Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-03 20:09:39

LOGOUT.hu

Audacity - hangszerkesztés

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) heyerdhal


heyerdhal
friss újonc

Sziasztok!

Arra szeretnék választkapni, hogy a már mp3-ba exportált hangfájlt, mért nem játssza le a jbl hangszóró? Csak nagyon halk és sűrű zajt lehet hallani, meg egy kicsit a dallamot. Próbálkoztam át- és visszakonvertálással, de semmi. Egy másik típusú (auna)bluetooth hangszóró lejátssza, de az is hallkan és nagyon zajos az egész. Gondolom valamit rosszul állítok be, de nem értek hozzá. Jól jönne egy kis segítség.
Köszönöm!

(#752) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

AAC hangsávot kellene AC-3-ba konvertálni a lehető legjobb minőségben. Milyen megoldást/programot ajánlanátok hozzá?

Köszi!

(#753) BonFire válasza SunMount3r (#752) üzenetére


BonFire
veterán

A válasz meglepő lesz: Audacity-t! Természetesen, mivel ezt nem tudja az alap telepítés, fel kell raknod az FFmpeg Encodert nevű nyílt forráskódú licencet.

[link]

(Azt már meg sem kérdezem, miért jobb a kevésbé támogatott kodek használata, mint az elterjedtebbé, mivel nem erre vonatkozott a kérdés. ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#754) SunMount3r válasza BonFire (#753) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az FFmpeg-et nem lehet installálás nélkül "portable" módban használni az Audacity-vel valahogy?

(Amúgy az oka: a média lejátszó Box-om valamiért az AAC hangsávokat egy pár ms-es késéssel játssza le, így elcsúszik egy picit a hang a képtől. Ez nem tudom miért van, de nem lehet rajta a lejátszón igazítani.)

Köszi!

(#755) BonFire


BonFire
veterán

A médialejátszóban lehet toligálni feliatot.
Nincs "portble" váztozat,vagy megbárarátkozol ezzel, vagy tudmásol veszed, hogy lejátszód ennyit dud. Esetleg előfizetsz Audacity-re, ami tud mindent is.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#756) SunMount3r válasza BonFire (#755) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem a felirat a gond, hanem a hang. De mind1 már telepítettem a FFmpeg-et.

(#757) aldebaran


aldebaran
őstag

Remélem, jó helyre írok. :)
Van ugyanaz a videó, amiből különböző online weboldalak kiexportáltak mp3-akat, különböző méretben és elvileg különböző minőségben. Van két 128kb/s -os, egy 320kb/s -os.Ezekt betéve az Audacity-be mivel lehet megnézni, hogy mégis, melyik a jobb minőség? Vagy hagyatkozzam a fájlméretre?
Az alsó és a fölső 128-as két különböző weboldalról.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#758) Fire/SOUL/CD válasza aldebaran (#757) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha MP3-t nyitsz meg vele, akkor kitömörítés után a bitrate mint olyan, értelmét veszti, ezért nem jeleníti meg (meg szvsz egyetlen más audio editor sem) :B

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#759) Jorus


Jorus
nagyúr

Mit lehetne fejleszteni a konfigomon, hogy az Audacity valamivel jobban fusson? Most egy másfél, két órás wav kezelése során (pl. normalizálás, újramintavételezés) az egész gép használhatatlanná lassul (leáll a Tidal, nem válaszol a böngésző, stb.), pedig az erőforráskezelőben nem látszik semmi különösebb terhelés.
Esetleg valami beállítás segíthet ebben? Most pl. egy 48 GB-os wav-val dolgozom, akár egy az egyben be is tölthetné a memóriába.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#760) Fire/SOUL/CD válasza Jorus (#759) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha az adatlapodon szereplő konfigról van szó, azon konkrétan nincs mit fejleszteni ez ügyben szvsz... Talán próbálj ki másik hangszerkesztő(ke)t, hátha az(ok) jobban végzi(k) a dolgot. Pl: Wavosaur Free

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#761) Jorus válasza Fire/SOUL/CD (#760) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, aktuális az adatlapi konfig, ránézek a javaslatra, köszi szépen!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#762) Petyás válasza Jorus (#759) üzenetére


Petyás
tag

Valószínűleg ezek a korlátai a szoftvernek.
Egyébként nekem nagyon fura, hogy mi az a wav fájl, ami 48 GB.
Ha wav, akkor veszteségmentes és nem is tömörített, Ekkora méretben én nem igazán látom az értelmét. De ha ilyen hosszú a forrás, akkor szerintem a formátuma mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#763) Jorus


Jorus
nagyúr

Van egy felvételem, ami waw-ban lett rögzítve keverőpultról, és elég alacsony lett a kivezérlése, legalábbis egy normál, "gyári" zene filehoz képest. Hogy tudom Audacityben megoldani, hogy "hangosabb" legyen? A hangerő módosításánál az eredeti kivezérlést tekinti 0dB-nek, ha jól láttam, afölé nem tudom elvileg állítani.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#764) Petyás válasza Jorus (#763) üzenetére


Petyás
tag

0dB-re (maximumra) engedi hangosítani. Pont annyira, hogy a leghangosabb rész még ne legyen torz. Ha az kevés, akkor kompresszorral lehet javítani rajta.

(#765) Jorus válasza Petyás (#764) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, valószínűleg az a gond, hogy van néhány (lehet sok) csúcs a fileban, amihez beállítja a 0dB-t, és a file többi része ennek megfelelően az átlagosnál halkabb lesz. Analóg keverőpulttal, sok csatornáról, analóg effekteket is használva készült a felvétel, ott élőben nem hallatszanak igazán torzulások, mert a forráson kívül minden analóg volt.

Lehet ezekkel a csúcsokkal vmit kezdeni utólag, normalizálni, módosítani?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#766) Petyás válasza Jorus (#765) üzenetére


Petyás
tag

Igen, kompresszálni kell a felvételt.
Erre van beépített effekt az audacity-ben: [link]
Én nem szeretem, mert ha nagyon rövid idejűek a csúcsok, akkor nem nagyon tud vele mit kezdeni, mert az attack time minimuma 0,1 mp.
Telepíts fel egy egyszerű VST kompresszort: [Safe compressor]

(#767) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Segítsen már valaki, legyen szíves.

Ez a drága Audacity program miért nem a Win alapértelmezett hangcsatornáján szólal meg ?

A Win hangkimenete a HDMI csatornára van állítva, minden program ott szólal meg.

Illetve nem mindegyik, mert akkor nem kérdeznék itt, ugyanis ez a drága Audacity a fejhallgatóban szól.

Hogyan lehet rávenni az Audacity programot, hogy a Win alapértelmezett hangkimenetére küldje a hangot?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#768) G.F. válasza Donki Hóte (#767) üzenetére


G.F.
aktív tag

-gf-

(#769) Donki Hóte válasza G.F. (#768) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszönöm, két hangszóró ikon van a fejlécben, azt hittem, hogy egyformán működnek, de kiderült, hogy tök mást csinál a két hangszóró ikon, szóval sikerült a Win által kijelölt hangcsatornába irányítani a hangot :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.