Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Én csak a shelnél tankolok csak V-power95-öt. Ettől megy a legjobban és ebből eszik a legkevesebbet. De most hallottam hogy a shel is csak 3-4 tankolásonként ajánlja, és hogy az ezüstöt is megolja ez félig jó félig rossz hír. Azért rossz mert ugye az alkatrészeket is bánthatja de azért jó mert ez biztos felszedi a lerakódást és letisztítja a szelepeket. (ha jól sejtem) Nekem jobb tőlle a autóm ami egy nagyon válogatós Trabant 1.1

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#152) Slax válasza SAMYka (#151) üzenetére


Slax
senior tag

Nem azért megy jobban, mert hiányzik az ezüst súlya a verdából? ;] :))

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#153) nRu3 válasza SAMYka (#151) üzenetére


nRu3
addikt

Az ebben a formában hirtelen hihetetlen hogy ''hogy a shel is csak 3-4 tankolásonként ajánlja'' a shel ha tehetné mindenkinek csak V-power tankoltatna.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#154) DigitXT válasza nRu3 (#153) üzenetére


DigitXT
félisten

Szvsz régebbi kocsikra értette (mivel feláras a cucc erősen - értem a profitorientált megjegyzést is:DDD): amikor még megvolt a Daciánk, nekem is mondta a faszi, hogy érdemes kipróbálni, mert ''kitisztítja a motort''. Aztán a franc tudja. (Mindenesetre amikor ott maradtam egy ködös téli estén egy villanyoszlop barátságtalan társaságában, sajnáltam azt az 5K-ért beletankolt V-Power 98-ast.:( Ez még 2002-ben volt.:B) Céges Vectrán érezni a különbséget a sima, és a V-Power 95-ös közt.

(#155) SAMYka válasza Slax (#152) üzenetére


SAMYka
aktív tag

MIlliomos vagyok én hogy ezüstből van a trabim? :DDD

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#156) Rebirth


Rebirth
tag

A ''rossz'' benzin után megtankoltam én is V-Power 95-tel és megszűnt az alapjárati ingadozás!
Ja és nem csak ingadozott, hanem 2x le is állt a pirosnál...

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#157) Vigneau válasza Rebirth (#156) üzenetére


Vigneau
félisten

Az már elég durva. Jók ezek a magyar ''spéci'' adalékok... :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#158) nRu3 válasza Rebirth (#156) üzenetére


nRu3
addikt

Az az érdekes amikor olyan szituban fulad le a motor amikor épp egy kerszteződésben kanyarodnál,de a motor szépen lafulad, a kormányt pedig szeretnéd még tekerni hogy meg legyen az ív különben a járdára érhetsz fel és embereket kaszálhatsz el a szervot pedig nem tudod használni igy kormányozni sem, szembe pedig már jönn a forgalom :F na ilyenkor jönn egy kiss para hogy még átérek-e és az inditás gátlot gyorsan ki tudom-e kapcsolni :Y utána pedig szidom azt a qurva benzint :(((

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#159) Rebirth válasza nRu3 (#158) üzenetére


Rebirth
tag

Hát igen... ezt érdemeljük ennyi pénzért :(((

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#160) finest válasza SAMYka (#151) üzenetére


finest
őstag

A Trabant 1.1-be képzelem milyen fontos lehet a V-95... Ismerek egy csákót az súrlódáscsökkentő adalékot tesz a Szimójába. Eléggé LOL, nem?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#161) spirit007


spirit007
senior tag

Mikor 1.1-es trabi kombim volt kizárólag 91-es benyával tankoltam . Azzal is ment 140-et :)

(#162) SAMYka válasza finest (#160) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Jártam már egy pár verdával de ennyire egyik sem volt válogatós mint ez. Anyám astrája meg vízzel is elmegy.Volt egy Golf-om az sem volt válogatós, szerette a jó benzint de elment a szarral is. A trabi meg csak jó benzinnel hajlandó menni, amúgy rángat nehezen indul nem megy leáll.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#163) golyani válasza finest (#160) üzenetére


golyani
addikt

haverom csak minőségi olajat tesz bele. főleg mostmár h sikerült megsütni egy gyűrűt a 9Le-vel.

(#164) Kicker válasza finest (#160) üzenetére


Kicker
senior tag

:Y nekem az ismerősöm kerozinnal javított a hatásfokon... az egy állat...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#165) Avicularia


Avicularia
veterán

vicces ,de nekem a mol evo 99-től rángatott az autó
motorindítás után pár másodperccel gázadásra fulladt
aztán kifogyott (tele tank volt) azóta minden rendben
Punto 2 1.216V

(#166) oettinger01 válasza Kicker (#164) üzenetére


oettinger01
őstag

én egszer kipróbáltam a repülőgép benzint egy ismerősöm pilóta volt egy mezőgazdasági reptéren és hozattam vele. na az űberfasza volt. melegedett is a vas, mint állat :DDD

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#167) Rebirth


Rebirth
tag

Kerozin? A kerozin nem más mint egy magas forrpontú, silány, de olcsó üzemanyag, a sugárhajtőmű nagy előnye, hogy ilyen olcsó üzemanyaggal is elmegy a nagy légfelesleg és égési hőmérséklet miatt ezt is jó hatásfokkal égeti el. Másik nevén: petróleum :U

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#168) róland válasza Rebirth (#167) üzenetére


róland
veterán

Én is úgy emlékeztem, mintha kémia órán azt magyarázták volna róla, hogy keorin után már csak a kátrány marad vissza a kőolaj lepárlásánál.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#169) Andie


Andie
őstag

Azlenne a kérdésem a T. nagyérdeműhöz, hogy hol érdemes mosatni 11-12 ker környékén? Fontos lenne, hogy a mosó minnél jobban kimélje a kocsit, de lehetöleg azért csillogjon utánna.
Eddig a bocskai úti agiphoz jártam, de ott annyira koszos és dúrvának tünik a szőrmóc, hogy az új verdát nem merem odavinni.

Tudom, kézimosó. Világos, ha van rá 2 órám, odamegyek.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#170) _Yvorl_ válasza Rebirth (#167) üzenetére


_Yvorl_
tag

Gondolom nem kerozin t rakot taz autojába, hanem esetleg vamami kis sportrepülő versenyüzemanyagát vagy valami iylesmit, vagy csak atvagtak rendesen :)

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#171) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Nem olvastam végig a totyikot...
Múlt nyáron tankoltam egy shell kútnál, és kb 20km után megállt a kocsi. Egy hét alatt kétszer kellett gázolajszűrőt cserélni. Aztán átlyukadt a a kéziszivattyú membránja. Szóval azóta nagyívben kerülöm a shell-t... A mol sem volt sokkal jobb.
Ami eddig nagyon tetszett, az elözö kocsimmal, az ÖMV 98-as benzinje.
Most vagy ESSO gázolajat, vagy jó kis orosz anyagot LUKOIL-t tankolok a kocsiba.
A fogyasztásom teljesen változó. Még sosem tudtam ''labor körülmények közt'' letesztelni, de valahol 7 és 11 között van, attól függöen, mennyit vagyok a dugóban.

...mint az közismert...

(#172) karib válasza Andie (#169) üzenetére


karib
addikt

automoso.lap.hu [link] Továbbá: [link] :)

IMO mosó a Hamzsabégi úton? A vasúti töltés mellett, a BKV buszgarázsnál.

Nemtom, másokhoz viszonyítva milyen az IMO, nekem eddig bevált - korrektül, normális áron dolgoznak, és mivel ez a profiljuk, talán rendben is tartják a berendezéseiket.

Department of Redundancy Department

(#173) karib válasza _Yvorl_ (#170) üzenetére


karib
addikt

Igen, valszeg avgas lehetett (magas oktánszámú repülőbenya), nem kerozin (sugárhajtóműbe való).

Department of Redundancy Department

(#174) karib


karib
addikt

Kicsit felhozom a témát :)

Egyrész szeretnék felháborodni a brutálisan dráguló benzinen :Y

:(((

Department of Redundancy Department

(#175) karib


karib
addikt

Másfelől pedig itt egy érdekes site:

www.bobistheoilguy.com [link]

Vannak pl. olajadalék tesztek is, elég érdekes eredményekkel.

Dodi?

Department of Redundancy Department

(#176) tusi74


tusi74
őstag

Kerüljétek Szegeden az M5-ről a Szeged-Észak lejárótól befelé Szeged felé, a Bajai úton levő AGIP kutat! Nem elég, hogy baromi büdös lett az autóban, de hazafelé elment Pestig majdnem egy tank benzin. Hogy mit tettek bele?

(#177) nRu3


nRu3
addikt

nos mivel 1hónapja pöcs voltam és olcsob benzin tankoltam ,aminek az eredménye az volt hogy a motor egy kicsit furcsán járt vagy le is akart fuladni, egy kisss prolong rendszertisztitó lötyel minden megjavault, :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#178) Viszlát


Viszlát
addikt

Magyar mentalitásról. Munkába jövet mint minden reggel be akartam menni a székesfehérvári tecsó benzinkúthoz, hogy üdítőt és reggelit vegyek. Ki volt írva, hogy 6-7-ig áramszünet miatt zárva, szinte teljesen eltorlaszolva a bejárat, mindez 5:32-kor... Megálltam a parkolóban és átsétáltam, mire a shopban mondják, hogy zárva vannak, merthogy áramszünet van. Kérdezem, hogy előbb kezdődött mint tervezték? Nem, de mindjárt 6 óra és már bezártak. De miért zártak be, mikor még csak fél 6 van? Hát mert már mindjárt 6 óra... lényeg a lényeg, nem akartak kiszolgálni, de a vásárlói könyv emlegetésére azért csak sikerült :(((

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#179) Dufresne válasza Viszlát (#178) üzenetére


Dufresne
addikt

Nah legalább tudtad mit kell tenni. Nagyátlagban nemakarnak az emberek dolgozni úgy veszem észre. Ügyfélszolgálatok és hasonló helyeken is jobbesetben csak undort látsz kiszolgálás közben, hogy ''na még ezt a majmot is kiszolgálom, aztán2 óra és haza''. Ritka ahol jókedvvel szívélyesen szolgálnak ki... :(((

(#180) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Kecskeméten találtam egy olcsó kutat, és eddig nagyon jónak tünik, fogyasztásilag is, menetteljesítmény szempontjából is :U Igaz csak 95-öst árulnak, de legalább jó minőség :D

BMW 320i

(#181) nemcso


nemcso
senior tag

Tegnap az RTL-en látva, ma reggel megnéztem a www.holtankoljak.hu oldalt, ahol átnézheted a benzinárakat megye, város, kerület, cég és benzinfajta szerint.
Persze nem teljes a lista mert pl. a bevásárlóközpontok üzemeltetésében lévő kutakról nem tudnak adatokat szerezni.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#182) bambano válasza Avicularia (#165) üzenetére


bambano
titán

Ennek lehet az az oka, hogy kevesen vesznek evo99-et, ezért elkoszolódott a kút tartályában, mire megkaptad. Ilyet csak nagyforgalmú kúton érdemes venni imho.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#183) Robi_73 válasza bambano (#123) üzenetére


Robi_73
őstag

Ha nem megfelelő az üzemanyag minősége, akkor a tökéletlen égés miatt, több égéstermék (korom) marad az égéstérben, ami a hengerfalról az olajba kerül és emiatt, az hamarabb telítődik szenyeződéssel. Magyarúl romlik a hatásfoka (kenőképessége) az olajnak. Például a gázos autóknál ha megnézed az olaj színét 15000km után, az olyan tiszta mint amikor betőltötték. Ez azért van mert a gáz (szinte) égéstermék visszamaradása nélkül ég el, és így nem szennyezi az olajat. A gázos autóknál ezért kitolható az olajcsere periódus. Az más dolog, hogy a gázüzem a nem arra tervezett motoroknál élettartalom csökkenést eredményez.

Robi73

(#184) Totyi


Totyi
őstag

Tapasztalat a következő(kicsit felrángatom a topicot :) )
Eddig agip kútnál tankoltam;semmi baj nem volt;soha...simán ment 28 literrel az 540 km.Náyron felrakattam egy sport dobot és megnőtt a fogyasztás.DE nem azonnal;a második tankra kezdett többet enni.A szokásos 540 helyett 480 lett a megtett km.Pedig elvileg ilyen nem csinálhat egy sport dob.Tehát : szerelés után első tank:minden oké...atána lévő 2 tank benzin...rosszabb eredmény született.Megjegyeztem a legutóbbi fél tank állást.250 km-nél pont félig volt a mutató.Most 255-nél járok és a fél fölött van még jóval;pedig 30 litert tankoltam rá;elvileg maradt az agiposból is benne még egy jó tizes.Rosszabb lenne az agipos mint eddig?Semmi gondom nem volt vele;több mint 3 éve tankolok ott.De ha most többet megyek el az OMV-s nyálllal;akkor csak ott fogok benzint venni.
És mi ez a carrera?Változik tőle vmi?
Kicsit beszélgessünk erről is :))

(#185) KMan válasza Totyi (#184) üzenetére


KMan
őstag

28 literrel 540 km? :Y 5l/100 mi a gond? :) szerk: milyen a gepallat?

[Szerkesztve]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#186) Totyi válasza KMan (#185) üzenetére


Totyi
őstag

Az nem gond...de a 480 km/28 már igen;ha figyelembe vesszük azt;hogy eddig nem volt ennyi.Így némi nyugtalanságra ad okot. :))Az eddigi legjobb fogyim 4.8 volt;nagyrészt országúton. :B
Szted milyen? :)1 literes gls swift. :))
Megnött a fogyi és némileg nyugatalított;de úgy látom a benzinnel volt a probléma. :U

(#187) KMan válasza Totyi (#186) üzenetére


KMan
őstag

Hat en orulok ha 8 literre le tudom nyomni. Atlag nalam 10. OMV-nel, vagy MOL-nal tankolok. #3-ban nagyjabol leirtam.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#188) Totyi válasza KMan (#187) üzenetére


Totyi
őstag

Jó;neked biztos nem ezer köbcentis autód van.Te milyen verdával nyomulsz?
Eddig nem volt semmi baj;de az utóbbi 2 tank benzinnél vmi nem kóser.Carrera-t próbáltad?

(#189) M@LC0LM


M@LC0LM
csendes tag

Citroen BX (1990 évjárat) 1.9 szívó dízel: 1200km/45 Liter gázolaj.

Ez 3,75L/100km-re jön ki.

Vidéken, hegyes terepen sok gurulással.Helyenként felgyusulok 90-re majd 2 km gurulás. Igyekszek minnél kevesebbet fékezni,kanyarokba ami kifér. Csodálkoznak is páran amikor 70 el tünyörgök elöttök,szinte letolnak,majd fékezés nékül be ennyivel a körforgalomba,na akkor le is maradnak : D .Max sebesség: 80-90km/h.

Igaz ezt spéci gázolajjal: ami a Shell-töl jön,és valami adalék van benne.
Nem nyilvános kuton tankolom hanem egy nagy szállítmányozási cég saját kútjánál.

Ugyan ezt mondjuk ESSO-s gázolajjal 1200 helyett csak 1070-et megyek, tehát 10%-al gyengébb.Ezzel nem az ESSO-t fikázom, annak is jo a minösége csak amit én veszek az a nagyon fasza : D

(#190) Totyi válasza M@LC0LM (#189) üzenetére


Totyi
őstag

És mennyiért veszed literjét a gázolajnak?
Amúgy a 3.75 tényleg nagyon szép;bár így biztos nem nyomod neki. :)

(#191) M@LC0LM válasza Totyi (#190) üzenetére


M@LC0LM
csendes tag

Hát kicsit olcsóbban mint a kutorol. De nem csak azért járok oda,hanem mert pl egyáltalán nem rángat az auto töle, a másiktol egy kicsit amig hideg.

[Szerkesztve]

(#192) Notes


Notes
senior tag

Én tök rendszertelenül tankolok (MOL, Esso, Tesco, Jet), de még sosem tapasztaltam változást a fogyasztásban. Pedig könnyű lenne észrevenni, mert 98%-ben ugyanazon az útvonalon használom a kocsit. Szerintem ez a kérdés kicsit túl van misztifikálva. Mindenki a MOL-tól veszi a benzint, és én nem tudok róla, hogy lenne olyan hely ahol utólag több ezer köbméter üzemanyagot adalékolnának Magyarországon. De aki tud ilyenről az szóljon.

Romanes eunt domus!

(#193) karib válasza Notes (#192) üzenetére


karib
addikt

Valóban, többnyire MOL benzint árul mindenki - aztán a házi recept szerint ''fűszerezik'' a saját adalékaikkal - ha jól tudom, ezt a kúton teszik, már ha épp nem sumákolják el.

Szerintem sokkal többet nyomhat a latba a kút tisztességessége - tiszta, karbantartott berendezések, helyesen mérő kutak, nem vizezik az üzemanyagot stb... Csak hát ezt kideríteni szinte lehetetlen.

Department of Redundancy Department

(#194) Notes válasza karib (#193) üzenetére


Notes
senior tag

Szerintem a kúton már aligha adalékolnak bármit is. Ott egy földalatti tartály van amibe a tartálykocsi leengedi az üzemanyagot és kész. De ha valaki dolgozik benzinkúton jó lenne ha pontosan elmondaná hogy megy ez!

Romanes eunt domus!

(#195) KMan válasza Totyi (#188) üzenetére


KMan
őstag

#4. elnezest elirtam :U Carrerat a reklam miatt ki se fogom ;] (irrital a gyerek:D)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#196) Totyi válasza Notes (#192) üzenetére


Totyi
őstag

Pedig elhiheted;hogy minden kútnak megvan a maga adalékja.Az OMV kivételével mindenhová a mol szállít benzint és minden kút ahogy kariib is írta saját recept szerint ad hozzá vmit.Mit gondolsz miért olcsóbb a tescos kút?Mert vmi nincs benne;vagy olcsóbb mint máshol.Lásd az én példámat.Évekig semmi bajom nem volt az agip-os benzinnel;de az utóbbi 2 tanknál vmi nem volt kóser.Most omv-s van benne;30 liter és 10 liter az agiposból.A múltkor 250-nél félig volt a mutató...pont félig...és most 270-nél járok;de még mindíg fölötte van a félnek.Akkor most álmodom?Nem hinném...vagy csalnak;vagy vizes vagy szarabb mint volt.
Kollégám mesélte hogy szerzett egyszer vmilyn 95-ös vagy ukrán vagy orosz benzint...na attól aztán füstölt és alig ment.Biztos hogy van különbség kút és kút között minőségre.


De erről dodit kéne kérdezni;Ő vmi üzemanyag;olajmágus vagy mi :)

[Szerkesztve]

(#197) tildy válasza Totyi (#196) üzenetére


tildy
nagyúr

Engem nem érdekel miért olcsóbb az auchan kút, egészen addig, amíg a verda az ott tankolt benzinből eszi a legkevesebbet...
Totyi: hyundai accent 1.3 as , full városi fogyi 8-8.5(télen inkább 8.5), vegyes: 7.2, csak országút 6.7. Shelltől általában fél literrel többet evett.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#198) Totyi válasza tildy (#197) üzenetére


Totyi
őstag

Na látod;azt még nem próbáltam.De lehet;hogy ki fogom.A shell benzinből többet eszik;agipos eddig jó volt;omv-t régen szerettem.Van választék...

Milyen kocsi és mennyit eszik?

(#199) #00809728 válasza golyani (#139) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

BOCSIKA nem jártam itt elfelejtettem.

Metabond jó 4 ill 2 ütemű ill van olajhoz -üzemanyaghoz való adalékuk.

(#200) #00809728 válasza karib (#172) üzenetére


#00809728
törölt tag

:R :)) :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.