Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) Sas madár


Sas madár
őstag

Sziasztok!
Kamera keresésbe kérnék hozzáértő segítséget. Sikerült már parkolás közben kettő ott hagyott sérülést begyűjtenie az autónak.
Ezért olyan kamerában gondolkodom ami nem a g szenzor mozgására indul, hanem előtte is érzékeli a külső mozgást valami pár méteres távolságban. Létezik ilyen és mi a funkció neve ami alapján megtalálható.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#22402) Atis45 válasza Sas madár (#22401) üzenetére


Atis45
aktív tag

Ez a kamera elvileg tudja a mozgásérzékelést parkolás közbe.
[link]

(#22403) Leki78 válasza FNZ (#22394) üzenetére


Leki78
tag

A video settingsben a Speed / Latitude-t bekapcsoltad? Szerintem az felelős a sebesség és a koordináták kijelzéséért.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#22404) FNZ válasza Leki78 (#22403) üzenetére


FNZ
őstag

köszi, de nem találom ezt az opciót a vlc-ben

(#22405) Leki78 válasza FNZ (#22404) üzenetére


Leki78
tag

Nem ott, hanem a kamera menüjében.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#22406) Bogyó bá' válasza sambenez (#22395) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez nehéz szülés lesz (még soha nem vágtam / szerkesztettem videót - ez kimaradt eddig az életemből). A Camtasia meg sem hajlandó nyitni az A500S fájljait. :O Most az XMedia Recode-del, és a DaVinci Resolve ingyenes változatával szenvedek - eddig még csak minimális sikerrel....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22407) sambenez válasza Bogyó bá' (#22406) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ez meglep, az A800 felvételét simán megnyitja.
Hányas verzióval próbáltad?

(#22408) Bogyó bá' válasza sambenez (#22407) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

8.4-et bírtam letölteni. Minden mást megnyit (a régi, de eddig még sosem használt Sony akciókamera H264-es file-jait is), ezt meg nem. Úgy tesz mintha megnyitná, de tök fekete, tartalom nélküli a kép. Más programmal (pl. VLC) meg jó.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22409) sambenez válasza Bogyó bá' (#22408) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Camtasia 2020-at próbáld. 20.0.12-es biztosan megnyitja.

(#22410) Bogyó bá' válasza sambenez (#22409) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak a legújabbat bírtam letölteni (2021). Ez sem jeleníti meg a betallózott, és alulra beillesztett tartalmat, pluszban még össze is omlik azonnal. Atomstabil (dolgozós) gépemen: [kép]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22411) FNZ válasza Leki78 (#22405) üzenetére


FNZ
őstag

persze, bekapcsoltam.
ha telefonnal összekötöm wifi-n a kamerát, akkor a 70mai alkalmazás a telefonon rendben lejátsza és meg is jeleníti az adatokat, de én a PC szerettem volna megnézni.
nincs egy windows-os program, ami lejátsza pc-n ugyan azt mint a telefonon?
találtam egy ilyet (camtasia) ami elvileg jó lenne, de a win7 kiírta, hogy csak win10 alatt megy.

(#22412) sambenez válasza Bogyó bá' (#22410) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Itt a megoldás.
HEVC H265 codec-et kell telepíteni. Olyan régen csináltam teljesen elfelejtettem.

(#22413) Bogyó bá' válasza sambenez (#22412) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszönöm, holnap megpróbálom. :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22414) Leki78 válasza FNZ (#22411) üzenetére


Leki78
tag

Nekem a gépre letöltött videót videót minden adattal eljátssza a VLC.
Ilyen az enyém.
[link]
Esetleg, ha ezen a videón sem látod a sebességet és a pozíciót akkor ott más gond lehet a lejátszóval.

[ Szerkesztve ]

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#22415) FNZ válasza Leki78 (#22414) üzenetére


FNZ
őstag

ezen látom az adatokat.
neked milyen kamerád van?
nekem 70mai dashcam pro és vettem hozzá utólag gps modult, de nem jelenik meg a vlc-ben csak az app-ban.
2-es verziós volt a vlc-m, de letöltöttem a legfrissebbet és semmi változás

[ Szerkesztve ]

(#22416) sambenez válasza FNZ (#22415) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A legutolsó FW van rajta?

(#22417) FNZ válasza sambenez (#22416) üzenetére


FNZ
őstag

igen, 1.1.0na van rajta
csak azt nem értem, hogy az app látja a pc nem

[ Szerkesztve ]

(#22418) FNZ válasza Leki78 (#22414) üzenetére


FNZ
őstag

összehasonlítottam a te videód adatait az enyémmel és csak annyi a különbség, hogy az enyém 30 képkocka sebességű a tied 25
megnéztem a beállításokat és ntsc 60-ra van állítva a kamerám. állítsam át pal 50-re és úgy is próbáljak majd?
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#22419) Leki78 válasza FNZ (#22415) üzenetére


Leki78
tag

70mai Dash Cam Pro Plus+

Ne állítsd át Pal 50-re, mert én is már Ntsc 60-on használom, mert úgy 30fps.

[ Szerkesztve ]

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#22420) sambenez válasza FNZ (#22417) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Érdekes az 1.0.9na alatt már jó volt ez a funkció.

(#22421) Bogyó bá' válasza sambenez (#22412) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

HEVC kodek telepítése sem oldotta meg (ugyanaz minden), ment a levesbe a program. :O

Még legalább négy programot kipróbáltam, de vagy fizetős (a próbaverzió az vízjelet rak mindenbe - pl. Windows Movie Maker 2021, iMovie for Windows, stb.), vagy nem hajlandó megemészteni ennek a kamerának a fájljait, vagy egyszerűen simán kifagy.

Egyetlen egy program maradt, amivel meg tudom oldani az átméretezéseket, vágásokat, összeillesztéseket kompromisszum nélkül, ez pedig a DaVinci Resolv 17 free verziója. Ő marad. Sajnos baromi erőforrás-igényes, így az asztali gépemen rendben fut, a kis lapitopin (Dell e7270) szinte használhatatlanul lassan dolgozik.

Mindenesetre köszi a segítséget. :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22422) sambenez válasza Bogyó bá' (#22421) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Érdekes, az A800 videókkal semmi baja.

(#22423) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!

Vettem egy VanTop tükrös kamerát.
Úgy hiszem, pont ilyen nem sokaknak lehet itt, de gondolom a beállításai hasonlóak lehetnek, mint bármelyik másiknak.
Szóval, az lenne a kérdésem, hogy mi lehet pontosan a különbség a "G-Sensor" és a "Parking Guard" között. Mindkettőnél az érzékenységet tudom állítani. Ha a G-Sensor érzékenységét állítom, akkor azzal csak a menet közbeni érzékenységet állítom, ha jól sejtem?
Mert azt le kell vennem minimumra a rossz út minőség miatt, ám azt nem szeretném, ha ezzel együtt a parking módban is érzéketlenebb lenne.
Egyébként teljesen rendben van a kamera, meg vagyok vele elégedve.
[kép]

-= Pancsermeste® =-

(#22424) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ma csináltam 2 tesztet a CPL szűrőről, ha érdekelne vkit, akkor itt vannak a nyers felvételek:
(SjCam SjDash+ kamera, Polaroid cpl szűrő 43mm)
- CPL szűrő forgatása (figyelj a bal + alsó sávot!): [link], 220MB
- CPL szűrő vele/nélküle: [link] , 280MB

Youtube: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#22425) Bogyó bá' válasza FireFox1996 (#22424) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szükség van rá, na! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22426) simonjoe válasza FireFox1996 (#22424) üzenetére


simonjoe
senior tag

....köszi szépen a fáradtságot!! :R Ez igazán tanulságos. De, h a forgatás miatt is ennyire változik a kép, ezt végképp nem gondoltam volna.

Joe

(#22427) dethroner


dethroner
veterán

Hali!
70Mai A800-ból felhoztam a memória kártyát hogy belenézzek a felvételekbe. Néha teljesen indokolatlanul tesz felvételeket az event mappába. Semmi hirtelen mozdulat vagy gödör sem volt az adott úton, mégis elmenti a felvételt. És 3 percesre van beállítva az időtartam, a normál mappába kerülő felvételek mindig 3 percesek, ám az eventbe teljesen véletlenszerű hosszúságú felvételeket ment, persze 3 percnél rövidebbeket. Ezek miért vannak?
A másik kérdésem, hogy még a jó fényviszonynál készült felvételek is mintha túlélesítve lennének, túl szemcsés, ami sokat ront a minőségen. Lehet ezzel valamit kezdeni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#22428) VaZso válasza simonjoe (#22426) üzenetére


VaZso
senior tag

Persze, a forgatással tudod változtatni, milyen fényt engedjen át.

Egyébként az LCD-k előtt is polarizált fényt látsz, ha elkezded forgatni a szűrőt akár egy LCD-s óra, számológép vagy TFT monitor előtt, az is el fog sötétedni.

Az A800 nálam is vett fel az event könyvtárba, de mióta visszavettem az érzékenységét legalacsonyabbra, ezek a felvételek megszűntek.
...viszont én mindegyik felvételen megtaláltam a lehetséges okát, amikor az autó orra "bólint egyet"... útegyenetlenségre fel, majd le.

(#22429) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

70mai A500 S kérdés: a gyári használati szerint a 3 perces legnagyobb felbontású videoklipek úgy 168 MB-osak. Nekem mindegyik - kivétel nélkül - 500 MB-ot foglal el? Miért, mit állíthattam be rosszul? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22430) válasza Bogyó bá' (#22429) üzenetére



addikt

Nem lehet, hogy úgy érti a használati, hogy percenként 168MB? Úgy nagyjából ki is jön. Fordítási hiba is lehet.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#22431) dethroner válasza VaZso (#22428) üzenetére


dethroner
veterán

Nem gond hogy az eventbe rakja, 128-as a kártya, van bőven hely. És a legtöbb mentésre meg is van a magyarázat, a felvételek 2/3 része ugyanazon a két útszakaszon készült, nagyon rossz az útminőség. De voltak megmagyarázhatatlan mentések, ahol semmi se történt. Már kitöröltem, sajna nem tudom megmutatni, de majd pár hét múlva újra felhozom a kártyát és linkelek belőle, ha lesz. És ez hogy ezek az eventes felvételek random hosszúságuk, az mitől van?
És lehet valami legjobb beállításokat találni, amit alkalmazni lehetne? Mert bőven vállalható a minőség, de indokoltalan hogy ennyire szemcsés, olyan, mint amikor a tévére ráhúzom a max élesség beállítást.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#22432) Bogyó bá' válasza (#22430) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem tudom. Mindenesetre nagyon nem mindegy, hogy a 64GB-os kártyára csak 5 órányit, vagy annak háromszorosát lehet rögzíteni. :(

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22433) FireFox1996 válasza Bogyó bá' (#22429) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Az Sjcam 5 perces videójához kicsit több, mint 1GB kell

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#22434) Bogyó bá' válasza FireFox1996 (#22433) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De az 4K, nem? vagy hasonló felbontás? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22435) FireFox1996 válasza Bogyó bá' (#22434) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Csak full hd 60fps.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#22436) Dr.NX válasza Bogyó bá' (#22432) üzenetére


Dr.NX
addikt

Tuti elírás. 25 megabit per sec mellett 500 megabájt fölött jön ki 180 sec.

Elfogadom a sütiket.

(#22437) Bogyó bá' válasza Dr.NX (#22436) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

OK, akkor megnyugodtam. Egy nap úgysem autózom 5-6 óránál többet, esténként meg lementhetem PC-re amire éppen szükségem van. Most rendeltem Kingston USB 3.2-es kártyaolvasókat SD; (fotomasinához-eddig kábellel töltöttem le) microSD ehhez a kamerához.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22438) VaZso válasza dethroner (#22431) üzenetére


VaZso
senior tag

Ha időnként ránézel és törlöd a felesleges felvételeket az "event" könyvtárban, akkor nem baj - ezeket magától nem törli.

Nekem úgy rémlik, hogy azonos hosszúságúak voltak a normál felvétellel (gyakorlatilag azt teszi az event könyvtárba, ha eseményt észlelt), de pl. leállítás előtt közvetlenül biztosan rövidebb lesz az adott felvétel.

Nekem most az tűnt fel, hogy egy-két esetben beteszi az indulást a "parking" események közé... nem tudom, a beülést észlelte-e eseménynek vagy kicsit "ferdén" állt az autó és az zavarta meg beülés / indítás környékén.

Milyen felbontásban veszel fel és milyen felbontású és képátlójú készülékkel nézed vissza?
Nekem nem tűnt zavaróan szemcsésnek, de 15.4 colos kijelzőn néztem csak 4k-ban.
Ha Full-HD-ban veszel fel, akkor nézd meg mindkét tömörítési beállítást.

Egyébként minél kevesebb fény van, annál szemcsésebb a kép és annál kevésbé lesznek a rendszámok olvashatók - vannak fizikai korlátok, de ezen belül én nem éreztem zavaróan szemcsésnek, rendes nappali fénynél jó minőségű videót készít.

(#22439) Bogyó bá' válasza Leki78 (#22393) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sikerült megoldanod a problémát (mármint hogy térképen mutassa az útvonalat)? Ugyanezzel küzdök, eredménytelenül.... (GPS bekapcsolva, a felvételeken ott a koordináta és a sebesség is természetesen). :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22440) dethroner válasza VaZso (#22438) üzenetére


dethroner
veterán

Nem leállítás előtti felvételek voltak, bőven menet közben, pl másfél, két percesek. Ami érdekes, hogy elvileg be van kapcsolva a parkoló mód, de leállítás után akármennyire pöckölöm az ujjammal a kamerát, egy darab felvételt nem csinált parkoló módban sose. Menet közben meg arra betolja a felvételt a rinya könyvtárba, ha átzökken az autó egy vasúti átjárón.
Legmagasabb elérhető minőség van kiválasztva, és egy 27 colos FHD monitoron néztem vissza. A hátsó kamera FHD felvétele sose szemcsés. Majd keresek egy ilyen felvételt, amin jól látszik a szemcsésség. De itt egy képernyő mentés, amin látszik, mennyire durván tükröződik a szélvédőn a műszerfal. Lehet polárszűrőt szerezni az A800-ra?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#22441) Bogyó bá' válasza dethroner (#22440) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Aliról: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22442) Leki78 válasza Bogyó bá' (#22439) üzenetére


Leki78
tag

Dehogy is. Nem értem, hogy miért nem mutatja az útvonalat. Neked is az a jelenség mint nekem?

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#22443) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok, szép estét!
Én valszeg visszaküldöm az A800s pakkot. :((
Ma néztem a barátom kocsijában valami Mio szettet, sajnos a típusát elfelejtettem, az "csak" FHD-ban vesz és 60fps-el, de minőségben veri az A800s-t. :W Ja, és parkoláskor mozgásra is indítja a felvételt.
#22440dethroner:
sajnos ennyire tükröződik, nem nagyon tudsz mit csinálni, max a szűrő.

Joe

(#22444) Bogyó bá' válasza Leki78 (#22442) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pontosan ugyanaz. :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22445) cscope válasza simonjoe (#22443) üzenetére


cscope
csendes tag

Sajnos mindegyik tükröződik a döntött szélvédő miatt amelyik kamera magasan van elhelyezve. Nézz rá a szélvédőre az ülésből és látod, a szélvédőn a műszerfal tükröződését. Próbáld meg elhelyezni alacsonyabban és eltűnik a tükröződés. Én úgy csináltam rá CPL szűrőt egy régi telefon kijelzőjének (nem színes kijelző) szétbontásával. Leszedtem a CPL fóliát a kijelzőről és a ragasztót alkohollal lemostam róla. Utána a kamera elé tettem és működött. Közben eszembe jutott, hogy a szemműtétem előtt a szemüvegemre egy felcsatolható napszemüveget vettem. Ezt elé tettem mert ez is CPL szűrős. Működik. [link]

(#22446) VaZso válasza dethroner (#22440) üzenetére


VaZso
senior tag

Nekem "pöckölésre" elindult a parkolás mód.
...viszont leállítás után elvileg öt perccel kezdi csak figyelni, és azt is csak akkor, ha nem túl alacsony az akkufeszültség.

Ki is írja, hogy entering parking mode in 5 minutes (vagy valami hasonlót), alacsony feszültség esetén pedig csak a 70mai logo jelenik meg gyújtáselvételkor.

Ha arra a szemcsésedésre gondolsz, ami a fenti képen is látszik, az szerintem a műszerfalad, és igen, ezen segít a polárszűrő, amit fent is linkeltek.

Én vettem a sajátomhoz, bár ennyire durván nem okozott gondot nálam a tükröződés.

Egyébként van a kamerához szoftverfrissítés - felkerült egy A800 felirat is, ami miatt kicsit tolakodóbb, de javítottak néhány dolgon.

(#22447) Upo válasza Bogyó bá' (#22439) üzenetére


Upo
addikt

Próbáld ki a demót. A 70mai pro videóból kiszedi a gps infót, térképre is rakja, az újabbakat nem tudom. Az összefűzést is ki tudod próbálni, a demó 2 fájlt össze tud fűzni.
[link]
Bár az alkalmatlan eszköz és a szoftver árából talán lehetett volna olyant is venni ami alkalmas a feladatra (akciókamera). ;]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#22448) Bogyó bá' válasza Upo (#22447) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Van akciókamerám vagy 5 éve (Sony AS-20). Azonkívül hogy kipróbáltam (motorozáshoz vettem), ment is vissza a fiókba, azóta csak pár havonta az akksiját feltölteni veszem elő. Egyszerűen a képminősége miatt teljesen alkalmatlan útifilm készítéséhez. Fosch, na! :O Az A500S képminőségével viszont teljesen elégedett vagyok.

Szerk: de nem ez a gondom, hanem hogy a 70mai saját telefonos alkalmazása nem hajlandó az elvárásoknak megfelelően működni.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22449) A214


A214
aktív tag

Sziasztok,

YI Nightscape Dash kamerához keresek tappancsot ,amivel le és fel tudom rakni a szélvédőre. Van már kipróbált, bevált darab?
(A gyári az ragasztós azt pedig nem akarnám)

[ Szerkesztve ]

(#22450) Ciccuka


Ciccuka
veterán

70mai Dashcam Pro-t mire érdemes most cserélni?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.