Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43501) Kris87 válasza hito (#43454) üzenetére


Kris87
aktív tag

Hali!

Bios reset volt? Legfrissebb biost feltetted? pci-e freki 100-on megy? A pci-e x16 foglalaton kívül használsz másikat valamire? DDR2-vel és DDR3-mal is ez a helyzet? A te gépedben próbáltál másik vga-t? Intel INF alaplapi driverek fenntvannak? Vista/7 alatt/felett is ennyire gyenge?

üdv.

(#43502) TasiA válasza persil (#43491) üzenetére


TasiA
senior tag

Ha a többi játéknál nincs ilyen gond, akkor viszont neken passz, ahhoz semmi köze a tápnak.

(#43503) mrkyelo


mrkyelo
csendes tag

Sziasztok!
Pénteken vettem egy Sapphire 3870-t gyári hűtéssel, most tesztelem, 1024x768-ban tökéletesen fut, de amint felteszem 1280x1024-be, a játékok zömében nem jeleníti meg rendesen a képet, sőt össze vissza rajzol minden hülyeséget. Legújabb Catalyst van fent. Mi a fene lehet ez??? El vagyok keseredve, mert kicsi pénzem van, félek hogy rászedtek csúnyául...

ASUS P5W2D Premium-Intel d920 presscott 2,8-Radeon HD3870 // http://mrkyelo.mybrute.com

(#43504) TasiA válasza mrkyelo (#43503) üzenetére


TasiA
senior tag

Próbáld meg a 8.12 Catalystot. WIN-t újrahúztad? Milyen kártyád volt előtte?

(#43505) mrkyelo válasza TasiA (#43504) üzenetére


mrkyelo
csendes tag

Előtte X800GTO-m volt, de már nagyon harmatos volt. Ati honlapról szedtem le a drivert+CCC-t, 9.9-es. Csak 1 giga ramom van (533ddr2) ez lehet tényező? Colink 500-as táp sztem nem lehet gond ezzel.

Mondjuk mondasz valamit, elég lámán csináltam, GTO ki 3870 be, WIN felállt, új driver letölt, feltesz restart. Kellett volna először uninstallálnom a régi drivert? Nem tapasztalok semmilyen akadást meg ilyeneket minden okés, nagyot gyorsult a cucc, Death to Spies eddig csak lowon ment jól, de most fullon is szalad, de csak 1024-ben. 1280-on az egész mintha 8 bites színmélységben lenne, csúnya. Call of Juarez 2-ben pedig elindul a pálya, és kb 10-15 mp múlva mintha a sötét toronyból szóltak volna, hogy nem kell fény, a horizont felett teljesen sötét lesz, alatta jó de felette semmi sem látszik.

ASUS P5W2D Premium-Intel d920 presscott 2,8-Radeon HD3870 // http://mrkyelo.mybrute.com

(#43506) TasiA válasza mrkyelo (#43505) üzenetére


TasiA
senior tag

Hát akkor én most letakarítanám a az összes ATI drivert és fel rendesen az újat.

(#43507) mrkyelo válasza TasiA (#43506) üzenetére


mrkyelo
csendes tag

Amint hazaérek nyomatom. Eredetlieg 2900XT-t akartam, de ez 1500 pénzzel volt több, gondoltam bepróbálom, remélem nem lőttem bakot, jó kártyának tűnt, csak ez a referencia hűtés nagyon soványka, 70-80 fokos a GPU játék közben. Ez sok?

ASUS P5W2D Premium-Intel d920 presscott 2,8-Radeon HD3870 // http://mrkyelo.mybrute.com

(#43508) TasiA válasza mrkyelo (#43507) üzenetére


TasiA
senior tag

Szerintem nem.

(#43509) mrkyelo válasza TasiA (#43508) üzenetére


mrkyelo
csendes tag

Okés, megpróbálok életet lehellni a kariba nagyobb felbontáson is, beleolvasgattam a topikba, van itt élet, jó lenne ide tartozni, de ehhez az kell, hogy valahogy rávegyem a karit 1280-ra. Everest szerint a monitornak bírni kellene még esetleg arra gondolok.

ASUS P5W2D Premium-Intel d920 presscott 2,8-Radeon HD3870 // http://mrkyelo.mybrute.com

(#43510) mrkyelo


mrkyelo
csendes tag

Kaptam egy tippet, feltettem egy x-treme catalyst 8.8-at. Death to spies továbbra is szar, COD 2 most nem csinálja, de az Atitray kékhalállal be sem tölt. Viszont a Rivatuner megy, fant is tudom állítani. Mi a fene lehet?

ASUS P5W2D Premium-Intel d920 presscott 2,8-Radeon HD3870 // http://mrkyelo.mybrute.com

(#43511) szumo válasza mrkyelo (#43510) üzenetére


szumo
senior tag

A winfos újratelepítése lesz a te sebedre a gyógyír!
Összeakadt a drivereken belül valami.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#43512) mrkyelo válasza szumo (#43511) üzenetére


mrkyelo
csendes tag

Sajnos nem, tiszta xp, valamint vista alatt is ez van. Egészen addig, ameddig nem kell elkezdenie renderelni a kártyának, addig jó, de amint nagyfelbontású számolást kell elindítani egyszerűen meghülyül, Dead Space+Vista+1280-nál egyszerűen kifagyott. Ilyet még nem láttam. Viszem vissza... RivaTuner OK, Atitray kékhalál.

ASUS P5W2D Premium-Intel d920 presscott 2,8-Radeon HD3870 // http://mrkyelo.mybrute.com

(#43513) bimbócska válasza popey37 (#43471) üzenetére


bimbócska
csendes tag

Én AC MX-2-es pasztát dolgoztam be a sünik alá... Féléve bírja így :D (bár az első két napban volt hogy lepotyogott egy-egy, de mostanra rászáradt)
Lehet, hogy fogok még szívni vele ha majd egyszer le kéne szedni őket, de szerintem ez a legegyszerűbb.

(És igen. 5 napos, megválaszolt hozzászólásra reagáltam... :DDD )

(#43514) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Mik a tapasztalatok erről a kariról????:[link]
Sapphire 3870 DDR4 512MB!
Mennyire megbízható ez a darab, jobb vagy rosszabb mint a piros nyákos???
Köszi! :R

Üdv.

(#43515) mrkyelo válasza Hoffer (#43514) üzenetére


mrkyelo
csendes tag

Én is pont ilyen kártyát vettem most, visszavittemaz eladónak, a hiba leírása fent, ki is cserélte egy másikra, de az is ugynolyan hibákat csinál. Kérdés: Coolink 500W/40A-es tápom van. Elképzelhető, hogy nem bírja kiszolgálni a videókártyát és azért hibázik? Dual core 2.8 procim van, ez elég sokat fogyaszt+a 3870 kb 200W+ 1 Samsunkg 200-as HDD+Lg Writer.Ennyi.

ASUS P5W2D Premium-Intel d920 presscott 2,8-Radeon HD3870 // http://mrkyelo.mybrute.com

(#43516) Tom5 válasza mrkyelo (#43515) üzenetére


Tom5
addikt

Lehetséges, hogy soványka a táp. Kikellene próbálni egy minőségibbel. Kiegészítő tápcsati rávan dugva ugye?

(#43517) TasiA válasza Tom5 (#43516) üzenetére


TasiA
senior tag

Nekem meg 1 NO NAME szarom van 300W-os és tökéletesen viszi a gépem 3 éve. Nehezen hiszem, hogy egy ilyen kártyának akkora brutál táp kéne. Ott valami gebasz lehet szoftver téren, ha 2 kártyával is állandóan baj va.

(#43518) bimbócska válasza Hoffer (#43514) üzenetére


bimbócska
csendes tag

Szia!

Pont ilyenem van nekem is, elég hangos jószág, de egyébként meg vagyok vele elégedve...
(Hangja mondjuk már nem zavar, mert lecseréltem a hűtést kicsit nagyobbra)
Egyetlen gondom volt csak vele kétpines ventikábelt lehet csak rádugni, mert van egy szép kis műanyag hüvely neki /ezt én spec brutálisan lemészároltam egy késsel, így a garit megette :D /
üdv

(#43519) Tom5 válasza TasiA (#43517) üzenetére


Tom5
addikt

Akármi gebasz is lehet a tápnál. Legjobb haveromnál anno egy táp okozott hasonló hibákat. Mire eszünkbejutott, hogy az is lehet gebaszos, addigra egy csomó mindent cseréltünk. Egy próbát megér. (feltéve ha tud szerezni próba erejéig egy tápot)

(#43520) LamerGyuri válasza LamerGyuri (#43436) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

A probléma

A megoldás:minden külső teszt - másik lap,másik videókártya,másik memória,másik táp - azt igazolta,hogy minden cuccom fasza.Összerakva mégsem voltak hajlandóak együttműködni.
Így lecseréltem az MSI 875P Neo FIS2R lapomat egy Asus P4P800-ra.Láss csodát,minden zsír!
Fura egy cucc ez a HD3850...

ui.:igen,vagy hatszor újratelepítettem,többfajta vinyóra,BIOS-ban a végén már szinte minden integrált cucc ki volt kapcsolva,monitorkábelcsere,hálózati kábel csere,vagy négyféle driver kipróbálva,tápon egyágon-különágon...még mielőtt valaki kérdezné

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#43521) general


general
addikt

sziasztok!

bocs, hogy nem olvasom végig... :B most vettem 3850 AGP-t ddr3 512-vel, és eddig kizárólag nVidiám volt, ebből kifolyólag láma vagyok az Ati drivereihez! melyik Catalyst verzió lenne a legjobb a kártyához? az nVidiánál ti. az AGP-hez nem a legújabbak kellettek, ezért kérdem... most a gyári lemezen lévő 8.452 van fent, nem tudom, érdemes-e lecserélni újabbra... letisztítottam elvileg az nVidia maradékokat is Driver Sweperrel.

köszi!

(#43522) RootRulez válasza general (#43521) üzenetére


RootRulez
félisten

milyen op rendszerhez kell driver?

═════════════════════════════════════════

(#43523) RootRulez válasza general (#43521) üzenetére


RootRulez
félisten

Közben ezt találtam... 9.9-es hotfix AGP-s HD 3xxx kártyákhoz.
-32/64biset WinXP
-32/64bites WinVISTA/Win7 -hez jók :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#43524) sklopp válasza general (#43521) üzenetére


sklopp
őstag

Nyugodtan felteheted a legfrissebb (9.9) drivert az ATI honlapról, nálam szintén agp-s 3850/512 ddr3 megy, semmi probléma vele, minden hibátlanul fut. Ha javasolhatom, külön tedd fel a drivert, és külön a Catalist Control Centert. A CCC letöltése előtt kiválaszthatod a magyar nyelvet.[link] Az AGP-s hotfix nélkül is hiba nélkül megy, legalábbis nálam.

[ Szerkesztve ]

(#43525) sklopp válasza general (#43521) üzenetére


sklopp
őstag

Annyi lemaradt, az új telepítés előtt feltétlenül szedd le a korábbi drivert mindestől CCC-vel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#43526) general válasza sklopp (#43525) üzenetére


general
addikt

feltettem ezeket, bár úgy történt, hogy felment a gyári 8.45 asszem, majd egyszerűen letöltöttem a 9.9 hotfixet és rátelepítettem... :U semmi probléma nem lépett fel.... ha mégis jelentkezik valami, akkor így járok majd el, köszi! :)

(#43527) RootRulez válasza general (#43526) üzenetére


RootRulez
félisten

Hát nem ártana letörölnöd az egész ATI hóbelevancot és feltenni simán a legújabbat magában :K

═════════════════════════════════════════

(#43528) Hoffer


Hoffer
őstag

Hali!

Szerintetek fel lehet rakni a 3870-esre a Zalman VF700-AlCu hűtőjét?? Mert az oldalukon ugyan nem írja, hogy jó lenne rá, de gondolom ez azért is lehet mert régebbi hűtő! De nekem ilyen volt a 7900GT-men és megnéztem és a lyukosztás stimmel! És mivel elég jó kis hűtő jó lenne felrakni rá!
Mi a véleményetek? Használ valaki ilyen hűtőt esetleg??
Köszi! :R

Üdv.

(#43529) - = Zk = - válasza Hoffer (#43528) üzenetére


- = Zk = -
félisten

fel, de sztem oda már kevés lesz:C....
én annó a X1900XTX-emre akartam feltenni, és ink lehúztam a projektet a hőfokok miatt:C

használtam, még a 800GTO2-mön volt, és pöpecül hűtötte....! A régebbi Zalmanok jók, de a mostaniak elvannak árazva a tudásukhoz viszonyítva...:U sztem.....

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43530) Hoffer válasza - = Zk = - (#43529) üzenetére


Hoffer
őstag

Hát igen... énis erre gondoltam, hogy lehet kevés lenne!
De akkor milyet ajánlasz, hogy ezt a harmatos refi hűtőt lecseréljem???
Ez azért elég jó lenne nem?:[link] :C

(#43531) RootRulez válasza Hoffer (#43528) üzenetére


RootRulez
félisten

A 3870es már minimum egy VF900-ast megkíván :K

═════════════════════════════════════════

(#43532) - = Zk = - válasza Hoffer (#43530) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mindenképpen Zalmant szeretnél?....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43533) Hoffer válasza - = Zk = - (#43532) üzenetére


Hoffer
őstag

Nem, bármi szóba jöhet!!

(#43534) popey37


popey37
addikt

na megkaptam az uj karimat gariból. / 3870X2 /
kiváncsi leszek mennyit tud

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#43535) mrkyelo


mrkyelo
csendes tag

Jótanácsaitokat megfogadva megnéztem a tápot, és az az ötletem támadt, hogy nem a gyári VGA csatit nyomom rá a karira, hanem a 4-lukasra tettem egy átalakítót és azt nyomattam bele, és láss csodát, nagyonnnnnnnnnn király lett minden, nem fagy nem hibázik, szááguld:):):):). KÖSZIKE!!!! Hogy miért, az még nem világos annyira, de a tápra az van írva, hogy a vga táp 12A-t nyomat, a 4 tűsben pedig 40A a max áramleadás. De nehogy már a 12A ne legyen elég a 3870-nek?

ASUS P5W2D Premium-Intel d920 presscott 2,8-Radeon HD3870 // http://mrkyelo.mybrute.com

(#43536) mrkyelo válasza Hoffer (#43533) üzenetére


mrkyelo
csendes tag

Én is szeretnék egy VGA hűtőt, mert nekem is ref van, ezzel a VF950-nel szemezek. Valakinek tapasztalata?

OFF: Valaki vegye meg az X800GTO2-met lécci:) Hirdetésekben megtaláljátok!

ASUS P5W2D Premium-Intel d920 presscott 2,8-Radeon HD3870 // http://mrkyelo.mybrute.com

(#43537) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Ugye, most az új kártyám ez a 3870! És ez ugye tudja a DX10-et! XP-re kell valamit feltenni plusszba hozzá ugy mint régen a DX9-et? És ha igen honnan kell leszedni??
:R

Üdv.

(#43538) mrkyelo válasza Hoffer (#43537) üzenetére


mrkyelo
csendes tag

Nem, xp csak dx9-et tud, vistától van dx10.

ASUS P5W2D Premium-Intel d920 presscott 2,8-Radeon HD3870 // http://mrkyelo.mybrute.com

(#43539) RootRulez válasza Hoffer (#43537) üzenetére


RootRulez
félisten

XP-vel tehetsz amit akarsz, az istennek se fogja neked támogatni a DX10-et (10.1) Ahhoz m,ár Vista kell, de ha már vista, akkor ajánlom inkább a Windows7-et :K

═════════════════════════════════════════

(#43540) mrkyelo


mrkyelo
csendes tag

Az, hogy az élsimítást és egyéb 3d konfigurációt a CCC-ból állítom vagy a játékban lövöm be számít valamit? Vagy csak kényelmi szempontból jó( nem kell mindig állítgatni, a CCC kényszeríti az alkalmazást a hsználatára)?

ASUS P5W2D Premium-Intel d920 presscott 2,8-Radeon HD3870 // http://mrkyelo.mybrute.com

(#43541) sklopp válasza Hoffer (#43533) üzenetére


sklopp
őstag

A.C. Twin Turbo jó választás. [link]

(#43542) sklopp válasza mrkyelo (#43540) üzenetére


sklopp
őstag

A CCC-ben állítsd be, hogy alkalmazás szerint. Ezután az adott játékban kiválasztod a megfelelőt, az fog futni.

(#43543) mrkyelo válasza sklopp (#43542) üzenetére


mrkyelo
csendes tag

Okés, de valami különbség van? Ha mondjuk CCC-ben állítom be, akkor mindig minden alkalmazást rá fog tudni kényszeríteni a használatára?

ASUS P5W2D Premium-Intel d920 presscott 2,8-Radeon HD3870 // http://mrkyelo.mybrute.com

(#43544) sklopp válasza mrkyelo (#43543) üzenetére


sklopp
őstag

Nem így működik, a CCC-ben azt állítod be ilyen módon, hogy az adott alkalmazás egyedi beállításai érvényesüljenek, ami játékonként lehet eltérő, a játék hardver igényétől függően.

(#43545) mrkyelo válasza sklopp (#43544) üzenetére


mrkyelo
csendes tag

Gyakorlatilag ha a CCC-ben 4x élsimítást válsztok - nem az alkalmazás állítja - akkor például bármelyik 3d-s alkalmazásnál 4x élsimítás lesz a default beállítás? Lehet azt le fel állítani a játékban, vagy fix 4x-es lesz?

Azért kérdezem, mert mások is használják a gépemet (játszanak rajta) és nem szeretném, ha kifektetnék.

[ Szerkesztve ]

ASUS P5W2D Premium-Intel d920 presscott 2,8-Radeon HD3870 // http://mrkyelo.mybrute.com

(#43546) sklopp válasza mrkyelo (#43545) üzenetére


sklopp
őstag

Elvileg igen, fix lesz.

(#43547) - = Zk = - válasza Hoffer (#43533) üzenetére


- = Zk = -
félisten

accelero S1-2.
zalmanok....pl.
de én olyat néznék, ami egybe hűti az egészet(vram+gpu)....
tudtommal 3870-re az accelerót nagyon dícsérik/ték....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43548) mrkyelo válasza - = Zk = - (#43547) üzenetére


mrkyelo
csendes tag

Jól is néz ki. Akkor ezek hűtik a memóriákat is?

ASUS P5W2D Premium-Intel d920 presscott 2,8-Radeon HD3870 // http://mrkyelo.mybrute.com

(#43549) - = Zk = - válasza mrkyelo (#43548) üzenetére


- = Zk = -
félisten

közvetlenül nem. ragaszthatóborda segítségével, amire dolgozik a felettelevő venti....
sztem AC S1 vagy 2..rá 2 v 1db venti.. vagy a turbo modulok is jók..ez szabadon választott...

nekem 4870-em van, én egy ilyet szeretnék építeni. De egyelőre nemkell...

(ésatöbbiek ilyenkor merre kószálnak?:C)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#43550) kriszbon válasza - = Zk = - (#43549) üzenetére


kriszbon
őstag

Hát őőő.. baromi randa szerintem, ráadásul két db kicsi ventit rakni rá amik valószínü hogy üvöltenek mint az állat (fix 12v.) :N Inkább 1 nagyot alacsony fordulaton aztán kész :P Ez cirka 4 slotos, az én házamba a venti az aljához érne simán :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 3830 / 3850 / 3870 (X2) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.