Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49351) Manus01 válasza vass1024 (#49350) üzenetére


Manus01
aktív tag

Rakd át IDE-re a vinyót BIOS-ban.

hoffman_:
Ha P3 gépemre felment a Win7 akkor szerinted arra nem menne fel? :)

Nyugodtan. Telepíteni nem kell csak odáig menj el ahol a particiókat tudod változtatni.

[ Szerkesztve ]

Ami kocka azt guritják ami kerek azt ellopják. Üdv kicsiny hazánkban :)

(#49352) Fire/SOUL/CD válasza vass1024 (#49350) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Pontosan mi a típusa annak a PCIE-es SATA bővítőkártyának? Nem lehet, hogy SATA1-et nem támogat?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49353) hoffman_ válasza Manus01 (#49351) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Meglehet, de a W7 lemezt most akkor se fogom kiírni, ésatöbbi, kizárt, hogy anélkül ne lehessen megoldani. De egyre bosszúsabb vagyok, mivel most már hiába rakom be a gépembe, nem is látja a HDD-t. Annyi történt mindössze, hogy a régi gépen biosban tiltottam a RAID funckiót, ahogy írtam, semmi más.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49354) SLYM válasza sgergi (#49336) üzenetére


SLYM
veterán

kösz srácok, az megvan, az a baj, hogy a házból kijövő kábelek nincsenek értelmesen feliratozva. ilyenek vannak hogy:

+5v
-D
+D
Ground
1
M/BSW
(a többi a ledek)

ezek közül melyik a power? illetve a power az dupla ugye? mint a reset

illetve fölük az ATX12V1 táprésznél az előző lapomnál még 4-es "slot" volt, ezen meg 8-as van, de a tápból csak egy 4-es megy oda ugye. melyik részébe dugjam bele? a 24-es nagy az rendben van

[ Szerkesztve ]

(#49355) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Sziasztok még mindig fennt áll a probmlémám:

MSI 7293 alaplap
melyben ezek találhatóak:
Ati readeon hd 4350 512mb
3.2ghz intel pentium 4 cpu 800mhz/1mb
1gb ram 667mhz vagy 512mb is van, többel is kipróbáltam..
80gb hdd, ide csatlakozóval.
a proci indul,gép,alaplap világít, a monitor nem indul. integrált vga nincs, így tehát a vgaval futtatnám.
A ram biztosan/tesztelten jó,ahogy a videókártya is. A proci az régi gépembe volt abba tökéletesen ment.
Ezt egy 350W táp üzemelteti 20 tűs csatlakozóval.

A mostani próbálkozásnál a jelenlegi alaplapomnál se adott képet az 1GB ramom,amivel eddig neteztem.. majd tettem bele 512mbot és most jelenleg azzal vagyok.
Az MSI alaplap indítását próbáltam az összes rammal..

(#49356) vass1024 válasza Fire/SOUL/CD (#49352) üzenetére


vass1024
tag

Nincs benne bővítőkártya.

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#49357) spista222 válasza hoffman_ (#49353) üzenetére


spista222
addikt

Akkor ne tiltsd le az nvraidot és a raid-biosban próbáld meg törölni a kötet. Miután megvan utána kapcsold ki a raid-ot.
Megnéztem a kézikönyvét tényleg nincs olyan hogy raid törlés helyette ki kell választani a jobb oldali "array disks" közül a hdd-ket és egy bal nyil segítségével áthúzni őket a "free disks" közé.

(#49358) Fire/SOUL/CD válasza vass1024 (#49356) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor mi van a PCIE x1 portba dugva? Vagy csak úgy beírtad elterelő hadműveletként? Sikerült. :DDD

SLYM
+5v -> USB_PWR - Piros vezeték
-D -> P- -> Fehér vezeték
+D -> P+ -> Zöld vezeték
Ground -> GND -> Fekete vezeték
1 -> Csak jelölés, vezeték nem kerül rá DUMMY-nak is jelölhetik

Minden USB vezetéken van jelölés, plusz a deszkák manuáljaiban is részletesen írnak a kiosztásról, bár az alaplapi USB portok tekintetében egységes a dolog, ettől függetlenül ellenőrizd.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49359) hoffman_ válasza spista222 (#49357) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszönöm szépen az utánajárást :R

Jelenleg ott tartok, hogy kezdem átlátni a fogalmakat, de akkor se úgy működik, ahogy azt szeretném.

Eddig működött kvázi a széthulló félben lévő rendszer, behozta az XP-t. Ezt addig ügyeskedtem, míg már nem teszi meg, tehát nem igazán él a RAID. Külön se látja a HDD-t a gépem már, hiába dugom be. Úgyhogy csinálnám a Low Level Format-ot, de ha nem él a RAID, akkor ahogy írtad nem tud vele mit kezdeni. Így most ezt akarom valahogy megcsinálni, de ez se akar összejönni.

Azóta visszanyomtam mindent Enabled-re, de nem javult. RAID nincs, de továbbra is egynek látja a kötetet. Fene se érti ezt :D :(

A Disk-ek már rögtön a bal oldalon vannak, a Free Disk-ek között.

mod:

Ha a Free Disk között hagyom a lemezeket, akkor nem tudok Finish-t nyomni, azt írja, hogy invalid numbers of disks, tehát mind a kettő lemezt az array disk-be kell rakjam, hogy kiengedjen.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49360) vass1024 válasza Fire/SOUL/CD (#49358) üzenetére


vass1024
tag

nincs bele dugva semmi épp ezaz.. az alaplapon meg marvell controller van

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#49361) spista222 válasza hoffman_ (#49359) üzenetére


spista222
addikt

A bal felső sarokban a "mirroring" vagy ami ott van nem lehet átállítani másra? Ha entert nyomsz akkor se ad ki semmi lehetőséget?
Ezt csináld márha lehet:
kézikönyv
-hozd be valahogy a 73 oldalon található alsó képernyőt.
-entert az aktuális tömbre akkor megjelenik a 74. oldalon lévő kép.
-itt D mint delete

[ Szerkesztve ]

(#49362) Fire/SOUL/CD válasza vass1024 (#49360) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt próbáltad, amit Manus01 javasolt korábban? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49363) hoffman_ válasza spista222 (#49361) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Van Mirrorin, Striping, Stripe Mirroring, Spanning. Ezekkel lehet babrálni. De egyszerűen nem értem, akármit hozok ki ebben az nV Utility menüben, utána ha bemegyek a sima RAID menübe, akkor nem tud mit kezdeni, azt írja, hogy egy disk-kel nem tud dolgozni. Így hát RAID Create vagy Delete sincs, és Low Level Format se.

Ha XP telepítőt hagyom futni, akkor 2 darab 131 gigás nem particionált területet lát csak.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49364) vass1024 válasza Fire/SOUL/CD (#49362) üzenetére


vass1024
tag

igen.. de most kikapcsoltam a "Marvell Storage OPROM" opciót és nem dobja fel :D

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#49365) vass1024 válasza Fire/SOUL/CD (#49362) üzenetére


vass1024
tag

igen.. de most kikapcsoltam a "Marvell Storage OPROM" opciót és nem dobja fel :D

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#49366) SLYM válasza Fire/SOUL/CD (#49358) üzenetére


SLYM
veterán

de hol a power? hát nem tudom bekapcsolni a gépet. annak milyen elnevezései lehetnek még?

(#49367) spista222 válasza hoffman_ (#49363) üzenetére


spista222
addikt

Azóta frissítettem a régebbi hozzászólásomat úgyse megy?

(#49368) hoffman_ válasza spista222 (#49361) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ohho, ha tudnád már hányszor csináltam :DDD De szerintem ez az utolsó most máshogy jött ki, illetve úgy hiszem hogy most sikerült, úgyhogy megnézem az XP telepítő mit lát. Közben RAID menü már nincs, csak az nV RAID Utility-t tudom behozni.

És köszönöm mégegyszer, hogy ennyi időt rám szánsz :R

mod:

Semmi se változott, XP telepítő továbbra is 2x131 gigát lát. Csak tudnám, honnan a fenéből szedi azt a 131-et, hát nincs semmi, ami akkora.

mod2:

Annyi változott, hogy nV Utility most nem egy darab 380 gigás tömböt lát, hanem a HDD-ket külön, a saját méretükkel.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49369) Fire/SOUL/CD válasza SLYM (#49366) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja hogy a gépet nem tudod bekapcsolni, akkor minek az USB infókat adtad meg? :DDD
Az alaplapon fel van tüntetve powerbtn néven, a házból jövő mdzagon is hasonló feliratot keress, de lehet pwr_switch vagy mb_switch vagy simán power vagy hasonló.

Viszont ha a power led-et/HDD led-et/reset gombot már bekötötted, akkor már csak az marad... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49370) SLYM válasza SLYM (#49366) üzenetére


SLYM
veterán

megvaaan! M/BSW volt az. köszi srácok :)

(#49371) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Hali,

egy Giga x48t-dq6 lapban menne a 2X4 Gb Ram?
A lap topicja halott, ott hiába kérdeztem...

köszi előre is

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#49372) hoffman_ válasza spista222 (#49361) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Amúgy sajnos a kézikönyv suta, amit leírtál munkamenet nem működik, más szisztéma szerint megy a program, nem tudok ott Delete-t nyomni, ahol Te gondolod sajnos.

Illetve ez hülység, tudok, csak akkor újra megjelenik a 73. oldal első képe.

RAID menü van, ott továbbra se tudok semmit csinálni, de már nV Utility 2 lemezt lát, bár XP telepítő még mindig elhasal. Szóval megnézem a gépemben, hátha változott valami.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49373) Fire/SOUL/CD válasza RetepNyaraB (#49371) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem. Ha tudod, hogy mennyi a Max RAM méret, amit belepakolhatsz és azt is, hogy hány memória foglalat van, akkor a kettő hányadosa megadja a max RAM modul méretét.

(Ha vinné a 2x4G-t, akkor vinné a 4x4G-t, ez esetben viszont nem max 8G-t adott volna meg a gyártó)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49374) Hunork válasza Young92 (#49326) üzenetére


Hunork
veterán

Ez a hibakód ez:
0x124 = add/remove vcore or QPI/VTT voltage (usually Vcore, once it was QPI/VTT)
Pedig itt valami fesz érték gond lesz, vagy korábban tuningolva volt a proci, ebben annyira nem vagyok járatos, de a hibakód az biztos erre utal. :K
Kérdezz rá erre szakosodott topikban, ha itt nem lesz megfelelő megoldás!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#49375) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Először is minden kedves fórumtársamnak Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok!!

A másik meg az, hogy szeretnék köszönetet mondani Hunork, DonThomasino és DJ Wokky fórumtársamnak akik segítettek az alaplapomnál lévő fagyási problémákat megoldani. Most jelen pillanatban 12 napja nem fagyott szerencsére!

A legutolsó próbálkozásaim ezek voltak:
- legújabb bios frissítés felrakása: 1003
- hálókártya driver lecserélése 16.7 verzióra az intel oldaláról (külföldi fórumokban mondták azt, hogy az amd chipset szoftverrel összeakad a 16.5 előtti intel hálókártya driver és ilyen fagyásokat eredményez mint amilyen nálam volt)
- Asus honlapjáról a 285.66 verzió nvidia driver letöltése

Amióta ezeket megcsináltam bátran tudok az interneten böngészni. Ha másnál is voltak ilyen problémák a Crosshair V formula alaplapnál akkor ezeket próbálja ki.

Ezúton még egyszer köszönöm Mindenki segítségét!

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#49376) hoffman_ válasza hoffman_ (#49372) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Win 7 alól Lemezkezelővel se tudok semmit csinálni a HDD-vel, semelyik opció nem érhető el.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49377) Fire/SOUL/CD válasza hoffman_ (#49376) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezzel próbálkozz, talán segít.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49378) #87169792


#87169792
törölt tag

Sziasztok!
Nem tudom alaplap probléma-e, de ahhoz állhat a legközelebb.
A gép egy AMD X4-es, MSI 770 G-45 alaplappal radeon 5750-es kártyával.
Most került bele 2x4 GB Geil 1333 Mhz 1,5 V-os RAM. Eddig jól működött majd jött néhány kékhalál, ami után újra is indult a gép. A legutóbbi után nem. Mintha BIOS-t sem találna, USB Flash Driveról keresné. Az előbb pedig már idáig sem jutott el. Mi lehet a gond?

(#49379) Fire/SOUL/CD válasza #87169792 (#49378) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát ha a RAM csere óta van ez a jelenség, korábban nem volt, akkor szedd ki ezeket a ramokat és vissza a régieket (OC üzemmód legyen tiltva, ha úgy elindul)
Ha régiek nem lennének meg, akkor meg csak 1 modullal próbálkozz az újak közül.
(GEIL nem szerencsés választás MSI deszkáknál...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49380) DonThomasino válasza Adler (#49375) üzenetére


DonThomasino
veterán

Pont ma gondoltam rád, hogy mi lehet a gépeddel. :D
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#49381) hoffman_ válasza Fire/SOUL/CD (#49377) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Köszönöm, de nem hiszem, hogy valaha is be fogom tenni mégegyszer ezeket a fostos HDD-ket a gépembe. Sikeresen kinyírták az én gépem is - megjegyzem fogalmam sincs, hogy ez hogy lehet.

Jelenleg az én konfigom is halott, eredeti Win7 Prof 64bit-tel. Az indításnál hal meg, azt írja, hogy hardverváltozás történt*, és a Win 7 indításához szükséges fájlok hiányoznak. Javítást kér, az lefut, de eredménytelen. Beraktam a gyári Win 7 telepítőt, kértem egy Startup Repair-t, és az se tudta megcsinálni. Innetől kezdve tanácstalan vagyok, plusz egy gép helyett mínusz kettő a vége.

* Az persze mellékes, hogy a System HDD-hez egy ujjal se nyúltam, illetve előtte 6x volt ki/be pakolva másik HDD.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49382) Manus01 válasza hoffman_ (#49368) üzenetére


Manus01
aktív tag

:W Nem tudod bedobni a gépedbe azt a vinyót és ott megformázni?

Dobd ki azokat a vinyókat a fenébe...

[ Szerkesztve ]

Ami kocka azt guritják ami kerek azt ellopják. Üdv kicsiny hazánkban :)

(#49383) RetepNyaraB válasza Fire/SOUL/CD (#49373) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kösz. Persze logikus így utólag, de mindig kettes voltam matekból :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#49384) Hunork


Hunork
veterán

És ha még nem mondtam volna:
Mindenkinek Békés, Boldog Karácsonyt Kívánok! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#49385) csocso233


csocso233
csendes tag

Üdvözlök mindenkit.
Ide jöttem a profik oldalára mert bizonytalan lettem fejlesztésnél.
-alaplap:ASRock M3N78D Nforce 720D AM3 ATX
-CPU:phenom IIx4 965(adott)látom,hogy 1600mhz-ig támogatja a RAM-okat
Az alaplap is támogatja 1600mhz RAM-okat.
A kérdés következő:4Gb modulokkal menne?pl.:Kingston HyperX Blu 4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3B1/4G
-és 1600-nak látná?-vagy csak 2Gb-os modulokat lehet be rakni?-vagy 1333-ból lehet 4Gb?

(#49386) Fire/SOUL/CD válasza csocso233 (#49385) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ilyenkor mindig menj fel a deszka honlapjára és ott láthatod, hogy max 16G-t lehet belepakolni és mivel 4 memória foglalattal rendelkezik, ezért ez 4x4G modulokat jelent.
800-1800Mhz-ig kezel RAM-okat, de arra mindig ügyelni kell, hogy a magasabb órajelűeknél az OC jelölés nem véletlen. Azok a RAM-ok nem azok a RAM-ok, amik a Memory QVL-ben fel vannak sorolva. Ha hajtani akarod a beépített OC üzemmóddal (Over Clocking) vagy azon is felül, akkor a javasolt RAM-ok listája semmisnek tekintendő, hacsak nem tüntetik fel külön az OC alatt tesztelt RAM-okat is.

Ha húzásban nem vagy érdekelt, inkább csak azt szeretnéd, hogy legyen 16G RAM-od és azzal ne problémázzon a deszka, akkor egyértelműen a KingMax RAM-okat javaslom. Ezek jobban melegednek az átlagnál, és sok esetben nem is a gyári órajelükön tekernek, de egy nagy előnyük van: Berakod és nem kell a BIOS-ban semmit állítani, hogy a 16G-ból 16G-nak lássa és rögtön birtokba veheted a 16G RAM-ot. Ezenkívül rendkívül olcsók (most speciel ezen a webshop-on nem találtam 4x4-es kiszerelést) de ha ebből veszel 2 garnitúrát, akkor is megúszod kb 20K-ból az egészet, ha futár viszi. [link]

(Én az 1600-as RAM-okat nem javasolom, ehhez a deszkához (adatlapomat nézd meg, most rendeltem ilyen kit-et Én is pluszban)...)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49387) spista222 válasza hoffman_ (#49381) üzenetére


spista222
addikt

Hát nem tudom mi történhetett ami kinyírta a gépet.

(#49388) #65675776 válasza hoffman_ (#49381) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet csak helyre kellene állítani a bootsorrendet.

(#49389) Fire/SOUL/CD válasza #65675776 (#49388) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Adatmentés folyik, a partícióstruktúra is ment a levesbe...
Ha már off: Arról nincs infód, hogy a képfeltöltés mikor lesz elérhető PH!-n?
(Bocs, hogy itt kérdem, de akkor nem kell máshol, privbe is jöhet...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49390) hoffman_ válasza Fire/SOUL/CD (#49389) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ízi-ízi, még nem mentek - szerencsére. Megér egy próbát daa-raa egyszerűnek tűnő ötlete. Ma már 24-e van, nem mondom, szép ajándék lenne, ha csak ennyiről lenne szó, bár kétlem.

Úgyhogy daa-raa, köszönöm a tippet :) Fire neked meg a szokásos életmentést.

Kellemes és Békés Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek! :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49391) Fire/SOUL/CD válasza hoffman_ (#49390) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát ha csak ennyi lesz a dolog, akkor kitagadlak a családból... :DDD
(Akkor mit néztél korábban, amit a másik topikban is írtál, az elba....tt RAID tömböket?)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49392) hoffman_ válasza Fire/SOUL/CD (#49391) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hm, nem tudom most pontosan melyik hsz-mre gondolsz a másik totyikokban :B Fene se tudja már mit néztem, a lényeg, hogy találtam elfekvőben még egy 80 gigás ősöreg IDE-s vinyót. Erre fel tudtam rakni a rendszert, úgyhogy mégis csak elkészült a másik gép, csak a 2x200GB helyett 80 lesz és lassúcska... Amíg nem bővül. Ezzel meg is fogom tudni csinálni a rendszermentést a gallyravágott Win7-es HDD-mről.

De sajnos nem csak annyi volt amúgy, közben megnéztem megint, az is mindegy neki, ha csak egy, a rendszervinyó van bent - bár ezt már csináltam is, csak elfelejtettem, nem tudtam orvosolni a dolgot. Maradok a családban :D :(

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#49393) #65675776 válasza Fire/SOUL/CD (#49389) üzenetére


#65675776
törölt tag

Fogalmam sincs mikor lesz jó.

(#49394) Joseppe210


Joseppe210
tag

szerintetek a 7046 msi (medion ) lapomba lehetne dupla magos 775 procit tenni? DDr1 ramot kezel.

JP210

(#49395) kjani18 válasza Joseppe210 (#49394) üzenetére


kjani18
őstag

Nem valószínű, tudtommal csak a Pentium 4 5XX, 6xx, Celeron D 3xx sorozatú processzorokat támogatja.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#49396) mno


mno
tag

Sziasztok.

Asus A7N8X-E deluxe alaplap, 80eres szalagkábel, 250es Samsung ATA133as winyó. Sentinellel nézem winyót, és meglepődve ezt írja:

"A merevlemez UDMA mód 2-ben üzemel, mely a sebességet korlátozza 33 Megabájt/másodpercre. Javasolt 80 eres szalagkábel használata ha a vezérlő ennél gyorsabb átviteli sebességet is biztosít.
A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.

Nincs szükség beavatkozásra."

A kábel rendben van, biosban nem találok rá megoldást. Valakinek ötlet?

köszi, üdv

Joe

(#49397) kjani18 válasza mno (#49396) üzenetére


kjani18
őstag

Próbáltad másik kábellel?

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#49398) mno válasza kjani18 (#49397) üzenetére


mno
tag

Igen, másik 80eres kábellel is ugyanez. Biosban nem találtam elsőre semmi erre vonatkozót, de átnézem mégegyszer. Köszi

Joe

(#49399) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

MSI G41-P23 -as tipusú alaplap specifikációjánál ez szerepel :

Supports two DIMM DDR3 800/1066/1333*(OC) DRAM

2x2 Gb-ot tennék bele de nem merek 1333-as DDR3-as memót venni.

Vagy ne aggógjak miatta ?

Vettem egy ilyen deszkát és elnéztem a mem foglalat tipusát.....azt hittem DDR2-es :)
Abból lett volna tartalékban de DDR3-as memóm nincs és azt vennem kell hozzá.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#49400) sgergi válasza mno (#49398) üzenetére


sgergi
veterán

Windowsban Eszközkezelőben nézd meg, hogy milyen mód van beállítva. Pontosan nem tudom az elérési utat, de régen én is ott tudtam átállítani. Ha nagyon nem találod, akkor megpróbálom megkeresni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.