Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-03 20:09:39

LOGOUT.hu

Audacity - hangszerkesztés

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) alphamooncam válasza darvinya (#450) üzenetére


alphamooncam
őstag

Hááát nem is tudom mit gondoljak.

Szerinted nincs. A linkelt, elvileg hivatalos audacity wiki szerint pedig van. [link]

Most akkor mi van?

Lehet Neked van igazad, és mivel nem beszélek angolul, nehézségekbe ütközik az értelmezés.

Értem én a szakmai hiúságot, hogy arra használjuk amire készült - szerkesztésre -, de miért ne használhatnám lejátszásra is, ha egyébként alkalmas rá?

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#452) darvinya válasza alphamooncam (#451) üzenetére


darvinya
titán

Ott van mit szeret m3u.
lof programozás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#453) alphamooncam válasza darvinya (#452) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszi, de az M3U-t még át kell alakítani. ( Idáig én is eljutottam. )

Az a kérdés, hogy ebből:

file:///home/alphamooncamp/Zen%C3%A9k/Andrea%20Bocelli%202015%20filmzen%C3%A9k/(01)%20%5BAndrea%20Bocelli%5D%20Maria%20(from%20'West%20Side%20Story').wav
file:///home/alphamooncamp/Zen%C3%A9k/Andrea%20Bocelli%202015%20filmzen%C3%A9k/(02)%20%5BAndrea%20Bocelli%5D%20La%20chanson%20de%20Lara%20(from%20'Dr.%20Zhivago').wav

hogy lesz "bocelli.lof", hova kellenek azok a k.rva idézőjelek, vagy mik, mert hogy a fordító idézőjeleknek fordítja.

Nem akarok programozni, meg egyéb adatokat ( hossz. stb ) megadni, csak játssza le szépen egymás után.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#454) darvinya válasza alphamooncam (#453) üzenetére


darvinya
titán

Rossz a fordítás, mert teli van nem értelmezhető karakterrel.

Amúgy linketed mik kellenek, m3u nem kell átalakítani.
Egy dolog viszont nem lehet benne, URL címeket nem kezeli.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#455) BonFire válasza alphamooncam (#445) üzenetére


BonFire
veterán

Nem tudsz ilyet csinálni, mert az Audacity, ahogy fentebb leírták, nem mediaplayer.

Ezenkívül elmondhatnád, honnan veszed, hogy a VLC vagy bármely a mai piacon jelenlévő médialejátszó nem alkalmas zenehallgatásra, illetve hogy mi alapján jelented ki, hogy az Audacity hangminősége más/jobb, mikor ugyanazt a hardver ugyanazzal a kodekkel használja? Ha tömörítetlen a hang, azaz PCM, akkor PCM-et használ az Audacity is, a VLC is, meg a Windows Media Player is. Ha meg AAC, akkor AAC-t.

Te állítod, hogy hallod a különbséget; én állítom, hogy ez puszta képzelődés. Kíváncsi lennék mindenesetre egy ellenőrzött körülmények között elvégzett tesztre, mennyire pontosan tudnád felismerni, hogy Audaicty vagy valami más játssza le ugyanazt a hangfájlt. Kb semennyire. :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#456) alphamooncam válasza BonFire (#455) üzenetére


alphamooncam
őstag

Először is, köszönöm a hozzászólásodat, még ha kritikus is, akkor is! Az alábbi választ kérlek ne vedd személyeskedésnek, még ha olybá tűnik is. Csak beszélgetünk...

Mindazonáltal szeretném megválaszolni a felvetéseid.

Mit is lehetne mondani... Először is leszögezném, hogy tudom, hogy nem erre találták ki. Pont.

1./ A VLC-t nem zenehallgatásra találták ki, és ezt Te is tudod, mert ez egy általános player, video és audió, de mindegy.

2./ "... illetve hogy mi alapján jelented ki, hogy az Audacity hangminősége más/jobb, mikor ugyanazt a hardver ugyanazzal a kodekkel használja?"

Válaszom, mert hallom. Okát nem tudom, de nem is érdekel. Jobb és kész.

Most soroljam? Az Audacius ( alap beállításokkal pl. 16 bit ) az Audacityhez ( 32bit lebegőpont ) képest sokkal fátyolosabb dinamikátlanabb, mosottabb stb. egyértelműen gyengébb minőséget ad, de ha gondolod vitatkozhatunk azon hogy mit hallok és mit nem. Javaslom tegyünk egy próbát. Én bp-i vagyok szívesen vendégül látlak, és saját magad is megtapasztalhatod.

3./ Mint írtam nem AAC, kérlek ne nézz már madárnak, lehetőleg tömörítetlen, veszteségmentes zenét hallgatok, ami pl. innen származik

4./ "Kíváncsi lennék mindenesetre egy ellenőrzött körülmények között elvégzett tesztre, mennyire pontosan tudnád felismerni, hogy Audaicty vagy valami más játssza le ugyanazt a hangfájlt. Kb semennyire."

Köszönöm a bizalmat... Vélhetőleg azt tudnám megmondani, hogy jobb vagy rosszabb, természetszerűen azt nem hogy ezt most éppen az Audacity játssza le, vagy sem.

DE !

Nagyon elkanyarodtunk a témától, Tisztelt Topikgazda ÚR ( legnagyobb tisztelettel, meghajlok tudásod előtt ! És ez komoly ! Nem lehetne egy kicsit visszavenni az agresszióból? De tényleg? )

Segítséget kértem, egy általam VÉLT probléma megoldására, és Nekem ugrasz ?! Ez Csak egy vélemény, nem kell hogy valóban így legyen. Mint nyilván kiderült nem vagyok hangmérnök... probléma adott, már csak az a kérdés, hogy a véleményemtől függetlenül kapok-e segítséget.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#457) alphamooncam válasza BonFire (#455) üzenetére


alphamooncam
őstag

Már bocs, de tényleg nem értelek !

Ez a topik nem azért jött létre, hogy olyan mint én, tapasztaltabbaktól kérhessenek segítséget?!

Erre nem kell válaszolni, csak egy "költői" kérdés volt...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#458) alphamooncam válasza alphamooncam (#457) üzenetére


alphamooncam
őstag

Úgy látom mostmár csak magamban beszélek. Na mindegy...szóval hifistáknak, túl stúdiós vagyok, stúdiósoknek, meg túl hifis.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#459) Brutforsz válasza alphamooncam (#453) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Megoldható amit szeretnél, de ahhoz át kell alakítanod az audiofájlok elérési útját, mert valamiért a program nem tud megbírkózni az ékezetes karakterekkel; a %20 jellegű jelölésekkel sem, de azt ki tudod védeni úgy, hogy nem m3u, hanem pls formátumba exportálod a lejátszási listát.

A bocelli.lof így nézzen ki:

file "/home/alphamooncamp/zenek/konyvtar1/nota1.wav"
file "/home/alphamooncamp/zenek/konyvtar1/nota2.wav"
stb.

Ha megvagy, az Audacityben Fájl > Importálás > Hang, betallózod a bocelli.lof fájlt, így beteszi a zenéket egy projektbe, de külön hangsávokba.

Kijelölöd az összes hanganyagot Szerkesztés > Kijelölés > Minden (vagy Ctrl+A), majd Sávok > Sávok igazítása > Vége igazítása a végéhez.

Még vissza kell ugrani a legelejére: Szerkesztés > Kurzor áthelyezése > A sáv elejére (vagy j). Ha minden jól megy, most már indíthatod a lejátszást.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#460) darvinya válasza Brutforsz (#459) üzenetére


darvinya
titán

S legyen elég memória, mert eltart egy ideig mire mindent kiírja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#461) BonFire válasza alphamooncam (#456) üzenetére


BonFire
veterán

Az agressziót ugyanúgy beleképzeled a kommentembe, ahogy az Audacitybe a jobb minőségű hangzást. Kettő darab szubjektív állítást tettél, amit nem tudsz alátámasztani semmivel.

Ha Pesten laknék, kész örömmel állnék elébe, mert tényleg kíváncsi vagyok, hogy meg tudnád-e különböztetni, hogy most az Audacity játszik vagy sem. A próba erről szólna. Nem kell a többi lejátszót megnevezni, csak random váltogatva mondjuk öt db lejátszóprogram között ugyanazt a hangfájt, meg kellene tudnod állapítani hallás után, hogy mikor játszik az Audacity és mikor valami más. Mégpedig illene annyi helyes találatot adni, amely statisztikailag jelentős, tehát túlmutat a véletlen találgatáson. Ezt csak azért mondom el, mert voltak már ilyenek, és soha senkinek nem sikerült megállapítania a vélt különbségeket.

De az ország végéből nem egy móka plusz két forint csak úgy odarohanni, random, bemondásra.

Ne csapd be maga a 32 bittel, ha 16 bites zenét hallgatsz. Az akkor számít valamit, ha a programban 32 bittel is rögzítettél és azt játszod vissza. Vagy ha csupa 24+ bites zenéid vannak, mert akkor van különbség a 16-hoz képest. Úgy látom, az általad linkelt oldalon is CD-t lehet kapni (ha eltekintünk az analóg lemezről, de ugye nem arról beszélünk), az meg 16 bites.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#462) alphamooncam válasza Brutforsz (#459) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszönöm mindhármótoknak a segítséget, különösen a Tied volt hasznos!

Bonfire !

Miért kéne egy kiemelten szubjektív állítást alátámasztani, amikor az nem mérésen, hanem érzékelésen, tapasztaláson alapul ?

Mindenki kicsit másképp érzékel, és persze meg lehet indokolni az állítást, amit meg is próbáltam, de ezt a helyén illik kezelni.

Esetemben vélhetőleg az történhetett, hogy a memóriából történő lejátszás miatt hallottam jobbnak, amit a többi lejátszó nem alkalmazott. ( Darvinya hsz.-a ! )

Más. Ha visszaolvasol láthatod, hogy nem azt állítottam, hogy az Audacityt ismerem fel a lejátszók közül, hanem azt hogy hallom a különbséget lejátszó és lejátszó között, és az eddig ismertek közül az Audacityé volt legjobb hang, és ez nagy különbség.

Nem gondolnám, hogy jobb lenne a hallásom az átlagnál, és a jófranc tudja miért van nálam a minőségre való vélhetően eltúlzott törekvés, csak egyszerűen zavar ha tudom, hogy elérhetnék jobbat.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#463) darvinya válasza alphamooncam (#462) üzenetére


darvinya
titán

Már ne haragudj, de nagyon el vagy tévedve.
Mindegyik lejátszó memóriába tölti lejátszandó z.számot (egyes lejátszók már következő számot is).
Én mint gondot írtam, mert Audacity mindegyik z.számot memóriába fogja tölteni, de ezt korlátozni fogja fizikai memória korlát.
Ekkor jön virtuális memória használat, ami lassítja betöltés, akadó lejátszás lesz.
Érhetőbben:
Van 1db 50MB-os wav z.szám, ami Audacity memóriába betöltve ≈400MB lesz.
Egy album áll pl: 10db z.számból, ezt mind egybe beemelve a folyamatos lejátszáshoz 10×400MB≈4Gb RAM területet foglal el.

Akkor itt jön, hogy van-e ennyi fizikai memória Os.rendszer és szerkesztő program memória foglalásán kívül?
Ha nincs, akkor virtuális memória lesz használva.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#464) tibor72 válasza BonFire (#42) üzenetére


tibor72
tag

Köszi ;) :DDD

(#465) w.miki


w.miki
veterán

Hangosítani, hangerőt növelni, hogyan a legegyszerűbb ezzel a programmal?
Egy beszéd felvételt szeretnék felhangosítani, hogy jól hallható legyen, de inkább hangos.
Melyik menüpontban, és mit állítsak be a szerkesztésnél?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#466) darvinya válasza w.miki (#465) üzenetére


darvinya
titán

Külön menüpont van erősítésre, de inkább EQ-val közép tartományt emeld max. 5dB-lel, és csökkentsd többi tartományt max. 10dB-lel.
Ezután erősíts.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#467) w.miki válasza darvinya (#466) üzenetére


w.miki
veterán

:( nem is értem amit írsz
Hogyan a legkönyebb erősíteni? Próbáltam a sima erősítést 2.9 db-re raktam, az nem nagyon hangosított

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#468) BonFire válasza w.miki (#467) üzenetére


BonFire
veterán

Normalizálásnak hívják, és az Amplify menüpontban találod. Ez a leghangosabb lehető kivezérlést adja neked. Ami olykor nem elég, tehát ilyenkor kompresszort szokás bevetni, a végére pedig egy limitert rakni, hogy még véletlenül se legyen túlvezérelt.

Ekvalizert beépítve találsz Audacityben. Az emberi beszéd érthetőségéért a közép-középmagas frekvenciatartomány felelős. 1000 és 10 000 Hz között emeld a frekvenciatartományt, először +3 dB-lel. Illetve az ezeken kívül eső tartományokat is csökkentheted ugyanennyivel (-3 dB). Sokszor segít, ha egy Highpass filterrel megegyengeted a mélyeket (-3 dB vágás 175 Hz alatt).

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#469) kicsigee444


kicsigee444
csendes tag

Sziasztok!

Egy szinuszos állandó 5800 Hz frekvenciájú hangot szeretnék kioltani. Ez megoldható hangszerkesztőben?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#470) BonFire válasza kicsigee444 (#469) üzenetére


BonFire
veterán

Igen. Generálsz egy ugyanolyan hangot ellenfázisban, utána pedig rákevered az eredetire.

A nehézség ott kezdődik, hogy az eredeti hang fázisának nullpontját pontosan el kell találni. Továbbá a hangerejét is hajszálpontosan be kell lőni ugyanakkorára.

Nem lehetetlen, amit csinálni akarsz, de analóg eszközökkel lényegesen könnyebb dolgod van, mert miközben hallgatod az eredeti anyagot, egy hullámgenerátorból jövő, hozzákevert hangot tologathatsz és hallhatod, hol tart éppen.

Én úgy csinálnám, hogy izolálnám azt a hangot, ami nem kell bele.
1. Effect ► High Pass: 5790Hz; 48 db rolloff ►OK.
2. Effect ► Low Pass: 5810Hz; 48 dB rolloff.
2. Effect ► Invert

Most megkaptad, amit ki szeretnél szűrni. Ezt invertálod: Effect ► Invert, majd vágólapra másolod: CTRL+A, CTRL+C.

A három módosító lépést visszavonod a Historyban. Majd Edit ► Paste. Így új sávba az elkülönített, fázisfordított hang kerül, amelyet ki-bekapcsolgatással meg tudsz hallgatni. Ha minden igaz, akkor ki kell némuljon a zavaró frekvencia a hangfájlban.

A kettőt összekevered és kirendereled.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#471) Libidec


Libidec
csendes tag

Sziasztok! Jó látni, hogy még mindig aktív a topik. :)

Több hónap kihagyás után újra elővetem a Audacity-t és a régen is zavaró proglémára mostmár szertnék megoldást találni, ezért kérem a segítségeteket.

https://p1.picsto.re/LH2tP.png
A fenti hangsávban az abszolút csendek rögzítési hanghibák. Ennek a szakasznak a már szinkronban lévő alsó Angol hangsávval kéne megegyeznie. Az rendben van hogy kivágom és pótolom, de engem az zavar, hogy előzetesen nem tudom megtalálni ezeket a csendként mutatkozó hibákat, amik már 30ms-tól is jelentkezhetnek.

http://manual.audacityteam.org/man/silence_finder_and_sound_finder.html
Nekem az Audacity beépített Silence Filter-ével sehogysem sikerül olyan beállításokat összehoztnom, amik eredményre vezetnének, ill az is probléma, hogy minimum csak 100ms-os csend keresést engedélyez, holott nekem rövidebb is kellene. A Sound Finder-rel talán jobban járnék, de így meg annyi találat lesz, hogy a csendek elvésznek...https://p1.picsto.re/H1MtO.png... akkor már jobb, ha a hangsávot nézem, jobban kiadja és bele-bele hallgatok melyik hiba és melyik csak hatásszünet, de be kell vallani ez így elég szánalmas.

Sajnos tehát régebben-és jelenleg is arra vetemedek, hogy szemmel nézzem át az egész audiót, ami ugye rettentő fárasztó, de még mindig gyorsabb így, meg-meg állva, mint végighallgatni.

Nincs valami csendben mutatkozó, erre szakosodott hibákra kreált filter, vagy egyéb program, amiben készségesen megoldható? Nagyon hálás lennék bármiféle épkézláb megoldásért.

(#472) BonFire válasza Libidec (#471) üzenetére


BonFire
veterán

Szia!

Az a baj, hogy egy algoritmus nem tudja helyetted eldönteni, hogy a hangfájlban a csend szándékos vagy pedig csak hiba. Inkább arra kéne törekedni, hogy ezek a felvételek úgy történjenek, hogy ne legyenek benne efféle "lukak", mert kipótolásuk körülményes munka.

Annyit tehetsz, hogy amennyiben azok a csendes részek tényleg nem tartalmaznak semekkora amplitúdójú zajt sem (valódi üres részek), akkor a Silence Finderben az érzékenységet a lehető legnagyobbra veszed (100 dB), így a hangsávban maradt egyéb csendes részeket nem fogja figyelembe venni, hiszen a legcsendesebb részen is van némi zaj. És a többi csúszka maradjon 0-n. És én a helyedben bevetném egyidejűleg a Sound Findert is, csak azért, hogy két Label Track együttesen hajszálpontosan mutatja a problémás részeket, azaz könnyebb kiszúrni.

Ha elvileg 0 dB az amplitudó, előbb az Amplify menüponttal próbáld meg eltávolítani a DC eltolódást. A csend hajszálpontosan a 0 dB vonalra essen, és utána futtasd a csendkeresőt/hangkeresőt.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#473) Libidec válasza BonFire (#472) üzenetére


Libidec
csendes tag

Sajnos ezek a hibák a jelenlegi alap felvevőegységgel elkerülhetetlenek, mivel nem egyedi esetről van szó, mondhatni ez a mellékhatása, ezzel jár. (TV-ből felvett adás a hibás hang egyébként). Nem mondhatni rendszeresnek, nem minden felvétel során jelentkezik, de előfordul, így számítani kell rá.

Igen, leesett már nekem is, hogy a "- dB" mínusz Decibelt jelent. :D Így már érthető merr ekell állítani. Csak arra kell fgigyelni, hogy 1-1 Decibel is sokat jelent, ugyanis csak nem abszolút csendek ezek a hibák, fura.
https://p1.picsto.re/QsZXR.png

Köszönöm a pontos választ, a Sound Finderrel valóban még pontosabban lehet belőni.
Csak ugye az a min. 100ms-os tartomán nekem még mindig sok és az ezalatt lévő meg-meg szakadások (csenked) is zavaróan kihallatszanak a hangból.

[ Szerkesztve ]

(#474) BonFire válasza Libidec (#473) üzenetére


BonFire
veterán

Az Audacity ennél többre nem képes, de tehetsz egy próbát Adobe Audition-nel. 30 napig használható a próbaváltozat. Lényegesen összetettebb és bonyolultabb az Audacity-nél, én 2009-2010 környékén használtam utoljára, de már akkor is használhatóbb volt az Audacity-nél.

Amiért végül is nem használom: egyrészt nincs szükségem a mindennapi munkában rá, másrészt pedig az ára miatt. Ha előfizetéses konstrukción kívül hozzá lehetne jutni, talán már megvettem volna.

[LINK]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#475) Libidec


Libidec
csendes tag

Egy audió, pontosabban szinkron milyen utómunkálatok után követeli meg a bitráta emelést? Vagy nem szükséges ilyennel foglalkozni?
Amennyit adatot eltűntetek pl zajszűrésel, basszus, vagy épp szoprán csökkentéssel, annyit visszapótlok mondjuk erősítéssel is?

(#476) BonFire válasza Libidec (#475) üzenetére


BonFire
veterán

Mi az a bitráta emelés? Honnan veszed egy tömörített fájlból a szükséges információt hozzá? Bitrátát csak csökkenteni lehet, ez nem irreverzibilis folyamat. Amit egyszer már lefaragtál róla, azt nem rakhatod vissza. Nincs honnan.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#477) Libidec válasza BonFire (#476) üzenetére


Libidec
csendes tag

Világos, rosszul gondolkodtam.
De azért az adatot lehet pótolni a környező forrásból. Talán egyszer ez jön ez az idő a hangteknikában is.
http://screenshotcomparison.com/comparison/124346 (homemade remastered with waifu2x)

(#478) BonFire válasza Libidec (#477) üzenetére


BonFire
veterán

Ha a környező forráson azt érted, hogy utószinkront felvenni, azt meg lehet csinálni természetesen.

Ha arra gondolsz, hogy a kicsiből nagyot csinálni, olyan nincs és nem is lesz soha. Semmilyen technikában, mert ellenkezik a termodinamika 2. főtételével. Hamuból nem lesz fa, törött pohárból sem lesz egy darab, faragni is csak lefelé lehet. Vannak egyirányú folyamatok, és ez is ilyen. Ha egy tömörítetlen fájlt tömörítesz, eldobod bizonyos részeit. Akár a képnél, amikor a felbontást csökkented. Ezt soha nem nyerheted vissza.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#479) Libidec válasza BonFire (#478) üzenetére


Libidec
csendes tag

Környező forrás alatt azt értettem, hogy az otthoni videó restaurálásnál, a legeredményesebb alap eljárás, ha a hibákat eltávolítva új képkockákkal helyettseítünk, amit a környezeti területről nyer a program a pótlandó részekhez (dublikálva), ezzel javítva az összképen. Viszonylag szép eredmény lehet ezáltal kapni.
Nem tudom, hogy hasonló elven működő eljárás egyszer megvalósítható lesz-e az audiók esetében is, csak remélem.

A forrás SD 480p WEB-DL volt. Nem saját munka, bárcsak az lenne. Mutatnék több összehasonlítást is, de sajnos a feltöltő eltávolította.
http://screenshotcomparison.com/comparison/124346

(#480) BonFire válasza Libidec (#479) üzenetére


BonFire
veterán

Nem tudom, hangban hogyan kéne ezt elképzelni, hiszen egymás után két sample nem egyforma. Hangot úgy szoktak javítani (hanfelvétel során például), hogy a szarul szóló dobokat kompletten lecserélik gyári hangmintákra, a tré gitárládákat meg felveszik ugyan, de nem azt használják fel végül, hanem egy vonaljelre illetsztett virtuális erősítőt. Filmeknél meg komplett dialógusokat vesznek újra a zajszinkron stábbal (külön szakma) karöltve, ha a felvétel közbeni hang nem használható.

Még mindig nem tudom, mire gondolsz, de hiányzó adatot nem tudsz pótolni önmagából, ami hiányos.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#481) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Sziasztok! Remélem érthető a kérdésem!
Van-e olyan funció/megoldás vagy egy külön program, ami egy valakinek beszédének hangmagasságát (mekkora %, milyen hangtípus, stb., amik láthatóak az audacity hangmagasság párbeszéd ablakában!) állapítja meg egy hangforrásból? és akkor az ilyen információk alapján egy másik szerkesztendő hangfájlhoz is alkalmazhassam ugyanezt a hangmagasságot?

Valamikor még régebben próbáltam kiguglizni, nem sok sikerrel. Lehet hogy tényleg nincs is ilyen?
A HVG-ben olvastam az Adobe új projectjéről, amit a hangok photoshopjaként emelgetik, de azóta nem tudom mi van a projekttel...

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#482) BonFire válasza wollnerd (#481) üzenetére


BonFire
veterán

Ilyet az Audacity nem tud.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#483) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

miért van az, hogy amikor játszok valamit a hangszeren akkor látom, hogy a progi felveszi a hangot, de amikor le akarom játszani, némaság van. Win7 oprendszer...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#484) BonFire válasza mufi (#483) üzenetére


BonFire
veterán

Nem ugyanaz a hangeszköz van beállítva Audacityben, mint általánosan.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#485) mufi válasza BonFire (#484) üzenetére


mufi
senior tag

Reset settigs mindent megoldot de mindenkeppen koszonom.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#486) BonFire válasza mufi (#485) üzenetére


BonFire
veterán

Hát, kissé radikális megoldás, ha engem kérdezel. :D

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#487) mufi válasza BonFire (#486) üzenetére


mufi
senior tag

Néha csak ez működik. Másik kérdésem az lenne, hogy mivel tudom beállítani a hangerőt, mármint felveszem a digizongoráról a hanganyagot és amikor visszajátszom mintha ki akarna szakadni a füles néha annyira torzít...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#488) BonFire válasza mufi (#487) üzenetére


BonFire
veterán

Windows hangbeallitasok

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#489) mufi válasza BonFire (#488) üzenetére


mufi
senior tag

Nem áltolános hangerő torzításról beszélek hanem inkább a hanganyagból adódóan. Ha küldök egy mp3 számot esetleg megnéznéd, hogy wtf van vele?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#490) BonFire válasza mufi (#489) üzenetére


BonFire
veterán

Persze. Küldjél privátot.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#491) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget az Audacityhez.

Egy hangfájlt(AC3 6 csatornás) akarok normalizálni mivel a szinkron nagyon halk az effektek meg ordítanak...
Ezen a videó alapján kezdtem volna neki.
[link]

De a hangcsatornák helyes megválasztásánál nem látom azt a lehetőséget amit a videón is lehet választani pl.: a mono, left channel, right channel kiválasztása lehetőséget.
Vagy csak én vagyok bamba? :(((
Köszönöm a segítséget annak aki tud segíteni ebben hogy ezt megoldjam. :R
[link]

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#492) BonFire válasza Psychopeti (#491) üzenetére


BonFire
veterán

Én még ilyen Audacityt nem is láttam. Pedig a videót én csináltam. Nekem most a 2.1.2 van fenn, annak hiánytalan a menüje. Nem kizárt, hogy a te verziódban valami el van állítva.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#493) BonFire válasza BonFire (#492) üzenetére


BonFire
veterán

Látom már, ez nagy update volt. Szóval ebből már hiányzik a menüből az amúgy is totál fölösleges jobb-bal oldal kiválasztás, hiszen a balansz szabályozóval lehet irányítani a hang irányát. Széthúzgálod a balanszt jobbra-balra, ahogy a régi videóban van, elnevezed a csatornákat, hogy azonosíthatóak legyenek a végén, majd mentesz egy Custom Mixet megcímezve a csatornát.

Ha jól spekulálok, a végén helyes végeredményre kell juss.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#494) Psychopeti válasza BonFire (#492) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Akkor ideje lenne frissíteni neked is az Audacityt :K

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#495) Psychopeti válasza BonFire (#493) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Megpróbálom :U
Amúgy egy ilyen esetben ha egy 6 csatornás hangot szerkesztünk mindig az a helyes sorrend ami a videóban van említve.
Tehát akkor sorrendben midig ez legyen:

1: Front baloldal
2: Front jobboldal
3: Center
4: Sub
5: Hátsó bal
6: Hátsó jobb

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#496) Psychopeti válasza BonFire (#493) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Amúgy ebben ahogy most befejeztem az effektek még mindig elég hangosak. Pedig a szinkron már erősítettem is. Már jobb mint volt csak az effektek még mindig túl hangosak. Azok nem lehet valahogy szintbe hozni hogy nagyjából egy hangmagasságuk legyen?

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#497) BonFire válasza Psychopeti (#495) üzenetére


BonFire
veterán

Így van, mivel ez szabványosított. A bal csatorna mindig prioritást élvez a jobbal szemben (ha egy csatorna van, azt balnak hívják), a front pedig prioritást élvez a hátsóval logikusan végiggondolva.

A centernek mindig középen kell lennie, hiszen az a hangfolyam közepe. A sub pedig azért van szintén középen, mert a szubbasszusokat nem lehet térben elhelyezni, azok betöltik a rendelkezésükre álló teret, mert rendkívül hosszú hullámokból állnak, ezért nem lehet őket irányítani. Ezeknek a hullámoknak csak epicentruma van, onnan transzverzálisan, koncentrikusan terjed mindenfelé.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#498) Psychopeti válasza BonFire (#497) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Ejj de kacifántos ez :)

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#499) BonFire válasza Psychopeti (#498) üzenetére


BonFire
veterán

Én egyelőre nem tudom, tesztelni, mert nincs házimozi hangrendszerem. De sztereó hangnál teljesen jól működik a csatornacímzés, ha jobbra-balra balanszírozom a két monó sávot.

Emlékszem, régen Adobe Auditiont használtam. Professzionális program, de nincs rá igazán szükség otthoni apró-cseprő munkákra. Átszoktam az Audacity-re, de abban volt néhány logikátlan idiótaság, amelyet elég nehéz volt lenyelni. Az egyik ilyen, hogy mi a francnak kell még neki külön megmondani, hogy bal csatorna/jobb csatorna legyen, ha már egyszer úgyis szétpanorámáztam őket. A másik a (split stereo to mono) vagy a két mono sáv sztereóvá egyesítése... Ezek a többi megszokott hangvágóból idegen szerkesztési műveletek voltak.

Mára eljutottunk odáig, hogy megszoktuk őket, és most, hogy az Audacity kezd felzárkózni a profibb hangvágók mögé, kezdi elhagyni a sallangjait, most hirtelen hiányozni kezdenek azok a fícsörök, amelyektől korábban sikítófrászt kaptunk.

A megszokás nagy úr.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#500) Psychopeti válasza BonFire (#499) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Hát igen. Amihez hozzá szokik az ember utána ha az el tűnik szinte már hiányzik is. :K

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.