Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11151) Lézerparaszt válasza nem_tom (#11145) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Minden játékot felismer az OBS, mindegy melyik verziót használod. Ugyanaz ilyen szempontból mindkettő. Ha játékfelvételben nem ismeri fel akkor a játékfelvételen belül is ki lehet választani ablakos módot. Én még nem találkoztam olyan játékkal amit ne ismert volna fel. Ha játékfelvételben nincs akkor ablakfelvételben van. Sok játéknak nincs full screenes verziója, még ha annak is tűnik, az keret nélküli ablakos. Ilyen pl a Rust is. Mindent felismer kivétel nélkül, csak annyi a dolgunk hogy megtaláljuk hogy melyik kategóriában ismeri fel.

A játék az nem játék!

(#11152) nem_tom válasza Lézerparaszt (#11151) üzenetére


nem_tom
őstag

Ebben mondjuk van valami, ablakos módot nem próbáltam.

(#11153) nem_tom


nem_tom
őstag

Na teszteltem kicsit. Bár még is csak sikerült megtalálnom, hogy stúdió esetén kiválaszthassak játékokat, de a Stalker esetén továbbra sem volt hajlandó rögzíteni még ablak módban sem.

(#11154) Devas válasza nem_tom (#11153) üzenetére


Devas
őstag

En kifogytam az otletekbol, majd a lezerparaszt megmondja a frankot. :D

Ha mar ablakos mod... Nvidia experiences rogzitesnel gyakran kiirja, hogy a felvetel csak fullscreen modban indithato el (a jatek persze fullscreenben fut). Ilyenkor ha atallitom a jatekot ablakos modra, majd vissza fullscreenre, akkor megjavul (de nem minden jateknal).
Erdemes lehet ezzel is kiserletezni OBS eseten is.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#11155) nem_tom válasza Devas (#11154) üzenetére


nem_tom
őstag

Próbáltam. :D

(#11156) Lézerparaszt válasza Devas (#11154) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Sajnos nincs meg a Stalker, virágboltit meg nem akarok, így sajnos nem tudom megmondani ='(
Egyébként ha bejön a fekete képernyő és vissza alt tabolsz a játékba akkor be szokott jönni. Nekem is sokszor van hogy fekete képernyő van csak, viszont ha visszalépek a játékba akkor megjelenik OBS-ben a kép.

Vader: A 16 viszont megvan, szóval azzal meg tudom nézni. Nekem annyival komplikáltabb is hogy én 2K-ban veszek fel meg streamelek, amit pláne nem támogat az OBS, de ha nekem jó lesz akkor full HD-n pláne jónak kell lenni. Gyorsan letöltöm és megnézem, majd jövök.

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#11157) Vadernagyúr válasza Lézerparaszt (#11156) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Nekem a fifa 16 meg 17-el szenved a fekete képernyő :DD

PSN: joskovagyok199

(#11158) Lézerparaszt válasza Vadernagyúr (#11157) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Na letöltődött a Fifa 16 és rávetettem magam a dologra. OBS Studio-t használtam, semmi probléma nem volt a felvétellel és megjelenítéssel sem. Itt van a felvett videó és itt vannak a beállítások:

Játékfelvételen belül ezek a beállítások, ami nem látszik, az anticsalásnál és a kurzor mutatásánál van pipa.
Ui: A videó lesz még jobb is csak még a YT kódolja.
Ja és amit nem írtam, a játék minden grafikai beállítása maximumon van és teljes képernyőre állítva. Alt tabnál lerakja a játékot ablakra de így is engedi a teljes képernyős beállítást OBS-ben, valamint visszalépve a játékba megint full képernyő lesz.

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#11159) nem_tom


nem_tom
őstag

OBS classic-hoz nem tudok olyan kódolást használni ami a VGA-mat használja a procim helyett? Ma a stúdió helyett azt kellett használnom, mert nem volt hajlandó képet adni egy játékról (Penumbra) amit streameltem. Ott viszont csak x264 van. Mivel AMD kártyám van ezért az NVENC nem opció.

(#11160) Lézerparaszt válasza nem_tom (#11159) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Van ahhoz is ugyanolyan plugin. Ami van Studiohoz az van Classichoz is és fordítva. Egyébként ugyanaz a Classic és a Studio, annyi hogy a Classic már nem támogatott. Csak a Studiohoz jön ki update. No meg a Studio kevésbé terheli a gépet felvételkor.

A játék az nem játék!

(#11161) nem_tom válasza Lézerparaszt (#11160) üzenetére


nem_tom
őstag

Gugliztam rá, hogy h264 for OBS classic meg hasonló címszavakkal, de nem jártam sikerrel. Tudnál linkelni nekem, ha szépen megkérlek?

Nem 100% -ig egyforma a kettő. De úgy látszik kénytelen vagyok egyes játékokhoz a classicot használni. :)

[ Szerkesztve ]

(#11162) Lézerparaszt válasza nem_tom (#11161) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Én ezt találtam, de ha keresel akkor felejtsd el a h264 meg x264 címszavakat mert úgy sose találod meg. AMD plugin OBS classic stb.

A játék az nem játék!

(#11163) nem_tom válasza Lézerparaszt (#11162) üzenetére


nem_tom
őstag

Lecsekkolom! Köszi! :R

(#11164) egykerdezo


egykerdezo
csendes tag

Üdv!
A The Guild-hoz,Tropyco-hoz hasonló játékok érdekelnének.Társadalmi stratégia,politikai,gazdasági szinten.
Ha tudtok ilyesmiket írjatok minél többet.
Köszi.

(#11165) laceszgamer válasza egykerdezo (#11164) üzenetére


laceszgamer
addikt

Civilization széria? Nem olyan töményen politikai stb, de nem rossz. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#11166) szami777 válasza egykerdezo (#11164) üzenetére


szami777
addikt

Ezekre nézz rá:

Anno sorozat
Europa Universalis sorozat
Hearts of Iron sorozat.

Az alsó kettőről úgy tudom, eléggé összetett és viszonylag bonyolult játékok.

Cities Skylines meg a Cities in Motion 1-2 is idesorolható, ezek kicsit lazábbak.

Az Anno áll a legközelebb a Tropycohoz szerintem.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.”

(#11167) nem_tom válasza Lézerparaszt (#11162) üzenetére


nem_tom
őstag

Valami nem oké. Beüzemeltem, de akárhogy állítom be, iszonyúan terheli a gépet ráadásul az OBS piros betűkkel figyelmeztet, hogy túl nagy terhelést kap a proci kódolásnál. :F

(#11168) Lézerparaszt válasza nem_tom (#11167) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Akkor biztos nem oké valami. Azt csak akkor írja ki ha CPU-val streamelsz. Mivel több mint 10 éve nem volt AMD-m így csak azt tudom mondani, nézd meg azt a kismillió tutorial videót ami YouTube-on van róla.

A játék az nem játék!

(#11169) nem_tom válasza Lézerparaszt (#11168) üzenetére


nem_tom
őstag

Néztem már párat, de semmi olyat nem mutat amit ne tettem volna meg magam is.

(#11170) Lézerparaszt válasza nem_tom (#11169) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

CPU-ban és Nvidiában tudok segíteni de mint mondtam, AMD-m már nagyon régóta nincs így nem tudom megnézni ='(

A játék az nem játék!

(#11171) nem_tom válasza Lézerparaszt (#11170) üzenetére


nem_tom
őstag

Az a vicc, hogy nem tudom mit állított el ez a plugin, de teljesen le kellett gyalulnom és újra telepítenem az OBS classic-ot mert x264-n se tudtam utána rögzíteni.

(#11172) nem_tom válasza nem_tom (#11171) üzenetére


nem_tom
őstag

Ami még viccesebb, hogy sehogy sem tudom úgy visszaállítani ahogy jó volt. Esküszöm mindjárt megszabadulok ettől a rohadvány RX-től és beszerzek egy nvidiát. :D

(#11173) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Call of duty sorozatban melyik a legjobb és a legújabbak közül való? ( nem 2007-eseket keresek, hanem valamelyik új részt, de annyi cím van COD-ból hogy nem tudom követni. )
Azt látom hogy a legújabb az Infinite Warfare, de az valami jövőben játszódó. Jók ezek annyira mint a Battlefield 3 vagy 4 pl? Azokkal játszottam, ezeket nem ismerem.
Szeretnék lövöldözni egy kicsit, gta-t meguntam :)

[ Szerkesztve ]

(#11174) Lézerparaszt válasza nem_tom (#11172) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Az alapbeállítások cpu streamnél ezek:

A bitráta a netedtől függ, oda csak beírtam valami számot. Ha akadna a stream, akkor a CPU készletet kell gyorsabbra rakni. A minőség egy fokkal rosszabb lesz de nem fog akadni.
Veryslow - ha ultrabrutáljó procid van (mondjuk egy fél millás)
Ultrafast - ha gyenge a processzorod

Szóval ha akad a felvétel vagy a stream akkor egyel rosszabbra kell rakni a minőséget az ultrafast irányában. Ez a kép Studioban készült de Classicban is megvan, asszem a haladó fülben. Több magos kódolás legyen bepipálva.

Mexel: sajnos ezt csak te tudod eldönteni melyik jön be, mert ez szubjektív. A legutáltabb játék jelenleg az Infinite Warfare de nekem pl a legjobb COD amivel valaha játszottam.

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#11175) nem_tom válasza Lézerparaszt (#11174) üzenetére


nem_tom
őstag

Hiába van így beállítva, nem jó. i5 4460 -as procim van, nem túl bika de azért nem is csipszar.

Igen, tudom. Viszont hiába bűvészkedek vele nem jó. Veryfast -nál jobbra meg se próbáltam még rakni, nincs értelme.

(#11176) Lézerparaszt válasza nem_tom (#11175) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

A másik gépben i7 6700k van, és az sem bírja a veryfast-nál jobb minőséget.

A játék az nem játék!

(#11177) laceszgamer válasza mexel (#11173) üzenetére


laceszgamer
addikt

Az alap probléma ott kezdődik, hogy főleg PC-n a régebbi részek kihaltak. ( Feltéve ha multira gondolsz. )
Infinite Warfare és a Black Ops 3 amivel játszanak még

Ha viszont a single a lényeg, akkor sorban bármelyiket választhatod, MW 1-2-3, Black Ops 1-2-3, Ghost, AW,
Mind a jövőben játszódnak, valamelyik a közelebbi, valamelyik a távolabbi jövőben.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#11178) mexel válasza laceszgamer (#11177) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, multi nem érdekel igazán. A régiekkel az abajom hogy régiek, valami szép grafikát szeretnék, lehetőleg sok mesterlövész puska lehetőséggel :DDD
A ghost-ot és az Infinite-t néztem ki elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#11179) Lézerparaszt válasza mexel (#11178) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Ebből a hozzászólásból nekem az derült ki, hogy nem COD-ra van szükséged hanem a most megjelent Sniper Elite 4-re :P

A játék az nem játék!

(#11180) mexel válasza Lézerparaszt (#11179) üzenetére


mexel
veterán

Hmm. Megnézem mit tudni róla :) Anno a Sniper Elite megvolt, azt toltam egy ideig azt hiszem, vagy talán 2-t.

Na néztem, az nagyon új, most jelent (jelenik?) meg. :)
Ahogy gyorsan olvasom, az is második vh lesz, azt sajnos nem szeretem. A modern fegyverek a jók :)

[ Szerkesztve ]

(#11181) szami777 válasza mexel (#11180) üzenetére


szami777
addikt

Modern fps játék is, amiben sok a mesterlövészkedés sajnos hiánycikk.

Illetve a City Interactive féle sniper ghost warrior 1-2, ami van, de azt jó érzésű ember nem ajánlja a másoknak.
A harmadik rész hat hét múlva jelenik meg, az jobban ígérkezik.

Ha szép játékokkal akarsz játszani, akkor felejtsd el a codokat, a ghosts-ot pláne, arcpirítóan ocsmány lett, főleg ha bf3, vagy bf4-ből jössz ki, nagyot fogsz csalódni. Nem akarok senki lelkébe gázolni, de ez az igazság. :)

Talán az infinite warfare,ami a legújabb, az válallhatóan néz ki, de annak a kampányát nem toltam még teljesen ki, nem tudok róla nyilatkozni.

Inkább azt mondanám neked, hogy fuss neki a crysis sorozatnak. Ott a lopakodáson elég nagy a hangsúly, főleg az első részben, de a harmadikban is, az elsőben szinte végig mehetsz csipával, ha akarsz, és hiába 2007-es a játék, még a legújabb codnál is sokkal szebb. A három meg pláne.

Vagy far cry 3-4, ott is szabad kezed van a fegyvert illetően, mehetsz csipával, sokkal szebbek, valamint az egyjátékos részük hosszú és tartalmas.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.”

(#11182) mexel válasza szami777 (#11181) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, menézem. A BF3-4 tetszett, szép volt úgy emlékszem. A Crysist próbáltam nem jött be az 1-2 talán, a Far Cry-t csak az első megjelenésekor próbáltam ki, azt is megnézem mi van azóta. Köszi az infókat.

(#11183) Vadernagyúr


Vadernagyúr
senior tag

Ha streamelni szeretnék youtubera milyen net kell hozzá? Úgy értem,ha van mondjuk egy 10 perces stream,akkor az lehet,hogy van több gb is.. És ha lassú a netem,akkor akadozva lesz fent a youtube.on,vagy fent se lesz?! :)

PSN: joskovagyok199

(#11184) HF77 válasza mexel (#11173) üzenetére


HF77
őstag

ha COD akkor Black Ops 1-2-3, vagy Ghost(azért annyira nem szar a grafika)
de még a far cry valóban jó választás lehet...

nálam mondjuk a cod MW 1-2-3 verhetetlen..ha régi ha nem

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#11185) egykerdezo válasza szami777 (#11166) üzenetére


egykerdezo
csendes tag

Az anno sorozat tetszett csak mindegyik ugyanarról szólt ,egy id után unalmas lett.A civilizaionst ismerem,nem tetszett annyira,nem kötött le ez a körökre osztott téma.Az első kettő az inkább ilyen haborús stratégiának tűnik amit írtál.A The Guildhoz hasonlót keresnék hogy van e.Belső,külső nézet is van benne,egy karakterrel kell tevékenykedni,nincs benne háborúzás,öldöklés.

(#11186) hitvanyalak válasza mexel (#11173) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Én mondjuk amikor a Metal Gear V-öt elkezdtem játszani, akkor nagyon sokat mesterlövészkedtem benne, és kifejezetten izgalmas volt, hogy egy idő után már vadásztak rám más lövészek.
Illetve lövöldözni is pompás volt, még ha lopakodás is az alap műfaja :D

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#11187) mad1


mad1
veterán

Azt ki tudja hogyan lehet a Kane n lynch 2 -ot split screen modra birni pcn?

Ne szemetelj ! = Steam

(#11188) #74018560


#74018560
törölt tag

Játékok milyen audio sample rate-el mennek? :F Mit érdemes beállítani Windowsban?

(#11189) VoidXs válasza #74018560 (#11188) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Fejlesztőfüggő, de leggyakrabban 48 kHz. Néhány egészen 192-ig is elmegy (pl. Crysis vagy Pure), szóval azzal nem jársz rosszul, mert nem torzítja a 48-at.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11190) #74018560 válasza VoidXs (#11189) üzenetére


#74018560
törölt tag

Tehát nem 44.1kHz-et használnak, mint az audio CD-k? :F
Fallout 4-re rákerestem h mennyin mehet, de nem találtam. :DDD

(#11191) Lézerparaszt válasza #74018560 (#11190) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Én csak felrakom csutkára azt' hadd szóljon :)

A játék az nem játék!

(#11192) VoidXs válasza #74018560 (#11190) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem, az csak az audio CD-re van. Már 48 a zeneipar is. A FLAC-al foglalkozó oldalakon már 96-ban jönnek.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11193) Vadernagyúr


Vadernagyúr
senior tag

Adott egy Resident evil 7 játék PC-re.. Én egy Sapphire HD 5770-es kártyával próbáltam elinditani és a lentebb látható hibaüzenetet kaptam.. Haveromnak van egy GTX 550ti kártyája,ami elvileg gyengébb,mint ez,mert régebben a Dirt sorozat meg hasonló játékok nekem több FPS-el futottak.. Erősebbnek lehet,hogy erősebb,mivel több a memória órajele. Viszont azt olvastam,hogy az 192bites,illetve OpenGl 4.1-es.. Az enyém pedig 128bit és OpenGl 3.2 .. Ez lehet probléma?

PSN: joskovagyok199

(#11194) laceszgamer válasza Vadernagyúr (#11193) üzenetére


laceszgamer
addikt

Csak a hibaüzenet hiányzik, mit ir ki?

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#11195) Vadernagyúr válasza laceszgamer (#11194) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Igen,azt elfelejtettem,elnézést :)

PSN: joskovagyok199

(#11196) nem_tom


nem_tom
őstag

Megint én és megint OBS téma. Visszaraktam a GTX kártyámat a gépembe, telepítettem a drivert, még az OBS classicot és stúdiót is legyalultam majd újratelepítettem. Viszont valamiért nem tudom használni az NVENC -t.

Nem engedi kiválasztani.

Elvileg itt kéne tudnom engedélyezni.

Stódiónál is... se híre-se hamva.

Mit gondoltok, miért lehet ez?

VGA típusa: N460GTX CYCLONE 768D5

(#11197) Devas válasza nem_tom (#11196) üzenetére


Devas
őstag

DDU (Display driver uninstaller) programmal kiganyéztál csere előtt? Utánna telepítsd a kártyát. Lehet ez lehet a megoldás az RX kártyádnál megjelent anomáliára is. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#11198) nem_tom válasza Devas (#11197) üzenetére


nem_tom
őstag

Nem. Ez fontos lenne? :F

(#11199) Devas válasza nem_tom (#11198) üzenetére


Devas
őstag

Szerintem ez megoldja a problémádat az RX-el is. De nyugodtan rákérdezhetsz a videokártyás topikban is. Én még nem próbáltam a programot, de onnan tudok én is a létezéséről. :)

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#11200) Lézerparaszt válasza nem_tom (#11196) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

GTX660 felett támogatják az NVENC kódolást.

A játék az nem játék!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.