Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-03 20:09:39

LOGOUT.hu

Audacity - hangszerkesztés

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) darvinya válasza BonFire (#200) üzenetére


darvinya
titán

Én a web anyagra gondoltam, TTS-t soha nem használtam. :)
Web anyag, meg emberek mondják.
Igaz nekem van rengeteg hanganyag 2 iskolából is+alapfokú vizsga felkészítő.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#202) Predator2 válasza BonFire (#198) üzenetére


Predator2
addikt

Bocsánat, hogy csak most írok.

Köszönöm a leírást, de ez meghaladja a tudásom, a leírást sem értem :D.
Maradok a videós verziónál.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#203) BonFire válasza Predator2 (#202) üzenetére


BonFire
veterán

Meg ne ijedj már egy képernyőképtől, ami tartalmaz egy görbét és néhány furcsa számot! ;] Melyik része nem érthető? A képernyőképet azért tettem be, hogy elsőre próbáld meg ezekkel a beállításokkal, mert viszonylag tűrhető eredményt ad. Azt is leírtam, hogy néhányszor valószínűleg neki kell futni, vagy visszavonni, míg eltalálod a „megfelelő” beállításokat. Ilyen ez a „popszakma”. Próbálkozni kell, kész receptek nincsenek, mert két egyforma hang sincs.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#204) Predator2 válasza BonFire (#203) üzenetére


Predator2
addikt

Nekem pont angol tanuláshoz kellene, amiből egyértelműen következik hogy nem beszélek angolul (ismeretlen kifejezések/szavak). Arról már nem is beszélve, hogy nem értek a programhoz, nem tudom mit hol keressek, így viszont már nem is olyan egyszerű a történet.

Béke :R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#205) BonFire válasza Predator2 (#204) üzenetére


BonFire
veterán

Van szótár, egyébként pedig ahogy elkezded állítani a számokat, fölül a görbe aszerint változik valós időben, így tehát látod, melyik érték mit képvisel a grafikonon. :K

De mivel a kifejezések környezetfüggőek, nem biztos, hogy megtalálod egy szótárban, mi mit is jelent. Megpróbálom lefordítani, vagy inkább körülírni, melyik mit is csinál, de ha eleve idegen szitu a hangszerkesztés, akkor magyarul sem leszel sokkal okosabb tőle. Ha nem tudod, hogy mit csinál a küszöbérték, akkor tökmindegy, hogy Thresholdnak vagy Küszöbnek hívják, ugye… Nem beszélve az olyan kifejezésekről, mint a fade in, fade out, amit magyarra nem is lehet lefordítani, mert nincs rá adekvát kifejezés. Magyarul lefédelünk, meg felfédelünk. :)

Ui.: egyet elbaltáztam. Tehát: Inner fade up length – Belső felhangosítás hossza.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#206) darvinya válasza BonFire (#205) üzenetére


darvinya
titán

Kacsa lőszer. :D

Szeretnek vadászni.

Amúgy fade in / out, bekeverés és lekeverés.
(a hüle magyar nyelv be és le :DDD )

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#207) BonFire válasza darvinya (#206) üzenetére


BonFire
veterán

:C

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#208) Predator2


Predator2
addikt

Kipróbálom majd, ismét köszönöm a segítséget. :R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#209) BonFire válasza darvinya (#206) üzenetére


BonFire
veterán

„Amúgy fade in / out, bekeverés és lekeverés.”

Attól függ, mire vonatkozik. Ha például képpel dolgozol, nem hanggal, akkor áttűnésnek hívják, vagy inkább mégsem, mert az a „transient” (áttűnés), és van fade through (valamin át fédel), mondjuk white, és van fade to (valamibe, valamivé) black. Ha nagyon pontosak akarunk lenni, akkor a fade egy bizonyos állapotból egy másik állapotba történő átmenetet jelent. A halkból hangos, a hangosból halk, a sötétből világos, sőt, a homályosból éles és fordítva, az átlátszatlanból átlátszó. És a hardvereken azokat a potmétereket, amelyeket tologatni szoktak és egyikből a másik állapotba keverik a dolgokat, fader-nek hívják.

A bekeverés és lekeverés azért nem jó, mert a keverésre az angolnak teljesen más szava van. Az a mix.

Én pontosan az ilyen apróságok miatt nem használok hang-, kép- és videoszerkesztőt magyar nyelven. Rengeteg szakkifejezést tartalmaznak, amelyek angol nyelven keletkeztek, és magyarul nem készültek rá megfelelő szavak, vagy ha igen, akkor nem elterjedtek, nem egységesek.

Egyszer a Nero aktuális verziójának a hangszerkesztőjét megláttam magyarul, és hirtelen nem is tudtam, sírjak-e vagy nevessek, amikor megláttam, hogy a flangert lefordították peremezőre, a phaserből meg nemes egyszerűséggel fézert csináltak, mintha maga a magyar fonetika magyarabbá tenné a szót, vagy laikus ebből tudná, hogy mire számítson. A reverb-et visszhangnak fordították (holott ez a zengető), a delay-t késésnek (ez a visszhang), az echo-t ismétlésnek (ez szintén visszhang, csak hangtechnikában ritka elnevezés), a wah-wah-ból meg hápogtató lett. Aztán mikor keverik a vágást a szeleteléssel, a darálást az aprítással, akkor bizony nem csak az ételreceptek között kerülsz bajba, de a hang- vagy videómunkálatoknál is. Mert nagyon nem mindegy, hogy slice vagy cut. ;)

Az Audacity valamelyik korábbi verziójában is sikerült egy főokosnak a kompresszort tömörítőnek elnevezni! Nem is tudtam elképzelni, mi a sz*r lehet az a tömörítő, amíg meg nem nyitottam. Te jó ég! Na, akkor kapcsoltam végleg vissza angolra az Audacity-t, és többé nem is próbálkozom a magyarral. :) Az expandert minek tudnák fordítani? Széthúzónak vagy tárogatónak? :O

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#210) darvinya válasza BonFire (#209) üzenetére


darvinya
titán

Elsődlegesen hangszerkesztő a topik, és ahhoz igazítva fordítás.

Tudom, hogy legtöbb szak szavak jobb angolul, mint magyarul.
Ami inkább étel készítésre alkalmas.
A régi megfelelője sincs, vagy már kihalt.
Magyarra fordítás inkább szinonim szavakkal operál, mert nincs ennek megfelelője.

Kézi expander, mint nyújtó erősítő, ha már gyúrúnk. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#211) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Azt hogyan tudom megcsinálni, hogy ha az angol szöveg hosszú, de a zene rövid, akkor a teljes szöveg alatt szóljon a zene?

Ez lenne a szöveg: [link]
Ez pedig a zene: [link]

Biztos pofon egyszerű, csak én bénázok. A minta videóban levágtad nekem a fölösleget.

THX

Ui: Fontos lenne.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#212) Predator2


Predator2
addikt

Nagy nehezen összeszenvedtem, sokszor beimportáltam alá a kívánt zenét.

Viszont nem engedi elmenteni, valami fájlt hiányol. Hát nehogy már egyszerű legyen.

Mi ez? És mit csináljak vele? Valami isten nyavalyáját le kellett tölteni, hozzá. Most úgy néz ki jó lett.

Viszont "munka" közben született pár kérdésem.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#213) BonFire válasza Predator2 (#211) üzenetére


BonFire
veterán

A zenét egyszer importálod. Majd ugyanúgy, ahogy más szerkesztőprogramokban is, itt is megtalálod a menüben a kijelölést, másolást és beillesztést. Ahová állítod a kurzort, oda fogja beilleszteni az eredeti sáv végére. Így többször egymás után vághatod a zenét ugyanabba a sávba.

Ha lenyitod a témaösszefoglalót, ott megtalálod a Lame MP3 kodek letöltési oldalát. Ezt telepíteni kell, és utána már fogsz tudni MP3-at menteni. ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#214) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ismét a segítségeteket kérem. Szeretném azt megcsinálni, hogy gépből is vegyen fel hangot, majd az enyémet mikrofonon keresztül.
A problémám az, hogy nem tudom mikor melyiket kell kiválasztani.

Azt szeretném, hogy elmondom a szót magyarul, majd ezt lejátszatnám (természetesen különböző szavakkal) . Ezt egybe vegye fel nekem.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#215) Predator2 válasza Predator2 (#214) üzenetére


Predator2
addikt

Ez lenne a mikrofonom.

Illetve azt is írjátok meg nekem kérlek, hogyan tudok a hangon mélyíteni egy kicsit. Olyan visszahallgatva mintha egy 3 éves beszélne.

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#216) BonFire válasza Predator2 (#214) üzenetére


BonFire
veterán

Én Win7 óta nem tudom megoldani, hogy a gép hangját vegye a gép. Illetve igen, de akkor a mikrofon némul el. Vagylagosan lehet csak. Vagy a gép hangját veszem, vagy a mikrofont, a kettőt egyszerre nem lehet.

A hangod meg olyan, amilyen. Ha nem elég mély, kérsz egy szép, búgó hangú színészt, hogy olvassa fel neked. A hangod pont olyan, ahogy mások is hallják hétköznap, amikor beszélsz. Senkit nem zavar, olyan, amilyen. Csak téged. Barátkozz meg vele. Ilyen a hangod és kész. Egyébként a Change Pitch pluginnal tudod mélyíteni, de sok köszönet nem lesz benne, mert az artikulációt is megváltoztatja, nem úgy, mint az okosabb pluginek. Szóval szar lesz.

Külön vedd fel az angol szöveget Sztereó keverőre állítva a felvételi forrást, majd átállítod mikrofonra, és a saját szövegedet. A kettőt pedig egymás után vagdosod.

Vagy beszerzel valami olyan programot, ami egyszerre képes a sztereó keverőt IS, meg a mikrofont IS venni. Én még ilyet nem láttam.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#217) Predator2 válasza BonFire (#216) üzenetére


Predator2
addikt

Hellò

Tudnàl kèpet küldeni, hogyan àllìtsam amikor gèpbõl akarok hangot felvenni?!
Pròbàlkoztam, de azt valahogy nem akarja.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#218) BonFire válasza Predator2 (#217) üzenetére


BonFire
veterán

Miért? Neked is USB-s külső hangkártyád van az alaplapi hangchipen kívül? :F

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#219) Predator2 válasza BonFire (#218) üzenetére


Predator2
addikt

Nálam zavar támadt az erőben. Alaplapi integrált hangkártyát használom.

De a gépből a hangfelvétel nem működik/vagy valami nincs jól beállítva.

[link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#220) darvinya válasza Predator2 (#219) üzenetére


darvinya
titán

Oké, hogy beállítottad honnét vegyen fel.
De csak akkor tudja venni, mikor hang is van.
Azaz gép ad ki hangot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#221) Predator2 válasza darvinya (#220) üzenetére


Predator2
addikt

Természetesen van hang is. Egy youtube videó megy a háttérben. Próbáltam az angollal is, de semmi.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#222) darvinya válasza Predator2 (#221) üzenetére


darvinya
titán

Nincs némítva gyári kezelőben?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#223) BonFire válasza Predator2 (#219) üzenetére


BonFire
veterán

De a Windows rögzítőeszközeiben is alapértelmezetté kell tenni a sztereó keverőt, ahogy a képernyőképen mutattam!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#224) Predator2 válasza BonFire (#223) üzenetére


Predator2
addikt

Erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#225) BonFire válasza Predator2 (#224) üzenetére


BonFire
veterán

Arra bizony, de hol a többi hangeszköz? Nem létezik, hogy csak az az egy van. Az Audacityben is pontosan azt a hangforrást kell beállítani, amit a hangkeverőben.

Hány hangkártyád van és milyen típusúak?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#226) Predator2 válasza BonFire (#225) üzenetére


Predator2
addikt

Többi hangeszköz? Pedig nálam csak egy van. Audacity-t a képen látható módon állítottam be, hiába szól a gép (megy videó/szól az angol amit fel akarok venni) nem rögzít semmit.

Nekem csak egy hangkártyám van. Az is integrált. Egy Asrock z77 extreme 4-es a lap, és azon egy i5 3570K cpu.

A lejátszás részen pedig ezek vannak:

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#227) Predator2


Predator2
addikt

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#228) BonFire válasza Predator2 (#226) üzenetére


BonFire
veterán

Oké, értelek. De innen indultunk el:

„Én Win7 óta nem tudom megoldani, hogy a gép hangját vegye a gép. Illetve igen, de akkor a mikrofon némul el. Vagylagosan lehet csak. Vagy a gép hangját veszem, vagy a mikrofont, a kettőt egyszerre nem lehet.”

Azaz vagy olyan a hangchiped, hogy támogatja a saját outputján át történő felvételt (a jelek szerint ez nem olyan), vagy pedig nem támogatja. Mivel más felvételi eszköz nincs, csak ez, kizárásos alapon nem is tudsz mást kiválasztani. Az pedig néma.

Azt lehet csinálni, hogy a kimenetet egy analóg kábellel rákötöd a mikrofonbemenetre. Ennek több hátránya van.

• történik egy DA konverzió,
• a jel átmegy egy kábelen, ami plusz zajforrás,
• történik egy AD konverzió,
• ami DC eltolódást és kvantálási zajokat hoz a hangképbe,
• ráadásul a mikrofonbemenet nagy érzékenységű, nincs felkészítve a vonaljel fogadására,
• monó,
• felvétel közben nem hallod a lejátszást,

stb.

Általában ha a számítógépen tartósan arra rendezkedünk be, hogy egynél több hangforrást vegyünk (például zenei programok bemutatója), abban az esetben előbb vagy utóbb (de inkább előbb) szükségünk lesz egy keverőpultra, ha ezeket meg akarjuk oldani. Jobb megoldást az adott körülmények között én nem tudok. (Nem kizárt, hogy van, csak nekem nincs jobb ötletem.)

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#229) darvinya válasza BonFire (#228) üzenetére


darvinya
titán

és (#221) Predator2

Kicsit én is átsiklottam pár adatot, emiatt régi berögzödésem jött elő, és rég nem használok PC-t.

Mint minden digitális hang vagy video anyagot közvetlenül fel lehet venni, azaz pl: YT letöltővel file-ba, akár AAC, mp3-ba.
Úgy mást is le szedhető utólagos módosításra.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#230) BonFire válasza darvinya (#229) üzenetére


BonFire
veterán

Pont ezért említettem, hogy amennyiben olyan feladatot végzel, ahol szükséges a saját hang vétele… Én nagyon ritkán csinálok zenei témájú oktatóanyagot, például Audacity-ről, vagy Sonarról, komplett dalok hangprodukciós munkálatairól – nem mintha őrizgetném a know how-t, csak nincs kedvem azzal tökölni, hogy a hangkártya fejhallgató-kimenetére dugjam a diktafont, azzal vegyem a gép hangját, miközben veszem a saját szövegemet a képernyőfelvevővel, aztán a diktafon felvételt másoljam vissza a gépre, videoszerkesztőben szinkronizálgassam… szóval pöcsölős műfaj.

Persze, ha van egy keverőpultod az asztalon, ami mindig bevetésre készen áll, és csak a Power gombot kell rajta benyomni, úgy már más a helyzet.

Ha pedig meglévő videó hangja kell, azt tényleg le lehet tölteni mondjuk Freemake Video Downloaderrel, aztán öröm, boldogság.

Ezért nem szeretem, amikor a levegőbe kell pufogtatni és általánosságban megoldani mindenféle képzelt problémát. Ha van egy konkrét feladat és egy ahhoz tartozó kérdés, arra hamarabb megtaláljuk közösen a legjobb opciót, mintha csak úgy elbeszélünk egymás mellett. Legyen konkrét a kérdés/kérés:

„Ennek a YouTube-videónak a hangját szeretném megszerezni.” – nem biztos, hogy Audacity-téma.
„Gameplay-t csinálnék, és ezért szeretném a játék hangját is felvenni a mikrofon mellett külön-külön sávra.” – ismét csak nem Audacity-téma, mert hardverfüggő a dolog. Spéci hangkártya, vagy keverőpult kell hozzá, ezzel itt nem szolgálhatunk.
„Egy Skype-beszélgetés hangját szeretném felvenni.” – hekk és újra hekk. Nem Audacity. Az összes ilyen problémafelvetés arról szól, hogy egy okkal megszüntetett szolgáltatást (XP alatt még alapértelmezetten fel tudtad venni a sztereó keverőt, Win7 alatt kezdték a furcsázást) próbálunk valamilyen (általában hardveres) módon megkerülni. Jogi viták voltak belőle, hogy az ember felvehette a lejátszott zenét, akárcsak a rádióból, vagy egy magánbeszélgetés tartalmát. Mostanában már csak ügyeskedve lehet ezeket megoldani, amely megoldások nem férnek bele a topik kereteibe.

Ha valaki megkérdezné, hogy kell Darth Vader-hangot csinálni Audacity-ben, na, annak neki lehet állni kísérletezni. De a hardveres korlátokat itt kerülgetni pont olyan, mintha a Photoshop-topikban azt kérdezgetném, hogy egérrel hogy lehet dinamikus vonalat húzni, ha nincs Wacom-táblám?

Nem szoktam leszögezni szentenciákat és megmondani a tutit, de körülbelül (nem csak ebben a topikban) életem során kétezerszer leírtam, hogy aki hanggal dolgozik, annak az a minimum, hogy vesz egy hangkártyát a gépébe. Az alaplapra integrált hangchip nem hangkártya! Az egy vicc. Akármilyen HD-nek is hívják, kifejezetten arra való, hogy a Windows rendszerhangjait lejátssza, illetve, hogy voip-olni lehessen vele. Nem minőség és korlátai vannak.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#231) darvinya válasza BonFire (#230) üzenetére


darvinya
titán

Szép hosszú, de mind igaz amit írsz.
Mai rendszereken már nem olyan egyértelműek a dolgok.

:K

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#232) Predator2


Predator2
addikt

(#228) BonFire

Szomorkodva olvasom a soraitokat.
Ha jól gondolom 3 út maradt számomra.

1: "Azt lehet csinálni, hogy a kimenetet egy analóg kábellel rákötöd a mikrofonbemenetre."

2: Veszek valami spéci hangkártyát.

3: "Marad a hangfal odatart a mikrofon elé + a saját hangom, majd összevissza vagdosunk"

"Általában ha a számítógépen tartósan arra rendezkedünk be" Ilyet nem mondtam.
"szükségünk lesz egy keverőpultra" Erre azt gondolom, hogy többe kerül a leves mint a hús.
Természetesen ha tartósan komoly dolgokra használnám, beszerezném az ezekhez szükséges eszközöket.
Meglepődve tapasztalom, hogy egy ilyen apróság elvégzése ilyen problémákkal jár.
Nem sokkal vagyok előrébb a már lenézett telefonos rögzítésnél.

(#229) darvinya

"Mint minden digitális hang vagy video anyagot közvetlenül fel lehet venni" Pont az én esetem az ellenpélda erre. Lásd a PC-m nem tud ilyet.
"Úgy mást is le szedhető utólagos módosításra" Ebben az esetben hogyan tudom megtenni ezt?

[link]

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#233) darvinya válasza Predator2 (#232) üzenetére


darvinya
titán

Mivel nem ide tartozik, ezért off lesz a válasz.

Már írtam, hogy ezt nem hangkártyáról veszük az adatot, hanem magyarán stream lopóval, pl: YouTube downloader is ilyen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#234) BonFire válasza Predator2 (#232) üzenetére


BonFire
veterán

Hát, a tartós berendezkedést én arra értettem, hogy te nekiállsz saját magad hanggal foglalkozni. Ha egy alkalomról van szó, akkor inkább elkészítteted azzal, akinek van hozzá felszerelése, szakképzettsége, és kifizeted a munka árát. Mindenki jól jár.

Ha mindenáron te magad akarod ezeket elkészíteni, az hosszas munka lesz, tekintve, hogy a nyelvtanulás sem két napos feladat, jó esetben éveken át gyártod a hangfájlokat, amelyekre végül is rá fogsz jönni néhány év gyakorlat után, hogy nincs is igazán szükséged.

Látom, hogy angolt tanulsz. Akkor ez a hsz off lesz, és adok benne egy pár tanácsot.

Én is tanulom folyamatosan. De nekem bőven elég a táblagépen az Anki szövegfelolvasója. Ha találok egy kifejezést, mondatba foglalom, és írom egyből az Ankiba. Az mindig kimondja, ha gyakorolok. Arra pont jó, hogy a kiejtést megtanuljam belőle, többre nincs is szükség. A telefon Ankija is kimondja, bár annak egyszerűbb hangja van, mégis jó angolhoz. Nem tudom, mik a további terveid ezekkel a hangfájlokkal, de felhívnám rá a figyelmedet, hogy marha sok idődet el fogja rabolni az elkészítésük és marha sok tárhelyre is lesz szükséged idővel. Ahogy tanulsz egyre többet és többet, az anyag úgy fog kezelhetetlenné dagadni.

Ha pedig mindenáron meg akarod csinálni ezeket a dolgokat, kénytelen vagy beszerezni hozzájuk az eszközöket.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#235) mimikri


mimikri
újonc

Helló! Ma kezdtem el használni a programot, még nem sokra jutottam vele, de mindenképpen szükségem lenne segítségre rövid időn belül. Lehet olyat csinálni hogy egy kb. fél másodperces utolsó hangot megnyújtsak valahogy? ( Két zeneszám közötti üres részt szeretnék kitölteni úgy hogy figyelembe veszem, hogy a ritmikai pontosság miatt kicsit távol kellett tennem egymástól a kettőt és az első szám végén van a megnyújtandó hang.)

(#236) BonFire válasza mimikri (#235) üzenetére


BonFire
veterán

Szia!

Elvileg a Change Tempo effekttel tudod lassítani, csak ez a plugin nem jó, mert dadogni fog tőle a hang. Valamilyen külső VST-t kellene kipróbálnod, Time Stretch/Pith Shift a nevük.

Egyébként van benne a Paulstretch nevű effekt, ezzel extrém nyújtásokat lehet csinálni, csak arra még nem sikerült rájönnöm, pontosan hogyan is lehet ezt szabályozni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#237) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Audacity progival szeretnék menteni egy mp3-at de kiír pár hibát amit nem értek:
[link]
[link]
[link]
Mi a megoldás ezekre a hibákra?
Köszönöm!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#238) darvinya válasza makoss (#237) üzenetére


darvinya
titán

Mivel a file nevénél 01 után pontot raktál, ezért nem lehet exportálni .mp3-ba.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#239) makoss válasza darvinya (#238) üzenetére


makoss
addikt

Csak az az 1 pont az oka?? :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#240) Intruder2k5 válasza makoss (#239) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, kell még neki a Lame MP3 kodek is. Ott a letöltés gomb, töltsd le, majd mutasd meg a programnak a tallózás gombbal, hogy hova lett eltéve.

[ Szerkesztve ]

(#241) makoss válasza Intruder2k5 (#240) üzenetére


makoss
addikt

Okés, köszi!
....így jó :K :R
Majdnem feltettem a sony sound forge pro 11 progit amit a haver ajánlott, csak annak úgy tudom angol a kezelő felülete :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#242) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Gondoltam, veszek egy hangkártyát mivel, az integráltál (asrock z77 extreme 4) nem tudom rögzíteni a a gép belső hangját. Gondolom emlékeztek a problémámra.

Elkezdtem utána járni a problémának. A milyen hangkártyát vegyek topicban leírták, hogy ezt minden ócska tudja.

Akár hogy is killódok az Audacity-vel nem tudom rögzíteni a (belső) hangot. Kipróbáltam ezt a demó progit:[link]

Semmit nem állítottam, csak elindítottam! Ez gyönyörűen felvette a gép hangját!
Így nem kérdés, hogy az Audacity-vel vagy azok beállításaival van problémám.

Szeretném ismét a segítségeteket kérni, hogy mit nézzek át, milyen kodeket telepítsek/mit állítsak be amivel Audacityvel is fel tudnám venni a PC hangját.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#243) BonFire válasza Predator2 (#242) üzenetére


BonFire
veterán

Audacityvel nem fogod megoldani, de ez egy működő dolog (ha nem akarsz monitorozni), amivel felveheted a hangokat:

Virtual Audio Streaming

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#244) Predator2 válasza BonFire (#243) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a linket!

Viszont nem értem, mégis lehet az integrálttal hangot felvenni, akkor Audacity mért nem tudja?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#245) BonFire válasza Predator2 (#244) üzenetére


BonFire
veterán

Mert ehhez szerteszéjjel kell hekkelni az oprendszert, és kell hozzá egy kifejezetten erre specializálótott szoftver. Más program sem tudja, nem csak az Audacity.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#246) mrobes válasza Predator2 (#244) üzenetére


mrobes
tag

Szia!

Én használok egy virtuális keverő programot, szerintem ez megoldaná a problémád:

VB-Audio VoiceMeter

Ez telepítéskor létrehoz egy virtuális bemenetet és egy kimenetet, amit különböző programokhoz be tudsz állítani, és így több forrásból lehet rögzíteni hangokat.

(#247) Krämer Tamás


Krämer Tamás
újonc

Szia!

Zenei hangokat szeretnék felvenni és elemezni audacity-vel. A mikrofon megvan, a felvételek sikerülnek, a zajszűrés és erősítés is rendben. Van-e esetleg ötleted, hogy ezen kívül hogyan lehet "jobbá" tenni a felvételt?

Szeretném elemezni a felvett zenei hangot. Láttam az elemző funkciót. Mit javasolsz, mi a legjobb elemzési mód? Én nem vagyok zenész, nincsen zenei képzettségem. A felvett hang egy hangszeré, de több alhangból áll. Hogyan lehet erről megmondani, hogy zeneileg milyen hang?

Köszönöm előre is!

Tamás

(#248) BonFire válasza Krämer Tamás (#247) üzenetére


BonFire
veterán

Nem egészen világos, mi a kérdés. Elemezni szeretnéd, de pontosan mit szeretnél elemezni rajta? A zenei hang magasságát úgy tudod megállapítani, ha egy referenciahanggal összehasonlítod. Mondjuk egy hangvillával, vagy egy hangológéppel.

Az alhang mit jelent?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#249) darvinya


darvinya
titán

Megjelent 2.1.2, log-ot nem olvastam róla miben lett jobb.

Kérdésem, hogy zip file letöltésvel a bennelévőkkel felül kell írni a meglévőkkel? (XP)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#250) BonFire válasza darvinya (#249) üzenetére


BonFire
veterán

Én nem próbálok ki minden egyes bugfix kiadást, mert nem látom, hogy olyan rohamléptekben haladnának, hogy megérje vele bajlódni. Szeretem, ha egy program nagyobbat fejlődik, az Audiacity-n is lenne mit faragni bőven, hogy közelítsen a kényelmes programokhoz, de ettől még fényévekre van.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.