Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) 77citro válasza Thrawn (#2950) üzenetére


77citro
csendes tag

Köszi! :R :R
Sajna pendrive be kell szereznem mert most nincs de ahogy nézegetem azzal lenne egyszerűbb.

(#2952) P.Dude


P.Dude
őstag

Sziasztok!

van egy pegatron ipael gs alaplapom és a bios nem akar bejönni indulásnál, hiába nyomom az f2-őt

Miért nem akart bejönni? kell frissítés?

Zoll

(#2953) Livius válasza P.Dude (#2952) üzenetére


Livius
őstag

Először CMOS cleart kéne csinálni az elem kivtellel, vagy jumperrel.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2954) P.Dude válasza Livius (#2953) üzenetére


P.Dude
őstag

A cmos jumpert áttenni a másik két tűre?

Zoll

(#2955) Livius válasza P.Dude (#2954) üzenetére


Livius
őstag

Nézd meg a használatiban hogyan kell, de általábon igen át kell rakni pár másodpercig aztán vissza. Persze kikapcsolt állapotban. Modernebb alaplapoknál van, hogy gomb van ehhez is.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2956) P.Dude válasza Livius (#2955) üzenetére


P.Dude
őstag

van rizikója?

Zoll

(#2957) Livius válasza P.Dude (#2956) üzenetére


Livius
őstag

Ezzel a BIOS az alapbeállításokra kell hogy álljon, és attól eltekintve, hogy a dátum/idő beállítás elálítódik, nah meg lehet a boot sorrend, szinte nincs rizikó. Viszont ha ezután gáz van, akkor akár komolyabb a gond.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2958) Csontbrigád


Csontbrigád
tag

Sziasztok,
A problémám, hogy az utóbbi időben, kb. ez év elejétől már öt-hat alkalommal csak a tartalék bios-ról tudott indulni a gépem - Gigabyte GA-MA 790XT UD4P dual bios alaplapom van - ilyenkor bios frissítés után megint jó egy ideig, a hibát nem tudom eseményhez kötni. F8 és F9b bios is ugyanazt produkálja.
Van valakinek ötlete, hogy miért "felejti el" az újabb bios-t? A tartalék bios verzió F6.
Köszönöm!

(#2959) Livius válasza Csontbrigád (#2958) üzenetére


Livius
őstag

Az mit jelent hogy elfelejti? Mit csinálsz ez után, hogy újra az "A" BIOS-ról tudj bootolni? Tuningolod a lapot? Csak mert egy BIOS újra frissítés után, nem sok minden változik, csak annyi, hogy valószínűleg vissza áll alapbeálításokra.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2960) Csontbrigád válasza Livius (#2959) üzenetére


Csontbrigád
tag

Szia,

Lehet, hogy a fogalmazásom pongyola, tehát eddig 5-6 alkalommal írta ki a bios betöltése közben a gép, hogy nem tud indulni, ezért a másodlagos bios-t tölti be amely verziószáma F6. Erről elindul minden, csak sokkal lassabb pl. a W7 indulása is.
Ezután simán felmegy rá a bios frissítés (F8 és F9b is próbálva) - @BIOS progit használom, csak ilyenkor ismét be kell állítani mindent (AHCI, Tuning: X3 720 2,8GHz BE @ X4 3,2 GHz alapfeszen).
Tehát mi okozhatja ezt a többszöri "felejtést"? Hardveres vagy szoftveres eredetű lehet a probléma? Látott már ilyet valaki?

Köszönöm!

(#2961) Livius válasza Csontbrigád (#2960) üzenetére


Livius
őstag

Első körben akár az, hogy tuningulgatsz! De a B BIOS-t használva az A-t tudod frissíteni, és utána jó egy darabig arról bootolva? Egyszerűen rakj mindent default beállításra, és ne legyen tuning. Ha így minden tökéletes, akkor ennyi, ez volt a gond.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2962) Csontbrigád válasza Livius (#2961) üzenetére


Csontbrigád
tag

Szia,

B bios betöltése után azonnal tudom frissíteni az A biost, erről üzemel is azonnal a frissítés után. Itt jön egy időszak amíg semmi gond, aztán kezdődik újra a dolog.
Tuning: ~5 éve így üzemel, és most felötlött bennem, esetleg alaplapi elem csere aktuális lehet már?
Még egy dolog: AHCI módot kb. 1 éve használom, akkor raktam bele az SSD-t.

Köszönöm!

(#2963) Viktor81


Viktor81
senior tag

Sziasztok !

Tudna valaki segiteni nekem Gigabyte Dual BIOS temaban ? Van egy Z87X-UD5H lapom aminek a Backup BIOS-at szeretnem updatelni, csak nem tudom a modjat. A Main-t frissitettem, de fontos lenne a masodlagos, mert a CPU-mat alapbol nem tamogatja a lap, igy egy esetleges helyrealltas utan semmit nem tudok kezdeni vele. Regebbi Giga lapok nehany hibatlan indulas utan felulirtak a Backup BIOS-t, de ez tudomasom szerint megszunt, mert tobb kart csinalt, mint hasznot. A konyveben nem talaltam semmit erre vonatkozoan es a forumokon sem egyertelmu, hogy mi erre a megoldas.

Koszonettel: Viktor

(#2964) Livius válasza Csontbrigád (#2962) üzenetére


Livius
őstag

A tuning az nem garantált, hogy örökké fog üzemelni a lapon. Lehet most érte el az alkatrész öregedés azt a szintet, hogy valami gond akad a túlhajtásnál. Én azt javaslom, hogy mindent defaulton futtass, és figyeld úgy a rendszert sokáig.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2965) Livius válasza Viktor81 (#2963) üzenetére


Livius
őstag

A régi BIOS-al és a nem támogatott CPU-val meg se mukkan a gép? Én egy olcsóbb fajta Gigabyte B85 lapon a nem támogatott Haswell refresh CPU-val simán eltudtam jutni addig, hogy frissítsem a legújabb BIOS-ra, ami már támogatja.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2966) Viktor81 válasza Livius (#2965) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Nem. Bekapcsolas utan kb. 2 sec mulva lekapcsolt.
De azota megtalaltam. Alt+F10-el lehet a Main tartalmat a Backup-ba mozgatni. (persze a Main update-elesehez kellett a egy ismerosom segitsege ill. Haswell CPU-ja)

Udv.: Viktor

(#2967) eames


eames
tag

Toshiba nb250 netbookomon kellene bios-t frissítenem, pendrive-ról. Új windows telepítésnél azt a hibát írja, hogy nem tudta konfigurálni a windows rendszert ezen számítógép hardverén való futásra. Erre ajánlották a bios frissítést. Tudnátok segíteni? Sokféle megoldást néztem, ezzel sikerült bootolható pendriveot készíteni, de tovább nem jutottam.

(#2968) Livius válasza eames (#2967) üzenetére


Livius
őstag

64 vagy 32 bites windows-t próbáltál felrakni? Lehet csak 32bites telepíthető rá! A Toshiba oldalán is csak ez van:
Operating System / Platform: Windows® 7 Starter 32-bit

A Toshiba support oldalon meg ahogy látom, csak windows telepítős BIOS-t lehet leszedni. Így az oprendszer felrakása lehet megkerülhetetlen előtte, hiába tervezed az USB-s bootolást és DOS alól a frissítést.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2969) eames válasza Livius (#2968) üzenetére


eames
tag

32 bites ultimate, majd starter verzióval próbálkoztam. Starter volt rajta eredetileg, azt hittem azt engedni fogja, de nem. Most sikerült egy linux mint-et feltenni, megoldható valahogy így a bios frissítés, hogy windowst is telepíthessek?

(#2970) Livius válasza eames (#2969) üzenetére


Livius
őstag

Azt láttam a support oldalon, hogy ahhoz hogy lehessen BIOS-t frissíteni, kell egy működő windows, szóval itt most elsőre nem az lenne a cél, hogy BIOS-t frissíts, hanem hogy windows-t tudj felrakni, és csak utána fogsz tudni BIOS-t frissíteni. Tanulmányozd a BIOS-t amit le lehet tölteni a Toshiba oldaláról, ha ez egy .exe, amit windows alól kell futtatni, és semmi .ROM fájl vagy ilyesmi nincs, akkor gáz van.

Windows telepítés elött a BIOS-ban nyomj egy default beállítást, vagy ilyesmit. Végső esetben nem ártana azt az oprendszer telepítőt használni, amit a Toshiba adott egyszer valamikor hozzá.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2971) Livius válasza eames (#2969) üzenetére


Livius
őstag

"A Windows Telepítő nem tudta konfigurálni a Windows rendszert ezen számítógép hardverén való futásra"

Ezek alapján nem a BIOS frissítés a megoldás, hanem annak jó beálíltása, vagy a chipset illesztőprogram beadása, amit esetleg nem ismer fel a telepítő magától.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2972) eames válasza Livius (#2971) üzenetére


eames
tag

Végül professional-t sikerült telepíteni, köszönöm szépen a segítséget.

(#2973) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Sziasztok!

Van egy régi gép azon egy Asrock ConRoeXFire-eSATA2 alaplap, bios szeretnék rajta frissíteni, de amikor beadom a parancsot (ASRFLASH EXE CRXFR21) azután bead egy parancs ablakot, de nem tudom hogy milyen parancsot írjak be, próbáltam pár parancsot beadni, de nem sikerült (még a végén simán csak q adtam be parancsnak :DDD ) de mindhiába.
Ha valaki tudja, hogy ennél mit kell tenni vagyis milyen parancsot kell beírni, azt megköszönném. :R

Elnézést a rossz kép minőségégért.

[ Szerkesztve ]

(#2974) Livius válasza Sz_Imre (#2973) üzenetére


Livius
őstag

ASRock BIOS Upgrade Instruction

Nem nagyon írnak extra parancsokat ahhoz, hogy ezzel az asrock utility-vel frissüljön.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2975) Sz_Imre válasza Livius (#2974) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Én is így csináltam, de utána a fenti kép fogadott. :U

(#2976) Livius válasza Sz_Imre (#2975) üzenetére


Livius
őstag

Asrock ConRoeXFire-eSATA2 BIOS

Van újabb BIOS is annál, amivel próbálkozol, és az önmagában csak egy exe ami automatikusabban flasheli magát.

Egyébként én így írnám be a parancsot:
ASRFLASH.EXE CRXFR21 /P /B /N /C

Ha nem megy és stabil jól működő windows van fenn, akkor a windowsos flashelőt is kilehet próbálni. Egyébként én azt javaslom, a legfrissebb verziót rakd rá egyből.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2977) Sz_Imre válasza Livius (#2976) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Tudom hogy van újabb is (2.20) de azzal nem igazán működik, elindítom és kiírja, hogy hiba az olvasásnál, persze angolul (furcsa, mert zip fájlból simán kitudtam csomagolni, és nem hinném hogy a pendrive-val lenne a probléma,de akkor letöltöm újra).
Majd ezt a parancsot megpróbálom.
Azért nem merem windows alól flashelni, mert havonta-kéthavonta szokott lenni kékhalál. Plusz ha 2GB-nál több van benne akkor nem látja a videokártyát. (1GB+1GB-idáig jó, de ha következő 2 slotban is rakok memóriát, akkor már VGA-t nem ismeri fel, de képet ad) :F De ha minden kötél szakad, akkor megpróbálkozom a win 7 alól frissíteni. Most úgy is jelenleg 1GB van benne.

(#2978) P.Dude


P.Dude
őstag

Sziasztok!

2.59-es bios-ban van memory remap feature? mert seholsem találom

Vagy frissíteni kell?

Zoll

(#2979) Thrawn válasza P.Dude (#2978) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha elárulod melyik alaplapról van szó akkor talán még segíteni is tudunk :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2980) P.Dude válasza Thrawn (#2979) üzenetére


P.Dude
őstag

Pegatron Ipael-GS

Asus-tól van ha jól tudom, de már nem gyártják meg annyira nem ismert

Zoll

(#2981) Thrawn válasza P.Dude (#2980) üzenetére


Thrawn
félisten

Papíron 16 GB memóriát tud kezelni, szóval lehet automatikusan aktiválva van a Memory Remap attól függetlenül, hogy nincs rá külön menüpont a BIOS-ban.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2982) draco31


draco31
veterán

Hello!

Adott egy ASUS X501A típusú laptop. Az előző tulajdonos valahogyan felvarázsolta rá az X501A1-es BIOS-t. Így a HDD kezelés gyakorlatilag megszűnt, csak pendrive-ról lehetett használni Ubuntuval. Vettem hozzá való BIOS chipet, és programozót is. De amikor megjött a programozó, akkor derült ki, hogy a programja nem támogatja az én chipemet,

egyszerűen nincs a listában. Mivel 5db chipet vettem, így a kijelölt típussal ráerőltettem egyre, de semmit nem ért, így rosszul írta meg, még csak a töltésre sem reagált, miután beforrasztottam.
Tudtok esetleg olyan programról, ami ezzel az íróval kezeli az én chipemet?
Mielőtt valaki mondaná, 2 héten keresztül próbáltam az eredeti BIOS-t felrakni rá, de sehogyan sem engedte. Beszéltem az ASUS-al, az összes AMI frissítési módszert megpróbáltam, billentyűkombinációkat, stb. Egyedül a külső írás működne, de a pénztárcám vonakodva adna ezért 5000Ft-ot, hogy mással megírassam. Végső esetben persze ez lesz, de jobb szeretném én megoldani.
Van valakinek ötlete?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2983) poffsoft válasza draco31 (#2982) üzenetére


poffsoft
addikt

Ezzel próbáltad?
Oroszoknál van egy szép nagy fóruma a kütyünek...
persze nem értek hozzá, lehet, egyszerűen nem fog menni...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#2984) draco31 válasza poffsoft (#2983) üzenetére


draco31
veterán

Jelszavas, nem tudom kitömöríteni. De ahogyan a mappákat nézem, a CH341A.exe az a program, amivel próbáltam.
Az orosz nem megy nekem. :(

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2985) Meglon


Meglon
csendes tag

Sziasztok. Ma le akartam frissíteni a BIOS-om egy Gigabyte GA-P35-DS3L Rev: 1.0 lapon, a gigabyte oldaláról szedtem le a legújabbat ami volt hozzá, leírás szerint csináltam, a bios q-flash funkciójával, floppy-ról, rendben is lefutott minden, de újraindítás után jött a meglepi, a monitor nem kapcsol be, nincs csippanás, pár másodperc után kikapcsol, majd pár másodperc után újra bekapcsol, és ez folytatódik folyamatosan. Lehetséges lenne, hogy rossz volt a lap alapból (kb 1 hete került hozzám), sokszor a cpu pwm ventijét nem szabályozta, játéknál rosszabb volt e8400 procival mint a régi asus p5ld2 egy d935 procival, vga mindkettőnél ugyanaz, plusz 2 napos a táp benne. Szerintetek mi lehet? Manualban nem találtam leirást bios hiba esetére. CMOS clear is megvolt csinálva ahogy kellett.

(#2986) poffsoft válasza draco31 (#2984) üzenetére


poffsoft
addikt

Én sem tudok oroszul, bár mióta gúgli megtanul, annyira nem is fontos nekem tudnom :P
Sajna én sem tudom kicsomagolni, pedig a leírás szerint az év második hónapja, ami tudtommal февраль.

Találtam ugyanott egy 2.26 trial verziót is, azt ki is csomagoltam, de szerintem ez sem támogatja a chipedet.

[link]

persze pl. nem ártott volna tudni, Te milyen verzióval próbáltad...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#2987) smekone


smekone
tag

Sziasztok! Van egy ASrock 960gm-gs3 fx alaplapom és még a first relase van rajta szeretném frissíteni ebben kérnék segítséget tőletek. Lépésről-lépésre szájbarágósan kellne mert még sose csináltam ilyet :)

(#2988) draco31 válasza poffsoft (#2986) üzenetére


draco31
veterán

Közben elküldtem a chipet profihoz.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#2989) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Üdvözletem mindenkinek!
Segítségeteket kérném.

Látom hogy kicsit ált a bios forum.

Laptopnak bios-ában hogyan lehet a rejtet beáli-tásokat előhozni mert nem tudom a billen-tüzet variációját.

Legyetek szívesek segíteni mert tegnap kaptam egy régi de használható laptopot.

Várom a válaszotokat.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#2990) Thrawn válasza IstvánLászló (#2989) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem szoktak rejtett beállítások lenni a BIOS-ban.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2991) IstvánLászló válasza Thrawn (#2990) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia Thrawn

Köszönöm szépen korrekt válaszodat,tehát ezért nem találtam semmilyen információt.

BIOS típusa Phoenix
BIOS verzió 1.06E
Rendszer BIOS dátuma 10/19/05
Video BIOS dátuma 09/27/04

A bios-ról ennyi az összes infóm ha frissiteni szeretném ugye letudom menteni.

Üdvözlettel:István László :R :)

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#2992) Thrawn válasza IstvánLászló (#2991) üzenetére


Thrawn
félisten

Mi a notebook pontos típusa?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2993) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

szépjónapot mindenkinek !

Asus Maximus Formula -n szeretnék BIOS-t frissíteni, mert mostanába elfelejtgeti az időt és a dátumot. Illetve előfordult 1-2 indokolatlan kékhalál is. Alapvetően soha nem csináltam még ilyet, szóval lenne valaki olyan rendes és leírná kb. olyan színvonalon mint egy óvodásnak :)) :B

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#2994) IstvánLászló válasza Thrawn (#2992) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Szia Thrawn

A laptopom pontos leírása.

Köszönöm hogy

Laptopom bios csipjét szeretném frissíteni.
Nincsen a biosban processzor,ram,ventilátorra,beállításai lehetőségem.

Létezik valami megoldás erre,mert nem találtam infót menü eléréséhez.
A laptopot nemrégen kaptam és kellene hozzávaló új bios.
Processzort és rammot cseréltem.
Model no:EF6,Fujitsu siemens amilo pro V8010d

BIOS típusa Phoenix
BIOS verzió 1.06E
Rendszer BIOS dátuma 10/19/05
Videó BIOS dátuma 09/27/04

CPU típusa Mobile Intel Pentium M 755, 2000 MHz (20 x 100)
CPU alias Dothan
CPU stepping B1
Utasításkészlet x86, MMX, SSE, SSE2
Eredeti órajel 2000 MHz
Min / Max CPU szorzó 6x / 20x
Engineering Sample Nem
L1 kód gyorsítótár 32 KB
L1 adat gyorsítótár 32 KB
L2 gyorsítótár 2 MB (On-Die, ECC, Full-Speed)

Északi híd Mobile Intel Alviso-G i915GM
Intel platform Sonoma
Támogatott FSB sebességek FSB400, FSB533
Támogatott memóriatípusok DDR-333 SDRAM, DDR2-400 SDRAM, DDR2-533 SDRAM
Maximális memória mennyiség 2 GB
Revízió 04
Tokozás típusa 1257 Pin FC-BGA
Tokozás mérete 37.5 mm x 40 mm
Magfeszültség 1.5 V
TDP 13.9 W
In-Order Queue Depth 12

Memóriavezérlő
Típus Dual Channel (128 bit)
Aktív üzemmód Dual Channel (128 bit)

Memória időzítések
CAS Latency (CL) 4T
RAS To CAS Delay (tRCD) 3T
RAS Precharge (tRP) 3T
RAS Active Time (tRAS) 9T
Refresh Period (tREF) 7.8 us

Hőmérsékletek
CPU 66 °C (151 °F)
FUJITSU MHT2060BH 42 °C (108 °F)

A hőmérséklet szerintem magas mert a ventilátorra rövid-időre kapcsolódik csak be.
Újrapasztázás megvolt hűtőborda biztosan helyén van jól érintkezik a cpu-val.

Üdvözlettel:István László

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#2995) Thrawn válasza Quan-Chi (#2993) üzenetére


Thrawn
félisten

Cserélj gombelemet, valószínűleg kezd lemerülni és ezért elfelejti a lap a beállításokat, időt, stb.

IstvánLászló: A laptopok 99%-ánál nincs lehetőség babrálni a CPU, RAM beállításokkal. Ennél a típusnál sincs.
Frissebb BIOS-t (mert van hozzá, 1.14-es) innen tudsz letölteni: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2996) Livius válasza Quan-Chi (#2993) üzenetére


Livius
őstag

Szedd le az alaplapod legfrissebb BIOS fájlját! (Általában egy .zip-be van becsomagolva)
ASUS MAXIMUS FORMULA support oldal

A BIOS fájlt másold fel egy FAT32-re formázott USB pendrive-ra, és lehetőleg ne egy több 10GB-s ra. Ez után az EZFlash 2-t keresd meg a BIOS-ban (régebbi BIOS-ok nem biztos hogy a grafikus felületet már tudják). Ez majd elindít egy egyszerű fájlkezelő részt a BIOS-ban, és ott a pendrive-on lévő BIOS fájlt kitudod választani és elindítani a frisstést.

Azon nagyon bizonyosodj meg, hogy olyan BIOS-t töltessz-e le, ami biztos hogy a te lapodhoz kell.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#2997) Quan-Chi válasza Livius (#2996) üzenetére


Quan-Chi
őstag

Köszönöm szépen, intéztem egy elemcserét, és felraktam a legújabb BIOS-t !
Azóta minden rendben :R

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#2998) szabo_b7


szabo_b7
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, van egy ilyen gépem:

Asrock FM2A75 PRO4-M
X4 750K @ ~ 4.0GHz + CM Hyper 212 EVO
Kingmax 4GB DDR3 1333MHz CL9
ASUS HD6670 1GB GDDR5

Mai nap vettem egy ugyan olyan ramot, mint ami most van benne. Mostani ram az első slotba van, a másikat meg beleraktam a 3.-ba. Fel is ismerte a gép, de csak 6gb-t lát. Cpu-z, aida is 8gb-t lát, de windowsba csak 5.96gb használható.

Ezt viszont nem értem: megosztott memória miért ennyi?

Uefi be meg nincsen olyan hogy shared memory, szval még le se tudom tiltani (vga menüpont sincs)

Gondoltam frissítem a bios, hátha ott már lehet letiltani a megosztott memóriát..úgyis mióta megvettem nem volt. Megpróbáltam ezt az Asrockos, Instant flasht, de befagy a gép, szval bios reset, és most megy, de 6GB ram van ugyan úgy.

Help :F

(#2999) vasy8507


vasy8507
újonc

Üdv!
A következő a problémám...
vettem egy asus m4a785td-v evo... alaplapot (AM3 foglalatú) bios rom nélkül.
A kérdésem az lenne,hogy belerakhatok e egy ugyanilyen rom-ot,ami egy másik gépből való p5n73-am (775foglalatú) és és ha igen,akkor gond nélkül lehet e rá saját biost rakni úgy,hogy átraktam a chipet az AM3-asba.

vagy:A 775 ös lappal tegyem fel az Am3-as biost és utána rakjam át az AM3 ba...ha ezt meg lehet csinálni így

A ROM tipusa: winbond 25x80avaiz

Valakinek valami ötlete???

(#3000) IstvánLászló válasza Thrawn (#2992) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm szépen, segítséged, linket, megnézem.

Üdvözlettel:István László :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.