Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) fagy53 válasza Juzzie71 (#1100) üzenetére


fagy53
nagyúr

A 7300GT egyértelműen jobb mint a 8500GT, hagyd benne azt!

(#1102) Madweek


Madweek
tag

Sziasztok!
Van egy Gainward 6200 TC(turbo cache) videókártyám.Van 128 Mb saját memóriája, ami bőven elég lenne neki, de 512 Mb-ra állítja magát (magyarul elszív a rendszermemóból 384 MB-t). Az alaplap MSI K9N.Hol lehet beállítani mennyi ramot használjon a rendszermemóból?Bios-ban nem találtam ilyen opciót, de lehet, hogy én vagyok láma.Aki tud légyszi segítsen!THX!

(#1103) (Bundás) válasza Madweek (#1102) üzenetére


(Bundás)
addikt

Agp Aperture Size, BIOS-ban. Hagyd alapértelmezetten, vagy rakd 64 MB-ra. Általában a VGA memóriájának felét szokták rádobni, ha jól emlékszem...

(#1104) VaniliásRönk válasza (Bundás) (#1103) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az AGP appertúra más, az nem helyettesíti a saját memóriát.

Madweek: A TurboCache-t valahol az nVidia driverben tudod állítani. (legalábbis gondolom ott, ''sajnos'' ilyen VGA-val nem volt dolgom)

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1105) (Bundás) válasza VaniliásRönk (#1104) üzenetére


(Bundás)
addikt

Miazhogy helyettesíti? Appertúra nem az, mikor 512-re rakja BIOS-ban és 512-VGAmemóriát zabál a rendszermemóirából? :U

(#1106) VaniliásRönk válasza (Bundás) (#1105) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az AGP appertúra a rendszermemóriának pusztán egy olyan (rendezett, egységes) darabja, amihez a VGA-nak gyors hozzáférése van, itt tárolják a programok a textúrákat amik nem férnek el a VGA memóriájában (ilyen szinte mindig van), és egy maximumot adsz meg, (ha a programozók nem végeztek gány munkát) nem foglal el többet a szükségesnél.

A TurboCache-t (ATi-nál HyperMemory) PCI-E-nél alkalmazzák, ez gyk. kisajátítja a hozzárendelt RAM-ot, azt csak a VGA használhatja bármilyen célra, mint a sajátját, mint egy int. VGA. Bár elvileg ennek is dinamikusnak kéne lennie, ha jól tudom.

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1107) Anthony28 válasza (Bundás) (#1103) üzenetére


Anthony28
őstag

Én a VGA memójának a duplájára emlékszem. ;)

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#1108) antal27


antal27
tag

Sziasztok van egy ilyen videó kártyám ''GeCube ATi Radeon 9550XT Platinium Edition''érdekelne hogy tud e valaki valamit a tunuggal kapcsolatban.Jelenleg 400/500mhz-en megy.előre is köszönöm a segítséget.

Aki hisz a parajelenségekben az emelje fel a kezem.

(#1109) r9550 válasza antal27 (#1108) üzenetére


r9550
senior tag

hát a gpu lehet hogy 500körül birja ha mákod van de ha nem akkor 480 körül a ram meg ha ddr2-es akkor 600-650-et is lehet hogy kibír de ha nem ddr2-es hanem csak sima ddr akkor csak 560-540 körül

(#1110) antal27 válasza r9550 (#1109) üzenetére


antal27
tag

Elöszöris köszi a választ.Az a bajom hogy 430/600mhz a max aminél még nem fagy ki,pedig ddr2-es mem van benne.Nem tudod mi lehet a fagyás oka.asrock am2nf3vista alaplap,1db kiggmax 512/533,2db 256/533 mem, am2 sempron 2800+,vga ismert.

Aki hisz a parajelenségekben az emelje fel a kezem.

(#1111) VaniliásRönk válasza antal27 (#1110) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A hűtés a baja, nálam 420 volt a vége gyárival, VF700-zal 480, viszont egy ilyen VGA-ra tök felesleges ilyen hűtőt venni, inkább cseréld kb. ugyanannyi ráfordítással 9800Pro/XT-re.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1112) antal27 válasza VaniliásRönk (#1111) üzenetére


antal27
tag

Oké.Azért köszi.

Aki hisz a parajelenségekben az emelje fel a kezem.

(#1113) apcuk


apcuk
csendes tag

Sziasztok!

Egy Asus EN7600GS-em van, rajta egy DVI, egy VGA kimenet, és egy DVI-ből VGA átalakító. Szeretném a gépet összekötni a TV-vel úgy, hogy az átalakítóval és egy 15 pines VGA kábellel összeskötöm a TV PC bemenetét a karival, és a másikat pedig a monitorhoz kötöm (az is 15 pines DSub).

A kérdésem, hogy meg lehet-e csinálni, hogy a monitoron 1024*768, a TV-n 1360*768 van (nyilván egyszerre)?

Egyelőre csak egy megjelenítőt mutat a driver, gondolom be kell kötni, hogy állítgathassam a másikat is.

[Szerkesztve]

(#1114) conair válasza apcuk (#1113) üzenetére


conair
tag

Nem tudom ezt hogy gondoltad. Tehát van 1 dvi ami megy a monitorba átalakítóval és a másik d-subot akarod rákötni a tv-re? És milyen kábellel? Szerintem használd inkább a sima s-video outot hamarabb érsz el eredményt a tv-n

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

(#1115) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

hi

vista alatt 7.6-os catalystban hol a búbánatban lehet kikapcsolni a vpu recovery-t?
control centerben egyszerűen nincs ilyen opció

(#1116) apcuk válasza conair (#1114) üzenetére


apcuk
csendes tag

Egy normál VGA kábellel (mindkét oldalán 9 tüske, előbb rosszul írtam a 15-öt). És igazából mindegy, hogy melyik kábelt (monitor/tv) rakom az átalakítóra, mert az átalakítóval 2 VGA kimenetem lesz.
A lényeg, hogy különböző felbontásokat be lehet-e egyszerre állítani, mert a tv szélesvásznú (1366*768) a monitor meg 1024*768. Tehát hogy a tvnek ne csak a középső részén legyen kép, pl filmnézésnél jól jönne (bár akkor meg nem kell monitor).

[Szerkesztve]

(#1117) conair válasza apcuk (#1116) üzenetére


conair
tag

Be lehet állítani a tv-outnál a különböző tvk felbontását, de nem gondolnám, hogy vga kimenetnél ezt el tudod különíteni. Azt meg hogy a d-subot hogy szúrnád rá a tv-re majd elárulod... Te tudhaszt valamit... A normál vga kábel 15-pines... Nem 9. Miért nem a tv-outot használod, ott bármit elérhetsz.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

(#1118) apcuk válasza conair (#1117) üzenetére


apcuk
csendes tag

Bocs, igen, először írtam jól, mégiscsak 15 pines, nem 9. A tvnek meg írtam, hogy van PC bemenete, az is 15 pines. Ok, majd megpróbálom többféleképpen.

Szerk.: Ja még annyit, hogy az Asus honlapján 2048x1536 van a max felbontáshoz írva, és az ősrégi kártyámmal is tudtam 1360x768-as szélesvásznat csinálni, viszont most az 1280 a legszélesebb felbontás, remélem, ha rákötöm, kidob majd nagyobbakat is (1360).

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1119) antal27


antal27
tag

Sziasztok mégvalami eszembe jutott.A 4 pipeline szalagot milyen progival tudom feloldani hogy legalább 8 pipeline szalag legyen ''fusson'',a kártyám elvileg támogatja csak le van butítva.Lehet hogy nem írtam pontosan de aki ért hozzá tudja miről van szó.

Aki hisz a parajelenségekben az emelje fel a kezem.

(#1120) VaniliásRönk válasza antal27 (#1119) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A 9550GU/9600XT (RV360) 4 futószallagos, nincs benne letiltva semmi, amivel kevered az a 9500 (R300).

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1121) spyduck válasza antal27 (#1119) üzenetére


spyduck
nagyúr

amúgy én x800pro-t x800xt-vé változtattam és aktiváltam rajta + 4 pippelinest!
így kell:



Szal akkor leírom mi lehet az egyik lehetséges eljárás...hátha valakinek hasonló problámája van mint nekem..
Tehát, ha csak flashrom-al operáltok az nem hoz változást, átírja ugyan a biost de nem nyúl a pipe-okhoz... Ezért venni kell egy gigabyte flash utility nevezetű programot, illetve egy gigabyte biost (ha valakinek szüksége van rá az keressen meg, nekem már megvan)
Utána csinálni kell 2 bootolható floppy-t, egyiken a gigflash a máskon egy flashrom progival
célszerű ezeket egy könyvtárban elhelyezni, legyen ez most BIOS, ide másoljuk a felrakni kívánt bios-okat is.
Aztán jöhet a bootolás a gigabyte lemezzel rajta a gigabyte biossal, ha ez megvan akkor a következőt kell látni:

A:\
Utána:
A:\cd bios -----> A:\Bios\ -----> A:\Bios\gvf11 -P -F x800xt.f1
Ha lefutott és semmi hiba, utána lemezt csere és jöhet a referencia vagy a tetszőleges bios, amit előtte rabittal meg lehet szerkeszteni..

Szóval:
A:\cd bios -----> A:\Bios\ -------> flashrom -P -F 0 'tetszőleges bios neve' -r

Ha ez is lefutott, utána restart és örülhetünk a +4 pipe-nak...

(#1122) antal27 válasza VaniliásRönk (#1120) üzenetére


antal27
tag

Akkor lehet elnéztem de meg mernék esküdni hogy azt olvastam.bocs és kössz

Aki hisz a parajelenségekben az emelje fel a kezem.

(#1123) bubuka71


bubuka71
aktív tag

A 7300 gt jobb a 8500 gt-nél ?

(#1124) Juzzie71 válasza fagy53 (#1101) üzenetére


Juzzie71
tag

Köszönöm a válaszod, de a kártyát már megvettem és nem szeretnék kidobni 23 ezer Ft-t az ablakon. Ezért kicserélném másra. Példának okáért egy Gigabyte GeForce 8600GT-re. Inkább ráfizetek, csak legyen a számítógépembe grafikuskártya... :)
Az Inno3D 7300-as kölcsönbe volt/van, hogy lássak valamit a monitoromon...

Akkor az új kérdés, hogy a fentebb megnevezett Gigabyte kártya már nem is annyira rossz, mint a Gainward 8500-asa? :)

Jelenleg melyik márka a legmegbízhatóbb? Nem szeretnék flam hegyeket, de azért érdekelne. Például az Inno3D-ről már nem mondanak olyan jókat, mint régen.

Üdv.

(#1125) AMD Power válasza bubuka71 (#1123) üzenetére


AMD Power
titán

[link]
[link]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#1126) AMD Power


AMD Power
titán

7600GT után mi a következő lépcső? Mi a következő amit érdemes venni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#1127) Csiborbogár válasza AMD Power (#1126) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Nvidia fronton 7900GS/GT, vagy 8600GE.

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#1128) AMD Power válasza Csiborbogár (#1127) üzenetére


AMD Power
titán

8600GT esetleg?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#1129) Csiborbogár válasza AMD Power (#1128) üzenetére


Csiborbogár
őstag

Inkább GE, bár elég nagy a különbség árban. Szvsz inkább GE.

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#1130) AMD Power válasza Csiborbogár (#1129) üzenetére


AMD Power
titán

GE mivel tud többet?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#1131) mazda626 válasza AMD Power (#1130) üzenetére


mazda626
addikt

Pár Megahertzcel lassabb, mint a 8600GTS.

(#1132) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

hi

vista alatt 7.6-os catalystban hol a búbánatban lehet kikapcsolni a vpu recovery-t?
control centerben egyszerűen nincs ilyen opció

(#1133) fasyrt


fasyrt
őstag

mi a neve annak a golyós vga tesztelő proginak?
Vagy van valami egyéb ötletetek nVidia karesz tesztelésére 3Dmarkon kívül?

(#1134) Vandit.


Vandit.
addikt

Szerintetek megéri két 7300 GT-t SLI-be kötni.Of course ddr3-asok és 256 memória.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1135) fasyrt válasza Vandit. (#1134) üzenetére


fasyrt
őstag

Én az egykártyás megoldás híve vagyok, nem minden játék profitál az sli-ből.

(#1136) Speed® válasza fasyrt (#1133) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

RealTimeHDR..[link] Vagy AtiTool ArtifactScan, az is veszettül megizzasztja.


Vandit
Csakis a poén kedvéért. Bizonyos helyzetekben a teljesítményük eléri akár egy 7900GTjét is, de ezen esetek száma kevés..nem mindig működik az SLI, vagy ha működik is, közel sem tökéletesen, 100% hatásfokkal. Az árukból vehetsz egy 7900GSt vagy egy 1950Prot, jobban jársz.

[Szerkesztve]

(#1137) Vandit.


Vandit.
addikt

És ezek után?[link]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1138) Speed® válasza Vandit. (#1137) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Még ezek után sem..olvass a sorok közt ;) Ha az adott játék támogatja az SLIt, megy a dolog, ha nem, van egy kártya feleslegesen/kihasználatlanul a gépben. Továbbá a két kártya melegedése/zaja is nagyobb mint 1é. 2db 73GT ára 26k körül van, ennyiért vannaka piacon 1900GTk X2vel szerelve, amik biztosan mennek úgy mint a két 73GT húzva, de emellett tudnak HDR+AA/AF módban is üzemelni és a 256bites memvezérlő miatt nem döglenek bele az AA/AF bekapcsolásába sem..én totál ellenzem az SLI/CF megvételét tartós használatra :( Volt anno 6800GS SLIm, poén volt, de buktam rajta tisztességeset mikor eladtam, mert több volt a nyűg mint a gondmentes használat. :(

[Szerkesztve]

(#1139) fasyrt válasza Speed® (#1136) üzenetére


fasyrt
őstag

Ohh, ezaz. Nem golyós, de tudtam, hogy valami hasonló. :D Kösz.

(#1140) Speed® válasza fasyrt (#1139) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Dehonnem, golyós az, legalábbis az alapértelmezett rész.

(#1141) VaniliásRönk válasza Speed® (#1138) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ne erőlködj, nem egy topikban tapasztaltam hogy felesleges, mindenki annyi és olyan hülyeséget követ el a saját kárára, amennyit csak akar... ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1142) Vandit. válasza Speed® (#1138) üzenetére


Vandit.
addikt

Értem köszi. :)
Csak kíváncsi voltam,ugyanis nekem 1általán nincs szükségem rá,mert elég jó karim van most,de poén kedvéért egyszer kipróbálom.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1143) Speed® válasza VaniliásRönk (#1141) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Dehogy erőlködök, legfeljebb kicsit értetlenül állok a tény előtt hogy számtekben jártas emberek miért csinálnak néha hülyeségeket. Ha a kíváncsiság vezérli, rendben van, próbálja ki nyugodtan, lesz pár szép DMarkeredménye és elbütykölget vele egy darabig. De ha tévesen azt a következtetést vonja le más tesztek DMarpontjai és SLItámogató játékokban felmutatott eredményei alapján, hogy az SLI egy teljesen klassz dolog, akkor már fel kell ébreszteni.. ;)

(#1144) Vandit. válasza Speed® (#1143) üzenetére


Vandit.
addikt

Jól mondtad.A kíváncsiság miatt fogom majd kipróbálni. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#1145) Batka40


Batka40
csendes tag



Sziasztok.
Lenne egy kérdésem.
Vettem egy 22'' Yakumo WJT TFT. A felbontása 1680*1050. De ezt a videókártyám nem támogatja. Driverfrissétés megvolt és ugy 1440*900 jutott a dolog. A videokártyám Azus Ati Radeon 1650 Pro 250MB.
Bár nem tudom, hogy hogyan ,de van 1680*1050 felbontásom is. De a kép igy is tök szar.
Sokkal nagyobb mint a monitor kijelzője. Nem értem a dolgot.
Mit lehetne csinálni vele, azon kivül, hogy kidobom?
Elöre is köszi a választ..

(#1146) fasyrt válasza Speed® (#1140) üzenetére


fasyrt
őstag

És tényleg ez a golyós, csak megtévesztő volt a honlap. :B

(#1147) Krissz22 válasza Batka40 (#1145) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Nincs valami auto gomb, a monitoron...hátha segít. Így a hsz.-ből csak ezt tudtam kihámozni. :(

(#1148) Tomitosz válasza Batka40 (#1145) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Állítsál a képfrissítésen. Néha az is okozhat tullógásokat.

(#1149) mcs10


mcs10
tag

hali!

inno3g geforce fx5200

mért van az hogy elindítom a cod2-őt és olyan képet ad hogy villog? nics rendes kép,csak villogás

a régebbi gf440esemmel meg prímán megy!

megoldás? directx probléma lehet vagy mi? driver az megfelelő hozzá...

mcs10

(#1150) Qru válasza mcs10 (#1149) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak COD2-nél jön elő? Ha nem akkor valószínűleg döglődik a kártyád... Teszteld más játékokkal és/vagy 3DMark-kal. Tuningolva van? Nem melegszik túl a kártya?

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.