Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49201) Fire/SOUL/CD válasza HollyBoni (#49200) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Linkelnél egy ilyen "nem csavaros" hűtőt?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49202) HollyBoni válasza Fire/SOUL/CD (#49201) üzenetére


HollyBoni
veterán

[link]

Nekem Thermaltake SpinQ van,az is ilyen megoldásos. Bár,annyira szar ez a Thermaltake lehet odaveri az intel gyári hűtője.

(#49203) Fire/SOUL/CD válasza HollyBoni (#49202) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezer bocs, teljes hülyeséget írtam korábban. :W
(itt karácsony előtt folyamatosan hoznak gépeket összepakolni/telepíteni, aztán van amikor 3-4-nek is egyszerre ugrok neki, aztán ilyenkor nem mindig jól összpontosítok)

"Ez magyarul azt a fekete, az alaplaphoz, a CPU köré gyárilag szerelt/rögzített műanyag keretet jelenti, amire bepattintható a cpu cooler."
Na ez úgy ahogy van baromság.

A push-pins, az s775-ös hűtőn, gyárilag megtalálható, 4 darab rugos rögzítő, amellyel rögzíthető a Cooler. Na azokat kell eltávolítani. (A linkelt videó-ban 3:22-től jól látszik)

UI: Ki is javíttatom egy modival, nem maradjon ekkora ökörség egy szakmai topikban. :N

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49204) HollyBoni válasza Fire/SOUL/CD (#49203) üzenetére


HollyBoni
veterán

AHA! Szóval azt eltávolítom,és csavarokkal helyettesítem? Ilyen csavarokat hol lehet kapni vajon?

Nem is tudtam,hogy ki lehet ezeket szedni. Utálom ezt a push-pin megoldást,remélem lehet valahol kapni ilyen csavart.

[ Szerkesztve ]

(#49205) Fire/SOUL/CD válasza HollyBoni (#49204) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Szóval azt eltávolítom,és csavarokkal helyettesítem?"
Igen. Ha bemész egy szervizbe (vagy olyan számtek boltba, ahol szervizeléssel is foglalkoznak) és megmondod mit szeretnél, ott is adnak megfelelőt.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49206) Kis Samurai


Kis Samurai
tag

Sziasztok!
Egy érdekes probléma megoldásában kérném segítségeteket.
Adott egy Asus M4A78TD-V Evo lap, athlon II x4 630 proci, 2x4gb kingston 1600mhz ddr3 ram, gigabyte 460 soc vga. A problémám a következő:
Az alaplapot használtan vettem itt a hardveraprón. Legfrissebb bios, proci belerak, win7 install, örül, működik. Második nap játék közben integrált ethernet vezérlő elszáll, nincs hálózat, gép megy tovább, csak az újraindítás segít (eszköz letiltás, engedélyezés nem) Restart után a gép 2 napig OK. Következő alkalommal ethernet eltűnése után win7 csontra fagy. Restart után biosban is lefagy. Következő restart után újabb 2 napig OK.
Első ötletem memória hiba-->memtest 10óra futás után 0 hiba
következő ötlet hdd --> seatools szerint minden ok, nincs bad sector
következő a proci --> prime95 blend teszt simán lefut, 50fok felé nem megy, superpi alatt sem fagy.
Szóval marad a lap, vagy az integrált ethernet vezérlő. Ezeket valahogy tudom tesztelni? (Most letiltottam az integráltat és egy pci-os kártya van benn, azóta nem volt fagyás)
Előre is köszi az ötleteket! :R

[ Szerkesztve ]

Nincs nálam toll, sorry...

(#49207) DonThomasino válasza Kis Samurai (#49206) üzenetére


DonThomasino
veterán

A tiltás egy jó megoldás ( BIOS ba).
Ha így nem jelentkezik a probléma akkor szinte biztos hogy a LAN.
Másik kábellel,; BIOS LAN beállításokkal nézted esetleg ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#49208) Kis Samurai


Kis Samurai
tag

És a LAN okozhat ilyen fagyást, akár biosban is? Mert számomra ez nem tiszta :)

Tudom, éssel nem kezdünk mondatot... :)

Nincs nálam toll, sorry...

(#49209) Sixty21 válasza Kis Samurai (#49208) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Szia. Én is most szívok egy ilyen lappal! nekem is megfagy bios-ban is ha úgy tartja kedve. kék ablakot is dobált és nullára be szokott fagyni a gép. Nem tudom én sem mi legyen!
Minden alkatrészemet ki próbáltam másik gépen és ott semi probléma nem volt. nekem viszont a lan-ra még nem dobott hibát, vagy csak nem tette közzé. privátban írd meg kitől vetted mert én is itt vettem de az enyém új OEM kiszerelés volt.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#49210) DonThomasino válasza Kis Samurai (#49208) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hát nem lenne szabad neki, de előfordulhat.

Kiderült hogy egy embertől vettétek?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#49211) Werkly


Werkly
őstag

AHCI módban lett az XP fölrakva. Nos azt kérdezném, hogy a Hardver Biztonságos Eltávolítása ikon az minek jön föl a tálcára? A 2 db HDD és az 1 optikai meghajtó szerepel a listában. Ez az ikon nem "eltűntethető" valahogyan? Másnál is jelen van XP alatt AHCI-ban? Kösz!

(#49212) Fire/SOUL/CD válasza Werkly (#49211) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

SATa AHCI üzemmódnak van ez a szolgáltatása, amit Hot Swap néven ismert. Xp alatt talán valami registry turkával lehet letiltani, de szerintem inkább szokd, hogy van. ;)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49213) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok, remelem jo helyre megy a kerdesem:
van egy asus p7p55 ws alaplapom.
5 pcie slot van rajta, PCIEX16_1, PCIEX16_2 , _3 , _4, _5
A _1 es _4-es -re azt irjak "x8 or x16 link". Ezek amugy kek szinuek, a tobbi feher.
A tobbire x4 vagy x8 max.
Tehat ebbol nekem ugy tunik, hogy az 1 db 5870 kartyam mindegy hogy az 1 v 4-be rakom. Mivel eleg nagy dog a kari, jobb lenne a 4-esbe rakni.
De a leirasban azt irjak, hogy ha csak 1 vgam van, akkor az _1-be rakjam a legjobb teljesitmeny erdekeben.
Miert nem(?) rakhatom a 4-be?
Koszi :R

[ Szerkesztve ]

OK

(#49214) Zoli83


Zoli83
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Nem tudom ide illik-e a kérdésem, de gőzöm sincs mi lehet a baj. :( Nem indul el a gépem, még a biosig se jut el pedig eddig tökéletesen működött, nem volt vele semmi gáz. Amikor beindítom sípol egy hosszút és két rövidet, majd nem csinál semmit. Mi lehet a baja? :F

(#49215) DonThomasino válasza Z_A_P (#49213) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én a gyári ajánlást követném inkább, ettől függetlenül
valószínű hogy a másikban is működne.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#49216) DonThomasino válasza Zoli83 (#49214) üzenetére


DonThomasino
veterán

A sípszó alapján memória probléma, vagy VGA ha jól sejtem.

Milyen BIOS od van?
Piszkáltad mostanában? (lehet csak nincs jól a helyén)

Ha nem vedd ki és portalanísd, puha ecsettel.
Egyesével rakd vissza és indísd el. ( először csak 1 modullal)
Ha minden OK mennyen neki egy MEMTEST.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#49217) Zoli83 válasza DonThomasino (#49216) üzenetére


Zoli83
tag

F6-os bios van fent, kb egy hónapja cseréltem. Kipróbálom a tisztogatást is rögtön.

(#49218) DonThomasino válasza Zoli83 (#49217) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor AMI BIOS azt hiszem.
Itt egy elég jó link : [link]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#49219) Zoli83 válasza DonThomasino (#49218) üzenetére


Zoli83
tag

Szerintem Award bios, legalábbis a Gigabyte honlapján így láttam. [link]

(#49220) DonThomasino válasza Zoli83 (#49219) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez te tudod.:)
Sikerült vmit összehozni?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#49221) Fire/SOUL/CD válasza Zoli83 (#49219) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mindegy, Awardnál is ugyanazt jelenti (alapesetben), azaz a VGA-ra utaló hibára utal, persze ez közel sem biztos, hogy így is van.

Alaplapról mindent csatlakoztass le, úgy értem csak a deszka, CPU, 1 darab ram legyen (videokarit is szedd ki a gépből, se optika, se hdd ne legyen csatlakoztatva) és kapcsold be, mi történik?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49222) Zoli83 válasza Fire/SOUL/CD (#49221) üzenetére


Zoli83
tag

Hali!

Kiszedtem belőle mindent, 1 ramot hagytam benne ahogy írtad. Így is ugyanaz a jelenség, egy hosszú sípolás és két rövid. :F

DonThomasino: Még küzdök vele.

[ Szerkesztve ]

(#49223) DonThomasino válasza Zoli83 (#49222) üzenetére


DonThomasino
veterán

BIOS reset volt?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#49224) Zoli83 válasza DonThomasino (#49223) üzenetére


Zoli83
tag

Ömm, az konkrétan hogyan kell csinálni? :B Kikapcsolom a gépet, kihúzom a konnektorból és az alaplapon a cmos reset tüskéire rádugok egy jumpert (vagy összeérintem egy csavarhúzóval), majd visszadugom a gépet és alap bios? Javítsatok ki, ha tévedek! :B

(#49225) Fire/SOUL/CD válasza Zoli83 (#49222) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Oké, tehát 2 rövid, még véletlenül sem 3 akkor... oké. Most 2 olyan kérdést teszek fel, ami nem rosszindulatból kérdek vagy személyeskedésnek szánok, de fontos és épp ezért őszinte választ várok rájuk.

1. Nem próbálkoztál meg BIOS frissítéssel a probléma előtt?
2. Nem próbálkoztál meg tuning-al a probléma előtt?

Ha mindkét válasz nem, akkor a PCIE port (is) el lehet szállva, ezt kizárandó, a videokaridat kellene egy másik gépben kipróbálni, avagy egy régi PCI (tehát nem PCIE) videokarit szerezni és azt a saját gépedben kipróbálni.

És igen, egy BIOS restettel is megpróbálkozhatsz, ahogy DonThomasino is javasolta.
Másik módszer, hogy lekapcsolod a gépet, kihúzod a 220-ból, vársz 1 percet legalább, kiveszed az alaplapból az elemet, vársz egy kb 10-15 másodpercet, visszarakod az elemet, gép vissza a 220-ba és bekapcs.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49226) Zoli83 válasza Fire/SOUL/CD (#49225) üzenetére


Zoli83
tag

1. Egy hónapja frissítettem biost F4-ről F6-ra, de eddig semmilyen probléma nem jelentkezett.

2. Egy éve tuningolva van a gép. Télen kb 25 fokos a proci, nyáron max 35, másfél óra játék után.

[ Szerkesztve ]

(#49227) Fire/SOUL/CD válasza Zoli83 (#49226) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Az nem gond
2. Ez lehet gond, eddig bírta pl a CPU a nagyobb órajelet meg feszkót és beállt...

BIOS reset mindenképp, azzal a módszerrel amivel Te leírtad, meg azzal is, ahogy Én leírtam az előbb. Mivel nincs másik videokarid, ezért ezt visszateheted, hogy ha magához térne, akkor láss is valamit, bár vga nélkül is el kell tűnni ez esetben a speckó sipolásnak.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49228) Zoli83 válasza Fire/SOUL/CD (#49227) üzenetére


Zoli83
tag

Mindkét módszerrel megpróbáltam a bios resetet, de ugyanaz a hosszú sípolás, amit két rövid követ. :(

(#49229) Fire/SOUL/CD válasza Zoli83 (#49228) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Rögtön az elején: Ha nem csináltál még ilyet, akkor neki se fogj!

áramtalanítsd a gépet, 220-ból ki, CPU Cooler le, szedd ki a CPU-t. Ezt követően dugd be és indítsd el (igen, CPU nélkül). 2 dolgot tapasztalhatsz
1. Felpörögnek a ventik - akkor 2-3 másodperc után kapcsold le a gépet
2. Nem pörögnek fel a ventik - akkor ettől függetlenül 2-3x nyomkodd meg a power gombot

Megint teljes áramtalanítás, CPU vissza, CPU Cooler vissza és próba.

(Természetesen a CPU helyesen kerüljön vissza, a Cooler alján lévő "procizsír" ne kenődjön szanaszét stb stb, ezért írtam, hogy csak akkor csináld, ha már csináltál ilyet...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49230) Zoli83 válasza Fire/SOUL/CD (#49229) üzenetére


Zoli83
tag

Sajnos eddig tartott akkor az én "hozzá értésem". Ennyire nem igazán merem szétszedni, a régi géppel megcsináltam, de vért izzadtam mire összeraktam újra, meg sajna pasztám sincs itthon. Szólok egy ismerősömnek, aki ért hozzá.. Ha mást nem lehet erőt veszek magamon és megpróbálom, amennyiben nem kapnék segítséget. :( Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#49231) Fire/SOUL/CD válasza Zoli83 (#49230) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor még a videokaris dolgot még megpróbálhatod, amit korábban javasoltam, CPU kiszerelést meg hozzáértő szakival végeztetni. (Mivel régóta nem volt kiszedve, meg még tuning is volt, a procizsír is jól rá lehet égve a cooler aljára, ha már kiszedik a cpu-t, akkor új "krémezésről" is gondoskodjanak) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49232) Zoli83 válasza Fire/SOUL/CD (#49231) üzenetére


Zoli83
tag

Valahonnan megpróbálok szerezni egy VGA-t. A procin Alpenföhn Matterhorn hűtő van, MX2-es pasztával, ahogy írtam nyáron, másfél óra játék után se melegedett 35 C° fölé. Nem hiszem hogy annyira rá lenne égve, majd kiderül. :N

[ Szerkesztve ]

(#49233) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Milehet az oka annak, hogy csak IDE módben hajlandó menni az új alaplapom? MSI H61MU-E35. A biosban nem lehet átállítani, és így nem tölti be az oprendszert az ssd-ről.
Előre is köszi.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#49234) Fire/SOUL/CD válasza Játékos (#49233) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. SATA IDE módban telepítettél OS-t az SSD-re, de milyen OS-t?
2. mire akarod átállítani, AHCI-re? (Mert azt lehet a BIOS-ban, de nem csak úgy simán, előtte írj feltétlenül)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49235) rigo88 válasza prmcsk (#49141) üzenetére


rigo88
aktív tag

bios frissítés : halottnak a csók? :)

Dirr

(#49236) Játékos válasza Fire/SOUL/CD (#49234) üzenetére


Játékos
addikt

Ezen 2 oprendszer van jó ideje, és szuper megy. Mindkettő ahci módban lett telepítve. Most alaplapo cseréltem, és a biosban a sata mode-nál csak disable, és ide mód választható. Pedig oldalt írja, hogy (1) ide mode, (2) ahci mode, (3) raid mode. De akkor is csak ide választható, meg persze a disable...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#49237) Fire/SOUL/CD válasza Játékos (#49236) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

BIOS frissítéssel orvosolható

Gyári oldalról szerezd be a BIOS-t! Esetleg az MSI Live Update-et is használhatod, ha bátor vagy és OS alól frissítenél.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49238) Fire/SOUL/CD válasza Játékos (#49236) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha a BIOS frissítés rendben lezajlott és ezt követően átállítod AHCI-re, akkor BSOD-val fognak indulni (azaz nem indulni) a Windows OS-ek. (Már ha Windows-ról van szó, pedig kérdeztem előbb, hogy milyen OS...)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#49240) prmcsk válasza rigo88 (#49235) üzenetére


prmcsk
addikt

Megpróbálni meg lehet, de esetedben nem winfos alól. :DDD

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#49241) Játékos válasza Fire/SOUL/CD (#49238) üzenetére


Játékos
addikt

Hali!

Megtörtént a bios frissítés, és minden rendben van, pöccre indult a rendszer! Igen, windows van a lemezen. Egy win7, meg mozira egy xp. :K
Köszönöm szépen a segítséget! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#49242) Játékos


Játékos
addikt

Még azt az egyet kérdezném, hogy h61-es lapok esetén van lehetőség az i3 2100 feszültségének csökkentésére? :U
Köszi! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#49243) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Sziasztok!

Az a kérdésem,hogy az MSI KA 780GM típusú lap vajon támogatja-e ezt a fajta memóriát, a memory supportjátban nem láttam a támogatottak között,akkor nem is működne vele?

(#49244) DonThomasino válasza Joe fiú (#49243) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha nincs a listában nem azt jelenti, hogy nem működne vele.
De a gyártó csak a listában lévő típusoknál garantálja a hibátlan működést.
(ezekkel a típusokkal tesztelte a gyártó nyílván
minden típussal nem tudja kipróbálni)

Tekintve hogy a DDR3 as RAM ok elég kényesek,
azt javaslom ha van lehetőséged
mindenképpen olyat válassz ami szerepel a a listában.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#49245) d0d3$z


d0d3$z
csendes tag

Olyan problémám van, hogy gép bekapcsolása után közvetlenül, POST alatt a speaker 8x 2-t kattog (nem sípol, kattog) és a HDD LED illetve a cd olvasó led is villog a kattogás alatt, de két kattogás közben nem. A kattogás alatt a CPU ventilátor próbál felpörögni, de el sem indul.
Ez olyan 20mp-es mutatvány, majd mint ha semmi gond sem lenne rendesen indul a gép. Elég idegesítő egy jelenség ( Gigabyte ga m57sli-s4 alaplap).
Valakinek ötlet, javaslat?

(#49246) DonThomasino válasza d0d3$z (#49245) üzenetére


DonThomasino
veterán

Érdekes, első körben meg kéne nézni CD és HDD (esetleg speaker) nélkül.
Aztán egyesével visszadugdosni.

Ha akkor is fennáll egy másik táppal kéne megpróbálni ha van rá lehetőséged.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#49247) BigBlackDog válasza d0d3$z (#49245) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vedd ki a lapot a helyéről, próbáld meg minimáldesignal indítani a gépet (lap, proci, procihűtő, videókártya). Indításhoz zárd rövidre pl. egy csavarhúzóval az alaplap két "power button" tüskéjét. Előfordulhat szvsz, hogy az alaplap valahol rövidre záródik.

(#49248) yohnsee válasza yohnsee (#49143) üzenetére


yohnsee
tag

Ismét produkálja magát az alaplapom. 3 különböző gépházba tettem már be, mindegyikben random időközönként kikapcsol. Ha az asztalon van összerakva, akkor semmi gondja. Méregettem, és a táp földje és az alaplapon lévő csatlakozók házai illetve egyéb földhelyek között 16-18mV DC feszültséget mérek. Normális ez? Volt valaha valakinek hasonló hibával dolga?

A másik kérdésem még mindig áll: 2Gb 800MHz DDR2 vagy 3Gb 533MHz DDR2 ér nekem többet általános felhasználás esetén?

AVR

(#49249) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Volna egy furcsa kérdésem:
P67 alalapot vennék.
[link] szerint nem támogatja a PCI slotot.
ugyanakkor a [link] gyár szerint meg lehet csinálni P67chipből PCI slotosat.

ez valami plusz rápakolt integrált PCI vezérlőnek köszönhető?
mennyire megbizható ez?

van egy néhány éves studio hangkarim,nem fogok lemondani róla,és PCI slotos.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#49250) BigBlackDog válasza bajnokpityu (#49249) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem a hangkarid biztosan működni fog rendesen. Meglátásom szerint előfordulhat, hogy egy (vagy több) PCIe sáv lett beáldozva és bumm így lett a PCI slot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.