Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomikapc

    aktív tag

    Üdv. Adott egy Gigabyte 8s661fxmp-rz alaplap. Ha futtatom rajta az everest stabilitástesztet, akkor az 5 voltos ágat igandozónak mutatja. 2-5V között. Gondolom ez nem normális. Vinyó smart adatokba van egy-két felpörgési hibaadat. Na gondoltam táp... Beleraktam egy nagyobb, jobb tápot. Nézem és ugyanez. Viszont, ha multiméterrel mérem működés közben, akkor fix 5,3 voltot mérek a kijövő 5 voltos ágon terheléstől függetlenül. Ez normális jelenség vagy lehet valami gondja az alaplapnak? A videókártyán lévő hűtő csapágyas lett és forró volt a chip rajta, most kivettem és alaplapin megy, a jelenség most is megfigyelhető. Az lehetséges, hogy a videókártya rossz hűtése miatt (meg amúgy is nem jól szellőző kis lyukban volt a gép) az alaplap is károsodott? Vagy nem kell törődni azzal a fesz. ingadozással? Csak mert ilyent még egy gépnél sem tapasztaltam...Plusz érdekesség, hogy a hőfokokat is teljesen összevissza írja. Pl. egyik másodpercben 1 fokos a proci (kizárt), utána 14. Normális értéket szinte sose mutat. Gondolom a CPU fant ennek megfelelően hajtja, szóval nem lenne jó ha az is túlmelegedne... Köszi a véleményeteket előre is!

    Ui: most nézem, hogy a biosba meg 42 fokosnak írja a cput, ami már reélis. A voltokhoz meg csak annyit ír, hogy OK. Akkor az everest szórakozhat velem?

    [ Szerkesztve ]

    Tomikapc

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés