Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-03 20:09:39

LOGOUT.hu

Audacity - hangszerkesztés

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) nyugis777


nyugis777
csendes tag

Sziasztok!

Én még nagyon kezdő vagyok, épp csak most kezdtem foglalkozni az Audacity-vel, szóval bocsánat, ha nagyon kezdő a kérdés.
Azt szeretném megtudni, hogy azt hogy tudnám megoldani, hogy mondjuk felveszek egy zenét , majd felvennék egy másik sávot és hozzá egy másik zenét, csak közben az 1. sávot fel szeretném gyorsítani, mondjuk 1,5-szeres vagy 2-szeres sebességre.
Látom, hogy van ilyen, hogy lejátszási sebesség, de azt hiába állitottam akár kisebbre, akár nagyobbra, akárhova, akkor is ugyanolyan sebességgel játszotta le.
Előre is köszönöm a választ.

(#552) gojko.m válasza nyugis777 (#551) üzenetére


gojko.m
senior tag

Szia!

A gyorsítani kívánt részt kijelölted mielőtt a sebesség változtató hatást alkalmaztad rá?

Valahogy így tudsz kijelölni:
- Betöltöd az 1. sávot.
- Kiválasztod a kijelölő eszközt (F1 funkció billentyű).
- Belekattintasz a hangsávba miközben lenyomva tartod az egér bal gombját, kijelölöd a szükséges részt, és felengeded az egér gombját. Vagy ha az egész sávot ki akarod jelölni, akkor Ctrl+A billentyű kombináció.

Ezután már működnie kell bármelyik hatásnak a kijelölt területen.

Egyébként vannak a youtube-on kezdőknek szóló anyagok az Audacity-ről. Pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#553) nyugis777 válasza gojko.m (#552) üzenetére


nyugis777
csendes tag

Sikerült!!! Nagyon köszönöm a segítséget :)

(#554) nyugis777


nyugis777
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném még megtudni, hogy azt hogy lehetne megoldani, hogy a felvétel ne a mikrofonról történjen, hanem a hangszóróból?
Valahogy nem sikerült beállitanom.

(#555) gojko.m válasza nyugis777 (#554) üzenetére


gojko.m
senior tag

Ha minden igaz, akkor neked a Windows WASAPI beállításra lenne szükséged, hogy a hangkimenetre (hangszóróba) küldött jeleket rögzíteni tudd. Korábban volt már hasonló téma ebben a topikban. Valahol erre felé: [link]

(#556) nyugis777 válasza gojko.m (#555) üzenetére


nyugis777
csendes tag

Nagyon köszönöm!! Sikerült! :)

(#557) jano00733


jano00733
újonc

Sziasztok!
Egy kis segíség kellene win10-hez. Nemrég álltam át win7-ről ahol tökéletesen működött a program a vonali bemenetről, de win 10 alatt olyan mintha túl lenne vezérelve a bemenet....használhatatlan.
Az alaplap gyártójától letöltöttem a legfrissebb hangkártya drivert, de ez sem segített.
Már mindent állítottam, kapcsolgattam, de semmi.
Esetleg másnak is kijött ugyanez a hiba?

(#558) BonFire válasza jano00733 (#557) üzenetére


BonFire
veterán

És mit dugsz le a vonalbemenetre?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#559) jano00733 válasza BonFire (#558) üzenetére


jano00733
újonc

Aiwa deck kimenetét, Win7 alatt tökéletes volt. Most visszaálltam win7-re és maradt minden a régi.
Valószínű, hogy az alaplapom nem nagyon támogatja a win10-et, pedig minden drivert frissítettem.

(#560) athomeatka


athomeatka
csendes tag

Hogyan tudom a jobb és bal oldalt külön kezelni az Audacityben? Van egy 2 csatornás videó fájl, amiből kiszedtem a hangot, azzal lenne dolgom. Az SF-ban símán tudtam, de ebben sehogy sem találom a lehetőséget. Mint19.1-n.

(#561) BonFire válasza athomeatka (#560) üzenetére


BonFire
veterán

Hangsáv tulajdonságok ->Split stereo track

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#562) athomeatka válasza BonFire (#561) üzenetére


athomeatka
csendes tag

ok, keresem, de sehol nem találok hangsáv tulajdonságokat a menüben. ver:2.2.1 LinuxMinten

[ Szerkesztve ]

(#563) BonFire válasza athomeatka (#562) üzenetére


BonFire
veterán

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#564) athomeatka válasza BonFire (#563) üzenetére


athomeatka
csendes tag

Köszi! Csak ott nem kerestem :))

(#565) makoss


makoss
addikt

Üdv!

A képen szereplő sötét részt szeretném elmenteni úgy, hogy az első és hátsó része ne maradjon meg: [link]
Ezt hogyan tudnám megcsinálni? :R
Audacity 2.1.3-as verzió van fent.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#566) Santino válasza makoss (#565) üzenetére


Santino
aktív tag

Copy, aztán beilleszted egy másik Audacity-be. Tipikus CTRL-C CTRL-V

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#567) makoss válasza Santino (#566) üzenetére


makoss
addikt

Oké, köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#568) Santino válasza makoss (#567) üzenetére


Santino
aktív tag

Mentésnél pedig ne felejtsd el beállítani a helyes formátumot, mert nem biztos, hogy ugyanaz mint a forrásnál.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#569) Creepy


Creepy
tag

Sziasztok!
Létezik olyan effekt a progiban, amivel kicsit lejjebb tudnám vinni egy adott zene basszusát? Válaszokat előre is köszönöm! 🙂

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#570) BonFire válasza Creepy (#569) üzenetére


BonFire
veterán

Mit jelent a te szóhasználatodban a "lejjebb"?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#571) Creepy válasza BonFire (#570) üzenetére


Creepy
tag

Csökkentést akartam írni, de nem jutott eszembe a szó... :D
Remélem így érthető! :C

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#572) BonFire válasza Creepy (#571) üzenetére


BonFire
veterán

Grafikus ekvalizer van benne. Azzal csökkentheted a nem kívánatos frekvenciát. A kérdés az, hogy milyen céllal teszed ezt?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#573) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Sziasztok!

Régebben már sikeresen használtam a programot win 10 alatt egy Zoom G3x gitáreffekt segítségével ami hangkártyaként is funkcionál. Sajnos azonban egy ideje sehogy sem tudom működésre bírni a két eszközt együtt. :(
Kerestem a neten a "audacity error opening recording device" hibaüzenetre de sem a 9999 sem a 9996 hibakódos megoldást nem sikerül kiküszöbölnöm.
Szerintetek mit kéne és hogyan beállítani?

Köszönöm!

(#574) BonFire válasza ElGatto (#573) üzenetére


BonFire
veterán

A Zoomot USB1.0 szabványon át használod? Mert azt lehet, hogy nem támogatja a program. Használhatod a vonalkimenetet közvetlenül rákötve a hangkártyád bemenetére, vagy a direkt kimenetet, ekkor effekt nélküli vonaljelet rögzítesz. Én egy Zoom B2.1u basszusgitár effektet használok, plusz egy Behringer UCA222-es hangkártyát.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#575) ElGatto válasza BonFire (#574) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Hali, igazából fogalmam sincs milyen usb szabvánnyal használom, de lényegében egy nyomtatókábel megy usb aljzatba a gépre ez az egyetlen madzagom van hozzá. Illetve mondom korábban már sikerült így hangot rögzíteni, de talán egy win frissítés óta nem megy.

(#576) BonFire válasza ElGatto (#575) üzenetére


BonFire
veterán

Az a nyomtatókábel az USB1 volt. A modernebb Windows egész biztosan nem támogatja. Ráadásul nincs is létjogosultsága egy modern konfig mellett. Ha az effektezett hang kell, vegyél le vonaljelet a Line Out-ról. Vagy a Balanced Out-ról XLR kábellel.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#577) ElGatto válasza BonFire (#576) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Hi,

Létezik olyan, hogy egy korábbi win verzióval tökéletesen működött most meg nem?
Próbáltam szét túrni a win beállításokban mindenhol felismeri az eszközt akár kimeneti akár bemeneti eszközként.
A saját effekt progija is működik, simán fülessel lehet rajta dolgozni úgy, hogy a géppel van összekötve.
Az USB aljzatokat próbáltam a régebbi feketével meg sem mozdul az új kék aljzattal tudom használni.
Sajnos ezt az xlr kábelt még nem használtam, nincs és a gépbe sem tudom, hogy lehetne bedugni. :)

(#578) BonFire válasza ElGatto (#577) üzenetére


BonFire
veterán

Az nem úgy van, hogy XLR-t dugsz a gépbe! Hanem úgy, hogy először is veszel egy interfészt (egy csatlakozófelületet), amely tud fogadni szabványos csatlakozókat. Például 6,3-as jack-et vagy XRL-t. Az se baj, ha van neki dedikált hangszerbemenete, így a gitárból direktben bemenő nagy dinamikájú jel sem vágja tönkre az előfokot. Tulajdonképpen az effektpedál most is előfokként szolgál, csak neked elég lenne jack-en keresztül bemenni a vonalbemenetbe.

Az alaplapi hangchip azonban nem alkalmas ilyen felvételek készítésére.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#579) ElGatto válasza BonFire (#578) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Köszi.
Tegnap nem volt időm megírni, de sikerült megoldani. A Win beállítások között engedélyezni kellett, hogy bármely applikáció használhatja a mikrofont?? Nekem ez annyira nem volt egyértelmű mert nem mikrofonnal próbálkoztam hanem a g3x - el, nem tudtam, hogy az is mikrofonként szolgál...
Mind 1 a lényeg, hogy most már megy. :)

(#580) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Szeretném a régi LP-ket digitalizálni. Addig eljutottam, hogy fel tudom venni egyben az oldalakat viszont szeretném különválasztani az egyes dalokat aminek egyesével címet is adnék, hogy lejátszáskor azt lássam a kijelzőn és esetleg válogatni is tudjak közöttük. Állítólag ezzel a programmal ez lehetséges de nekem nem sikerül. Van valami leírás lehetőleg magyar nyelven arról hogyan is kell ezt csinálni.

(#581) Santino válasza kisapa (#580) üzenetére


Santino
aktív tag

Szia!
Ha már felvetted, akkor van egy darab fájlod.
Ezt megnyitod és a felületen egyszerűen kijelölöd a kívánt részt az egérrel (bal gomb lenyom, nyomva tart, húz jobbra a kívánt részig, majd elenged). Mondjuk az elejétől az első szám végéig (persze ezt előbb meg kell keresni).
Ha ez megvan, akkor egy CTRL+x kombinációval kiteszed a vágólapra. CTRL+n-el nyitsz egy új Audacity ablakot és oda CTRL+v-vel beilleszted. A kívánt paraméterek beállítása után elmented a kívánt formátumba. Ablak bezár, marad az első Audacity ablak, ahol a többi művelet is elvégezhető.
Ha jól tudom mind Windows, mind Linux alatti Audacitynél ez így működik.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#582) kisapa válasza Santino (#581) üzenetére


kisapa
senior tag

Köszi kipróbálom. :R

(#583) BonFire válasza Santino (#581) üzenetére


BonFire
veterán

Rég használtam már, de sokat, és rémlik, hogy van olyan, hogy kijelölés mentése másként. Tehát egy track-be veszed fel az egész LP oldalt, aztán kijelölöd az első dalt, majd Fájl->Kijelölés mentése másként, adsz neki nevet, és kész. Az mp3 mentésnél meg ki lehet tölteni egyesével a mezőket, de fölösleges, mert van olyan program, ami a munka nagy részét leveszi a válladról: MP3tag

Ebben betallózod a mappát, amiben van 10 db mp3 fájl (praktikus számozni őket), beírod a zeneszerzőt, az előadót, az album dátumát, a kiadás évét, meg vadászol egy borítóképet, majd csak a dalok sorszámát és a számcímeket kell egyesével megadni. A többit így ahogy írtam, kötegelve el lehet végezni, és lesz egy digitális albumod.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#584) cirkus


cirkus
aktív tag

a programmal szeretnél felvenni úgy, hogy a recordingot megnyomva a windows-ban futó audió tartalmat vegye. valami oknál fogva egy zavaros rossz minőségű felvételt kapok. mi lehet az oka?

(#585) Santino válasza BonFire (#583) üzenetére


Santino
aktív tag

Fájl-Export-Kijelölt hang exportálása...
Igen, ez így gyorsabb, egyszerűbb.
A vége ugyanaz.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#586) Santino válasza cirkus (#584) üzenetére


Santino
aktív tag

A felvétel gomb alatt van egy olyan lenyíló, hogy "Hanggép". A bal szélső. Az nálam Windows WASAPI-ra van állítva és teljesen jó felvételt készít.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#587) ace05


ace05
senior tag

Helló! Van egy mp3-ban két különböző hangsávom, egyik hangosabb mint a másik. A hangosabbat, hogy tudnám fokozatosan lehalkítani a másik hangsáv szintjére? A lekeverés jó lenne, de az teljesen lehalkítja. Köszönöm.

(#588) Santino válasza ace05 (#587) üzenetére


Santino
aktív tag

Csak hogy tisztázzuk, nem e én értem félre.
Ugye nem a bal és jobb csatorna hangereje a különböző?

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#589) ace05 válasza Santino (#588) üzenetére


ace05
senior tag

Nem, van két hanganyagom és egybe szeretném vágni őket. De a második az halkabb. E két hanganyag közé kellene egy lekeverés szerű effect, csak olyan ami nem halkítja le teljesen.

(#590) Santino válasza ace05 (#589) üzenetére


Santino
aktív tag

Ha ez az egész egy fájlban van, akkor a sávokat külön fájlba tedd át (töröld ki a nem szerkeszteni kívánt sávot, de mindenképpen csinálj mentést az eredetiről!!!), majd a kívánt hangosítás vagy halkítás után a kész fájlokat tedd újra egybe.
Röviden: szedd szét, szerkeszd, rakd össze.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#591) milu


milu
aktív tag

Egy (beszéd)hanganyagot kell megtisztítani "öööö"-zéstől, levegővételtől...Van javaslatotok, gyakorlatotok, hogy álljak neki? Vagy egyszerűen hallgassam végig és egyesével töröljem, vagy hangmintát kell készíteni...? (ez lehet, hogy lámer kérdés... :W )

(#592) BonFire válasza milu (#591) üzenetére


BonFire
veterán

Ez bizony kézi munka. A levegővételt, ha nem túl hangos, akkor automatikával ki tudod szedni. Truncate Silence.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#593) milu válasza BonFire (#592) üzenetére


milu
aktív tag

Ettől féltem... :Y Köszönöm a válaszodat!

(#594) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Videóhoz vágnék/igazítanék audio sávot, ami MPEG / MP2 / 48kHz / 256kbs-es Sztereó és .mka konténerben van.

FFmpeg telepítve hozzá, Import-al nyitom meg az .mka file-t és úgy rakja be belőle a hangsávot az Audacity magának. A kérdés nálam az, hogy szerkesztés után hogyan és milyen konténerbe és főleg formátummal Exportáljam a legjobb (tehát a leg veszteségmentesebb) minőségért? Mert kismillió van, rengeteg beállítási lehetőséggel.

Aki csinált/szokott csinálni ilyesmit, talán tudna valami tuti tippet adni?

Köszi!

(#595) BonFire válasza SunMount3r (#594) üzenetére


BonFire
veterán

Régebben nagyon sok ilyet csináltam, és úgy emlékszem, mindig AAC-be mentettem, mert Audacity-ben ez volt a tömörített opció. MP3-as hanggal nem is érdemes próbálkozni, mert sok eszköz egyszerűen levegőnek nézi. Mivel mára az AAC a legelterjedtebb, én bátran ajánlom azt.

Ehhez is az FFmpeg kodek kell, és a fájlkiterjesztés m4a lesz, amit bátran átírhatsz AAC-re, ha úgy jobban esik a szemednek, de ugyanaz, csak más nével.

Losless? Attól függ, mennyi tárhelyet ér meg neked egy filmhez tartozó hang. Nyilván WAV-ban nem érdemes menteni, hiszen, az eredeti is tömörített hang volt, tehát 256 kbps-nál jobb eredményt nem fogsz elérni.

File-> Export-> M4A – 256 kpbps, 48 kHz, sztereó, és huss.

(Nem vagyok benne biztos, hogy az AAC tud-e 48 kHz-et; ha nem tud, akkor mentsd nyugodtan 44-be.)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#596) jean-pierre


jean-pierre
újonc

sziasztok!
régóta használok Audacity-t, most 1 olyan problémám van hogy:
Hogyan tudok rögzíteni MIDI jelet, párhuzamosan a WAV-al?
Egyáltalán lehet e az Audacity-vel ilyet csinálni?
Vagy futtassak 2 progit 1 edőben?
Köszönöm a válaszokat!!!

(#597) BonFire válasza jean-pierre (#596) üzenetére


BonFire
veterán

Az Audacity egy erősen korlátozott wavszerkesztő. MIDI-t DAW-ban tudsz rögzíteni.

„Vagy futtassak 2 progit 1 edőben?”

Teljesen fölösleges. Ha már a midizős szintre léptél, akkor olyan programmal kell dolgoznod, amely egymagában elvégzi az összes "in the box" feladatot. Tudom ajánlani a BandLab-et. Ingyenes.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#598) jean-pierre válasza jean-pierre (#596) üzenetére


jean-pierre
újonc

Köszönöm a válaszod!
Utána néztem én is (ezt megtehettem volna előbb is...) rájöttem hogy csak szerkeszteni lehet, fel venni nem....
Cakewalk-ot használtam én is régebben. Tényleg jó kis progi...
Az a helyzet, hogy van 1 régi XP-s gépem, amihez van egy E-Mu0202 hangkártyám, csak hangfelvételre használnom.
Kaptam egy Gitár-MIDI konvertert, azt akartam kipróbálni.

https://www.thomann.de/hu/sonuus_g2m_v3.htm

Mind1, majd 1 másik/újabb PC-vel próbálom ki.
:)

(#599) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, kipróbáltam ma az Audacity-t, feltettem, csodás. Nyitom meg vele a flac-ocskámat és "32 bit floating" -ot jelez a 16 bit 44.1 kHz CD rip-emre. Ez így normális ? :D :N (Egyébként nem tűnik rossznak a szoftver, bár Steinberg Wavelab-on nőttem fel, ahhoz képest látszik azért, hogy minimum egy elsőfokú derivált, de nice try).

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#600) BonFire válasza jean-pierre (#598) üzenetére


BonFire
veterán

Mondjál le az Emuról. Miatta vagy kénytelen még mindig XP-t használni, ami kvázi öngyilkosság. Nem beszélve a gép teljesítményének kihasználásáról. Ideje újítani

A Gitár-midi konverter 99%-ban használhatatlan. Ha dallamot akarsz feljátszani, akkor kell egy midi billentyűzet.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.