeLucZ (#21064) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Ha crash van, akkor bizony dollár százmilliárdok égnek el...és ez ellen nem lehet tenni semmit. Pont azon gondolkodtam, hogy mostanában a BTC-re egy doboz sör árát sem lehet rábízni... ebben nagy pénzeket tartani... öngyilkosság.
Őszintén szólva nem tudom mire az a nagy optimizmus sokak részéről, akik itt hónapokon belül tartós 70-100k közötti árfolyamot vizionálnak. Ilyen ellenséges klímában? Ugyan...

[ Szerkesztve ]

(#21068) BeLucZ válasza F_Balazs (#21067) üzenetére


BeLucZ
addikt

Sajnos tökéletesen igazad van :( RIP BTC, RIP CRYPTO :O

(#21069) F_Balazs válasza BeLucZ (#21068) üzenetére


F_Balazs
aktív tag

Az a korábbi önfeledt, folyamatosan fejlődési pálya megtört elég szépen. :( -..-
Persze erre mondják, hogy nem kell sírni, 1 éve ilyenkor 10k volt.... :D

[ Szerkesztve ]

(#21070) #49155328 válasza BeLucZ (#21068) üzenetére


#49155328
törölt tag

Sajnos vége van. Why I sold all of my Bitcoins. Its Over!

Be is váltottam mindent $-ra.

[ Szerkesztve ]

(#21071) tisztelturam válasza #49155328 (#21070) üzenetére


tisztelturam
tag

Vége ja..ezért jó ide járni. Jobb mint a showder klubb :C

(#21072) OPiiPO válasza #49155328 (#21070) üzenetére


OPiiPO
addikt

Van még remény, a videó végén (8:30-nál) mondja hogy a Dogecoinjait megtartotta.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#21073) #49155328 válasza OPiiPO (#21072) üzenetére


#49155328
törölt tag

Igen! ;] :C

(#21074) Agyrák666 válasza #49155328 (#21073) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Mert a doge 1 dollar lesz minimum a kovetkezo bikanal. Ez egyertelmu

(#21075) devast válasza #49155328 (#21070) üzenetére


devast
addikt

Az az igazság, hogy ez már el lett játszva jópárszor, hogy így vége úgy vége, volt 75%-os esés is stb... Aki pár hónapja 60k-n mondogatta, hogy ha lemenne x-re venne, na annak kell most venni. Aki meg eladja, az a későbbiekben csak magára vethet, hogy felült az ilyen manipuláció hullámokra. Simán lehet benne egy esés, akár 20k-ig is, de amíg jönnek a blokkok addig nincs vége. Lehet egy 4 éves medvepiac? Lehet. De vége...

(#21076) #49155328 válasza devast (#21075) üzenetére


#49155328
törölt tag

Hát szerintem sokan örülnénk egy 20k árfolyamnak. ;)

(#21077) F_Balazs


F_Balazs
aktív tag

A pár nappal ezelőtt 41xxx-hez képest sikerült benézni 37xxx-be. Emiatt kinek lehet gratulálni? :D Nagyon hisz magában a piac...
Én bányászgatok is, gyakorlatilag mostanában a napi hozam ~200Mh/s mellett arra nem mindig elég, hogy egyáltalán szinten tartsa a portfóliót. :-//

[ Szerkesztve ]

(#21078) tisztelturam válasza Agyrák666 (#21074) üzenetére


tisztelturam
tag

Erre befizetek ha az valaha 1$-ig felmegy..szerintem esély nincs rá

(#21079) #49155328 válasza tisztelturam (#21078) üzenetére


#49155328
törölt tag

Akkor kezdheted is. ;)
Kövi bull runban, tuti űbereli.

Nem mindha volna értelme, de ez van.

(#21080) tisztelturam válasza #49155328 (#21079) üzenetére


tisztelturam
tag

Ha nincs értelme mire menne fel?
Mert pl az ethereumot megértem mert az jó szerődéseket köt meg elég sok helyen jelen van már az "növekszik" mehet felfelé. De a Dogcoin mögött mi van ami miatt megháromszorozódna az értéke?

Mondjuk ADA-ba is azért ugrottam bele mert sok ilyen "szakértő" 5-10$-ra mondta...és látom mennyire megy afelé...hamarabb lesz megint 1 alatt ez a fos :( Sose fogok kiszállni belőle nyerővel

(#21081) #49155328 válasza tisztelturam (#21080) üzenetére


#49155328
törölt tag

Szerintem maradj az etf-nél meg a részvényeknél, mert fogalmad nincs mibe fektettél.

Az idén nem lesz Lambó! :U

Ha a youtube-os szakértőkre hallgatsz akkor magadra vess. :N

Lesz az Ada több is, de nem idén.

Tessék berakni valamelyik node-ba és elfelejteni egy időre.

[ Szerkesztve ]

(#21082) #49155328 válasza tisztelturam (#21080) üzenetére


#49155328
törölt tag

Amúgy meg szar fos Cardano, hogy egy év alatt csak 37x-et csinált. Pfejjj. ;]

Itt olvashatsz a projektről, hogy mibe fektettél. https://cardano.org/
Még a felénél jár a fejlesztés. Türelem. ;)

(#21083) BeLucZ válasza F_Balazs (#21077) üzenetére


BeLucZ
addikt

Gyász az egész.... Bikapiac mi ? :) Ha a 40-42K nagy falat, akkor nincs miről beszélni. Csak tudnám, hogy miért ilyen harmatos az egész :) Miert nem sikerul attorni a 42K-s ellenallast ? Ennyire nem hisz mar senki a bitcoinban ezek szerint ?! :F :F :F

(#21084) Zeki válasza BeLucZ (#21083) üzenetére


Zeki
nagyúr

Talán mert nyárra a hasznot kell realizálni. Majd ősszel mehet a pénzbetolás.
Vagy ahogy anno írtam az öreg tőzsdecápától idézve, amikor már a háziasszonyok is veszik, akkor kell kiszállni.

[ Szerkesztve ]

(#21085) tisztelturam válasza #49155328 (#21081) üzenetére


tisztelturam
tag

Részvénynél maradok mert ott is várakozás van. ETF nincs, minden fillérem amit feltoltam ADA-ban van és ott még hosszabb várakozás jön ahogy látom. De nem gond várni tudok csak nehéz na :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21086) csaba951 válasza BeLucZ (#21083) üzenetére


csaba951
veterán

Azért, mert a BTC bika piachoz éppen nagyon rossz az időzítés.
Egyrészt: Sell in May and go away!
Másrészt: A FED döntése után esnek a részvény árak.
Ilyen negatív környezetben lehetetlen felfelé menni.

Más. Számomra teljesen meglepő módon várhatóan tovább fog esni a (BTC) difficulty. Ezek szerint további farmokat kapcsoltak le a Kínában. Ez azért rossz, mert lehet, hogy ezzel eladási nyomás kerül a bánya tulajdonosokra. Kénytelenek lesznek (BTC-t) eladni, hogy "valódi" pénzhez jussanak amivel költöztetni tudják valahová a gépparkjukat. Ez se fogja felnyomni az árfolyamot.

+1: DJI zsinórban 9. napja esik. Ez azért évtizedes távon is kirívó ritkaság.

[ Szerkesztve ]

(#21087) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Napi BelucZ kérdés: Mikor lesz már 50 ezer a BTC ??? :D

Valaki dörzsikézze már meg a varázsgömbjét és legyen kedves beböfögni a választ. Köszi :) ;] :P

(#21088) UberMutant válasza BeLucZ (#21087) üzenetére


UberMutant
őstag

2023 áprils 14

(#21089) #25583896 válasza BeLucZ (#21087) üzenetére


#25583896
törölt tag

Augusztus 23. Szívesen ;]

[ Szerkesztve ]

(#21090) F_Balazs


F_Balazs
aktív tag

Úgy néz ki ma is a szokásos a napirend; Megyünk lefelé. :C

(#21091) #49155328 válasza F_Balazs (#21090) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nyár van ez ilyen lesz.
Amúgy van btcdown és btcup.
Hozza amit hozni kell. ;)

(#21092) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Na most én is megszívtam :) Drágábban vettem tegnap a BTC-t, mint a mai napi árfolyam. Várok.... :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#21093) BeLucZ válasza #49155328 (#21091) üzenetére


BeLucZ
addikt

Úgy bírom, hogy mindig meg van valamivel magyarázva, hogy miért esik az árfolyam :D
Egyszerűen csak egy harmatos libafos az egész BTC :D Megingott a bizalom és a kutya se rak bele pénzt a jelek szerint. Azt hitte mindenki, hogy örökké tart majd a jóság. Kínai vezetés bekaphatja amúgy keresztbe bő nyállal, ő a fő bűnbak, minden rossz okozója. :(((

(#21094) Zoli-bácsi válasza BeLucZ (#21093) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

"Azt hitte mindenki, hogy örökké tart majd a jóság"

Tudnál mutatni ilyen embert? :D

(#21095) htc07 válasza BeLucZ (#21093) üzenetére


htc07
addikt

Add el amid van, akkor nem kell olvasnod a magyarázkodást, meg az egész topikot :K

(#21096) gaborn1 válasza BeLucZ (#21093) üzenetére


gaborn1
tag

Aki shortol annak most is jóság van, sőt lehet csak most kezdődik az igazi jóság neki. ;]

(#21097) Agyrák666 válasza Zoli-bácsi (#21094) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Beluc aki bevasarolt majdnem alltimehighon, es most 2 evig fog sirni. ;]

(#21098) devast válasza Agyrák666 (#21097) üzenetére


devast
addikt

Mert rosszul csinalta. Ha idoziteni akarod a piacot, akkor kell venni mikor mindenki sir, es akkor kell eladni amikor mindenki vasarol.

(#21099) fireman123 válasza BeLucZ (#21093) üzenetére


fireman123
őstag

tényleg nem bántásból mondom, de Te komolyan nem unod még ezt a rinyálást :DDD ? ....rosszkor voltál rossz helyen és drágán vettél kriptót, van ilyen, én 2,5 évig voltam mínuszban az előző ciklusban de eszembe nem jutott itt sírni naponta, hanem csendben kivártam az idei emelkedést és már szebb a világ :) , .....egyszer majd felmegy és plusszban is lehetsz, az is lehet, hogy csak a 2024-es következő btc reward felezést követően (de persze erre sincs biztosíték, hogy mindig egyformán viselkedik), ....tényleg idegesítő olvasni, hogy naponta 5ször leírod ugyanazt már hetek óta, ....ezt akár 2024-ig :D olvasni unalmas.... az látszik, hogy nem neked való a kriptó, sajnos itt is lehet rossz döntéseket hozni, de annak viselni kell a követekezményeit amit célszerű lenne magadban lerendezni, ......amint nullán leszel vagy kevesebb mínuszban add el és vegyél inkább állampapírt, ...és tényleg nem akarlak bántani, de lassan Te leszel a topic "bohóca" ....persze jó értelemben :) ...persze egyébként nyilván azt írsz amit akarsz és akárhányszor, csak unalmas a teleszemetelt topicban annyit továbbgörgetni.....no offense :R

[ Szerkesztve ]

(#21100) BeLucZ válasza fireman123 (#21099) üzenetére


BeLucZ
addikt

hidd el, sokan már csak miattam olvassák a topikot, különben nagyon langyos lenne :D :D :D

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.