Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Bioshock

Hozzászólások

(#1801) vazimódó válasza 1face (#1799) üzenetére


vazimódó
senior tag

Köszi. :R
8800GTS-el ezzel adriverrel nyomtam végig a gémet és valóban érezhető a gyorsulás az előző driverekhez képes. :R

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#1802) Pala


Pala
veterán

Az Olmypus pályától még mennyi van vissza? Nemrég öltem meg Ryant, hirtelen azt gondoltam, hogy ez a vége.

(#1803) Eagle16 válasza Pala (#1802) üzenetére


Eagle16
addikt

Az már igencsak a vége felé van...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1804) Pala válasza Eagle16 (#1803) üzenetére


Pala
veterán

Phuh, hát akkor nem valami hosszú a játék. :U

(#1805) Boglya válasza Pala (#1804) üzenetére


Boglya
senior tag

Én is Olympusnál tartok, a vége felé sajnos kezd ellaposodni a játék. Amúgy jó kis gém ez, a hangulatot eltalálták.

(#1806) Janoska26


Janoska26
addikt

azta rohatt bombát elég volt összerakni, főleg úgy , hogy folyamatosan a oda mutatott, az alkatrészekhez meg nem :DDD

(#1807) Eagle16 válasza Janoska26 (#1806) üzenetére


Eagle16
addikt

Jah, hát igen, ott keresgélni kellett, Én is elvoltam vele egy darabig :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1808) Csiborbogár válasza Eagle16 (#1807) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Ettől lesz izgalmas! ;)

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#1809) adalbert1 válasza Pala (#1802) üzenetére


adalbert1
veterán

Na ott engem nagyon meglepett a story, én is azt hittem, hogy vége lesz.

(#1810) adalbert1 válasza Janoska26 (#1806) üzenetére


adalbert1
veterán

Ja, engem főleg az szívatott meg, hogy a kislányok miatt már azelőtt kinyírtam minden bigdaddyt, így lenyomhattam 1-2-t mégegyszer újra. A palackokat könnyű volt összeszedni, van pár a pályán, viszont a nitroglicerinnél sehogy nem akartam vagy egy jó 5 percig megtalálni a kapcsolót.

(#1811) Janoska26 válasza adalbert1 (#1810) üzenetére


Janoska26
addikt

miért kellett újra???Én is lenyomtam a nagycsávókat, viszont amikor aktív lett a küldi, akkor szépen visszamentem a holttestükhöz, és felszedtem a cuccost oszt jóidő :DDD azok a rohadt palackok megszívattak, mert ugye nem akarta felvenni a csákó, énmeg aszittem, hogy a lángszórómba való valami, ki is nyomtam belőle mind a 3 cundert de még akkor sem akarta felvenni a szemétláda :DD

(#1812) Stalker-2572 válasza ssolitude (#1773) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Mi a 3.?

Bioshock Review [link] R :)) FL

All Black...

(#1813) strebacom válasza ssolitude (#1794) üzenetére


strebacom
senior tag

Nem szabályos idöközönként akad, hanem véletlenszerüen, próbáltam ugy is, hol ahol akadt elmentettem és késöbb vissza töltöttem, és jó volt, ez ilyen..... :F :F

(#1814) Pala válasza Janoska26 (#1811) üzenetére


Pala
veterán

Muhaha, akkor én szerencsés vagyok mert az egész pályát kivégeztem kb. 15p alatt. :DDD

(#1815) Janoska26 válasza Pala (#1814) üzenetére


Janoska26
addikt

Én szépen körbejártam, mindent átkutatok, megkeresek, becserkészek. Ráérek, olyan szépen fut a gépen, hogy öröm nézni ;) :DD

[Szerkesztve]

(#1816) Janoska26 válasza Pala (#1814) üzenetére


Janoska26
addikt

mmégegydupla hsz. :F :F

[Szerkesztve]

(#1817) Pala válasza Janoska26 (#1815) üzenetére


Pala
veterán

Te a spec bioshockos NVdrivert használod? Mert én nem.. :)

(#1818) pisti válasza Pala (#1814) üzenetére


pisti
őstag

Ne csodálkozz, hogy rövid a játék, ha csak átrohansz rajta.

(#1819) Pala válasza pisti (#1818) üzenetére


Pala
veterán

Nem rohanok, csak gyors vagyok, de bejárok mindent, csak nem állok le nézelődni. Mivel amúgy is Rambo üzemmódban játszok minden fps-t, így hozzám ez áll közel, a lopakodós-taktikázgató stílust kedvelők meg úgyis ráérnek. :D

(#1820) ssolitude válasza strebacom (#1813) üzenetére


ssolitude
őstag

A konfigodnak elégnek kellene lennie. Bár GTXULTRÁT még nem láttam:)
Valami konfig probléma van ott. Jól jöhet az optimalizáláshoz: [link]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1821) ssolitude válasza Stalker-2572 (#1812) üzenetére


ssolitude
őstag

''If the player harvested a few of the Little Sisters but saved most of them, the ending is the same as if Jack harvested the Little Sisters except Dr. Tenenbaum's voice has a sadder tone than the original angry tone. This has come to be called the ''3rd Ending'' by most fans.''
A ROFL remélem nem nekem szólt... :U

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1822) Janoska26 válasza Pala (#1817) üzenetére


Janoska26
addikt

Én sem, ezer éve tettem fel, valami 91.77-es nvidia driver, asszem ezt adták anno gyáriba a karimhoz, eddig semmi bajom nem volt vele :)

(#1823) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

már túl vagyok Ryan-en és eljutottam egy helyre, ahol egy csigalépcső szerűség van, az aljában egy ajtóval, amihez 4 számjegyű kód kell, de nem tudom hekkelni, hol találom meg a kódot? Az ajtó fölé már nem emlékszem mi van írva, de a pali neve is benne van, aki átvette az irányítást:D

(#1824) Apophis


Apophis
őstag

Másodszorra is rövid volt :) Ez alkalommal igyekeztem választékosabban játszani, az összes sistert megmentettem, minden fegyvermod megvan, tonic, research. Valahogy most jobban élveztem, de a vége felé így is monotonná vált. Örök probléma, hogy miért használjam a sok plasmidot és fegyvert, ha bárki megfekszik egy szál shock+''nyíl-a-fejbe'' duótól? Utána még a nyilat is visszakapom, meg se tudnak lőni. Persze mókás felgyújtani, plafonhoz csapni, fagyasztani, méheket ráküldeni, de nagyon fogy az Eve, közben meglőnek, egyik sem öl azonnal etc. Ott a két nevetségesen OP kombó. Lvl2 discharge+electric flesh instant agyoncsap bárkit, aki megüt, a mellette támadó 4 másikkal egyetemben. Franciakulcs egy ütéssel öl. Másik gondom a hackelés: érdemes megvenni minden physical és combat slotot, de engineeringet minek? Fillérekért veszek/feltalálok hacktoolt, berakom a hackers delightot, kész. Haszontalanok. Big Daddy harc: az első 2-3 szenvedés, vége felé, ha akarom, franciakulccsal verem agyon - csak így lassú, 2 tár electric buck-al meg 10 sec az elite Rosie.
Más: ma kezembe akadt barátom PcGuru-ja, amiben 9.6 (!!!) pontot kapott a game, ennyit olyanok nem kaptak, mint a Deus Ex, ami szvsz egy klasszissal jobb, de említhetném bármely másik korszakalkotó játékot, 92-95% (és ennél többet érdemlő játékot nem hiszem, hogy mostanában csinálnak...). És elnézve a netet, csupa 95-100% .Lehet, hogy bennem van a hiba, de a játék már csak a rövidsége miatt sem kaphat 90%-nál többet, és akkor nem beszéltem a cizellálatlan fegyver- és harcrendszerről, monotonitásról, rosszul beállított nehézségről, nehezen kijátszható szerepekről (lopakodás, hacker, rambo, ''csendes gyilkos'' karakterek, amiknek az alapjai megvannak, de a pályák nem adnak módot a használatukra).

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1825) Alvin_ti4200 válasza Apophis (#1824) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

én is ma kaptam kézhez a Gurut, igaz nekem ez tiszteletpéldányként jár, mint cikkíró:B Engem is meglepett a 96%, pláne azután, hogy a 88%-os Medal of Honor: Airborne-nál negatívumként hozták fel a rövid játékidőt. Hát ez van, amikor nem ugyanaz az ember teszteli mindkét játékot:) A DDR3 tesztet és a World In Conflict teljesítménytesztet tessék aktívan olvasni by the way:C

(#1826) Pala válasza Apophis (#1824) üzenetére


Pala
veterán

Szinte minden egyes szavaddal egyetértek! :R
Mondjuk az egész első bekezdésed lényegében azt takarja, hogy nem teljesen kiegyensúlyozott a játék, és ezt én is észrevettem; vannak domináns harceszközök, és kevésbé hasznos cumók (függetlenül attól, hogy ki milyen stílusban játszik). Én is a franciakulcsra, shotgunra meg a machine gunra szavazok, a plazmidok elsősorban inkább az ellenfél zavarását, ideiglenes harcképtelenné tételét idézik elő. Egyszer megpróbáltam csak Lev2 Insect Swarmmal kinyiffantani egy Big Daddy-t, hát, jóval tovább tartott és ő is többet sebzett rajtam sokkal.
Én is azt vallom, hogy ebben a műfajban a Deus Ex sokkal magával ragadóbb és kiegyensúlyozottabb, még 7 év után is! :R

(#1827) Apophis válasza Alvin_ti4200 (#1825) üzenetére


Apophis
őstag

Ezért nem veszek én semmi ilyen jellegű lapot, nagyon komoly a szórás, hardwer témában meg inkább online tájékozódom.

Értékelésről: nálam az FPS etalon a Deus Ex, aminél egyetlen negatívumként a gyengén kivitelezett harcot lehet felhozni, ez is jórészt technológiai korlát volt annak idején. Minden más tekintetben a játék tökéletes. Pont. Ezért kap 95%-ot; a grafikát figyelmen kívül hagyva a mai FPS-ek labdába sem rúgnak mellette, mindegyiknek vannak nagyon komoly hiányosságai. Nem tetszik a mai ''fejlesszünk mindenkinek'' tendencia, nincs a piacon egy komoly RTS (SC:BW óta nem voltak képesek jobbat alkotni, mindössze 3-4 játék közelítette meg) vagy egy profi multira alkalmas FPS és MMO (lásd CS 1.6 óta a CS:S, Q3 óta 2k4 alkalmas pótszernek, DaoC óta nincs használható MMO) mert a HC réteg töredékszázalékokat tesz ki, én például keresztbetett ujjakkal várom a WAR-t, a UT3-at és a SC2-t, HÁTHA, és közben el-elborzadok az újabb agyonhypeolt videókon.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1828) Pala válasza Apophis (#1827) üzenetére


Pala
veterán

:R:R:R
Végre valaki, aki az őt megillető pozícióban emeli a Deus Exet! :R
Bár nyílvánvalóan ízlés kérdése, hogy kinek melyik világ jön be, de játékmenet tekintetében ebben a kategóriában a DE verhetetlennek tűnik számomra is (jó lenne mai grafikával remakelni az egészet! :R )
Mondjuk a Bioshock még így is kitűnik a tömegből, mert van benne ötlet, egyedi világa van egyedi körítéssel, és hangulattal.

(#1829) joshua7 válasza Boglya (#1805) üzenetére


joshua7
veterán

Hát ja. Ott tartok, h valami cuccot kéne kikísérletezni és összetevőket kell keresni. Természetesen egyesével. :U Innen (Arcadia) mennyire lehet még a vége? Mert eléggé ráúntam a progira.

Semper Fi

(#1830) Pala válasza joshua7 (#1829) üzenetére


Pala
veterán

Szerintem kb. a felénél lehetsz.

(#1831) Johnny Cage válasza Pala (#1828) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Az a baj, hogy a kreativitás a különleges atmoszférában és (többé-kevésbé) egyedi vizualitásban merül ki. Az egyik fejlesztő egyszer beszélt arról, hogy kezdetben az ellenfelek csak egymással harcoltak volna, tehát nem volt tiszta koncepció a játékmenetről. Nyilván minden játék sokat alakul, csiszolódik a fejlesztés során, de ha nincs világos elképzelés arról, hogy a játék miként működjön, abból véleményem szerint nehezen lesz kiforrott játékmenet.

És éppen ez a baj a Bioshock-al is: látszik, hogy a fejlesztők fejében egy látványos interaktív múvi képe lebegett, és magát a játékot egy kicsit háttérbe helyezték a különleges hangulat javára. Egyik sem sikerült igazán jól.

(#1832) bim


bim
veterán

annál a résznél ahol megkapjuk a fényképezőt és rögtön le kell fotozni a kampokezü tagot azon a pályán ugy emlékszem csak mégegyel tallkoztam.azt le is kaptam.de mégegy van ott?előbb lőttem mint fotoztam volna? :F ott állok a rácsnál és nem nyilik. :O
halotan s jo ha meg van örökitve?
kész vagyok ettől a fotozos résztől.remélem több ilyen nem lesz a játékban. :((

(#1833) Janoska26 válasza bim (#1832) üzenetére


Janoska26
addikt

azon a pályán szinte sok olyan kampókezű ellenfél van, mászkájjál csak rendesen, nem kell egyből a rácsos ajtót célozni, nézd meg a térképen van ott még mit becserkészni ;)

(#1834) bim válasza Janoska26 (#1833) üzenetére


bim
veterán

majd este nekirugaszkodom előröl annak a fejezetnek. :B

(#1835) pisti válasza bim (#1834) üzenetére


pisti
őstag

Rikító aranysárgán világítanak a hullák, egyébként is azokat kell lefényképezni, tekintve, hogy azaz elmebeteg megöletni akarja ezeket a tagokat veled.

[Szerkesztve]

(#1836) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Olyan fura, néztem, hogy olyan a játék néhol, mintha szaggatna, érdekes, mert közben fraps szerint nem nagyon volt ott 30 fps alatt, olyan, mintha fizika idején néha lagzana a dolog. Másnál is?

I am having fun staying poor.

(#1837) snecy válasza bim (#1832) üzenetére


snecy
senior tag

Van egy világító hulla egy ilyen könyvtárszerűségben is, én azt felejtettem el lekapni, és csak hosszas gondolkodás után jutott eszembe hogy az maradt ki.

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#1838) Boglya válasza Drizzt (#1836) üzenetére


Boglya
senior tag

Nálam egyrészt valamiért a fizikát kb 10fps-el számolja (ilyet a Two Worldsben láttam még), ezért ha erre figyelek, néha látom h az ellenfelek szaggatva esnek össze, másrészt az összes textrúrát pálya közben tölti be, ami miatt először elég ronda látvány tárul elém és amikor egy nagyobb új textúra közelébe érkezek akkor nálam is egy-egy tizedmásodpercre megakadozik.

(#1839) Boglya válasza Apophis (#1824) üzenetére


Boglya
senior tag

Big daddyket sztem maxra tuningolt puskával robbanógolyóval legkönnyebb elintézni, kb 1 másodperc:D.

(#1840) Csiborbogár válasza Boglya (#1839) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Igen, easyben, és nem Elite Big Daddy ellen elég lehet, különben nem. Puskával? pffff :(

Egymagos 3400+ egy kicsit kevés a karidhoz is, de a gammához is. Egyszerűen nem szolgál ki rendesen.

[Szerkesztve]

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#1841) Janoska26 válasza Csiborbogár (#1840) üzenetére


Janoska26
addikt

Én is easyn nyomtam végig, asszem a jó végét kaptam, 1 kivételével mindet megmentettem, hálásak is voltak :DD asszem megyek 1 fokozattal feljebb, és harvestelek kicsikét :DD mondjuk az a főmufti elég laza volt, így 2 rakéta, 1 ampulla fecskendő, 2 rakéta, egy kis szuri, ezt 4-szer oszt jóvan :DD

(#1842) Mozso26 válasza Janoska26 (#1841) üzenetére


Mozso26
senior tag

Én mediumon vittem végig h még izgalmasabb legyen. Fantörpikusan jo volt a hangulat. Kivállo a jatekmenet a hangok, nekem a graf is bejött, rég játszottam ilyen jot. Kellemes csalodás volt.Kár h egy szot sem értettem belöle az angol tudásom zero.Esetleg egy linket ha tudnátok adni h miröl is volt itten szo :B

(#1843) Janoska26 válasza Mozso26 (#1842) üzenetére


Janoska26
addikt

ja a hangok azok odavágtak, ilyeneket nem nagyon hallottam még eddig míg ebben :Y :C

(#1844) mad1 válasza Alvin_ti4200 (#1825) üzenetére


mad1
veterán

csigalepcsonel az F.Fontaine liftkaput hogy nyitottad ki?most en is ott jarok.tudnal segiteni?kell hozza kód?ha igen mi lenne az?

[Szerkesztve]

Ne szemetelj ! = Steam

(#1845) Boglya válasza Csiborbogár (#1840) üzenetére


Boglya
senior tag

Easy, ez igaz, sima Big Daddy ellen néha elég 1 skúló, elite ellen 2, közelről az arcába:). Mediumon már gondolom 3 v 4 is kell, de a sebességtuninggal azt is elég gyorsan ellövi a puska. A robbanótöltény nagyon erős... Majd lenyomom később hardon is, de most egyelőre elég volt egyszer.
3400+ amikor a gépet vettem még elég erős proci volt, kétmagosok 60 rugónál kezdődtek és az általam próbált játékoknál nincsenek sebességgondjaim egyelőre (kivétel a Supreme Commander). Bioshock is maxon megy 25-35fps-el.

(#1846) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok, lenne egy kis gondom eme szoftverrel: az első rész simán megy, majd mikor a buvárharang leér és töltené a következő szakaszt, elkezdi tölteni majd újraindítja a gépet...
Annyira sikerült jutni, a legújabb Realtek driverrel, és nVidia driverrel h most már nem indul újra, csak kilép win-ba a program szabálytalan műveletet... üzivel.
Utoljára ilyennel nForce 2-es lapnál találkoztam és ott a hangvezérlő volt a hibás, de itt bármit csinálok kifagy.
Konfig:Abit AN8 Ultra, AMD Athlon64 3200+ @3800+, 1GB DDR,Asus Extreme 6600 GT, WinXP.
Vmi 5let, mert én kifogytam...

no brain, no problem

(#1847) joshua7 válasza Pala (#1830) üzenetére


joshua7
veterán

Hány pálya, lehet tudni?

Hétvégén játszogattam vele, most valamivel jobb már a véleményem. :) Igaz, most meg asszem bombához kell összetevőket gyűjteni... :)

Semper Fi

(#1848) Pala válasza joshua7 (#1847) üzenetére


Pala
veterán

Darabszámra nem tudom pontosan. Ahol most vagy, onnan olyan 3-4 pálya van még hátra.

(#1849) feka007


feka007
nagyúr

Leszedtem a játékot, de rossz a verzió, rosszul megy fel, nem indul el. :O :W

(#1850) keIdor válasza feka007 (#1849) üzenetére


keIdor
titán

psszt..... ezt ne itt!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Bioshock
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.