Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-03 20:09:39

LOGOUT.hu

Audacity - hangszerkesztés

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) ritkaság válasza darvinya (#100) üzenetére


ritkaság
tag

Kösz! :C

(#102) darvinya válasza ritkaság (#101) üzenetére


darvinya
titán

Az lenne a legjobb, ha felvétel közben menne a szűrő, de ezzel a progival nem lehet.
Bár elvileg lehetne.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#103) ritkaság válasza darvinya (#102) üzenetére


ritkaság
tag

Sajna ez sem jó, mert a beszélgetés alatt nem szűri ki a zajt, csak a szünetekben. :W
Valami más ötlet ? :F

(#104) ritkaság válasza ritkaság (#103) üzenetére


ritkaság
tag

Erről van szó:

(#105) BonFire válasza ritkaság (#104) üzenetére


BonFire
veterán

De miért szűrné ki azt a nagy zörejt, amikor nem az a hangminta, ami alapján dolgozik?

Javaslat: zajmentes környezetben kell rögzíteni a beszélgetést.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#106) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Mivel az Audacity ingyenes megoldás ezért ez mellé esett a voksom.
Szeretnék rögzíteni windowson belül hangot, tehát nincs külső hangkártya meg semmi, csak egy laptop és annak a hangját szeretném rögzíteni, tehát nem mikrofonnal hanem a windows hangját szeretném felvenni.
Meg is próbáltam de az Audacity nem rögzítette, szóval nem hallatszik semmi a felvételen, állítottam WindowsDirectSound-ra de úgy sem ..

(#107) darvinya válasza tothjozsi96 (#106) üzenetére


darvinya
titán

Konkrétan mit?
Mert Windows hangjai is file-okból áll és az egyszerűbb megkeresni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#108) tothjozsi96 válasza darvinya (#107) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Jessszuss ... :D
Nem így értem, hanem mondjuk egy online stream hangját akarom rögzíteni ..

(#109) darvinya válasza tothjozsi96 (#108) üzenetére


darvinya
titán

VLC alapból tudja a rögzítést, de Audacity nem erre való.
Ahhoz inkább stream rec program kell, mivel nem hamgkártyáról rögzítenek, hanem adatfolyamból.
Eleve nem is tud egyszerű hangkártya kimenetét egyszerre rögzíteni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#110) BonFire válasza tothjozsi96 (#106) üzenetére


BonFire
veterán

Windows 7 óta ez kissé problémás. Ha nincs a rögzítőeszközök között olyasmi, hogy Stereo Mix vagy hasonló, akkor nem képes a hangchiped felvenni a saját hangját. XP-vel bezárólag ez alapművelet volt, Win 7 óta ráálltak arra, hogy ne lehessen ezt megtenni, csak kerülő úton.

Én sokat szarakodtam, még a külső hangkártya segítségével sem volt könnyű megoldani a felvételt, hiszen ha a kimenetet rákötöm a bemenetre, akkor közben nem hallom, mit veszek fel.

Mostanában úgy szoktam, hogy a külső hangkártya fejhallgató kimenetéről egy jack-jack kábellel a diktafon bemenetére dugom, és az jó minőségben, 192-es MP3-ban rögzít. Ennyit tudok tenni érte. Az alaplapi hangchipem nem támogatja, a külső hangkártya meg pláne nem a saját hang felvételét.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#111) tothjozsi96 válasza BonFire (#110) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Akkor úgy látom erre nem lesz megoldás az Audacity .. :/
Action! nevű programmal sikerült már felvételt csinálnom, csak az a baj hogyha stream-et rögzítek akkor sokszor van olyan hogy a hang így megszakad néha, magas DPC Latency miatt meg kollégiumos wifi .. :D
Köszöntem azért a segítséget. :)

(#112) Pisti7772


Pisti7772
újonc

Sziasztok!

Audacity és filmek audió sávjai.
A következőket kérdezem:
1. Lényeges e a szerkesztés alatt beállítani a jobb és bal csatornát ill. a mentés előtt? Hiszen a mentésnél úgy is ki kell osztani a csatornákat a sávoknak.
2. Mentést követően halkabb az anyag. Miért?
3. A proginak be lett állítva, hogy 16 biten minta vételezzen, ennek ellenére lebegő 32 bites sávokat készít. Miért van ez? (A Médiainfó szerint is 16 bites a beolvastatott fájl.)

(#113) BonFire válasza Pisti7772 (#112) üzenetére


BonFire
veterán

1. Nem lényeges, viszont nem árt, ha munka közben is hallod, milyen lesz a végeredmény. A végén pedig könnyű összekeverni a sávokat címzéskor. Tehát nem árt őket megfelelően elnevezni és rendesen panorámázni.
2. Hol halkabb az anyag? Mihez képest halkabb? Ez értelmezhetetlen.
3. Visszajátszáskor 32 biten adja vissza a hangokat, ebből renderkor 16-ot készít.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#114) Pisti7772 válasza BonFire (#113) üzenetére


Pisti7772
újonc

"Hol halkabb az anyag? Mihez képest halkabb? Ez értelmezhetetlen."
Mentést követően, tehát a vinyóról való lejátszáskor és a programban való szerkesztéshez képest.

(#115) BonFire válasza Pisti7772 (#114) üzenetére


BonFire
veterán

És a médialejátszó, amivel lejátszod, annak a hangereje hová van állítva? Ha újra importálod a kimentett hangot Audacitybe és valóban halkabb, azt vizuálisan is látni kellene. Amennyiben ilyen nincs (és állíthatom neked, hogy nincs), abban az esetben a médialejátszódban van valami elberhelve, vagy a hangkártyád driverében. Mondjuk be van kapcsolva egy kompresszor vagy limiter, vagy egy divatos ekvalizer, amire egyébként sincs semmi szükség. :K

A hangkártya driverében kapcsolj ki minden utólagos effektet, térszimulációt, hangfeljavítási algoritmust stb. Csak a „meztelen” hang maradjon. A médialejátszóban dettó. Készíts összehasonlító screenshotot a visszaimportált és az eredeti hang hullámképéről Audacityben.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#116) Pisti7772 válasza BonFire (#115) üzenetére


Pisti7772
újonc

Nincsen semmi be kapcsolva sehol. VLC a player. Nem szoktam effekteket használni. Amikor vissza töltöm a mentett fájlt az Audacytibe, akkor ugyan olyan, hangos, mint amilyennek szerkesztettem, csak a VLCben nem.
Vissza térve a bitekre:

Nos, nem azt csinálja, ami be van állítva neki. 16->32->16 ennek semmi értelme, meg aztán a gépet is megfogja kegyetlenül.

Bocsika!!! A player volt pár osztással halkabb. :W

[ Szerkesztve ]

(#117) BonFire válasza Pisti7772 (#116) üzenetére


BonFire
veterán

Igazából a lebegőpontos ábrázolással nem tudom, mit csinál, de más DAW-ok előrenderkor szokták ezt használni. Igazából tényleg nincs sok értelme, ha a kész anyag úgyis 16 bites lesz, de szerintem ezt be lehet állítani Audacityben.

A Preferencesben van egy ilyen. Nálam ezzel a beállítással dolgozik. 24 biten veszek fel, és a valós idejű konverzió közepesre van állítva. 32 bit-floatról állítsd át 24-re. Ennyi elég lesz. A gépet nem valószínű, hogy ez fogja, bár nem tudom, milyen hangkártyával dolgozol. Egy minőségibb kártya elvégzi a szükséges műveleteket, és nem a processzort tekeri, de egy alaplapi az körülbelül semmire sem jó.

Az én alaplapi Realtek HD chipem (mert ez nem nevezhető hangkártyának), olyan gyalázatos felvételt készít, hogy sírva fakadok tőle. +-50%-on ingadozó DC offset, szörcsögő hang, kvantálási zajok – borzalmas. Az alaplapi hangchip szkájpolásra való, SEMMI MÁSRA. Hiába van odaírva, hogy HD, attól még szar. Filmet nézegetni még talán éppen elmegy, de zenei és egyéb hangmunkálatokra semmiképp nem ajánlott.

Én egy ilyen 10 és fél ezer forintos Behringer interfészt használok. Mondjuk, hogy ez a belépőszint. Tavaly még 8–9 e Ft-ért meg lehetett venni, ma már drágább, de lesz ez még drágább is, hála a drágalátos kormányunk elbaltázott gazdaságpolitikájának köszönhető égbe szökő valutaáraknak. :O

A médialejátszókkal oda kell figyelni, főleg a VLC-vel, mert már elég nagyra hízott, egyre bugosabb és annyiféle beállítás van elrejtve benne, hogy nem lepődöm meg rajta, ha szívat. Nálam már tavaly kiverte a biztosítékot, hogy az MP4-et sötét képpel játszotta le, már ha egyáltalán hajlandó volt 30 másodpercen belül elindulni, és egy beépített kompresszor/limiter agyonvágta a zene és a videók dinamikáját ríltájm. Kerestem helyette más médialejátszót.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#118) Pisti7772 válasza BonFire (#117) üzenetére


Pisti7772
újonc

Alaplapi a hang, de nem szoktam felvenni vele. Filmet sem nézek a gépen, ill. DLNA-n keresztül. Film audióit, meg zenéket szoktam szerkesztgetni. (Realtek HD)
A VLC-t meg nem szoktam frissíteni és semmilyen lényeges progit amit használok, mert tapasztalataim szerint (nem mind) de a többség rosszabb.
Köszönöm az infókat!

(#119) darvinya


darvinya
titán

Kaptam hír levelet, hogy új program van.
Mi az újdonság?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#120) BonFire válasza darvinya (#119) üzenetére


BonFire
veterán

Én feltettem, de igazából csak annyit észleltem az újdonságból, hogy egyből nem működött az FFmpeg kodek, tehát abból is frisset kellett telepíteni. Kissé nyűgös dolog volt, de már túl vagyok rajta.

Ígértek pár fícsört, én ebből még nem nagyon észleltem semmit. Pl. állítólag már minden effektnél van Preview, de eddig is volt, ha jól emlékszem…

Eltűntek a VST effektjeim is, valószínűleg újra kell majd tallózni és szkennelni, bár telepítés után szkennelt egyet, még sincsenek sehol…

Újrarajzolták a jelszintmérőt, ezt mindenki döntse el maga, jobb, vagy rosszabb lett-e.

Nekem eddig csak szopás volt vele. Telepítsd, ha felkészültél rá lelkileg, hogy tákolni kell vele egy darabig.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#121) darvinya válasza BonFire (#120) üzenetére


darvinya
titán

Kösz az infót, ezt most kihagyom.

Most hajamat tépem már, mert aláírás miatt egyik lejátszóm nem úgy játsza ahogy kellene.
Konkrétan jó lenne, ha lenne iTunes aláírású mp3 konverter kodek, mert Lame-t nem fogadja el és emiatt szarul játsza le.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#122) BonFire válasza darvinya (#121) üzenetére


BonFire
veterán

Tehát:

Az alapértelmezett Audacity effektek (hatások magyarul! :O) ugyanolyan fapados preview-val vannak ellátva, mint eddig, de a beszkennelt VST-k már tényleges valós idejű előnézettel, tehát lejátszás közben, ahogy tekergeted a gombokat, úgy változik a hang. Ez már nagyon ránk fért, köszönjük szépen. :C

Viszont a nyelv átállításakor összeomlott az Audacity, még szerencse, hogy a recover funkciója ép maradt, így nem veszett el a projekt. De azért mégis.

Nyelv: Nem tudom, eddig mi volt, mert régebben a hajamat téptem az összevissza félig magyar, félig angol fordítás miatt, ezért mindig az angolt használtam. Most kipróbáltam a magyar változatot, és azt hittem, megőrülök. A holnapi nap írni fogok egy szép, kerek emailt a fordítónak, hogy ha és amennyiben közösségi munkát végez ingyen, azt vagy csinálja tisztességesen, vagy sehogy, mert ez a fokú trehányság az oka, hogy a nyílt fejlesztésű szoftverek ilyen igénytelenek. Lehet éppen velük dolgozni, de fapados, bugos, idegesítő. Kurva kíváncsi voltam, mi lehet az a „tömörítő” „hatás”, mert sehogy sem tudtam rájönni, amíg meg nem nyitottam. A kompresszor volt.

Valaki árulja el nekem, hogy látott-e már hangmunkást, aki a kompresszort valaha is más néven emlegette, mert én ismerek pár szakmabélit, meg pár ezer zenészt is, de még nem hallottam ezt a tömörítőt. Viccnek kicsit vaskos. :O

A Transport „Mozgatás” lett, ami azért nem jó, mert a lejátszás inkább vonatkoztatható rá. A Generate pedig „készítés”, csak nem tudom miért, mert zaj- és hanggenerátor van, de zaj- és hangkészítő nincs. Vannak szavak, amelyek már meghonosodtak a nyelvben (ilyen az effekt is), ezek helyett nem szükséges kínkeserves magyar változatokat kiagyalni. Nem lesz tőle hatékonyabb a munka.

És ha már vannak effektek, amiket nemigen lehet lefordítani, akkor miért van az, hogy az egyiket magyar fonetikával „Fézer”-nek nevezi el, míg a másik maradt angol írásmóddal „Wahwah”? Logika és következetesség nincs benne. Így sikerült.

Ui.: Most jut eszembe, a generálás előállítást jelent, nem készítést. Árnyaltnyi különbség van a kettő között. Készíteni hozott anyagból is lehet, előállítani meg nulláról. Nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#123) darvinya válasza BonFire (#122) üzenetére


darvinya
titán

Én sem szeretem a összevissza fordításokat.
Legtöbben is úgy ismeri, én is.
pl: gitárnál kompresszor valójában a hanghullám idejét nyújtja meg.

Inkább Google fordítógép lett ráeresztve angol szövegre és ebből lett magyar, szakmai munka nincs mögötte.
Anno nagyon szerettem Néro -t, mert abba elkészíthettem hozzá magam, mert egy XML file-ba volt a nyelv.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#124) Pisti7772


Pisti7772
újonc

Kérdésem a következő: Audacytivel tudok e, egyéni megjelölést csinálni a hang fájl (file)-ba,
Dolgoztam egy hang anyagon 2 napig mire jó lett a filmhez és ez vissza köszönt, csak halkabban. Nem volt kellemes más neve alatt látni, hallani.

(#125) BonFire válasza Pisti7772 (#124) üzenetére


BonFire
veterán

A neten csak azt nem lopják el, ami szar. Ami kicsit is jó, azt el fogják lopni, és ebben senkit nem akadályoz meg a kopirájt.

Már ha itt tartunk: a hanganyag a saját tulajdonod volt, vagy volt rá engedélyed a jogtulajdonostól, hogy módosítsd? Mert ha nem, akkor talán nem is olyan nagy baj, hogy nem hagyod benne az ujjlenyomatodat.

Egyébként lásd el metaadatokkal, és azok bele lesznek mentve a fájlba, de ez senkit nem akadályoz meg benne, hogy a megnyitott fájlt elmentse újra metaadatok nélkül.

Szerk: a kép lemaradt.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#126) darvinya válasza BonFire (#125) üzenetére


darvinya
titán

Vannak olyan aláírás, amit beégethető.(pl: konvertáló Lame, iTunes, stb)
De ezt nem támogatja Audacity, mert akkor más által nem változtatható.
Ilyet csak eddig Reason -on tudtam megcsinálni, más lejátszhatta, de módosítani nem.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#127) BonFire válasza darvinya (#126) üzenetére


BonFire
veterán

Amúgy is fekete zóna az ilyesmi, nem illik megpiszkálni. Ez az „ellopták a munkámat”-felhördülés megtörtént pár éve, amikor is a South Park fordítói nemes egyszerűséggel letöltöttek egy kész feliratot a Hosszúpuskáról. Persze ment az anyázás, hogy a kalózfordító önszántából, ingyen csinálta, a hivatalos fordító meg csak simán lenyúlta és még pénzt is kapott a produkciós vezetőtől érte, de ebben az esetben nincs hol reklamálni, mert a kalózfordító is szerzőijog-sértést követett el. Ugyanis az átdolgozásra is engedély kell.

Ha ilyen külföldi filmek alá vagdossa az ember a DVD-ből kinyert hangot, esetleg dolgozik vele jó sokat, mert a HD kiadványban vannak extra jelenetek, ahol patkolni kell a hangsávot, forced feliratot készít, beleöl csomó munkát, az mind kalózmunka, hacsak nem a hivatalos szinkronstúdió munkatársa.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#128) darvinya válasza BonFire (#127) üzenetére


darvinya
titán

Tudom, ilyenkor ezeket el kell fogadni.
Pont ezért nem csinálok ilyet, csak magam szórakoztatására.
Zenét készítettem/készítek(otthon el szórakozok vele), de köszönöm nem vártam el.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#129) Pisti7772


Pisti7772
újonc

Mi a betegséged?
Nekem nincsenek lábszáraim.

(#130) orc88


orc88
őstag

Üdv!

Hogyan tudok eltávolítani AudioJungel-es watermarkot?

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#131) BonFire válasza orc88 (#130) üzenetére


BonFire
veterán

Például úgy, hogy megveszed a dalt!

De most komolyan! Ez nem a hogyan warezoljunk topic, hanem az Audacity – hangszerkesztés. Az ilyen tevékenységet amúgy is tiltja az oldal szabályzata, és ha tudnánk is a megoldást, megtartanánk magunknak.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#132) BonFire válasza BonFire (#131) üzenetére


BonFire
veterán

Az új Audacity bugos – egyelőre ne tegyétek fel!

Aki fel van iratkozva a hírlevélre, az értesülhetett róla, hogy kijött az Audacity 2.1.0 változata, amiben megannyi új fícsör van. Személy szerint én a VST effektekbe épített valós idejű előnézetet preferálom, azonban az örömbe némi üröm is vegyült, ugyanis a program nem megbízható működésében.

• CTRL+görgös zoomnál teljességgel képes percekre kifagyni.
• A nyelv átállításánál lépten-nyomon összeomlik.
• Telepítés után nem ismeri fel az FFmpeg kodeket, kénytelenek vagyunk abból is újat telepíteni.
• A beszkennelt VST effekteket is rendre elfelejti, azt újra meg újra be kell vele szkenneltetni. Nem jó, amikor egy megkezdett munka kellős közepén szembesülünk vele, hogy hiányos az effekt menünk.
• Bármilyen műveletre random összeomlásokat képes produkálni. :W

Hirtelen csak ennyit találtam, ez is sok a „jóból”. Én is vissza fogom tenni a stabil változatot, amíg ezt nem javítják.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#133) scope2007 válasza BonFire (#132) üzenetére


scope2007
addikt

azt hittem nálam van valami gubanc
remélem gyorsan dobnak ki egy fix-et

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#134) orc88 válasza BonFire (#131) üzenetére


orc88
őstag

Az is hangszerkesztés :P Azért köszi, de nem akarok kiadni 25€ egy INTRO zenért.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#135) BonFire válasza orc88 (#134) üzenetére


BonFire
veterán

…Akkor talán igazán nincs is rá szükséged.


scope2007 Nem nálad van a gubanc: általános. El lehet nekik küldeni a logot, de olyan szinten leszarják, hogy hihetetlen. Látszik, hogy hobbiprojekt. Ezekért a mostani újításokért kábé 4 éve esszük a fejüket, erre megcsinálják, de használhatatlan. :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#136) darvinya válasza BonFire (#135) üzenetére


darvinya
titán

Sajnos én úgy látom, hogy itt a vége.
Régebben gyorsabb volt minden újítás, javítás.

Lame 3.99.5-ös sincs befejezve. :(((

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#137) scope2007 válasza BonFire (#135) üzenetére


scope2007
addikt

pedig tetszetős program, kezelofelulet is tetszik
lesz egy hónap sztem míg javítják

de miért nem vonják vissza a verziót azt sem értem

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#138) BonFire válasza scope2007 (#137) üzenetére


BonFire
veterán

„pedig tetszetős program, kezelofelulet is tetszik”

Na, ezt nem hallottam még senkitől, de látszik, hogy az ízlések és a pofonok mások. :) Aki dolgozott már egy-két komolyabban átgondolt programmal, Auditionnel, Cool Edittel, Sound Forge-dzsal, az legjobb esetben is csak köp egyet az Audacity láttán. Mindent a funkció alá rendelnek, az ergonómia csapnivaló, a GUI meg, hát… hogy is mondjam, hogy szofisztikált legyek? :F

Az Audacitynek egyetlen nagy előnye van a hangszerkesztők piacán: az ingyenessége. Nagyon sok dolgot beledrótoztak már az idők folyamán, és használom is naponta, de hogy szeretném, azt nem mondhatnám. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#139) scope2007 válasza BonFire (#138) üzenetére


scope2007
addikt

sorry, nem írtam bele, hogy az ingyenesek között tetszik..
pedig ezt nem szabadott volna kihagyni..

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#140) darvinya


darvinya
titán

500MB-os AC3 6 csatornás, mennyi tárat emészt fel, hogy megnyitható legyen adatvesztés nélkül?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#141) BonFire válasza darvinya (#140) üzenetére


BonFire
veterán

Nem a Megától függ, hanem az időtől! Nézz utána, hogy 48/16/6-os wavnak mennyi a tárhelyigénye.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#142) darvinya válasza BonFire (#141) üzenetére


darvinya
titán

Kösz.
2:50 -es film, de sajnos nincs elég helyem már.
Átrakosgatni nincs türelmem, mert közel 1TB-ot kellene P4-es géppel helyre rakni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#143) BonFire válasza darvinya (#142) üzenetére


BonFire
veterán

48/16/6ch hang óránként 2025 MB, vagyis 2 Giga. 5737 MB a végső méret, ha a film 2 h 50 m.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#144) darvinya válasza BonFire (#143) üzenetére


darvinya
titán

8Gb van szabad, de nem elég neki.
256/16/6 az AC3 hanganyag.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#145) BonFire válasza darvinya (#144) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor valamit elszámoltál. Én tömörítetlen wavban számoltam.

256=1,92 MB/m
170×1,92×6=1958 MB

De az AC3 az nem tömörítetlen. Ha Wavval számolsz, ami 1411 kbps-os, akkor jóval nagyobb lesz az állomány.

48 kHz 16 bit, 1 csatorna =768 Kbps – Ez alapján próbálj számolni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#146) darvinya válasza BonFire (#145) üzenetére


darvinya
titán

Pedig nem elég neki 8Gb szabad hely.
Berakja, de 1:45 után nincs semmi hang.
Ha ott indítom a lejátszást kifagy/összeomlik.
Onnét tudom, hogy hely hiánnyal küszködik, amikor 5Gb volt szabad, akkor csak 1:10 volt jó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#147) BonFire válasza darvinya (#146) üzenetére


BonFire
veterán

Akkor nincs más hátra: helyet kell felszabadítani. A WAV-ok meglehetősen nagy állományok. Főleg, ha több órásak és több csatornásak.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#148) darvinya válasza BonFire (#147) üzenetére


darvinya
titán

13Gb szabad hely kellett neki.

Mennyire jó SoundMAX Digital hangkártya?
6 csatornánál vég kiosztási szám melyiket takarja? (FL, FR, C, BL, BR, LFE)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#149) BonFire válasza darvinya (#148) üzenetére


BonFire
veterán

Passz. Nem foglalkozom alaplapi hangkártyákkal. Kettőnél több csatornással meg végképp. :DD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#150) darvinya


darvinya
titán

Kis felvilágosítást v. magyarázatot kérnék.

Nagyjából tudom mi az Erősítés, LevelR, Normalizálás.
De pontosan mit takar nem találtam értelmes választ.

Melyik és miért jobb (mp3 és OGG)?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.