Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-03 20:09:39

LOGOUT.hu

Audacity - hangszerkesztés

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) darvinya válasza BonFire (#250) üzenetére


darvinya
titán

Kösz

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#252) Libidec


Libidec
csendes tag

Sziasztok!

Egy film Mono hangsávját mennyire jó ötlet Stereo-ba keverni? Illetve, ha Mono-ba hagyom, hátrányból indulok-e a hang javításánál?
(Abszolút kezdő vagyok a hangteknika terén, de Túri Úr nagyon alaposan magyazza a hasznos tudnivalókat. :R)

[ Szerkesztve ]

(#253) BonFire válasza Libidec (#252) üzenetére


BonFire
veterán

Lesz egy kétszer akkora monó hangfájlod. Ennyi történik, nem több. ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#254) darvinya válasza BonFire (#253) üzenetére


darvinya
titán

Esetleg ⅓ hangerővel csökkenteni és ezt chorus /reverb effect -tel kicsit feltunigolható.
De az lenne legjobb film nézés közben igazítani a teret, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#255) BonFire válasza darvinya (#254) üzenetére


BonFire
veterán

Ezekkel csak elkeni az érthetőséget. A zengető kifejezetten kerülendő, hiszen a szinkronstúdióban olyan teret szimulálnak, amilyen az adott jelenethez szükséges. Az utcai párbeszéd nem konghat úgy, mint egy templom belseje, de még csak úgy sem, mint egy kis szoba.

A többivel is ez a helyzet. Egy hamis sztereó képet kapna, mert ugyanúgy nincsenek benne a térben elhelyezkedve a hangok, csak ide-oda vannak pattogtatva az effektek által.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#256) Libidec


Libidec
csendes tag

Egy ideje kínlódok egy VHS-ről bedigitalizált hangfelvétel kitisztításával, de nem mondhatnám, hogy eredményesen haladok... Át lehetne nézni éppenséggel másordpercről-másodpercre (mivel úgy veszem észre, ennek a felvételnek az kéne, hogy ha bizonyos helyeken, csak bizonyos javítások lennének alkalmazva, nem mindig az egészre), de nem akarok ennyire maximalista lenni, mivel idővel az őrületbe kergetne úgyis, pláne úgy, hogy még egy tucat ehhez hasonlót szeretnék feljavítani.
Zajszűréssel, Klasszikus szűrőkkel, ill. a Basszus csökkentésével játszogattam, de nagyon nehéz megtalálni az aranyközéputat a csiki-csukizgatással, főleg úgy, hogy nem is arany lesz az az út... Ha sokat veszek vissza a basszusból, akkor nagyon "érces lesz a hang" a csak beszéd - vokál - részeknél, ha pedig a Klasszikus szűrőkkel (I. típusú Csebisev) nyomnám el a túl magas és érces hangot, nagyon tompa lesz a többi rész.

Ti milyen szűrőket javasolnátok még? :R
Itt a hangfájl (csak zajszűrt):
http://data.hu/get/9601735/Zajszurt.ac3

(#257) darvinya válasza Libidec (#256) üzenetére


darvinya
titán

Általános szűrés csak minőségi hanghoz lehet alkalmazni.
Összes többi mind manuálisan.
Ez egy külön szakma, nem olyan egyszerű.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#258) Libidec válasza darvinya (#257) üzenetére


Libidec
csendes tag

Csak a Klasszikus szűrők plugin hozott valós eredményt a magas hangok érces tompításánál, de ugye az meg túl tompává teszi az egész hangszínt, ahol nem "érces".
Melyik bővítménnyel lenne még érdemes próbálkozni ezügyben?

(#259) BonFire válasza Libidec (#258) üzenetére


BonFire
veterán

Keres parametrikus ekvalizert. Ott szabadon kiválaszthatod a zavaró frekvenciát, beállíthatod a vágandó frekvencia sávszélességét (Q), és ha megvan, akkor csökkentheted.

Általános EQ-zási szabály:

• Ha lehet, nem emelünk egy frekvenciát, hanem a többit csökkentjük.
• Zavaró frekvencia keresése keskeny kúppal (Q), 9 dB+ vel kiemelve, a frekvenciatartományon végighaladva történik. Ahol pont kiszúrja a dobhártyád, az lesz a bűnös freki. Ezt kell utána csökkenteni, de a csökkentés se legyen több -6 dB-nél.
• VHS-felvételeknél az egész 12 kHz fölötti tartományt egy aluláteresztő szűrővel (low pass filter) szépen le lehet csapni, így a fehér zaj nagy része el is tűnik, nem kell a zajszűréssel bajlódni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#260) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy jó online rádiócsatorna megadance rádió néven, és vannak mikor elég jó zenéket adnak.
De szeretnék belőle felvenni saját használatra, de az Audacity-vel a felvétel minősége olyan mint a Sokol rádió zárt dobozból szólna iszonyat torzítva :(
Mi a trükk, mit kell beállítani, hogy jobb legyen a minősége?
Próbáltam a win beépített rögzítőjét de ua a helyzet :(
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#261) BonFire válasza makoss (#260) üzenetére


BonFire
veterán

Milyen hangkártyát használsz és milyen beállításokkal? Képernyőkép sokat segítene, mind az Audacity beállításairól, mind a hangkeverőről, valamint ha leírnád, hogy milyen felvételi körülmények között készíted a felvételt (fejhallgató-kimenet rádugva a vonalbemenetre stb.)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#262) makoss válasza BonFire (#261) üzenetére


makoss
addikt

[link]
[link]
Nem nagyon értek ezekhez, mit adjak még meg róla?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#263) BonFire válasza makoss (#262) üzenetére


BonFire
veterán

Ej-haj! Ha nem tudod megadni, amit kértem, hogy segítsünk?

A hangkeverő az ilyen:

Audacityben meg ez a lényeg:

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#264) makoss válasza BonFire (#263) üzenetére


makoss
addikt

[link]
[link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#265) makoss válasza BonFire (#263) üzenetére


makoss
addikt

Az a helyzet, hogy az egyik Audacity beállításnál nem sok lehetőség áll rendelkezésre és lehet ez a bibi (Logitech c920)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#266) BonFire válasza makoss (#265) üzenetére


BonFire
veterán

Én azt nem értem, hogy a webkamera mikrofonjával hogy akarod felvenni a számítógép hangját? Van mellette még egy inputod, az micsoda? Vonalbemenet, mikrofonbemenet, vagy mi? Nem írtad le, milyen hangkártyával próbálkozol, pedig kértem.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#267) makoss válasza BonFire (#266) üzenetére


makoss
addikt

Külső hangkártyám van Asus xonar U7
A webkamerám Logitech c920 de nem értem miért ezt látja csak :F
Látnia kéne az U7-et is :U
[link]

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#268) BonFire válasza makoss (#267) üzenetére


BonFire
veterán

A kártya drivere fel van rakva és naprakész? Régebben hogy vettél fel vele? ►►Ezen csak egy mikrofonbemenet van◄◄, ami rendszerint monó, és magas érzékenységű, tehát ha egy RCA-jack kábellel a kimenetet rákötöd a mikrofonbemenetre, akkor valószínűleg csökkentened kell a jel szintjét, hogy ne legyen torz. De attól még monó marad, szóval nem értem, hogy lehetne ezzel felvenni a megszólaltatott hangokat. Hacsak nem ►►Virtual Audio Cable◄◄-lel

Az, hogy az Audacity miért nem látja, másodlagos kérdés. A hangkeverő Rögzítőeszközök fülén is a Xonart kell megtenni alapértelmezett eszköznek, csak akkor fog felvenni róla. A Devices fül alatt az összes eszköznek meg kell jelennie, de ez nálad nem lesz ott sem aktív, ha a driver hiányzik vagy sérült.

Azért is gondolok driverhiányra, mert elmondásod alapján régen tudtál felvenni, csak egy ideje nem. Tehát valami megváltozott a rendszerben. Ennek kéne első körben utánajárni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#269) makoss válasza BonFire (#268) üzenetére


makoss
addikt

Nem, nem vettem még fel mióta az U7 van, valahogy nem volt rá szükségem. :B
Nem hinném, hogy drájverhiba lenne, minden más okésan megy.
Majd még próbálkozom, vagy keresek egy másik szoftvert, köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#270) BonFire válasza makoss (#269) üzenetére


BonFire
veterán

Próbáld meg a Virtual Audio Cable-t, amit fentebb linkeltem. Én is ezzel veszem fel a gép hangját, mert másképpen nagyon körülményes lenne megoldani.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#271) gojko.m válasza makoss (#269) üzenetére


gojko.m
senior tag

Én az Audacity-vel akkor tudok a rendszeren megszólaló hangokat (pl. rádióadás, rendszerhangok, stb.) rögzíteni, ha a beállítás "Windows WASAPI":

Hogy mi ez pontosan azt nem igazán tudom, de érdekelne... :)

Egyébként rádió adatfolyam lejátszásához és felvételéhez az AIMP programot tudom ajánlani. Nálam nagyon bevált.

(#272) gojko.m válasza gojko.m (#271) üzenetére


gojko.m
senior tag

Na, talán ezen a képen jobban látszik az előbb említett beállítás.

(#273) BonFire válasza gojko.m (#271) üzenetére


BonFire
veterán

A WASAPI egy a Windowsra fejlesztett kommunikációs szabvány, ami által a gép megszólaltatja a hangot. Azért tudsz vele felvenni, mert megkerüli a rendszerkeverőt, azaz kvázi önmagába csatlakoztatható (persze csak virtuálisan). Hátránya, hogy valós időben nem lehet visszahallgatni a felvételt, mert jelentős a feldolgozásból fakadó késés (latency). Ez általános felhasználói esetekben nem is szempont, elég az, ha felveszi a program, majd a végén megvágjuk és kész.

Azonban amikor zenei felvételre kerül sor, nélkülözhetetlen elvárás, hogy ezt a latency-t minél kisebbre csökkentsük. És itt lép a képbe az ASIO-szabvány, ami ezt lehetővé teszi, általában USB-porton keresztül kommunikálva egy külső, hordozható egységgel (audió-interfésszel). Minél combosabb a processzor, annál lejjebb lehet faragni ezt a latency-t. Elméletileg 4 ms-ra, ami már elég jónak számít, bár virtuóz zenészeket és főleg dobosokat rendkívüli módon megzavar még ez a 4 ezredmásodperc késés is.

Az ASIO sok esetben jó szolgálatot tehet, viszont hátránya, hogy nem lehet vele olyan dolgokat elkövetni, mint a WASAPI-val, például a számítógép által megszólaltatott hangokat rögzíteni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#274) gojko.m válasza BonFire (#273) üzenetére


gojko.m
senior tag

Köszi az infót!

(#275) makoss válasza BonFire (#270) üzenetére


makoss
addikt

Egy helyen azt írták külső hangkártyához nem ajánlott :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#276) BonFire válasza makoss (#275) üzenetére


BonFire
veterán

Mármint micsoda nem ajánlott?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#277) makoss válasza BonFire (#276) üzenetére


makoss
addikt

A Virtual Audio Cable

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#278) BonFire válasza makoss (#277) üzenetére


BonFire
veterán

Azt is elárulod, miért?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#279) makoss válasza BonFire (#278) üzenetére


makoss
addikt

Ezt ne tőlem kérdezd, nem 1 helyen olvastam róla, nem jó, és ennyi.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#280) BonFire válasza makoss (#279) üzenetére


BonFire
veterán

Hát kitől kérdezzem, ha egyszer te dobtad be?! Se egy hivatkozást, se további megjegyzést nem adsz, csak hogy nem ajánlott, mert te állítod. Tudod, amit te csinálsz, azt úgy hívják, hogy mendemonda, pletyka, urban legend, anekdota. A műszaki dolgok nem így működnek. Bemondás alapján. Tessék megmondani, miben nyilvánul meg a hibája, ami miatt nem ajánlott? Tessék kipróbálni, tesztelni. Vagy valamilyen kézzelfogható támpontot adni!

Aki A-t mond, mondjon B-t is!

Szerk.
Ui.: Ha nem egy helyen olvastad, akkor legalább két linket légy szíves prezentálni!

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#281) makoss válasza BonFire (#280) üzenetére


makoss
addikt

Hallod nagyon kevés időm van mostanában erre, most épp van, de feltettem ezt a Virtual Audio Cable progit, sajnos eddig még nem jártam sikerrel, mert iszonyat sok beállítási lehetőség van ezen. :Y
De jó lenne ha egy magyar beállítós youtube videót küldenél erről, köszi! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#282) BonFire válasza makoss (#281) üzenetére


BonFire
veterán

Úgy gondolod, hogy tökegyforma konfigunk van? Mert ha nem, akkor nem sokat segít a videó.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#283) makoss válasza BonFire (#282) üzenetére


makoss
addikt

Jelenleg így van beállítva:
[link]
[link]
[link]
de egy nagy büdös semmit vesz fel a Audacity
Nem tudom mit lehetne még írjak a konfigomról....

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#284) makoss válasza BonFire (#282) üzenetére


makoss
addikt

Ment privát is...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#285) BonFire válasza makoss (#284) üzenetére


BonFire
veterán

Há' de mondom én, hogy nem tök ugyanolyan konfigunk van! :O Nekem így van beállítva, így veszek fel. Azt, hogy neked hogy kell beállítani, neked kell végigzongorázni. Annyira nem bonyolult, tekintve, hogy csak egyetlen helyes variáció van, amikor hallod is a hangot, és amikor fel is vesz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#286) makoss válasza BonFire (#285) üzenetére


makoss
addikt

Háát az a problem, hogy elég sok lehetőséget végigzongoráztam már :(((
De van 1 sejtésem, hogy az audio repeaternél a wave in lesz a ludas, hogy ott hiányzik az amivel jó volna ez az egész, csak nem tudom azt hogyan lehetne bővíteni

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#287) BonFire válasza makoss (#286) üzenetére


BonFire
veterán

A lényeg, hogy érteni kell, mit csinál a program. Itt a képen az történik, hogy az alaplapi hangkártyán megszólaltatott hangokat átküldi a külső hangkártyámba is. A monitorozás azon történik, mert arra van kötve az erősítő. A repeater nélkül nem lennék képes hallani, amit felveszek. Ez a program csak erre szolgál.

Tehát a repeaterben bemenetként az alaplapi hangkártyád kimenetét add meg. Kimenetként pedig azt a hangkártyát, amin keresztül monitorozni akarod. A Xonart például.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#288) makoss válasza BonFire (#287) üzenetére


makoss
addikt

Háát most érdekes dolog történt, mind a lejátszó, mind a felvevőt átállítottam Line 1-re, és felvett elég türhető minőségben!
1 hátránya van, betyár nem hallok belőle semmit felvétel közben :(
Csak utánna, hogy felvett, de így értelmetlen az egész, mivel nem hallom a számot amit felveszek, no meg nem hallom azt sem, mikor lesz vége :W
hihetetlen fos ez

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#289) BonFire válasza makoss (#288) üzenetére


BonFire
veterán

Ettől még nem fos, csak a te konfigurációd ebben a felállásban nem együttműködő vele.

Én például azt nem tudom sehogy sem megcsinálni, hogy a Sonarban lejátszott hangot felvegyem bármivel is. Mivel a Sonar a külső hangkártyát használja lejátszásra. Ha fel akarom venni a program hangját, kénytelen vagyok egy külső eszközt rákötni a fejhallgató-kimenetre, és utólag a kép alá tenni a felvett hangot.

Szopás, az igaz, de ez nem minősíti a másik programot. Sőt, igazából egyiket sem. ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#290) makoss válasza BonFire (#289) üzenetére


makoss
addikt

Jó most már ugye felvesz, csak arra kell rájönni, hogy hogyan hallom amit veszek fel :F :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#291) BonFire válasza makoss (#290) üzenetére


BonFire
veterán

Végül a te panaszodra is csak az lesz a megoldás, mint az enyémre.

LINK

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#292) makoss válasza BonFire (#291) üzenetére


makoss
addikt

Jó, csak Virtual Audio Cablenél azt hova dugva?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#293) BonFire válasza makoss (#292) üzenetére


BonFire
veterán

Úgy értem, végül a szoftveres trükközések helyett kénytelen leszel hardveresen megoldani a problémát. Keverőpult, kábelek, elosztók, spiltterek, DI-boxok stb.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#294) Mariann1987


Mariann1987
újonc

Sziasztok!

Indítottam egy új topicot az én speciális Audacitys-felvevős problémámmal. (Fórumok / OS, Alkalmazások / "Ének felvétele, Audacity, alapzaj, zúgás" )
Megköszönném, ha valaki ránézne. :)

(#295) makoss válasza BonFire (#293) üzenetére


makoss
addikt

Eddig világos is, de mit hová? ( a progival még mindig kinlódom, nem tudom, hogyan hallhatnám amit felveszek :( )

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#296) makoss válasza BonFire (#293) üzenetére


makoss
addikt

1 dolgot amúgy megnézhetnél: az audio repeater wave in résznél ott szerepel a hangkártyád neve?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#297) BonFire válasza Mariann1987 (#294) üzenetére


BonFire
veterán

Sokat segítene, ha legalább belinkelnéd. De!

Minek új topik egyetlen problémának? Az ITCafé nem úgy működik, mint a PC Fórum Tudástára: ott valóban egy kérdés – egy topik. De itt nem. Ötmillió egyéb kérdés helyett próbálunk egy-egy témára fókuszálni. Az Audacity amúgy sem akkora nagy téma, hogy sokat pörögjön (ellentétben mondjuk a Photoshoppal), de kifejezetten egy zajszűrésnek új topikot nyitni teljesen fölösleges. Abban itt is tudunk segíteni, de előre megmondom, hogy nem fogsz a válasznak örülni.

Először is írd le, milyen felszereléssel, milyen körülmények között rögzíted a hangot. A válaszok ennek a függvényei lesznek.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#298) BonFire válasza makoss (#296) üzenetére


BonFire
veterán

Ott bizony. Behringer USB audio.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#299) makoss válasza BonFire (#298) üzenetére


makoss
addikt

Akkor a szoftver a hibás, mivel ott nincs az én hangkártyám! (Xonar U7)
Ha nem lehet valahogy odavarázsolni már meg is lesz az oka miért fogom letörölni a szoftvert! :(

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#300) makoss válasza makoss (#299) üzenetére


makoss
addikt

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.