Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49851) Buko01 válasza spista222 (#49848) üzenetére


Buko01
tag

egyszer csak ilyen lett, eleinte azonnal bekapcsolt a dana táppal, (bár akkor a sharkoon szintén nem inditotta be...) utána egyre több idő kellett mire egyáltalán beindul...
akkor nincs mese, új, vagy valamilyen használt alaplap után kell néznem.

Bios reset volt igen, köszi a segitséget.

(#49852) spista222 válasza Buko01 (#49851) üzenetére


spista222
addikt

Ajánlatos egy másikat venni de azért arra is legyen valamennyi gari. Nekem is voltak hasonló tüneteim de akkor a táp volt a ludas kiszáradt benne a készenléti 5V kondija, egy másik esetben meg az alaplapon található feszstab miatt volt.

(#49853) Buko01 válasza spista222 (#49852) üzenetére


Buko01
tag

rendben, nézem a netet, hátha találok egy garis használtat, kicsi pénzért..

(#49854) Metacska


Metacska
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémával találkoztam, amivel eddigi sztech pályafutásom alatt még nem. Fél configot cseréltem 3 hete, mindent szépen kicseréltem, ahogy kell összedugdostam, ment is minden tökéletesen. A gond tegnap kezdődött. Befejeztem a tennivalómat a gépen és nyomtam egy leállítást (WIN= Ultimate), kijelentkezőképernyő, monitor elsötétül standby üzemódba kapcsol, Power LED elalszik, DE A GÉP NEM KAPCSOL KI. Hallani lehet, hogy a HDD-k is leállnak, de a HDD LED folyamatosan világít és minden elektromosságot igénylő cucc ugyanúgy pörög tovább: Ház ventik, VGA venti, CPU venti, és a táp is megy.

Ha megnyom a RESET gombot nem reagál a gép, olyan mintha tényleg ki lenne kapcsolva, a Power gomb megnyomására, úgy viselkedik, mint egy szimpla sima gép bekapcsolás során. Az egyetlen megoldás amivel ténylegesen kikapcsolásra bírható a gép az a táp hátsó kapcsolójának áramtalanítása, ami ugyebár nagyon nem tesz jót a gépnek.

Találkozott már valaki ilyennel? Nem tudom mi lenne a teendőm!

(#49855) Sequadon


Sequadon
tag

Sziasztok!

Előző alaplapomat lecseréltem, mert úgy gondoltam hibás. Boot közben kifagyott, és folyton csak újraindult. A frissen beszerzett Giga P31-DS3L lapot beszerelvén eljutottam a Windows-ig, de az asztal betöltése közben eltűnt a kép. Újraindítva nem történt semmi, ventik pörögnek, kép nincs. Csere videókártyával megpróbáltam, ugyanezt produkálja. Melyik alkatrész lehet a hibás? Vagy lehetséges, h az előző alaplapot a videókártyám csinálta ki? Elképzelhető, h az újat is gallyra vágta?

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#49856) mistixx


mistixx
tag

Üdv!
A kérdésem az lenne, hogy ebbe a deszkába bele lehet-e tenni a 400Mhz-es Ram-okat, vagy csak a 266Mhz-es fog működni benne?
Köszönöm!

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#49857) banánocska válasza mistixx (#49856) üzenetére


banánocska
aktív tag

Belerakhatod a ramokat csak max 266Mhz fognak menni.

(#49858) x_o_n válasza Sequadon (#49855) üzenetére


x_o_n
veterán

Memória,másik hdd,ez is okozhat ilyet

(#49859) Sequadon válasza x_o_n (#49858) üzenetére


Sequadon
tag

Másik memóriával is próbáltam, az új alaplaphoz vettem memóriát is, és most azzal próbálkozom. HDD pedig elvileg jó, másik gépbe átrakva működik, bár nem arról ment a windows. Proci nem lehet? Legnagyobb félelmem, h a videókártya nyirbálja, az lehetséges?

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#49860) juhfül


juhfül
csendes tag

Üdvözlet!

Az én nyavalyám egy Giga GA-H61M-S2V-B3 alaplap [link]. A probélma pedig a random fagyás.
Volt frissítve a hang/lan driver is (még sűrűbb lett), próbáltam XP-vel és Win7-tel, két különböző HDD-vel. Játékok közben nem volt eddig baj, ezért a VGA-t is kizárnám. Nem gondolok program "összeakadásra" mert egyik alkalommal leállítás közben/végén is "beakadt" azzal a tipikusa kerregő-berregő-sípoló hanggal a Leállítás-felirat után.
Bios frissítés nem volt még, nem tudom, hogy az mivel jár.

Segtítségeteke előre is köszönöm. Szép napot!

pontpontvesszőcske

(#49861) agressiv válasza d_runk (#49842) üzenetére


agressiv
addikt

Az FSP féle 400W elég lesz. :DDD Ha megnézed az adatlapomon, hogy mi megy egy 400-as FSP-ről akkor nem fogsz kételkedni. :D

Hát még a borz.....

(#49862) ZeUS2140 válasza DonThomasino (#49850) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Aha. Legutolsó bios van rajta.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#49863) prmcsk válasza Sequadon (#49855) üzenetére


prmcsk
addikt

Az bizony lehetséges...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#49864) Prof


Prof
addikt

Sziasztok,

Hozzámkerült egy Asus A8V-E Deluxe Socket939-es alaplap, ami állítólag működött még egy éve és azóta nem volt használva. Vettem bele egy A64 3000+-os Rev 6. procit.

Egy FSP Bluestorm II 500-as tápot (ami az inteles c2d-s gépement hajtja amúgy) raktam rá.
(24 tűs+4tűs 12V ág)

A hangszóróban mondja az Asus Voice reporter : "System Failed Cpu test".
CMOS reset volt, nem segít rajta.

Amúgy szépen zölden ég a power led a lapon. Ventrillátorok pörögnek, de kép nincs a monitoron (táp, vga kártya, ram-ok tuti jók).

Ha rossz lenne a biosa legalább a bootblock biosnak be kéne jönnie nem?

Állítólag ha nem melegszik az északi híd akkor valami gond van lappal. Na már most itt egy venti csücsül a northbridge-n, viszont a mellette lévő 2db n-mosfet tetején kicsit sárgás rászáradt kristályos "folyadék" látszik, amit könnyen sikerült letörölnöm.

Van valakinek valami ötlete mi lehet vele?

Arra gondoltam még hogy esetleg régi a bios-a és a Rev6-os Athlont csak 1008-as biostól tudja. De hát ugye mivel képet nem ad nem tudom se megnézni se frissíteni.

(#49865) Noperow


Noperow
csendes tag

Helósztok! Adott egy gép Asrock N68-VGS3-fx lappal. Most rakom össze, kábeleit szeretném csatlakoztatni de számomra nem teljesen egyértelmü:

http://kepfeltoltes.hu/111230/2011-12-30_16.38.25_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/111230/2011-12-30_16.39.37_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ezen a ponton akadtam el. Ezek a kábelek a ház előlapi panelböl jönnek. Hogyan tovább? A kézikönyv tutorial nem ezeket a kábeleket említi...

(#49866) Sixty21 válasza Noperow (#49865) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Szia. HDD kábel bal lent 1-2 tüske, power led bal fent 1-2 tüske, power sw jobb fent 3-4 tüske, reset sw alul 3.-4. tüske. speaker bal oldalt a 4 tüskés csati. remélem segítettem.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#49867) Noperow válasza Sixty21 (#49866) üzenetére


Noperow
csendes tag

Rendbe köszi a segítséget!

(#49868) Noperow


Noperow
csendes tag

Bejött, annyi kérdés lenne hogy vinyó még nincs a gépbe. A biost ettöl függetlenül előtudom hozni? (Gép elindul viszont képet nemad, vga kábellel van összekötve)

(#49869) redd válasza Noperow (#49868) üzenetére


redd
csendes tag

Nem csipog az alaplap? PCI-e kártyát raktál bele?Ha igen akkor nézd meg ,hogy jó helyre dugtad-e a monitort! Winyó nem szükséges az elinduláshoz,csak ha op rendszert akarsz rá tenni!

[ Szerkesztve ]

(#49870) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Csak feltűnt, hogy volt már ATX méretű lap a házban és most hiányzik egy távtartó a jobb alsó sarokból. Gondolom nem hagytál alatta rossz helyen távtartót a lapnak?
Próbáld meg, hogy nincs vga a gépben, csak az alaplapi vga csatira dugod rá a monitort.
Ha így sem történik semmi (pl. nem villannak fel a bill led-ek), akkor vedd ki a ramot a lapból és indíts rá!
Folyamatos hosszú sípolást kell(ene) hallanod. Ha ez megvan, akkor a lapod valszeg' megy.
Innen már tudsz legózni a ram-al, vga-val...

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#49871) Noperow válasza redd (#49869) üzenetére


Noperow
csendes tag

Az alaplapi vga-ba van rakva, semmi nem csipog.

(#49872) Noperow


Noperow
csendes tag

Távtartót a házzal adják? (adnák mert ebbe nemvolt) a gép új most próbálom összerakni. Az alaplap nem simul a házhoz lehetséges hogy igyvan kialakítva? távtartók hiányát furcsáltam. Jobbalsosarokba nem tudtam csavart rakni nemér el a házig.
Próbáltam ram nélkül, de nemakarja az igazságot...

(#49873) Erui


Erui
csendes tag

sziasztok
megérkezett az új alaplap, be is lett rakva, de a videokarira még várni kell, így addig gondoltam jó lesz az integrált és kerestem hogy hol lehet feltolni hogy ne csak 256 megát adjon a cga-nak és olvadtam hogy a bios-ba kell
szóval ezt állítottam: UMA frame buffer size, és ezt vettem fel 512-re
ez akkor így jó, vagy tegyem vissza auto-ra?

(#49874) redd válasza Noperow (#49872) üzenetére


redd
csendes tag

Igen a távtartókat,és a csavarokat a házzal kell adni!
Nézd meg nem ért-e le az alaplap alja a házhoz, mert ha igen és úgy kapcsolod be az gáz!
Csak következők legyenek bedugva az alaplapba : táp ;RAM;proci ;power on nyomógomb;monitor;hangszóró(ha nincs az alaplapon csipogó)!
Most kapcsold be ,ha szerencséd van akkor egyet csippant utána bejelentkezik a BIOS!

(#49875) Erui


Erui
csendes tag

illetve még 1 kérdés, vki találkozott már olyannal hogy az újraindításnál a hangfalból egy pillanatig vmi fura hang jön, tán olyan mintha sistergés lenne
az előző lapnál nekem ilyen nem volt, vki?
nem olyan zavaró am, csak hátha vmit állítani kéne még

(#49876) Young92


Young92
tag

Na ma este megint kaptam egy fagyást game közben..
Tanácstalan vagyok : (
(RAMok memtest86+-on többször is átmentek,vinyó kifogástalan elméletileg,proci bírja az intel burn testet,VGA 3dmark11et extrémen viszi.)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#49877) DonThomasino válasza Young92 (#49876) üzenetére


DonThomasino
veterán

Húzva nincsen semmi?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#49878) redd válasza Young92 (#49876) üzenetére


redd
csendes tag

A tápot nézted? Nem melegszik túl a gép? Nincs túlhúzva?

(#49879) Young92 válasza DonThomasino (#49877) üzenetére


Young92
tag

Semmi.

Olvasgattam és már annyi mindent mondtak gyakorlatilag bármit lehet..
Bár amit még nem néztem (illetve nem tudom hogyan teszteljem le) az a tápegység (CTG-500) és az alaplap (MSI P67A-C43 B3).

Túl melegedés sztem kizárt
idle: átlag 25-35° C ( beleértve proci,vga,hdd,alaplap,)
terhelés alatt kb. 58-65°C (proci, vga)

Van 1db venti elöl és egy pedig a hátul ami a prociról szívja a meleget.

[ Szerkesztve ]

(#49880) DonThomasino válasza Young92 (#49879) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha tuti hardver akkor....
Másik proci lapba vagy másik lapba a procit.
A tápot nem tartom valószínűnek.

Volt itt egy srác nem régen egy driver sz*patta,
hiába próbáltunk neki segíteni többen...
Te mi alapján zárod ki a softver t?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#49881) DJ WOKKY válasza Young92 (#49879) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

gondolom a játék eredeti ?!

(#49882) Young92 válasza DJ WOKKY (#49881) üzenetére


Young92
tag

-Igen eredeti MW3

-BIOS a legfrissebb, VGA driver szintén.

BIOSban a green powe menüben hogyan tanácsos beállítani a dolgokat ( nem akarok takarékoskodni)

[ Szerkesztve ]

(#49883) DJ WOKKY válasza Young92 (#49882) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

bios reset és beáll auto-ra.
Azzal nem lesz baj.
Ha csak hosszas játék után, akkor félő, hogy mégis a melegedés okozhat valami gubancot, annak ellenére fura, hogy az értékeid meg bőven jók.

(#49884) Young92 válasza DJ WOKKY (#49883) üzenetére


Young92
tag

Igazából változó, hogy milyen időközönként fagy meg.. Ma például 2 páyla után (kb.20perc) megfagytam. Ugyanakkor tegnap kb 2 óra játék után sem volt semmi..

(#49885) Werkly válasza Young92 (#49876) üzenetére


Werkly
őstag

Nálam ezt TDR-kor írja! Igaz nekem NVidia a kártyám.

(#49886) DJ WOKKY válasza Young92 (#49884) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

vga driver, játék letörlése, újra telepítése megvolt ?
Meg kellene nézni egy 3dmark teszttel, vagy furmarkkal. Mit szól hozzá.

(#49887) Young92 válasza DJ WOKKY (#49886) üzenetére


Young92
tag

A napokban telepítettem újra a rendszert ( win7 x64)
-catalyst 11.12
-a játékot is újra raktam

3DMARK11 volt futtatva kb. 1 hete extrémen és bírta végig a gép

(#49888) DJ WOKKY válasza Young92 (#49887) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

hm... :U
Nem irigyellek. Sajnos nincs több ötletem.

(#49889) DonThomasino válasza DJ WOKKY (#49888) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha hardver akkor lap vagy proci.
Ha ezeket ki tudnánk zárni, akkor koncentrálhatnánk
arra hogy a probléma SOFTVERES.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#49890) Young92 válasza DJ WOKKY (#49888) üzenetére


Young92
tag

:O

Egyet tudok biztosra, hogy csak játék alatt fagyok ha fagyok.

Na de mindjárt lefuttatok egy intel burn testet aztán belinkelem az eredményt..

Hoppá elindítottam volna a testet maximumon és lőn fagyás pedig eddig ilyen nemvolt.

[ Szerkesztve ]

(#49891) DonThomasino válasza Young92 (#49890) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hirtelen felindulásból- VGA driver -de ez csak tipp.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#49892) Noperow


Noperow
csendes tag

Mé mindig nemakar képet adni.. Ezeket próbáltam: most raktam össze a gépem, új, alaplapot felrkaktam, nemér hozzá a házhoz, alaplapra van csatolva a monitor. Futtattam ram-al és nélküle. Futtattam csak ugy hogy a power gomb volt bedugva meg az atx-be az áram. Bekapcsol a gép, csippanást nemad, hangfal is rávan dugva.

Igy van összegányolva :) :

http://kepfeltoltes.hu/111230/Also_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/111230/Felso_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Van 2db nagyobb csavar a készletébe:

http://kepfeltoltes.hu/111230/Csavar_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

:F

(#49893) spista222 válasza Noperow (#49892) üzenetére


spista222
addikt

Megvan a hiba:D
Az első képen balról nincs bedugva az atx 12V-os 4 pines csati. anélkül nem megy a proci. Miért nem dugtad be? sárga fekete kábel(2 sárga 2 fekete):D
Az a két csavar a ház oldalát hivatott fogni, ha ezeket használod akkor nem kell csavarhúzó a ház oldalának levételéhez.

[ Szerkesztve ]

(#49894) agressiv válasza Young92 (#49876) üzenetére


agressiv
addikt

Az, hogy a processzor bírja az intel burn tesztet sajnos nem jeleti azt, hogy stabil, nálam egy óra teszt után 5 perc alatt kifagyott a mafia2.

Hát még a borz.....

(#49895) DJ WOKKY válasza Young92 (#49890) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

kezdheted előröl sajnos a teszteket. Vga, cpu, ram. Alaplapra nem gyanakodnék ,de még a vga-ra sem igazán inkább cpu, ram a fagyást tekintve.

(#49896) Noperow


Noperow
csendes tag

Igen tényleg eza probléma :B baki
Bejött, sipol 3-at folyamatosan viszont képet még mindig nemad. ?

(#49897) DJ WOKKY válasza Noperow (#49896) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Az AWARD BIOS jelzései:

* Nincs hangjelzés. Elromlott vagy az alaplaphoz nem megfelelően van csatlakoztatva a tápegység.
* Megszakítás nélküli hangjelzés. Rossz a tápegység.
* 1 rövid hangjelzés. Minden rendben.
* 2 rövid hangjelzés. Jelentéktelen problémák adódtak. A BIOS felkínálja a CMOS Setup indítását, mely során kiigazíthatjuk az eltárolt hibás beállításokat. Ellenőrizze az adattároló és az alaplap közötti szalagkábel megfelelő csatlakozásait!
* 3 hosszú. A billentyűzet hibája. Indítsa újra a számítógépet!
* 1 hosszú+1 rövid. Probléma van a RAM-mal.
* 1 hosszú+2 rövid. Probléma van a videokártyával. Ez a leggyakrabban előforduló hiba. Ebben az esetben ajánlatos kivenni a videokártyát a csatlakozójából, majd pedig visszahelyezni. Ellenőrizzük a monitor csatlakoztatását.
* 1 hosszú+3 rövid. Hiba történt a billentyűzet inicializálása során. Ellenőrizzük a megfelelő csatlakoztatást.
* 1 hosszú+9 rövid. Problémák adódtak a ROM-memóriából történő adatok olvasása során. Indítsa újra a számítógépet!
* Ismétlődő hosszú hangjelzések. A RAM-memória nem megfelelően lett csatlakoztatva az alaplaphoz.
* Ismétlődő rövid hangjelzések. Problémák adódtak a tápegységgel. Tisztítsuk meg azt a portól.

(#49898) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Hát köszi, hogy egy ember rápróbált egy ötletre. Gigabyte support is felmérgelt.
Azt mondja táp. Mondom ember. Oké öregecske táp, meg nV 560.
De 1 desktop. Vga annyit fogyaszt, hogy lapos elemről is elmenne.
2. ha kiveszem a vga-t és az igp hajtja a kimenetet akkor is pontosan ugyan annyi a fesz ingadozás.
Na majd rugózok még rajta. Az a baj, hogy ahhoz "gagyi" lap, hogy legyen neten vdroop mod hozzá :(
Na BUÉK Nektek! Üdv!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#49899) Noperow


Noperow
csendes tag

Sikerült, megvan. Köszönöm a listát DJ WOKKY és a többieknek is redd, zeUS2140, spista222 !

(#49900) DJ WOKKY válasza Noperow (#49899) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nincs mit buék :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.