Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43051) Sweet Lou 6 válasza Dark KillerX (#43047) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Amiről tudok nyilatkozni:

CoD 4 és 5: 1280x1024 minden maxon és AA-val teljesen jól játszható
FarCry 2: 1280x1024 very highon játszható, AA-val eléggé belassul
Crysis: 1280x1024 mediumon játszható (bár itt lehet a proci miatt se tudtam feljebb húzni)
GTA4: itt abszolút nem tudom kihasználni a kártyát, mert mindig proci limitem van

sweetlou6.wordpress.com

(#43052) Dark KillerX válasza Sweet Lou 6 (#43051) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Hát nem tudom,annyira te se győztél meg :(( Na mindegy egy biztos jövőhéten én eladom a karimat,és addig még döntők.Remélem ha én az MSI-t veszem meg,akkor nem a butított órajelűt kapom meg,hanem ezt[link].

(#43053) Sweet Lou 6 válasza Dark KillerX (#43052) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nem meggyőzni akartalak, csak válaszolni a kérdésedre :)

sweetlou6.wordpress.com

(#43054) Dark KillerX válasza Sweet Lou 6 (#43053) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Nem úgy értettem. :DD ,a teljesítménye nem győzött meg,esetleg privátba,nem tudnál néhány benchmark eredményt dobni,ha esetleg ráérsz?Nagyon megköszönném. :K

(#43055) feki80 válasza Davidof92 (#43049) üzenetére


feki80
tag

Majdnem!

Először ott akartam megvenni, de mivel láttam, hogy helyben is van 1k-ért drágábban, így inkább a helyi vásárlás mellett döntöttem.

Tehát akkor onnan sem jártam volna jobban!

De amúgy ilyenkor mit lehet tenni?Ugyanis szándékos félrevezetésről van szó, és sztem ez nem megengedett. Ugyanis így a kártya legalább 10-20%-al gyengébb a vártnál.

Vissza kellene adják a vételárat nem?

(#43056) kriszbon válasza Dark KillerX (#43050) üzenetére


kriszbon
őstag

A hűtés az ugyan olyan, csak a ramok nem olyanok a másik kártyán! Ami normális OC azon Samsung 1.1ns-os ramok vannak a másikon meg ha jól tudom 1.4ns-os Qimonda ramok vannak. Mivel nincs borda rajtuk, és helyben veszed így megnézheted hogy mi van ráírva a ramokra. A név és a számsor végéből megállapíthatod hogy milyen!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#43057) Dark KillerX válasza kriszbon (#43056) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Szóval ha Samsung ramok vannak rajta,akkor tuti jó karit kaptam?Na mindegy úgy is megnézem helyben(kiveszem a karit a dobozból),ha downlockolt verzió lesz vissza is adom neki. :K

[ Szerkesztve ]

(#43058) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene!
Videokártyát szeretnék a közeljövőben cserélni,és nekem a 3870X2 a legszimpibb!
Azt szeretném kérdezni,hogy milyen tuningpotenciákkal rendelkeznek ezek a kártyák?!
Vagy megéri ezt választanom?
Na meg egy fontos kérdés : Elbírja a 400as FSP BlueStorm a konfigom mellé?

E2160@3giga
1db vinyó
1dvd író
2 venti
2UV cső

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#43059) mh197


mh197
senior tag

Sziasztok!

Vettem nemrég egy MSI 3870 512mb ddr4 OC kártyát, majd nemsokkal utánna egy EK vízesblokkot, ami a kártyán mindent hűt. Jelenleg 50 fok az a max, amit így el tudtam vele érni, mindez Crysis játék négy órás futása után. Gyári hűtése dual slot-os, csendes, azzal sem ment 60 fok fölé, csak érdekelne, hogy van-e itt olyan ember, aki ugyanúgy EK vizesblokkal hűti a 3870-esét, és neki milyen hőfokai vannak.
Egyébként az EK blokkokat mindenkinek tudom ajánlani a 3870 kártyákhoz. Tökéletes felfogatás, hajszálpontos fuatok mindenhol, egyszóval nekem nagyon bejött. A hűtési teljesítményre pdig ezt tudja, max load 50 fok, idle 39-40 fok közt ingadozik. GPU környezet 41 fok.
Ja, és ha már itt vagyok, akinek ilyen kártyája van, milyen beállításban viszi a Crysis Warhead -et ? Nálam a Gamer beállítás ment végig akadás nélkül, de jobb minőségre téve is inkább a winyó seek-elése miatt látszott akadozni a játék, mintsem a video teljesítmény miatt. Érdekes, mert két winyó van raid0-ban, ezért fura, hogy nagyobb beállításokkal a winyó iszonyat elkezd seekelni, ha történik vmi a játékban.

Off:

Mivel vízhűtésre váltottam, eladó lett a dual slotos hűtésem 3870 kártyámról (úgy néz ki mint egy silencer) Olyan mint itt a képen : Hűtő

Ha vkit érdekel ilyen dual slot hűtő 3870-re, ami sokkal hűvösebb és csendesebb, mint a sima egy slotos, írjon privit. :Y

[ Szerkesztve ]

(#43060) Alastair' válasza mh197 (#43059) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ez a sima ref hűtő és ha beindul 3D-be, olyan a hangja, hogy az elviselhetetlen.

Alister from Hell

(#43061) Sweet Lou 6 válasza mh197 (#43059) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nekem nem számít a hangja, csak hűtsön, mint állat :DDD

Erre a karira is jó lenne ez a hűtő :F

sweetlou6.wordpress.com

(#43062) Alastair' válasza Sweet Lou 6 (#43061) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem jó mert a 3850 és 70 elvileg ua. nyákra épül. A kérdés csak az lehet, a gyártó hol fúrta ki a hűtő helyét? :F
A Glaciator így helyezkedik el: klikk, klikk, (felső)

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#43063) Sweet Lou 6 válasza Alastair' (#43062) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszi a gyors választ, remélem jó lesz a hűtő, mert nem lenne rossz 850/1100 órajeleken járatni a 3850-emet ;]

sweetlou6.wordpress.com

(#43064) Alastair' válasza Sweet Lou 6 (#43063) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Hát nem kis órajelekre törekszel. :DDD Nem tudom, hogy ebbe a melegbe.....
Az RV 670 nem biztos, hogy szeretni fogja ezt a magas órajelet. Pár játékba nem hiszem, hogy menni fog. ( Grid, Dirt, biztos nem)

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#43065) Sweet Lou 6 válasza Alastair' (#43064) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nem tudom, sajnos csak szőrös fánkkal teszteltem, ott viszont 810/1100 stabil volt (gyári 1 slotos hűtéssel :DDD ), mondjuk ez télen volt.

sweetlou6.wordpress.com

(#43066) mh197 válasza Sweet Lou 6 (#43063) üzenetére


mh197
senior tag

Szia!

Sztem a kártyán a lyukak ugyanott lesznek. Az a hűtés, ami a linken van, az az egy slot-os. Nekem sapphire 3870 -em volt ilyen hűtéssel a mostani MSI 3870 OC előtt, és az egy slotosnak brutális a hangja, de nem kicsit! :Y Ahhoz képest a dual slot gyári hűtő bőven csendben van, márcsak amiatt is, mivel a dual slotosnak full réz a hűtőborda része, míg a gagyibb egy lotos hűtések egy alu öntvénybe préselt réz lemezkén keresztül hűtik a gpu-t. A dual slotos esetén a memóriákra külön borda kell, meg a fet-ekre is, de ami a leglényegesebb, az egy slotos gyári sapphire hűtéssel a 3870-es kártyám 80-90 fokra simán felment 100%-os venti mellet, és sivított mint egy malac, a dual slot-os hűtő meg 60 fokig engedte max, és sokkalta csendesebb volt mint az egy slot-os. Tény, hogy lehet halkabb vga hűtést is találni, de az tuti nem annyi, mint amennyiért én árulom ezt a hűtőt.
Nem véletlen, hogy a boltokban is a dual slotos hűtéssel rendelkező kártyák 5-8 ezerrel többe kerülnek, mint a legatyásított egy slotosak, amik a költségcsökkentésre mennek rá.

Szóval a lényeg, hogy maga a hűtő a GPU-t biztosan tökéletesen lehűti a 3850-en, tekintve, hogy a 3870 GPU-ja több őt termel mint a 3850 -é. :R

(#43067) Sweet Lou 6 válasza mh197 (#43066) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Hm, ez bíztató! :)

Valószínű érdekel! És még az átvétel is könnyű lenne, mert most Pesten vagyok :R

sweetlou6.wordpress.com

(#43068) Dj Dekko! válasza ::Trunks:: (#43058) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Szia. Én nem vennék X2 ha minden képen most akarsz videó kártyát vásárolni.
4850 avagy 4870 - 4830. Minden jobban játsz mint egy 3870X2-vel. Tapasztalatból mondom ugyan is a 4870 em elött 3870X2 volt!

(#43069) mh197 válasza Sweet Lou 6 (#43067) üzenetére


mh197
senior tag

Ha pesten vagy, eljössz, akár rá is tudjuk próbálni, és az eredményeket meg itt közkincsé tudjuk tenni, hogy rámegy-e a 3870 hűtése a 3850-re, hátha másnak is eszébe jut később lecserélni a gagyi egy slotos hűtést normálisra, és akkor már lesz róla infó. ;) Elvileg a luktávolság a GPU körül sztem nem változott a két típus esetén. Ha érdekel, a többit priviben. :R

[ Szerkesztve ]

(#43070) Alastair' válasza mh197 (#43066) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Van némi igazság abban amit írsz, és az üzletedet sem akarom rontani, de nekem is volt ugyanilyen MSI 3870-em és 3D alatt a hűtő hangja elviselhetetlen, ezt te is tudod, mert nem viccből cseréled le.
Ha meg leszabályzod a venti fordulatát, hogy ne üvöltsön, akkor a hűtése is megszűnik létezni.
Pont ezért cseréltem le Asus Glaciatorra, mert ez hűt is és teljesen hangtalan. :K
Persze ettől függetlenül biztos, hogy klasszissal jobb mint az 1 slotos hűtés.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#43071) breiner


breiner
aktív tag

Hy!
Azt szeretném kérdezni h érdemese meg venni egy ATI Radeon 3870x2-t egy Intel E8200-es mellé meg venni? meg mennyin kellene hajtanom h az max-on menjen? a (vga)

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43072) Davidof92 válasza Alastair' (#43062) üzenetére


Davidof92
senior tag

Leírom tapasztalataimat eddig ezekről a hűtőkről. Röviden tömören: ami jó a 4890-re az jó az x1800xt-re is. Nem vicc, x1800/x1900/x1950 a hd2900 a hd3800(x2 kivéve) és a hd4800 (x2 kivéve) magjaik körül a lyuktávolság megegyezik. 4 generáció óta ugyanott vannak a lyukak, csak a mag változott közöttük. Memória az már más kérdés, bár ebben a 3870/3850 megegyezik. Tehát ehhez a singleslot3850 dualslot 3870 hűtőhöz szólva: igen, felmegyrá, még a 3870 memóhűtő külön bordájának a lyukai is megegyeznek. Tehát nincs kompatibilitási probléma.

Emiatt próbálok majd szerezni sapphire 4830 gyári hűtőt.

[ Szerkesztve ]

(#43073) breiner


breiner
aktív tag

Valaki?????????

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43074) mh197 válasza Alastair' (#43070) üzenetére


mh197
senior tag

Én nem állítom, hogy ez a lehető leghalkabb hűtő, ami létezik VGA-ra. Ami biztos, mert volt egy slotos hűtésű sapphhire3870-em, hogy annak a hangja min 2x -ese 3d alatt is az egy slotoshoz képest. Arról nem is beszélve, hogy az egy slotos a házba befelé fújja a meleget. Nálam a ház oldala olyan volt mint egy radiátor az egy slotossal, a winyók, meg az alaplap szintén 50 fok fölött voltak, mert oda nyomta a meleget.
Az egy slotos kinyomja hátra, ezért hüvősebb minden benn, ráadásul az egy slotos belső borda része főleg alu, egy kis réz talp van benne, míg a dual slotosé full réz.
Ja, és hogy miért cserélem le? Vettem egy olyan vizes blokkot, ami hűti az egészkártyát, ha már egyszer vízhűtés van a gépemben, így ez fölösleges.
Egy biztos, ez a hűtő halkabb mint egy egy slotos, hangosabb mint egy VF900, hűtési teljesítményben sokkal jobb az egy slotosnál, de valamivel rosszabb mint egy VF900. (A VF900 meg egyébként is már hőcsöves technológia.)
Nekem annó volt egy VF700Cu-m is, aminél szintén az volt a gondom, hogy azt a rengeteg hőt mind a ház belsejébe nyomja. Jól hűtött, de felforrósított mindent a házban. Házventit meg külön csak ezért nem akartam fullon nyomni, hogy vigye ki a vga melegét, mert akkor hangban már megint ott vagy, ahol egy hangosabb vga hűtővel. Mindezen tapasztalatom egy nagy ATX házban volt, ahol egyáltalán nem volt zsúfoltság. Egy zsúfolt kisebb házban egy olyan hűtő, ami befelé nyomja le a meleget sztem még sokkal melegebbet csinál.
((Készítek képet majd a jelenlegi rendszerről a vizes blokkal jövő héten, mert akkro leszek gépközelben)) ;)

(#43075) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Na én is beléptem a klubba egy MSI 3850 OC-vel.Sajna ez az OC-s verzió,az a verzió amelyik 1.4ns Qimonda ramok vannak.Ettől eltekintve nagyon megvagyok vele elégedve,és minden simán ment,gondolok itt a driver telepítésre(Cat 9.7),Tv beállítására is.És emellett a teljesítménye is kielégítő,még a Crysis-okban is,viszont a GTA4 vmiért nem nagyon jó,ugyanis rengetek benn a lagg(az összes patch fennt van egészen 1.04-ig),de viszont ellenben sokkal szebb mint Nv-n :K .Amúgy kíváncsiságból megnéztem a tuningot,és egyenlőre 775/1650-ig jutottam 60% fordulat mellett(de itt már van hangja a ventinek),de ez a hang eltörpül a 8800Gs-em ventilátor hangja mellett. :B Egyenlőre ennyi a tapasztalatom. :K

[ Szerkesztve ]

(#43076) josy28


josy28
tag

Hellosztok!
Nekem a másik gépemben van egy msi radeon hd 3870 es kari.Nagyon megvagyok vele elégedve.Viszont semmi tuningpotenciája sincs 10mhz után kifagy a kari gyárilag gpu 800mhz ,mem 1126mhz és egyikense tudok huzni mert össze vissza hibázik.Terheletlen álapotban 40fokos terhelve 60-65 fokos ennél feljebb még nemment.Viszont semihangjasincs nekem nagyon tetszik csak nemvalamituningbarát ez a kari.

(#43077) Alastair' válasza josy28 (#43076) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Emiatt ne aggódj mert az RV 670, 770-800 MHz körül teljesít a legjobban. Nem véletlenül állítják ennyire a mérnökök. Ha 850-vagy felé húzod elkezd szemetelni, fagyni, de ha bírja is a GPU érdemleges gyorsulást nem hoz.

Alister from Hell

(#43078) MATEO6600 válasza Dark KillerX (#43075) üzenetére


MATEO6600
őstag

Hát az nem valami sok, az enyém 823/1074 (effektív 2148) alatt teljesen stabil :)
Mivel tesztelted?

(#43079) kriszbon válasza MATEO6600 (#43078) üzenetére


kriszbon
őstag

A Gpu szerintem nála is menne többet, de ha figyelmesen elolvasod mit ír a ramokról akkor láthatod hogy azok miért nem mennek annyit :P

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#43080) MATEO6600 válasza kriszbon (#43079) üzenetére


MATEO6600
őstag

Na igen, az időzítés is fontos pont... Ez meg zsákbamacska, nem tudod milyen van a dobozban :)) BTW az enyém eladó, megfelelő árajánlat esetén.

(#43081) Dark KillerX válasza MATEO6600 (#43080) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Az az igazság,mikor megvettem a karit előtte megnéztem a boltban,és láttam,hogy ez sajna az 1400Mhz-en üzemelő rammal felszerelt kártya. :K Azóta tovább nézegettem a tuningot,és az így elért órajellel,is teljesen elégedett vagyok(815/1650),és emiatt úgy gondolom,hogy nem sokat segítene,az a plusz mem sávszélesség,mert a mai játékoknak is bőven elég ez.Amúgy pedig sztem előbb fút ki a vga a gpu erejéből,mintsem a raméból. :K

(#43082) breiner


breiner
aktív tag

Köszönöm a semmit. :((

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43083) kriszbon válasza breiner (#43082) üzenetére


kriszbon
őstag

A véleményem szerint jobban járnál ha annyiért(29-30k) vennél egy 1 Gpu-s kártyát pl. 4850/512-26k, 4850/1GB-30-31k(talán), 4870/512-36-37k(talán), 4870/1GB-38,5k(ez lenne a legjobb) A 3870x2-nél csak 512 ramod lenne, és hiába erős, ha kifogy a ramból. Sok a gond ahogy olvasgattam a CF támogatással(hacsak meg nem oldódott azóta) sokat zabál, nagyon melegszik. Persze ez csak az én véleményem és te döntesz :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#43084) Foja


Foja
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene...
Miért van az hogy a játékok nem látják a kártyám(3870 X2)1 giga ramját?Tudom hogy catalystban be kellene kapcsolni a crossfire-t de nem találom?!
Ugyan meg vagyok elégedve a teljesítménnyel-de vmiért úgy érzem hogy több van benne...
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#43085) kriszbon válasza Foja (#43084) üzenetére


kriszbon
őstag

Gondolom azért, mert csak 512 rammal rendelkezik mindegyik Gpu! Nem midegy hogy 2x512=1GB vagy 1x1GB :D Gpu-z alul mutatja hogy be van e kapcsolva.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#43086) Foja válasza kriszbon (#43085) üzenetére


Foja
csendes tag

Köszi!
Nos azt írja hogy nincs bekapcsolva...
Hogyan tudnám bekapcsolni?

(#43087) kriszbon válasza Foja (#43086) üzenetére


kriszbon
őstag

Hát nekem nem volt ilyen kártyám, de ha jól tudom akkor a driver telepítéskor annak eleve működnie kelle. Vezérlőpulton sincs a rendszerben két kártya? :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#43088) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Sziasztok!Abban szeretnék segítséget kérni,hogy vki letudná-e nekem írni(lépésről-lépésre),hogyan kell csinálni ventivezérlés,és órajel vezérlést rivatunerben,mert nekem jelenleg így működik[link].Nagyon megköszönném. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#43089) Alastair' válasza Dark KillerX (#43088) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nézd meg Katt oldalát, ő a nagy tudora ezeknek.

Alister from Hell

(#43090) breiner válasza kriszbon (#43083) üzenetére


breiner
aktív tag

Nah ez lenne az MSI 3870 X2 OC 1GB DDR3 (R3870X2-T2D1G-OC)
Tulajdonságok:

Grafikus processzor: Ati R3870x2

Grafikus processzor órajele:: 850 MHz

Memória interface: 256 x 2 bit

Memória mórete: 1 GB

Memória tipus: GDDR3

Memória frekvencia: 3600 MHz

Csatlakozó felület: PCI Express 2.0

Csatlakozók:

2 x Dual-Link DVI-I

1 x S-Video

Támogatott szabvány:

Microsoft DirectX 10.1

OpenGL 2.0

CrossFire támogatás

HDCP: van
és én úgy tudom h a cf-et primán viszi a hűtéséről nem tok semmit h nagyon melegszik e viszont én úgy gondolom h haveromnak van egy xfx 9800gx2-je és neki alapon 70-80fok terhelve meg több és onnan gondolom h nem melegszik majd a 3870x2 mert az nem két kártyás hanem két proci és a 9800gx2-be a két kártya egymást fűti mert túl közel vannak ennyi ttok róla és ez egy oc verzio meg 1gb :U és ráadásul zsír új. :U :U

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43091) kriszbon válasza breiner (#43090) üzenetére


kriszbon
őstag

Hát én leírtam a véleményem, és olvastam itt 1-2 dolgot erről a kártyáról azért írtam azt, de a véleményem azért fenntartom az 1 erős Gpu-s kártyával kapcsolatban! Főleg ha 1 gigás, mert amit te akarsz venni az csak 2x512=1GB nem 1x1GB és nem mindegy, mert nem adódik össze a 2x512MB. Nem leszólni akarom azt a kártyát, mert nagyon is jó! :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#43092) breiner válasza kriszbon (#43091) üzenetére


breiner
aktív tag

okés én meg csak kíváncsi voltam a véleményetekre.

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43093) stikyo válasza Alastair' (#43014) üzenetére


stikyo
tag

Köszi, megfontolom a dolgot! Az a gond, hogy az Oblivion is csinálja a belassulást amióta a HD3870 van, előtte nem tette ugyanezekkel a beállításokkal. Lehet, hogy a tápegység nem bírja (450W Chieftec). Tesztelek egy sort még. Oszt lehet az is, hogy a megnövekedett videókártya memória (256-ról 512-re) okozza a gondot, mivel idővel felemészti a 2 gigát. Gondolom Te erre tippelsz. Üdv!

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#43094) Dj Dekko! válasza breiner (#43090) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

HD 3870 X2 nem vennék már.
1Magos 48xx Sorozatos Kártyával sokkal jobban jársz és időtállóbb is. Más felől lehet fogyasztásban is kellemesebb és hőtermelésben. Nem is beszélve a Teljesítményről ami nem utolsó dolog.
Tudom. Tapasztalatból mondom hogy a 3870 X2 karimat egy 4870 re cseréltem, és nem hittem a szememnek hogy dx10 ben mennyi különbség van a két kártya között! 4870 mindenhol vitte a pálmát.

(#43095) Davidof92


Davidof92
senior tag

Üdv, előbb csináltam 3dmark 06 tesztet és ez lett:

Nem kevéske ez egy kicsit? procc 2700-on, vga 690/700-on

(#43096) breiner válasza Dj Dekko! (#43094) üzenetére


breiner
aktív tag

hát értem köszönöm szépen és én is láttam teszteket h megveri a dx10-ben deh 40k az alja a 4870-nek ennek a 3870x2-nek meg 30 deh lehet gyűjtök még :(( :R

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43097) mh197


mh197
senior tag

Nyomtam egy 3dmark tesztet a gépemen, mert kíváncsi voltam mit tud.
A gép: DFI Lanparty P35 UT lap, E6600 proci 3440Mhz-re húzva (8x430) (ezt a 3dmark rosszul jelezte ki 3871 Mhz-nek nem tom miért.), 2x2Gb OCZ platinum 1174 Mhz-en 5-5-5-18 , MSI 3870 512Mb gddr4 OC edition (minden gyári beállításon) , 2x160 Gb WD raid 2 winyó raid0-ba kötve, Chieftek smart 550W táp.
Op rendszer windows 7 (64 bit)

Ezzel a következő eredmény született 3dmark v1.02: [link]

Ez a 10862 pont szerintetek mennyire jó? A cpu 1 és 2 teszt alatt lassult be eléggé a 3dmark. Ez azt jelentené, hogy kevés a 3440-re húzott E6600 -am ? Mi kellene ehhez a teszthez, egy Q9550, hogy normális FPS -t adjon a CPU tesztek alatt, vagy mi? :F

[ Szerkesztve ]

(#43098) laccczka


laccczka
tag

Sziasztok!

Volt egy Sapphire 3870/512/DDR4/1slotos kártyám amit gariztatni kellett.
A bibi az, hogy perpill nem tudnak ilyen kártyát küldeni.Csak Gigabyte van, a Zallman hűtéses. Tudtommal azok csak DDr3-ok.

A kérdés: Érdemes-e elfogadnom az ilyen cserét? :F

ui.: ráadásul a Sapphire dobozos volt ez meg csak OEM zacsis.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#43099) Steve-0 válasza laccczka (#43098) üzenetére


Steve-0
őstag

hi, vagy ugyanolyan kártyát adjnak vagy levásárlod az értékét! Én tutti nem fogadnám el!

[ Szerkesztve ]

(#43100) mh197 válasza laccczka (#43098) üzenetére


mh197
senior tag

Én sem mennék bele ilyen cserébe. Kérd vissza az eredeti számlán szereplő vételárat, mivel a terméket nem tudják cserélni. Erre jogod van. Ha régebben vetted, még jól is jársz, mert a számlán szereplő összegért ma már biztos jobb karit kapsz. ;)

(Annó én egy 512 -es tuning ddr rammal jártam így, nem tudtak belőle hozni, mert kifutott termék volt, és visszaadták az eredeti árat, ami a számlán volt.)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.