- Miért ne vegyél gagyi kínai LED izzósort...
- Asszociációs játék. :)
- Pendrive-ról bootolható "belakott" debian linux live Ventoy pendrive-on
- Samsung LE40A536T1F LCD TV képhiba
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Digitális Állampolgárság Program
- leslieke
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- PLEX: multimédia az egész lakásban
- W11 pls
-
LOGOUT.hu
Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Essejó
veterán
válasz King Unique #118296 üzenetére
Na igen a régi verzióban volt egy ilyen opció is: restore to dissmilar hardware és ez csak a Pro verziótól volt aktív a Free és a Standardban nem.
Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?
-
mezis
félisten
-
galervin93
addikt
Üdv!
Adott egy monitor, only D-Sub. Rövid időre (pár nap, egy-két hét) ideiglenesen egy olyan gépen kellene használni, aminek lapján csak DVI-D illetve HDMI csati van. Kérdésem az volna, hogy egy ilyen legóccsóbb átalakítóval menne a dolog?Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!
-
King Unique
titán
válasz Essejó #118291 üzenetére
Továbbra sem rémlik és a hivatalos weboldalon lévő összehasonlítás sem említi, hogy lenne a free verzióban olyan korlátozás, hogy kizárólag csak arra a meghajtóra lehet a lemezképet visszaállítani, amiről a mentés készítve lett. Úgy pedig megint nem, hogy állítottam már vissza vele többször az eredetitől eltérő, másik fizikai és akár virtuális meghajtóra is. Ha esetedben tényleg nem engedte, akkor ott valami más probléma lehetett. Na meg a szoftver verziója sem derült ki, de ha tavaly nyári eset, akkor eleve nem az aktuális (7.2.4063).
[ Szerkesztve ]
-
Milgram1
aktív tag
Sziasztok! Portot akarok nyitni ASUS RT-AC53-on, ami meg is történt, win10 tűzfalon is beállítottam, de továbbra sem működik, telefonáltam a digi-hez, már nincs NAT-olva de még mindig nem jó. Valami Ötlet?
-
Essejó
veterán
válasz King Unique #118285 üzenetére
Tavaly nyáron mikor az asztali gépemben meghalt az öregecske SSD, nem volt hajlandó a Free verzió a mentett lemezképet vissza tölteni egy HDD-re, mondván csak azonos eszközre lehetséges.
Kénytelen voltam beszerezni egy nem ingyenes verziót, ami egy szó nélkül visszatöltötte a mentett képfájlt a HDD-re.Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?
-
King Unique
titán
válasz C. s. #118287 üzenetére
Virtuális lemezről volt szó, lásd pl. ebben a leírásban. Meg arról, hogy technikailag akár még ilyenre is vissza lehet állítani a mentést, nem arról, hogy a VHD-t a Macrium Reflect hozta létre. A Macrium által lementett lemezképfájl csatolása és a tartalmának tallózása pedig megint más.
[ Szerkesztve ]
-
C. s.
addikt
válasz King Unique #118285 üzenetére
Szia!
Ez megnyugtató!
Virtuális gépet hogyan csinálhatok vele? Vagy arra gondolsz, hogy a mentésben tallózni lehet vele? -
King Unique
titán
válasz Essejó #118271 üzenetére
Mióta? Én használom rendszeresen, de olyat nem tapasztaltam, hogy a free verzióval a lementett lemezképfájlt kizárólag csak arra a fizikai meghajtóra lehetne visszaállítani, amiről a mentés készült... Vissza tudom vele állítani másikra is, sőt még virtuális lemezre (.vhd / vhdx) is engedi.
[ Szerkesztve ]
-
junior11
veterán
válasz RootRulez #118277 üzenetére
Hát, kétlem, hogy ugyanolyat fogok tudni, ilyen és hasonló Kingstont hamarább. Amúgy ami fontos akkor hogy 1600-as legyen, 1,5V ugye? Látom, hogy vannak még CL11 (az általam említett Kingston is pl), CL9 és hasonló egyéb adatok. Ezt a gépben lévő memóriánál nem tudom, fontosak ezek vagy mindegy?
The Truth Is Out There - Az igazság odaát van
-
-
junior11
veterán
válasz RootRulez #118273 üzenetére
Köszi, az aida64-re gondoltam én is, megnézem. DDR3 1600-as más nem fontos azon belül? Vmilyen Kingstonra gondoltam. Amúgy ha megveszem és berakom, aztán bekapcsolom be kell állítani (pl. a BIOS-ban) vmit vagy a gép, rendszer automatikusan felismeri és ennyi?
The Truth Is Out There - Az igazság odaát van
-
RootRulez
félisten
-
junior11
veterán
Sziasztok, van egy Lenovo IdeaPad Z500-as laptopon, 2013-ban vásárolva, az alábbi konfiggal:
- i3 3120M Ivy Bridge 2.5Ghz, 250 GB 850 EVO SSD (Windows 10 Home 64bit), 1TB Seagate-Samsung HDD (dvd meghajtó helyén), Nvidia Geforce 635M és 4GB DDR3 RAM.
Nos, ha jól rémlik, kb. 3 éve, mikor az SSD-t raktam a HDD helyére és szétszedtem a lapost, volt még egy slot RAM-ra, és szeretném bővíteni, mert kezd lassan a határ lenni a 4GB. Viszont itt a kérdés, mivel nem nagyon értek ehhez, hogyan tudnám megállapítani, pontosan milyen tudok bele venni, ill. milyen van benne? Vmi tanács, hogyan járjak el? S még mindig drágák a memóriák? Várható DDR3 esetén későbbiekben árcsökkenés, mert akkor megvárom, nem sürgős a dolog. Köszi minden tanácsot.
The Truth Is Out There - Az igazság odaát van
-
Essejó
veterán
-
Cs1csó
félisten
válasz Doky586 #118264 üzenetére
Mindened a NAS-on van, ami sok TB is lehet, ami pótolhatatlan (remélhetőleg csak 1-2 TB vagy annyi sem) azokat még rámásolni egy külső HDD-re és be a fiókba és fel a felhőbe. Ez anyagilag és emberileg is a maximum szerintem, ezt tovább fokozni az már paranoia.
A pótolhatatlan adataid 3 helyen is meg vannak. A Harry Potter összes 4K HDR minőségben pl. nem tartozik a pótolhatatlan adatok közé.
[ Szerkesztve ]
-
C. s.
addikt
válasz inf3rno #118216 üzenetére
Az összes verzióhoz kapcsolódó értékelés egy helyen van, nincs verziónként elkülönítve. Az évekkel ezelőtti kedvcsinálók pizitívak, a "legfrissebbek" (tavalyiak) nagyon rosszak. Inkább nem kockáztatok. Mielőtt rátaláltam a Macriumra, kipróbáltam 2-3 másikat, és olyan is volt, ami annyira tönkrevágta a rendszert, hogy újra kellett telepíteni, mert javítani sem sikerült.
-
Cs1csó
félisten
válasz Doky586 #118262 üzenetére
Szerintem ez a gondolatsor túl messzire vezet:
Volt egy cég a World Trade Center egyik tornyában és itt is voltak a szerverei a másik toronyban pedig ezen szerverek tükrözve adatvédelmi céllal, 2001. szeptember 11-én a cég gyakorlatilag megsemmisült kvázi nyom nélkül.
-
Doky586
nagyúr
válasz Cs1csó #118232 üzenetére
Azért érdemes elgondolkodni azon mi van ha tönkremegy a 4lemezes NAS.. +valamelyik hdd is.
Akinek vastag a pénztárcája az persze még aznap vesz ugyanazon gyártótól egy újjat (vagy a 5éves régit modellt kell vennie? és adatmentés után egy új nast is +hddket is?) Vagy hogy oldja meg a meglevő laptopjával, telefonjával és médialejátszójával.. Persze elvileg megoldható, de de ott és akkor...[ Szerkesztve ]
-
jeni
félisten
válasz Cs1csó #118257 üzenetére
A Recuva nem minden esetben jó. Nekem a HDD partíciója tűnt el teljesen,semmi mély formázás nem volt előtte csak új partíciót adtam neki. Utána az említett Recuva programmal ment a gépem 11 órát és a végeredmény NULLA lett. Semmit se tudtam megmenteni a korábbi adatokból.
Egyelőre müxik a 4TB RED HDD-m,de még nem néztem utána vannak-e HDD Bad Sector hibák? Csak tudnám mitől ment el telesen a HDD-m hirtelen,hiszen a cucc nem lehet több 2 évnél? -
inf3rno
nagyúr
Van arról infotok, hogy vajon a felhőbe feltöltött adatok milyen sűrűn vesznek el vagy sérülnek? A fapados megoldás az lenne, ha oda felszórná az ember titkosítva az egészet akár több példányban, fizetne valami minimál havi díjat, aztán nem kellene otthon bohóckodni többszázezres ketyerékkel.
Buliban hasznos! =]
-
inf3rno
nagyúr
válasz Doky586 #118230 üzenetére
Nekem RAID-el kapcsolatban az a benyomásom, hogy jobb a szoftvereset választani, azon belül is azt, ami fájlrendszerhez kötött, mert akkor a fájlrendszer automatikusan tudja javítani a hibákat.
A cloud nem hülyeség, érdemes lehet titkosítva feltenni oda is egy példányt a kritikus dolgokról, hogyha leég a ház, akkor se vesszen el. Idén nálunk kevésen múlott... Egy tűz nem annyira lehetetlen, mint azt legtöbben gondolják.
[ Szerkesztve ]
Buliban hasznos! =]
-
Cs1csó
félisten
válasz Aryes #118246 üzenetére
AlternativeTo és [link]
- Recuva
- TestDisk
- Disk Drill
- MiniTool Power Data Recovery Freepjen
azért a pince, padlás rizikós a hőingadozás és a páratartalom miatt. A végső érvem a CD ,DVD mellett hogy MACERÁS. Egy CD 700MB egy DVD 4,7GB egy HDD 1-4 TB persze ha egyszerre pusztul meg az gond de ezért kell két külön HDD-n tárolni ugyanazt.
[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
Egy 8 gigás microSD kártyáról kéne lementenem a véletlenül törölt partíció adatait. Több recovery programmal próbálkoztam eddig, de ami talál is fájlokat (Photorec), a fájlszerkezetet nem menti (de legalább a fájlokat megtalálta), ami a fájlszerkezetet látja, az nem találja meg a fájlokat, ami meg mindkettőt tudja, az meg nem nem menti le amiket talál, mert próbaverziós.
Tudtok nekem javasolni egy jól működő, ingyenes, teljes funkcionalitással bíró usb/flash/sd kártya data recovery programot, mielőtt megőrülök?!? -
pjen
félisten
válasz Doky586 #118237 üzenetére
Egyébként szerintem mindegy mire mentesz.A technológia folyamatosan változik.20 év mulva szerintem már HDD nem is lesz.Én most egy SSD re mentek mindent amit fontosnak érzek+megvannak a gépen,és kiírom időnként lemezre.Persze én csak személyes emlékeket mentek.500 gigába bőven belefér.
Én is azt hittem,nem ejtem le a HDD -t,aztán egy gép takarításnál mégis[ Szerkesztve ]
-
#65675776
törölt tag
válasz Aryes #118231 üzenetére
A CD-vel az a baj, hogy az egyik oldala csak egy vastag lakkréteg. Ez a nyomtatott oldal egyébként. Erről az oldalról sérülékenyebb mechanikusan, a polikarbonát oldal meg vegyileg. Ráadásul a kettőnek eltér a hőtágulása is.
A DVD viszont két azonos polikarbonát tárcsából áll, ezek vannak összeragasztva. Mechanikusan sokkal ellenállóbb emiatt.
[ Szerkesztve ]
-
Cs1csó
félisten
Ez igaz, de jellemzően ez a KÜLSŐ HDD-ket érintheti - egy NAS-ban lévő nem fog leesni, azon pedig jobb helyen már csak tényleg a mentések mentése a pótolhatatlan adatok vannak, ezt is minimálisan mert csak az aktuális adatmentés idejére venném ki a fiókból.
Amit igazán érint az a külső HDD amit általános célú használatra: hurcolászásra, USB-vel tévére kötésre stb. használnak, de ilyen célra érdemes egy "ütésállóbb" verziót venni: ADATA HD710 Pro 2.5 1TB USB 3.1 :
Az IP68 por- és vízállósági szabványon felül katonai szintű ütésállósággal is rendelkezik a tripla rétegű védőkonstrukciónak köszönhetően. -
Cs1csó
félisten
válasz Doky586 #118230 üzenetére
Ezért írtam az offline mentést még pluszban. DE mivel ez az egész költséges mulatság ezért a duplikálás (a RAID-on túl) csak tényleg a pótolhatatlan adatoknak kell. Ez még így is nagy pénz.
Személy szerint 4 lemezes NAS-ba ruháznék be és jelenleg 1TB kb. 7,5 ezer forint tehát 12-16TB 90-120k forint + a NAS ami elég széle skálán mozog de egy jobb kb. 130k, de már van 60k-ért is bár itt nem érdemes spórolni. A vége 150-250k. + offline-ra mondjuk egy 2TB-os 22k.
Természetesen a NAS-t lehet védeni feszültségingadozástól és áramszünettől is egy UPS-el. 10-30k között már van ilyen eszköz akár intelligens NAS leállításra is képes áramszünet esetén.
[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
válasz HDR123 #118227 üzenetére
Az a baj ezzel a "bizonyítékkal", hogy az írható CD-k pont azok közé a médiumok közé tartoznak, amik valóban képesek sokáig olvashatóak maradni. Ez főleg az adatsűrűségének és a DVD-től eltérő gyártási és "égetési" technológiának köszönhető. Ha jól tudom egy minőségi írott CD tartósságát kb. 50 évre becsülik. DVD-kre ez az idő 15-25 év közötti, persze a tárolás körülményeitől is függ. A mágneses adathordozó tartóssága ha jól emlékszem úgy 50-100 év. Ezzel szemben Te nem azt írtad, hogy CD-kre írod az anyagot, se nem DVD-re, hanem BD-re. Vannak már 15-20 éves BD lemezeid, hogy ennyire bízol bennük?
Ha valóban bírják a DVD-k 25 évig, 25 év múlva ott fogsz állni több száz írott lemezzel. Egyesével mindet végig ellenőrzöd és átírod?
Nem egyszerűbb egy winchestertől megkérdezni, hogy hogy van? -
Doky586
nagyúr
-
Cs1csó
félisten
válasz HDR123 #118227 üzenetére
A szalag nem otthoni adattárolásra való - már amennyit tudok róla - spéci hardver stb. Ami szerintem ideális: otthonra mondjuk egy komolyabb NAS - mondjuk 4x3 agy 4x4 TB - valamilyen RAID megoldással ezen elférnek a zenék, filmek, dokuk családi képek, videók kb. minden + a tényleg kritikus adatokról (tehát nem a 4K filmgyűjteményről, hanem családi képek, videók) még egy offline másolat valami külső HDD-n.
Szerintem ez a legideálisabb, persze lehet még ezt fokozni pl. felhőtárhely beiktatása de az is inkább csak a kritikus adatoknak amik azért egy átlag embernél sem több 1-2 TB-nál.
Doky586
Nekem van/volt olyan "Mulitpurpose" DVD-m ami "hámlani" kezdett.
[ Szerkesztve ]
-
Doky586
nagyúr
válasz HDR123 #118222 üzenetére
Nem éri meg optikai lemezre menteni. Sem ár/érték arányban sem megbízhatósági szempontból se ídőtakarékosságiból. Optikaira rengeteg időmet rabolná el a mentés, de az évenként kötelező visszaellenőzizgetés még inkább (cserélgetni a lemezeket). HDD-t olcsóbb venni, amíg ment vagy ellenőriz én nyugodtan alszok.. [kép]
-
HDR123
tag
válasz inf3rno #118224 üzenetére
Teljesen igazad van. Nem is rakom ki napra.
Az én érvem az hogy read only a lemez. A hdd pedig bármikor újra írom.Tudom a legjobb a szalag lenne.
Az a vicc hogy már lassan 20 éve írt cd-m is olvasható. Engem ez meggyőz. Nyilván nem a Tesco gazdaságos meg a Princo dvd.
Biztos kevesen hallottatok az M-Disc technológiáról link
Köszi az eddigi ötleteket. Akkor WD Red lehet a befutó.
-
nagyúr
válasz HDR123 #118222 üzenetére
2000-es évek elején? Hát az aztán jó régen volt.
Bárhogy is erőlködsz, az adattárolás legbiztosabb módja még mindig a mágneses. Nem én mondom ezt, szakemberek. Ahelyett, hogy gyártod a lemezeket, amik egyre több és több helyet fognak elfoglalni, és egyre rövidebb ideig fogják megőrizni az integritásukat az alapanyag gyártásának olcsósítása miatt (hogyan fogod ellenőrizni a kiírt 1586346 db. lemezt egyesével, hogy melyikről kezd elbomlani az adathordozó réteg?), használj inkább 2, azaz kettő darab merevlemezt (persze használhatsz többet is), lehetőleg más-más időben gyártott, különböző típusút, és minden fontos adatot tárolj ezeken, tükrözve. Ha az egyik meghal, pótold. Ismételd az utolsó lépést, amíg az unokádat be nem tanítod arra, hogy hogy őrizze tovább a családi fotókat, vagy fel nem találják az adattárolás Szent Grálját.
-
HDR123
tag
Nekem arra kell hogy azon a hdd-n álljon pár évet az adat. Azon gyűlik, aztán szépen 25 GB-onként kiírom.
Nem kell RAID vagy NAS.
Nem akarok hdd-n adatot tárolni hosszabb ideig. Én még olyan generáció vagyok hogy a 2000-es évek elején készül fényképeket elő tudom szedni. Még működnek azok a dvd-k. Nekem sokkal biztonságosabb egy optikai meghajtó ami csak olvasható és nem egyszerre romlanak el.Szóval csak egy biztos hdd-k keresek ami kb 10 évig menni fog.
-
Cs1csó
félisten
válasz inf3rno #118217 üzenetére
Igazad lehet, nekem még most sem tiszta, hogy akarja használni ha csak annyi időre kell amíg kiírja BD-re akkor egy 500GB-os is elég, de vehetne 2db 2-3TB-osat is és akkor duplán lenne meg minden fontos és esetleg pár dolgot ki is írhatna.
Amúgy ha a listát nézem jót ajánlottam: WD RED tetszőleges méretben megfelelő minőséget képvisel de 2TB többe kerül belőle mint egy 3TB-os Toshiba.
+ duplikálás mert a BD lemez sem ér semmit ha nincs legalább két példány valamiből.
[ Szerkesztve ]
-
inf3rno
nagyúr
válasz HDR123 #118214 üzenetére
Állásban is simán tönkremehet. Van olyan régi 500-as Seagate HDD-m, ami firmware hibás lett 2009 körül pár hónaposan, addig viszont tökéletesen működött. A párján frissítettem a firmware-t, az még évekig elment mire beadta a kulcsot, ez meg addig a fiókban állt. Találtam valami fixet rá pár éve, akkor sikerült TX/RX-en keresztül újraéleszteni, és lementeni róla az adatokat, de már az első indításnál kerregett. HDSentinel szerint pár napja volt hátra, bár az mindig erős túlzás, amit ott írnak. Szinte mindegy, hogy használod, vagy sem, előbb vagy utóbb tönkre fog menni. Backup kell, hiába sajnálod rá a pénzt, máshogy nem lesznek biztonságban az adatok. A data rot ellen meg RAID kell, meg valami normális fájlrendszer, pl zfs, btrfs, ami javítja a hibákat. Ennyi.
[ Szerkesztve ]
Buliban hasznos! =]
-
Cs1csó
félisten
válasz HDR123 #118212 üzenetére
Magát a problémát közelíted meg rosszul: ameddig a fontos és pótolhatatlan adataidról nincs legalább még egy fizikailag is más helyen és eszközön mentés addig kb. mindegy min tárolod az adataidat azok veszélyben vannak.
- mekkora adatot tárolnál?
- miért csak belső HDD? USB-s áramforrásos külső HDD nem lenne jobb?
- az előzőekhez kapcsolódik keretben használnád, vagy gépbe szerelve ? -
HDR123
tag
Milyen hdd-t vegyek?
Van 1 db 1TB-os WD desktop vinyóm ami a HD sentinel szerint csak 18%-os kondicióban van. Kb 10 éves lehet, külső házban volt, külön táppal USB2-es keretben, tavaly került USB3-as keretbe.
Most kicsit be vagyok parázva, addig be sem kapcsolom amíg nem lesz egy másik.Jelöltek:
* WD, 5400 rpm 2 TB 18 590 Ft 2 év gari [link]
* Toshiba 7200 rpm, 3 TB 22 590 Ft 1 év gari [link]Olvasgattam az MTBF-ről, illetve hogy az mennyire lehet valós, de nehéz a döntés.
Továbbra is csak arra használnám hogy a családi fotókat rámásoljam amíg nem írom ki BlueRay-re, aztán utána kikapcsolom. Olyan sokat nem menne.[ Szerkesztve ]
-
C. s.
addikt
válasz Cs1csó #118210 üzenetére
"Gondolom érthető."
Teljesen!
Köszönöm a segítséget! Én sem hallottam róla azon kívül, hogy időnként promózzák, de eléggé kevés programot ismerek, főleg ezen a területen, tehát ha úgy vesszük, nem csoda, hogy nem hallottam róla. De ha más sem, akkor az tényleg gyanús. Azóta volt időm átnézni a promós oldalon a véleményeket, igaz, hogy 77% pozitív, de az sajnos mind régi vélemény, az újabbak nagyon negatívak. Jobb lesz nekem, ha ezt most kihagyom. Mielőtt rátaláltam a Macriumra, szenvedtem éppen eleget. -
C. s.
addikt
Sziasztok!
Ismeri valaki a QILING Disk Master Professional programot? Most 3 napig promózzák, ha jó, letöltöm, de ha szívás, akkor inkább nem. Bármilyen tapasztalatot szívesen fogadok. Normális esetben Macrium Reflect Free-t használok erre a célra, de ez többet ígér most szintén ingyen.
-
wexford881
csendes tag
válasz Essejó #118207 üzenetére
Tudom hogy alapvetően particionálással kell, viszont bizonyos formázó programok (mint amilyen ez a Martik USB Disk Formatter is) elöbb particionálja a pendrive-ot. Mármint particionálná, ugyanis közbe bejön ez a write protected error.
Köszönöm mindenkinek a segítséget, még azzal a linux-os módszerrel megpróbálom, és ha azzal sem sikerül akkor valószínüleg kuka.
-
Essejó
veterán
válasz wexford881 #118205 üzenetére
Először is nem ártana rendet rakni fejben! A RAW fájlrendszertől nem formázással hanem particionálással lehet megszabadulni. Egy particionáló programot meg baromira nem érdekel, hogy ha fájl szinten írás védett egy adathordozó, ha viszont még is írásvédelemre panaszkodik akkor az adathordozó kukázható.
Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?
-
inf3rno
nagyúr
válasz wexford881 #118205 üzenetére
A kapcsoló azért hasznos, hogyha elviszed pl nyomtatni fénymásoló szalonba, akkor ne szórja tele vírussal az egészet az ottani gép. Pendrive-on én is csak ritkán láttam eddig.
Buliban hasznos! =]
-
wexford881
csendes tag
válasz King Unique #118203 üzenetére
Megpróbáltam a linkben leírtakat. Az érdekesség az hogy mikor megnéztem az írásvédettséget azt írta ki a dikspart hogy nem írásvédett. Ezután megpróbáltam mégegyszer formázni az viszont szintén azt írta hogy az.
Szerintem is tönkrement, már nem fűzök hozzá nagy reményeket.Kapcsoló meg nincs rajta, ilyen kapcsolót csak SD kártyákon láttam, de soha se használtam.
-
inf3rno
nagyúr
válasz wexford881 #118201 üzenetére
Vagy van egy kapcsoló rajta, ami írásvédetté teszi, vagy gallyra ment az egész, és már csak olvasni tudsz róla. Az első elég ritka megoldás, szóval valszeg a második van.
Buliban hasznos! =]
-
King Unique
titán
válasz wexford881 #118194 üzenetére
"A DiskPart hibát talált: I/O eszközhiba miatt nem lehetett a kérést végrehajtani"
"Device Media is Write Protected."Eszközhiba, írásvédett, nincs miről beszélni, kb. kuka az a pendrive... Illetve ha írásvédett lett - ami ezeknél a tönkremenetel egyik tipikus jele szokott lenni - , akkor nem meglepő, ha nem lehet formázni. Ha ezen leírás alapján sem megy az írásvédett állapot megszüntetése, akkor felesleges erőltetni. Ez esetben a Linux sem fog vele csodát tenni.
[ Szerkesztve ]
-
Doky586
nagyúr
válasz wexford881 #118199 üzenetére
-
wexford881
csendes tag
válasz Cs1csó #118198 üzenetére
Kipróbáltam és egy ilyen hibát ír ki:
"Device Media is Write Protected."Essejó: Köszi. Ezt a lehetőséget a végére hagytam, csak arra az esetre ha nem lehet egyszerűbben megoldani, de úgy látszik már csak ez maradt. Szerencsére nem idegen a Linux úgyhogy mindenképpen kipróbálom.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Kedves Fórumozók!
Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali fáradtgőzös kérdések topikjában tegyétek fel.
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest