Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33151) Jahno válasza t72killer (#33150) üzenetére


Jahno
őstag

Átalakított gépre is igen. És direkt pincében próbálkoztam ja. Lehet a szűrőm vacak, de olyan 30-60 másodperces expók kellettek, vagy kicsit rekeszelve még több, hogy ott teljesen elhagyta magát minden. Nikonos obival tudom, hogy műxik, de itt most ilyen egyebekre gondoltam, hogy ott egy csumpi Pana G1-től mindeg, teljes Pentax/Fuji skála, hogy obi sem kell rá de mér fényt egy szintig.

(#33152) t72killer válasza Jahno (#33151) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hogy van átalakítva az a gép? Fordítva raktad vissza a szenzort :DDD ?

Pince? Hőkamerát akartál csinálni egy uv/vis/nir cmos-ból :DDD ?

Ez nem írja, a legvége valahol 1100nm környékén van, azalatt max kovácsműhelyben vagy öntödében lesz hőkamera belőle.

Ha megnézed a fenti ábrát (ez természetesen ir-szűrőjétől megszabadított kamera), csupán 720nm felett van annyi kakaó, mint amennyiből a vizuálra csonkított mainstream (650-nél már setét) gazdálkodik, és ezt a gyakorlatban is látom.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33153) Jahno válasza t72killer (#33152) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk nem D300ról volt szó.

(#33154) t72killer válasza Jahno (#33153) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gugli a barátod, keresd ki mit tud a szenzorod. FYI, kis időspórolásnak: ha canikon, és nem valami flir lepton csoda, az biza cmos lesz, a fentihez hasonló spektrális érzékenységgél.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33155) Jahno válasza t72killer (#33154) üzenetére


Jahno
őstag

Nem kell Google, csak csinálnom kellene. Jövő héten kisüt a nap aztán szórakozom vele egy kört, de lehet tarhálnom kell hozzá biztos jól működő szűrőt.

(#33156) t72killer válasza Jahno (#33155) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, olyat keress ami tényleg 720nál vagy 850nél vág le, ne olyat, ami 1200on :DDD :DD . A 720 eredménye látszólag vörös kép, uis míg a canon és nikon Bayer szűrő R pixelei magyon jól látnak 650-770ig, a B és G szinte totál vaksi itt.

A 10éves kínai "citiwide" szűrőim teljesen jól tudják a hullámhossz-határokat (ok, a 950essel nemigazán foglalkoztam).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33157) Neck válasza hemaka (#33075) üzenetére


Neck
veterán

Rengeteg beállítás van AWBre, amit írtál eléggé user error.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#33158) adlersson


adlersson
aktív tag

A váz kijelzőjén milyen módon lehet efféle "képernyőmentést" csinálni?

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#33159) Jahno válasza adlersson (#33158) üzenetére


Jahno
őstag

HDMI kimenetről szokták.

(#33160) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, én nyígtam a múltkor hdmi->usb adaptert keresve: nem annyira óccómóka ám a dolog, mint kiderült: az egyik "letöltömnekedacsillagotazégből" hirdetésnél rákérdeztem, hogy 'osztán mi lösz a 1080i bementettel, amit a gépem felköhög magából: válasz: háát, valamibe átkonvertálja, mert olyat ugyan ki nem ad magából :DDD ;] . Ennyiben maradtunk, ha pc-ről akarom buherálgatni a fotógépet, marad szépen a kis usb-je kicsit röcögősen, de ingyen és bérmentve.

Persze, ha rámesik valahonnan egy 1080i-t JÓL átvivő <20$-os modell, azt közbeszerzem, máskülönben annyira nem fontos a dolog, hogy 3számjegy közeli összegeket adjak ki érte.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33161) Jahno válasza t72killer (#33160) üzenetére


Jahno
őstag

Én ezt mondjuk szerettem:

[ Szerkesztve ]

(#33162) t72killer válasza Jahno (#33161) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

pff, hát ilyen nagy jószágot egyáltalán nem akarok, max valami féltenyérnyi cucc.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33163) tvamos válasza t72killer (#33160) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem Aliexpress-es van, nincs vele bajom. (Arra figyeltem, hogy USB3-as legyen, ne a legkutyautobb.) Canon M50-nel. (Meg, hogy a Raspberry Pi kepet lathassam laptopon.) De lehet, hogy szar amugy, nem tudom. Azt irja az OBS, hogy 2.7k, nem tudom, hogy az hany p, meg i.

Azt olvastam, hogy az Elgato a franko, de nekem nincs ra annyi keretem. Van olyan videos akit nezek, es Elgatot hasznal, szoval az biztos jo.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#33164) Jahno válasza tvamos (#33163) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, az Elgato ilyen olcsóbb délékből egy elég jó és elismert cucc. Fenti fehér meg még jobbabb. Ez látszik az árán is (:-

(#33165) t72killer válasza tvamos (#33163) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, az Elgato nagyon menő, csak többe kerül, mint egy új gépváz ;] . Az olcsóbbaknál nagyon valószínű a feladat nehézsége adja meg, hogy milyen lesz a végeredmény. Váltottsorosból("i") progresszívet csinálni nem kis munka, a legjobb az, ha simán átnyomja a kütyü: ezt viszont az olcsóbbak nem tudják, csak a progresszívre nyomulnak rá. Az meg szívás, ha az adott kamera nem tudja.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33166) tvamos válasza Jahno (#33164) üzenetére


tvamos
nagyúr

En ezt az Elgatot ilyen... 100 ezrekert latom, az nem erdekel.

Amugy most azt nezegetem, hogy nalunk NÖRDIC VDCP-2 neven arulnak 2160p (4K Ultra HD) cumot, lehet, hogy beruhazok egy ilyenbe, mert ennek tetszik a dobozkaja.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#33167) Jahno válasza tvamos (#33166) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt? [link]

(#33168) t72killer válasza tvamos (#33166) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akinek profi minőségben van ilyesmire szüksége, az többszázezres atomos cuccokkal nyomja (=amikor a kamera által felköhögött max minőséget szállítod az ügyfélnek). Ha csak nézegetni kell, hogy nagyjából mit lát a gép, akkor felesleges ebbe 10-30 dodónál többet invesztálni.

#33167: ilyet is csak akkor vennék, ha nem a kamerával rögzítenék, hanem az ezen kijövő jell lenne a termék. Kb 5x annyiba kerül, mint egy "képernyőző" adapter.
Ráadásul a visszajelzések közül:
"Nagyon felmelegszik, ami a jövőben a készülék lefagyásához vezethet, a burkolatot sem használják hűtőnek, mert fém helyett műanyagból készült"
"Kizárólag 4K NTSC kerül a kimenetre, és semmilyen módon nem módosítható a gyártó webhelyén található ajánlott szoftver segítségével" - ergo a váltottsoros fullHD-met felskálázza 4k-ra ;]

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33169) tvamos válasza Jahno (#33167) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem rossz.

Mondjuk a felet is sajnalom ra... lehet, inkabb marad, ami van.3

Tevedtem. Ilyen van nekem. Azert vettem, hogy a Nintendo switch kepet lehessen kepcsorozni.

Mondjuk van egy kisebb is, az meg ennel is olcsobb volt...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#33170) t72killer válasza t72killer (#33168) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

<ezzel asszem a fenti "nagyon menő" kijelentésem nulláztam is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33171) adlersson


adlersson
aktív tag

Ezt az 5mm-es Sigmát milyen vázra lehet úgy feltenni, hogy nem lesz a kép 3/4-e vignetta? ;]

[ Szerkesztve ]

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#33172) tvamos válasza adlersson (#33171) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nikon 1

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#33173) adlersson válasza tvamos (#33172) üzenetére


adlersson
aktív tag

Na jó, de ez EF bajonettes volt.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#33174) t72killer válasza adlersson (#33173) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Átalakítóval. Ennek az obinak a "vignetta" a lényege, uis circular fisheye ;)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33175) Jahno válasza adlersson (#33171) üzenetére


Jahno
őstag

Semmire, vagy akkor meg értelme nem lenne. Ez ilyen.

(#33176) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

Van egy Sigma 17-50mm 2.8-as lencsém, és az lenne vele a gondom, hogy mindig kb 1-2méterrel a kamera által kijelölt fókuszpont mögé fókuszál. Pl, az ember arcán van a fókuszpont, de az tök homály, viszont mögötte a fal tűéles. S Nagyjából minden egyes képnél ezt csinálja. Valamint ha teljesen össze van csukva/ki van tolva, akkor 99% hogy egyáltlán nem talál fókuszt (nem is keres). Közép gyújtótávon (30mm környéke) és közeli tárgyak esetében jó.
Hibás lehet az obi? Vagy csak valami szoftveres gond?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#33177) Jahno válasza racskobalazs (#33176) üzenetére


Jahno
őstag

Back/frontfókusz a jelenség, akor gondolom valami tükrös gép. Sigma obikhoz van dokkoló, amivel frissíteni lehet a szoftvert és kalibrálni az obit, vagy vannak vázak amiben fókuszt lehet kalibrálni van és X darab objektív konfigurációját el lehet. Lásd a vázad leírásában.

(#33178) racskobalazs válasza Jahno (#33177) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Szia, köszi a gyors választ!

Canon EOS 90D-m van, eddig bármilyen obit raktam rá, azzal működött, ez az első, hogy ilyenbe futok.

Ha nem vennék dokkolót, akkor valamelyik szervíz be tudja állítani? Milyen árban van egy ilyen kalibráció?

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#33179) Jahno válasza racskobalazs (#33178) üzenetére


Jahno
őstag

Nikában 15ezer pénz körül, Camera Kft-t nem tudom, meg kell kérdezni.

(#33180) Picturemaker válasza racskobalazs (#33178) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Másik vázon hogy működik az obi?
Ha nem a keresőn keresztül használod, hanem "nyújtott kézzel", akkor is rossz?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#33181) Jahno válasza Picturemaker (#33180) üzenetére


Jahno
őstag

Nahallod, nekem most van egy Nikon 70-300am, ami minden létező szakirodalomnak ellent mond. Bár sejtem hol lehet a baja, de kevés vagyok én ehhez. Keresőben teljesen jó és pontos a fókusz, míg élő képen nem téved, hanem általában fókuszt sem talál. Megy előre 1-2 kört, próbál pontosítani aztán nagy homályként feladja.

(#33182) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Van egy ismétlődő feladat: több ezer kép közül kéne kiválogatni majd másik mappába rakni azokat, amiken bringa van, nem pedig motor. Pluszpontért: jelezni, ha a kép közepén lévő személy vagy tárgy helyett a háttérre ugrott a fókusz, hibás a kép.
Ehhez gondoltam valami AI környezet és trainelés kell majd, de ahogy kezdek utánajárni, úgy tűnik vannak már kész programok is, amik felismerik a képen lévő dolgokat és metadata tagbe beírják őket, amiket utána le lehet szűrni. De eléggé új terület, még kevés infó van róla, és néhány még úgy tűnik nem elég megbízható, random találja el vagy nem. Van-e esetleg valakinek itt tapasztalata ilyen programmal, vagy tud ajánlani? Fizetős is lehet (amennyiben ekkora képmennyiségre is még értelmes áron van), munkára kell. A mennyiség miatt (egy-egy alkalommal 30-50 GB-nyi kép) offline kell futnia.
Köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33183) Jahno válasza .mf (#33182) üzenetére


Jahno
őstag

Nem lesz. Mire összerakod és hibajavítod, arra pont annyi vagy több melód lesz benne, mint ha egyesével kizongoráznád. Vagy add ki nekem occsón alvállalkozásba, ebben keci nagy vagyok :-D

Meg persze pont ilyen képfeldolgozós cégnél is kb. húztam az igát. Fel is adta, átment más stílusba ami egyszerűbben kifizetődőbb :DD

(#33184) .mf válasza Jahno (#33183) üzenetére


.mf
veterán

"Mire összerakod és hibajavítod, arra pont annyi vagy több melód lesz benne, mint ha egyesével kizongoráznád."

Most, szezon előtt van időm erre, de amikor nyáron zsinórban napi 3-5000 képet kell egész napi fotózás után este-éjszaka átnézni és válogatni, olyankor már kevésbé. Illetve, időt akkor is kell rá szakítani, de ha ezt automatizálni lehetne, akkor több idő maradna fotózásra, vagy legalább jutna idő rendesen aludni.

De ha van olyan program, ami már alapból meg tud különböztetni járműveket, köztük a bringát a motortól, már az is elég lenne.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33185) Jahno válasza .mf (#33184) üzenetére


Jahno
őstag

Hírek és marketing alapján 10+ éve léteznek ilyen programok. Gyakorlatban én még nem láttam és nem is tudok olyanról aki hallott valakiről akinél működik. Persze attól még nincs kizárva, de ja, így nehezebb a történet a napi darálóban.

(#33186) lugosi válasza .mf (#33182) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ioson, iPad os-en és macos-en működik, beírtam hogy bicikli és kiadta azokat a képeket amin bicikli van. Azt viszont így nem tudom megállapítani, hogy hagyott-e ki képeket. Nem tudom mennyire pontos szűrés kell, lehetnek-e elveszett képek.

(#33187) racskobalazs válasza .mf (#33182) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Ingrid pont most nemrég csinált egy videót (időzített link) az ilyen AI eszközökről, ott említett valami "AfterShoot" nevű progit, ami az elmosódott, rosszminőségű képek válogatását csinálná. Lugosi fórumtárs által írt Ioson-al kombinálva kb meg is van amit szeretnél.

Viszont Jahnohoz hasonlóan, én se hallottam soha senkiről aki ezeket használta aktívan. Szvsz pont azért, mert néha pontatlanok. S akkor lehet így is át kell nézned azt amit a program pl blurrynek titulált, mert lehet csak a háttérelmosás (lásd videó).

Hiszek benne viszont, hogy ahogy fejlődik ez az AI technológia (pl GPT4 ami már képet is tud elemezni), egyre jobb és jobb toolok fognak jönni.

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#33188) Jahno válasza racskobalazs (#33187) üzenetére


Jahno
őstag

Én abból indulok ki, hogy a Facebooknak van egy elég nagy adatbázisa képekből és kapacitása is, hogy feldolgozza, mégis baromira mellé tud menni. Ezt akkora mintavétel és számítási kapacitás nélkül, esetleg offline akkor milyen konkurencia tudná megcsinálni?

Annak ellenére, hogy hasonló objektumokat biztonsági rendszerek felismernek és követnek már vagy 10+ éve, csak akkor még nem mesterséges intelligenciának hívták :-D

Aztán meglátjuk.

(#33189) .mf válasza racskobalazs (#33187) üzenetére


.mf
veterán

+ Lugosi, köszi a válaszokat! :R

Ingrid? ... *mélylevegő* Legalább nem az a Fotoplus által nyomatott másik gyökér.

Az "Ioson" nem program, hanem az iOS és mac OS-en az Apple Photos-ba beépítetten van egy ilyen szöveges szűrő képekre. Csakhát én windows-t használok :B Van a Qnap-nak is ilyenje a QuMagie, de az csak a komolyabb NAS-aikon fut.
Találtam én is pár gyűjtést ilyenekről (1 2 3), de vannak persze totál irreleváns dolgok is, amiket láthatóan csak a neve alapján felületesen írt oda a szerző, de semmi tapasztalata vele (főleg a 3-nál van sok ilyen, közülük több csak batch tagger, nincs benne semmi automatizált felismerés); ki is fogok közülük próbálni párat.

Ha csak 80%-ot is talál meg, már beljebb vagyok 80%-kal. A képeket utána ígyis-úgyis át szoktam nézni, hogy nem maradt-e benne valami a másik kategóriából.

Jahno: a Fb-nak ez egy mellékszál. Az autóiparban viszont ez most egy központi terület, ahogy az önvezetést kutatják, hogy az egy másik jármű vagy sem, mi van a táblán, stb. Tuti vannak már jó eszközök rá, csak lehet nem kereskedelmi forgalomban, vagy csak meg kell találni. Már régóta mennek olyanok elég megbízhatóan, hogy rendszám vagy arc kitakarása videóban, ehhez előbb fel kell ismernie, hogy az ott egy jármű, rajta ott az a rendszám, és ott kell kitakarni, s ugyanez emberrel, arccal.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33190) Jahno válasza .mf (#33189) üzenetére


Jahno
őstag

Nem tudom mennyire mellékszál, ha most be van építve a modul és nagy erőforrást tettek bele, akkor akár működhetne is.

"Tuti vannak már jó eszközök rá, csak lehet nem kereskedelmi forgalomban"

Hááát, kocsmában meg tudjuk mutatni a telemetriát is, amiről nem beszélhetünk, de éppen ezért is vagyok kicsit szkeptikus az egészben mert rajt van az ipar rendesen és kis túlzással kb. csak a pénzt nyeli. Néha egy 30as táblát sem ismer fel rendesen, hát még a BMX és a trekking közti különbséget :-D Fele itt készül a szomszéd kerületben. Másik fele meg Szingapúrban és amiről nem beszélünk :-D Autóiparban ráadásul az objektum is másról szól, az változik filmeseknél meg kijelölsz egy konkrét felületet, azt abban a snittben követi de meg kellett adni, hogy ez itt az. Ha nézel kereskedelmi adót, még múlt héten is éppen volt olyan adásba kerülő anyag, aminél félrecsúszott kicsit és nem homályosodott el a Lays felirat a csipszes zacskón. Megesik. De az ott kb. 10%os hibaarányt jelentett.

Ezért írtam a CCTV-s rendszereket, már 10 éve voltak olyanok, hogy eltűnt egy objektum, előtte nap kijelölted amikor ott volt (vagy az üres helyét) és változást tudta követni, meg alapokat indexelni. Autók, színek és hasonló dolgok maguktól mentek, vagy sok kamerás rendszeren kijelöltél egy gyereket és sorba tudta tenni a felvételt, ahogy ment területről területre, de ott sem mindig az adott gyereket ismerte fel, hanem objektumként és változásként mozgott. Hosszú ez, néha meghívnak 1-2 napos haladó telepítői tréningekre Amsterdamba, Szingapúrba meg 1-2 hülye helyre, de évek óta kihagyom, érdekes meg minden, de már nem az én pályám és nem ezzel foglalkozom. De hasznos is az egész, nem kell 24 órás VHS-t tekergetni, hanem odaböksz a kitört kerítéshez és visszaugrik 20 órát arra a pillanatra, amikor belefutottak.

(#33191) Jahno válasza lugosi (#33186) üzenetére


Jahno
őstag

Igen, bár én alapban droidos vagyok, de ezeket elég sokat használom és szintén látom mennyit megy félre. Ránézésre jó, aztán meg nem. Tegnap pont billentyűzetet kerestem, adott helyszínen készült képet meg tárgyakat. És nem mindig tudod mit ad ki, ahol nincs vagy mit nem talált meg. Ugyanez a helyekre, Budapest/Csepel/Budaörs egyéb közös halmazok és szűkítések, kétszer ugyanott készült képet Budaörsön nem ad ki "Budaörs" helyszín keresésre, pedig a képekbe rakott geotag precízebb, mint a felismerés.

Éppen tegnap morogtam, mert "Törökbálint" hely keresésre az elmúlt 2 évben 5 képet talált, aminél biztos több van, de szerencsére az utolsó kép dátumából már megtaláltam, hogy aznapiakat hol kell keresni a sorban.

Billentyűzet? Ahol EGY darab gomb belóg a képbe, azt már felismeri, de konkrétan kerestem egy darab képet amin egy régi PS2es billentyűzet szerepel, elmúlt 1 évben tuti lefényképeztem és nincs meg... Cserébe ezeket is megtalálta az n+1 amúgy jól felismert kép közt (plusz sok olyan képeket amin szöveges "keyboard" felirat szerepelt):

Egyik billentyű, ami nyomokban igazából tartalmaz:

Ezen lehet valamilyen nyelven szerepel, de nem tudtam megfejteni:

Itt meg lehet a textúra ment félre, ahoyg több hasonló képnél, pld. amőbás, aknakeresős játékok is felbukantak a "billentyűzet" keresésére, aztán félre mehet, de ennyire?

És amit kerestem még mindig nincs meg, ezt azért mellé tudta tenni, mert lehet mellette a képen billentyűzet van, vagy csak vélhetően a vezetéke:

És nem tudjuk mennyit nem talált meg, de van még egy tonna hasonló a fentihez, amit a billentyűzet/keyboard keresésre kiad és akkora szórással megint ott vagyunk, hogy inkább válogatom kézzel, mert a motor/bicaj még jobban hasonlít egymáshoz, mint az üveg kontra billentyűzet.

(#33192) lugosi válasza Jahno (#33191) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt ennél rövidebben is leírhattad volna: “az algoritmus szokott tévedni”. :D

(#33193) Jahno válasza lugosi (#33192) üzenetére


Jahno
őstag

Meg kell indokolni. Írtam én ezt már régebben, csak akkor meg megy a púposkodás, hogy dehápfúhá mesterséges intelligencia. Oszt még itt tartunk, billentyűzet-re keresve a billentyűzetet nem találja, de kapok befőttes üveget. Bár lehet tud valamit, ami mi még nem :-D

(#33194) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok!
Olyan programot keresek, amely több tizezer kép közül (exif) ki tudná válogatni majd egy adott mappába rakni azokat, amely egy adott objektívhez tartoznak. Lightroomot és „társait” nem használom!
Valakinek van tapasztalata ilyen programmal, vagy tud ajánlani?
Köszönöm.

(#33195) Timer válasza .mf (#33189) üzenetére


Timer
veterán

"Ingrid? ... *mélylevegő* Legalább nem az a Fotoplus által nyomatott másik gyökér."

Ki Ő?

(#33196) Jahno válasza Timer (#33195) üzenetére


Jahno
őstag

Aktuális marketing- és reklám megmondóarc. Néha kicsit szögletes, már alakul a piachoz, de nyaff. Nekem igazából egyik sem ad tartalmat, nyüszítenek általános dolgokon, meg iratkozzfell, nyereményjáték és napi szinten bírják ugyanazt a két dolgot reklámozni.

Zoliexplorerrel meg a többiekkel régebben is összeugattunk, de hát elismert tekintélyek, csak a tananyaga haszontalan, meg 3 régebbi hozzászólását kellett csak visszaidéznem a megmondása alá, oszt ki is basztak a csoportból, nem szeretik ha valaki rávilágít mekkora hülyeségeket bírtak beszélni.

(#33197) Timer válasza Jahno (#33196) üzenetére


Timer
veterán

Nem Ingridre gondoltam, hanem a másikra, akire célzott a Kolléga! ;)

(#33198) Soká válasza rinpocse (#33194) üzenetére


Soká
senior tag

Csak annyiban tudok segíteni, hogy ezekre keress rá, talán segíthetnek:
XnView, digiKam

XnWiev-nál: Eszközök Keresés Hozzáad EXIF fókusztávolság Keresés

[ Szerkesztve ]

(#33199) Soká válasza Soká (#33198) üzenetére


Soká
senior tag

rinpocse

Lehet, hogy nem jól írtam, inkább így:

XnWiev-nál: Eszközök - Keresés - Hozzáad - EXIF - Minden mező - Keresés
Utána Tallózás és akkor egyben megjeleníti az érintett fájlokat. (Csak figyelj oda a keresés helyére! )Ezeket mind kijelölve át tudod elvileg pakolni egy másik mappába.
Persze én most olyasmire kerestem rá, amiből volt 50 találat. De fogalmam sincs, hogy ha ezt a keresést ráereszteném 200.000 fotómra és találna nekem 10.000találatot, hogy akkor mi történne...

(#33200) rinpocse válasza Soká (#33199) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm. Holnap tudom csak megnézni, mert ma unokás napom van! :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.