Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10951) Balázzs


Balázzs
senior tag

Sziasztok!

2-3 játékos által játszható fps/rpg-t keresek, ami lan-on is játszató co-op módban. Nem baj ha régebbi, mert notin menne (gt755m és 8XX mobil vga-kon).

köszi és kellemes ünnepeket, jó játékot!

(#10952) Devas válasza milkabrams (#10950) üzenetére


Devas
őstag

Nalam a Fallout 4 okozott problemakat ha tul sok mentesem volt. Valami lassulas vagy stabilitasi gond volt, mar nem emlekszek de a torolgetes megoldotta.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#10953) Lézerparaszt válasza milkabrams (#10950) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Használj gyors mentést a sima mentések helyett, mert sima mentésnél mindig létrehoz egy nagyobb fájlt. Anno én is pórul jártam vele, több gigát foglalt a mentések mappa.

A játék az nem játék!

(#10954) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
far cry primal-t szeretném megvenni. Láttam a g2a-n hogy van steam verzió is meg uplay is. Mi a különbség?

(#10955) VoidXs válasza smallmer (#10954) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha Steamre veszed, mindkettőn megkapod, különben csak Uplayen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#10956) K10PA


K10PA
csendes tag

Sziasztok!

Gyerekember SimCity (2013) PC játékot kapott.

Hogyan lehet elindítani?

Van ez az Origin nevű szemét, létesítettem benne fiókot, de a játékot nem tudom feltelepíteni. Csak azt kínálja fel az origin, hogy majd letölti - de nekem ott van a lemezen, ezért lett megvéve.
Jó, akkor töltsd le!
Letöltötte, mondtam neki, hogy Telepítés, kértem, hogy csináljon mindenféle ikont.
Nem csinált, de ezt írja, hogy telepítésre készen. Rákattintottam, végigfutott valami és kész, változás nem történt.
Semmi mást nem enged, csak azt, hogy "Letöltés", "Telepítés", már százhetvenötször letöltöttem telepítettem, de a világon nem találok egy indítófájlt a játékhoz.... bezzeg a lemezen van, de azt nagy ívben elkerüli a telepítés.

Hogyan lehet elindítani a játékot!

[ Szerkesztve ]

(#10957) ollie válasza K10PA (#10956) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az Originből kell indítani, ott van az ikon óriási méretben az Origin kliensben, arra kell kattintanod.

***

(#10958) K10PA válasza ollie (#10957) üzenetére


K10PA
csendes tag

Rákattintok, kiírja, hogy telepítés, majd alul, hogy "1/1 - Telepítés kész. (SimCity TM)"
Oda rá tudok kattintani, beugrik egy kis ablak, amelyben van két sor.
A felső sor "Teljesítve" mellette távolabb "Törlés" (ide lehet kattintani)
alatta "SimCityTM"
ennyi.

Ha a SimCity képre csak ráállok az egérrel, akkor egy kis párbeszéd ablak nyílik meg amiben van egy "i" information gomb és egy "Telepítés" gomb.

[ Szerkesztve ]

(#10959) ollie válasza K10PA (#10958) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha én rákattintok egy olyan játékra, ami telepítve van, akkor ez jelenik meg, ott a play gomb. Nálad nincs ilyen?

***

(#10960) K10PA válasza ollie (#10959) üzenetére


K10PA
csendes tag

Nekem csak ennyi van:

(nem tudom sikerül-e csatolni valami képfélét)

Egyébként elkészített egy telepítési mappát Simcity néven, benne is van az indító exe, de nem indul. mert azt írja ki, hogy valószínűleg nincsen telepítve a program.

(#10961) K10PA válasza K10PA (#10960) üzenetére


K10PA
csendes tag

Nem tudom hogyan kell képet beilleszteni

[ Szerkesztve ]

(#10962) Lézerparaszt válasza K10PA (#10961) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Először letöltés jelenik meg, utána telepítés. Arra is rákattintasz és utána lesz Play gomb. Ha van vírusirtó és/vagy tűzfal akkor engedélyezd az Origint és futtasd Rendszergazda módban.

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#10963) K10PA válasza Lézerparaszt (#10962) üzenetére


K10PA
csendes tag

A letöltéssel már talán megvagyok, a telepítés meg nem csinál semmit. Alul látod azt az egy kékkel kiírt sort, aszerint telepítve. Hiába nyomok a narancs színű Telepítésre" vagy bármelyik ugyanilyen feliratú gombra, nem okoz örömet.

A tűzfal nem szólt, hogy szeretné valami használni a vírusirtó sem.

Nem mehetne ez a folyamat a telepítőlemezről, ahogyan az útmutatója is írja?

(#10964) Lézerparaszt válasza K10PA (#10963) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Talán akkor ha offline-ra állítod az Origint amíg telepíted, vagy kihúzod a netkábelt. Még a rendszergazda módot nézd meg, anélkül is szokott így beragadni.

A játék az nem játék!

(#10965) K10PA válasza Lézerparaszt (#10964) üzenetére


K10PA
csendes tag

Kipróbáltam az offline módot, ugyanez. Rákattintok a telepítésre, kiírja, hogy "Telepítés...", kiírja, hogy "Offline módban nem lehet letölteni." Eltelik néhány másodperc és a már ismert képernyő fogad.

Rendszergazda módban nem tudom elindítani, elvileg nem adtam meg telepítéskor jelszót, de a lehetséges jelszavakkal sem engedi futtatni az Origint.

Nem is értem, miért van az, hogy egy borneói feltört játékot, amelyhez burkina fasoi dialektusban tollba mondott kétsoros telepítési útmutató adnak, azt is könnyebb feltennie egy átlagos félkegyelműnek, mint egy ellenőrzött, magyar nyelvű segédletekkel felvértezett legális kiadvány tartalmát?!

[ Szerkesztve ]

(#10966) Lézerparaszt válasza K10PA (#10965) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Originre jobb gomb, futtatás rendszergazdaként.

A játék az nem játék!

(#10967) szami777 válasza K10PA (#10965) üzenetére


szami777
addikt

Én a helyedben frissíteném az origint is.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#10968) #65675776 válasza szami777 (#10967) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert az nem frissíti magát automatikusan?

(#10969) K10PA válasza Lézerparaszt (#10966) üzenetére


K10PA
csendes tag

Rendben van jobb gomb, Rendszergazdaként, de kéri a jelszót, amit nem tudok és jelszó nélkül sem megy.

(#10970) szami777 válasza #65675776 (#10968) üzenetére


szami777
addikt

Hát a linkelt kép alapján nála a régi origin van fent.
Az ollie által linkelt képen lévő origin naprakész.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#10971) K10PA válasza szami777 (#10967) üzenetére


K10PA
csendes tag

Az Origin telepítésekor egyből a frissítéssel kezdett, tehát elvileg a kiszolgáló program teljes értékű.

(#10972) K10PA


K10PA
csendes tag

Ellátogattam az Origin oldalára: "Looks like your computer is running Windows XP or Windows Vista. We no longer support these operating systems, but you can still download and play your games using an older version of Origin."

Letöltöttem az általa kínált XP-s változatot, "hátha frissebb mint amit tegnap frissített 92 MB letöltését követően", de sajnálatomra nem, ugyan ez a helyzet.

(#10973) Lézerparaszt válasza K10PA (#10972) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Hát végül is ha xp-t használsz akkor nem szabad ilyeneken meglepődni hogy egy-két dolog már nem támogatott, vagy hibásan működik. Ez van, elavult.

A játék az nem játék!

(#10974) K10PA válasza Lézerparaszt (#10973) üzenetére


K10PA
csendes tag

Már csak amiatt sem lepődök meg rajta, mert a játékborítón is szerepel mint támogatott operációs rendszer.
Csak az a baj, hogy maga a játék nem találkozik az op. rendszerrel, hanem az a közé ékelt Origin akar fontoskodni.

(#10975) #65675776 válasza K10PA (#10974) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert maga az Origin nem támogatja az XP-t.

(#10976) K10PA válasza #65675776 (#10975) üzenetére


K10PA
csendes tag

Semmi probléma nincsen ezzel, az Origin lehetőséget adott rá, hogy a régebbi verziót letöltsem, azt mire lehet használni?

(#10977) #74018560


#74018560
törölt tag

Hello! A napokban áll össze a gamer PC-m és kicsit le vagyok maradva, játékok terén, ötleteket szeretnék kérni mit érdemes kipróbálni :)

Amiket végigvittem (és tetszett):
- Tomb Raider 2013
- Wolfenstein 2 új része
- FarCry 3-4
- Bioshock Infinite
- Battlefield 2

Amit tuti kipróbálok:
- Rise of Tomb Raider
- DOOM
- Battlefield 1

Amit talán:
- Bioshock remastered 1-2
- Metro 2033 Redux :F
- Stalker: Call of Pripyat :F
- Battlefield 3-4 :F
- Fallout 3-4 :F

Witcher 3-at ajálották nagyon sokan, de nem érdekel valahogy a fantazi :DDD

(#10978) br.rak


br.rak
őstag

Egy kis mini Retro kérdés:
Torchlight I (GOG kiadás) teljes képernyőn olyan, mintha 16-256 szín között futna a játék, ablakban nincs ilyen hiba, néha egy egy textura glitch, de annyi belefér ( egy retro gépen fut 2,66Ghz P4, FX 5600, 1 giga ram, Win XP)
Valami ötlet? vagy marad az ablakos móka...

(#10979) De4d válasza #74018560 (#10977) üzenetére


De4d
őstag

Pedig a Witcher trilógia kihagyhatatlan, valamint mindenképpen érdemes a Stalkereket, Falloutokat!
A metro-kat is érdemes.

Minden jó, ha a vége jó!

(#10980) #74018560 válasza De4d (#10979) üzenetére


#74018560
törölt tag

Falloutoktól kicsit az tart vissza, hogy túl meseszerű, nem pont olyan poszt-apokaliptikus mint az 1-2.
Stalker első része nem volt rossz, Clear Sky nem kapott jó értékelést, ezért fel se rakom :DDD Call of Pripyatnal is a bugosságtól tartok. De egy esélyt lehet adok neki :U
Witcher is túl meseszerű, Elder Scrolls III-IV-el játszottam, tetszettek, de nem igazán fog meg az ilyen jellegű fantasy világ.

Egyet kihagytam: Medal of Honor Airborne, ezt végig fogom vinni mégegyszer... :)

Amúgy utóbbi években amit játszottam és legjobban tetszett, az a Wolfenstein volt. Visszaadta az eredeti hangulatát :D

(#10981) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Volna egy már kicsit korosodó laptopom (FHD, i7-3630qm, 8GB ram, GT650m gddr5 2GB), és olyan stratégiai/tycoon játékokat keresnék amik nem krumpli grafikán elfutnának a gépemen natív felbontáson, illetve nem túlságosan micro heavy, mint starcraft.

Hasonló élményt keresek, mint a kövekező játékok valamelyike:
- Chris Sawyer's Locomotion (változatos lehetőségek, kifejezetten nehéz játékmenet, nyugis építgetés)
- c&c Red Alert 1-2 (ez lenne úgy micro téren a felső korlát)

Nézelődtem már steam-en, de itt csak a legújabb játékok vannak előtérben, és a Planet Coaster-nek már nem érem el a minimális követelményét. :|

A segítséget előre is megköszönném! :R

(#10982) milkabrams válasza Lézerparaszt (#10953) üzenetére


milkabrams
őstag

hogy tudom törölni a felesleges mentéseket?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#10983) De4d válasza #74018560 (#10980) üzenetére


De4d
őstag

Eltér az ízlésünk, én fantasy párti vagyok :)
A Fallout 1-2 után én is félve kezdtem bele a 3-ba, anno néztem is hogy, ez az év játéka lett?
Aztán beszippantott, nagyon jó a hangulata, jó-érdekes küldetések.
Mindössze két gondom volt a játékkal (számomra a grafika már akkor is gyengécske volt-de a grafika másodlagos) ami viszont sokkal jobban zavart a szintkorlát, még kb a jéték felénél elértem a maximum szintet (mert minden mellékküldetést megcsináltam addig) de GOTY-al +10 szóval kitolódott.
Stalker CS sztorija már nem olyan, de hangulatilag ugyanaz, emiatt ugyanúgy érdemes belevágni és CoP-ba is (nem bugosabb mint anno az alap) ezek a kiegek is kaptak rengeteg patchet, teljesen játszhatóak.

Minden jó, ha a vége jó!

(#10984) Lézerparaszt válasza milkabrams (#10982) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Dokumentumok\my games\skyrim\saves vagy ha SE van akkor értelem szerűen abban. Én egyébként szinte mindig a gyors mentést használom, de így is 600 megás a mappám.

A játék az nem játék!

(#10985) milkabrams válasza Lézerparaszt (#10984) üzenetére


milkabrams
őstag

nincs a skyrim mappában, semmiféle mentés mappa, magyarítást használok

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#10986) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok!
A Ride 2 nevű motoros játékkal játszom épp, maga a játék szerintem szuper lett, nekem nagyon tetszik, talán az egyik legjobb motoros játék amivel eddig játszottam.
Viszont itt is jelentkezik az idegesítő mikro lagg, nem jelentős, de előfordul. Próbáltam már a vsync-et driverből bekapcsolni, nem a játékból, az sem segített. Van esetleg valami ötlet? Köszi!
Konfigom az adataimnál, amúgy maxon szalad a játék, atomstabil a 60fps.

[ Szerkesztve ]

(#10987) ollie válasza milkabrams (#10985) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig kell lennie. Ugye nem tört verziót használsz?

***

(#10988) Lézerparaszt válasza milkabrams (#10985) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Biztos hogy a dokumentumokban nézted? Nem hülyeségből írtam le végig a címet.

A játék az nem játék!

(#10989) #74018560 válasza De4d (#10983) üzenetére


#74018560
törölt tag

Fallout 4 milyen a 3-hoz képest?

(#10990) milkabrams válasza Lézerparaszt (#10988) üzenetére


milkabrams
őstag

megvan, csak 115 mega ez nem okozhat droppokat

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#10991) De4d válasza #74018560 (#10989) üzenetére


De4d
őstag

Azt nem tudom, az még nincs meg.

Minden jó, ha a vége jó!

(#10992) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Milyen kontrollert ajánlanátok PC-hez legfeljebb 15k jómagyarforintért?
Ilyen mászkálósabb kaland+szerep játékokat játszanék vele, esetleg néha rocket league-et.

Nézegettem a PS4-et, Xboxot, logitech-eket, de teljesen sügér vagyok hozzá. :(

Skynet is real. It's called Google.

(#10993) oriic válasza FehérHolló (#10992) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha van lehetőséged, valamilyen nagyobb áruházban a kiállított kontrollereket nézd meg melyik kényelmesebb, de én személy szerint PS4 vagy Xbox One kontrollert ajánlok. (esetleg Xbox 360 kontrollert, ha az Xbox One-é nem jön be) Nyilván lehetséges még egyéb választás is, akinek van tapasztalata más cuccal, úgyis jelzi majd szerintem.

Live-Die-Respawn

(#10994) FehérHolló válasza oriic (#10993) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszi, indítok egy zarándoklatot.

Skynet is real. It's called Google.

(#10995) Doki16


Doki16
addikt

Sziasztok!

Milyen jó couch (2fős local) coop játékokat tudnátok ajánlani, amit lehetne játszani barátnővel? Nem hardcore játékokra gondolok elsősorban :) Valami ki vicces ketten játszható játékokra leginkább. De bármi érdekel lényegében :) Ki mit szokott játszani a párjával? :)

Van két xbox gamepad-em pc-re úgyhogy ebből a szempontból kényelmes :)

Előre is köszönöm a választ ;) :R

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#10996) Dave567


Dave567
addikt

Üdv Mesterek!!

A topicjában már kérdeztem, de itt is kíváncsi vagyok hátha tudtok megoldást a problémámra.

Battlefield3 Multi [link]

Folyton ezt csinálja, valakinek ötlete?

(#10997) KisBundi


KisBundi
őstag

Tudtok nekem olyan ingyenes programot mondani amivel játékok alatt ki tudom jelezni a képernyő valamelyik sarkában a hőmérsékleti adatokat? Esetleg még FPS és egyéb infót is. :)

(#10998) Viktor77 válasza KisBundi (#10997) üzenetére


Viktor77
titán

MSI Afterburner, PlayClaw.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10999) Dave567 válasza KisBundi (#10997) üzenetére


Dave567
addikt

MSIafterburner találsz hozzá youtube-on beállítást is.

(#11000) VoidXs válasza KisBundi (#10997) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az alap program neve RivaTuner, erre épül rá az MSI Afterburner, EVGA PrecisionX, és társaik.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Azonnali játékos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.