Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-03 20:09:39

LOGOUT.hu

Audacity - hangszerkesztés

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) BonFire


BonFire
veterán

Üdvözlök mindenkit!

BEMUTATKOZÁS
Mivel a fórumon a különböző topicokban újra meg újra egyre gyakrabban visszatérő kérdések merülnek fel a hangszerkesztéssel kapcsolatban, és a témában az átlagember – tapasztalataim szerint – nem túlságosan jártas, úgy gondolom, ideje lenne egy olyan topicot nyitni, amelyben az Audacity nevű, ingyenes, nyílt forrású, számtalan kiegészítővel bővíthető, és szinte minden amatőr vagy hétköznapi audiómunkálatra megfelelő program használatáról beszélgetnénk. A topicban természetesen gyakorlati kérdések is felmerülnek, ezekre próbáljuk a választ közösen találni.

Mivel az Audacity használata nem túl egyszerű, igyekszem a kezdőknek a lehető legtöbb felvilágosítást adni. Mivel Magyarországon én készítettem el az első hivatalos magyar nyelvű Audacity videósorozatot, amely kereskedelmi forgalomba került, továbbá az Informatika a Látássérültekért Alapítványnak is egy mindent átfogó vakos tananyagot írtam, úgy gondolom, eléggé elmélyedtem a program használatában ahhoz, hogy tanácsokkal szolgáljak, mind kezdők, mind haladók számára.

SEGÉDANYAGOK
Az Audacityről hobbiból néhány tutorialt is készítettem, ezeke megtekinthetőek a YouTube-on a következő lejátszási listában: Audacity tippek. A jövőben további videotippeket is készítek, amennyiben lesz rájuk igény.

Az Audacity letöltése
Lame MP3 kodek letöltése
FFmpeg kodek letöltése

Remélem, a jövőben itt sort kerítünk minden hangszerkesztési problémára, és népszerűsíthetjük az Audacity-t.

Mindenkinek jó hangvágást kíván: BonFire

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.