Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-03 20:09:39

LOGOUT.hu

Audacity - hangszerkesztés

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) darvinya válasza BonFire (#50) üzenetére


darvinya
titán

Igen, sajnos át kell menni iTunes(4.1.x WinXP)-on.
Mert sajnos a lejátszó ekkor játsza le rendesen.

Más:

Van egy avi, azaz 2 vett avi.
Amikor összerakom egybe, második szakasznál csúszik a hang.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#52) Ybron


Ybron
senior tag

Hello!

Az miért van hogy próbálok exportálni AAC, belövöm a minőséget és mindig csak egy adott bitrátára konvertálja, esetemben 196 Kbps

(#53) BonFire válasza Ybron (#52) üzenetére


BonFire
veterán

Akár 320-asra is állíthatod, és akkor annyi lesz. Valamit rosszul csinálsz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#54) Ybron válasza BonFire (#53) üzenetére


Ybron
senior tag

Most is ugyan úgy csinálok mindent ahogy eddig. Annyi a változás még hogy régen variable volt a bitráta mód, most constant.
Persze sehol nem találom hogy hol lehetne ezt átváltani.

[ Szerkesztve ]

(#55) Ybron


Ybron
senior tag

Probléma megoldva, felraktam egy régebbi verziót Audacity v 1.3.14 a 2.0.6 helyett.

(#56) BonFire válasza Ybron (#54) üzenetére


BonFire
veterán

Hogy exportálod te az AAC-t? Jó lenne valami képernyőképet látni, mert nálam úgy van, ahogy én mondom.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#57) gyuri00


gyuri00
aktív tag

Valaki tudna segíteni egy telefonbeszélgetésnél a zajszűrésben nagyon fontos lenne

(#58) BonFire válasza gyuri00 (#57) üzenetére


BonFire
veterán

Mi lenne a konkrét feladat? Előrebocsátom, hogy a telefonos hang eleve iszonyat pocsék minőségű, tehát ne várd, hogy szarból várat tud bárki is építeni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#59) Zigu


Zigu
újonc

Hellóka mindenkinek a segítségetek re lenne szükségem.

Adót egy VHS kazetta, aminek a hangsávját bedigitalizáltam, ám a kazetta anno meg ismerkedet egy mágnessel vélhetően. így durván három másodpercenkénti lecsökken a hang aztán vissza. Így az élvezhetősége nem a leg megfelelő... és el kezdtem egyen ként ott ahol kel fel erősíteni a hangsávot így két nap alatt haladtam tíz percet. Már a hajamat téptem így el kezdtem nézegetni, hogy van ere valami automatikus meg oldás, ami ere a hibára megoldást nyújthat, de nem nagyon találtam ép kézláb megoldásokat, így ha tudtok nekem ebbe segíteni azt meg köszönném.

(#60) darvinya válasza Zigu (#59) üzenetére


darvinya
titán

Normalizálás esetleg.

Amúgy, ha mágnes érte volna, akkor kimaradt hangszakasz lenne.
Mivel mágnes töröl.
A szalag nyúlás okozhat ilyet, mert nem tud stabilan a fejen lenni.
De a fej lötyögésnek is ez az eredménye.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#61) BonFire válasza Zigu (#59) üzenetére


BonFire
veterán

Első körben azt mondanám, hogy próbálkozz meg a Burkológörbe (Envelope) eszközzel. F2 a gyorsbillentyűje. Elég gyorsan, bár pontatlanul lehet vele dolgozni. A hang hullámzása mindenesetre akkor is benne lesz, ha sikerül egyforma hangerőre tornásznod, mivel a magas frekvenciákat is megcsapkodja ilyenkor a törlés. És persze az erősített részeknél feljön a zaj.

Második körben egy erős kompresszorral próbálkoznék. De ilyenkor elvész a dinamika.

Nem tudom, milyen videóról van szó, de ha csak nem család videó, hanem mondjuk egy film, annak be lehet szerezni a hangját már forrásból is, és inkább azt kell alárakni a videó alá.

Családi videó esetén maradnak a fenti eszközök.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#62) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy az internetről szeretnék hangot felvenni, de nem találom hol kell beállítani, hogy ne a mikrofonhangot és búgást vegyen fel.
Próbálkoztam a Vezérlőpult -> hang beállításnál átállítani a felvevő eszközt, de ott csak ezt látom: [link].
Itt kéne előhozni a rejtett hangeszközt ami fel tud venni bejövő hangot.

Lehet, hogy a laptopom (Sony Vaio) nem tud felvenni bejövő hangot?

Köszi a választ!

(#63) BonFire válasza ph2012 (#62) üzenetére


BonFire
veterán

Nem lehet, hanem biztos. Nincs is hangkártya a gépben, a saját hangját miről venné fel? Én Windows 7 óta nem tudok felvenni hangkártyáról rendszerhangot, ha neked a letiltott eszközök megjelenítése után sincs más opció, akkor nem tud felvenni. Még vonalbemenet sincs rajta, csak 1 db mikrofon.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#64) darvinya válasza ph2012 (#62) üzenetére


darvinya
titán

Miért nem sztrimmeled közvetlenül?
Így nem kell 2x is átalakítanod.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65) ph2012 válasza darvinya (#64) üzenetére


ph2012
senior tag

Köszi a tippet. Mivel tudnám szrtímelni? Nem youtube videó lenne hanem ez: [link]

(#66) BonFire válasza ph2012 (#65) üzenetére


BonFire
veterán

Jézus Mária (hogy korrekt legyek)! Ezt minek lementeni? Egyszer meghallgatni is sok! :O Na, viccet félretéve…

Az internetes stream-ek lehetnek kódoltak is, és a forráskódból lehetne kibogarászni valamit, ami esetleg VLC media playerrel megnyitva átalakítható, de sokszor ez is kudarc. Ilyen esetekben én az analóg módszert tartom járható útnak. Fogsz egy 3,5 jack-jack kábelt, és a hangkártyád kimenetét rákötöd a vonalbemenetre. Ha csak mikrofon bemenet van, akkor arra, ez esetben ügyelj a jelszintre, mert túlvezérelt lehet! Így felveheted a böngészőben lejátszott hangot Audacityvel.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#67) weman


weman
csendes tag

Sziasztok!
Abban kérnék segítséget, vagyis arra lennék kíváncsi, hogy Audacity-ben hogyan lehet hangot nyújtani?
Angol szinkronhoz akarom hozzáigazítani a magyart. A film közepétől a magyar hang elkezd késni az angolhoz képes, ezért azt találtam ki, hogy a magyar szinkronon, egy-két helyen kicsit össze zsugorítom, tömörítem (nem tudom milyen kifejezés illene ide leginkább :) ) a hangot, főként olyan részeknél, ahol nincs semmi zaj, hang, kvázi csend van. Erre lennék kíváncsi, hogy ez hogy oldható meg audacityben? Előre is köszönöm a válaszokat!

(#68) BonFire válasza weman (#67) üzenetére


BonFire
veterán

#42

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#69) raydex


raydex
csendes tag

Hali!
Hogy tudom a DVS Leveling Amp-ot hozzárendelni?
Letöltöttem, bemásoltam, de nem "látja"!

(#70) BonFire válasza raydex (#69) üzenetére


BonFire
veterán

A Program Files\VST mappába kell bemásolni. Aztán újra kell szkenneltetni a VST mappát a programmal. Preferences-►Effects…

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#71) raydex válasza BonFire (#70) üzenetére


raydex
csendes tag

És IGEN!
:R

(#72) Scsiff


Scsiff
újonc

Tudom, nagyon kezdő a kérdés, de remélem, itt lesz segítség!

Gyerekeknek készítek hangos könyvet, és nincs hangja az Audacitynek, nem tudom a felvételt visszahallgatni, szerkeszteni. Mp3-ban ment, Lame-t töltöttem le hozzá.

Második gondom, hogy nagyon zajos a felvétel (mentés után Media Playerrel visszahallgatva) - nem vagyok profi, így a felvevő mikrofon is egy headset mikrofonja (Gembird). Tudok segíteni rajta?

Köszönöm!

(#73) BonFire válasza Scsiff (#72) üzenetére


BonFire
veterán

Üdv!

Először az egyes számú problémát kell megoldani, mert lehet, hogy a kettesre is megoldás születik.

Az Audacity lejátszóeszköz beállításainak listájában több eszköz is szerepelhet. Próbálgasd végig, egyikben meg kell szólalnia. Tulajdonképpen a Windows alapértelmezett lejátszóeszköze legyen itt is kiválasztva, és akkor szólnia kell.

Amint a képen is látható, a Windows és az Audacity lejátszóeszköze megegyezik: esetemben egy Behringer hangkártya.

A kettes probléma a zajos felvétel. Ennek lehet vagy egy tucat oka. Kezdve azzal, hogy silány mikrofon van párosítva még silányabb hangkártyához (vagy alaplapi hangchiphez). Aztán az is lehet, hogy a felvétel minősége jó, csak agyon van tömörítve mentéskor. Én MP3-hoz is azt ajánlom, hogy a következő beállítások alá ne menj:

44 100 Hz, 16 bit, sztereó, 256 kbps, állandó (konstans) bitráta

Írj vissza, ha alakul valami!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#74) darvinya válasza BonFire (#73) üzenetére


darvinya
titán

Én tapasztalatom alapján elsősorban a túl vezérelt mikrofon a gond, mert ekkor inkább zajt veszi és torzítás jelenség gyakoribb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75) BonFire válasza darvinya (#74) üzenetére


BonFire
veterán

Igen, de azt írta: zajos. Ugye minden szakmában van egy fogalomkészlet, amit ismerni kell. Ha azt írja: torz, akkor megvan a megoldás. Vegyük visszább a jelszintet. Ha azt írja: zajos, akkor másfelé kell elkezdeni kutatni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#76) darvinya válasza BonFire (#75) üzenetére


darvinya
titán

Ez én is tudom.
De így a felvevő mikrofon is egy headset mikrofonja ami relatív közel van, annál a zaj csak túlvezérléssel lehet, mert a gagyi mikrofon túlvezérleve nem erősít csak sistereg.
Mivel írta, hogy nem profi, ezért lehet a tozítást észre sem veszi, mivel saját hangját hallgatja vissza.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#77) BonFire válasza darvinya (#76) üzenetére


BonFire
veterán

No, majd kiderül. Előbb szólaljon meg az a Windows.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#78) darvinya válasza BonFire (#77) üzenetére


darvinya
titán

:K

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#79) Scsiff


Scsiff
újonc

Köszönöm a segítséget. Egyelőre addig jutottam, hogy megnéztem, amit javasoltál. Mutatom a képen (remélem), mi látszik nálam.

(#80) BonFire válasza Scsiff (#79) üzenetére


BonFire
veterán

Lehetséges, hogy a hangkártya driverét frissíteni kéne, mert az a felvételi lista a mikrofon mellett gyanúsan üres. Az Eszközkezelőben meg kellene nézni, nincs-e sárga felkiáltójel a hangeszköz mellett.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#81) Scsiff


Scsiff
újonc

Megnéztem, a következők jelennek meg
[L:/dl/upc/2015-03/10/542532_wxspmotnl9atxijd_hanng5.jpg](IMG:/dl/upc/2015-03/10/542532_wxspmotnl9atxijd_hanng5.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

A programban rákattintva az audio eszközök frissitésére, most megjelent a mikrofon.

(#82) BonFire válasza Scsiff (#81) üzenetére


BonFire
veterán

És akkor most szól? Frissítetted a drivert?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#83) Scsiff


Scsiff
újonc

Sajnos nem szól így sem. A driver frissítését nem csináltam még soha, tudnál segíteni, mit, hogyan?

(#84) BonFire válasza Scsiff (#83) üzenetére


BonFire
veterán

Már voltál ott, az Eszközkezelőben.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#85) Scsiff


Scsiff
újonc

Frissítettem, de sajnos most sem szól.

Kénytelen voltam másik programot is keresni, hogy a hibás részeket ki tudjam vágni stb. A Wavosaur 1.1.0 -et használom, s bár nagyon szimpla az Audacityhez képest, de annak van hangja, Wav-ban ment. Megnyitom az Audacityben, zajszűrés, zenét teszek a szöveg elé, mögé másik sávban, a különböző hangerős részeket kiegyenlítem, elmentem. A végleges fájlt mappából meghallgatom Media Playerrel. Kicsit bonyolult, de jelenleg így tudom "használni".

Nem volt mindig "kuka", de sosem volt biztos, hogy a következő megnyitásnál szól-e. Most viszont már több hete bármit próbálhatok (újratelepítettem, keresgéltem megoldást a neten), és semmi (bár nem minden tanácsot értek).

Minden funkciója működik, de hang nincs. Op.rendszer: Win7

[ Szerkesztve ]

(#86) darvinya válasza Scsiff (#85) üzenetére


darvinya
titán

Nem Op. rendszer függő, inkább hangkártya.
Újabb olcsóbb gépekben elég gagyik vannak, amik inkább csak Skype -olásra valók.

Gépem öreg mint a gémeskút, de az alaplapi h.kártyája HW-en tud kódolni AC3-at, igaz megszólaltatni csak sorrund 3D-t tud 2 kimeneti csatornán.
De ha lenne HDMI v.kártya, akkor azon keresztül 5.1-et tudna.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#87) BonFire válasza Scsiff (#85) üzenetére


BonFire
veterán

Én még most is azt mondom, ott valami a beállításokban van elbarmolva. Alapértelmezetten a HD hangkártyának és az Audacity-nek működnie kellene. Milliók használják ezt a konfigot, a HD hangchip elég általános.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#88) darvinya


darvinya
titán

Tudom hülye kérdés, de hátha ez egy megoldás lenne.

VBR mp3-at mennyire tudja alap nyers hanghullámá kitömöríteni?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#89) Scsiff


Scsiff
újonc

Addig keresgéltem, amíg megtaláltam a megoldást. Mellékelem a képet, ez volt a gond (ez a lap is segített - pcforum.hu/tudastar/87700/Audacity+felveteli+eszkoz+meghatarozasa+Win+7-en).
Köszönöm a közös gondolkodást!

L:/dl/upc/2015-03/14/542532_tnxkfzgz65jov34u_h.jpg]

[ Szerkesztve ]

(#90) BonFire válasza Scsiff (#89) üzenetére


BonFire
veterán

Scsiff
Hú, de cseles! Ez a fícsör Win 7-ben jelent meg először, és ezek szerint csak arra jó, hogy szívassa a felhasználót, ugyanis nem láttam még semmi hasznát, hogy a programok hangerejét külön-külön állítgassuk. Viszont ha valamelyik ki van némítva, akkor szerezhet kellemetlen perceket.

darvinya
Ebben az esetben nem kitömörítésről van szó, csak konvertálásról. Nagyobb lesz a fájlméret, de a minőség nem lesz jobb. A VBR bitrátát amúgy sem szereti sok készülék, hiába jobb esetenként a minőség, ajánlatos kerülni.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#91) darvinya válasza BonFire (#90) üzenetére


darvinya
titán

Sajnos abban van és ezt akarom állandóra.
De sok különböző VBR file van, ezért egyszerre fixre konvertálás sajnos rosszabb lesz.

Megpróbálom egyesével.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#92) Tibsa84


Tibsa84
újonc

Sziasztok!

Hangnyújtásban szeretnék segítséget kérni. HD filmeket szoktam szinkronizálni és a magyar hangot ami általában PAL formátumban van átalakítom NTSC-be sima egyszerű programokkal. Eddig nincs is gond csak azt írták nekem, hogy rosszul van nyújtva a hang amit nem nagyon értek mivel én nem észlelek hibát, nem csúszik a hang( Az audió sávot amúgy se én nyújtom hanem a progi végzi standard beállításokkal). A delay-t Audacity-vel szoktam beállítani, gondoltam megpróbálom ezzel a progival PAL-ból NTSC-be alakítani csak nem tudom milyen effekteket kéne használnom, hogy ne legyen rosszul nyújtva és a minőséget is megtartsam az eredetihez képest.

A válaszotokat előre is köszönöm! :)

(#93) BonFire válasza Tibsa84 (#92) üzenetére


BonFire
veterán

A PAL és NTSC képszabványok, vajmi kevés közük van a hanghoz. Más a képarány, és a képkocka sebesség, de 10 perc az 10 perc, akár 25, akár 30 képkockával fényképezel. ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#94) Tibsa84 válasza BonFire (#93) üzenetére


Tibsa84
újonc

Tudom, hogy képszabványok, de a hangot ugye a képhez kell igazítani, mert úgy élvezhető egy film.
A 10 perc az nem 10 perc, mert nem egyezik a képkockák sebessége. 2 óránál már 5 perc különbség van pl. ha 25 fps ből 23.976 alakítod a képet. A hangnak nincs fps-e azt tudom, de mégis csak valahogy hozzá kell igazitani az átalakított képhez. Ez lett volna a kérdésem, hogy Audacity-vel miként lehet ezt megcsinálni ha lehet egyáltalán. Na mind1.

(#95) darvinya válasza Tibsa84 (#94) üzenetére


darvinya
titán

Dehogynem van, hangnak van sebessége.
Lassítás után nyújtással lehet utána igazítani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#96) Tibsa84 válasza darvinya (#95) üzenetére


Tibsa84
újonc

Aha, szóval lecsökkentem a sebességet %-ban és utána nyújtok, ami a tempó és a hangmagasság ugyanakkora %-ú csökkentése lenne?

Nekem ezt írja: Sebesség változtatása, kihatással a Tempóra és a Hangmagasságra.

Gondolom akkor ezeket is hozzá kell igazítani. :F

[ Szerkesztve ]

(#97) G.F. válasza Tibsa84 (#96) üzenetére


G.F.
aktív tag

Nem Audacity, de a besweet nevű ingyenes progi, többek köt, ezt is tudja...

-gf-

(#98) BonFire válasza Tibsa84 (#94) üzenetére


BonFire
veterán

Én azt nem értem, miért kell lelassítani vagy felgyorsítani a filmet? Általában mindet 23,976-ban forgatják. Akkor? A tíz perc az akkor is tíz perc, ha 10 FPS-sel veszed fel, mondjuk egy ratyi webkamerával. Ha abból 30 FPS-t akarsz, akkor fel kell gyorsítani a háromszorosára, de kérdem én: mi értelme ennek?

Ha úgy lenne, ahogy te mondod, hogy a kevesebb képkockaszám rövidebb felvételt eredményezne, akkor egy memóriakártyára NTSC 30 FPS-ben forgathatnál 129 percet, PAL-ban meg 25-tel 150-et! 16 és fél százalékkal többet. 2ó 9p helyett 2ó 30 percet. No, ez nincs így. Ha csökkented a képkockasebességet, növelheted mondjuk az expozíciós időt.

A torta akkor is 360°, ha 25 és ha 30 darabra vágod. A tíz perc is tíz perc.

Egyébként #42 a megoldás

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#99) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. Felveveő progival rögzitettem egy tárgyalás a számítógépemen, de a gépem elég hangos (sok a venti). Melyik hangszerkesztő progival lehetne minta zajt kiszűrni a hang anyagból. Az aviból ki tudom venni a hangot, az már megvan.

Ellőre is kösz a segítséget. :R

(#100) darvinya válasza ritkaság (#99) üzenetére


darvinya
titán

Vegyél fel csendben egy rövid gépzajt, a beépítet szűrővel ennek mintájával tudsz szűrőrést létrehozni.
Nem lesz tökéletest, de jobb lesz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.