Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49651) DonThomasino válasza JSHammer (#49650) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ezt itt kéne megkérdezni.
[link]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#49652) JSHammer válasza DonThomasino (#49651) üzenetére


JSHammer
tag

csak éppen nincs válasz :( mar kedeztem:(

[ Szerkesztve ]

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#49653) Erui válasza prmcsk (#49636) üzenetére


Erui
csendes tag

igen, ezért is gondoltam hogy ez így már oké :D, és lenne még 1 kérdés
ehhez az összeállításhoz mekkora táp kell?
asus M5A78L-M LX
AMD athlon II X3 460
1GB ATI Radeon HD 6670
meg lenne benne 4Gb ram , vinyó meg dvd író
elég a 450w?

és tudtok ajánlani egy megbízható honlapot ahol lehet rendelni alaplapokat?
vmi számítógépes online bolt?

[ Szerkesztve ]

(#49654) HollyBoni válasza Erui (#49653) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szvsz ehhez bőven elég a 450w. Persze ne valami noname 2000ft-os 450-est vegyél. Egy minőségi 350-400w-os is elvinné.

(#49655) Oluektan


Oluektan
csendes tag

sziasztok..

Adott egy Gigabyte Z68X-UD4-B3 és egy 2600k proci ami 4,5Ghz@1,320V

Szóval az a hiba jelenségem, hogy igazából amikor újrainditást nyomok a gépen ki dobja a tuning beállitást és azt irja ujra kell konfigolni és addig el sem indul a gép..

de ha csak leálilito a gépet és gombal bekapcsolom akkor jó.. amikor szoftveresen restartolok akár mert egy progi install után kéri és nyomom h ujrainditás ezt csinálja??

ötletek erre?

(#49656) HollyBoni válasza Oluektan (#49655) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem sok neki az 1,320V? :F

(#49657) Erui válasza HollyBoni (#49654) üzenetére


Erui
csendes tag

oké, köszi
és akkor vki aki rendelni szokta az alkatrészeket a gépbe, vmi jó online bolt ami megbízható?
eddig az ipon-t ajánlották nekem

(#49658) HollyBoni válasza Erui (#49657) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem eddig egyik online bolttal sem volt gondom.

(#49659) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Sziasztok.
Erre nincs senkinek se megoldása?:'(
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#49660) MASSA007


MASSA007
csendes tag

Sziasztok! :C
érdekelne hogy valaki tudna e segiteni abban hogy állitsam be a biosba hogy a gép inditása után be bootolja a windows xp cd-t Asrock k7s41gx alaplapom van ha valaki tudna segiteni kérem irjon köszönöm!

(#49661) HollyBoni válasza MASSA007 (#49660) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szia! :C

Keress valami olyasmit,ahol be lehet állítani miről bootoljon,aztán állítsd be,hogy a DVD meghajtóról. :C

(#49662) MASSA007 válasza HollyBoni (#49661) üzenetére


MASSA007
csendes tag

oké megnézem de azzal kicsi gondok lesznek mert német a bios az alaplapon

(#49663) vendettta válasza mergal (#50) üzenetére


vendettta
tag

2oldalas ramokról beszélünk(chippezés.)?!

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#49664) prmcsk válasza vendettta (#49663) üzenetére


prmcsk
addikt

HAHÓ !

Mi 2011.-ben vagyunk és te ? :DDD

Egy 2007-09-01 13:08:24 perckor írt kérdésre reagáltál !

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#49665) DonThomasino válasza vendettta (#49663) üzenetére


DonThomasino
veterán

:DD

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#49666) Erui válasza HollyBoni (#49658) üzenetére


Erui
csendes tag

másmilyennel nekem se, de pc-s dolgot még nem rendeltem, és olvasgattam a fórumkat, eléggé sok a panasz :S, tanácstalan vagyok

(#49667) vendettta válasza prmcsk (#49664) üzenetére


vendettta
tag

látszik sok volt a bor...de legalább reagáltam:DD sry..:D

A stílusomon senki ne próbáljon meg csiszolni, ha eddig nem sikerült senkinek...nektek sem fog:)

(#49668) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Üdv, van egy kis probléma a gépemmel... én az alaplapra gyanakszok de mielőtt elvinném a szervízbe gondoltam kikérem a véleményetek:
Nemrég vettem egy gépet, összeraktam, de miután a windowst feltelepítettem, az egyik alaplapi driver felrakásánál megállt a telepítés, és végül csak 20 perc után fejeződött be, radásul végül a driver sem ment fel. Ujraindítás után a telepítő automatikusan még felrakott néhány drivert, majd megint újraindult. Végül külön feltelepítettem a problémás drivert, ezután hogy ellenőrizzem hogy mindent felrakott-e bementem a vezérlőpult/programok telepítése és törlése-be de ott nem töltötte be a listát, ráadásul az egér is elszállt!! nem lehetett a kurzort mozgatni, de a billentyűzetre reagált, végül resetelnem kellett.
Ujraindítás után autómatikusan lefutott a scandisk.
Ezután még egyszer sikerült elindítani, de megint lefagyott, és én már csak egyvalamit akartam: újratelepíteni a windowst, de a telepítés leállt hasonlóan ahhoz a driverhez amivel gond volt. Ezek után már nem is volt hajlandó boot-olni, egyáltalán nem ad képet. Amikor kivettem ezt-azt pl memóriát, nem sípolt, de a procihűtő jár.

(#49669) HollyBoni válasza Erui (#49666) üzenetére


HollyBoni
veterán

PC-s boltra gondoltam. Megnézed árgépen hol a legolcsóbb,mi van a legközelebb,és rendeled.

(#49670) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Sziasztok!
Van egy ASUS P5K/EPU lapom és egy WD10EALX 1tb-os hdd-m ami a rendszer meghajtó is.
Néha, amikor usb-s meghajtóra, vagy hdd-n belül másolgatok(több tíz gb-ot) annyira behal a rendszer, hogy netezni se tudok néha, mert a meghajtót 100%-ra terheli a másolás.(Vas:Q6600-3.4Ghz+4Gb HiperX)
Az alaplapon sata2-es csatlakozó van, és arra gondoltam, hogy ha egy PCI-E-s sata3 vezérlőt vennék akkor megoldódna-e a problémám, illetve a sebesség mennyivel lenne gyorsabb?(ha jól tudom sata 2-3 speed aránya 1:2)

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#49671) bubcsi03


bubcsi03
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket akarom kérni. Tegnapi nap a gép indítás után se a kép, se a hang nem jött be. Szétszerelés után észrevettem, hogy indítás után a processzor hűtő ventilátora kb. 5 másodperc elteltével leáll. A többi ventilátor továbbra is működik. Minden perifériát eltávolítottam az alaplapról és így is ugyanígy viselkedett a gép. A tápegység kb fél éve lett cserélve ( Chieftec - Aktív PFC ) Van tippetek, hogy mi lehet a baja? Alaplap főtt meg vagy proci? esetleg valami tipp amivel még tudok próbálkozni?
Köszi előre a segítséget

(#49672) agressiv válasza Mr.Peter (#49670) üzenetére


agressiv
addikt

Ha a meghajtó 100%-ra terhelődik, akkor nyílván nem a satával van a gond, hanem egyszerűen a winchester dolgozik fullon, nincs ebben semmi különös. A SATA3 semmit sem javítana rajta, mert nem a csatolófelület a szűk keresztmetszet.

Hát még a borz.....

(#49673) MASSA007


MASSA007
csendes tag

azt irja ki hogy Searching for Boot Record from cd/dvd-0..Not Found
Searching for Boot Record from IDE-0..ok

(#49674) HollyBoni válasza MASSA007 (#49673) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tuti jó a telepítő DVD?

(#49675) MASSA007


MASSA007
csendes tag

tuti mert ez máár használtam és jó volt :)

(#49676) Fire/SOUL/CD válasza MASSA007 (#49675) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Több optikai meghajtó van a gépben?
Ugyanazt a meghajtót használod, ami korábban még olvasta a lemezt?
Ugyanazt a telepítőlemezt használod, mint korábban? (nem lett esetleg időközben egy új telepítőlemez készítve?)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49677) MASSA007


MASSA007
csendes tag

háát nincs több optikai meghajtó és az xp-t máár korábban 1-2 héttel használtam mert kisült az egyik vinyóm és most egy ugyanolyan márka csak ezen nincs windows mert le lett formázva a vinyóm az maxtor 80gb os volt ez most maxtor 40 gb os

(#49678) Fire/SOUL/CD válasza MASSA007 (#49677) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, hogy másik HDD került a gépbe... Ha IDE-s eszközökről van szó (mind az új HDD, mind a CD/DVD olvasó), akkor az is előfordulhat, hogy az új HDD jumperelése miatt van ez a gond. Ellenőrizd, hogy a HDD Master-re a CD/DVD olvasó pedig Slave-re legyen jumperelve.
Egyes régebbi HDD-k csak akkor működtek rendesen, ha ugyanazon IDE kábelen volt melletük egy Slave meghajtó is, tipikusan egy optikai eszköz Slave-en.

(használd a Válasz lehetőséget, ha valakinek a hozzászólására válaszolsz)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49679) Totti7G


Totti7G
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni... A problémám az, hogy van egy alaplap : Abit SG-80/SG-80DC/SG-81 és újra szeretném telepíteni a gépet de egyszerűen nem találom a biosba azt a beállítást, ahol be tudom állítani, hogy honnan bootoljon a gép...
Van még 1 probléma tegnap ugye próbálkoztam a biossal és már a dvd meghajtót sem ismeri fel nem tudom mit állítottam el ilyen alaplappal még nem volt dolgom. Valaki tud ezekre megoldást? Hogy tudom visszavarázsolni a dvd meghajtót, és hogy tudom előhozni a boot menüt?
Előre is köszönöm :R

(#49680) Fire/SOUL/CD válasza Totti7G (#49679) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ABit SG-80 Manual letöltöd és a 3-7 fejezetben (ha úgy tetszik a PDF 31. oldalán) le vagyon írva. Az ilyen régebbi deszkáknál (ahol IDE-s (PATA-s)) eszközök vannak, alapvető a helyes jumperelés. A HDD legyen az elsődleges MAster, míg a CD/DVD meghajtó a Másodlagos IDE port-ra kerüljön. Ha ez nem lehetséges (mert épp csak egy IDE kábeled van), akkor a HDD-vel azonos kábelon, de elsődleges Slave-re legyen jumperolva.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49681) Totti7G válasza Fire/SOUL/CD (#49680) üzenetére


Totti7G
csendes tag

Köszi a gyors választ már letöltöttem a használati útmutatót és átnéztem de így sem tudtam vele mit kezdeni egyszerűen fogalmam sincs, hogy miért nem ismeri fel a cd meghajtót. Mit kéne még állítani azon kívül ami le van írva a 3-7 fejezetben?

(#49682) Fire/SOUL/CD válasza Totti7G (#49681) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Írtam Én mást is, azaz ellenőrizted, hogy nincsenek-e Master-Master vagy Slave-Slave-re jumperolva, ha egy kábelen vannak? (Ilyenkor valamelyik eszköz nem látszik és összeakadnak.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49683) Totti7G válasza Fire/SOUL/CD (#49682) üzenetére


Totti7G
csendes tag

És ezeket hogy tudom ellenőrízni? Mert nem vagyok egy nagy zseni

(#49684) Totti7G válasza Fire/SOUL/CD (#49682) üzenetére


Totti7G
csendes tag

Ja azt kihagytam, hogy az olvasó nem ide kábellel csatlakozik az alaplaphoz, hanem sata csatlakozóval legalább is a kábelre az van írva h sata...

(#49685) prmcsk válasza Totti7G (#49683) üzenetére


prmcsk
addikt

A master és slave jumper állása rajta kell legyen a hardvereken.

Ha egy kábelen vannak, akkor a hdd a master és az odd a slave. Keresd meg és úgy jumperolj.

Ha a bios sem látja az odd-t, akkor a biosban engedélyezned (enable) kell a sata funkciót, save exittel újra indítani, újra biosba be és bootra elsőre berakni, a már biosban is látott odd-t.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#49686) Hoffer válasza prmcsk (#49620) üzenetére


Hoffer
őstag

Ma már ki is cseréltem őket villamosmérnök létemre! :D A 100W-os Weller páka pedig alap! :))

(#49687) Fire/SOUL/CD válasza Totti7G (#49683) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jumperelés
Kikapcsolod a gépet és megnézed a HDD és az CD/DVD olcasó "hátsóját". Lehet, hogy ezt csak úgy tudod megoldnai, ha kiszeded a HDD-t/Optikát a gépből. Mind a HDD-ken, mind az optikai eszközökön fel szokták tüntetni, hogy mely tüskék(pins) összezárásával lehet Master/Slave/Cable Select-re állítani az adott eszközt. Ezeket rövidítve szokták jelölni, azaz
Master -> MA
Slave -> SL
Cable Select -> CS
A HDD-k esetén, a fedlapon, esetleg az aljukon, magán a nyomtatott áramkörön (NYÁK) szokták feltüntetni ezt az infót, míg CD/DVD olvasóknál, szintén a tetejükön vagy közvetlenül a pin-ek felett, a lemezbe "beleütve".

Így azt tudod beállítani, hogy Master avagy Slave (esetleg Cable Select) "legyen" egy meghajtó. Azt, hogy az elsődleges (Primary) vagy másodlagos (Secondary) legyen, azt meg az határozza meg, hogy az alaplap 2 IDE portja közül melyikre csatlakoztattad. Ezen a deszkán 2 IDE port van, ezeket IDE_0 és IDE_1-el tüntetik fel (lehet még IDE_1 és IDE_2 is avagy ennél újabb deszkáknál az elsődleges IDE portot más színnel (tipikusan kékkel) különböztették meg.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49688) Totti7G válasza prmcsk (#49685) üzenetére


Totti7G
csendes tag

Tutira jól vannak össze kötve meg is néztem, de azzal nem is lehet baj, mert mikor bekapcsoltam akkor látta a cd olvasót. Miután kicsit turkáltam a biosba akkor utána már nem... szóval tuti ott kell vmit állítani h jó legyen de fogalmam sincs h mit. :F

(#49689) HollyBoni válasza Totti7G (#49688) üzenetére


HollyBoni
veterán

BIOS-ban látod a CD olvasót? Ha igen,akkor jumperelj,leírták már vagy 3-4x.

(#49690) Totti7G válasza HollyBoni (#49689) üzenetére


Totti7G
csendes tag

Igen mikor állítgatom akkor van amikor látja az olvasót biosba de ha bekapcsolom akkor nem.
Egy SATA-s olvasót hogy jumpereljek??

(#49691) HollyBoni válasza Totti7G (#49690) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ja,semmi. :U

(#49692) Totti7G


Totti7G
csendes tag

Szerintem a hiba a biosba lesz de nem tudom ott mit állítsK be h lássa a gép az olvasót.

(#49693) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Hali
Erre valami ötlet? köszi

(#49694) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Sziasztok! Reménykedem tud valaki segíteni, mert infarktust kapok rögvest. Szomszéd megkért nézzem meg a gépét, kikapcsol neki. Bekapcsolom, BIOS ki is írta hogy "temperature over...", beléptem biosba, 110-112 C fokot jelzett, és rögvest le is kapcsolt, szétkaptam, hozzáértem a hűtőhöz, szinte visítva kaptam el a kezem, szóval reális is lehet. Amin viszont nem csodálkoztunk, hogy miért melegedhet túl... 2008-as a gép, azóta nem volt takarítva, és pár centi vastag porréteg mindenen. Jólvan hazahozom kitakarítom, porszívó, ecset, persze kiszedtem az alkatrészeket, ventiket szépen ecsettel, rakom össze, és a hiba jelenség a következő (egyetlen ilyet találtam googlen, de ott se irtak megoldást):
Bekapcsol pár mp-ig, ventik pörögnek, hdd éppen felpörög, az optika éppen kontrol majd lekapcsol, ezt játsza folyton. Azért írtam alaplapos topikba, mert végigpróbálgattam általam ismert lehetőségeket és zárlatra gyanakszom, bár megpróbáltam kivenni a házból, hogy nem-e testel le valahol, de ez sem a gond. A táp se, mivel nagyon márkás tápommal kipróbáltam, ugyanaz a hiba, procit nem lehet rosszul berakni, de azért kiszedtem-visszaraktam. Lehúzkodtam a hdd csatikat, stb, kivettem a VGA-t, akkor is. Egyetlen egy elindulási pontom van, hogy ha nincs rászúrva a 4pin 12 volt a procira, akkor nem kapcsol le, pörög minden, de értelemszerűen nem indul be a gép, mert nincs elég árama.
Alaplap típusa: Asus M2N-CM DVI
Ha valaki tud bármi használható megoldást, kérem jelentkezzen, mert ilyen még nem fordult elő, és holnap vissza kéne adnom nekik. Így segítsen az ember a szomszédaikon :(
Köszönöm, várom a válaszokat!

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#49695) spista222 válasza sladka_pani (#49694) üzenetére


spista222
addikt

Szedd szét teljesen utána rakd össze. Ha már a borda is meleg volt annyira hogy elkaptad a kezed akkor egyáltalán forog rajta a venti?
Ha igen akkor takarítsd le a procit és új pasztát rakj a proci és a hűtő közé. Ha ez sem oldotta meg a problémát akkor még írj.

(#49696) sladka_pani válasza spista222 (#49695) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Forog persze, és forgott poros állapotban is, de rendes maroknyi pormacskákat szedtem ki minden létező alkatrészről... Szét is volt szedve, tehát ház nélkül is összeraktam. Első volt az új paszta. A régi rávolt sülve, annyira, hogy mikor leszedtem a bordát, az alján ott volt a proci, de ugyanezt a saját gépemmel is eljátszottam már, leszedtem róla óvatosan, vissza a Socketba és paszta, rá a borda miután minden teljesen tiszta volt. De ha proci nincs is a gépbe és semmi nincs rászúrva, csak az alaplapra a tápcsapik (24 pin + 4 pin) és csavarnyúzóval power on tűkkel elindítom, ugyanezt produkálja :(

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#49697) HollyBoni válasza kornyiktamas (#49693) üzenetére


HollyBoni
veterán

Attól,hogy beírod napi 5x,nem feltétlen fognak válaszolni.. :U

(#49698) ndave92


ndave92
tag

Sziasztok! :)

Egy ASRock 890FX Deluxe5 tulajdonosan vagyok kb. 7 hónapja... Azért választottam anno ezt a lapot, hogy majd ha kijön az AMD "Intel-verő" Bulldozere... akkor a későbbiekben az AM3+-os foglalat miatt ne kelljen új deszkát szereznem, ha újítok a gépen. :) A kérdés az lenne... hogyha tavasszal szeretném a procimat lecserélni egy 8 magos FX-re, akkor deszkát is cseréljek 990FX-esre, esetleg várjak az 1090FX-re vagy annyira nem számottevő a különbség, hogy érdemes legyen cserélni ezt is? Remélhetőleg tavasszal jön a beígért Bulldozer optimalizálás Win7-re és ha jól sül el a dolog, akkor lehet belevágok egy vérfrissítésbe. :)

(#49699) Fire/SOUL/CD válasza ndave92 (#49698) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szerinted? :F
Félre ne értsd, szívesen segítünk, de azért azt illene megnézni, hogy a gyári oldalon mit írnak... :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49700) Lenry válasza kornyiktamas (#49693) üzenetére


Lenry
félisten

rossz az alaplap vagy a táp

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.