Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) vihartigris válasza Tomikaa. (#22199) üzenetére


vihartigris
őstag

Normális memória kártya kell, ezek a névtelen vackok csak bosszúságot okoznak.

bármi reciproka a semmi

(#22202) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Kinek milyen gyorsan érkezett meg az A800S a lengyel raktárnól? Én szerdán rendeltem, és ha lehet hinni a tracking-nek, még az országban sincs.

(#22203) sambenez válasza Hauptmann (#22202) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Hol van tracking szerint?
Egyébként ha szerdán feladták akkor is csak 4 munkanap telt el.

[ Szerkesztve ]

(#22204) Hauptmann válasza sambenez (#22203) üzenetére


Hauptmann
addikt

'Order received by delivery carrier' az utolsó bejegyzés, ami 22.-ei. Végülis, ráér, a memóriakártya, és a polárszűrő is úton van.

[ Szerkesztve ]

(#22205) sambenez válasza Hauptmann (#22204) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Hol nézted? Ha esetleg nem a parcelsappon akkor nézd meg ott is.

(#22206) Hauptmann válasza sambenez (#22205) üzenetére


Hauptmann
addikt

Hehe, ebben a pillanatban hívott a postás, hogy hozza fél órán belül. :DDD

(#22207) Tamas92


Tamas92
csendes tag

Sziasztok,

Megjött az A800S kamerám. Az autót kb két hetente használom hétvégente. Ha beteszem ezt a Hardware Kit-et, le fogja szívni az akksimat vagy sem?

Roadsterre/Cabrióra van aki felapplikálta a hátsó kamerát? Jöhetnek az ötletek, mert amiket eddig láttam, az nálam nem játszik sajnos.

(#22208) sgabor válasza sambenez (#22194) üzenetére


sgabor
csendes tag

Ezt én is megerősítem, nekem is a pöttyökön van. Ami viszont izgalmas kérdés: ha 1-2 év múlva le akarod szedni, mert pl. helyette egy új szuper-hiper kamerát veszel, akkor majd hogy fog lejönni a 3M, úgy hogy a pöttyök ne sérüljenek?

(#22209) sambenez válasza Tamas92 (#22207) üzenetére


sambenez
Topikgazda

"Ha az autó akkumulátorának a feszültsége 11.4V alá asik, vagy 22.8V fölé emelkedik, a szabályzó leold és megszakítja az áramellátást, így mindig elég energia marad az autó beindításához. "

(#22210) sambenez válasza sgabor (#22208) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Én kamerával adtam el az autót, így nincs gyakorlati tapasztalatom.
Nem letépni kell, hanem elvágni a ragasztót valamivel, és ami az üvegen marad azt pedig ragasztó eltávolítóval fel kell lazítani. Legalábbis nekem ez volt a tervem.

(#22211) válasza sgabor (#22208) üzenetére



addikt

Lehet, hogy pár hét múlva tesztelem, mert nem annyira tetszik, ahová végül ragasztottam. Szóval ha nem szokom meg 1-2 hét alatt és sikerül szereznem normális 2 oldalú ragacsot, akkor lehet átpakolom egy pöttyös területről.

Majd beszámolok róla, hogy ment a leszedés. :)
De a vágás + oldás jó tervnek tűnik, szóval így fogok nekiállni.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#22212) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, nagy meglepetésemre ma már a kezembe is nyomta a postás a múlt héten rendelt A500s+hátsó kamera szettet.
Vettem hozzá hardwire kitet, de még nem építeném be, pár hétig usb-vel használnám.
Kérdésem, hogy van nekem a kocsiban egy blitzwolf bw-sd3 típusú töltőm, amin elvileg qc 3.0 és spower képes, ez vajon alkalmas lenne az A500s meghajtására a saját töltőfeje helyett?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#22213) sambenez válasza Zirowe (#22212) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Igen.

(#22214) Zirowe válasza sambenez (#22213) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszi.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#22215) Tamas92 válasza sambenez (#22209) üzenetére


Tamas92
csendes tag

Köszi! Remélem nem lesz probléma hosszú távon.

(#22216) Hauptmann válasza Tamas92 (#22207) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nekem keménytetős kabrióm van, hátsó kamerát nem kértem. Az ablakra ugye felejtős, egyedül a hátsó fejtámlára lehetne tenni nálam, ahol még ki is lát, de az meg egyben a bukókeret is, kilövi a picsába, ha baj van, így nem sok értelmét láttam a hátsó kamerának. Ha meg a két hátsó fejtámla közé rögzítem, nem lát ki az ablakon.

(#22217) Tauka


Tauka
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan általános kérdésem lenne, hogy ezek a "fóliás" megoldások (amiket "felragasztásnak" hívunk tapadókorongos rögzítés helyett) mennyire fixek? Leszedhetőek, utána másik kocsiba áttehetőek, ugyanolyan stabilak lesznek-e?
Látom más is írt már 3M kétoldalas ragasztóról, ezek teljesen tudják az eredeti megoldást helyettesíteni? Vagy vannak utángyártott fóliák?

Tudnátok pár terméket linkelni? Már rengeteget keresgéltem a neten, de nemtudom milyen fóliára/kétoldalú ragasztóra van szükségem (70mai vagy Viofo van kinézve, és nem naponta pakolásznám, csak majdani szélvédőcsere miatt érdekelne).

Köszönöm!

(#22218) Tamas92 válasza Hauptmann (#22216) üzenetére


Tamas92
csendes tag

Sikerült megoldani. Szélfogónál van egy kis műanyag rész, ahova felragasztottam. Felhúzott és lehúzott tetővel is hátralát. Majd idővel meglátom, hogy szuperál. Max leszedem, ha nem válik be.

(#22219) nyikszi válasza sgabor (#22208) üzenetére


nyikszi
őstag

Az előző autónkon 3M-mel volt felrakva a kamera. Szenvedtem vele legalább 1 órát, ha nem többet. A ragasztó maradványokat úgy kellett lekaparni a szélvédőről és a végén alkohollal az apró maradványokat tüntettem el. Gyanítom a pöttyök fognak sérülni, nekem nem voltak szerencsére.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#22220) p5quser válasza Mysterion (#22178) üzenetére


p5quser
tag

Üdv!
Én EZT a tükrös kamerát vettem meg még tavaly, a drágábbik night vision kamerával.
Ő tudja azt amit szeretnél, folyamatosan rögzít elöl-hátul, ill. tolatásnál berakja a tükörre a képet a segédráccsal. Olyankor megvágja a képet, gondolom a tükör képarányához képest az alsó felére fókuszál.
1080p, elöl-hátul. Jól bírja a magasnyomású mosót.
Üdv!

(#22221) Mysterion válasza p5quser (#22220) üzenetére


Mysterion
tag

Ez az! Köszönöm neked és Pancsermeste javaslatát is, ahogy nézem mind a kettő pont a célnak megfelelő és jó kütyünek tűnik. Elkezdem összehasonlítani a kettőt, legalább van alternatíva! :R

(#22222) Hauptmann válasza Tamas92 (#22218) üzenetére


Hauptmann
addikt

A szélfogó nálam nem játszik, mert viszonylag gyakran szedem ki, ha kell a hátsó ülés. A két fejtámla között jó helye lenne, de ott nem lát ki.

[ Szerkesztve ]

(#22223) Tomikaa.


Tomikaa.
tag

A 70mai Dash Cam Pro Plus A500-ba ezek közül melyik microSD kártyák lehetnek jók? Most próbáltam ismertebb márkákból válogatni. Olcsóbb is jó, csak működjön.

ADATA Micro SDHC kártya 16GB class 10 UHS-I van 32 gigásban is, de az lassabb
KINGSTON CANVAS SELECT PLUS MICRO SDXC + ADAPTER 64GB CL10 UHS-I U1 V10 A1 (100 MB/s olvasási sebesség)
MAXELL X -SERIES MICRO SDHC + ADAPTER 16GB CL10 (90 MB/s olvasási sebesség) írási sebességben nem jobb
MAXELL X-SERIES MICRO SDHC + ADAPTER 32GB CL10 (80 MB/s olvasási sebesség) írási sebességben nem jobb
MAXELL X-SERIES MICRO SDXC + ADAPTER 64GB CL10 UHS-I U1 (90 MB/s olvasási sebesség)
SANDISK MicroSDHC ultra 16GB kártya van A1 minősítése
SANDISK ULTRA MICRO SDHC 32GB CL10 UHS-I U1 (100 MB/s olvasási sebesség) van 64 gigásban is, kicsit gyorsabb írási sebességgel
SANDISK microSD Ultra® Android memóriakártya 32GB C10 A1 USH-I 120MB/s
TOSHIBA M203 többféle méretben is, írási sebességben nem jobb
TRANSCEND 300S MICRO SDHC 16GB CL10 UHS-I U1 (95 MB/s olvasási sebesség) írási sebességben nem jobb

[ Szerkesztve ]

(#22224) keszo


keszo
őstag

Sziasztok. Mit és hogyan kell beállítani az eszközön, hogy megmaradjon a pontos idő?
Teljesen mindegy, hogy a kamerán állítom be vagy szinkronizálom az alkalmazással a következő induláskor már nem a beállított időt mutatja.

Attila

(#22225) Ciccuka válasza Tomikaa. (#22223) üzenetére


Ciccuka
veterán

Itt is érdemes körülnézni: muziker.hu

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22226) Caterpillar válasza Ciccuka (#22225) üzenetére


Caterpillar
csendes újonc

Bocs töröltem, mert nem neked szólt! :W

[ Szerkesztve ]

(#22227) Ciccuka válasza Caterpillar (#22226) üzenetére


Ciccuka
veterán

:F

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22228) Caterpillar válasza keszo (#22224) üzenetére


Caterpillar
csendes újonc

Nem tudom, hogy milyen kamerád van, de általában az akku vagy a kondenzátor hibájából megy el az idő, illetve a beállítás.

(#22229) mazsi70 válasza keszo (#22224) üzenetére


mazsi70
senior tag

Csak egy órát változik vagy percekkel is elállítódik ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#22230) .Sziszi. válasza sambenez (#22209) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

"Ha az autó akkumulátorának a feszültsége 11.4V alá asik, vagy 22.8V fölé emelkedik, a szabályzó leold és megszakítja az áramellátást, így mindig elég energia marad az autó beindításához. "

Azért eléggé vicc ez a gyári leírás a 11,4 és 22,8-as számokkal...

Egy normál savas akku nyugalmi feszültsége 20-25°C esetén:
-teljesen töltött állapotban ~12,72V
-75%-on ~12,4V
-50%-on ~12,2V
-25%-on ~12V
-11,7V alatt lemerültnek tekinthető
Ha a hőmérséklet alacsonyabb, kapacitásvesztéssel is számolhatunk.

A 22,8V is lemerülés ellen véd(ene), 2db. sorba kapcsolt akku esetén (24V-os járművek).
Ha 22,8V-os töltőfeszültséget mérnénk egy 12V-os rendszernél, ott már nem a kamera miatt kellene aggódni.

(#22231) sambenez válasza .Sziszi. (#22230) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Mivel ezt a HW kitet, ahogy a kamerákat is berakhatod a 24V-os kamionba is ezért semmi hiba azzal a leírással. :D

[ Szerkesztve ]

(#22232) VaZso válasza keszo (#22224) üzenetére


VaZso
senior tag

Sejtésem szerint az időzóna van nálad rosszul beállítva (GMT + 2 jelenleg), egy ideje A800-ba legalábbis beletették a GPS alapú szinkronizálást, így ez az információ kell neki, hogy ne hülyeség legyen belőle. :)

Nyári időszámítást nem tud, tehát óraállítás esetén módosítani kell, de utána a GPS adatok alapján pontos marad.

(#22233) keszo válasza VaZso (#22232) üzenetére


keszo
őstag

https://xiaomi.hu/xiaomi-70mai-dash-cam-pro-plus-a500-1575
ilyenem van
most amikor ezt írom a kamerán már 2021-04-29 02:55 van
time zone : UTC + 2 Damascus, Cairo

Automatic calibraton time: Enable

és nem kalibrál automatikusan

[ Szerkesztve ]

Attila

(#22234) .Sziszi. válasza sambenez (#22231) üzenetére


.Sziszi.
csendes tag

22,8V ugyanúgy túl alacsony beállítás, 23,4V már lemerültnek tekinthető.

[ Szerkesztve ]

(#22235) hozelujiz


hozelujiz
tag

Sziasztok,

Kezdőként a témában, lenne pár kérdésem...
Szeretnék egy menetrögzítő kamerát (vagyis kettőt, a hátsóval együtt), amit időnként parkolás közben is használnék. Powerbankról gondoltam megtápolni és akkor csak mozgásérzékelős üzemmódban. Egy 70mai Dash Cam Pro Plus+ -t néztem ki hátsó kamerával, aliról. Megfelelhet a fentiekhez? Egy 20000Ah-s akkuról elmehet a két kamera mondjuk 10-12 órát? Bár gondolom így, hogy nem rögzítene mindig, nem fogyaszt annyit... A hátsó kamera is ugyan úgy bekapcsol mozgásra? Vagy ez hogy néz ki a gyakorlatban? Amit alin lehet hozzá venni 64-es kártya mennyire jó? Vagy mi az a típus ami a legolcsóbb és már ajánlott? 64GB mennyi időnyi rögzítésre lehet elég a legnagyobb és a legkisebb felbontáson?
Előre is köszönöm a válaszokat! :U

(#22236) JóGéza válasza hozelujiz (#22235) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Olyan powerbankot válassz, ami nem kapcsol le, ha minimális csak a terhelés (mint például a készenléti üzemmód).

(#22237) sysrq válasza hozelujiz (#22235) üzenetére


sysrq
őstag

A powerbank-od 5 vagy 12 v-os?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#22238) válasza .Sziszi. (#22230) üzenetére



addikt

Amúgy ezzel én is egyetértek, szerintem is húzhatták volna szigorúbbra a határokat, vagy még jobb lett volna állíthatóvá tenni. Én kicsit aggódom is emiatt.

Tök jó, ha pl délben napon 30 fokban kikapcsol 11,4-nél. De utána riasztó meg egyebek még szívhatják tovább is, aztán pár nap múlva hajnal 5 fokban már necces a dolog. Főleg ha nem vadiúj az akksi, hanem már pár éves.

Ennyire nem fontos a parkolómód, hogy így kicentizzék. Simán kikapcsolhatna 11,9 körül vagy ilyesmi.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#22239) sambenez válasza (#22238) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Venni kell egy zsebbikát a biztonság kedvéért, máris mindenre felkészültnek érezheted magad.

(#22240) Hauptmann


Hauptmann
addikt

A800S-hez lehet külön kapni tartót? Kerestem, e nem találtam.

(#22241) hozelujiz válasza sysrq (#22237) üzenetére


hozelujiz
tag

Köszönöm a tippet.

@sysrq: 5V-osat gondoltam, egy micro USB kábellel...

Amúgy a többi kérdésre... esetleg? :B

(#22242) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Na végre ma volt egy kis időm és sikerült lemuteni az ablakrol a yi dash cam tartót. Nem adta magát könnyen. WD 40+gilette penge segített. Mondjuk rendeltem már sima vákuumos tartót, még egyszer fel nem teszek ilyen ragasztós tappancsot. Bár 3 éve tart, mentségére legyen szólva. Remélem a vákuumos nem fog leesni lépten nyomon, meg napsütés hatására.

(#22243) sambenez válasza Gabesz87 (#22242) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Most már a fólia sokat segít ezen.
De azt gondolom alapesetben nem szedi le az ember lépten-nyomon, így semmi hátránya nincs a ragasztásnak sem.

[ Szerkesztve ]

(#22244) sysrq válasza hozelujiz (#22235) üzenetére


sysrq
őstag

A szivargyújtóról 5V, a mozgásérzékelős kitt meg 12V-ról üzemel. Meg lehet oldani amit szeretnél de nagyon bele kellene nyúlni / szétszedni. Az első kamera 4K-ban egy perc kb. 180MB. A hátsó kamerát szégyellem de még nem szereltem be, nem tudom mekkora méretben rögzít.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#22245) válasza sysrq (#22244) üzenetére



addikt

Valószínűleg hátsó kamerával sem fog 1 perc sokkal többet foglalni, ugyanis ilyenkor FullHD-ban maximalizálja az első kamera felbontását is. Pontos számokat esetleg holnap este fogok tudni mondani. Holnap kirándulós nap és majd utána másolom a videokat a gépre.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#22246) Calibra72 válasza (#22245) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Rosszul tudod, nem maximalizálja FHD-ra két kamera esetén sem az első kamerát.

(#22247) Calibra72 válasza Calibra72 (#22246) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Némi kritika a héten vásárolt A800S kameráról:
Az A800 és A800S kamerák nagy hiányossága hogy nem jelzi az épp használt kártyán a szabad tárterületet, illetve hogy a felvételt nem lehet megállítani. Sajnos lehetetlen kikapcsolni azt is, hogy a régi fájlokat felülírja. A menüben a blokkok lehetnek 1-2 vagy három percesek, jó lenne ha a szoftver tudna minimum 5 percet, illetve az sem lenne hátrány, ha ki lehetne kapcsolni ezt a funkciót, és ilyenkor a fájlrendszer engedte kb. 4 gigás fájlokat hozna létre.
Szóval egész jó ez a kamera, de közel nem tökéletes, a Xiaomi szoftver részlege nem tűnik túl kreatívnak...........

[ Szerkesztve ]

(#22248) sysrq válasza Calibra72 (#22247) üzenetére


sysrq
őstag

Reméljük a megbízhatóságra mentek rá, fapad az egész menü. A szabad terület miért fontos? Vagy arra gondolsz hogy nem jelzi hogy menyi a nem felülírható fájlok mérete/aránya a kártyán belül? Mert azt én is hiányolom. Nagyobb méretet meg nem akarnak, a döntő többség a telefonjára másolja, oda meg az 1 perc is sok. Nem szedi ki mindenki az sd kártyát.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#22249) sambenez válasza Calibra72 (#22247) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ez egy dashcam. A te elvárásaid túlmutatnak ezen. Ha ilyen elvárásaid vannak vegyél akciókamerát.

(#22250) Calibra72 válasza sambenez (#22249) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Van DJI Osmo Action, Osmo Pocket stb. kamerám is, abban viszont nincs GPS, és még 1-2 dolog. Amit előző kommentemben hiányolok az A800S-ből, azok a funkciók benne vannak az előző kameráimban. 2013 óta használok Dashcam-et, igaz nem kifejezetten biztonsági okokból, hanem a Youtube-ra készítek úgymond A-tól B-ig felvételeket, leginkább külföldön. Például ezt: https://youtu.be/s-MsRamIm1Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.