Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#96) Kubbi


Kubbi
tag

Sziasztok!
Lenne egy ABIT KT7E rev1.1 -es alaplapom, amibe egy 1100-es duront szeretnék beakni anyunak, hogy elmerüljön a számítógép rejtelmeiben... A probléma az, hogy az ABIT honlapján, csak 1.0, és 1.3-as biost találok. Most akkor mi a teendő?!
Illetve ilyen üzenetet tesz ki az indítóképernyőn, hogy ''CPU is unworkable or ha been changed. Please rechek - CPU SOFT MENU'' Az 1100-es duront, 1100-es athlonnak írja, 100-as FSB-vel, illetve ha megnézem a soft menüben, akkor 5X100 az órajele.Ha a biosban megváltoztatok valamit, cmos reset szükséges, hogy beinduljon... de még a délelött folyamán tudtam változtatni a bios értékeket probléma nélkül...
Gondolom az egész hócihőt egy bios frissítés megoldaná, de a frissítéshez szükséges ugye egy a biosból való engedélyezés, a bios ''chesable'' enabled, vagy valami ilyesmi...(nem tom így van-e) Enélkül ne is próbáljam meg?!
Illetve ha jól értettem az előző hozzászólásokat, kell szerkeszteni egy boot file-t, és rátenni a letöltött biosos file-ket, és ha minden igaz, az újrabootolásnál, el tudom indítani ezt a bios író progit. de a lényeg, ha nem sikerülne a másik típusú lap biosával felfrissíteni, hogy állítom vissza?! Mer ez nekem homályos.. (az tiszta hogy elmentem a régit...). de a régit mire kell menteni? Egy másik boot lemezre?! És ha ezt megtettem, a vak sötét képernyőn kell ügyködni?! Vagy hogy?!
Mindenkinek köszönöm a segítséget!
Dávid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.