Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-03 20:09:39

LOGOUT.hu

Audacity - hangszerkesztés

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok!
Lenne még egy kérdésem.

Az Audacityben a mélyhangokat (basszust) melyikkel hatással lehet a legjobban kiemelni? Lenne jó pár db mp3-as zeném amikben alig van mélyhang(basszus) és melyik Hatással lehet elérni a legjobb eredményt?
A Basszus és szoprán használatával vagy a Kiegyenlítés grafikus EQ-ét használva?
[link]

Itt melyik csúszkát kell használni? Vagy a görbe kiválasztásánál használjam a BASS BOOST lehetőséget?

Köszi a választ előre is! :R

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#502) BonFire válasza Psychopeti (#501) üzenetére


BonFire
veterán

Bass boost

Egyébként a zene kiadója, aki dollármilliókat ölt abba, hogy a zenében minden a legideálisabban szólaljon meg, biztos sírna, ha meglátná, hogy te a basszust masszírozod a zenéjében. :O Egyébként mindenki úgy süketíti meg magát, ahogy neki tetszik.

Az Audacity-ben nincs jó EQ. Ez a grafikus EQ eléggé korlátos. Valamilyen hárompontos parametrikus EQ-val sokkal többet érsz. Csak jó sokat ki kell belőle próbálni, mert a többje használhatatlan. [link]

EQ-zás előtt ugye nem felejted el a hangerőt csökkenteni, másképpen túlvezérled a felvételt.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#503) mufi válasza BonFire (#502) üzenetére


mufi
senior tag

Irtam privit...elolvastad?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#504) BonFire válasza mufi (#503) üzenetére


BonFire
veterán

Olvastam, de nem tudok mit kezdeni a félmondataiddal.

Hangszerkesztéssel kapcsolatban ne privátot írj, mert azt amúgy sem szoktam olvasni itt.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#505) mufi válasza BonFire (#504) üzenetére


mufi
senior tag

Küldtem egy youtube linket, s megkértelek, hogy esetleg tudnál e simitani egy kicsit azon a zenén? Tisztítani, szűrni, értsd ahogy akarod, nem tudom másképpen elmagyarázni. Zajos a felvétel, s mikor megpróbálom lekottázni a kottafelismerő progi fele hangot nem ismer fel.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#506) Psychopeti válasza BonFire (#502) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Köszi a válasz kipróbálom!

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#507) mufi


mufi
senior tag

Továbbra is, amikor felvételt készítek digitális zongorával egy külső hangkártya+laptop segítségével, (behringer uca222) nem tudom miért, de nem adja vissza azt a hangzást, amit még csak füllhallgatón keresztül is hallok.
Mit kellene beállítani első körben? Először is igen szép háttérzaj hallatszik, aztán van torzítás is bár már szinte majdnem minden fél hangerőn van....
Köszi előre is a segítséget.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#508) mufi válasza mufi (#507) üzenetére


mufi
senior tag

Itt a fájl mp3 formátumban.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#509) darvinya válasza mufi (#507) üzenetére


darvinya
titán

Szintezítátor vonal kimentet(nem fülhallgató!) kell a hangkártya vonal bemenetére(nem mikrofon!) kötni.
Ezután mind2 eszközt 0dB szintre állítani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#510) mufi válasza darvinya (#509) üzenetére


mufi
senior tag

Casio AP250 digi zongorán azt hiszem nincs olyan.... :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#511) mufi válasza darvinya (#509) üzenetére


mufi
senior tag

Itt van a user manula [link]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#512) darvinya válasza mufi (#510) üzenetére


darvinya
titán

Ha nincs rajta, akkor ennél nem lesz jobb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#513) mufi válasza darvinya (#512) üzenetére


mufi
senior tag

Én sajna nem találtam rajta.... :( user manualban sem látom... :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#514) BonFire válasza mufi (#508) üzenetére


BonFire
veterán

Ha hangmintát akarsz mutogatni, hogy milyen tré, legalább WAV-ot mutass, ne MP3-at, ami amúgy is agyon van tömörítve!

Analóg kimenetről vehetsz fel, csak éppen az UCA222-ben semmiféle lehetőséged nincs a jelszint állítására. Egy rendkívül egyszerű eszköz. Mindenképpen közbe kéne iktatni egy előfokot, ami az UCA-ban nincs. Ha csökkented a bemenő jelszintet, csökkenni fog a zaj is, meg a torzítás is.

Egyébként nem értem, minek kell szüttyögni analóg kimenettel digitális zongorán, amikor ott a MIDI, ami adja magát a felvételre. MIDI-ben rögzítesz, azt szerkeszteni tudod, és úgy hangszereled, ahogy tetszik. Olyan koncertzongorát pakolsz rá, amilyen ebből az e-pianóból sosem fog kijönni.

LINK

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#515) mufi válasza BonFire (#514) üzenetére


mufi
senior tag

Generel ennek a zongoranak jo a hangja. Sok magasabb kategorias nem hozza ezt a szintet. Viszont mivel ugye alap modell igy a kimenetek es az usb csatlakozas lemaradtak rola. Nyilvan ez normalis ebben az arszegmenseben.
En a zongora hangjat vennem fel, max az nem tetszik hogy zajos. Soha nem mutyiznek, hogy a felvetel szebb legyen mint eloben - ne keverjuk ossze a tisztasagot az ilyen plusz hangszinezessel...az nem az en asztalom, nyilvan jobb lenne, de se rendes szamitogepen nincsen sem hozzaertesem az ilyen eszkozokhoz, megcsak egy szamitogepet megszerelek de erre a temara nem igazan van idom. Amugy ha lenne rendes audio kimenet a zongoran, mar akkor nem lenne ennyire zajos...csak gondoltam...hatha...
Azt mondod tre a minoseg :O ja hat sajna az...de most ebbol kellene kihozni a maximumot. Azert is irtam ide mert azt gondoltam ettol lehet jobb ezzel ami van.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#516) darvinya válasza mufi (#515) üzenetére


darvinya
titán

Az a gond, hogy fülhallgató kimenet erősítéses, ha ezt kötöd hangkártya vonalbemenetére még akkor is lesz torzítás.
Ha szinti hangszóró hangját szereted, az több tényező is befolyásolja, amit közvetlenül leképez.

Próbálkozhatsz (nem olcsó mulatság) előfeszítet mikrofonnal (állítható érzékenysége) hangszóró hangját felvenni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#517) BonFire válasza mufi (#515) üzenetére


BonFire
veterán

USB híján persze nem tudsz midizni, de ez nem jelenti azt, hogy valami égbekiáltóan fantasztikusan elvont műveletről van szó.

A MIDI annyit tesz, hogy megmondja a számítógépnek, hogy melyik billentyűt nyomtad le, mekkora dinamikával és meddig tartottad lenyomva. Ennyi. Persze ezernyi paramétert lehet még rögzíteni a MIDI fájlban, például az expression pedál lenyomását és felengedését, de ezek csak számok, amelyeket egy szabványosított, pár kilobájtos szöveges fájlban tárol a számítógép.

Ezt a szekvenciát, amit feljátszottál, később tetszés szerint szerkesztheted. Úgy lehet vágni, másolni, kijelölni, szabni-varrni, mint a szövegszerkesztéskor a szöveget. Nincs félreütés, mert egy egérmozdulattal helyre rakod. Ha véletlen két billentyűt nyomsz le, a fölösleges leütést kitörlöd. Volt-nincs. Ha egy leütés túl halk vagy hangos, külön állíthatod a hangerő értékét, a dinamikáját. Ha rossz helyen engedted fel a pedált, azt is korrigálhatod.

Végül de nem utolsósorban, ezeket a fájlokat olyan hangszerrel szólaltatod meg, amilyet csak kívánsz. Nyilván nem szól rosszul ez sem, na de egy Bösendorfer mégiscsak más! És persze lehet belőle akár vonóskoncert is vagy fúvós, ami tetszik. Vagy akár ütős is.

A MIDI az egyik legfantasztikusabb dolog a szeletelt kenyér óta.

Ha maradsz az analóg felvételnél, akkor kellesz egy előfok, ahogy mondtam. Mondjuk egy ilyesmi: LINK

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#518) darvinya válasza BonFire (#517) üzenetére


darvinya
titán

Fülhallgató kimeneten még ennél is lesz torzítás.
De ez pont mikrofonhoz jó lenne, főleg csöves mivolta végett.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#519) BonFire válasza darvinya (#518) üzenetére


BonFire
veterán

Csak ilyen kompakt cucc van megfizethető áron. Vannak rack-es előfokok is, de az ágyúval verébre kategória lenne.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#520) darvinya válasza BonFire (#519) üzenetére


darvinya
titán

Hát igen, a stúdió hangzás/felvétel nem olcsó mulatság.
De erősítéses kimenet már hangleadó eszközhőz készítették, amiről illesztés nélkül torzítás eredményez.
Ezt vonal bemenet-fülhallgató kimenetnél lehetetlen összehozni (tapasztalat).

Szerintem szinti hangszóróból kijövő hang tetszik neki, ami más mint fülhallgató/vonal kimeneten lévő.
Ezt csak mikrofonnal tudja felvenni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#521) BonFire válasza darvinya (#520) üzenetére


BonFire
veterán

Ahhoz viszont szükséges egy stúdiószoba minimum. :C Tapasztalatból mondhatom, nem sok feleség tolerálja, ha hang- vagy videóstúdiót csinálsz a lakás egy részéből.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#522) darvinya válasza BonFire (#521) üzenetére


darvinya
titán

Ezért írtam, hogy nem lesz olcsó. :DDD

Lehet egyszerűbb lenne egy stúdiót felkeresni, s ott felvenni.

Itthon már csak házilag átalakított Regent 222 erősítő, átalakított Jolana gitár, saját készítésű pár db g.pedál van.
Ezt is halkan.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#523) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Egy zene alá kellene kommentár (felolvasott szöveg). Azt a részét a zenének lehalkítottam az Erősítés beállítást használva, mínuszba állítva. Ez látható a zöld keretben. Hogy tudnám ugyanakkor erre a hangerőre átúsztatni a zenét és utána hogyan tudnám "visszahangosítani" a zene eredeti hangerejére. Ezek a részek vannak a piros keretben.

Elnézést, de nem igazán tudom máshogy magyarázni :DDD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#524) BonFire válasza tylerddd (#523) üzenetére


BonFire
veterán

Auto Duck – Audacity-ben így hívják a sidechain kompresszort. Ez kell neked.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#525) tylerddd válasza BonFire (#524) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm, megnézem! Eddig magam jöttem rá dolgokra, ill. angol tutorialokat néztem, de erre nem tudtam, hogy keressek rá!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#526) BonFire válasza tylerddd (#525) üzenetére


BonFire
veterán

Igen, mert amúgy normálisan az ember a kompresszorok között keresgélne, és a sidechain sokkal elterjedtebb elnevezés, mint ez az oldschool auto duck.

Bocs a hunglish-ért, de ezt nem lehet magyarabbul leírni. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#527) tylerddd válasza BonFire (#526) üzenetére


tylerddd
veterán

Megtaláltam ezt egyébként, csak nem csinált semmit. Aztán kiderült, h nem mindegy, milyen sorrendben vannak megnyitva a hanganyagok, tehát a halkítandó anyagnak kell felül lennie. Viszont elsőre hibaüzenetet sem dobott, most igen. És sikerült is! Köszi még egyszer!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#528) firmo


firmo
újonc

Tisztelt Szakértő Úr,
Szeretnék a szó értelmében Audacity –ban szerkeszteni. A menüben lassítás kb. olyan mint amikor egy 78-as fordulatú lemezt 70-es fordulattal játszunk le. Nekem olyan lassítás kéne Audacity –ban, mint amikor pl. a 78-as fordulatú lemezt 50-55 fordulattal játszanánk le. Így még a zene nem torz, de viszont részeiben még valóban jól lenne szerkeszthető.
Köszönöm.

(#529) BonFire válasza firmo (#528) üzenetére


BonFire
veterán

Van a Speed, illetve a Tempo effekt. A különbség az közöttük, hogy az egyik megtartja a hangmagasságot.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#530) egykori


egykori
őstag

Üdv!
Nem régen kezdtem használni az Audacityt és lenne egy banális kérdésem: hogyan lehetne a program indulását úgy beállítani, hogy a hangfolyam (lehet, hogy nem ez a hivatalos neve) mindig teljes magasságban jelenjen meg, ne kelljen minden kezdéskor széthúzni?

(#531) BonFire válasza egykori (#530) üzenetére


BonFire
veterán

Azt sehogy, de nyomsz egy Ctrl+Shift+F-et és pont ablaknyi szélességű lesz a hangfájl. Ha több hangfájl van egymás alatt, akkor erre kitöltik a képernyőt.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#532) egykori válasza BonFire (#531) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm, még ez is sokkal jobb, egyszerűbb megoldás, mint az egerezés. Így fogom megszokni, szuper!

(#533) BonFire válasza egykori (#532) üzenetére


BonFire
veterán

Én sem szívesen egerezek, ha nem muszáj. Inkább megtanulom a billentyűkombinációkat.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#534) egykori válasza BonFire (#533) üzenetére


egykori
őstag

Ezen felbuzdúlva egyre több bill. kombinációt találtam és használok is. Sokkal gördülékenyebb így az ügyködés. :)

Köszi még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#535) BonFire válasza egykori (#534) üzenetére


BonFire
veterán

Én billentyűs típus vagyok, az egeret hanyagolom, amennyiben van más opció.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#536) egykori válasza BonFire (#535) üzenetére


egykori
őstag

Szia, szeretném megkérdezni, hogy a zajcsökkentésnél mi a standard beállítás? Persze, tudom, hogy a mérték az anyag zajosságától függ, de nincs ingerem sokat kísérletezgetni. Megnéztem a videódat - amit külön köszönök és minden elismerésem -, de ott nálad mindössze egy csúszka látható, viszont az én verziómban három adat is beállítandó. Tartok attól, hogy esetleg túlszűröm a felvételt. Ez most így néz ki nálam: KÉP.
(Egyébként, néhány kazettám hanganyagát szeretném sziszegés-mentesíteni.)

Köszi.

(#537) BonFire válasza egykori (#536) üzenetére


BonFire
veterán

Én csak azt tudom neked megmutatni, hogy legutóbb hogy hagytam. Íme:

Az alsó kettőt nem szoktam bántani. Az egyetlen ami változik, a legfelső, hogy mennyivel csökkentse a zajt. Itt is minél kevesebbet veszel ki belőle, annál természetesebb marad a hang. Igazából nem is „zajtalanítani” kell a felvételt, csak valamennyire halkítani a bántó zajt. A 12 dB már drasztikus és ocsmányul hangzik. A 18 pláne. Általában igyekszem 6-9 dB között maradni. Így még marad benne sistergés, de már ez az elviselhető szinten van, és még nem is szörcsög úgy a felvétel, mint a rossz szódás szifon.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#538) egykori válasza BonFire (#537) üzenetére


egykori
őstag

Sejtettem, hogy lehet túlszűrés is. Akkor visszább veszem a szűrés értékét, bár szörcsögő hangot nem hallottam eddig.

Köszönöm a segítséget! :R

(#539) BonFire válasza egykori (#538) üzenetére


BonFire
veterán

Ha sokat csinálod és túltolod, egyszer csak meg fogod hallani, és onnantól kezdve felismered majd és utálni fogod. Olyan csámcsogás, szörtyögés (nehéz igazából leírni), főleg a magas frekvenciatartományban.

Csinálj egy felvételt például a kulcscsomód zörgéséről. Azon már a sima 192-es mp3 is elvérzik. Persze Audacity tömörítetlen felvételt csinál, de ha csinálsz egy kis zajszűrést bele, majd elmented mp3-ba, azon már nagyon fognak hallatszani a kinyírt frekvenciák. Emberi beszédben nem annyira feltűnő.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#540) gabber01


gabber01
addikt

Furcsa, hogy ez eddig nem került elő, de a legújabb Win 10 frissítés után nekem az Audacity meghalt, legalábbis a 'What to hear' outputtal (mással nem szoktam használni), nem talált rögzítő eszközt, míg előtte kiválóan működött.
Nos, hosszú kutatás után rátaláltam egy bejegyzésre egy külföldi fórumon, hogy a hiba valójában nem hiba, hanem az adatvédelmi beállításokban történt változtatás.
A Gépház -> Adatvédelem -> Mikrofon részen ki volt kapcsolva, hogy az alkalmazások hozzáérjenek a mikrofonhoz. Ezt bekapcsolva ismét tökéletes működik a program.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#541) jano00733


jano00733
újonc

Sziasztok!
Még csak most kezdtem el az Audacity-t használni....jónak tűnik, pláne, hogy van segítség hozzá! :)
A kérdésem az lenne, hogy ha kazettát szeretnék digitalizálni hogyan tudom megoldani, hogy a számokat külön track-be mentse el.
Emlékeim szerint használtam ilyen tudású programot vagy 15 éve de nem emlékszem a nevére.

(#542) BonFire válasza jano00733 (#541) üzenetére


BonFire
veterán

Ráereszted a Silence Finder vagy a Sound Finder opciókat, aztán az markereket rak a szünetekhez. Két maker között duplakattal kijelölöd, majd az Export Selected Audio-val mented.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#543) jano00733 válasza BonFire (#542) üzenetére


jano00733
újonc

Köszönöm, kipróbálom.

(#544) gesanyi


gesanyi
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok segíteni az itt található 2 hangfelvételem tisztításában: http://mammutmail.com/hu/download/a2fbb4b244736d34bd999b2f74cd7fb3

Nagyon szépen köszönöm!

(#545) BonFire válasza gesanyi (#544) üzenetére


BonFire
veterán

Előbb tedd fel a kérdést, és ha érkezik válasz, a linket privátban add neki. És használd a link gombot!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#546) gesanyi válasza BonFire (#545) üzenetére


gesanyi
csendes tag

Köszönöm, a továbbiakban így fogom csinálni. Ugye azért az előző kérdésem maradhat?

(#547) jano00733


jano00733
újonc

Üdv,
Az megoldható valahogy, ha elindítok egy kazetta digitalizálást és magára hagyom és ugyebár a kazetta leáll ha a végére ér de a program is leálljon X mp szünet után? Tehát ne legyen az, hogy 45 perc zene után legyen még 1,5 óra szünet felvétel :) mire ismét gép előtt leszek.

u.i: BonFire, írtam privátot is csak nem érkezett még válasz....itt meg ki kell várjam míg valaki válaszol addig nem tudok új kérdést feltenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#548) BonFire válasza jano00733 (#547) üzenetére


BonFire
veterán

Van olyan opció, hogy hangra induló és megálló felvétel. Azzal esetleg lehet próbálkozni, bár ha nagy az alapzaj, akkor vagy ott fog kimaradni a felvétel, ahol hasznos hang van, vagy nem fejezi be, amikor véget ért. A csúszkán az érzékenységgel lehet játszadozni, de én nem hiszem, hogy kazetta digitalizálásnál ez használható lenne.

És ugye nincs benne, hogy X másodpercig toleráljon. Ha van a dalban egy negyednyi szünet, akkor ott le fog állni a felvétel, majd később újraindul. De hát ez nem jó.

Privátot ITT nem olvasok, mert azért van a fórum, hogy az ilyen kérdéseket nyilvánosan írjuk le, hogy másoknak ne kelljen újra meg újra leírni. Nincs időm privátot olvasni, ötmillió üzenetet kapok naponta.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#549) jano00733 válasza BonFire (#548) üzenetére


jano00733
újonc

Ok, köszi a választ.
Privátot meg csak azért írtam, mert a rendszer nem engedett újra írni és már nem tudtam beleszerkeszteni egy új kérdést az előző kérdezésembe.
De majd türelmesebb leszek! :)

(#550) BonFire válasza jano00733 (#549) üzenetére


BonFire
veterán

Az csak a szerkesztésre vonatkozik. Ha lejár az idő, nyugodtan egészítsd ki a hszt újjal.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.