Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34401) Jahno válasza ph_5.5 (#34398) üzenetére


Jahno
őstag

De ez nem modell, sme üzleti portré, nincs smink, egy telefonnal fotózná a meghirdetett cuccait.

(#34402) Jahno válasza szazbolha (#34397) üzenetére


Jahno
őstag

Néha még a kertbe is kirakom világításnak, vagy törzskocsmámban felcsapom a sarokba állványra, stúdióban alapnak, amúgy riportokhoz állandó fénynek meg nagyon egyszerű termékfotókhoz.

(#34403) A Zéé válasza Jahno (#34396) üzenetére


A Zéé
addikt

jogos a kérdés... Igazából én is ezért voltam úgy vele, hogy a 90 bőven elég lesz, felesleges komolyabban rápörögni.
Amiket gyárt(ott) videókat, képeket egy D3100-al készültek, mondjuk ő kalibrált monitoron szerkesztette őket, de a videók felkerültek a youtube-ra, meg egy WP motoros blogra (már amelyik), amit aztán néznek ilyen random kijelzőkön a népek... Ide felesleges komolyabb.

#34399 lugosi
A színvisszaadási index, röviden 'CRI' (Color Rendering Index) vagy 'Ra', a fényforrás azon képességét méri, hogy különféle tárgyakat megvilágítva vele, mennyire képes azok színét visszaadni.

Talán még ez a grafikon szemlélteti jól. A LED fényforrásoknak nagyon nem egyenletes a kibocsájtott fény hullámhossza. Minél nagyobb ez az érték, annál közelebb kerül a fényforrás fényhullámhossz eloszlása a napfényéhez.

Just a simple Lineman...

(#34404) Jahno válasza A Zéé (#34403) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet majd csinálok tesztet, engem különösebben most nem érdekel meg nem is zavar, a fotósnak mondott kompaktcsövekből viszont elég gyalázatos darabokat sikerült begyűjtenem. Meg persze várni kellett a melegedéssel is.

Igazából ez az oka az utcán is annak, hogy LEDes cucokat telepítettek, elvileg erős a fénye, de mégsem látunk rendesen. Majd néhány év és az evulóció hozzáigazít :DD

(#34405) ph_5.5 válasza lugosi (#34399) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Bocs, most néztem vissza, de már megválaszolták a kérdést. Igazából 90 magasságában elvben tök jó és szép.. de vannak árnyalatok melyek még ott is elvesznek, és tudnak nagyon zavaróak lenni. A Godox és társai büszkén írják ki hogy az ő COB videos/fotós ledjei 96-97-98-as CRI-t tudnak. És tényleg tudják...

#34401Jahno Igen, láttam hogy termékeket fotózik eladásra. És a netes rendelésnél az amikor kézhezkapod azt a bármit amit lefotózott és a pink nem olyan pink mint ami a cipődhöz, pólódhoz, kalapodhoz 1:1-ben passzol akkor egy átlagos tini sikító frászt kap majd fogja és visszaküldni. Itt nem derült ki hogy mi a téma, ezért írtam hogy ha fekete-fehér pc alkatrészeket fotózik akkor jó a 85-ös cri is... de ha színes-szagos cucc, akkor törekedni célszerű minél magasabb értékre. A Mikrosat ledjét ha jól láttam te linkelted, az pl sokkal jobb ilyen célra mint egy átlagos világítástechnikai bolt udvari refije vagy lakásba szánt ledje.

(#34406) csabyka666 válasza Jahno (#34384) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen igen, jogos. :B

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34407) Jahno válasza ph_5.5 (#34405) üzenetére


Jahno
őstag

Áruházak alig csekély része foglalkozik ilyesmikkel és fejed tetejére is állhatsz, hogy olyan pink legyen a pink, amilyen, úgyis a fostaliga kijelzője fogja eldönteni meg ha az UGGnak kellene katalógust rakná össze, akkor lehet nem itt érdeklődne, más lenne a költségvetés és nem teelfonnal kavarna. Az úgyis meghúzza a színeket, pont nem releváns az egész, hogy majd melléteszi az xrite kártyát és mindent pixelre kiigazít.

(#34408) csabyka666


csabyka666
addikt

Köszönöm, hogy foglalkoztok a kérdésemmel!

Úgy gondolom, a topicban sokan profi szinten, de legalábbis nálam sokkal magasabb szinten csináljátok a fotózást. Mindamellett, hogy igyekszem törekedni a legjobb eredményre, azt kell belássátok, hogy én nem katalógusba akarok tárgyfotókat készíteni, csupán a használtpiacon szeretném értékesíteni a bontott, többnyire PC és laptop alkatrészeimet. Biztos láttatok már hirdetéseket, gyakran csapnivaló, igénytelen, homályos, kiégett...mind fotók mind leírás szempontjából borzalmas. Úgy hiszem, ha minimális melót beleteszek, már nagyságrendekkel jobb képeket tudok csinálni.
Jelenleg van ez a 2x10W-os tapétázott sarkom, de már ezzel is ezerszer igényesebb képeket tudok készíteni, mintha a kanapéra feldobom az adott tárgyat, a háttérben meg ott a koszos alsógatyám...szóval értitek, mi itt a lényeg nekem.
Ehhez még hozzájön, hogy nem AUTO módban használom a kamerát, hanem játszok a záridővel, ISO-val, pedig még mindig csak egy okostelefonnal készítem a képeket...

Ezért kérdeztem, a linkelt Ledvance jó lehet-e nekem. Nagyon nem is szeretnék sokat invesztálni ebbe, persze jó lenne egy komoly fényképező, egy jobb setup, de ez inkább ilyen low budget DIY stúdió lesz.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34409) Jahno válasza csabyka666 (#34408) üzenetére


Jahno
őstag

"Biztos láttatok már hirdetéseket, gyakran csapnivaló, igénytelen, homályos, kiégett."

Láttunk, és becsülöm is, hogy ennyit foglalkozol vele. Én nem túlzottan :-D Viszont volt ismerős aki komolyan vette, Jófogásról rendre kibaszták, mert túl jó képeket csinált és biztos netről töltötte, nem a termékről készült.

Retró PCs csoportban minden is van, múltkor egy laptopról 8+ kép volt és nem ismertem fel a típusát. Félelmetes dolgok vannak, de néha ha műszakilag jó is a kép olyan béna az illető, hogy pont a cikkszáma meg a hasonlók maradnak le, bááááá.....

Aztán így is elszórakoztam idehaza az aprólékokkal 5 órát, mert fotó, körbevág, leírás, áááááá.

Ennek ennyi elég, rózsaszín pléden:

Aztán ma reggel kiraktam piactérre is, rögtön megjelent Tereza, de úgy látszik lefagyasztottam a fordítóját, mert nem válaszol. Lehet írok még valami mókásat, annyi arab ismerőssel ki tudja milyen az élete....

(#34410) Beldar válasza csabyka666 (#34408) üzenetére


Beldar
tag

Megsüvegelendő az az igényesség, amivel törekszel a jobb termékfotókra.
Rendkívül sokat számít nekem is, ha látom, remek fotók vannak adott cuccról, bizalmat kelt az eladó felé és a termék is kívánatosabb ezáltal.

(#34411) csabyka666 válasza Jahno (#34409) üzenetére


csabyka666
addikt

Nekem is van olyan fotós ismerősöm, aki így járt. Azt hitték, katalógusból rakta fel a képet.

Ja igen, az idő sem utolsó ám, én nem fogok órákat szórakozni egy fotóval. Körbevágom, kb középen legyen, aztán kész.

FB marketplace, jófogás...ezek fertők. Pár napja raktam fel 4 felnit, már írt is egy tag, DHL-lel küldjem, ő fizet mindent...bla bla.
Ha jó csaj ír, szoktam nyomni a "küldj meztelen fotót" sablonszöveget.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34412) csabyka666 válasza Beldar (#34410) üzenetére


csabyka666
addikt

Pontosan ez lenne a cél. Valójában a túl jó fotó sem feltétlen előnyös, a használt cuccok esetében legalábbis nem igazán.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34413) szazbolha válasza Jahno (#34409) üzenetére


szazbolha
addikt

Melyik piactérre raktad ki?

(#34414) Timer válasza csabyka666 (#34411) üzenetére


Timer
veterán

Ezt is megnézném, szerintem 1 darabbal meg egy derítőlappal is meg tudod oldani, amit szeretnél.

https://advesphoto.hu/termek/jupio_power_led_288a_lampa.html

(#34415) Jahno válasza szazbolha (#34413) üzenetére


Jahno
őstag

Face Market, mi más.

(#34416) csabyka666 válasza Timer (#34414) üzenetére


csabyka666
addikt

1 db tuti nem elég, 2 oldalról meg kell világítanom, a háttér megvilágítása már csak a show része, az nem annyira fontos...szóval ez már nagyon sokba lenne így. Nem is az a kérdés, van-e 100k-m a lámpákra, hanem hogy érdemes-e rátennem ezt a pénzt.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34417) Jahno válasza csabyka666 (#34416) üzenetére


Jahno
őstag

Vannak végletek, de 1 lámpa kevés lesz és szerintem ezzel sem lesz sokkal előbbre, mint amit mutattam negyed ennyiért.

Aztán van így:

Meg így:

(#34418) d.janos


d.janos
csendes tag

Hali.

Létezik olyan online, ingyenes fotó montázs készítő ami néhány képből előre beállított pár sémából választva, néhány kattintással előkészíti a montázst?

(#34419) anikoonikoo


anikoonikoo
újonc

Sziasztok!

Néhány száz jpg formátumú kép sarkába szeretnék feliratot elhelyezni de nem egyesével. Bárkinek bármi ötlete? :D

(#34420) csabyka666 válasza anikoonikoo (#34419) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

IrfanView szerintem tud ilyet, batch conversion fedőnév alatt. A célnak megfelel, nyilván vannak nála profibb programok is, nekem amit tud, több, mint elegendő. :U

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34421) Jahno válasza anikoonikoo (#34419) üzenetére


Jahno
őstag

Irfanview: [link]

Ez alapján tudsz keresni, meg sima leírásnak Irfanview watermark és kész.

(#34422) szazbolha válasza Jahno (#34415) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi, sajnos ott nem vagyok jelen. Majd családtagot megkérem lépjen be oda.

(#34423) anikoonikoo válasza csabyka666 (#34420) üzenetére


anikoonikoo
újonc

Köszönöm, sikerült.

(#34424) Jahno válasza szazbolha (#34422) üzenetére


Jahno
őstag

Nem érdemes, csak ilyen hülyék fognak írogatni, éppen ezt mondom. Próbaképpen megnyomkodtam a linkjeit amit adott, hogy megnézzem mostanában mivel fosztják ki a júzereket. Nem is egészen értem, elsőre nem kér bankkártya számot meg semmit és erőből kibaszott ostobának kell lenni az egészhez, hogy hozzáférjenek a cuccaimhoz. Pedig mindent is megvenne, csak pár kattintás. De ezek már benne vannak a céges doksikban, valamivel idén is frissíteni kellene a tananyagokat. Ami persze senkit nem érdekel 😃

(#34425) Jahno válasza d.janos (#34418) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem Google mindig segített, első pár az regisztrációt követelt meg fiókot, de úgy három kattintás és a nevüket sem jegyzem meg.

(#34426) szazbolha válasza Jahno (#34424) üzenetére


szazbolha
addikt

OK, tényleg vigyázni kell.

Én 3 helyen vadászok régi objektíveket és Sony milcet.
Jofogás, Vatera, Savaria. (index kihalt)
Van még ahol érdemes körülnézni? Épp kéne egy M39-e Industar 61 L/D, meg Sony A5100 vagy A6100 jó áron

(#34427) Taci válasza szazbolha (#34426) üzenetére


Taci
addikt

Hardverapro.hu, Illetve erre szakosodott Fb-csoportok.
Bár én az előbbit szeretem leginkább, főleg az értékelések (és így a megbízhatóság) miatt.

(#34428) Jahno válasza szazbolha (#34426) üzenetére


Jahno
őstag

Bezzeg Mirem és 35mm-es Flektogonom van rossz áron :-D Face zárt fotósadokveszek csoportok, ha Sony kell akkor Sony E bajonettes 5100at szerintem évek óta nem láttam. 6000es és 6300 akad, 6100 is elég ritka. Érdekes,de már vannak 6700ak, 6600nak meg vártnál jobban ment le az ára. Csak néha annyi hirdetést látok, hogy az árak össze tudnak folyni.

(#34429) ph_5.5 válasza Timer (#34372) üzenetére


ph_5.5
aktív tag


Megjott az S2, es mivel kerdezted a beallito fenyerejet, megmertem

A fénykard 23W-os, 5500 Kelvinnél Az AD300 beállítója maxra volt tekerve, alaprefi volt fent és pontosan 1m-re volt a gaz a sarokban (a közelebbi része.)

A fénymérő ISO100 1/30 F2.85 (ez olyan 3.5-es rekesz) adott a fénykardnál
Az AD300 esetében 1/30 F2.02 (2.2-es rekesz) (ISO100)-t mért.

Szóval a 14W beállító fény 1.4-es obival, picit emelt ISO-val kisebb fényformálóval nyitott rekeszes portréra akár jó is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#34430) Timer válasza ph_5.5 (#34429) üzenetére


Timer
veterán

Nagyon szépen köszönöm a részletes infót, méréseket! :R Még tart az akció, nehogy ráfanyalodjak egyre én is... ;]

(#34431) ph_5.5 válasza Timer (#34430) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

- stúdióba teljesítményéhez képest drága, pórakku drága, kell plusz kiegészítő hogy teljesértékű legyen (S2).
- fotóstáskába egy rekeszben elfér (átmérőben kb 70-200 2.8, 85 1.4 mérete- hossza)
- mostani szürke időben elegendőa fénye kültéren is
- gyorsan feltölt, használható AF-hoz a beállító fénye pl épületben portrézáskor

Szóval ha beltérben használnád, akkor 2/3 áron sokkal erősebb beállító fénnyel meg tudsz venni egy led beállítós Godox DP III V-t.

(#34432) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Van jó pár poliészter hátterem óvodai fotózásokhoz, és jelenleg nem igazán tudom őket "megfelelően" tárolni. Össze vannak hajtva, el vannak szépen rakva, viszont ez azt jelenti, hogy a következő fotózást majd ismét vasalással kell kezdenem.

Arra gondoltam, hátha tudnátok egy olyan "rendszert" ajánlani, amivel:
- feltekerhetem ezeket a háttereket, így nem gyűrődnek, ezért vasalni is max csak 1-2 félbehajtásnál kell,
- hordozhatóak maradnak,
- és az autóba is beférnek (nagyjából 1,2 - 1,5m ami befér).

Valamiféle hengerre gondoltam, aminek van valamilyen belső része, amire fel lehet tekerni a hátteret (ha nincs is ilyen része, befogok egy seprűnyelet erre a feladatra...), illetve maga a külső henger rész, amibe ezt bele tehetem, így se szállításnál nem gyűrődik, se tárolásnál nem koszolódik.

Biztosan van már ilyen rendszer, csak én nem ismerem/találom. Esetleg valamilyen vékonyabb kartonhenger belülre, nagyobb pedig kívülre, aztán valamivel lezárni?
Tudnátok ajánlani megoldást erre? Ti használtok ilyesmit?
Köszönöm.

(#34433) ph_5.5 válasza Taci (#34432) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

1.35-ös portré papírháttér belső papírtekercse a legjobb megoldás. Kérdezz meg stúdiókat van-e kidobásra ítélt ilyen keskeny hátterük. (vagy eladó amin 1-2 m papír maradt csak)
A lényeg, hogy ez a papírtekercs kettően erős, és gyári dobozában (ha újat vennél valami kiárusításon) egy nylonba van belehúzva. A papír normálisan engedi a tekercserést, a nylon meg megvédi majd a portól/esőtől ha épp cipeled.

(#34434) Taci válasza ph_5.5 (#34433) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm, ennek utána érdeklődöm! :)

(#34435) ph_5.5 válasza Taci (#34434) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

papírcső
Ha Bp-i vagy, akkor esetleg kérdezd meg őket is.

(#34436) Taci válasza ph_5.5 (#34435) üzenetére


Taci
addikt

Debrecen közeli, de körbenézek erre. Köszönöm. :)

(#34437) Deconst válasza Taci (#34432) üzenetére


Deconst
csendes tag

Szia,

Én fűtéscső szigetelő csőhéjra tekertem fel őket, és így is tárolom őket. A háttér tetejét ragasztószalaggal végig rögzítem, vagy binder kapoccsal a két szélén, aztán lehet feltekerni. Több méret van, és valamennyire rugalmas is, ha kocsiba kell behajtogatni.

(#34438) Taci válasza Deconst (#34437) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm a tippet! :)

(#34439) Byk01 válasza Taci (#34438) üzenetére


Byk01
senior tag

PVC cső? Egy kisebbre (pl. 40-esre) feltekered, egy nagyobba (mondjuk 200-asba) beleteszed, és a két végét egy-egy végelzárókupakkal lezárod.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#34440) Jahno válasza Taci (#34436) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam a szőnyeges/hasonló PVC boltok simán adtak papírhengert. Itt tanyán ki van rakva a boltmellé és szabadrablás, van többféle vastagság. Vékonyra fel lehet tekerni, vastagba meg bedugni mindenestől és szállítható.

(#34441) Taci


Taci
addikt

Köszönöm mindenkinek a sok ötletet, így már biztosan lesz megoldás. :)

(#34442) Stauffenberg válasza A Zéé (#34403) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csak egy kis hozzáadott info:

Azért a CRI-től sem kell nagyon hanyatt vágódni, egy eléggé meghaladott módszer a színvisszaadás leírására és régóta közismerten hiányos. A CRI értéket jellemzően 8 (értsd: nyolc) színmintán mérik meg és ezt átlagolják ki (ezért írják oda sokszor a CRI mellé, hogy Ra, ahol az "a" az "average" jelölése, ha szám szerepel ott, akkor az a színminta sorszáma). Ez egyszerűen extrém kevés és a LED-ek spektrális eloszlásába simán beleférhet, hogy pont két színminta között lesz valahol probléma vagy a kiátlagolás fed el egy kiugró értéket. Van amúgy CRI extended modell is, de ez is csak 15-re növeli a minták számát. Az újabb, hagyományos CRI-t leváltó modellek már 100 feletti mintával dolgoznak, illetve vannak alternatív színminta target chartok is (például broadcast igényekhez).

De egy kis példa a Godox SL100W adatlapjáról:

CRI: >93
R9: >80
TLCI(Qa): >95

Azért ezt idézem, mert itt még fel merték tüntetni a (CRI) R9 értéket, ami amúgy egy erősen telített piros minta. A sima CRI (Ra, vagyis az R1 és R8 közötti minták átlaga) 93, de amint az R9-et nézzük, bezuhan 80-ra.

A TLCI nagyon hasonló mérési mód a CRI-hez, csak ezt televíziósok igényeire találták ki és 18 mintán nézi a színvisszaadást.

Az ipari, nyomdai és labor környezetbe szánt megvilágítások esetén bejön a képbe a metaméria index (MI) is, de ezt azért ritkán tüntetik fel fotóra szánt LED-eken, pedig beszédes lenne.

Szóval zárszónak erre reagálnék:

"Minél nagyobb ez az érték, annál közelebb kerül a fényforrás fényhullámhossz eloszlása a napfényéhez."

Ez így végülis igaz, de csak a megmért színminták vonatkozásában, ami pedig mint fent láttuk, nagyon kevés mintát jelent, ezért hiányos és problémás a CRI (Ra) modell, mert közel sem biztos, hogy valóban problémamentes lesz az adott fényforrás.

(#34443) Timer


Timer
veterán

Urak, kellene némi útmutatás. Beleszerettem ezekbe a lowkey, bodyscape, vízcseppes női testes fotókba, ki szeretném próbálni. A vízhez adagolnak valamit, hogy olyan szépen megálljon cseppekben, vagy utómunkával dolgoznak rá? Azt látom, hogy elég kemény, illetve irányított fénnyel világítanak ezeknél a képeknél, de gyanús, hogy a víz se sima csapvíz.

[ Szerkesztve ]

(#34444) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hátha...
Milyen alkalmazással/programmal tudnánk képes hirdetéseket létrehozni?
Induló kisvállalkozásként szeretnénk egyszerű, Facebookon megjelentethető, napi akciókról szóló képes hirdetéseket létrehozni. A Photoshop használata túl bonyolult nekem, de azt mondták, hogy léteznek kiadványszerkesztő alkalmazások és könnyen megtanulható a kezelésük. Napi akciókról szeretnénk gyors, képet és szöveget tartalmazó "kis képes hirdetéseket" létrehozni. Ha valakinek van javaslata alkalmazásra szívesen várom. Köszönöm! :R

(#34445) Jahno válasza Zoli2 (#34444) üzenetére


Jahno
őstag

Elsőre a Canva jut eszembe, véletlenszerű YT találat: [link]

De van egy fél KKV kisokosom, mindjárt visszagondolok, hogy mik voltak még benne.

(#34446) Zoli2 válasza Jahno (#34445) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Köszönöm :R , várom! :C

(#34447) randras_83 válasza Timer (#34443) üzenetére


randras_83
addikt

Ahogy én emlékszem sima vizet használtunk anno, de ha ma csinálnám biztos kipróbálnék mást is.

https://www.flickr.com/randras83/

(#34448) Lassú Víz válasza Zoli2 (#34444) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Affinity programcsomag. Leginkább a Designer vagy a Publisher belőle. Lehet elsőre az is túl bonyolult lesz, de valamennyi tanulás mindenhez kelleni fog.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#34449) Jahno válasza Lassú Víz (#34448) üzenetére


Jahno
őstag

Ágyúval vérebre...

(#34450) Stauffenberg válasza Lassú Víz (#34448) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A program kezelésénél sokkal nehezebb ennek a kreatív oldala, Canvában meg vannak template-ek fosásig. Ha valaki sosem hozott létre saját designt, ebben nulla tapasztalata van, akkor mindegy melyik programot adod a kezébe, nem az lesz a szűk keresztmetszet.

Mintha kitalálná valaki, hogy divatfotót akar készíteni, de még fényképezőgépet sem tud kezelni és azon agyalnánk melyiket kéne megvennie a legjobb eredményhez.

A Canva előnye, hogy nulla tapasztalattal is létrehozhatók benne Facebook hirdetéshez bannerek. Aztán ahogy lesz tapasztalat, lehet nyitni komolyabb szoftverek felé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.