Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) Thrawn válasza smallmer (#2298) üzenetére


Thrawn
félisten

BIOS - UEFI for Windows 8 (Not for Upgrades) - 2.15

A zárójeles szöveg arra enged következtetni, hogy mégis többféle változata van ennek a netbooknak. Kicsit utánajártam, sajnos nem tudod frissíteni a BIOS-t UEFI-re. Az 1.xx jelzésűek Windows 7 operációs rendszerrel jöttek, az újabb széria 2.xx UEFI-vel már Windows 8 támogatással bír.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2302) hajho1112 válasza Thrawn (#2297) üzenetére


hajho1112
tag

köszi szépen

hajho1112 felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#2303) smallmer válasza Thrawn (#2301) üzenetére


smallmer
őstag

Köszönöm szépen a segítséget :)

(#2304) Gyuri44


Gyuri44
aktív tag

Üdv.
Egy abit vh6t biosát szeretném frissíteni,de elakadtam.
Boot floppy rajta a bios meg az awdflash program meg van.
Az awd el is indul ekkor beírom a bios nevét és rákérdez,hogy menteni akarom e a régit,rámegyek hogy igen ezután ahelyett,hogy elkezdene frissíteni kiírja,hogy a forrásfájl nem található.
A bios eredeti gyári oldalról van,többször újra felmásoltam hogy hát ha az a gond de semmi.
Van erre valami ötlet,vagy esetleg lehet ezt máshogy is csinálni?

(#2305) Thrawn válasza Gyuri44 (#2304) üzenetére


Thrawn
félisten

Régen járt Abit lap nálam, de emlékeim szerint egy "runme.bat" fájlt kell elindítani a frissítéshez, ami a kívánt parancssori kapcsolókkal futtatja magát a frissítő exe-t.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2306) Gyuri44 válasza Thrawn (#2305) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

Ezt hogy tudom megcsinálni,mert beírtam de nem történt semmi?
Illetve ezt az awd elindítása előtt kell megtenni vagy utána?
Vagy ha le tudnád nekem írni a lépéseket az is jó lenne.

(#2307) Thrawn válasza Gyuri44 (#2306) üzenetére


Thrawn
félisten

Amit letöltesz fájlt az egy exe fájl. Ezt lefuttatva kicsomagolja a BIOS-t, a frissítő alkalmazást, a runme.bat-ot és egy readme.txt-t. Ezeket kell a floppyra felmásolni és a runme.bat-ot futtatni.

szerk: amit letöltöttem lapodhoz való fájlt kicsomagoltam, ez van a readme-ben:

Official BIOS release 8G for VH6T V1.0,1.1

Release information:

[ENGLISH]

1. Raise the adjustable CPU Core Voltage from +0.125v to +0.2v for Celeron
and PentiumIII 0.13 micron process processors.
2. BIOS Compile date: 03/15/2002.

********************************* NOTE *********************************

1. How to upgrade BIOS:

a. Boot into MS-DOS or "Safe mode and command prompt" if you are using
Windows95/98
b. Run "vh6t8g.exe" to extract all files.
c. Run "runme.bat"

*** Please notice that we suggest you flashing the bios with switches

"/py /sn /cd /cp /cc /cks /R" or by "runme.bat".

d. For more detail, please visit:

http://fae.abit.com.tw/cht/download/bioshelp.htm (Chinese)
http://fae.abit.com.tw/eng/download/bioshelp.htm (English)

2.After BIOS updated, pull off the power core and then clear the CMOS data
via jumper before restarting system please.

============================================================================.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2308) Gyuri44 válasza Thrawn (#2307) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

Akkor itt a hiba, mert nekem nem csomagol semmit ki,hiába megyek rá elindul egy dos ablak pár másodpercig és leáll.

(#2309) Thrawn válasza Gyuri44 (#2308) üzenetére


Thrawn
félisten

Bővítettem az előző hozzászólást.
A letöltött exe fájlt a WinRAR is ki tudja csomagolni, én azzal csináltam.

szerk: A vh6t8g a legújabb a laphoz? Letöltöttem párat, ez tűnik a legfrissebbnek.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2310) Gyuri44 válasza Thrawn (#2309) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

Igen ez az,de nekem egy sima exe nem tömörített.
Vagy rosszat szedhettem le? Pedig abit honalapjától töltöttem az ott lévő vh6t8g-t,de ez nincs becsomagolva.

[ Szerkesztve ]

(#2311) Thrawn válasza Gyuri44 (#2310) üzenetére


Thrawn
félisten

Tömörített az, méghozzá önkicsomagoló. Csak nálam pl nem fut már le 64 bites Windows 7-en, ezért csomagoltattam ki WinRAR-ral:

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2312) Gyuri44 válasza Thrawn (#2311) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

Akkor miért nem csomagolja nekem ki magát mikor elindítom?
Ránézek gyorsan lehet átsiklottam valami felett.

(#2313) Thrawn válasza Gyuri44 (#2312) üzenetére


Thrawn
félisten

Valószínűleg azért, mert a szoftveres környezet nem megfelelő neki. Lehet még 16 biten futna a szerencsétlen, ami viszont már nincs benne a Win 7-ben.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2314) Gyuri44 válasza Thrawn (#2313) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

xp van azon a gépen fent
azt írja az exe fájl formátuma hibás mikor elindítom

[ Szerkesztve ]

(#2315) Thrawn válasza Gyuri44 (#2314) üzenetére


Thrawn
félisten

Egyszerűsítsünk akkor :)
Feltöltöttem neked a már kicsomagolt BIOS-t: Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2316) Gyuri44 válasza Thrawn (#2315) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

huh köszi ;)
így remélem már nem lesz gond a frissítés.

(#2317) Gyuri44 válasza Gyuri44 (#2316) üzenetére


Gyuri44
aktív tag

sikerült,tökéletesen működik

(#2318) Thrawn válasza Gyuri44 (#2317) üzenetére


Thrawn
félisten

Szuper :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2319) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok.

Nagy gondom van. Belehalt a BIOS updateba a gépem. És se kép se hang van most.
Nincs valami tartalék bios vagy vissza tudom hozni az élők sorába valahogy?
Z77-pro3-mas a lapom.

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#2320) Thrawn válasza Killerlaca (#2319) üzenetére


Thrawn
félisten

Ad még valami életjelet a lap?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2321) Killerlaca válasza Thrawn (#2320) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Mire gondolsz?
Bekapcsolom a gépet felpörög minden de a monitor nem kapcsol be.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#2322) Thrawn válasza Killerlaca (#2321) üzenetére


Thrawn
félisten

Akkor még ad életjelet. Próbáld meg a Crashless BIOS-t beüzemelni, tedd rá a friss BIOS-fájlt egy pendrive-ra, hátha megoldja a gondot.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2323) bongoeu


bongoeu
csendes tag

Szia érdeklödnék a bios-frissitésröl, M2A-VM HDMI Alaplap proci Amd atholon (tm) 64X2 Dual CORE 5600+ 2800GHz. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#2324) Killerlaca válasza Thrawn (#2322) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Szia!

Frankón működött a pendriveról. Teljesen jó lett.

Köszönöm.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#2325) Thrawn válasza bongoeu (#2323) üzenetére


Thrawn
félisten

Mi lenne az érdeklődés tárgya? :)
A legfrissebb BIOS a lapodhoz az 5001-es, frissíteni pedig többféleképpen is lehet ha szükséges.

Killerlaca: Ez jó hír, ritka az amikor az efféle BIOS-mentő módszerek úgy működnek ahogy kellene, legtöbbször ezek is megsérülnek.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2326) Lacza


Lacza
senior tag

Sziasztok!

Asus M5A 78L-M USB3 lapot vettem .
A videokártyát szeretném beállítani, hogy ne az alaplapit használja, de nem tudom.
6870 Ati-t raktam bele, de csak 1 tápot dugtam rá. Lehet hogy ez a gond?
Még egy az SSD vinyó gyors működéséhez hol kell bekapcsolni az AHCI-t?

Köszi

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#2327) Sleeper987


Sleeper987
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Az MSI MS-7502 alaplapomon BIOS-t akartam frissíteni, win7 valamiért kékhalált kapott a közepén. Pedig régóta stabil volt nem volt eddig ilyen. Azóta bekapcsoláskor felpörög a ventillátor, sípol mikor sokat mikor keveset, utána semmi monitor nem kapcsol be. Tud vki vmi okosat?

Előre is köszönöm!

Miklós

(#2328) taurus1044


taurus1044
csendes tag

sziasztok.nagy gondom van.a gép lassu volt feltettem a bios frissitést utána elkezte kiadni idönként hogy dumping physical memory to disk: és 0-100 ig számol.tud valaki segíteni hogy hogyan tudom törölni a bios fristést?a rendszert is ujratettem de hiába.a hiba mindig ugyan ez.a merevlemez és a ram kifogástalan.a windows ujratelepitése elött a rendszemag volt a ludas most meg plug and play errort kapok.

(#2329) taurus1044 válasza Sleeper987 (#2327) üzenetére


taurus1044
csendes tag

egyet probálj meg azt hogy amikor kivan kapcsolva akkor kihuzod a tápot és 30 percre kiveszed a bios ellemet,ha szerencséd van elfelejt mident
.nekem a frissités ugyan jo csak épp állandoan memoria hibára hivatkozik.

(#2330) Thrawn válasza taurus1044 (#2328) üzenetére


Thrawn
félisten

BIOS frissítés után kötelező újra végignézni a beállításokat és ami nem úgy áll mint volt, azt visszaállítani a neki megfelelő értékre. A memóriáknál tutira becsúszott valami, tippre nem a nekik való órajelen, időzítésen vagy feszültségen járnak, ebből adódik a stabilitási probléma.

BIOS frissítést nem lehet törölni. Sok esetben a régebbi BIOS-t sem lehet visszatenni.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2331) andris1602


andris1602
aktív tag

sziasztok
összetett problémához kérnék segítséget :)
van egy ősrégi notebbokom. eddig egy 850mhz-es celeron volt benne, hasított ezerrel, de jobbnak láttam egy 1ghz-es pentium 3 beszerelését.. simán megy vele a gép, ÁM, csak 700mhz-en :(
utánaolvastam a procinak, akksikímélő módban leveszi a szorzót a bios 7-re.. (nincs benne akksi).. ekkor elkezdtem nézelődni, hátha van valami bios-frissítés, de nem volt frissebb.
viszont, ami feltűnt: a gépen lévő bios fájl megnyitása másik pc-n (phoenix editor) -> van egy olyan menüpont a bios-szoftverben, ami a gépen nem található.. pont az, ahol ezeket a processzorral kapcsolatos dolgokat lehet állítani.. :(
bármilyen ötlet érdekel :) nem értek a bios szerkesztéshez, de lassan ott tartok, hogy megpróbálok belepiszkálni biosba, és azt feltenni.. :Y
köszönöm a válaszokat előre is

u.i.: még az eszembe jutott, hogy ezt a gépet kiadták eredetileg pentium 3 processzorral is, a chipset ugyan az, elvileg az alaplap is. ugyan az a bios került mind a két változatra, csak utóbbinál lehet piszkálni a cpu-t, előbbinél nem.. plííííz help :)

[ Szerkesztve ]

(#2332) Thrawn válasza andris1602 (#2331) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha nem értesz a BIOS szerkesztgetéséhez inkább ne vágj bele. Regisztrálj be erre a fórumra és nyiss egy topikot a megfelelő helyre pontos leírással mit is szeretnél kérni (notebook+proci pontos típusa, a legutolsó BIOS-t is mellékeld). Ha lehetséges amit kérsz, ott biztos van hozzáértő aki képes moddolni a BIOS-t. A kérdés az, hogy ráér-e foglalkozni a problémáddal :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2333) andris1602 válasza Thrawn (#2332) üzenetére


andris1602
aktív tag

Köszi a segítséget :) remélem valaki ráér majd. :) nem értek hozzá.. nem tudom mekkora munka ez, csak azt tudom, hogy nagyon idegesítő, hogy akkukímélő default-ra van állítva a bios, és nem lehet átállítani.. :(((
minden jót :)

(#2334) Thrawn válasza andris1602 (#2333) üzenetére


Thrawn
félisten

Lehet microcode update is kell az új proci miatt, azt még leírás alapján sem biztos, hogy bevállalnám :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2335) andris1602 válasza Thrawn (#2334) üzenetére


andris1602
aktív tag

:DDD ha te mondod :D nem gondoltam hogy ez ennyire bonyolult.. am lehet én csesztem el.. mert ebben a notiban minden alap órajel 100. az fsb, a ram, a videó.. és az ark.intel honlapon az van hogy ez a proci 133as.. máshol meg 100. és a teszter szerint a gép fsb-je 99.7 a szorzó 7 az órajel 697... szal elvileg talán még az fsb is stimmel. én azt hittem hogy csak egyszerű csere lesz :)) am mi az a microcode update? :U

(#2336) Thrawn válasza andris1602 (#2335) üzenetére


Thrawn
félisten

Hosszú lesz, de ha ráérsz olvasd végig: Link :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2337) andris1602 válasza Thrawn (#2336) üzenetére


andris1602
aktív tag

ajaj :DDD ránézésre kínai.. de majd lehet holnap nekirugaszkodom :))

(#2338) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

Szabad-e, kell-e, és ha igen, hogyan kell frissíteni a BIOS-t ennél az alaplapnál? Jelenleg az 1001-es verzió van fönt a gépemen, úgy látom, jelent meg azóta egy pár frissítés. (Win7 64)

Vagy ha semmi konkrét baja nincs a gépnek (mert nincs), akkor hagyjam a fenébe?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2339) joccadoki válasza liszi70 (#2338) üzenetére


joccadoki
senior tag

hát én nem látom úgymond szükségesnek

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#2340) liszi70 válasza joccadoki (#2339) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké, köszönöm, akkor hanyagolom!

(#2341) Thrawn válasza liszi70 (#2338) üzenetére


Thrawn
félisten

Szabad frissíteni, én frissíteném is még akkor is ha nincs baja a gépnek.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2342) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Ezen a lapon szeretnék biost frissíteni GA-H77M-D3H. Letöltöttem a legfrissebb biost ráraktam pendrive-ra de amikor kiválasztom azt írja,hogy incorrect file size. Ez miért lehet? Köszi

(#2343) Thrawn válasza Lazika (#2342) üzenetére


Thrawn
félisten

Rev 1.0 vagy Rev 1.1-es lapod van?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2344) Lazika válasza Thrawn (#2343) üzenetére


Lazika
senior tag

azthiszem rev 1.0.vagy ezt hol tudom megnézni? most letöltöttem ezt az @biost. de életembe nem csináltam még ilyen kicsit félek is :) Tudnál segíten? Köszönöm :) windows 8-at hogy tudom "stock" ba indítani ahogy az @bios kéri?

Update:a user's manual ezt írja: Rev. 1101

[ Szerkesztve ]

(#2345) Thrawn válasza Lazika (#2344) üzenetére


Thrawn
félisten

Azt 'azt hiszem' nem elég a BIOS-frissítéshez, nézd meg mi van ráírva magára az alaplapra. Aztán körül lehet nézni a BIOS-ban, hogy jelenleg milyen beállításokkal megy a lap. Pl. az IDE vezérlő IDE vagy AHCI módban van, processzor/RAM beállítások, feszültségek, ilyesmik. Ha ez megvan, akkor csinálhatod az USB-s frissítést, vagy az @BIOS-os változatot is. Utóbbinál lőj ki minden olyan folyamatot a Windowsban, ami nem szükséges.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2346) Lazika válasza Thrawn (#2345) üzenetére


Lazika
senior tag

Ide módban van azt tudom meg minden alap beállításon van,ahogy volt. Köszi a segítséget.

(#2347) liszi70 válasza Thrawn (#2341) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi, na most akkor elbizonytalanodtam. Akkor mégis frissítsem a BIOS-t? És hogy is kell azt csinálni, ennél a konkrét deszkánál?

Köszönöm!

(#2348) ha8lkn


ha8lkn
csendes tag

Sziasztok!!
segitséget kérnék,BIOST szeretnék cserélni a lapomon/p4m800pro-m/ letöltöttem a lap uj biosát a gyártó honlapjáról/070626s.rom/ elinditva a cserét kiirja hogy a bios neve inkorrekt,hibával leáll.
Beolvassa a régi BIOS nevét,/p4m800pro-m/ majd az uj bios nevét /12345123/????
Jelzem az uj BIOS dátuma sem stimmel,mert ugye 2007 06 26 lenne, de az ujnak a dátumát 07.27.07-nek irja.
Jobb procit szeretnék a lapra tenni, a honlapja szerint/alaplap/ a 07.06.26-os dátumú bios lenne erre alkalmas..
Vagy netán az az "s" betű nem kell a file nevében?
Köszönettel....

(#2349) Thrawn válasza liszi70 (#2347) üzenetére


Thrawn
félisten

Legegyszerűbbe EZ Flash segítségével. Elérhető POST során valamelyik funkciógombot püfölve, vagy akár BIOS-ból is. A BIOS fájl legyen egy FAT vagy FAT32 fájlrendszerű pendrive-on, onnan tud frissíteni.

ha8lkn: Biztos nem véletlenül nem tetszik neki a fájl neve. Amennyiben az alaplapod ECS gyártmány (Google elsőre azt dobta ki) akkor máris látszik, hogy több revízíó is készült belőle (1.0, 1.0A, 2.0). A neked megfelelőt töltsd le és azzal próbáld frissíteni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2350) zsj01


zsj01
csendes tag

Sziasztok!
Nagy bajban vagyok!
Csak úgy, próbálgatás céljából kölcsönkértem 1 win 98 telepítő CD-t. Sajnos összekarcolta a CD meghajtóm, használhatatlan lett. Vissza kéne adnom, de így ... :((
Ha valaki tudna ilyet adni, küldeni, csatolni, kérem írjon!
Köszönöm a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.