Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) The DJ


The DJ
addikt

Segítsetek légyszi, mert kezdek elveszni. :(

Van egy ASUS K8V-X VIA K8T800-as csipkészletű alaplapom, és elvileg van rajta 2 SATA csati is. Ezen felbuzdulva ma vettem egy 320-as SATA II-es Hitachi T7K500-as 16 mega cache-el rendelkező HDD-t hogy majd most dejó lesz nekem, helyem is lesz és végre gyorsabb is lesz kicsit a másolgatás. A gépben van egy Samsung 120-as rendszervinyó és egy másik 120-as tehát ez csak adattároló lenne. Berakom, összekötöm a SATA kábeleket: ÉÉÉS SEMMI! A vinyó felpörög és ennyi. Érdekes módon ha rákötöm, akkor a Windowsban a VIA IDE RAID driver mellett felkiáltójel van Ha lehúzom a HDD-t akkor meg nincs ott... Újra is telepítettem a drivert akkoris ugyanezt csinálja. Most mi a fene van? Nem támogatja az alaplapom? Pár napja kérdeztem és elvileg én is úgy tudtam hogy a SATA II-es HDD-k tudnak SATA I módban menni ha az alaplap csak azt tudja. Akkor most mit rontok el?

A HDD topikból erre irányítottak, elvileg a bios RAID menüjében kellene állítani valamit, csak azt meg nem találom :U

''Ha a vezérlő tud RAID-et, akkor több típusnál akkor is meg kell határozni a drive üzemmódját, ha egyedül van. Ezt a vezérlő BIOS-ából tudod megtenni. Ott kell meghatározni, hogy egyedüliként, vagy egy RAID valamelyik darabjaként szeretnéd használni.''

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.