Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-03 20:09:39

LOGOUT.hu

Audacity - hangszerkesztés

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) BonFire válasza C. s. (#650) üzenetére


BonFire
veterán

A legjobb, ha a böngésző hangereje 100%-ra van beállítva (a videólejátszók hangereje is 100%), viszont a felvételi beállítás Audacity-ben legyen -6 db (50%), így még bőven marad „headroom”, hogy ne torzítson be a felvétel. Utólag könnyebb normalizálni -0.1 db-re, mintha eleve torzan vennéd fel. És állítsd a bitrátát 24 bitre. A videók hangja 48 kHz, tehát a felvételi beállításaid 50% hangerőn 48 kHz, 24 bit, sztereó legyen.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#652) C. s. válasza BonFire (#651) üzenetére


C. s.
addikt

Nagyon köszönöm, majd oda fogok figyelni rá. :)

(#653) BEndre34


BEndre34
tag

Sziasztok!
Próbáltam a kérdés előtt a fórumban rákeresni, de nem nagyon találtam rá megoldást (vagy rossz szótöredékre kerestem).
Szóval a problémám az lenne, hogy adott egy zene, amiben mindössze 2-3 alkalommal van beszéd (1-2 mp), viszont azok nélkül lenne szükségem a zenére. Próbáltam a hanghullám (remélem jól írom) alapján nagyjából úgy kivágni, hogy összeillesztésnél az ütem ne ugorjon, de több-kevesebb sikerrel sikerült csak. Van olyan megoldás, ami amivel a közel jó/elfogadható vágásokat egymáshoz tudom illeszteni?
Előre is köszönöm a segítséget!! :R

(#654) Inhouse válasza BEndre34 (#653) üzenetére


Inhouse
őstag

Az Audacity tud szűrni énekhangot (beszédet is), de csak úgy, hogy annak monónak kell lennie, azt invertálja és kiejti a hangból, kicsit még szűri és egész tűrhető eredmény lesz. Tökéletesen persze nem lehet, marad is valami belőle és kivesz abból is kicsit, amiből meg nem szeretnél.
Ütemre vágni még nem próbáltam vele, keress rá a Youtube-on, hátha van segítség. De pl. a MixMeister program (nem ingyenes) tud ilyet, felismeri a BPM-et (többnyire jól), majd szépen bejelöli a beütéseket (többnyire jól, de korrigálható). Ezek mentén akadásmentesen vágható, szerkeszhető, feltéve, hogy nem eltérő a két terület hangzása (van szinti/ének vagy nincs). Tudsz loopolni, tudsz törölni, másolni/beilleszteni, effektelni, gyorsítani/lassítani, szűrni...

Üdv Inhouse

(#655) BEndre34 válasza Inhouse (#654) üzenetére


BEndre34
tag

Köszönöm, meg is néztem a programot és a tutorial videók egy részét (sajnos a legtöbb nagyon régi, de ez nem von le a program tudásából). Közben szerencsére egy másik csoportban (videós) az egyik tag megoldotta nekem az Adobe egy fizetős programjával így most azzal is szemezek. ;)

Az Audacity ezen tudására viszont ettől függetlenül kíváncsi lennék (ha valaki tud ebben segíteni és leírni a folyamatot), mert otthoni használatra az ingyenesség azért nem elhanyagolható szempont (talán a minősége is elég).

(#656) Inhouse válasza BEndre34 (#655) üzenetére


Inhouse
őstag

Itt pont erről van szó.

Üdv Inhouse

(#657) BonFire válasza BEndre34 (#655) üzenetére


BonFire
veterán

Melyik programról van szó? Audition? Nem fogsz tudni sokkal jobb eredményt elérni szűrés terén, mint Audacity-ben. Cserében viszont bizonyos dolgok sokkal körülményesebbek benne, mint Audacity-ben. Sok éven át dolgoztam vele, aztán sok éven át Audacity-vel is. Kisebb munkákra most is az Audacity-t veszem elő. Például ha egy basszust akarok leszedni, az Audacity nekem sokkal jobb, hallhatóbb, érthetőbb eredményt ad. Cserébe csúnyán kvantál, de lehallgatás szempontjából ez mellékes.

Darabokra vághatod és tetszés szerint összeillesztheted a számot Audacity-ben is, csak a darabokat külön sávokban tudod jól pakolászni. És a crossfade-et is kézzel kell beállítani, természetesen metronómra, amelyet szintén egy külön sávba kell generálni. Click track a neve.

A zenét pedig a dobnál vágod, de vigyázat! Ne ott csapd le, ahol a tranziens a csúcsponton van, hanem ahol elkezd felfutni. Ezt a részt a másik alá teszed, majd úgy visszatolod, hogy a csúcspont essen a metronóm ütés alá. Aztán szépen teszel az elejére egy fade int, a fenti darab végére pedig egy fade outot. Ennyi az egész.

Tovább tartott ezt leírni, mint megcsinálni. A titok a gyorsbillentyűk használatában rejlik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#658) BEndre34 válasza BonFire (#657) üzenetére


BEndre34
tag

Szia! Igen, az Audition programmal csinálta meg. Mivel nem megrendelésre vagy pénzért csinálom, hanem mindössze a családnak, barátoknak készítem a közös élményekről (túrázás, sport) a drónos videókat, illetve a videó és hangszerkesztő programok (nagyon) amatőr szintű hozzá(nem) értése miatt inkább vágás nélkül használható zenéket fogok keresni. Ettől függetlenül (pont a nem nyilvánosságnak szánt tényező miatt) az ingyenes zene szerkesztő megismerése lenne a cél, hiszen bármikor jól jöhet, úgyhogy már meg is néztem Inhouse által ajánlott részt.
A vágás ("...ahol elkezd felfutni") kapcsán (is) köszönöm az információt!! Tegnap este kipróbáltam és tényleg jobb érzetet kelt, mint ahogy én csináltam (igen, a csúcsnál vágtam). :R

Egyébként egész jó "móka" a videó és zene párosítása (szerkesztése, vágása...) és ha nem lenne olyan drága minden tanfolyam (értem, mihez képest, de nem megélni akarok belőle, így nekem drága) vagy a konyha angolnál jobban menne a nyelv (mondjuk ezt igyekszem pont emiatt is fejleszteni) több időt is beleölnék. De majd kiforrja magát a dolog. Persze, van amikor tényleg evés közben jön meg az étvágy, úgyhogy ki tudja.... ;)

(#659) euktud


euktud
csendes tag

Sziasztok!

Amatör zeneszerkesző vagyok de ezt a progit használom.
A kérdésem az lenne hogy ez a progi képes e arra hogy...:

- Van egy hangfelvételem amin igazából egy beszélgetést szeretnék érhetőbbé tenni. Sajnos Tv vagy film mellett lett felvéve és van ami érthető de egyértelművé szeretném tenni a szöveget. Próbáltam erősitgetni meg hasonlókat de én kókler vagyok ezen a téren és a téma személyes és nagyon fontos lenne számomra!

Légyszi ha tudtok segitsetek!

(#660) E2E4


E2E4
aktív tag

Sziasztok!

Adottak az Audacity és a Cool Edit Pro 2.1 alkalamzások.

Cool Edit Pro 2.1-nál Options / Device Order / Multireck Device Preference Order-nél: 1st C624B (2 - Intel(R) megjelenítő) szerepel csak, ez egy Asus C624BQ monitor, ami DP kábellel van összekötve a dokkolóval és a Lenovo X240 típusú laptoppal.

Egyik alkalmazás sem tud kiadni hangot a monitoron. Mindkét alkalmazásnál látható a kivezérlés jelzőn a hang, de a monitor kimeneten nincs hang. Eddig adtak ki hangot, most valamiért nem. Csak a laptop hangszóróján / headset kimenetén van hang. (Hangszóró/fejhallgató – Realtek High Definition Audo.)

A jetAudio, QuickTime Player, és a foobar2000 hibátlanul működik, ad ki hangot a monitoron.

Már minden elérhető Windows beállítást kipróbáltam eddig eredménytelenül.
Szerintetek mi lehet a hiba és a megoldás?

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#661) BonFire válasza E2E4 (#660) üzenetére


BonFire
veterán

Attól függ, milyen hangeszközre váltottál, mert csak úgy egyik napról a másikra nem hallgat el. (milyen) hangkártya (milyen) driver van használva?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#662) E2E4 válasza BonFire (#661) üzenetére


E2E4
aktív tag

Épp ez az, hogy semmire sem váltottam. Egy i5 4300U CPU-ban lévő
Intel HD Graphics 4400 APU van, Intel HD Audio Technology-val. Ez volt és van is. Nincs külön hangkártya, CPU-ba integrált Realtek megoldás van. Audio driver: Realtek Semiconductor Corp. verzió: 6.0.8907.1, 2020. 03. 03.-i kiadás.

Pár hónapja vettem monitort, azóta a Display Porton át megy a hang a monitor beépített hangszóróin, illetve legtöbbször a monitoron lévő fejhallgató csatlakozóján át a fejhallgatóra.

Na most arra nem emlékszem, hogy azóta használtam -e az Audacity-t és a Cool Edit Pro 2.1-et, szóval lehet, hogy ezzel a felállással soha nem is volt hangja ennek a két proginak. De az fura, hogy más még hibátlanul megy…

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#663) BonFire válasza E2E4 (#662) üzenetére


BonFire
veterán

Nincs összefüggés a kettő között, mert az Audacity és az Audition is DAW-ok, tehát ezek külön állatafajként kezelik a külső hang-interfészeket.

Nem kizárt, hogy egy frissítés hazavágta őket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#664) Inhouse válasza E2E4 (#662) üzenetére


Inhouse
őstag

Az Aduacity-n a felső csíkban lehet állítani, hogy min szóljon, nézd meg min van és próbálgasd!

Üdv Inhouse

(#665) E2E4 válasza E2E4 (#662) üzenetére


E2E4
aktív tag

Kiderítettem az okot: amikor hangot játszik le egy program, a digitális jel az elmegy egy DAC-hoz (ez a hangkártya, funkcióra) és annak az előerősítő fokán kimegy az analóg kimeneten. Azonban, amikor Display Porton keresztül megy a hang jel, akkor a DAC az analóg kimenethez közel, azaz a megjelenítőben van, ezt viszont nem PCI utasításokkal lehet elérni, ami alapvetően nem baj (mint ahogy a progik többsége ezt kezeli) viszont ez késleltetés okoz. Feltételezhetően emiatt nem támogatja minden formában néhány program és ilyen program az Audacity illetve a Cool Edit Pro 2.1.

Tehát a Diplay Port, mint szabvány, alapvetően alkalmatlan a késlekedés nélküli hangátvitelre, emiatt néhány audio program (pl. Audacity illetve a Cool Edit Pro 2.1) inkább tiltja a DP-n történő audio jelkimenetet. :(

A hiba kezelésére olyan válaszok vannak a neten, hogy a monitor ki / be kapcsolása után kell az eszközkezelőben letiltani az Intel Display Audio-t, majd engedélyezni, s ezután indítani a problémás audio programot. Kipróbáltam, természetesen nem működött.

Úgy tűnik, hogy kénytelen vagyok a Display Port rendszer tökéletlensége miatt a DP kábelen kívül analóg audio jelet küldeni a monitorba, mert úgy minden audio program működni fog.
Feltételezem, hogy a HDMI-ban is ugyanígy hibásan és késleltetve megy az audio jel!

Tehát Display Port és DHMI-n keresztül, - a technológia hibája miatt! - lehetetlen az Audacity és Cool Edit Pro 2.1 programok használata!
Van olyan felhasználó, aki így használja ezeket a programokat?
Ha igen, hogyan oldotta meg a hibát?

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#666) E2E4 válasza E2E4 (#665) üzenetére


E2E4
aktív tag

Megcsináltam a hangátvitelt analóg összeköttetésen keresztül.

Két hiba van:
1. Észrevehetően torzul a monitor hang kimeneten a hangjel a laptop dokkoló audio kimenetéhez képest. Diplay Porton keresztül nem volt ilyen torzítás!
2. A monitor minden bekapcsoláskor Display Porton keresztül várja az audio jelet. Minden egyes bekapcsolás után, 14 menü vezérlő gomb megnyomásával be kell állítani a hangbenetet, hogy az "Line in" legyen, azonban minden kikapcsolás után ezt elfelejti és újra a Display Porton keresztül várja a hangbemenetet. :((

Tehát mégiscsak Display Porton keresztül kellene elhárítani a hibát.
De hogyan?...

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#667) E2E4 válasza E2E4 (#666) üzenetére


E2E4
aktív tag

Megvan a hiba oka! :DD Annyira egyszerű volt, hogy majd' elsírtam magam.

A tisztesség kedvéért leírom ide a megoldást, azok számára, akik esdetleg követték ezt a kis kamikáze akciót. ;]

Cool Edit Pro 2.1-nél az Options / Device Properties-nél a C624B-nél (ez a monitor) be kellett pipálni azt is, hogy "Use this device in Edit View".
Az Audacity-nél meg a hangszóró jelnél volt egy lenyíló menü és ott kellett kijelölni a "C624B"-t, ami a monitor.
Szóval ez nem Display Port, nem monitor és nem is Windows audio driver hiba volt.

Hogy őszinte legyek, ilyen láma dologgal régen mentem már be ennyire a málnásba.

Bocsánat a nagyon OFF topik hozzászólásaimért. :R

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#668) Inhouse válasza E2E4 (#667) üzenetére


Inhouse
őstag

Jé, ugyanezt javasoltam tegnap este... :)

Üdv Inhouse

(#669) E2E4 válasza Inhouse (#668) üzenetére


E2E4
aktív tag

Igen, de a "felső csíkon" számomra nem volt értelmezhető. :)

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#670) BonFire válasza E2E4 (#667) üzenetére


BonFire
veterán

Ezt írtam korábban:

„Attól függ, milyen hangeszközre váltottál, mert csak úgy egyik napról a másikra nem hallgat el. (milyen) hangkártya (milyen) driver van használva?”

Én úgy gondoltam, hogy a programokban be van állítva rendesen a hangeszköz (a te esetedben a monitorod, és annak drivere).

Inhouse is erre célzott. Mivel ezek a programok DAW-ok, többféle eszközön is képesek megszólalni, ezeknek az eszközöknek a driverját (ASIO, WDM, WASAPI, MME) képesek használni, már feltételezve, hogy tudod, mit akarsz csinálni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#671) agathosz


agathosz
friss újonc

Kedves Bonfire!
Szeretnék összerakni egy zenét és alá egy szöveget berakni. Ebben szeretnék segítséget kérni tőled, mert már elég régóta próbálkozom, de nem megy. Segítségedet előre is köszönöm. :F

(#672) BonFire válasza agathosz (#671) üzenetére


BonFire
veterán

És mi a kérdés?

Melyik része nem megy? Mibe akarsz mit rakni? Mit jelent az, hogy a zene "alá" akarsz szöveget berakni? Hova be? Énekelni, vagy hogy? :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#673) agathosz


agathosz
friss újonc

Köszi, hogy jelentkezel: szóval azt szeretném, hogy felrakok egy zenét rá, aztán felraktam egy szöveget rá, és azt szeretném, hogy a kettő együtt szólaljon meg (zene alatt szöveg), és nem tudom a kettőt egybe rakni, illetve egy közös mp3 fájlt készíteni belőle. :N

(#674) BonFire válasza agathosz (#673) üzenetére


BonFire
veterán

Fárasztó, hogy nekem kell kitalálni, mit szeretnél! Mi az, hogy "RÁ"? Mire akarsz zenét rakni? MP3-"RA" hogy akarsz szöveget rakni? Hangfájlon hogy jelenjen meg egy szöveg? Most akkor mégis videót akarsz csinálni? Vagy az MP3 metaadataiba szeretnél szöveget rakni? :W

Légy szíves, szedd össze magad, és találd ki, hogy mégis mit szeretnél, és ÉRTHETŐEN írd le ide, mert a továbbiakban nem fogok válaszolni, ha nem teszed érthető formában!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#675) Petyás válasza agathosz (#673) üzenetére


Petyás
tag

Ha jól értem, akkor azt szeretnéd, hogy legyen két sáv, az egyiken a zene, a másikon a duma.
Nem igazán értem, hogy ebben mi nem megy.
Gondolom meg van a zene és meg van a duma is.
Annyit kell tegyél, hogy a zene hangerejét lejjebb veszed, hogy érthető legyen a szöveg.

(#676) BonFire válasza Petyás (#675) üzenetére


BonFire
veterán

Az úgy sose lesz érthető, mert mínusz 18 dB különbségnek lennie kell, ahhoz meg már sidechain kompresszorozni kell a zenét kivétel nélkül minden esetben. A kompresszor meg nem egy egyszerűen megtanulható dolog.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#677) Petyás válasza BonFire (#676) üzenetére


Petyás
tag

Nekem volt olyan projektem, ahol simán ment kompresszor nélkül.
A cél az volt, hogy "aláfestő" zene legyen, hogy ne legyen olyan "száraz" a beszéd.

(#678) verita


verita
csendes tag

Van több olyan hangfájlom, ahol elhangzik az angol szó, utána jön annak magyar megfelelője, de a két szó elhangzása között túl rövid az idő számomra. Szóval ezt szeretném megnövelni a kétszeresére. Hol van a programban erre lehetőség ?

(#679) Petyás válasza verita (#678) üzenetére


Petyás
tag

Szia!
Gondolom automata módszer kellene.
Nincs most kéznél gép, amin van Audacity, de az alábbi effekt lehet, hogy megoldja:
https://manual.audacityteam.org/man/truncate_silence.html
Az action résznél a "Compress Excess Silence"-t válaszd.
Ha tudsz 100%-nál nagyobbat megadni, akkor nyújtani fogja a csendeket.
(Manuális megoldás esetén tudsz csendeket betenni a szavak közé: generálsz olyan hosszút, amilyet szeretnél, majd ctrl+c ctrl+v-vel bepakolgatod)

(#680) Hangszerk


Hangszerk
újonc

5.1-es audiokat szerkesztek Audacity-vel,ezért fontos lenne,hogy a 6db wavot gyorsan és egyszerre meg lehessen nyitni,nem egymás után úgy,hogy csatornánként 3 percig tart a megnyitása. A Project fájl (aup3) már csak egy fájl,nincs data mappa,de a réginél háromszor nagyobb a mérete, (ezért a project mentése is borzalmasan lassu) most tesztelem Ubuntu oprendszeren az Audacity 3.0 RC4-et,és ugyanaz a bajom vele mint a 2.3.3-as verzió óta minden verzióval (A Legjobb szerintem a 2.2.2-es verzió) a wavokat csak egymás után tudja megnyitni,és sokkal lassabban mint a 2.2.2-es.Kivették a beállitásokból (importálás/exportálás) read uncompresed files from original location (faster) opciót, ezért csiga lassu a megnyitás,mert minden fájlt lemásol a temp könyvtárba. Lehet tudni miért váltottak erre a rossz irányba a fejlesztők?

(#681) BonFire válasza Hangszerk (#680) üzenetére


BonFire
veterán

Valószínűleg nem az 5.1-es hang szerkesztésére fókuszáltak a fejlesztés során, hanem az "átlagos", amatőr felhasználásra. Sok ingyenes, Open Source szoftverrel jártam már így. Időről időre kipróbálok valami újat, hogy összehasonlítsam egy drága kereskedelmi célszoftverrel. Általában első nap találok bennük valami olyan ordító hiányosságot, amit nem, vagy csak nagyon körülményesen lehet megoldani. Ez nem azt jelenti, hogy az Audacity nem jó, de mivel szabadon fejleszthető, az nem nyúl csak bele, aki nem akar, és a közösségi fejlesztés csak arra koncentrál, amit a fórumon tömegesen visszajeleznek.

Volt idő, hogy ipari mennyiségű wavot vágtam, illesztgettem, normalizáltam, és mindezt Audacity-vel. Évekkel korábban az Audition-nel. De azért fordultam az Audacity felé, mert gyors volt, és hatékony, ha egyszer már kitanulta az ember a logikáját.

Persze DAW-ban is lehet wavot szerkeszteni, és ott legalább az az előny megvan, hogy valós időben hallod az effekteket, minden prímán szabható, tologatható, cserében teljesen más munkamódszert kíván, mint egy wavszerkesztő.

Az Audacity-t én nem sorolom a DAW-ok közé, de az Audition-t sem, annak ellenére, hogy annak állítják be. Pedig jó néhány demófelvételt készre csináltam vele, ennek ellenére mégsem.

Ha az 5.1 neked sarkalatos kérdés, érdemesebb lenne egy eleve ahhoz fejlesztett szoftverrel dolgoznod. Az Audacity fapados, és nem is látom a fejlesztők szándékát arra, hogy ezen változtatni akarnának valaha is. Pont ugyanolyan, mint tíz éve.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#682) Hangszerk


Hangszerk
újonc

Nekem nagyon megfelel az Audacity 2.2.2-es változata,nagyon sok 5.1-es projectet tudtam vele kiválóan elkésziteni,maradok is ennél,csak bosszant,hogy tudatosan teszik egyre kevésbé felhasználóbaráttá a programot,mert nem hiszem,hogy az általam észlelteket nem tapasztalták volna meg a fejlesztők,mert amig az újabb verziókkal 6x3 percig tart a hat csatorna megnyitása az új projectek kezdetekor,addig a régebbi 2.2.2-el 3 perc alatt megnyitom a 6db mono wavot.Tehát a koncepciót nem értem,azt hogy kinek jó ez?

(#683) BonFire válasza Hangszerk (#682) üzenetére


BonFire
veterán

Persze, de azt kell látni, hogy egyszer úgyis eljutsz egy olyan feladatra, amikor már nem lesz alkalmas egy szabadon fejesztett szoftver arra, amire te akarod használni. Profi és hatékony munkához sajnos profi szoftverek kellenek.

Ahogy te is mondod: meg lehet vele csinálni, csak nagyon lassú.

A sebesség bizonyos szint fölött már számottevő tényező lehet, amiért az ember másik programra vált.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#684) Hangszerk válasza BonFire (#683) üzenetére


Hangszerk
újonc

A Nagyon lassú az újabb Audacity-re vonatkozik 2.3.3-tól felfelé,a 2.2.2-es nagyon gyors.Használtam már Soundforge-t,Vegast és nem voltak jobbak az Audacity-nél.Egyébként az Audacity fórumon azt irták,hogy azért változtattak mert sok "amatör" letörölte a forrásfájlt,miután elkezdte a hangszerkesztést,és igy tönkretették a projecet,ezért alapból beemelik a projectfájlba a forrást (ezért sokkal lassabb),arra hivatkozva,hogy az SSD-k korszakát éljük,amik eleve gyorsak,igy a beolvasási idő szerintük csak kis mértékben növekszik.Ami nem igaz mert az ellenkezőjét tapasztalom,föleg úgy,hogy a nagyméretü wavokat én inkább winyón tárolom,nem SSD-n.Javasoltam nekik,hogy tegyék ki-bekapcsolhatóvá a beállitásokban a read uncompresed files from original location opciót,de ettöl elzárkóztak,úgyhogy maradok az Audacity 2.2.2-es verziónál,ami gyors és nagyon stabilan hibamentesen működik.

(#685) BonFire válasza Hangszerk (#684) üzenetére


BonFire
veterán

Eleve úgy indít az Audacity, hogy másolaton akar dolgozni, holott bárki, aki bármit szerkeszt bármilyen programmal, képben kell legyen azzal, hogy az eredeti fájl felülírása nem vonható vissza.

Ebből persze előfordulhatnak elveszett, megismételhetetlen felvételek, de ez a számtech-tanulás velejárója. Nem lehet valamit bolondbiztosra csinálni, mert a bolndok rendkívül találékonyak.

Inkább arra kéne ráfeküdniük, hogy valós-idejű effektezést lehessen vele csinálni, ha már vannak olyan merészek, hogy Multitrack DAW-nak titulálják, azaz a Digital Audio Workstation-ök közé sorolják, ahol az ilyesmi alapvető elvárás.

Pontosan azért nem tartom az Audition-t se DAW-nak, mert a midizés egy kínlódás vele, pedig hát a mai zeneszerzésnek nélkülözhetetlen, megkerülhetetlen része, ha valamit Piano Rollban szerkeszteni akarunk, de Audition-ben csak véres verejték árán lehet ezt megtenni, vagy inkább sehogy se.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#686) milu


milu
aktív tag

Audacity programban keresem a megoldást.

vannak olyan hangfájljaim, amikből részleteket akarok kiemelni, kivágni, kimenteni. Az a gondolatom, hogy megkeresem az in pontot és az out pontot. Eközött lévő hanganyagot TRIM paranccsal kivágnám. Ha számokkal (óó:pp:mm formátumban vannak meg a belépő és kilépő pontok) dolgoznék, hogy kell azokat a programban beállítani és a kivágást elvégezni?

(#687) BonFire válasza milu (#686) üzenetére


BonFire
veterán

Ez kézi munka lesz. De alkalmazhatsz marker sávot is, és oda emlékeztetőül megjelölheted a vágandó részeket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#688) milu válasza BonFire (#687) üzenetére


milu
aktív tag

Erre a menü részre gondoltam a kérdésemkor.
Az lenne a jó megoldás, hogy a start és az end pontokat számokkal meg tudnám adni és egyszerűen a Trim paranccsal ki tudnám vágni. Lehet, hogy így működik, csak nekem eddig nem sikerült.

(#689) BonFire válasza milu (#688) üzenetére


BonFire
veterán

Megmondom őszintén, sosem szoktam a számokat lesni, hiszen a hullámforma sokkal beszédesebb számomra. Markerekkel meg kell jelölni a fotos pontokat, aztán jöhet a vágás.

És a vágás velejáró „szépsége”, hogy egy egyórás anyagot megvágni legalább két órába kerül. Ez egy ilyen szakma.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#690) Hangszerk


Hangszerk
újonc

Ne haragudjatok de ez egy tök egyszerü alapművelet,én sokszor használom,kijelölöm a kezdeti pontot,majd lenyomva tartva a shift gombot kijelölöm a végpontot,ezután fájl-export-kijelölt hang exportálása,megadom a formátumot és mentés.

(#691) milu válasza Hangszerk (#690) üzenetére


milu
aktív tag

Hangszerk, köszi a válaszodat, így menni fog!

(#692) G@ben


G@ben
addikt

Szeretnék egy albumot feldarabolni a programmal, megy is, csak az exportálásnál nem tudom, mit kéne választanom, hogy az eredeti minőség maradjon meg. Az eredeti flac 5473kbps, ezt maximum 2822-es wav-ba hajlandó elmenteni, ha azt még flac-ba konvertálom, máris 1631kbps lesz, de közvetlen flac-ba mentve is ennyi lesz. Flac-ban szeretném az eredeti bitrátát elmenteni, hogyan tudom ezt megtenni?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#693) BonFire válasza G@ben (#692) üzenetére


BonFire
veterán

2822 semmilyen szabványnak nem felel meg.
A CD audió paraméterei a következők: 44100 Hz, 16 bit, sztereó, wav. Ez legyen a mentés.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#694) G@ben válasza BonFire (#693) üzenetére


G@ben
addikt

És az 5473, ami az eredeti fájl? Most lementettem így, de a fájlméret jelentősen kisebb, mint aminek a hossz alapján lennie kéne. Hosszban negyede az eredetinek, méretben meg a wav 1/15-e, a tovább alakított flac meg 1/23-a, miközben flac-ból indult az egész. A bitráták a végén: wav 1411, flac 925.
Megjegyzem, hogy kb semennyire nem értek hozzá, egyszerűen csak a legjobb minőségben szeretném szétvágni a fájlt darabokra.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#695) Petyás válasza G@ben (#694) üzenetére


Petyás
tag

Ha flac-ből wav lesz, akkor annak vesztességmentesnek kell lennie, hiszen erről szól a flac.
Én nem használok flac-et, de nézd meg a mintavételi frekvenciát és a bitmélységet. Ha ezeknél magasabbakat használsz a wav-ban, akkor biztos nem veszik el semmi. (kivéve a kvantálási hibát)
VAGY: nincs valami program flac vágásra?

(#696) G@ben válasza Petyás (#695) üzenetére


G@ben
addikt

Megnéztem, 192000Hz, 24 bit. Exportálásnál a 24 bitet be tudom állítani, a Hz-et nem, azt 44100-ra teszi. Lehet, hogy ez a tényleges maximum?

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#697) BonFire válasza G@ben (#696) üzenetére


BonFire
veterán

Mondjuk úgy, a 44 kHz, 16 bit, sztereó a CD-szabvány. 192 kHz-ben is lehet rögzíteni (stúdiócuccokkal), de gyakorlaban legtöbbször a digitálisan rögzített anyag is 44 kHz-en készül, csak 24 biten, hogy keverésnél nagyobb legyen a headroom, több infóból több apró részlet marad meg a 16 bites konvertálás után. 24 bit sem indokolt lejátszásnál.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#698) G@ben válasza BonFire (#697) üzenetére


G@ben
addikt

Értem, azt hiszem. :D Akkor nem aggódom a kisebb fájlméret miatt. Köszönöm mindenkinek! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#699) Hangszerk válasza G@ben (#698) üzenetére


Hangszerk
újonc

Amit eredetileg akartál az a következő képpen valósitható meg:
miután feldaraboltad az eredeti flac-ot az Audacityben,mentés elött a Project rate-t (bal alső sarok) állitsd át 192000hz-re,majd fájl/export/hang exportálása, itt kiválasztod a flac-ot,a szintet 0-ra (leggyorsabb) állitod,a bitmélységet pedig 24 bit-re,a névnél megadod a flac kiterjesztést és végül elmented,ennyi.

(#700) G@ben válasza Hangszerk (#699) üzenetére


G@ben
addikt

Köszönöm, megcsináltam így is! Azt megkérdezhetem, hogy miért a leggyorsabbra, nem pedig a legjobbra kellett állítani?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.