Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43101) laccczka válasza Steve-0 (#43099) üzenetére


laccczka
tag

Nem is annyira a pénzbeli része a kérdés, inkább a teljesítményveszteségtől félek.

Olyan 34e-ért milyen kártyát tudnátok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#43102) breiner válasza mh197 (#43097) üzenetére


breiner
aktív tag

Hello a 3dmark cpu tesztél nem a videó karit teszteli félre értés ne essék hanem a procit és mindenkink lassú az az a teszt mert a procit 100% hajtja nem pedig a vga-t és azét látsz ott 1-2 fps-t és ha te egy Q9550 procit megvennél az se mutatna nagyobb fps-t mert ott nem használja a vga-t annyira mert cpu teszt :)

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43103) mh197 válasza laccczka (#43101) üzenetére


mh197
senior tag

Ha 34k-t rászánsz, akkor HD 4870 vagy 512 vagy 1Gb rammal, bár az utóbbi 34-ből nem jön ki, csak 40 -ből, de lehet annyit érdemes rádobni. Mindenképp ddr5-öst vegyél ennyi zsé-ért! :R
Itt nézz szét: [link]

(#43104) mh197 válasza breiner (#43102) üzenetére


mh197
senior tag

Azt gondoltam, hogy a CPU-t teszteli, csak azt nem vágtam, hogy egy 2006-os teszt hogy tudja így hazavágni a procit, ami későbbi kiadás, és ráadásul még meg is van húzva. Ha másnál is ilyen lassú, akkor nem aggódom, azt gondoltam vmi ficsőr nincs bekapcsolva, vagy vmi más gáz van. Thx a választ! :R

(#43105) breiner válasza mh197 (#43104) üzenetére


breiner
aktív tag

Nincs mit nekem van egy E8200-es procim amit 4ghz-en hajtok és nekem is csak 1-2fps meg haveroknál is innen gondoltam deh szerintem így van. :K

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43106) Dj Dekko! válasza mh197 (#43104) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Elég keményen rakták össze azt a cpu tesztet. Még a Vantage se olyan húzós mint a 06 :)
Akkoriban szerintem az 1Fps rekord volt mikor kijött a program! ;]

(#43107) breiner válasza Dj Dekko! (#43106) üzenetére


breiner
aktív tag

most se több 1-2 max 3-4 én 4et még csak egy Quadnál láttam meg 3-at is :D

[ Szerkesztve ]

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43108) Dj Dekko! válasza breiner (#43107) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Egy 4Ghz i7 re kíváncsi lennék! :P ;] :P

(#43109) kriszbon válasza Dj Dekko! (#43108) üzenetére


kriszbon
őstag

Hát akkor (Tessék) itt van milbo fórumtárs eredménye! :P

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#43110) Dj Dekko! válasza kriszbon (#43109) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Aranyos. Bár én több fps-re számítottam volna egy olyan procitól. :U

(#43111) laccczka válasza mh197 (#43103) üzenetére


laccczka
tag

Köszönöm mindenki segítségét. :R
Nem engedtem a cserét a gyengébb kártyára. :N Úgy egyeztünk meg, hogy visszaszólnak mit tudnak ajánlani. Addig meg olvasgatok sok tesztet és leírást, hogy felkészült legyek a választásnál. :K

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#43112) breiner válasza kriszbon (#43109) üzenetére


breiner
aktív tag

Szép deh itt se több az fps mit ahogy mondtam :K proci teszt és a legújabb core i7-re lennék kíváncsi nah az szerintem eléri a 4fps-t :D

[ Szerkesztve ]

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43113) Dj Dekko! válasza breiner (#43112) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Itt is majd nem megvolt a 4fps. ;]
3.439 ;]

(#43114) breiner válasza Dj Dekko! (#43113) üzenetére


breiner
aktív tag

Hát még kellet volna oda azért 0,561 :DD azért elég szép csak most még olyan drágák h a gatyám rá menne...... :)

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43115) Ruckus


Ruckus
tag

Hali!

Egy havernak van egy 3870 x2-es vid. karija és aza gondja, hogy a Vista az egyik "kártyát "leállította, mivel nem megfelelően működik. Mitől lehet ez?
Próbálta új rendszeren(Xp, Vista, Win 7), és mindenféle driverrel.
Everestben Xfireként kellen látnia, azt mondja.

Köszi a segítséget.

Ruckus

(#43116) TasiA válasza mh197 (#43097) üzenetére


TasiA
senior tag

Szerintem kicsit gyengécske! Nem kéne ettől jobban tekerni??

(#43117) breiner válasza TasiA (#43116) üzenetére


breiner
aktív tag

Gyengécske? szerintem meg elég jó :K

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43118) kriszbon válasza breiner (#43112) üzenetére


kriszbon
őstag

Szerintem meg ugyan ennyi lenne, ha az is 4 gigán menne ;)

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#43119) breiner válasza kriszbon (#43118) üzenetére


breiner
aktív tag

nem értem mire írtad ezt?

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43120) kriszbon válasza breiner (#43119) üzenetére


kriszbon
őstag

"a legújabb core i7-re lennék kíváncsi nah az szerintem eléri a 4fps-t" :F Egyébként a legújabb csak abban különbözik hogy magasabb órajelen megy, mert ott is i7 szerepelt a tesztben :P

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#43121) breiner válasza kriszbon (#43120) üzenetére


breiner
aktív tag

jah így értem csak azt hittem h arra írtad amelyiket leszólták :(( hát nem csak annyiba szerintem biztos van benne más újítás meg az órajel emelés is deh szerintem az lazán eléri.

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43122) kriszbon válasza breiner (#43121) üzenetére


kriszbon
őstag

Ha az is 4-en megy akkor ugyan miért?[link] :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#43123) Dj Dekko! válasza kriszbon (#43122) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Majd várjuk a 4 - 6 Fps a 6 magos avagy 8 magos intelektől! :P ;] :P

(#43124) gabi_93 válasza Dj Dekko! (#43123) üzenetére


gabi_93
csendes tag

Ola. Hogyan kéne tuningolnom a jókis 9500GT-met? CSézni akarok vele és nem elég az 1000 fps!!! Ismeritek a Counter Strike 1.6-ot amugy? Elég fasza kis játék. Lőni kell benne mint a ganaj. :R :R

(#43125) Davidof92 válasza gabi_93 (#43124) üzenetére


Davidof92
senior tag

Kocogj át ebbe a topikba: [link]
Ez a te karid topicja, ez nem az ahol most vagy.

(#43126) gabi_93 válasza Davidof92 (#43125) üzenetére


gabi_93
csendes tag

Bocsi.

(#43127) breiner válasza kriszbon (#43122) üzenetére


breiner
aktív tag

hogy miért ?

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43128) kriszbon válasza breiner (#43127) üzenetére


kriszbon
őstag

"szerintem biztos van benne más újítás meg az órajel emelés is deh szerintem az lazán eléri."----->"Ha az is 4-en megy akkor ugyan miért? [link]" Mee csak az órajel különbözik náluk, de ha mindegyik 4-en megy akkor ugyan azt kapod :O :U

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#43129) breiner válasza kriszbon (#43128) üzenetére


breiner
aktív tag

értem csak annyi topicba írok h nem tudok figyelni mindig deh így már értem am elérni eléri és lehet ugyanazt kapom viszont az is lehet h nem mert pl: ott a 2,66ghz annak sokkal többet kell szenvednie úgy mond szenvednie h több fesz kell neki mint a 3,33ghz magonként kevesebb feszen vagyis mgé mehet az-az fps feljebb is.

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43130) kriszbon válasza breiner (#43129) üzenetére


kriszbon
őstag

Hát én mindjárt lepetézek! Te tökéletesen nem érted amit írtam :O Hagyjuk nem kell válaszolni, mert sok az OFF!

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#43131) breiner válasza kriszbon (#43130) üzenetére


breiner
aktív tag

nem értem ezt mire írtad deh mind1 küldtem pü-t írd re részletesen.

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43132) stikyo válasza Alastair' (#43014) üzenetére


stikyo
tag

Megvan a hiba: túlmelegszik a proci. Azért nem gondoltam, hogy melegedés, mert 56C fölé nem ment játék közben sem soha, és elvileg 60C felett jönne a védelem. csakhogy ezek szoftveres mérések, én pedig hittem nekik. :DDD

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#43133) stikyo


stikyo
tag

Szóval meg vagyok elégedve a Sapphire HD 3870-nel. Bár tudom, az ár/érték aránya nem a legjobb: DE PASSZÍV BORDA VAN RAJTA :DDD Persze a teljesítménynek még a felét sem használom ki sztem..

Aktuális modding: www.minimod.posterous.com

(#43134) TasiA válasza breiner (#43117) üzenetére


TasiA
senior tag

Nem szóltam le semmit, csak kérdeztem!!!! :F

Azt is azért, mert nekem DDR3 3850-essel többet hozott ez a hitvány program.

[link]3DMARK06

Nem tudom neki mennyin megy az OC 3870 DDR4, de gondolom a 740/920-tól jobbat tud. (vagy nem??) :F

[ Szerkesztve ]

(#43135) breiner válasza TasiA (#43134) üzenetére


breiner
aktív tag

értem de te el olvastad? mert minden gyári beállításon meg szerintem az is számít h neked a procid amd az meg intel és a program csak nem ugyan úgy kezeli a két procit mert össze vethetetlenek és nagyon nem szeretem az amd-t meg nem is értek hozzá deh szerintem a pont különbség a proci miatt van meg neki 4gb ram van meg win7 neked meg 2gb ram xp nem tudom mitől deh mondom nem lehet össze vetni a két procit pl: neki ott van h 3440mhz-re állította a procit és többet mutatott neki 3871 és gondolom nem is ment neki 1,424v on főleg h csak 3440 állította.

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43136) TasiA válasza breiner (#43135) üzenetére


TasiA
senior tag

:F

Érdekes amiket mondasz!

-"értem de te el olvastad" nem tudok olvasni SZERINTED??

-"mert minden gyári beállításon " "3440mhz-re állította a procit " akkor most mi is van?

-"szerintem az is számít h neked a procid amd az meg intel " Igen, ez a szutyvadék progi INTEL és NVIDIA párti, szal azokkal jobban teker (picit csalnak)

-"nagyon nem szeretem az amd-t meg nem is értek hozzá " ha valamihez nem étesz, hogy lehet nem szeretni?? Én nem vagyok 1-ik párti sem, általában ár/érték arányban vásárolok
-"4gb ram van meg win7 neked meg 2gb ram xp " a ramnak túl sok köze nincs 512 felett a pontokhoz, esetleg minimális. WIN7 szerintem sokkal jobb, mint XP és nálam még gyorsabbnak is tűnt, mint XP, de ez nem hivatalos, csak érzetre.

-"nem is ment neki 1,424v " ezt végképp nem értem, mihez van köze?

(#43137) Zsubi


Zsubi
őstag

Üdv srácok!

3870X2 OC milyen erős lehet, mármint arra gondolok hogy melyik ATI single kártyával van egy szinten durván :F :R

(#43138) breiner válasza TasiA (#43136) üzenetére


breiner
aktív tag

már bocs én tudok olvasni és az alap beállítás meg a vga-ra vonatkozik nem pedig a procira hanem a VGA-ra és a másik meg igen intel meg geforcra jobban teker és amúgy meg a ram is számít erről ennyit

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43139) TasiA válasza breiner (#43138) üzenetére


TasiA
senior tag

Már megbocsáss, de kezd nevetségessé válni ez a hiszti amit csinálsz! Ki mondta, hogy nem?? Viszont ne csak olvass, értsd is ami le van írva!

Én kérdeztem valamit úgy mindenkitől, amire te szinte sértődöttséggel kitalálod, hogy "leszóltam"! Szólta a rák!!! Aztán azt állítod nem tudok olvasni! Te nem tudod kifejezni magad, írsz 1 se eleje, se vége hsz-t. Mondatokban azért érthetőbb lenne! Ez most megint mi amit írtál? Igen számít a ram, ha nagyon kevés van, mivel ezekhez a tesztekhez nem kell sok. De tudod mit, legyen ahogy akarod! Neki 2x annyi van mint nekem, szal megint nem értem mit akarsz ezzel? :F Továbbra is azt gondolom, hogy szerintem több pontot kéne kapnia, de akinek hasonló rendszere van, az majd megmondja, hogy nála hogy teker egy OC 3870 DDR4 egy 2 magos 3400mhz körüli INTEL-el.
Tehát még 1x szájbarágósan:
Én szerintem, van 1 kb ugyan olyan erős procija mint nekem, egy erősebb kártyája és kevesebb pontot kap mint én, ezért gondoltam azt, hogy szerintem többnek kéne lennie! Erre meg jössz, hogy jó az pedig szerinted is INTEL+NVIDIA a jobb és a progi is arra húz. Itt már végkép teljes nálam a képzavar, hogy akkor most végül is mi a bajod??

Vitát lezártam!!

Ha valakinek van ilyesmi konfigaj, kérem írjon már valamit, mert érdekel! Köszönöm! ;)

(#43140) breiner válasza TasiA (#43139) üzenetére


breiner
aktív tag

1.leszarom
2.Baszd ki a kukába a gépedet.........
3.nem érdekel
4.a többit meg tudod h te mi vagy egy nagy ...........
5.vegyél Intel-t

[ Szerkesztve ]

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43141) scope2007


scope2007
addikt

hali

megváltam az asus 3870x2 vga-tól.. :O
4890re cseréltem, eddig csak crisysben érzek különbséget :D
bár más "erős" játékot még nem tudtam próbálni

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#43142) Dj Dekko! válasza scope2007 (#43141) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

:) Érdemes letesztelni. A HD3870 X2 karihoz képest a 4890 egy isten kártya!
Valahol nagyon erős az X2 puszta ereje... de egy 4890 mindenhol viszi a pálmát... Tudom 3870x2 váltottam 4870 re,... (vantagéban... az x2 valahol 20 fps el szépen döcögött míg a 4870 45fps :)

(#43143) TasiA válasza breiner (#43140) üzenetére


TasiA
senior tag

:C :O :C :DDD
NO COMMENT :C

(#43144) Dj Dekko! válasza breiner (#43138) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Annyi köze van annak hogy az intel jobban megy *geforce karikkal, avagy fordítva... Mint attól hogy a ferrari piros színe miatt megy 300 fölött :D
Ne legyünk már ilyenek... :U
Persze mindenki feltudja mérni a gépének teljesítményét hogy mizu vele, és milyen cpu + vga párosítás az ideális. De legyünk már normálisak.... :W

[ Szerkesztve ]

(#43145) breiner válasza Dj Dekko! (#43144) üzenetére


breiner
aktív tag

nem akarok veszekedni nem is érdekel

"A gépedet nem a processzorod sebessége határozza, meg hanem a pénztárcád"

(#43146) scope2007 válasza Dj Dekko! (#43144) üzenetére


scope2007
addikt

vagy hogy attól gyorsabban megy a kocsi ha tiszta...
vagy gép esetén.. ha pormentes belül. tehát kitisztítod minden hónapban akkor is gyorsul a géped :D

:))

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#43147) TasiA válasza Dj Dekko! (#43144) üzenetére


TasiA
senior tag

Sziasztok!

"intel jobban megy *geforce karikkal" én csak is a 3DMARK programra értettem, semmi másra és ott is arra, hogy ezekkel a cuccokkal kicsit jobb értékek jönnek ki, gondolom azért mert ők a szponzorok. Aztán, hogy igazam van-e, azt nem tudom! ;)

(#43148) Dj Dekko! válasza TasiA (#43147) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Én ezt máshogy látom. Ha előveszünk egy 3DMark programot és neki esünk. Tudnunk kell a programról hogy föleg a textúrázó és pixel számláló egységekre támaszkodik.
Amiből még egy 9800 GTX nek is 64 darab van ... az amd 40 körüli értékéhez képest... Persze... Én úgy mondanám hogy a 3DMark lehet jobban üzemel az nvidiákon... de nem azért mert az nvidia azért fizet a futuremark* fejlesztőknek hogy ... tudjanak vagizni a dmarkal.

(#43149) TasiA válasza Dj Dekko! (#43148) üzenetére


TasiA
senior tag

"Én ezt máshogy látom"

Szíved joga, sőt, írtam is, hogy csak gondolom, hogy így van, nem feltétlenül van igazam.

Mondjuk INTEL rocikkal jobb eredmények születtek, de hát sokáig jobbak is voltak. Talán mostanában magára talál AMD, mert az utóbbi 1-1,5 évben lemaradt. Biztosan azzal bíbelődtek, mennyire legyenek jobbak VGA fronton, kicsit vagy nagyon. :DDD ;)

(#43150) Davidof92


Davidof92
senior tag

Üdv. Van egy idegesítő problémám: [link]Jobb felső sarkot kell nézni. Igen, 37 fps egy 3850-en Call Of Duty United Offensive-ba. De ez még haggyán lenne, de robbanásokkor leesik 0-ra és szaggat mint disznó a vágóhídon. Pl amikor artillery van akkor játszhatatlan a sok robbanástól, de ha 2-nél több gránát robban akkoris ugyanez történit. Ugyanez a problémám a régi 8500gt-men is erősen előjött. Egyébként teljesen mindegy milyen felbontás és grafikai beállítás van, ugyanúgy szaggat. Sőt, van amikor laggolok is tőlle, felmegy 400-500-ra a pingem pár másodpercig a szaggatás miatt. valakinek valami ötlete, hogy mitől lehet?

Szerk: 4830-ba olvastam hogy valakinek a wow szaggatott. Lehet túl új az architektúrája a kártyámnak az UO-hoz?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.